Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hetvégén megkostóltam minden magyar komlósabb sört ami valaha ízlett és lehet kapni üvegben (kivéve Credo és Sötét Bunkó mert azt nem bírtam venni illetve jó lett volna kipróbálni ezt a Kolibrit amit emlegettek) kb. 7-8 fajta volt és a Távoli Galaxis jött ki kedvencnek. (Kaltenecker főzésű)
Bakancslista is eléggé jó volt (dobogós helyre tenném) de egyrészt Galaxy-t jobban csípem mint a Sorachi Ace-t másrészt a Galaxis némileg komplexebb mint az egy malátás Bakancslista.

Legközelebb megpróbálom beszerezni még ezt a maradék párat és összeinni a Galaxissal.

[ Szerkesztve ]

(#9202) jookomak válasza Daneeka (#9201) üzenetére


jookomak
őstag

Az új Bakancslista viszont valami zseniális. Talán még a galaxist is üti. Múltkor egymás után kóstoltam őket, hát kár lenne, ha Róth Zoli nem főzné tovább, és csak idény jellegűen működne.

(#9203) qltsar válasza jookomak (#9202) üzenetére


qltsar
addikt

Megtudnád mondani, hogy hol lehet kapni Bakancslista II-t? Nem webáruházra gondolok, hanem beülős helyre. Azt tudom, hogy a Marigutcakilenc-ben volt a bemutató, de nemtudom azóta, hogy hol csapolják most. Élesztő kapott egy hordóval, de az hétközben el is fogyott nekik, és nem tudtam megkóstolni.

(#9204) koxx


koxx
MODERÁTOR

Csakajósörben sikerült vennem egy carolus christmast :) eddig csak 1x kóstoltam, de nagyon ízlett, sajna sörözőkben nyáron nem tartanak belőle.

(#9205) Jhonny06 válasza koxx (#9204) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, ott kb. egész évben van annyi karácsonyi sör mint máshol decemberben. :D Az Anchor Christmas Ale-t érdemes megkóstolni, az idei (tavalyi) nagyon jól sikerült.

Sajnos ahogy nézem csak a 1,5l-es maradt meg, gondolom a húzós ára miatt. Egy 2012-es üveg több, mint 1 évig volt a webshopban, aztán amikor megcsinálták most az új honlapot, csak levették végre. :D

[ Szerkesztve ]

(#9206) jookomak válasza qltsar (#9203) üzenetére


jookomak
őstag

Tudtommal a Margit utcában azóta is van.

(#9207) Integra


Integra
titán

buliba :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9208) qltsar válasza jookomak (#9206) üzenetére


qltsar
addikt

Gergő is felrakta Csakajóban :), ma megyünk Kergeboci-val és meglessük milyen is lett a Bakancslista II, és az új citrás Grabanc :)!

(#9209) looser válasza Integra (#9207) üzenetére


looser
addikt

És ezt most hogy? :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9210) jookomak válasza qltsar (#9208) üzenetére


jookomak
őstag

Fú, de mennék én is, nagyon durva a csapolt felhozatal most. De valakinek dolgoznia is kell. :(

(#9211) Jhonny06 válasza looser (#9209) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom hasonló elven alapul, mint ez: :))

[ Szerkesztve ]

(#9212) Kergeboci válasza qltsar (#9208) üzenetére


Kergeboci
tag

szigorúan minőség ellenőrzés céljából természetesen (nem úgy van az hogy élvezetből iszunk ;] ez kötelesség!)

amúgy most hétvégén zárva tartanak, ha valaki akkora tervezte volna

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9213) qltsar válasza Kergeboci (#9212) üzenetére


qltsar
addikt

Így is elvileg tegnap csapra verték mindkettőt, csak reménykedhetünk, hogy még maradt :DDD!

(#9214) jookomak válasza qltsar (#9213) üzenetére


jookomak
őstag

Azért nehezen hiszem, hogy elmegy 100-100 korsó egy nap alatt. :D Mindenesetre szívesen besegítettem volna 2-2 egységgel.

(#9215) Integra válasza looser (#9209) üzenetére


Integra
titán

képzeld el, hogy bevágódhatsz a bukszáknál a tánctéren ezzel a szerkóval...
azonnal lesz helyed 2m sugarú körben, csak te és a söröd :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9216) jookomak válasza Integra (#9215) üzenetére


jookomak
őstag

Szombati Dream Theater-ön jól jött volna, csak akkor tudtam ugrálni, mikor épp elfogyott a söröm.

