Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) koxx válasza looser (#8500) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi a tippeket srácok :)

Ha legközelebb jössz arra szólj, ha már egyszer olyan közel vagyok :)

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8502) looser válasza koxx (#8501) üzenetére


looser
addikt

Oksa :-)

Azt hittem, a 16. kerületi pubra gondolsz :-)

Kollégákkal voltunk, volt egy kislány is (kislány ~37 éves) akinek az FK nagyon bejött.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8503) koxx válasza looser (#8502) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oh igaz, nem fogalmaztam pontosan, szal a pub utáni lépcsőházban lakik a Dob u-ban :) Tegnap be akartam nézni, de zárva volt :F pedig az van kiírva, hogy minden nap 14-24-ig.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8504) Daneeka


Daneeka
senior tag

Csinaltam 3 honapja egy IIPA-t de valamit elszamoltam es 9% alkohol helyett 11% koruli lett es az egy honap erjedes soran kinyirta az elesztot es nem szensavasodott be. (a belgak az ilyen nagyobb soreiket ez okbol ujra szoktak elesztozni palackozas elott)

Igy harom honap utan kezd enyhulni a komlo illat, inkabb ilyen mazsolas, karamelles suti illata es ize van.
Gondoltam bekeverem valami szensavassal ugyhogy vettem egy NoLimit IPA-t, osszekevertem oket es beledobtam meg 6g maradek simcoe-t a poharba. (6g eleg sok, annyival mar szoktak ~4 liter sort szarazkomlozni) Keveres utan atszurtem egy kave szuron.

Olyan brutalis lett, hogy alig birtam meginni, le is kellett hevernem utana. Mar tulzas volt szerintem.

Mas: lattam a helyi boltban Angry Beastet 950-ert. Erdemes megkostolnom? Meg egyik nagyobb magyar stoutot vagy portert se kostoltam az xmas madnessen kivul.

(#8505) somasz válasza Daneeka (#8504) üzenetére


somasz
addikt

Beast jobb szerintem a Madnessnél jóval.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8506) Kergeboci


Kergeboci
tag

Kóstoljatok a Rizmájer Füstös Porterjét! Piszok jó lett.

Amolyan dry stout beütése van, a "füstölt" íz végig jelen van, és nem csak az első pár kortynál. Ezek a csepeliek egyre jobb söröket dobnak össze (kár hogy erre azt mondták, egyszeri próbálkozás)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8507) Daneeka válasza somasz (#8505) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor megveszem.

Ezen meg eleg jot rohogtem, ez a par Goose Island sor itthon szerintem legalabb 50k-ba kerulne ha lenne legalabbis azok az arak alapjan amit neten talaltam. (sokat nem kerestem mondjuk meg lehet nem is az van az uvegben)

http://www.youtube.com/watch?v=LB_vpBD413s

(#8508) adster válasza Daneeka (#8507) üzenetére


adster
tag

Na, a Bourbon County Stoutokra már én is régóta fenem a fogam.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8509) Daneeka válasza somasz (#8505) üzenetére


Daneeka
senior tag

Eleg jo volt.

Erkezett bazi nagy mikkeller rakomany csakajosorbe, egesz jo kepek vannak a facebookjan.

(#8510) somasz válasza Daneeka (#8509) üzenetére


somasz
addikt

Hétfőn az orrom elől vitték el az utolsó I HC You-t, remélem legközelebb kapok... Így egy Jack Hammerrel kellett vigasztalódnom. :))

Hardcore IPA
St Bernardus Abt 12
Hangover Santa

Ebben a sorrendben próbáltuk őket csapról, nekem az utolsó jött be a legjobban, és meglepetésként ért, hogy magyar. A HC IPA nekem édeskés volt, a Bernardus is finom, de nem az én világom. Quadrupelből nekem a Rochefort Trappistes 10 jobban ízlett pár éve.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8511) koxx válasza somasz (#8510) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

St Bernardus Abt 12-t már múltkor is meg akartam kóstolni a PM-ban. Tegnap snapsban voltunk, megittuk az utsó 2 üveg kasteelt :) még mindig nagyon finom. A 2. üveg egy carolus ambrio volt.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8512) jookomak válasza somasz (#8510) üzenetére


jookomak
őstag

Az előtted említett képek közt van hordós kiszerelés, szóval gyanítom hamarosan lesz i hc u csapon is. Érdemes lesz figyelgetni. Vagy mindennap elmenni. Vagy elfoglalni a helyet, és beköltözni, amíg egy csepp sör is van.

