Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) jookomak


jookomak
őstag

Na, megszületett.
Főzdefeszt június 7-9, új helyszínen, a Műegyetem rakparton. Bónusz: együtt a Street food show-val.
Mondjuk az új helyszínnek nem örülök, szerettem a palotanegyedet (ott nőttem fel).

(#8852) Jhonny06 válasza jookomak (#8851) üzenetére


Jhonny06
veterán

Érdekes helyszín, az biztos. Hangulatilag nekem is a palotanegyed jön be (fás-árnyékos, nyári estéken kurva jó).

(#8853) Traxx


Traxx
őstag

Mivel egy héttel tolódik a nyíregyi cseh sörfesztivál, kárpótoltam magam egy Orvallal...nagyon kíváncsi leszek :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8854) jookomak válasza Traxx (#8853) üzenetére


jookomak
őstag

Én túlságosan elfogult vagyok. :B
Van még egy 2 évesem a kamrában, kíváncsi vagyok milyen lesz még két év múlva. Veszek mellé majd egy frisset is.

(#8855) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma jön valaki a Bálnába?? Délre ottvagyunk a nejemmel!! :) (tennaptól a nejem...) :D
Telszámom: huszas 449 ötven 71
Csak annyit mondjatok a telegrácsba: SörcsaPH! :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8856) jookomak válasza Dr.Zoo (#8855) üzenetére


jookomak
őstag

Én este 6 felé érek csak ki. Péntek szombat éjszakás voltam, aludni is kéne valamit, szóval csak este. Addig nem hiszem, hogy kitartotok. 3-4 belga engem enyhén fejbeb@sz. :) Mondjuk ezek csak 2 decisek...
Nem baj, megnézem a csapolt trappistákat (mást szvsz felesleges), meg elhozok egy orvalt, ha 700 alatt van.

(#8857) Dr.Zoo válasza jookomak (#8856) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bakker, jó lett volna ütközni egyet, hatra már csinált (frissházas) progit a mama, megyünk a tanukhoz fényképet nézni... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8858) Traxx válasza Traxx (#8853) üzenetére


Traxx
őstag

Nos...eszméletlen szénsavas (talán túlzottan is), és tényleg nagyon keserű, az idő múlásával csak egy kicsit édesedő sör. Amolyan jóféle frissítő, citrusos jellegű volt nekem, de nem is egyszerű darab. Nem volt rossz, de kiemelkedő sem, a Rochefort és a Bush Noel nálam továbbra is biztos favorit marad, főleg mert jóval édeskésebbek.

Viszont a Delikáteszben kértem egy Kasteel cuvée-t :) Kicsit lesett a boltos, hogy akkor ez most sör vagy bor :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8859) Dr.Zoo válasza Traxx (#8858) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tennap én is megkóstoltam, valami iszonyat finom sör......... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8860) koxx válasza Dr.Zoo (#8859) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A legtöbb sörös boltban nem véletlenül hiánycikk :) ha megyünk sörözni és van készleten akkor sosem hagyom ki. Iszonyat mód eltalálták azt a sört.

(#8861) jookomak válasza koxx (#8860) üzenetére


jookomak
őstag

Már melyik, a kasteel, vagy az orval?

Más: kóstoltam ma a rizmajer maibock-ot, és meglehetősen ízlett. Azt kell mondjam, lassan a rizmajer főzde elérte a söreivel a legjobb szintet. Már itthon persze. Igazából rossz sört még nem ittam tőlük.

Belga sörfeszt meg jó volt, csak kicsit olyan személytelen az egész. Vasárnap estére elfogyott, amit szerettem volna, így maradtam a nagyjából bevált dolgoknál. Utána még el kellett menni a kandallóba, megenni egy hamburgert, mellé egy jokerface, meg egy távoli galaxis. És mivel a kettő közt hosszú volt az út, még megittunk egy ászokot is. Bár erre nem vagyok büszke.

