Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8539) looser


looser
addikt

Örülök, hogy ilyen irányt vett a beszélgetés. Hosszú ideje töröm én is a fejemet, egy régebbi posztban már hosszasan értekeztem erről. Ha vehetjük azt alapul, hogy - mondjuk legalább Európán belül - hasonlóak a sörösszetevők árai minden országban, akkor igazából pont, hogy érthető, miért ugyanannyi a Gulden Draak és az Angry Beast. A Van Steenberge ráadásul a többszörösét gyártja (megkockáztatom: ezerszeresét), mint Kiss Tomi, így nyilván olcsóbban jut hozzá az alapanyagokhoz. Tényleg nem védeni szeretném, hiszen magam is kiakadtam 2012 őszén a 600Ft/2dl áron debütáló vadállaton, amin azért nyilván volt haszon, hiszen Tomi azóta nyitott egy sörfőzdét és egy kocsmát és gondolom ugyanígy van Bart Danival, Kővári Gergővel, Olaszékkal és a többi. Senki sem egy segédmunkás bérét viszi haza havonta. Szerintem még a folyamat elején vagyunk. Nálunk minden olyan lassan meg, úgyhogy már egy ideje nem nyugtalankodom. A rendszerváltásunk óta rendszeres a politikai acsarkodás minden részről, majd kifejlődik, beérik ez is, az is :-)

Az árakról csak ez jut eszembe, bár kíváncsi lennék, főképp Daneeka részéről, mint tapasztalt sörfőző, hogy ha elkezdünk számolni, mire lehet jutni. Egyébként ha megnézitek, pont a hagyományos lágersöröket és annak fajtáit főzik azok, akik olcsóbban tudják adni a söröket (Szögedi, Rizmajer, Békésszentandrási stb.) ez is egy érdekes kiindulási alap lehet. Na jó éjt :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.