Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) looser


looser
addikt

Csak úgy összeszámoltam, jelen pillanatig 31,056,792 hozzászólás van a Prohardver lapcsalád fórumain :)

Ja és boldog karácsonyt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9802) qltsar válasza looser (#9800) üzenetére


qltsar
addikt

Én most pattintottam egy P.I.P.A-t...így hazaérve a munkából :)!

[ Szerkesztve ]

(#9803) Daneeka


Daneeka
senior tag

Vétkeztem és boroztam az ünnepi vacsihoz igaz nem volt se rendesebb bolti se saját sör.

(#9804) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nálam ez vár még elfogyasztásra :) A winternek külön örülök, hogy sikerült szereznem.

(#9805) Traxx válasza koxx (#9804) üzenetére


Traxx
őstag

Szép sor :C Nálam ma fej vagy írás alapon Duvel vagy Corsendonk lesz a menü.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9806) looser válasza koxx (#9804) üzenetére


looser
addikt

Orval, hmmm :-)

Legenda valamikor januárban az itteniekkel? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9807) qltsar válasza looser (#9806) üzenetére


qltsar
addikt

Részemről bennevagyok :)!

(#9808) Dr.Zoo válasza looser (#9806) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az új Legenda kínálatra én is kíváncsi lennék... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9809) looser


looser
addikt

Na akkor már hárman vagyunk :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9810) koxx válasza looser (#9809) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meggyőzhető vagyok :)

(#9811) qltsar válasza Dr.Zoo (#9808) üzenetére


qltsar
addikt

Új Legenda :)? Ha kíváncsi vagy leírom, hogy mi van jelenleg náluk :DDD.

(#9812) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok!

Az ünnepek előtt láttam egy két embernél Leffe-s fa rekeszt/dobozt .
Nem tudjátok véletlenül hol lehet úgy kapni?
Már mindenütt kerestem !

Válaszotokat előre is köszönöm !

Péter

Nope.

(#9813) Dr.Zoo válasza qltsar (#9811) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Gyítepaci, ezer éve nem voltam náluk... :D

(#9812) Tonoic: Ósün? De nem "túl" ár/érték bajnok... :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9814) qltsar válasza Dr.Zoo (#9813) üzenetére


qltsar
addikt

Említettem nekik, hogy lehet, hogy lesz egy kisebb fórumtalálkozó. Várnak minket szeretettel :)!

(#9815) Dr.Zoo válasza qltsar (#9814) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Idén nyáron voltunk náluk a kollégákkal, 15-en zsúfolódtunk össze a főzde részen, de Roland lelkesen beszélt 1.5 órán keresztül.. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9816) qltsar válasza Dr.Zoo (#9815) üzenetére


qltsar
addikt

Looser szerintem a belvárosi Legenda Sörfőzde Pub-ra gondolt, nem a Sörmanufaktúrára. Ott nincs minden fajta sör a Legendától (sajnos itt sem...:(, mert néhányat már nem főz sem Olasz, sem Roland).

(#9817) looser válasza qltsar (#9816) üzenetére


looser
addikt

Igen, oda szeretnék menni. Koxx is a közelben lakik, odáig még talán elengedi az asszony :-)

Más. Múlt héten ránéztem a Bakkerre és őszintén megvallom, Kiss Tomi söreit már nem tudom megkülönböztetni. Vagy lehet, hogy újra kell kóstolni, de akkor sem biztos, hogy menne. Nem azt mondom, hogy koncepciótlanná váltak, csak azt, hogy elmosódott a határ sok söre között. A Legenda - ahol már ittam hibás sört, Tominál még nem - szerintem nem esett ebbe a hibába, bár a hidegkomlózás nagyon népszerű az újhullámos söröknél és pld. a Rizmajer is ezt csinálja a baksörükkel (!) és az új Hippivel. Egyébként mindkettő jó sör, tőlük még nem ittam rosszat; a világosuk a Kumburákra emlékeztet (10 ballongos cseh alap láger).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9818) Dr.Zoo válasza qltsar (#9816) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Okés, oda is mehetünk! :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9819) qltsar válasza looser (#9817) üzenetére


qltsar
addikt

Hát sajnos ezt kergebocival nem mondhatjuk el...:(. Sőt, Serforrás IPA-ból, és Anonymus-ból is sikerült már nem finomat innunk :(.

(#9820) jookomak


jookomak
őstag

Természetesen rám is számíthattok a sörözésnél.

(#9821) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hú basszus ezt a Kasteel Wintert mennyire eltalálták.. messze a legjobb karácsonyi sör, amit valaha ittam.

*Javítva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9822) looser


looser
addikt

Cseh Lidl ehetiek :-)

Nyolc palack Staro egy ezresért:

Argus 10 ballingos 70 Ft:

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9823) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Paradox Christmas volt ma terítéken, ezt nehéz szavakba önteni. Már ittam egyszer kb. egy éve, de ezt bármikor, tényleg.