(#8862) Traxx válasza Dr.Zoo (#8859) üzenetére


Traxx
őstag

és koxx: más az ízlésünk, nálam nem lesz gyakran visszajáró vendég az Orval, bár csalódást sem okozott. Egy Gulden Draak viszont jobban esne, mint egy újabb Orval :)

Na de majd 2-3 hét múlva lesz a szűkebb hazámban belga sörfeszt. Tavaly majd' felrobbantam, amikor megláttam, mik vannak, és haza kellett mennem...akkor pedig nem volt még nyitva semmi. Idén nem bízom a véletlenre :D

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8863) koxx válasza jookomak (#8861) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kasteel, de az orval is nagy kedvencem.

(#8864) DelArco válasza pohár (#8843) üzenetére


DelArco
aktív tag

Most szombaton voltam ott kipróbálni.
Délben nyitottak elvileg de még nem voltak a helyzet magaslatán.
Kb. 2 órával nyitás után lehetett elkezdeni hamburgert rendelni. (krumplit is szerettem volna de az még akkor sem volt)
Addig ittunk pár sört. Kicsit drágábban mérik talán a szokásosnál legalábbis 4 deci kölesesért még sosem fizettem 650-et. A többi sör is hasonló árban van.
A burgerre érdemes volt várni mert szerintem nagyon jó. Kicsit kisebb és más mint a Kandallóban de nagyon finom. 950-ért best buy.
Kicsit még ráfekszenek arra hogy időben nyissanak és remek hely lesz.
Érdemes kipróbálni. A hagymás-tejfölös mártogatós krumpliért még biztos visszanézek. Meg akkor már eszem egy hamburgert is. Meg sör is fog kelleni.

Kíváncsi leszek erre a street food show + fözdefeszt kombóra. Remélem jó lesz. A kaja sosem volt olcsó ezeken a fesztiválokon de ha most több pénzért jót kapunk az számomra jól hangzik.

A budavárira is vettem egy ilyen olcsóbb bérletet mert 2 napra kinézek oda is szerintem. Cseh sörök lesznek amiket szeretek meg persze magyar kézművesből is elég sokan. Remélem jobban sikerül mint a tavalyi.

Youth hides the key to salvation

(#8865) Kergeboci


Kergeboci
tag

látom, egyre többen ugranak be drágább sör ár mellett hamburgerezni,, így én is meg merem említeni a Caledoniát is, ahol nem rég voltam. Pontosabban így hirdetik magukat: Caledonia Scottish Pub and Restaurant (Rocktogon mellett van).

Whiskyből tényleg csak a legjobbak vannak, de olyan áron, hogy majdnem kifordultam onnan. Szerencsére visszarángattak.

Amiért még fizetni is megéri az a gravitációs csapon adott Belhaven Stout volt. Én ilyen finom stoutot régen ittam. Keserkés, enyhén kávés, nagyon selymes, és NULLA szénsav. Mintha csak egy rendesen csapolt Gueniesst ittam volna, csak ízzel :)

A másik a hamburger (pl kacsa hús hamburger), mely szintén drágának tűnik, de csak azért, mert nem írják hogy coslow salátával és vaskos sült krumplival együtt tálalják. Úgy meg már kötelező vétel.

Plusz az élő zene (ha hagyták a részegedő vendégek, jófajta skót nótát énekel/gitározik a srác) rendkívül sokat dobott a hangulaton (péntek este voltunk).

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8866) Dr.Zoo válasza koxx (#8860) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem most az I. helyen van a Gulden Draak mellett.... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8867) looser válasza Dr.Zoo (#8866) üzenetére


looser
addikt

A 9000-es életem egyik legnagyobb söre, jó darabig csapon volt a Snaps Galériában. Jó szívvel ajánlom azt a helyet is. Régebben 4dl belga volt 700 Ft 4 csapon, plusz üvegesek kb. Csakajósör + 10% árakon, de vagy száz féle. A székek rohadt kényelmetlenek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8868) koxx válasza looser (#8867) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Snapsban az emeletre kell menni a kanapéra, el lehet terülni :DDD vagy a földszinti részen a boxba. A 9000-es nekem kicsit csalódás volt :B viszont a carolus sörei egytől egyik kíválóak :K

