Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Dr.Zoo válasza Kergeboci (#9350) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Édesebb, mint a Hammurapi??

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9352) koxx válasza Dr.Zoo (#9349) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem nagy kedvencem, kicsit hasonlít a barna kasteelra, de annál kicsivel édesebb.

(#9353) jookomak válasza Dr.Zoo (#9351) üzenetére


jookomak
őstag

Sokkal, de sokkal. Szerintem életem legédesebb söre. Számomra borzalmas, de ez már ízlés kérdése.

(#9354) Kergeboci


Kergeboci
tag

Nocsak. Főzdefeszt szeptember 20-21 (pont az a hétvége amikor nem dolgozom, tetszik a szervezés :D).

Auto mentes nap, ezt kihasználva a lezárt Andrássy útat fogják befoglalni. Azt hiszem ezerszer jobb helyszín választás mint a rakpart :)

-- elvileg kész pénzes de továbbra is street fooddal együtt lesz megrendezve --

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9355) jookomak válasza Kergeboci (#9354) üzenetére


jookomak
őstag

Megelőztél, most akartam írni én is. Kicsit jobban összeszervezhetnénk a topikot, nem úgy, mint a nyárin.

(#9356) looser válasza Kergeboci (#9354) üzenetére


looser
addikt

Hát ez nagyon jó hír! És szép a helyszín!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9357) Daneeka


Daneeka
senior tag

háborgó pliny:

(#9358) Traxx válasza Dr.Zoo (#9349) üzenetére


Traxx
őstag

Tavaly ittam csapolva ilyet, és akkor bejött, bár nincsenek teljesen tiszta emlékeim róla, mert nem az első sör volt az aznapi sorban :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9359) looser


looser
addikt

Tegnap kinéztem a Dreher fesztiválra és azt kell mondjam, igazán jó volt. Ha a három ott kóstolt - kereskedelmi forgalomban nem lévő - sört forgalmazni kezdenék, hát az szuper lenne. A Spezial a Primátor EPA-ra emlékeztetett, kellemes angolos ízvilág; szolid, visszafogott malátával, kis karamellel és jó kis földes komlóval. Keserűbb, mint a Classic, de bármikor iható. A szűretlen is jól sikerült, ahogy melegedett, jöttek elő az élesztős ízek, halvány búzás beütéssel, bár gondolom azt nem használtak hozzá. S a végére: a hidegkomlós. Ez valami nagyon szuper, sehol sincs az ipákhoz képest (nem is annak készült), inkább a Keserű Méz, Splash, Diesel vonalon halad. Nem tudom, milyen aromakomlót használtak, de kellemes füves, fenyős. Na ezt ki kellene adniuk! Ezekre büszkék lehetnénk és ha ők lépnek, talán a Soproni, Borsodi, Pécsi is lépni fog. Ámen! :-)))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9360) NoLF válasza looser (#9359) üzenetére


NoLF
addikt

Na gyerekek, costa ricaba ne gyertek sorozni :) csak lager van, a hig hugy es az ihatatlan fos mellett van egy, amit kepes vagyok fogyasztani, ezt pilsen-nek hivjak, 5,1 alkohol, talan saazer komlo, de nem vennek ra merget :) havernak hoztam 12 old speckled hen-t, azota is csokolgatja a labamat :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9361) Traxx


Traxx
őstag

Tegnap jártam Sparban Nyíregyen, és 500-ért mérték a Barbart, ami egész jó ár. És megjelent a polcokon mint újdonság a Petrus (6,5%, ha jól rémlik) 650-ért, a Delirium tremens (horroráron), és a Piraat, amit mindenképpen újra kell kóstolnom 2-3 hét múlva :)

Most egy Argus strong csúszik, 189-ért egyértelműen jó, és az ereje is megvan. Nekem kimondottan ízlik, a Soproni démon helyett ilyenekre vadászok majd inkább, ha olcsó sör kéne :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9362) kraftxld


kraftxld
nagyúr

99dobozos karton :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9363) looser


looser
addikt

Yihayy :-))

Az utolsó mondat szíven ütött (kiemelés tőlem):

"A Retro Büfé egy teljesen releváns választ ad arra a kérdésre, hogy hol lehet remek és olcsó burgert kapni a Rákóczi tér környékén, szóval ha még nem voltatok, mindenképp látogassatok el, egyetek egy jó burgert, dumáljatok el Józsival, aztán gurítsatok le pár sört a szomszédos One Euro Marketben."