(#8513) somasz válasza jookomak (#8512) üzenetére


somasz
addikt

:D

Mondta a srác, hogy a nagy raktár tele van vele, a helyszínen nem tudott csak kiszolgálni.
Költözhetnének valami nagyobb helyre, mert így hétfőn du. is csak két bárszékre tudtunk leülni haverommal. Amikor múltkor voltam, egy talpalattnyi hely volt az ajtó mellett, ahol elszürcsöltem állva egy IPÁt...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8514) Kergeboci válasza somasz (#8513) üzenetére


Kergeboci
tag

És ez már a kibővített :)

Korában fele ekkora volt, a sok nyaggatás után megvették a szomszédot és lebontották a falat. Most a pincére vagy az emeletre kell rábeszélni :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8515) somasz válasza Kergeboci (#8514) üzenetére


somasz
addikt

Az egész épületet meg kéne venni :)

A "bolt" és a "kocsma" részt el tudnám képzelni külön, jobb helykihasználással :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8516) jookomak válasza somasz (#8515) üzenetére


jookomak
őstag

Nem biztos, hogy akkor így menne. Sokan vannak, akik bejönnek, vesznek 3 sört, ha már ott vannak alapon megkóstolnak egyet csapról is.

(#8517) somasz válasza jookomak (#8516) üzenetére


somasz
addikt

Na jó, de nem fogyasztóbarát, hogy mondjuk 8-10 embernél több nem tud leülni.

Na mindegy, azt hiszem egyre gyakrabban el fogok nézni hozzájuk ettől függetlenül.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8518) Traxx válasza koxx (#8511) üzenetére


Traxx
őstag

Karácsonykor a jelöltek között volt ez a Cuvée chateau, de sajna nem lett belőle semmi. Miben másabb, mint a "sima"?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8519) adster


adster
tag

Na jó, ezt még én sem akarom elhinni, de úgy néz ki, hogy idén egy olyan sörfesztiválra lesz módom eljutni, amihez fogható nem sok van, Európában legalábbis tuti... Én magam is utálnám magam érte, úgyhogy csak óvatosan teszem ki. :))

Sikerült megszerezni 2 jegyet erre, ni:

Copenhagen Beer Celebration 2014

A fesztivál a Mikkeller alapítója, Mikkel Borg Bjergsø nevéhez fűződik, aki már nem első alkalommal erre a két napra összetrombitálja a világ legdurvább márkáinak képviselőit, akik elhozzák magukkal a legkeményebb főzeteiket.

Az elmúlt évek szortimentjét átnézve egyszerűen leesett az állam... Olyan söröket vertek itt csapra, amikhez egész egyszerűen lehetetlenség hozzájutni, én még most sem hiszem el, hogy ez megtörténhet... :O

Ilyenek, mint a Three Floyds Dark Lord Russian Imperial Stout; Surly Darkness; Cigar City Hunahpu’s Imperial Stout, stb. de lényegében bármelyik kiállító bármelyik söréért megérné az egész, szerintem...

Itt egy lista arról, hogy kik lesznek ott:
Three Floyds Brewing
Firestone Walker Brewing Co.
Hopping Frog Brewery
To Øl
Brodies
Kuhnhenn Brewing Co.
The Kernel Brewery
Prairie Artisan Ales
Sante Adairius Rustic Ales
Lervig Aktiebryggeri
Alpha State
De Molen Brouwerij
Siren Craft Brew
Amager Bryghus
Loverbier
Cigar City Brewing
Cycle Brewing/Peg's Cantina and Brew Pub
Crooked Stave Artisan Beer Project
Stillwater Artisanal Ales
Bairds Brewing
Funky Buddha Brewery
Picobrouwerij Alvinne
Westbrook Brewing
7venth Sun Brewery
Jester King Brewery
Freigeist Bierkultur
Buxton Brewery
Omnipollo
J. Wakefield Brewing
Brewdog
Evil Twin Brewing
Närke Kulturbryggeri
Cervejaria Way Beer
Green Flash Brewing
Brekeriet
Surly Brewing Co
Mikkeller