(#8869) Dr.Zoo válasza koxx (#8868) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mikor megyünk???? :DDD
Ha van Gulden is, meg Kastel Couvee is, akkor ott a helyem... :D

(Looser: természetesen Te is gyere!!!!)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8870) koxx válasza Dr.Zoo (#8869) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hogy a pékbe ne lenne bár a cuvee ritkábban van. Barátnőm ott lakik 2 sarokra a snapstól és 15! méterre a legendától :)

(#8871) looser


looser
addikt

Igen, azokkal tényleg nincs gond, ott meg egyszer majd elaludtam, amikor csak 10+ -os darabokat kóstolgattam. Tök céltalan dolog volt, csak ennyi volt a lényeg :-)

(#8869) Dr.Zoo: mennék én nagyon szívesen, főképp hogy Téged is szeretnélek már megismerni meg Koxx-ot plusz téged megköszönteni a házasságkötésed alkalmából :-) Amihez őszintén gratulálok, remélem személyesen is elmondhatom; ha máshol nem, a Főzdefeszten összefuthatnánk. Már egy páran ismerjük egymást :-)

(#8870) koxx: a viharba, hát tényleg, Te már régebben is javasoltad, hogy a Legendában találkozhatnánk! :-))

Kicsit azért elba**ott a kedvem, ma csinált egy kezelési tervet a fogdoki nénim és hát a lap alján szereplő összegtől megnyúlt az arcom (kb. 3 db iphone 5s ára)...Szóval (drága) sörre most nem szívesen költök, de a belgák a szívem csücskei :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8872) koxx válasza looser (#8871) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy bizony ;) Régen voltam már sörözni, de most, hogy itt a jó idő már mennék. Na meg jó lenne már pár embert megismerni személyesen is :)

Fogdokira: ne is mondd, nekem 2011-ben írtak össze egy listát, úgy pár percig nem jutottam szóhoz. Nekem is valahogy 2,5 iphone árban lett volna az elvégzendő feladat.

(#8873) Dr.Zoo válasza looser (#8871) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát, egyébként meghívnàlak mindkettőtőket, de a nősülés kicsit sokba volt.... (nemtom mennyi mostanság egy szifon, úgyhogy nemtudok darabszámot mondani... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8874) looser válasza Dr.Zoo (#8873) üzenetére


looser
addikt

Nem, inkább pont fordítva gondoltam, meghívnálak egy tetszőleges sörre, ha lehet, ne Sink the Bismarck legyen :DDD

Hát nem hivatalosan úgy 180-190e Ft :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8875) jookomak válasza looser (#8874) üzenetére


jookomak
őstag

2012-ben költöttem én is egy pár sör árát a fogamra. De apránként kész lett, és azóta (kopp-kopp) nincs vele gond. Egyszer kell rákölteni, aztán jó lesz.

(#8876) looser válasza jookomak (#8875) üzenetére


looser
addikt

Ámen :-))
Apropó, Főzdefeszten ott leszel?
Hülye kérdés :D

Csináljunk valami nagyot, találkozzunk ott sokan, Dr. Zoo kolléga lelkesedése átragadt rám :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8877) jookomak válasza looser (#8876) üzenetére


jookomak
őstag

Szerencsésen alakult a meló, biztos ott leszek két napot.

(#8878) Dr.Zoo válasza looser (#8876) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha nem pont Somogybabod idején lesz, akkor gyerünk!!!!! :D
A mostani hétvége nem kóser, mert PH!-s VW tali lesz, utánna jóvagyok, de 16 nap múlva Somogybabod....
Júniusban àll a fogadás, meghíllak titeket egy tetszőleges nedűre, persze a Nuclear Tactical Peaungvin-be azér' énis belekortyolnêk.... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8879) jookomak válasza Dr.Zoo (#8878) üzenetére


jookomak
őstag

Most viccen kívül, összedobhatnánk egy pingvinre. Más esetben épeszűen úgyse innánk. Az ilyen sör házasságra, gyermekáldásra, diplomára, anyóstemetésre való.

