Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) qltsar válasza looser (#9650) üzenetére


qltsar
addikt

Beer company es Legenda is arul Brewdog-ot :).

(#9652) looser válasza qltsar (#9651) üzenetére


looser
addikt

Attól még vehetik Gergőtől :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9653) Dr.Zoo válasza qltsar (#9651) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1, Legendáéknál vettem már Brewdogot...
Úgy mondta a csapos, hogy a tulaj kedvenc főzdéje a B.D., ezért tartanak annyi fajtát.. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9654) looser


looser
addikt

Apropó, nem vagytok BD részvényesek? Kb. két éve léptek tőzsdére a céget.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9655) jookomak válasza qltsar (#9651) üzenetére


jookomak
őstag

Különleges sörök boltja is szokott néha. De mivel konkrétan mindenki Gergőtől veszi, ezért sokkal drágább. Ittam ott 1200-ért hc ipa-t csapról.

(#9656) looser válasza jookomak (#9655) üzenetére


looser
addikt

Ha 0,5l és nem 0,33l akkor egész jó ár :-)

Upsz, a #9654-et kicsit elírtam szóval vitték tőzsdére a céget vagy léptek tőzsdére :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9657) looser


looser
addikt

Csak úgy idebiggyesztem (lidl.cz) :-)

Argus 0,5L félbarna és barna 76 ill. 87 forintért:

Staropramen 2,2L pet palackban 330 Ft:

Időnként persze lecsorognak hozzánk is a jó dolgok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9658) qltsar válasza jookomak (#9655) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, bocsánat, azt kihagytam. Mondjuk tény, hogy Gergőnél olcsóbban nem ittam még (kivéve egyszer Szimpla kávézóban, de akció volt ;) ).

Kergebocival kóstoltuk a tökös sört Brewdogtól. Hát...:DDD: [link]

Albino Rasta-t kóstolta valaki :)? Remélem csütörtökig marad belőle.

(#9659) Dr_Syrex válasza qltsar (#9658) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Ez a tökös brewdog jól hangzik. A sütőtök mindíg is kedvenceim közé tartozott :)
A hopfanatic christmas singularity ale-el együtt a pénteki vacsoránál elfogyasztásra kerülnek majd :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9660) NoLF válasza Dr_Syrex (#9659) üzenetére


NoLF
addikt

a pumpkin nem sütőtök, csak tök. itt millió sörfőzde tolja, nyilván a semleges íze és a halloween hype miatt.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9661) Dr_Syrex válasza NoLF (#9660) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Persze, tudom, csak nálam a sima tök az a tökfőzelékban van, a "sütőtök" meg majdnem minden egyébben :)
Bár a magyar köznyelvben a narancsszínű óriástökre meg az ugyanilyen színű hosszúkás változatára a legelterjedtebb a sütőtök megnevezés (+ van még ugye a kék héjú variáció is).
A lényeg, hogy én minden formájában szívesen fogyasztom :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9662) NoLF válasza Dr_Syrex (#9661) üzenetére


NoLF
addikt

ezzel nincs is gond :) én is eszem-iszom ahogy csak lehet, mert én is szeretem. a klasszik sütőtököt pl levesnek vagy krémnek vagy persze sülve, a többi meg főzelék, levesbetét stb formájában bármikor jöhet, s persze sörbe téve sem ront el semmit :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9663) somasz válasza NoLF (#9660) üzenetére


somasz
addikt

Amit itthon sütőtöknek hívunk az a butternut squash, amiből főzeléket gyártunk, az a lita squash? Használják ezeket köznyelvben?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9664) NoLF válasza somasz (#9663) üzenetére


NoLF
addikt

A sutotok a butternut squash, a halloween tok a pumpkin, errefele mast nem hasznalnak/nem lattam meg.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9665) somasz válasza NoLF (#9664) üzenetére


somasz
addikt

okés, köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9666) Kergeboci válasza Dr_Syrex (#9659) üzenetére


Kergeboci
tag

Igazából ez annyira tök, amennyire körte.

Gyakorlatilag a fűszerezése szegfűszeg és minimális fahéj. Csak ez jön ki belőle. Ebből viszont jó. Nem túl tolakodó/émelyítő, de rendesen kiérezhető.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9667) qltsar válasza Kergeboci (#9666) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, inkább a fűszerek dominálnak, ezt én is aláírom. Nekem nagyon nem jött be ("sajnos :DDD").