Itt pedig a tavalyi év felhozatala az egyébként "session"-ökre osztott napokból:
[link]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8520) koxx válasza Traxx (#8518) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Abban, hogy kiba.. finom :D elvileg vmi 10 évig érlelt cucc, szirupos olajos nehéz sör. Rochefort 10-hez és a carolus classichoz tudom hasonlítani.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8521) Daneeka válasza adster (#8519) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez bizony brutalis :R

Nem is tudom, hogy allnek neki egy ilyennek, tuti telezabalnam magam elotte es csak ilyen kostolo adagokat innek (fel deci vagy kevesebb) ha van ra mod (remelhetoleg nem ugy van megoldva mint a fozdefeszten) es vezetnek valami listat a kedvencekrol amiket utana ujrainnek rendes adagban.

Kar, hogy a varba nem ilyet rendeznek.

Remeljuk valamit fogsz tudni irni roluk es nem nyomnak le a 15 szazalekos stoutok.
(en a kulonfele sourokat probalnam ki amugy, mindenutt hajpoljak oket, kivancsi lennek valami Cantillonra vagy hasonlora)

(#8522) adster válasza Daneeka (#8521) üzenetére


adster
tag

Egyelőre még én is csak hitetlenkedek, főleg ha elmondom, hogy ha minden igaz, akkor úgy működik a rendszer, hogy a kifizetett belépővel a 10:00-16:30 intervallumban (amire nekem sikerült jegyet szereznem) annyit kóstolsz, amennyit akarsz, bent már nem kell zsetonokkal, meg tokenekkel bohóckodni - elvileg.

Na, ez már aztán végképp kiverte a biztosítékot, de szerencsére valóban ilyen decis-fél decis kiszerelések lesznek, ha minden igaz.

De tényleg nagyon durva, ha csak a legendásabb főzdéktől akarok inni egy-egy adagot, az is kb. 5-6 típus, amiknek az elixírjei azért 12% fölött mozognak inkább... ;]

Na, nem tudom, még messze van ez, de nagyon remélem, hogy összejön, aztán akkor természetesen viszem a fotómasinát, meg egy jegyzetlapot is, aztán amíg tudok, írok... :DDD

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8523) adster válasza Daneeka (#8521) üzenetére


adster
tag

Egyébként igen, a sok amerikai mindenhol a Cantillont veri, nyilván mert náluk az kb. annyira exkluzív, mint errefelé az ő söreik.

Én eddig még két ilyet ittam, de tényleg nem rosszak egyébként.

Loverbeer Madamin és Jolly Pumpkin Noel de Calabaza

A Jolly Pumpkin az aztán összehúzta a számat rendesen... :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8524) Kergeboci


Kergeboci
tag

A Mikkeller szállítmány engem is bevonzott a Csakajóba. Volt ám érdeklődés az új sörök iránt :9

Épp hogy csak ki tudtam magamnak kapni két érdekeset. Az egyik egy egyszerűbb, a Stateside névvel címzett IPA volt (leginkább talán a Nohoplimitre emlékeztetett, talán kicsit kevésbé gyümölcsös volt)

De az a Mosaic dipa... Nem tudom ki kóstolta a Port Brewing Shark Attacját. Na ez majdnem az. Talán csak nem annyira sűrű és nem olyan színű. De még így is testes, alig szénsavas, és olyan ízkavalkáddal játszik, hogy még csak felsorolni sem tudom, hány féle ízt éreztem egyszerre a nyelvemen. Vagy egy órán át kortyolgattam a 0,33-ast belőle, és egy percre se csillapodott az intenzitása.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8525) NoLF


NoLF
addikt

ez az itthoni látogatás nem volt túl eredményes sörszempontból, dühös, jokerface és még valami jutott a szervezetbe, de sajnos már 3 napja ünnepeltem a szülinapomat így vajmi kevés emlékem van... :(

az biztos, hogy a felni nevezetű helyen voltunk, ami tetszett. főleg a félbevágott kispolák :D

s most látom, hogy a bristoli brewdog bárba csapost keresnek. be ne adjam az önéletrajzom... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8526) Daneeka


