Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Dr.Zoo válasza Traxx (#9145) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szvsz még pihentesd.
Csak mert ha megbontod, megiszod, akkor a többi eddig ivott ser, erősen veszít a poziciójából, és újra át akarod élni azt az élményt, amit a Kasteel Couvee nyújtott. :D szerintem.

El kéne mennem ilyen promociós szöveggyártónak a Belgákhoz... :DDD

Egyébként Jookomak szívemből szólt... ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9152) looser válasza NoLF (#9150) üzenetére


looser
addikt

Igaz, az idő is számít, ami alatt elfogyasztod :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9153) NoLF válasza looser (#9152) üzenetére


NoLF
addikt

egyszer valamikor huszonpár évesen segítettem betonozni egy havernak reggel 9től délután 4ig, egy 24es tálca holsten gurult le... talán az volt a csúcs :D

itt a sok kolibri kb este9től hajnal 2ig, utána meg ment az unicum-stella kombó reggelig, arról már fogalmam sincs, hogy mennyi volt, de aznap nem nagyon voltam képes semmire, az biztos. node meg is fogadtam, hogy elég lesz ebből mert nem lesz jó vége.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9154) Jhonny06


Jhonny06
veterán

(#9155) NoLF válasza Jhonny06 (#9154) üzenetére


NoLF
addikt

ezt erdekes latni ilyen formaban :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9156) Traxx válasza Dr.Zoo (#9151) üzenetére


Traxx
őstag

Max. hétvégéig pihentetem...és tudom, mit nyújt a Cuvée, azért is várok vele addig :D

jookomak: ki is vágom a Démont, de a pohárba, sört nem pazarlunk :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9157) Dr.Zoo válasza Traxx (#9156) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Igen, aztán visszaolvastam... :))
Soproni helyett viszont ajánlom figyelmedbe a Staropramen barnát, szvsz ár/érték bajnok, nálunk a madaras teszkóban 188 forint....
Ittam mindkettőt, a barna Staro köröket ver a Démonra... ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9158) Traxx válasza Dr.Zoo (#9157) üzenetére


Traxx
őstag

Szabolcsi vagyok, és itt a madár se jár, nemhogy madaras Tesco :DDD (Debrecenben vagy Miskolcon van legközelebb, Nyíregyre évek óta tervezik az építését, de nem igazán van fejlemény).

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9159) Dr.Zoo válasza Traxx (#9158) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Esetleg Steiger?
Abból is nagyon finom a barna.. Hátha van vhol a közeledben... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9160) jookomak


jookomak
őstag

Ma este Róth Zoltán (Távoli galaxis) új söre, és galaxis happy hour a margitutcakilenc-ben. FB link: [link]

(#9161) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Találtam egy kellemes kis boltot a Fehérvári úton (KREDENC Manufakúra), ezeket hoztam:

Horizont IPA
zip`s Imperial Stout
zip`s Pale Ale
Sötét Bunkó (Gólem)
Credo (Hedon)

Néha jó a magyar és szlovák sörök közül szemezgetni - fizetésnél mindenképpen kellemes, hogy nem hagyok ott egy vagyont pár üveg sörért, mint a Kertészben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9162) icepuck válasza somasz (#9138) üzenetére


icepuck
csendes tag

Voltam a KREDENC-ben a Fehérvárin, Vörösbegyük volt, Kolibrit előre láthatóan 2 hét múlva kapnak Bäderéktől, addigra lesz új, kész főzet.

[ Szerkesztve ]

(#9163) icepuck válasza Jhonny06 (#9161) üzenetére


icepuck
csendes tag

Zip's-et én is vettem náluk, árban nagyon rendben vannak! :C :)

(#9164) somasz válasza icepuck (#9162) üzenetére


somasz
addikt

Ma voltam náluk én is, félrerakattam egy rekesz kolibrit :)
Remélem lesz james brown ale is, abból elhoztam a készletet...

Meg hoztam vörösbegyet, horizont (feszten jó volt), sötét bunkót (múltkor ízlett), pókerface-t, vertigót

Legközelebb már rápróbálok a zip's golden ale-re, hamár elfogyott a feszten az orrom előtt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9165) jookomak


jookomak
őstag

Mindenki kóstolja meg a Bakancslistát, ez valami veszett jól sikerült sör.

(#9166) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A délutáni főzéshez. :))

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9167) looser válasza Bjørgersson (#9166) üzenetére


looser
addikt

Már be is vannak hűtve :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9168) Bjørgersson válasza looser (#9167) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Bizony, de még várok velük, ebéd után jobban fog esni. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9169) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Nem tudjatok veletlenul, hogy Budapesten lehet e valahol kapni Kolibrit? Nagyon finom kis APA :)! Fozdefeszten nagyon bejott a tarsasagunknak az 1 milliard megawatt, a KIPA es a Bodzipa mellett :). Sajnos a tobbit sem lattam azota sehol :(.

