Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) qltsar válasza Kergeboci (#9749) üzenetére


qltsar
addikt

1. Te teát iszol???? :DDD
2. Söröskorsóból? :O

Majd hétfőn megemlékezünk róla :).

(#9752) Traxx válasza qltsar (#9751) üzenetére


Traxx
őstag

Nem tea az, hanem szénsavmentes búzasör ;]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9753) looser


looser
addikt

Jut eszembe, megkóstoltam az Alakort. Többet nem fogom megkóstolni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9754) jookomak válasza looser (#9753) üzenetére


jookomak
őstag

Néha nyitok én is a bio, meg egészséges ételek felé, aztán rájövök, hogy rohadt sz@r íze van mindnek.

(#9755) qltsar válasza jookomak (#9754) üzenetére


qltsar
addikt

Na ez nem igaz ;). Minden fűszerezés kérdése :DDD.

(#9756) Dr_Syrex válasza looser (#9753) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Hát nem egy klasszikus búzasör, az biztos :) Nekem mondjuk ízlett.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9757) looser


looser
addikt

Úgy vagyok vele, ha valami nem mérgező anyagokból készül ês ízlik, akkor okés; ez lehet kukoricás, adalékanyagos cucc is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9758) Kergeboci


Kergeboci
tag

Tér/idő ugrás Magyarországon? Egyik helyen ittam Távoli Galaxis IPA-t. Fehér/sárga színű volt, és kő keményen vas ízű. Fehérváron a forrás víz volt ilyen. Cserébe némi búza sör beütés felcsillant.

Később egy-két órávval, másik helyen már félbarna színű, majdnem IPA szerű keser-édes söröcske fogadott ugyan ezen név alatt. Egy apró részletébe (íz, szín, hab, illat, utóíz, előíz) se hasonlított az előzőhez.

Közben fogadni mernék, hogy Élesztőbe meg savanykás, citrom izű lötty jön ki, ugyan ezen a névvel.

És merjünk sör kultúráról beszélni idehaza. Jó vicc.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9759) looser válasza Kergeboci (#9758) üzenetére


looser
addikt

Ez döbbenet, tényleg. Szerintem ilyen sztorira ugrik a Sörbúvár vagy a Mese habbal blog is. Egyel van csak bajom: túl pc-k még így is a (sör)bloggerek.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9760) jookomak


jookomak
őstag

qlstar, Kergeboci!
Meséljetek már pár szót a hétfői sörökről!

(#9761) qltsar válasza jookomak (#9760) üzenetére


qltsar
addikt

Hát...röviden a Hoppin Frog erősen felejthető sajnos :(, viszont a Yulesmithnek nagyon finom íze volt, az illatától majdnem hanyatt vágódtunk :). Igazi testes duplaipa, Brewdog Hardcore-hoz lehetne hasonlítani. Ezen kívül lecsúszott egy Svijany, és egy Libertine. Utóbbi, hozta a megszokott minőséget, viszont ez a fajta Svijany nekem nem ízlett. Az igazi kontraszt az IPA-k után nagyon kijött, ugyanis "kísérősörként" alkalmaztuk a "jóságok" között :)!

Sötét Bunkóba is belenyaltam, egész finom, bár lehetne kicsit testesebb, mint a legelején volt :). Boci tolt valami vizezett kávét, annak a nevére sajnos nem emlékszem :DDD.

Sajnos elég vegyesek az érzéseim a söröket illetően, kicsit jobban dominál a befürödtem, mintha a megérte kategóriába sorolnám, bár finom volt nagyon a Yulesmith :).

(#9762) jookomak válasza qltsar (#9761) üzenetére


jookomak
őstag

Pont itt vagyok, sikeres vizsgát meg kell ünnepelni. Santa paws indításnak. Utána megkóstolom ezt a de molen imperial portert.

[ Szerkesztve ]

(#9763) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A karácsonyra készülve tart valaki nagyobb bevásárlást? :)) Én a hétre terveztem egy utat a Kertészbe, kinéztem minimum vagy 10 csodát.

