Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egy hosszabb kihagyás után:

BrewDog IPA is Dead - Comet
BrewDog IPA is Dead - EXP366
BrewDog IPA Is Dead - Amarillo
BrewDog IPA is Dead - Kohatu
Mikkeller Hop Burn High

(#9102) Kergeboci válasza Jhonny06 (#9101) üzenetére


Kergeboci
tag

:R A Hop Burn High nálam az eddig kóstolt legfinomabb dupla IPA-k között van számon tartva

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9103) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap voltunk Ósünbe, és vettem pár palack ezt-azt.
Csapra vertem még este egy dobozos Barths 8,3% sert, a hab szinte azonnal eltűnt, és hát az íze...
Nekem nagyon nem jött be, de ma délután rágyógyulok egy doboz Apostel Brau 7.9% serre, aztán egy doboz Beglücker 6.8% jön. Azután persze lehet leőblítem az egészet egy Staropramen barnával.. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9104) looser


looser
addikt

Két hét múlva USA valaki? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9105) Kergeboci válasza looser (#9104) üzenetére


Kergeboci
tag

én már a tavalyi magyar főzdefeszten is IPA mérgezést kaptam. Ezen konkrétan meghalnék a felsorolt típusokat nézve.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9106) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az egyik legfinomabb ser, amit ittam, kár, hogy itthon horror árban van ez is, de vettem egy palackkal. Belgiumban azért többet ittunk ilyeneket, kicsit jobbak is az árak ofc ( ez mellett Kriek, Leffe, ilyenek)

(#9107) Dr.Zoo válasza whitezo88 (#9106) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kóstold csak meg a Grand Cru verzióját...... :DDD :K

Apropó: ma beszabadultam a Legendába, többek között horgon van egy Brew Dog Punk Ipa... :D
A csávó a csapon kajak lebeszélt, hogy ez egy rongy, és ennyiért ne vegyem már meg.. Mondom pajti gyorsan csomagold már, és itt sem vagyok... Ilyen érdekes csapossal sem találkoztam még... :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9108) NoLF válasza Dr.Zoo (#9107) üzenetére


NoLF
addikt

Punk ipa mint rongy? Nem azt mondom hogy vilagbajnok de fozzon mar a baratunk fele ilyen szart es utana ugasson.

Bocsanat a vulgaritasert, apam 60. szulinapja volt ma es ilyenkor kecskemeten gyumolcsnapot tartunk... Barack szilva birs meggy szolo. Haj... :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9109) looser válasza NoLF (#9108) üzenetére


looser
addikt

Jó egészséget neki! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9110) Dr.Zoo válasza NoLF (#9108) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Elnézést, pontatlanul fogalmaztam. Ezer forint=egy rongy. Szóval kicsit sokallta az ürge a forintot a 0.33 palackért....
De nem értem miért kell a vevőt lebeszélnie, ha én ezt akarom, akkor ezt akarom... :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9111) Kergeboci válasza Dr.Zoo (#9110) üzenetére


Kergeboci
tag

mentségére legyen mondva a pony és a joker is nagyon jó lett most, érdemes megkóstolni.

Plusz még bazooka is akadt a hűtőbe (hja, én is ott jártam tegnap :D)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9112) Dr.Zoo válasza Kergeboci (#9111) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nálam is lett pár újdonság, majd délután lepötyögöm a tapasztalataimat, kíváncsi leszek rájuk.. :K

NolF: Boldog szülinapot Neki!!! :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9113) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

No:

Legenda Belgian Blond:
Semmi extra, finom, gyorsan elillanó hab, és valami iszonyat sok élesztő a pohár alján. Szín: szalmasárga, picit átlátszó.

Legenda Aquarius Zodiac 8.2%
Űristen...... Olyan íz, olyan hab, hogy csak pislogok, mint hal a szatyorban.. Isteni illata van a pohárban, sajnos az alkoholt nem sikerült olyan zseniálisan elrejteni, mint a belgáknak mondjuk a Gulden Draak-nál, de mindenképp kötelező darab... Színe a sötétebb narancsba hajlik, opálos, és nem lehet átlátni rajta. Habja kemény, és sokáig megmarad. Nem tudom milyen illatú komlót, vagy egyéb fűszert használtak, nekem bejön. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9114) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#9113) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Brew Dog Punk Ipa:

Már az illata felizgatott, citrusos, finom!
A hab hamar elillant, de cserébe valami olyan íz volt a számban, mintha egy kézigránát robbant volna orcámba... :DDD friss, citrusos, színe méz kb. és átlátszó. Hogy megért-e egy ezrest? Igem, mindenképp! :K