(#9824) jookomak


jookomak
őstag

Csakajósör, mikkeller big worster. Nagyon metál. Édesen indít, aztán olyan ízek jönnek elő, hogy vááá. Persze rúg is, mint a ló.

(#9825) looser válasza jookomak (#9824) üzenetére


looser
addikt

Sokan vannak?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9826) Jhonny06 válasza jookomak (#9824) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az Anchor Christmas Ale-t is érdemes megkóstolni, csak évente 1X van ilyenkor, aztán eltűnik (idén nem volt üveges változatban nálunk, sajnos). A tavalyi is remek volt és nem is drága darab.

(#9827) jookomak válasza Jhonny06 (#9826) üzenetére


jookomak
őstag

Valahol azt olvastam, hogy marha édes, az meg nem bejövős.
looser: alig voltak.

(#9828) adster válasza Jhonny06 (#9823) üzenetére


adster
tag

Az a sör tényleg eszméletlen....

Saveur-ről nem rendeltél azóta?

Én mostanában annyi helyről tudnék leadni rendelést, hogy felsorolni is nehéz lenne. :) Mindenhol van egy-két olyan darab, amit már önmagában megrendelnék, de a legjobb lenne, ha ezek mind egy helyen lennének, és mondjuk olyan helyen, ahol a legolcsóbb a szállítási költség, mint a Saveur Biére.

Eléggé kezdenek elterjedni ezek a korábban elérhetetlennek hitt márkák is, úgyhogy a léc is egyre feljebb helyeződik. Régebben ujjongva tapsoltam, ha megláttam egy Flying Dogot, most meg egy Green Flash-t például úgy ugrok át, hogy a szemem sem rebben.

Volt egy hely, ahol például ez is elérhető volt nemrég:

Prairie Artisan Ales Pirate Bomb

És mindez Európában. Néha a Mikkeller webshopján pillantani meg olyanokat, hogy az embernek zokogni támad kedve, és ezen természetesen nem javít az sem, ha ránéz az árára... :(

Most éppen ezt néztem ki:

The Bruery Sucré
Nem rossz, már csak az ára alapján is ez lenne az egyik legdurvább zsákmányom. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9829) qltsar


qltsar
addikt

Srácok, fórumtali időpontra esetleg a jövő hét szombat :)?

(#9830) jookomak válasza qltsar (#9829) üzenetére


jookomak
őstag

Részemről ok.

(#9831) looser válasza qltsar (#9829) üzenetére


looser
addikt

Benne vagyok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9832) Jhonny06 válasza adster (#9828) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem rendeltem azóta tőlük, bár el is fogyott a többség, amit kinéztem. Még egy Westvleteren 8-at is rendelnék, csak az nem volt meg a 3 közül. :))

Amúgy gondolkoztam, hogy a Paradox Christmas-ből be kéne tárazni 3-4et és minden karácsonykor kinyitni egyet, jó kis befektetés szerintem. Ez is olyan, hogy most még van belőle pár, aztán eltűnik és külföldi webshopokon se lehet majd megtalálni, szerintem már most sem. Csoda, hogy nálunk még van belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9833) Daneeka


Daneeka
senior tag

Itthon van most valami simcoe-s single hop ipa? (mikkeller, brewdog, bakancslista, egyéb) Tegnap főztem egy india red ale-t amibe beledobtam egy rakás simcoe-t a végén és baromi jó illatok csaptak föl az edényből, kíváncsi vagyok hogy ebből mennyi megy át a kész sörbe.

(#9834) jookomak válasza Daneeka (#9833) üzenetére


jookomak
őstag

Csakajóban szokott lenni mikkeller simcoe, bakancslistából is volt, de azt már nem nagyon lehet beszerezni. Brewdognak meg csak az ipa is dead régebbi verziójában volt.
Személy szerint én nem rajongok érte annyira.

Vettem egy brewdog tokyo-t, asszem holnap vizsgák után azzal fogok ünnepelni.

(#9835) adster válasza Jhonny06 (#9832) üzenetére


adster
tag

Ismerve az itthoni igényeket talán mégsem az... ;]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9836) Dr.Zoo válasza qltsar (#9829) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Oké! :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9837) jookomak válasza jookomak (#9834) üzenetére


jookomak
őstag

Nem beerrtam (bocs) ki, fel kellett bontanom. Csak most az a baj, hogy holnap is kéne, meg holnap után is, meg azután is. Zseniális sör.

(#9838) looser válasza Daneeka (#9833) üzenetére


looser
addikt

Nem lett volna jobb a főerjedés végén? Akkor nem száll el az aroma jó része a CO2-vel... Ne hari, hogy belekotyogok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9839) Daneeka válasza jookomak (#9834) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi!
Mikkeller már ott állhat egy ideje bár lehet az lesz belőle, simcoe-s bakancslistát meg lehet tudok szerezni. Amúgy valahova elmentettem, hogy a Mikk/BD egykomlósokból melyikek voltak a legtöbbre értékelve, mindjárt ideszerkesztem ha megtalálom.