Esetleg otlet a beszerzesre :)?

(#9170) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#9168) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A három Argus kurva jó volt, a Drehernek viszont nagyon gyenge az íze, tényleg nyári sör. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9171) jookomak válasza qltsar (#9169) üzenetére


jookomak
őstag

Kolibri itt lenne, ha lenne készleten. [link]
Sajnos ezek olyan kis mennyiségben készült sörök, hogy gyakran nem is palackozzák. KIPA most asszem elfogyott, és tuti nem lesz egy jó darabig, hiszen a készítője (sajnos) túl ritkán főz, és akkor is mindig mást.
Milliárd megawattal hasonló a helyzet, az csak a főzdefesztre készült érdekességképp. Aki azt csinálja, őmost a Bakancslista sörökkel van elfoglalva, szóval megint csak nem hiszem, hogy lesz egyáltalán.
Bodzipa hopfanatic, ők most sajnos zárva vannak, felújítják a pub-ot, szeptembertől tuti lesz náluk.

(#9172) qltsar válasza jookomak (#9171) üzenetére


qltsar
addikt

A BodzIPA-s dolog szerintem nem így van, Róth Zoli 3 féle sört főz, illetve mos már négyet, a héten volt a Bakancslista II bemutatója a Maritutcakilenc-ben. Eddig pedig volt neki a Pyrománia, Bakancslista, Távoli Galaxis.

A Megawatt az Élesztő féle Brewstudio találmánya, remélem azért még hoznak ki, ha mást nem, majd az őszi Főzdefesztre, mert nagyon finom volt.

Hát sebaj, akkor várunk :(. A héten voltam Élesztőben, feldobtak egy érdekességet, de sajnos nem kóstoltam meg. Régen kicsit savanykás volt, és nem jött be, de az már volt egy éve legalább, azóta sokat változhattak a dolgok, Alulu - kókuszos IPA :).

(#9173) looser


looser
addikt

Újra akciós belgák a Sparban :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9174) Jhonny06 válasza looser (#9173) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezeket valószínűleg valamelyik egybites dolgozó gépeli be ott helyben :D

(#9175) koxx válasza looser (#9173) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

B+ :DDD komoly

(#9176) looser


looser
addikt

Ettől függetlenül ha aktuális, akkor örüljünk feleim :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9177) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Új design-t kap a Brewdog, remélem ezt még megérjük, nagyon jól néz ki. :) [link]

(#9178) Kergeboci


Kergeboci
tag

A hétvégén jártam egy gyorsat Prágában és Pilsenben. Prágába nem nagyon találtam fel magam, talán csak a 30 csappal rendelkező Beer Museum (lényegében Csakajósör, 4szeres méretben) volt említésre méltó, a csapolt Svijany búzával, házi fekete IPAval, és még pár szűretlen csodával. Meg a Tom's Burger, csapolt Svijany Marzennel.

Pilsen viszont nagyszerű. Szépen felújított terek és utcák, az esti órákban is Bp-hez képest nagyszerű nyugalom, rend és tisztaság (napközben meg mintha falun lettem volna). Rengetek (és olcsó) szűretlen Pilsner Urquell, és egy 90 perces sörgyár látogatással, ahol megmutatják az új és a régi gyárat is. A réginél ráadásul levisznek a barlang rendszerbe, ahol még az erjesztés alatt álló sörök között áldogálva/szagolgatva, egy igazán nyers és erős, még készítés alatt álló Pilsnerből lehet inni egy korsócska kóstolót (megszavazva a legjobb pilseni sörnek!)

Aki arra jár, ajánlom a Pivovar Groll panziót. Olcsó szállás, 3 féle házi (ebből két szűretlen - világos, félbarna, és egy szűrt kávés-csokis tmavy) csapolt, nagy udvar tele padokkal, és rettentően finom konyhával (a sült kacsa itt is kihagyhatatlan). Angolul senki nem tud, de activityben és németben egész ügyesek.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9179) looser


looser
addikt

(#9177) Jhonny06: őszintén szégyellem, de nekem ez a réginek tűnik. Vagy átsiklottam valami felett?