(#9668) Traxx


Traxx
őstag

Voltam a Sparban, és meglepődve láttam, hogy van Hacker-Pschorr is, ráadásul 2 féle :C Ha jól rémlik, Kellerbier, és golden...Nem tudtam bezsákolni, mert "okosan" kevesebb pénzt vittem magammal, de fogok még úgyis arra járni :)

A csatos üveg pedig alternatív felhasználás (hp :D ) miatt plusz pontot ér :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9669) NoLF válasza Traxx (#9668) üzenetére


NoLF
addikt

Imadom oket, szinte csak azt ittam Oktoerfesten mindig mikor nem paulaner satorban voltunk, es persze otthon is van tobbfele, szinten hp tarolas es cimkeben gyonyorkodes celjabol :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9670) qltsar válasza Traxx (#9668) üzenetére


qltsar
addikt

Én ma CBA-ban voltam, és meglepődve láttam, hogy Primátorok 350-ért Belgák 640 környékén :Y.

(#9671) Traxx válasza qltsar (#9670) üzenetére


Traxx
őstag

Uhh, Primátor Double...kéne, nagyon bejött, és boltban kb. sehol nem láttam :( Belgából milyen volt arrafelé?

Nehéz a magunkfajta sörösök élete, néha túlzottan bőség zavara van...és a Delikáteszben még nem is érdeklődtem, hogy lesznek-e karácsonyi sörök, a tavalyi élmény után egy Bush Noel feltétlenül kellene :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9672) qltsar válasza Traxx (#9671) üzenetére


qltsar
addikt

Volt double, ha jól rémlik Lindemansok voltak, Kriek stb. Guiness is volt, de az sok helyen van. HB Marzen-t is láttam még. Belgákat megmondom őszintén nem nagyon néztem meg, mert nem igazán csípem őket.

(#9673) looser válasza qltsar (#9670) üzenetére


looser
addikt

Hát ez milyen jó! Primátor rulz, mindegyik ízlik :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9674) NoLF


NoLF
addikt

Bristoli fozde, igen erdekes dolgaik vannak, bottle conditioned szuretlen pasztorozetlen gyumolcsozon ez is pl, szep vastag, 5,5es pedig csak. Southern cross, rakau, pacific gem es pacific jade komlokkal, sok karamellmalataval. Yummie!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9675) looser válasza NoLF (#9674) üzenetére


looser
addikt

Magával ragadó szín. Olyan barackleves :-)
A komlók pedig...apropó, Kis Komlóhatározó, 4. rész, ha valamelyik hophead-nek kimaradt volna :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9676) qltsar


qltsar
addikt

Tyűűűha: Brewie

(#9677) looser válasza qltsar (#9676) üzenetére


looser
addikt

Jól néz ki :-)

És ha ez is 5k körül lesz (most néztem a Picobrew-t, kommentekben írták) akkor szeretni fogják az emberek. A gazdag emberek :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9678) jookomak válasza qltsar (#9676) üzenetére


jookomak
őstag

Lehet kérni karácsonyra.
Apropó, ma valaki esetleg csakajósör?

(#9679) Kergeboci válasza jookomak (#9678) üzenetére


Kergeboci
tag

Véletlenül ma pont arra járunk 17-től :)
(mondjuk én elvileg csak 19:xy-ig, programtól függően, de ennyi bőven elég)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9680) localhost


localhost
Közösségépítő

Amikor Guinness sört csapoltam...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9681) jookomak válasza Kergeboci (#9679) üzenetére


jookomak
őstag

Akkor tök véletlenül azt hiszem találkozunk.
Marschall milyen? Rizmajer rozsdás, meg a De Molen Mout&Mocca úgy érzem ma a megkóstolás sorsára fog jutni.

(#9682) qltsar válasza jookomak (#9681) üzenetére


qltsar
addikt

Marschall-t, ha van mindenképp érdemes megkóstolni, nagyon finom sörike lett. kergebocival kóstoltuk a Rizmajer rozsdást. Háááát...talán kergebocinak jobban ízlett (mert ő vette :DDD), de nem éreztem teljesen kiforrottnak. Ha mindenképp meg szeretnéd kóstolni, és van csapon, egy pohárral igyál meg. Brewdog-tól van a Russian Doll sorozatból az IPA, ha esetleg még nem kóstoltad volna. Őt érdemes, bár nekem az IPA is dead sorozatból az exp. 366 jobban bejött.

December 15-én tervezünk Gergőhöz lenézni kergebocival karácsonyozni :DDD, ha esetleg arra járnátok :).

A másik: [link] Erre esetleg megy valaki :)?