(#9840) Daneeka válasza looser (#9838) üzenetére


Daneeka
senior tag

Lesz az is 1-2 hét múlva, forralás végén/után inkább ízt ad meg kevéske illatot. (80 fok alatt adtam hozzá, hogy ne károsodjanak az aromák, állt 20 percig azt utána lett lehűtve) Eredetileg 50g El Dorado-t terveztem bele mert nem volt hozzá még szerencsém de lehet Simcoe lesz.

Na már csak ide bírom szerkeszteni de anno mikor néztem a BA/RA pontokat akkor a citra és simcoe kapták a legtöbb pontokat, nelson sauvin volt még top3 ban amiből tervezek még valami erőset.

[ Szerkesztve ]

(#9841) looser válasza Daneeka (#9840) üzenetére


looser
addikt

Innen szoktak rendelni az Index sörfőzősök, magam is időnként végignézem és csorog a nyálam a sok finom komló láttán, úgy beledugnám az arcomat, szeretem az illatát :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9842) Daneeka válasza looser (#9841) üzenetére


Daneeka
senior tag

El Dorado is onnan van. Lesz egy rendelés most is, ma estig kéne leadni, lassan összerakom én is.
Itthon is elég jó választék van már, amit lehet itthon veszek, hogy fent maradjon a két boltunk viszont ezeknek meg van az az előnyük, hogy vákumcsomagoltak a komlóik, úgyhogy komlót többnyire csak innen veszek.

(#9843) Daneeka


Daneeka
senior tag

Rápróbáltam ma a magyar simcoe-s egykomlósra, savanyú volt és oxidált, rámentem a citrásra, az csak oxiált volt, befejeztem volna a talán egyetlen üveges dupla ipánkkal amit már két baktériumtörzs (vagy több) sorvasztott egyszerre, a savanykás már régi ismerős de most volt valami ami szinte ilyen indusztriális, gépolajos jelleget kölcsönzött a sörnek vagy csak lehet rémeket látok és simán a tannint érzem. Asszem többször kéne főznöm.

egyébként az előbbi kettő ugyanabból a szériából jó volt régebben, visszább kéne venni 3-4 hónapot az eltarthatóságból és akkor jó lenne. Itt a Kaltenecker főzde a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#9844) looser


looser
addikt

Srácok, jövő héten k-sz-cs valamelyik nap megfelelne nektek a Legendázáshoz?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9845) Dr.Zoo válasza looser (#9844) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Remélem jövőhétre kigyógyulok a nyavalyámból, most köhögök.. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9846) looser válasza Dr.Zoo (#9845) üzenetére


looser
addikt

Komlótea? :-)
Jobbulást Sir!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9847) Dr.Zoo válasza looser (#9846) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Maradt még egy kis Tátratea, de a 72fok odabaszos... :DDD
Köszönöm Uram! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9848) jookomak válasza looser (#9844) üzenetére


jookomak
őstag

Bocsánat, nem szombatról volt szó? A többi nekem nem az igazi.

(#9849) looser válasza Dr.Zoo (#9847) üzenetére


looser
addikt

Ügyes légy, rád is kíváncsi vagyok :-)

Jookomak, kergeboci, qltsar, Énközpont (hú, ezer éve láttam őt is, remélem jól van, egy gyönyörű Gibson Les Paul-t mutatott, amikor utoljára találkoztunk...sörfesztiválon, természetesen :-) már ismerjük egymást, de jó, ha bővül a csapat. Egyébként kábé félévente egyszer futunk össze (félévente van sörfesztivál :DDD ) de a tudat miatt jó :-)

Mindenki: az esemény nyitott, mind a csatlakozókat, mind az időpontot illetően. A Legendát szeretném viszont fix pontnak hagyni; múlt héten bekukkantottam és remek söröket sikerült inni. Hibátlanok voltak és frissek. Sok kritika éri a Legendát, nosza, teszteljük le :-)

(#9848) jookomak: hú, ezt benéztem, tényleg szombat. Pénteken szülinapi parti, főképp borosokkal, de az pont jó lesz, mostanában borokat is iszom, főképp a Lidlben találtam remek 1000 Ft alatti italokat.

Szóval január 17. szombat :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9850) NoLF válasza looser (#9849) üzenetére


NoLF
addikt

Na remek, en 19-20 korul leszek a varosban, bar mar par forumtarssal megyek valahova masik ugyben vmikor, azerz ha van uj hely vagy vmi nagyon jo amit nem lattam meg, ajanlhattok :) pl legendaban sztem meg nem voltam.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.