Vár még egy Sötét Bunkó, de arra rá kell hangolódnom... :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9115) Daneeka


Daneeka
senior tag

Kipróbáltam pár palackozott "zipszet".

tl;dr: Dizájnon, ízvilágon is látszik, hogy szélesebb vevőkört akarnak megnyerni mint amit a pár hazai craft beer nerd kitesz emiatt nekünk kissé "biztonsági" söröknek tűnhetnek ellenben ezt világszínvonalon teszik. (ez mondjuk meg is látszik az eszközparkjukon, érdemes ránézni a cég weboldalára)

Golden Ale: Ő egy belga stílusu sör lenne. Szinte semmi hab. 7%. Szerintem kissé vizes, gyengécske test jellemzi. Az enyhén narancsos jelleg elég kúl mondjuk, a címke szerint egy meg nem nevezett új zélandi komlótól kapta. Szerintem kihagyhatjátok nyugodtan. Hasonló vonal lehet mint a Barbár csak mindenben gyengébb.

Pale Ale: Szexi illatú söröcske. Nulla hab. Kezdek arra gyanakodni, hogy ezek lehet, hogy palack erjesztett sörök (mondjuk ők tuti tudnak géppel szénsavasítani úgyhogy nem tudom, lehet valami zsír volt a poharamon, az is árt a habnak) és bent kellett volna hagynom a hűtóbe őket egy napig, hogy benyeljék a szénsavat. Esetleg szétrázódtak az úton. Érdekes, lágy, vizes jellege van ennek is a szájban, ha lenne rá fölös 10-20k-m beküldeném laborba megnézni milyen ásványi anyagok vannak a vizében, legalább tanulok belőle valamit, azt írja a címke, hogy kezelt víz. Kisérleti jelleggel nyomatok majd bele CaCl2-t meg gipszet valamelyik hétvégén, van egy olyan érzésem, hogy lehetne több klorid meg szulfát a vizében.
Ez amúgy a maga módján hibátlan szerintem csak furcsa a mouthfeel. Nekem sima alapmalátás, 5% körüli söröm komolyabb érzetet produkál a szájban, ezekbe meg ilyen olyan festő/karamell maláták is vannak. Mondjuk eléggé keményre felsóztam az enyémnek a vizét.
Ez amúgy technikailag jobb mint bármilyen komlós próbálkozás amit ittam a főzdefeszten, ezektől szívesen megkostolnék valami komlósabbat is. Komoly dolog ez szerintem, simán ittam ennél technikailag rosszabb Mikkellert, Brewdogot is, (bár ritkán) ha én vándorsörfőző lennék tuti ezekkel főzetném a söröm. (maximum belepofáznék még a vízbe kicsit)
Amúgy eléggé biztonsági sör ez is de az egyik (vagy inkább a leg) legletisztultabb, elegánsabb hazai próbálkozás komlós témában és szinte mindent kostóltam a hazai mezőnyben ezen a vonalon.

Imperial Stout: Semmi hab de ennek a stílusnak legalább már majdnem jól áll. Nagyon jó kis stout ez, a Fuller's Black Cab iszogatása közben gondolkoztam el, hogy mi lenne ha felhúznák a 4.5%-ot 7-8% köré, na ez arra emlékeztet. Ennek is van egy lágy fílingje de annyi szárazanyag van már benne a malátából, hogy nem zavaró annyira.

Összességében nekem az jött le, hogy olyan söröket akartak az éttermükbe ami nem riasztja el a borsodin nevelkedett vevőkört, másrészről ha lennének ilyen ambícióik szerintem simán tarolhatnának a főzdefeszten valami durvulással.

(#9116) Dr.Zoo válasza Daneeka (#9115) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mikor kóstolhatjuk a Te főzeted?? :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9117) Daneeka válasza Dr.Zoo (#9116) üzenetére


Daneeka
senior tag

Közeledik az idő ;]
Már csináltam olyat amit kiadnék a kezeim közül de annak meg esztétikai problémái voltak, (túl sok üledék a palack alján, palackozó szifonnal voltak gondok de már megoldottam) de lassan már rendben lesznek a dolgok talán. Augusztusban akarok főzni 3-4 dolgot, október körül már lehet valami belőlük.