(#9217) NoLF


NoLF
addikt

Jovo heten Dublin, Guinness gyar. Megn
ezem mennyira tartjak be a gyar altal eloirt 119,53 masodperces pintcsapolast :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9218) looser


looser
addikt

Múlt szerdán (ehh, már a fórumot is el-elfelejtem, mi lesz itt?...) voltam az Örsön az Árkád Insersparban (fszt. (-1?) leghátul és ott vettem egy Satan Red-et (lehet, hogy máshol is van) 500 Ft-ért. Szerintem ennyiért jó, betét nincs rajta. A másik: Paulaner világos (4,9) 300+25 Ft üveg áron, címkéjükön a német futballválogatott tagjainak fotóival :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9219) somasz válasza looser (#9218) üzenetére


somasz
addikt

Kosztolányin 200+üveg a paulaner original münchner helles a Csokirályban.
Nem egy nagy eresztés, de nyárra, sütögetéshez megteszi...
Ja és augusztus végén jár le.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9220) looser válasza somasz (#9219) üzenetére


looser
addikt

Remek hír, köszi az infót! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9221) looser


looser
addikt

Újabb döbbenet és hatalmas letörölhetetlen vigyor :-)))))))))

Hazai Lidl cseh sörök

Auchan akció

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9222) jookomak válasza looser (#9221) üzenetére


jookomak
őstag

Ezeket a cseheket ismeri valaki? Nekem eddig kimaradtak. Auchanból viszont megvenném az az az összeset!

(#9223) looser válasza jookomak (#9222) üzenetére


looser
addikt

Szerintem ennyiért kötelező kipróbálni őket :-)

Mondjuk hozhatták volna a Postřižinské (ezt kopiztam :-) sorozatot is, de hát ne legyünk telhetetlenek :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9224) Jhonny06 válasza looser (#9221) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi :R Ezek az infók amúgy nem jutnának el hozzám. De pont kapóra jön, holnap-holnapután húzós napom lesz, pénteken meglátogatom a Lidl-t pihenésként. :) Újra jön a meleg is, szóval..

Az Auchan-t is megcélzom asszem, a Távoli Galaxis-t _MÉG MINDIG_ nem sikerült kipróbálni, vicc.. lassan úgy érzem magam, mint az egyetlen középiskolás, akinek nincs okostelefonja :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9225) Kergeboci válasza looser (#9223) üzenetére


Kergeboci
tag

A Rychtart érdemes megkóstolni, az még csapon is volt egyszer-kétszer a Hrabalba. A Cerna Hora is nagyon jó, sok helyen lehet kapni, csak nem ilyen olcsón.

Auchant is útba ejthető. a DAB-ot nagyon messzire kikerülve csak lecsapnék egy Double Chocolate stoutra, megnézném milyen rémes lehet dobozos kiszerelésben :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9226) qltsar válasza Kergeboci (#9225) üzenetére


qltsar
addikt

Kaltenecker és Fullers is egész korrekt áron van, na meg persze a Távoli Galaxis is elég baráti 500Ft-ért :)!

De kergeboci, van az a förmedvény, amit ~5 éve kóstoltunk a K? Íííííhíí...derossz volt :DDD!

[ Szerkesztve ]

(#9227) looser


looser
addikt

(#9224) Jhonny06: nem tesz semmit, mindent beírok ide, ez az alapfórumom :-) Csak olvasom a sörblogokat, tájékozódom :-)

(#9225) Kergeboci: teljes sorozatot veszek, bár a CH-kat ismerem, de szeretem, köröket ver bármely magyar nagyüzemire (na jó, Dreher Bak kivétel :-) DAB apám kedvenc söre volt, nekem nem különösen jött be, de egyet beszerzek, az tuti, tetszik a neve, mint egy teherautógyártó, rövid, tömör, német :-)

(#9226) qltsar: az a K ha jó látom cider? Akkor lehet förmedvény :-)
Bár néhány hete kóstoltam valamelyik multi cidert, pirosgyümikkel és nagyon jól esett :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9228) qltsar válasza looser (#9227) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, Cider, még tudatlanok voltunk, ott volt a sörök mellett :DDD...hát kiöntés lett a vége :D!