[ Szerkesztve ]

(#9683) jookomak válasza qltsar (#9682) üzenetére


jookomak
őstag

Ahogy nézem kicsit más van a csakajósör honlapján, meg a fb-n csapon, illetve te is másokat mondasz, úgyhogy majd ott kiderül.
Ipa is dead-ből én még jót nem ittam őszintén szólva.
Rothbeer esemény kimarad munka miatt, viszont a 15. pont jó. Viszgaidőszak van, de ez egyáltalán nem jelent problémát számomra. :)

(#9684) Jhonny06 válasza jookomak (#9683) üzenetére


Jhonny06
veterán

Basznak frissíteni még a 'csapon' listát is, amit aztán tényleg 2 másodperc lenne átírni. Arról már rég letettem, hogy a webshop az éppen aktuális termékeket mutassa, de amikor tényleg valaki azért megy be, mert van valami (nincs) jó dolog csapon és ott éri az arconcsapás, az azért elég ciki. Tegnap pl. nem volt Yuzu-s Mikkeller és még poénkodtak is, hogy már előző héten elfogyott (annyira erre nem lennék büszke, na mindegy). Mondjuk pont nem azért mentem be és egy De Molen Mout & Mocca lement ennek ellenére, utána pedig egy Kaapse BEA black IPA-val öblítettem. Ez utóbbi sincs fent a webshopon például, pedig remek holland főzde, nem ismertem eddig. (Hogy valami pozitívat is írjak :D )

[ Szerkesztve ]

(#9685) looser válasza localhost (#9680) üzenetére


looser
addikt

Nem is hasonlítasz az avatarodra :-)

(#9684) Jhonny06: ez tényleg rohadt kellemetlen. De már letojom, le szoktam hűttetni, amit szeretnék inni, mondjuk már olyan is volt, hogy az elfogyott :-/ De még mindig a legjobb, csak lehetne nagyobb a hely egy picivel.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9686) jookomak válasza looser (#9685) üzenetére


jookomak
őstag

Egyetértek az előttem szólókkal.
Marschall bejött, Rizmajer hippi terror is ízlett, De Molen stoutja annyira nem volt jó, mint pl a hel&verdomenis.

(#9687) Traxx


Traxx
őstag

A Sparban megint van az ilyenkor már lassan szokásos 599 JMF/palackos belga sör akció, és e mellé még jó pár másikat is akcióztak. Többek között a már emlegetett Hacker-Pschorr-t is, mindhárom fajtát (Kellerbier, Golden, Weisse) ha jól rémlik, 560-ért. Be is zsákoltam egy Kellerbier-t :C De van olcsóbban Leffe (ahogy a Tescóban is azt adják kedvezőbben), meg még nem tudom mi...és feltűnt a Corsendonk Christmas Ale szett, poharastól.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9688) looser válasza Traxx (#9687) üzenetére


looser
addikt

JMF = jó magyar forint? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9689) Daneeka


Daneeka
senior tag

'Jósőr meddig van nyitva egy egyszerű kedd v. szerdai napon?
Lesz egy tréningem egy utcányira ami ilyen 11-ig v. ejfelig tart max.

(#9690) somasz válasza Daneeka (#9689) üzenetére


somasz
addikt

9-ig mérik a sört... ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9691) Traxx válasza looser (#9688) üzenetére


Traxx
őstag

Bingó :K

Holnap még dolgozni kell, de utána már szisszenni fog a Hacker :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9692) koxx válasza Traxx (#9687) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gut :)
Multkor bevasaroltam, kasteel winter, orval es egy rochefort 8-as, keszulni kell az unnepekre :)
Paterben megint van forralt meggysor es a karacsonyi kiadasok is megjottek.

(#9693) Traxx válasza koxx (#9692) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem a Winter és az Orval ki fog maradni (a Winterről írtad régebben, hogy kávés ízvilága van, ami nálam instant bukó , az Orval pedig nem lett bejövős) de egy pár jobb darab még nekem is elkelne az ünnepekre :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9694) looser


looser
addikt

Hogyan lehet kinyitni a sört egyetlen banánnal?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9695) qltsar válasza Daneeka (#9689) üzenetére


qltsar
addikt

Viszont mellette egy köpésre van a Szimpla Kávézó. Ha szerencséd van, még Marschall-t megtalálod ott, és még jónéhány kézműves sört :). Hajnali 2-ig nyitvavan ;)!

(#9696) looser válasza qltsar (#9695) üzenetére


looser
addikt

Tegnap beugrottunk kollégákkal a Macskába, ott is van mindkét Gergő féle sör (Rasta, Marschall), plusz valami német világos és barna láger.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9697) qltsar válasza looser (#9696) üzenetére


qltsar
addikt

Sajnos nem ismerem. A kozelseg, es nyitvatartas miatt irtam a Szimpla Kavezot.

Apropo, valaki megy innen holnap elesztobe Roth Zoli uj sorenek a bemutatojara? (Perfect Deal)

(#9698) somasz válasza qltsar (#9697) üzenetére


somasz
addikt

Perfect deal nem lesz üvegesen, ugye? :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9699) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Tegnap ezt a három sört próbáltam ki:

Szerintem jók. Főleg, hogy az intersparban 549 ft volt most mind akciósan. Lehet veszek majd még.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9700) NoLF válasza Sztbeni (#9699) üzenetére


NoLF
addikt

B+ akkor olcsobb mint itt... En is szeretem oket, egs!

Itt ilyesmik vannak most porondon:

Beszaras hogy ha bizonyos wifirol vagyok, elforgatja a kepet :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.