(#9118) Dr.Zoo válasza Daneeka (#9117) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Engem írj fel... :K

Más: a Sötét Bunkó fejbevágott, keserű, bárdolatlan, irgalmatlan... Jó!!! ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9119) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A Fuller's IPA milyennek számít?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#9120) somasz válasza Sztbeni (#9119) üzenetére


somasz
addikt

Nekem nem ízlett, sima, angol, kicsit keserű, földes, különleges aromától és íztől mentes.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9121) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnapi képek. :)



[ Módosította: Qru ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9122) looser


looser
addikt

(#9105) Kergeboci: én is elértem már ezt az állapotot, most epa-kat, lagereket szoktam többnyire keresni, kerülöm az ízorgiát :-)

(#9106) whitezo88: 450 Ft körül van jellemzően, akcióban 300-ért is volt, mint a Leffe-k. Sokan szeretjük :-)

(#9117) Daneeka: jelentkezem :-)) Kajáról gondoskodunk!

(#9119) Sztbeni: én szeretem, letisztult angol ivósör. Kóstold meg a Well's, Belhaven és a Fullers egyéb söreit is. Pld. itt :-)

(#9121) Dr.Zoo: Rettenetes :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9123) Dr.Zoo válasza looser (#9122) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A Sötét Bunkó-nál már jóléreztem magam.. :DDD :))

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9124) jookomak válasza Dr.Zoo (#9114) üzenetére


jookomak
őstag

Brewdogot csak a csakajósörben szabad venni, mindenki más tőlük veszi, és ráteszi a maga szép nagy hasznát.

John Smith's angol sört kóstoltam, hát számomra valami borzalmas volt. Fontolgattam, hogy kiöntsem, pedig az nálam nagy szó. Végül legyűrtem. Igazi angol, földízű, szénsav nélküli gyenge lé. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9125) Traxx


Traxx
őstag

Na hétvégén beugrok ismét a kedvenc boltocskámba, hátha lapul még egy sötét sarokban a Kasteel Cuvée-ből :) Veszettül bejött az a sör.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9126) Dr.Zoo válasza Traxx (#9125) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ugye hogy ugye?? :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9127) NoLF válasza jookomak (#9124) üzenetére


NoLF
addikt

En szeretem a kovacs janost, igazi uditohelyettesito, hidegen isteni, 2 masodperc alatt lemegy a pint.

Barcsak emlekeznek miket ittam tegnap pesten... Brutal bitter, tripla x biztos volt, meg meg ezer mas, es persze a deak teri cseh sorfeszten lett a vege. Ja nem, a szimplaban. Vayis valahol a koruton, valamiert emlekszem hogy az utolso dreher bak volt, a gyomrom kakukk, uy osszekevertem mindent :)) 80al mertem hazajonni, 2 orat aludtam... Oreg vagyok en mar ehhez.

Apum neveben koszonom a koszonteseket :)

Tegnap voltam gyulan is reggel, visszafele utbaejtettem szentandrast, sajna csak szt andras konnye, black rose, fekete, es betyar kiraly volt a kinalat, de azert ezekbol betaraztam hetvegere. Es most lefekszem :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9128) looser


looser
addikt

Egy kolléga linkelte ezt a Sörfigyelő blogba; kicsit kellemesebb a helyzet tőlünk északra sörfronton. Ma vagy holnap jönne velem Párkányba valaki? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9129) looser


looser
addikt

Annyira szeretem ezt a fiút, az egyszerűségét. Semmi adster-féle hiperűrugrás a sörkulinaritás óceánjába, csak szavak a Junior-kifőzdelánc konyháiból. Imádnivaló :-)
És tényleg érezni, hogy szereti, amit csinál.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9130) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnap beultunk kicsit a Henribe, egy rochefort 8 es egy petrus red gurult le. Arra nem is emlekeztem, hogy a 8ennyire durvan finom, hajszallal marad csak el a 10estol.

(#9131) adster válasza looser (#9129) üzenetére


adster
tag

Egy ilyen mondat után mi mást is mondhatnék, hozzád képest a szókincsem azé a szváziföldi bevándorlóé, akit 20 éves koráig antilopok neveltek... ;)

De azért a sört én is szeretem! :))

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9132) looser válasza adster (#9131) üzenetére


looser
addikt

"De azért a sört én is szeretem!"
Ehhez kétség sem fér :D :R

Hát gyerekek, ez a Sir Smoke-A-Blond másodjára is meglepett. Nem tudok betelni vele, annyira de annyira jól el van találva a komló és a füstölt maláta, megmutatkozik és nem tolakodik egyik sem, ivósörnél több, csemegesörnél kevesebb; egyszerűen tökéletes. Nekem egyelőre ez az év hazai söre.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9133) NoLF


NoLF
addikt

basszus ezt a bäder főzdét én még nem ismertem, tegnap kóstoltam a vörösbegyet, meg a kolibrit, hát le a kalappal! a kolibri sajnos kifogyott, mert kicsit rámentünk a a srácokkal...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9134) somasz válasza NoLF (#9133) üzenetére


somasz
addikt

A kolibri szinte bármi pénzt megér, főzdefeszten nekem az ízlett a legjobban.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9135) NoLF válasza somasz (#9134) üzenetére