(#9764) somasz válasza Jhonny06 (#9763) üzenetére


somasz
addikt

én vettem pár sert:
Mashup 2014
I HC You
Dangerously close to stupid
't IJ / De Molen Double IPA
Aventinus Eisbock
Brixton Porter
Beer Geek Breakfast
Samuel Smith Oatmeal Stout

Nagy részük ajándék lesz.

Nem tudom melyiket adjam ajándékba annak a lánynak, aki a Katalin cárnét komálta, a nagyon durva IPÁkat túl keserűnek tartja, de szereti a gyümölcsösséget vagy kávés-csokisságot. A Mashupra gondoltam, vagy a két stout egyikére. Melyiket ajánlanátok inkább?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9765) Jhonny06 válasza somasz (#9764) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az I HC You nagyon gyümölcsös, viszont dupla IPA-nak megfelelően elég keserű is, ez határeset. A Dangerously close to stupid nem ennyire gyümölcsös, cserébe atom keserű, ez felejtős. :)) A De Molen dupla IPA megint ugyanez a kategória kb. A Mashup (ez nem Mashtag akart lenni?) még nem volt meg, de kíváncsi vagyok rá. A leírás alapján (imperial red ale citrus héjjal és vérnaranccsal) eléggé gyümölcsös lehet, ez nyerő választás.

Én a Brixton Porter-t vagy a Beer Geek Breakfast-öt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#9766) somasz válasza Jhonny06 (#9765) üzenetére


somasz
addikt

Persze, nem dupla IPÁt fogok neki adni, ez egyértelmű.
De, Mashtag, rosszul emlékeztem, összekevertem.
A szavazásnál asszem 5 kérdésből 3-szor nyomtam arra, amilyen most lett, így egy kicsit magaménak is érzem ezt a sört, próbálni még nem próbáltam viszont. Ahogy a Beer Geek Brakfastot sem. Nehéz kérdés...

Brixton Porter megy az ivósabb barnát kedvelő barátomnak.

A Dangerously-t szántam a nagyon ipás barátomnak, de lehet, hogy neki már túl keserű lesz. Bár a hsz-ek alapján jó lesz ez... "Punch in the face of a beer. I thought it was amazing last time. So much grapefruit, citrus, hops and caramel malts. Might one of the best looking beers I've seen. Sits very proud."

Aventinus Eisbock meg megy a német vonalat kedvelő barátomnak. Ezt sem ittam még sajnos. (ugye ez a híres Aventinus, nem a sima?)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9768) Jhonny06 válasza adster (#9767) üzenetére


Jhonny06
veterán

:Y

Majd kirakom én is hétvégén a listát - ha egy negyed ilyen jót sikerül összehozni, már boldog leszek. Gondolom ezek azért nem fognak elfogyni mind az ünnepek alatt, marad jövőre is. :D

[ Szerkesztve ]

(#9769) adster válasza Jhonny06 (#9768) üzenetére


adster
tag

Okés, várom! :)

Hát igen, elképzelhető, hogy egy-kettő átcsúszik 2015-re... ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9770) looser


looser
addikt

Ezt valaki mintha linkelte volna nemrég?....

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9771) adster


adster
tag

Hát akkor vágjunk bele... :)

Karácsony 2014

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9772) Jhonny06 válasza adster (#9771) üzenetére


Jhonny06
veterán

Olvasom! :)

Közben beszereztem én is pár Brewdogot, amiket még nem kóstoltam. Hétfőn még lesz egy imperial stout kör, karácsonyi sörök sajnos nem nagyon vannak a Kertészben.. :(

Brewdog #Mashtag 2014
Brewdog Alpha Pop
Brewdog Brixton Porter
Brewdog Clown King
Brewdog Dead Metaphor
Brewdog Electric India
BrewDog Hello My Name is Paivi
Brewdog Hoppy Christmas
Brewdog Libertine Black Ale (ilyet már ittam párszor, de annyira eltalált black IPA, hogy nehéz megunni)
Brewdog Santa Paws
Brewdog This. Is. Lager

(#9773) koxx válasza adster (#9771) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nemrossz :)
Kasteel winterbol most beszereztem 2 uveggel, mar varom az ujabb kostolot mert majdnem 1 eve ittam.