Daneeka
senior tag

Tegnap ittam par dolgot a csakajosorben, grabanc, vitus, liberty ale, disco beer, hardcore ipa es a grabanc jott be legjobban. Amugy erdemes a liberty alet megkostolni mindenkinek akit erdekel az az izvilag (sima ket soros arpa malata, cascade es hatterben marado eleszto iz) ami beinditotta a craft beer temat amerikaban a hetvenes evek vegen/nyolcvanas evek elejen. Majdnem olyan mint a New Albion Pale Ale csak van benne 5% kristaly malata es szarazkomlozva is van.

(#8527) jookomak


jookomak
őstag

Múlt héten ünnepeltük haver születésnapját, és minő meglepő söröket kapott. Weihenstephaner barna búza, távoli galaxis, nagy katalin, napalm, rizmajer füstös volt a menü. Ez utóbbi volt számomra az egyetlen újdonság, és meg kell mondjam, kifejezetten ízlett. Nem volt olyan markánsan füstös, mint az aecht schlenkerla termékei, ezáltal nekem sokkal ihatóbb volt.

(#8528) looser válasza jookomak (#8527) üzenetére


looser
addikt

Csepelre lassan ki kellene dobbantani. Tatabányai kollégám üldöz, hogy hozzak neki Rizmajer sört. Lehet, hogy szombaton kinézek, szigorúan elhozatalra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8529) Kergeboci


Kergeboci
tag

elpusztítottam az ízlelő bimbóimat egy Mikkeller 1000 IBU-val. Tény, én éreztem még ízét is a sörnek (édeskés, kicsit talán az Andersen IPA-hoz hasonlítható), de kolléga csak a szájzsibasztó részét tapasztalta.. szóval nekem mint sör is bejött (attól függetlenül, hogy ezzel szerintem gyengébb idegzetű egyéneket kínozni is lehet), de tény, hogy az árát csak azon a két-három különleges alkalomkor éri meg, egyébként tudom másra is költeni azt a pénzt.

Azért most rendeltem egy pizzát, kiváncsi vagyok, mennyi jön át belőle :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8530) looser


looser
addikt

A sör jó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8531) Jhonny06 válasza looser (#8530) üzenetére


Jhonny06
veterán

Már ha van. :) Idén még nem ittam semmi normálisat. Megfogadtam, hogy most egy darabig nem nagyon költök erre, visszanézve tavalyra.. bazz, mennyi pénzt költöttem sörökre.. nem mondom, hogy nem érte meg, de azért van egy határ és szvsz átléptem elég rendesen. 6 számjegyű simán.. pedig most több pénzem van/lesz, mint tavaly, de ez valahogy jobban is ösztönöz, hogy ne basszam el..

És ezt nem úgy, hogy teherautóval rendeltem. :DDD Kb. 100 új sört kóstoltam tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#8532) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szombaton szülinapoztunk a paterben :) Ezt fedeztem fel az itallapon kasteel winter Az alapja hasonló mint a donker vagy cuvéé, de kávés ízvilággal, zseniális.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8533) looser válasza Jhonny06 (#8531) üzenetére


looser
addikt

Hát én már lassítottam :-)
Nincs már az a 'felfedezés öröme', mint régebben. Nem mondanám, hogy kiégtem, de a társaság most jobban érdekel, akikkel vagyok, s ha valami 'kommersz' helyre megyünk, hát tolom ami van :-)
Pénteken Krúdyban voltunk, egy sima, winter és bak Dreher csúszott, kis vodkával. És jó volt, mert jók voltak a beszélgetések. Azért a Főzdefesztet várom, az nagy buli :-)

(#8532) koxx: ezt még muszáj lesz megkóstolni :-) A Kaltenecker kávés Brokátja nekem nagyon bejön...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8534) Daneeka


Daneeka
senior tag

Kiprobaltam par magyar kisuzemi, ujonnan bemutatkozott sort mostanaban:

Beirtam egy viszonylag hosszu elemzest mindegyikrol de arra jutottam, hogy talan egyiket sem erdemes kiprobalni viszont lehet, hogy masok mashogy latjak ugyhogy inkabb kitoroltem a velemenyemet. Mindenesetre azt hiszem, hogy sokan elhamarkodottan ugrottak bele ebbe a sor temaba es kritikusabbnak kene lenniuk magukkal szemben, en ezeket a sajat barataimmal nem mernem megkostoltatni.
Nem teljesen ihatatlanok egyebkent de amikor hasonlo arkategoriaban leteznek legalabb technikailag rendben levo sorok (es itt nem a receptrol beszelek) akkor megkerdojelezheto a letjogosultsaguk a piacon.

(#8535) jookomak válasza Daneeka (#8534) üzenetére


jookomak
őstag

Írj egy listát!
Osztom a véleményed, én is hasonlóan látom. Csobánkai sörfőzde volt az egyik például, aminek minden söre rossz volt, amit kóstoltam. :)
Legendánál is a mérhetetlen választékból szinte csak a fele, harmada iható.
Hopfanaticnak is voltak érdekes próbálkozásai, mondjuk a legújabb vonulatot még nem kóstoltam.
Apropó, Bigfoot főzde söreivel ki találkozott már? Egy a sok közül, vagy van valami ismérvük?
Ahonnan minden jó volt, az kb a Zip's, kár hogy Pesten elég ritka.
Békésszentandrásiaktól nekem a könny ízlik egyedül.
Fótiaktól szintén minden jöhet.
Kalteneckernél, Serforrásnál úgy vélem csak egy-egy jó darab van.

(#8536) Daneeka válasza jookomak (#8535) üzenetére


Daneeka
senior tag

Sajnos pont a Bigfoot 3 sore volt az egyik ami ihlette a kommentemet. Ezen kivul a Bors, Foti, Legenda, Hopfanatic (veluk volt a legkevesebb bajom) akiktol ittam mar joparat es tobbszor belefutottam nem joba.
Legutobbi fozdefeszten is voltak problemak. Masokat azert nem emlitem mert azoktol nem ittam eleget.

[ Szerkesztve ]

(#8537) Kergeboci válasza jookomak (#8535) üzenetére


Kergeboci
tag

így visszagondolva mi volt 4 évvel ezelőtt, én örülök annak a néhány darabnak is.

De még az egyszeri fóti, blonder, brandecker, dósai nem nagy szám sörei is jobb választások mint egy Arany Ászok, ráadásul hasonló árkategóriában (arról nem is beszélve ha ezek szűretlen változati jönnek elő ala Palóc vagy a Sümegi főzde)

Amúgy meg, az én részemről a néhány darab: Serforrás IPa, Zip's Saisson és Golden Ale, Távoli Galaxis, Stari sörök (ír vörös, szűretlen búza), Legenda első főzetek (régi pony, bruttal bitter, jokerface, pokerface, black jack, katalin cárnő, ), Grabanc féle IPA-k (két komlós, húsz komlós, búza élesztős), hopfanatic agymenések (bitterfly, nohoplimit, importer), de még a korábban lenézett rizmájer is meg tudott lepni a sűrű búzájukkal és a füstölt stoutjukkal (mondjuk ebből még egy kevésbé bubisat merek remélni).

én várom továbbra is az új versenyzőket, akkor is ha volt, talán a fenti listánál nem bővebb, rossz élménnyem is :DD

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8538) adster válasza Daneeka (#8534) üzenetére


adster
tag

Ugyanígy látom a helyzetet, azt leszámítva, hogy én sokszor el sem jutok a kóstolásig....

Rám aztán tényleg nem lehet mondani, hogy kétszer is meggondolom, hogy kiadjak-e pénzt egy sörért, mint ahogy néhány hozzászólás előtt is csodálkozva állok, amik olyan részletesen körüljárják egyetlen sör megkóstolásának előkészületeit, hogy az már megmosolyogtató.