(#8880) Dr.Zoo válasza jookomak (#8879) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Pont a múlthéten néztem, 18 forint a 3 decis üveg........... :(
Abból elég sok Couvee kijön.. :D
Fene tudja, ha háromfelé dobjuk, akkor is több mint öt ruppó/ember..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8881) NoLF válasza jookomak (#8879) üzenetére


NoLF
addikt

vagy mondjuk mikor legközelebb jövök haza, hozok egyet. nem tudom mennyi kint, de biztos nincs ennyi...

és pingvint márpedig mindenkinek inni kell (legalább) egyszer az életben :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8882) jookomak válasza NoLF (#8881) üzenetére


jookomak
őstag

A hopfanatic megnyitóján dobott be Gergő egy Sink the Bismarck-ot a közösbe. Azt hittem meghülyülök, mikor haver mondta. Ki kellett hagynom betegség miatt azt az estét.

(#8883) Daneeka


Daneeka
senior tag

Tovább folytattam alámerülésem a magyar IPA világába:

Dunakanyar IPA: nekem ez nem IPA de eliszogatni elég jó, kvázi viccből vettem meg látván a műanyag dobozát de nem rossz, eléggé hasonlít a Keserű Mézhez. Halálom az ilyen dizájn egyébként.
Benne van a magyar "kisüzemi íz(hiba)", lehet ezért is emlékeztet a Keserű Mézre. Ahogy melegszik egyre erőteljesebb ez az íz, a vége felé visszavonnék inkább minden pozitívba hajló dolgot amit írtam. Látszik rajta, hogy akartak valami jobb testet csinálni a sörnek festő meg egyéb malátákkal miközben nem is biztos, hogy szükség van rájuk, inkább komlót hajigáltam volna még az üstbe.

Bigfoot 2222: hozza ez is a kisüzemi ízt mintha ugyanott főznék ezeket de itt már érezni, hogy a forralás utolsó 15 percében/végén is hajigáltak be jobb adag komlót, IBU-ja is magasabb kicsit mint az előzőnek és szárazkomlózva is volt úgyhogy elnyomják a komlók ezt az ízt. Ettöl függetlenül legfeljebb 2-3 magyar IPA-t (grabancok, sötét bunkó, popcorn, talán távoli galaxis bár 3-ból 1x volt jó) ittam ami jobb volt ennél. (tőlük kostoltam mindent amúgy, szerintem minden másik hibás volt úgyhogy nem érdemes róluk írni)

1-2 hete végig ittam minden IPA-t csapról a csakajósörben, hogy a végén rájöjjek, hogy a Cocoa Psycho izlett a legjobban. Kár hogy ilyen melegben nincs sok kedvem imp. stoutokat iszogatni.

Ja meg főztem pár sört mostanában, egyiket kostoltam palackozásnál, ilyen állati citrusos nyári IPA-t akartam, egy egy malátás (pale ale malt/us 2row) citra/wai-iti komlós sör, elég sok komlóval az utolsó 10 percben, (némileg több íz/illat komló mint a Pliny The Elderben de kevesebb keserítő komlóval) nem csak az illata még az íze is citrusos lett, emlékeztet a Dreher Summer Momentre csak rendes alapanyagokból. Melegbe jó lesz.
Mostmár ha úgy látom, hogy rendbe lesznek a dolgok pár hét palack erjedés után is akkor elkezdek lefőzni pár komolyabb dolgot aztán pár hónap múlva megkostolhatjuk őket páran, olyan dolgokat akarok vinni amik miatt érdemes megmozdulni persze ha úgy látom, hogy még nem az igazi akkor sztornó.