(#9774) Traxx válasza adster (#9771) üzenetére


Traxx
őstag

Hétfőn én is beszerzek még valami(ke)t, vagy a Sparos belgákból, vagy a Delikáteszből :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9775) looser


looser
addikt

Apropó, spar. Beszereztem jópár kedvezményes sörikét és valami feltűnt: a világos (svetly) Kozel dobozán a következő olvasható: gyártva EU, forgalmazza: Dreher. Szóval jó eséllyel nem Bőcsön főzik. A barna cseh eredetű, abból vettem, meg az akciós németekből, beleértve a csatos üvegeseket. Belga nem volt túl sok...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9776) jookomak válasza looser (#9775) üzenetére


jookomak
őstag

A Kozel mindig is kőbányai volt itthon. Bőcsön a Staroprament csinálják, nem azzal keverted?

(#9777) looser válasza jookomak (#9776) üzenetére


looser
addikt

Hú, igazad lehet, akkor ezt tényleg kevertem.

Rákerestem, tényleg.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9778) adster


adster
tag

Jhonny06: Azért az sem rossz kollekció, BrewDog-ból rendben leszel. :)

koxx: A Kasteel Winter nekem is bejött, tényleg egyedi íze van, ha már téli verzió, akkor rukkoljanak is elő valamivel! Ez a ritkább, egyébként... Sok esetben nem igazán tudom eldönteni, hogy a címkéjén kívül mitől is kellene karácsonyi sörnek tekinteni egyes főzeteket. Persze az a lényeg, hogy egyáltalán vannak ilyen típusok (leginkább máshol...).

Traxx: Jaja, pár jó belga az ünnepekre sosem lehet rossz választás! ;)

És akkor itt az újabb adag, ez a hét erről fog szólni. :B

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9779) NoLF


NoLF
addikt

Full Sail Wassail winter warmer a pocakomban, mehetek vissza melozni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9780) adster válasza NoLF (#9779) üzenetére


adster
tag

Az igen, Full Sailt nem is igen láttam még Európában felbukkanni! :C

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9781) qltsar


qltsar
addikt

Huh...nemtudom szavakba önteni az érzéseim...:DDD...jajjj: [link]

(#9782) Kergeboci válasza qltsar (#9781) üzenetére


Kergeboci
tag

Azért egy csoda Comet csak elhelyezkedett a háttérben :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9783) qltsar válasza Kergeboci (#9782) üzenetére


qltsar
addikt

Kellett egy sör is a képre :DDD!

(#9784) NoLF válasza adster (#9780) üzenetére


NoLF
addikt

Egy bizonyos kocsmalancban egesz honapos sorfesztival van, a vilag minden tajarol jonnek sorok - 2.85ert eleg jo aron is adjak. Hasonlitaskepp nalunk (200meterre, igaz ez etterem) 1 pint budweiser (pfuj) 4.20...

Ez nagyon izlett egyebkent :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9785) qltsar


qltsar
addikt

Végre találtam egy helyet, ahol lehet a Permon sörfőzde söreit kapni :). Éjjel nappali kisbolt, és 11 után is adnak ki söröket. A felső szinten csak borok vannak, alul pedig sörök, étel stb. Van néhány belga sör, dán, angol, és természetesen Permon-tól egy széles választék. Fakir, Scherpa, India Pale Ale, America Pale Ale, Summer Ale, Black India Pale Ale stb. :). Árban is nagyon ottvavan :) 650-750 között mozognak a Permon-ok. Ezen kívül, még Fótitól is vannak a klasszikusok :)!

Bartók Delikát

(#9786) jookomak válasza qltsar (#9785) üzenetére


jookomak
őstag

Ki ez a Permon, mi ez a Permon? Jól látom, hogy inkább nyugati stílusú (ipa, apa) cseh kézműves főzde?