Persze, biztos van valami létjogosultsága azoknak a kérdéseknek, amik arról szólnak, hogy "hány százalékban tartjátok kóstolásra érdemesnek a Gulden Draakot, és miért pont annyiban? Milyen szögben befolyásolná a véleményeteket, ha kóstolás után derülne ki, hogy legalább két fokkal jobb sör az Orval? És mindent összevetve, hány oldalas volt az a tervrajz, ami alapján belevágtatok egy Kasteel Donker megízlelésébe?",de azért ezzel még nem tettük fel a házunkat pókeren... Más úgysem tudja eldönteni, hogy nekem mi ízlik.

De kicsit elkanyarodtam, szóval a lényeg az, hogy én folyamatosan megyek végig az elérhető, vagy éppen elérhetetlen sörök palettáján, de azt kell, hogy mondjam, a magyar darabok sajnos még mindig nem váltak annyira szimpatikussá a számomra, hogy nagyobb számban képviseltessék magukat a kóstolások során.

Nem kell félreérteni, csak arról van szó, hogy nem tartom egy elegáns koncepciónak anélkül felértékelni egy árucikket, hogy az letett volna valamit az asztalra. És ezen a téren nem a hónapokban mérhető piaci jelenlét a fokmérő, szerintem...

Addig, amíg a sörök nagy része harmatgyenge, de legalábbis átlagos, árban mégis verseng, vagy akár túl is szárnyal egy évtizedek óta jelenlévő, nagy hagyományokkal rendelkező amerikai, dán, urambocsá' belga főzetet, addig ez utóbbiak mellett fogok dönteni.

Kergeboci: Szerintem meg pont az a baj, hogy itt nem néhány darabról van szó, hanem futószalagon jönnek kifelé az új sörök, amivel a világon semmi baj lenne, már csak azért sem, mert úgy nem lesz sosem nagy a választék, ha nem főznek újakat. Még az is beleférne, hogy olykor-olykor kikerül egy-két értékelhetetlen versenyző is a kezük közül, mivel minden nem lehet tökéletes. De könyörgöm, akkor ne adják már aranyáron ezeket a sokszor semmitmondó darabokat.

Ezek a tényezők egyébként számomra már régóta elmaszatolni látszanak a mára egyre inkább ködös, és még inkább erőltetett "kézműves" jelzőt, amibe boldog-boldogtalan belekapaszkodik, és kényelmesen elevickél a farvizén.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8539) looser


looser
addikt

Örülök, hogy ilyen irányt vett a beszélgetés. Hosszú ideje töröm én is a fejemet, egy régebbi posztban már hosszasan értekeztem erről. Ha vehetjük azt alapul, hogy - mondjuk legalább Európán belül - hasonlóak a sörösszetevők árai minden országban, akkor igazából pont, hogy érthető, miért ugyanannyi a Gulden Draak és az Angry Beast. A Van Steenberge ráadásul a többszörösét gyártja (megkockáztatom: ezerszeresét), mint Kiss Tomi, így nyilván olcsóbban jut hozzá az alapanyagokhoz. Tényleg nem védeni szeretném, hiszen magam is kiakadtam 2012 őszén a 600Ft/2dl áron debütáló vadállaton, amin azért nyilván volt haszon, hiszen Tomi azóta nyitott egy sörfőzdét és egy kocsmát és gondolom ugyanígy van Bart Danival, Kővári Gergővel, Olaszékkal és a többi. Senki sem egy segédmunkás bérét viszi haza havonta. Szerintem még a folyamat elején vagyunk. Nálunk minden olyan lassan meg, úgyhogy már egy ideje nem nyugtalankodom. A rendszerváltásunk óta rendszeres a politikai acsarkodás minden részről, majd kifejlődik, beérik ez is, az is :-)

Az árakról csak ez jut eszembe, bár kíváncsi lennék, főképp Daneeka részéről, mint tapasztalt sörfőző, hogy ha elkezdünk számolni, mire lehet jutni. Egyébként ha megnézitek, pont a hagyományos lágersöröket és annak fajtáit főzik azok, akik olcsóbban tudják adni a söröket (Szögedi, Rizmajer, Békésszentandrási stb.) ez is egy érdekes kiindulási alap lehet. Na jó éjt :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8540) Jhonny06 válasza looser (#8539) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy pl. a Csakajó mennyi hasznot hoz. Ott még nem nagyon láttam szabad széket (vagy állóhelyet, ha már itt tartunk :DDD) egyik este sem. És szép haszonnal dolgoznak, tegyük hozzá. Pl. a korábban említett Brewdog Watt Dickie, ott nagyon feltűnő volt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8541) jookomak


jookomak
őstag

Kiborult a bili, ahogy látom. :D
Jelentemalássan ma adóztam a kézmíves sörök oltárán: hopfanatic fekete erdő valami eszméletlen jóóóóóóó.
A többit majd józanul. :)