Ez nem egy műanyag holmikat, gyorslevest, magyar kártyát, fenyődíszt meg ilyesmiket áruló "szatócsbolt"?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9364) jookomak válasza looser (#9363) üzenetére


jookomak
őstag

Én se értettem. Abból egy kocsma lett ha jól rémlik. Amúgy a burgeres közvetlen szomszédjában van a beerodalom. Ha már rendes sörről beszélünk.

(#9365) Kergeboci


Kergeboci
tag

Nocsak, Oktoberfest azoknak, akik kicsit kevesebbel is beérik:

Oktoberfest Budapest

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9366) looser válasza Kergeboci (#9365) üzenetére


looser
addikt

És vajon igazi jó magyar főzésű bajorokat* ihat a szerencsés bejutó? :-)
Tibi bácsi miatt elmennék, hátha dob egy kétliteres Paulaner korsót...

*=oximoron :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9367) jookomak válasza Kergeboci (#9365) üzenetére


jookomak
őstag

A tavalyi a kopaszi gáton volt, ingyenesen. Nem szimpik ezek a fizetős fesztiválok. Kiadok 2-3 ezret, és kapok érte egy korsót/poharat. Nekem ez kicsit karcsú.
Inkább a főzdefesztre koncentrálom az erőforrásaimat (pénzt) :)

(#9368) Kergeboci válasza jookomak (#9367) üzenetére


Kergeboci
tag

ja csak tavaly mintha nem lettek volna koncertek. Gondolom azért kell fizetni belépőt most.

A Főzde engem is jobban érdekel, mint ez :) (főleg hogy számomra a fellépők totál érdektelenek :) )

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9369) Dr.Zoo válasza jookomak (#9367) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mikor lesz a főzdefeszt, és hol? Kivel tudok (akar) ott ütközni?? :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9370) Traxx


Traxx
őstag

És még mindig Nyíregy: szept. 3-7-ig újra sörfeszt :C A hirdetés szerint 100 fajta sörrel... :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9371) zsof Nokia válasza kraftxld (#9362) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

barátom meg a párja ketten meginnák :D

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9372) adster válasza Traxx (#9370) üzenetére


adster
tag

Épp, hogy hazatérek Belgiumból, és ezzel kell szembesülnöm... ;]

Apropó, Belgium... Kb. 25 féle eddig még nem kóstolt sör kipipálva.

A legjobbak talán ezek voltak:
Struise St. Amatus - Oostvleteren 12
Stillwater of Love & Regret
Troubadour Obscura
Troubadour Westkust
Struise Pannepot Reserva 2009
Troubadour Magma

Meg még csapolva pár, azok közül mondjuk ez:
Hornbeer Caribbean Rumstout

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9373) Traxx válasza adster (#9372) üzenetére


Traxx
őstag

Hát akkor tessék kinézni, az éven már úgysem lesz gyakran sörfeszt :) Bár nekem sem lenne létszükséglet a kilátogatás, mert van még egy 5 literes hordóm (amire várok rokonokat, mert egyedül nem fog menni...), de hát nah...1-2 sörre kíváncsi lennék újra, illetve hátha lesznek új versenyzők is :)

A kóstolt sörök miatt meg újfent irigykedek :D Ja és a Sörbeten is szívesen olvasnék róluk :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9374) adster válasza Traxx (#9373) üzenetére


adster
tag

Talán nem túlzok, ha azt állítom, hogy nem tartom kizártnak a kilátogatást. :DDD

A Sörbetre meg mennek majd felfelé, de hogy egy kis kulisszatitkot is eláruljak, most ugye itt járok, ami egy 2013. november első hetében kóstolt sör volt. Ezután volt még 118, amiből 12 karácsonyi főzet volt, azokat természetesen még az ünnepek környékén felraktam, mivel azoknál kicsit fontosabb, hogy aktuálisak is legyenek.