Más: vettem karácsonyra egy AB:13-at. Alig várom a szentestét, hogy feltépjem a dugóját. :)

[ Szerkesztve ]

(#9787) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Második kör.. bazz a Csakajósörben annyian voltak nyitáskor, hogy konkrétan 30 perc alatt választottam és fizettem ki 4 terméket.. :D No comment

Amúgy ha kérdez az ember, hátulról olyan kuriózumokat hoznak ki, hogy csak néztem (természetesen a webshopra nincs feltéve semmi). A San Diego Scotch Ale-re még kíváncsi lettem volna, de elfogyott sajnos.

(#9788) qltsar válasza jookomak (#9786) üzenetére


qltsar
addikt

Igen, talán egyedül ők csinálnak cseh főzdeként IPA/APA stílusú söröket :)!

(#9789) Daneeka válasza Jhonny06 (#9787) üzenetére


Daneeka
senior tag

Holnap akartam menni inni ezt-azt 4-5 körül, nem érdemes próbálkozni?

(#9790) Jhonny06 válasza Daneeka (#9789) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát, ezek tipikusan inkább csak bejöttek 1-2 üveg sörért és már mentek is, szóval leülni le lehet gondolom, főleg kora délután. De ne lepődj meg, ha tömeg lesz. :)

(#9791) Daneeka válasza Jhonny06 (#9790) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor elkezdek lézengeni kettő körül a környéken.

(#9792) Traxx válasza Traxx (#9774) üzenetére


Traxx
őstag

Light-os pakk lett: Corsendonk Agnus, Duvel, Delirium Tremens, Kasteel Cuvée :) Gulden Draak sajna nem volt, pedig azt hoztam volna legszívesebben a Corsendonk helyett. De nem baj, jó ez így is :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9793) adster válasza Jhonny06 (#9787) üzenetére


adster
tag

Ezt nevezem! Van ízlésed, azt meg kell hagyni. A dobozos verziók közül egyedül a Christmas Paradox volt meg, de az TOP 10-es nálam, vagy legalábbis előkelő helyre raknám.

A Heaven Hill-es verzió sincs fent a honlapjukon, előszeretettel lehagyják a komolyabb darabokat. :(

Annyira nem értek a whiskykhez, de meglepődtem, hogy a Heaven Hill igazából nem egy drága márka, vagy legalábbis az a típusa, amit például a Tescoban is lehet kapni.

A másik kettő is baromi jó lehet, majd várjuk az élménybeszámolót, mert én azokat egyelőre kihagytam.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9794) NoLF


NoLF
addikt

Szoke leffe utanzat a helyi aldibol, 2 fontert. Hat, inkabb a leffe 2,50ert :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9795) somasz


somasz
addikt

Perfect Deal elérhető lesz még valahol csapon a két ünnep között? Eddig lemaradtam róla. :W

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9796) qltsar válasza somasz (#9795) üzenetére


qltsar
addikt

Élesztőben még volt vasárnap :) :K! Mintha a Léhűtőben is láttam volna, de nem emlékszem pontosan, kergeboci, volt PD amikor múltkor lenéztünk?

(#9797) looser válasza somasz (#9795) üzenetére


looser
addikt

Talán itt is van még...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9798) #33253120


#33253120
törölt tag

Vettem pár Budweiser-t. :(
Régen jobb volt. Esküszöm nincs íze. Eltűnt belőle a karakteresség, a harmónia amit szerettem, egyszerű sárga víz lett belőle... :(

(#9799) qltsar válasza #33253120 (#9798) üzenetére


qltsar
addikt

Sajnálom, én beszereztem egy kis Permont csomagot :): Sherpa, Black IPA, IPA :)!

(#9800) looser


looser
addikt

Felpattintottam egy átkozottul nem karácsonyi sört és hát átkozottul jó ;]
Paulaner Münchner Hell a drága. Nem tudom, hogyan csinálják, de elképesztően jó citrusos, ellenben komlóban karcsú. Legközelebb ki fogom próbálni egy kevés Amarillo-val.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.