(#8542) Dr.Zoo válasza Jhonny06 (#8540) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap bevásáltam a venenumban, kettő Gulden Draak, kettő Keserű Méz, kettő Bush Ambre, egy Quadrapel, egy Hoedaarden grand cru, egy Fóti Zwickl 7600 forint.....
Kicsit vissza kell majd vennem a sörfogyasztásomat, igaz most nem vittem vissza üres üvegeket, akkor egy ruppó lejön az árból.
De mikor megyek, mindig vannak vagy előttem, vagy mögöttem, most mi hárman mentünk kollégák, 15 forint körül hagytunk ott..

Upsz, új hsz. akart lenni, nem válasz, elnézést! :N

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8543) adster válasza looser (#8539) üzenetére


adster
tag

Hát igen, így van ez, de nekem egyelőre még akkor sem szimpi ez a nagy "forradalom". Valahogy nem érzem a báját az egésznek.

Egyszer csak berobbant, aztán mindenki főz mindent, kétnaponta gyártják le az újabb palackokat, felütik a "hogyan kerüljük el a dizájnosság látszatát" című könyvet, az alapján "terveznek" rá egy frappáns kis címkét, beharangozzák, hogy "lefőztük a legújabb alkotásunkat, amit a ... Pubban meg is lehet kóstolni", ott mindenki körbeállja, elájul a hatalmas választéktól, és onnantól kezdve megesküszik rá, hogy a kézműves sörök Mekkáját egy percig sem kell tovább keresnie, megérkezett...

Ehhez a hype-hoz szinte törvényszerű, hogy az egekbe b*sszák fel az árakat, ezzel is azt fémjelezve, mennyire exkluzív is az ő sörük. Holott sok esetben annyira nem az, hogy épp attól lesz visszataszító az egész, ha jobb híján az egyetlen közös jellemzőként az áruk alapján leszünk kénytelen összehasonlítani mondjuk egy Founderst egy "Dezső bátyám rojtos kalpagja szűretlen búzával".

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8544) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egyebkent nem tartom draganak az 500-600 forint koruli soreinket, ahoz kepest draga, hogy romlott, esetleg technologiailag hibas illetve tudsz venni ugyanannyiert mondjuk egy BrewDogot ahol kevesbe kell izgulni, hogy romlott-e. (ha pl. 600 forint korul akarnek valami jobb IPA-t csinalni akkor olyan 200 korul lenne a sor, 100 korul az uveg/cimke/kupak, 100-nal tobb az adók szerintem es akkor a maradek 100-200-bol (adotol fugg) menne a fozde meg a berek stb, annyira nem tunik nagy biznisznek, bar 200-at akkor szamoltam amikor valami IIPA-hoz kellett egyenkent, bolti aron osszevasarolni a darabkakat, mondjuk valami 1000 uveges tetelnel azert ezek olcsobbak. A gyakorlatban inkabb 100ft korul lehet a lotty, 60 az uveg/cimke/stb, sok ado, 300ft koruli arres amibol lehet gazdalkodni, nem veletlen amugy szerintem, hogy a csapoltat nyomjak mindenutt)

Tegnap ittam par dolgot, volt egy Sotet Bunko, annak ellenere, hogy a recept nem jott be, ez legalabb rendben volt szerintem. Ok valami egyedibbet akarnak most nyomatni de lehet, hogy ok lehetnenek akiktol vakon meg mernek venni valami ivo IPAt barmikor ha lenne. Meg pl. most jo volt a Keseru Mez is, kifejezetten szomjas voltam tegnap, ez befolyasolhatott de ugy ereztem akkor, hogy amikor rendben van a Keseru Mez akkor eleg jo a hazai mezonyben.