(#9178) Kergeboci: ez nagyon jól hangzik! Amióta Prágában jártam, vissza akarok menni. Pilsen különösen vonz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9180) looser


looser
addikt

Fokhagymás-chilis almapálinkát iszok cukormentes energiaitallal. Van olyan fura, mint egy SSBBW és egy strap-on-os terhes csaj együttléte, de valahogy mégis jó :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9181) Dr.Zoo válasza looser (#9180) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én meg múlthétről hazahozott Egri Szépasszony völgyi muskotályost, fröccsnek... :D
Sajna kifogytam a sörből... :((( :O

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9182) looser válasza Dr.Zoo (#9181) üzenetére


looser
addikt

Sose bánd, ez szerencsére pótolható, míg a "Szép asszony" csak nehézkesen ;-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9183) Jhonny06 válasza looser (#9179) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem, ez szerintem is a régi design (mármint a körülötte levő terület más, de a logo kvázi ugyanaz). Amúgy vicces, hogy pont tegnap írtam a Brewdog-nak Facebook-on azzal kapcsolatban, hogy a kupakok design-jában miért nincs kicsit nagyobb változatosság. :) És ez a cikket linkelték vissza (addig nem is láttam), de ez a piros kupak valóban szinte ugyanaz, mint a régi.

Mondjuk oké, ezzel túl sokat variálni nem lehet a Brewdog logo-n kívül, de nekem akkor is hiányzik valami változatosság - főleg, hogy milyen király label-eket gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#9184) looser


looser
addikt

Gondolkoztatok már azon, hogy az első italotok óta kb. mekkora mennyiségű tiszta alkoholt fogyasztottatok? De italtípusra lebontva még érdekesebb lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9185) jookomak válasza looser (#9184) üzenetére


jookomak
őstag

"A pénzem 90%-át piára, meg nőkre költöttem, a többit elherdtáltam."

(#9186) looser válasza jookomak (#9185) üzenetére


looser
addikt

Ez Hunter S. Thompson? :-)

Gyerekek, egy kicsit távolabb (vagyis nem igazán éri meg, max. ha legalább egy dobozossal vagy teherrel mész ki...:-) de a cseheknél a Lidlben szintén remek akciók vannak. Hét (7) üveg (0,5 L) Posticzinské sör ~1000 Ft. Vagyis ezer forint, ami ezer forintot jelent... Döbbenet a négyzeten.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9187) Jhonny06 válasza looser (#9186) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nálunk ezeket forgalmazzák? Félő, hogy még nagy tételben se éri meg kimenni értük ilyen benzinárak mellett.

(#9188) looser válasza Jhonny06 (#9187) üzenetére


looser
addikt

Nálunk forgalmazzák, 300 Ft-tól, pld. itt: http://csehsor.hu/sorok.htm
Valamiért nem enged linkelni...
Szerintem ha már négyen kimennénk mondjuk 40 palackra (per kopf), ott már fordulna a haszon és megérné. Persze az idő (6-7 óra zötyögés) miatt a sofőrnek esetleg nem, de én innék helyette is hazafelé :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9189) icepuck


icepuck
csendes tag

Huh, újra kaptam Szilvás sört, hosszú idő után végre gyümölcssör lesz a hétvégi menü! :-D
Megint pozitívan csalódtam a KREDENC-ben! ;-)

(#9191) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egy kis olvasmány délutánra:

Porter: The Entire History | Anchor Brewing Blog

(#9192) qltsar


qltsar
addikt

Van Kolibri Élesztőben, ha érdekel valakit :)! Bár...nem annyira telt íze van mint főzdefeszten, azért nem rossz APA :)!

(#9193) looser


looser
addikt

Kerekezők pintjei :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9194) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Ezt meg kell kóstoljam majd :D

[link]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9195) looser válasza zsof Nokia (#9194) üzenetére


looser
addikt

Akkor a Keserű Mézet és a Zwickl-t se hagyd ki :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9196) zsof Nokia válasza looser (#9195) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

rábeszélem barátnőmet menjünk el oda úgyis fizetés lesz :DD :DD

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9197) looser válasza zsof Nokia (#9196) üzenetére


looser
addikt

Ez beülős hely? Vagy otthon fogyasztanátok? Van még egy-két hely a városban, ahova érdemes lehet bekukkantani: Élesztő, Csakajósör, Hopfanatic, Legenda, Hrabal, Bohémia, Pivo, Snapsz Galéria, Rizmajer.
A gyömbéres az alap világosukra épül, a fent ajánlottak különálló sörök. Érezzétek jól magatokat :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9198) zsof Nokia válasza looser (#9197) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Lehet csak vásárlok pár sört magamnak kóstolni :) még nem biztos a dolog

Mi a véleményetek a Zuglói Jurta Korcsmáról milyen kézműves söreik vannak?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9199) jookomak válasza zsof Nokia (#9198) üzenetére


jookomak
őstag

Ahogy nézem Békésszentandrási, Fóti szortiment, valamint köleses. Kezdetnek nem rossz, de ezeken túl is van élet. ;)

(#9200) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Jurta Korcsmába meg párom járt majd most már én is rábeszélem nem lesz nehéz, hogy menjünk el :P

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.