Tehát ez alapján még körülbelül 106 darab sör van, amik feltöltésre várnak. Nem hanyagságból, csak azért, mert kicsit nagyobb rendszerességet akartam belevinni a dologba. Bár ez a heti egy így már lehet, hogy kevés lesz, mert bár nem vagyok nagy matekos, de ilyen tempóban több, mint két évre elegendő anyag lenne, ha addig nem is innék egy üveggel sem.

De mára legyen elég ennyi számtan, majd holnap folytatom... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9375) jookomak válasza Dr.Zoo (#9369) üzenetére


jookomak
őstag

Szeptember 20-21 Andrássy út. Én, looser, és Kergeboci biztos kint leszünk.

(#9376) kraftxld válasza jookomak (#9375) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ejj, de jó dolgotok lesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9377) looser válasza kraftxld (#9376) üzenetére


looser
addikt

Nektek a zátonyon meg legalább havonta egyszer van ilyesmi, nem? :-) Bár már ott tartanánk...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9378) jookomak válasza looser (#9377) üzenetére


jookomak
őstag

Arról nem is beszélve, hogy onnan hozzák a(z egyik) legjobb komlókat.

(#9379) looser válasza zsof Nokia (#9371) üzenetére


looser
addikt

A barátod párja nagy alkesz lehet ;-)

(#9378) jookomak: így igaz! Innen szoktak rendelni az Indexes gerillák, még olvasgatni is olyan jó :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9380) koxx válasza jookomak (#9375) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi is kinézünk :) közelebb van és kint lesz a tamp&pull.

(#9381) jookomak válasza koxx (#9380) üzenetére


jookomak
őstag

Egye fene, iszunk kávét is az osztrigás vodka mellé!

(#9382) qltsar válasza jookomak (#9375) üzenetére


qltsar
addikt

Én is megyek :K!

(#9383) qltsar


qltsar
addikt

Ilyen is lesz Szeptember 12-én: Józsefvárosi Sörfesztivál

(#9384) Dr_Syrex válasza qltsar (#9383) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Akkor a szeptember nagyon nem lesz unalmas a sörbarátok szempontjából :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9385) NoLF válasza NoLF (#9360) üzenetére


NoLF
addikt

Megkovetem magam, a walmart-ban lehet kapni sokfele soritalt, samuel adams, blue moon, sierra nevada valamint par nemet pils, de kocsmakban csak a helyi rettenetek vannak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9386) looser válasza NoLF (#9385) üzenetére


looser
addikt

Na, oda is betette a lábát a Wal-Mart? És megfizethetőbb, mint az USA? Vagy GB? Nem tervezek odamenni :-)

(#9383) qltsar: köszi az infót!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9387) NoLF válasza looser (#9386) üzenetére


NoLF
addikt

Kocsmaban 1 font a sor, boltban meg olcsobb, lenyegeben magyar arak vannak.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9388) pohár


pohár
félisten

ezek közül mit érdemes inni? holnap ebéd mellé legurítok egyet, ha ajánlotok valami jót ezek közül :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9389) NoLF válasza pohár (#9388) üzenetére


NoLF
addikt

Mindet, de en keseru mezet vagy hammirapit fogyasztanek

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9390) koxx válasza pohár (#9388) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az agyonhype-olt keseru mez volt eddig talan a legnagyobb csalodas sörös palyafutasom alatt :/

(#9391) Dr.Zoo válasza pohár (#9388) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Barnasört.. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9392) jookomak válasza pohár (#9388) üzenetére


jookomak
őstag

Laza 20-30%-kal drágább a megszokott vendéglátós (nem bolti) áraknál. Hol van ez a hely?