(tapasztalt sorfozotol meg messze allok, o de meg milyen messze, az lesz az elso kis lepes amikor mar legalabb elegedett leszek valamelyik sorommel ;] )

(#8545) koxx válasza Daneeka (#8544) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Egyebkent nem tartom draganak az 500-600 forint koruli soreinket" én meg igen, mert amíg pl egy Kasteel Cuvée Du Chateau-t lehet venni 650 ft körül addig nincs miről beszélni.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8546) brownus


brownus
veterán

a kereső kidobta, hogy voltatok már páran az élesztőben, e-hét szerdán én is:) klassz hely, ittam egy alulut, ami egy kaliforniai kókuszos sör, meg egy dunakanyart:) érdekes volt, de ízlett mindkettő. asszem visszatérő vendég leszek, pláne, hogy tök közel van hozzánk. vannak még ilyen sörözök bp-en?

(#8547) Kergeboci válasza brownus (#8546) üzenetére


Kergeboci
tag

mint a gomba úgy szaporodnak :)

Sörmanufaktúra, Hopfanatic Pub, Legenda Pub, Felni sörbisztró, Csakajósör, Különleges Sörök boltja, Szimpla kávézó, Léhűtő, Cseh-In, Pivo, Jónás Sörház

Egy térkép, itt csak azok vannak felsorolva, ahol magyar ser is kapható. Csak a cseh söröket árulok esetében hagyatkozhatsz a google-ra.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8548) brownus válasza Kergeboci (#8547) üzenetére


brownus
veterán

wow, nem gondoltam volna, hogy ennyi van, és köszi! :R

(#8549) Daneeka válasza koxx (#8545) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez nem tudom, hogy jo pelda-e mert magyar quad nem nagyon van szerintem bolti forgalomban. De mondjuk a legtobb magyar APA, IPA, porter stb. soroknek elegge (tul) eros kulfoldi konkurenciaja van ebben az arkategoriaban. Szoval nem sokan jarnak ugy, hogy bemennek egy boltba, vesznek egy magyar quadot azt megbanjak, hogy miert nem inkabb kulfoldit vettek. (talan a Tripla X lehet hasonlo stilus de nem tudom mert nem kostoltam)

[ Szerkesztve ]

(#8550) adster válasza Daneeka (#8549) üzenetére


adster
tag

Na de mindegy is, mert ha lenne, nyilván akkor sem 600 alatt lenne, és akkor megint csak nem kérdés, hogy melyiket választanám.

De egyébként nem vagyok teljesen hiteles, mert 1-200 forint különbség minőségi söröknél manapság már egyáltalán nem tétel (sajnos), sőt, ha volt már rá példa, hogy annak mondjuk a huszonötszörösét is kiadtam egy üvegért, akkor voltaképpen egyáltalán nem ez a 200 forint lesz a mérvadó, és egyáltalán nem azért, mert olyan rohadt gazdag vagyok, hogy az ár az teljesen mindegy.

Viszont gondolom sokan vannak, akik még csak most ismerkednek a magyar (valódi) sörökkel, és korábban mondjuk eléggé kikupálódtak a nemzetközi felhozatal segítségével. Ők tehát nem fognak hanyatt esni attól, hogy ihatnak például egy korrekt IPA-t, amit történetesen itthon főztek.

Ha ezek az említett fogyasztók még túl is lépnének azon, hogy a hazai szakma is csak most kezdi tanulgatni a dolgokat, és a hazafias szellemtől vezérelve elnézően viseltetnének egy-két hibásabb darab, illetve a 90%-ban otromba, ötlettelen, gyermeteg és lehangolóan semmitmondó dizájn iránt, akkor kizárólag az alacsonyabb ár lehet az egyetlen tényező, ami a mérleget mégis a magyar sörök irányába billenthetné.

Nem arról van tehát szó, hogy azért nem nagyon vagyok megőrülve a magyar kézművesekért, mert drágák, hanem azért, mert egyelőre az áruk lehetne az egyetlen dolog, amiben felvehetnék a versenyt egy külföldivel, és ami miatt mondjuk azt mondanám, hogy ebben legalább jobbak azoknál. De sajnos ez sem teljesül.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.