(#8884) Dr.Zoo válasza Daneeka (#8883) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én mindenképp benne lennék egy kóstolóban, úgysejtem Looser, Jookomak kolléga is.. :K
Remélhetőleg Jhonny kolléga is, és Koxx Úr? :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8885) jookomak válasza Dr.Zoo (#8884) üzenetére


jookomak
őstag

Mindenképp!

Tegnap sikeres vizsgát ünnepelve beugrottam a csakajósörbe, ittam egy barna weihen búzát, maga a nagybetűs tökéletesség (mint mindig). Utána filóztam a de molen barna ipa-ja, és a rogue yellow stone ipa közt. Utóbbira esett a választásom, frenetikus volt. Illatra gyümölcsös, de a keserűségbe mindenem beleborzongott. Elhoztam egy brewdog old world india pale ale-t, ma este megbontom, kíváncsi leszek rá.

(#8886) Daneeka válasza jookomak (#8885) üzenetére


Daneeka
senior tag

Yellow Snow volt nekem is a kedvencem mostanában a csapon IPA-k kozül, már jobban bejön mint a HC IPA vagy I HC YOU, újabban ezeket túl édesnek találom.

[ Szerkesztve ]

(#8887) jookomak válasza Daneeka (#8886) üzenetére


jookomak
őstag

Általában nem hagyom ki, ha brewdog van csapon, de általában arra a következtetésre jutok, hogy a punk, és a jackhammer a legjobb. A többi nekem is túl édes. 5am-et kimondottan nem szeretem, dogma sem ízlett. Cocoa psycho viszont szerintem is zseniális, valamint a libertine black ale is bejött nekem. Sokat várok ettől az old world ipa-tól.

(#8888) adster válasza jookomak (#8887) üzenetére


adster
tag

Angolos lesz, azt elárulhatom. :) Ami nekem speciel nem igazán jön be...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8889) jookomak válasza adster (#8888) üzenetére


jookomak
őstag

Nagyon diplomatikusan fogalmaztál. Most már tudom, mit jelent a sörben az "földes" íz. Most éreztem át igazán. Nem volt jó. :( Legközelebb megpróbálom az old world russian imperialt. Hátha.

(#8890) adster válasza jookomak (#8889) üzenetére


adster
tag

Ugyanaz a helyzet ott is. ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8891) Daneeka válasza jookomak (#8889) üzenetére


Daneeka
senior tag

Na ezért nem használtam még angol komlókat soha sem, maximum valami imp. stout klónba fogok ha kell a receptbe.

(#8892) NoLF


NoLF
addikt

Ha az ember a varoskozpontban jar a nagyfaluban es nem dragan szeretne cseh uvegeseket kostolni, red ruin! Iranyi 26, primator pale ale is van pl :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8893) Lauda


Lauda
félisten

Ma kostoltam meg ezt a sort:

Meg spanyolorszagbol hoztam, ugy elvolt a talca sor az asztalon :DDD , ma gondoltam egyet es felbontottam. Nekem izlik igy elsore. Ez valami malatasor lehet? :R

(#8894) NoLF válasza Lauda (#8893) üzenetére


NoLF
addikt

hogy érted, hogy malátasör? legjobb esetben minden sör malátázott gabonából készül (árpa, búza, rozs stb)

sztem azért nem tetszhetett, mert talán túl van kukoricázva, bár én csak az estrella damm-ot ismerem, ezt nem. de az pl nekem túl híg, kukoricás lötty.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8895) Daneeka


Daneeka
senior tag

Megkostoltam ma a Legenda Pony-t ami azt hiszem bronz érmes lett valami amerikai sörversenyen mostanában. (ráadásul egy másik magyar nyert, a Zip's!) Illat nem rossz, iz fuves, foldes, kaparos kicsit.