(#9393) pohár válasza jookomak (#9392) üzenetére


pohár
félisten

Debrecenben, egy nemrég nyílt helyen, amolyan étterem/club kettős :D

mivel elaludtam, lekéstem a buszom, holnapra marad a kóstolás, jöhetnek még a tippek :D (valamit írjatok már a sörről is)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9394) Kergeboci válasza pohár (#9393) üzenetére


Kergeboci
tag

A fóti Pils mostanában tökéletes kis ivós sör, de 300-400 forintnál többet nem ér. 750-ért meg egyenesen felháborító. Ezt a sört már ittam 280 forintért is.

A mézes narancsos gyömbér sör nekem cukor szirup volt, ment is a lefolyóba. Hammurapival együtt. Mindkettőt csak az édes szájúaknak. A narancsos világosabb mézesebb, a hamu az barnásabb karamellásabb volt.

A Keserű Méz: általában (főzéstől függ) finom, keserű-édes kettősséggel játszadozó, nagyon tartalmas (értsd laktató) sör. Ezt érdemes kipróbálni!

Betyár Fekete: ha ez a békésszentandrási, akkor ez nem volt vészes. Karamellás, édes fekete sör, teljesen iható volt.

Meggyes, szamócás izéket nem ismerem. Az árak mindegyiknél hajmeresztőek, jó szívvel egyedül a Keserű Mézet merem ajánlani innen.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9395) Daneeka


Daneeka
senior tag

Na ez elég érdekes lesz (főzdefeszten):

Saison ötvözve india pale ale-el - armando_otchoa &BREW Studio
Három fajta élesztő iszapbirkózása - négy fajta komló katatóniája.
Az alkalmazott technológiák véletlen és ötletszerű kombinálása:
Ez adja a Dirty Saison lelkét.
Komlók: folyamatos adagolással Mosaic, Amarillo, Nelson Sauvin - hidegkomlóként Nelson Sauvin&Centennial
Élesztők: Francia saison, belga saison, american ale

Kb. ilyen best of komló sör lesz, kíváncsi vagyok milyen lesz, remélem a saison élesztő nem nagyon fogja elnyomni a komlót.

(#9396) zsof Nokia válasza pohár (#9388) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Azért az árak elég húzósak :D

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9397) pohár válasza zsof Nokia (#9396) üzenetére


pohár
félisten

hát étterem elsősorban, viszont a kajájuk olcsó BP-hez képest, nagyon is :K

köszönöm az ajánlásokat, holnapra kitalálom, hogy melyiket szeretném megkóstolni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9398) Kergeboci válasza Daneeka (#9395) üzenetére


Kergeboci
tag

Gergő ritkán csinál rosszat :) Én teljesen bizakodó vagyok, mindig az ő sátra az, ahol a legtöbbet állok sorba

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9399) Traxx válasza adster (#9374) üzenetére


Traxx
őstag

Mikor fogsz kilátogatni? Esetleg nem esik útba a hely napközben? :B Jó lenne tudni, hogy milyen sörökre lehet számítani, mert az nyhborozón még mindig nincs fent részletesebben sajna. Személy szerint örülnék ismét a Gulden 9000-nek, de ha megkóstolhatnám a Weihenstephanert, akkor annak pláne :) A Primátor 24 sem lenne rossz ismét...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9400) looser válasza Daneeka (#9395) üzenetére


looser
addikt

Hát erre rohadt kíváncsi leszek én is. A sör, ha jó alapanyagból készül, szakértő kezek által, csak jó lehet, nem úgy, mint mondjuk egy kakaós rántotta :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.