NoLF
addikt

350 volt a pohár és 12ezret fizettünk ketten... lehet számolni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9136) somasz válasza NoLF (#9135) üzenetére


somasz
addikt

Az szép. Hol van (volt) csapon? Hiánycikk a feszt óta az élesztőben.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9137) NoLF válasza somasz (#9136) üzenetére


NoLF
addikt

kecskemét, átrium kávézó a görög udvarban, a városközpontban. azt hiszem még pár napig lesz csapon, bemutatkozó jellegű dolog volt ez, mobil csappal.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9138) somasz válasza NoLF (#9137) üzenetére


somasz
addikt

A fővárosban innék Kolibrit, ott kéne egy cím.

Gondoltam arra is, hogy hordóval kéne szerezni vagy ezt vagy bármi mást. Mit kéne még mellé szerezni, hogy csapolni lehessen? Milyen árakra lehet számítani? (Nem tudom, mi kell hozzá, de CO2 palackra, hűtőre és csapra már gondoltam.) mennyi egy minimálszett? Hordóval csak a főzdétől közvetlenül lehet szerezni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9139) NoLF válasza somasz (#9138) üzenetére


NoLF
addikt

na ezek jó kérdések kérlek, én egy ideje nem élek az országban így nem nagyon tudok neked segíteni, de szerintem ha felhívod a főzdét, tuti tudnak segíteni mert a srácok nagyon profik és segítőkészek voltak most hétvégén, tuti nem hajtanak el. nyilván ahogy mondod, csaperndszer kell ami általában már a hűtővel együtt van, hordó és co2. hogy ipari áram kell-e, nem vágom, de szerintem nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9140) Dr.Zoo válasza somasz (#9138) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Pölö: [link]

Én a leírás alapján, a Vörösbegyre fogok rárepülni... :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9141) NoLF válasza Dr.Zoo (#9140) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem is nagyon izlett, de ebben a dogmelegben otthon csak a kolubri johetett szoba :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9142) looser válasza NoLF (#9135) üzenetére


looser
addikt

Jattal együtt 30 pohár (2dl?), ~3L fejenként.
Nagyon ügyesek vagytok :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9143) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lidlben most vettem 349-ért barna leffét, elég jó ár érte. Sparban már jó ideje horror áron van :(((

(#9144) Dr.Zoo válasza koxx (#9143) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az teljesen okés, a madaras teszkóban 400 felett van régóta... :(

NoLF: kivi leszek rá.. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9145) Traxx válasza koxx (#9143) üzenetére


Traxx
őstag

Én meg szemezek a polcon lévő Kasteel Cuvée-vel, de hétvégéig meg szeretném tartani...nehéz lesz :D Ellenben holnapra (ma már nem akarok sörözni) van egy Soproni fekete démon :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9146) jookomak válasza Traxx (#9145) üzenetére


jookomak
őstag

Lázadj! B@szd ki a démont, idd meg a kasteelt. Most!

(#9147) koxx válasza jookomak (#9146) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:K
Most bontottam egy argus tequilás sert, nagyon bejövős cucc. Ár/érték arányban veri a márkás söröket.

[ Szerkesztve ]

(#9148) NoLF válasza looser (#9142) üzenetére


NoLF
addikt

A lofuttyot, a piccolo a 2 deci, a pohar az 3. Mivel dogmeleg volt, ezert ittunk csak poharral hogy ne melegedjen meg a sok duma kozben, bar az elso 3 poharral sztem 4 perc alatt vegeztem, olyan szomjas voltam. Tehat kb 34 pohar gurult le, persze utana a masik helyen mar ment az unicum is, na attol bolondultam meg epp annyira, hogy reggel 7re ertem haza :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9149) looser válasza NoLF (#9148) üzenetére


looser
addikt

Jóvammá, akkó 4,5L per kopf :-)
Az számomra már az elviselhetetlen kategória, nemhogy unikumra, de semmi számomra kedves dologra nem tudnék koncentrálni :-)

(#9146) jookomak: ezt jól megmondtad, érzésem szerint most is van benned 5-6 ezrelék :-D

(#9147) koxx: az az egyetlen, amelyet még nem kóstoltam, a málnáson kívül. Valamikor sört kerítek rá :-)
Érted, sört, háháhá :-/

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9150) NoLF válasza looser (#9149) üzenetére


NoLF
addikt

az csak 9 korsó... ugyan már. bár már én sem vagyok a régi, ami tán nem is baj... a májcsere drága dolog.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.