Nem erzem túl indokoltnak a helyezést. Meg nem tudom, hogy nyomott le egy olyan mezőnyt amiben elvileg ez is indult:
http://www.ratebeer.com/beer/stone-enjoy-by-ipa/183117/

Mikkeller Nelson Sauvin DIPA

Na ezt frissen kellett volna elkapni, ha jól tudom már kb, 3 hónapja ott van a boltban és kitudja mennyit a nagykerben, ami a kupakbol kijott az az egyik legjobb illat volt amit valaha éreztem, sajnos a sörböl már kevésbé szaglott ki, ilyeneket ezek a dupla/tripla IPAk, kicsit nem figyelünk és barley wine-ok lesznek. Egyébként még igy túl a csúcson is elég jó, olyan mint egy MILF.
Következő főzésem tuti Nelson Sauvinos DIPA lesz kevesebb testtel mert enyhén édesbe hajlott ez már nekem.

[ Szerkesztve ]

(#8896) adster válasza Daneeka (#8895) üzenetére


adster
tag

Nemhiába, a jó öreg "Commonwealth Cup Award"... Valószínűleg a kutya sem hallott még róla. Nem tudom, hogy milyen lobbi áll a háttérben, de az több, mint gyanús, hogy lényegében 4-5 főzde köré épül az egész, amik között aztán nem kis nevek is vannak, és ahogyan te is mondod, olyanok szorulnak az Olaszházi Bitumen :DDD :DDD mögé, mint ez itt:

http://www.ratebeer.com/beer/samuel-adams-utopias/12228/

Abszolút hihető, ez lényegében tényleg a valóságot tükrözi. Egy amerikai sörversenyen az első helyen szinte kizárólag magyar sörök állnak. :R

Kicsit hiányoltam mondjuk a Kárpi Búzát, vagy az Ómolnár Bátyám Bajszát, nyilvánvalóan lesöpörtek volna mindenféle jöttment Pliny the Eldert. ;)

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8897) Lauda válasza NoLF (#8894) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, azert kerdeztem. Azt irtam, hogy izlik, nekem izlett a piros is.

(#8898) looser


looser
addikt

A hivatalos oldalra is kikerült az infó, bár még konkrét sörök nincsenek. Hiányozni fog nagyon a Palotanegyed, nagyon szeretem a város azon részét. Egy (határozottabb) kőhajításnyira már kezdődik a nyolcker kellemetlenebbik fele, de a körúton innen...ez a szívem csücske :-)
Kis apróság, ami összezavart csak, az indítás: "Júniustól Budán iszik a paraszt!". Ami tök érdekes annak fényében, hogy Bart Dani a Corvinus Sörmesteri képzésén sörmarketinget oktat... Mindenesetre amikor a Műcsarnokban volt egy sörtörténtei bemutatója, azt nagyon élveztem, szerintem jó előadó.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8899) Daneeka válasza looser (#8898) üzenetére


Daneeka
senior tag

Lesz pár érdekes, Róth Zoli dupla IPA, csakajosörös arc citra/simcoe IPA, Hara Punk-tól egy saison, lesz Zip's is ami a világon nem valószinu, hogy a legjobb fozde de itthon jo esely van ra legalabbis a weboldalukbol kiindulva.

(#8900) looser válasza Daneeka (#8899) üzenetére


looser
addikt

Nagyon kíváncsi leszek a Christmas 2013-ra, ha elhozzák. A Saison-jük nagyon tetszett, a Stout is kiváló, de nekem örök kedvenc marad a Golden Ale. Azt hiszem, valami NZ komlót használtak; jót tett neki, csodálatos. Egyszerre frissít fel és ültet le :-)
Annak viszont szívből örülök, hogy a "csakajósörös arc" ©®™ :D (Kővári Gergely) már nem cifrázza a komlókat (az a 19 komlós Grabanc semmivel sem lett rosszabb vagy jobb, mint a többi, plusz eredetileg - ha jól tudom - 40 komlósra tervezte...) szóval ez mindenképpen előrelépés; annak mindenesetre örülök, hogy nem ragad le egy receptnél, hanem variál. Szerinted Daneeka, mennyi az a mennyiségű (aroma)komló, amit még külön lehet érzékelés szintjén választani?

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.