(#9229) NoLF


NoLF
addikt

Na aki Dublinban jar gyerekek az felejtse el a guinnesst, eszmeletlen jo craft breweryk annak itt. Pale ale , red ale, porter, stout, oyster stout (igen, a kondicionalasnal friss osztrigat adnak hozza), lagerek, buzak... Baszus hogy csak 3 napra jottem es annyi penzem nincs, hogy gyalog hazamenjek...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9230) NoLF válasza NoLF (#9229) üzenetére


NoLF
addikt

Itt pl a porterhouseban 225 fele sor van es egyik sem szar, 10 fele hazi fozet... Maris bajban vagyok :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9231) adster válasza NoLF (#9230) üzenetére


adster
tag

Akkor kezdd meg az elejétől! ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9232) NoLF válasza adster (#9231) üzenetére


NoLF
addikt

Azt hiszem ide vissza kell terji holnap mert boven van behoznivalo, magyar felszolgalolany pedig igen igen tehetseges :)) de ma inkabb egy elozenes helyre teszem be a seggem, itt mindenutt van brewdog, hofy a legalapabb szart emlitsem ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9233) looser válasza NoLF (#9232) üzenetére


looser
addikt

Grats, szerintem se hagyj ki egyet sem :-)
hofy=?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9234) jookomak


jookomak
őstag

Ma este megyek, végigiszom a csakajósör csapjait. Drukkoljatok, hogy ne aludjak el a buszon hazafelé!

(#9235) looser válasza jookomak (#9234) üzenetére


looser
addikt

Drukkolok, hogy az üvegeseket is végigigyad :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9236) qltsar válasza jookomak (#9234) üzenetére


qltsar
addikt

Szép kis kör lesz anyagilag :DDD! Egészségedre :)!

(#9237) jookomak válasza qltsar (#9236) üzenetére


jookomak
őstag

Kettőt kihagyok, hc ipa nem a kedvenc, bakancslistát meg ittam a múltkor. :) De az az oyster stout nagyon izgat.

(#9238) Kergeboci válasza jookomak (#9237) üzenetére


Kergeboci
tag

hc-t vállalom bakancs nekem sem kell. remélem hűtőbe lesz valami, mert mi is kezdünk megszomjazni

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9239) qltsar válasza Kergeboci (#9238) üzenetére


qltsar
addikt

Grabanc + Mikkeller Bacon :DDD!

(#9240) Kergeboci válasza qltsar (#9239) üzenetére


Kergeboci
tag

azt rád hagyom, lógj meg ebéd/vacsora/tizórai/cigi szünetben :) 18-tól mi is ott vagyunk :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9241) looser


looser
addikt

Ilyen viharban akartok elindulni? :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9242) qltsar válasza looser (#9241) üzenetére


qltsar
addikt

kergebociék le is akadtak a Ferdinándban :DDD!

(#9243) looser válasza qltsar (#9242) üzenetére


looser
addikt

Pedig onnan már csak 20 perc séta :-)
(vagy ha közbeiktatják a Jaromírt, akkor lehet több :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9244) NoLF válasza looser (#9233) üzenetére


NoLF
addikt

Hofy=hogy, nehez telefonon gepelni spiccesen :)

Most vagyok epp a guinness storehouseban, wow.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9245) looser válasza NoLF (#9244) üzenetére


looser
addikt

Azt hittem, olyasmi, mint newkie, ez pld. lehetne Hofstiller, Hofstadter akármi német sör :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9246) NoLF válasza looser (#9245) üzenetére


NoLF
addikt

Jogos felvetes :))

Mostmar nem csak Heineken, de Guinness mester is vagyok :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9247) looser válasza NoLF (#9246) üzenetére


looser
addikt

A 114 mp már sok >:>
Grats :-)

Régebben említettél olyasmit, hogy sokan kérnek "vágottat*", ez jellemző mindenhol kint? Ja, és csapolsz még, vagy már a kőgazdagok életét éled egy remek colonialban Brixtonban? :-)

*=két- vagy több különböző sör egy pohárban

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9248) NoLF válasza looser (#9247) üzenetére


NoLF
addikt

Mikor a fozdeben meloztam akkor sok volt a vagott keres, azota miota mas helyen vagyok, csak a shandy megy (fel sprite fel sor) bar a mult heten egy nemet turosta fel szoda fel sort (!!!) kert.

Pincer vagyok minimalberert Bristolban, ne tessek ideologizalni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9249) looser válasza NoLF (#9248) üzenetére


looser
addikt

Azt csinálod, amit szeretsz és ez jó! Plusz a köztes időket is sikerül hasznosan kitölteni. Cheers :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9250) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most gyüttem a lidliből, és 199 birodalmi forintért mérik a Gafenwalder nevű német szüretlen búzát!!!!!
Akinek mond valamit a belga Hoegaarden név, ez a sör az ikertesója, vagy nagyon közel van hozzá!!!!!!
Ennek örömére, be is toltam kettő, nagyon finom!

Jaaa: voltam ma a venenumban az Öregnél, 4 Kastel Couvee, 2 Gulden Draak, 2 Gulden Draak 9000 quadrapel... :D
Asszem zorall lesz a hétvégém.... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.