Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Daneeka válasza Dr.Zoo (#8050) üzenetére


Daneeka
senior tag

Koszi de ismeretlen vizzel sotetben tapogatozas fozni. Kene egy laborteszt ra. A csapvizemnel pl. felhivtam a vizmut, megkerdeztem a sorfozes eseteben relevans asvanyianyagok stb. mennyiseget, igy legalabb tudom, hogy mi kene meg bele vagy mibol van tul sok. Ekkor jottem ra, hogy erdemes forralassal kicsapatni a karbonatot peldaul.

(mi jot szivtunk a kuttal amugy, telkunkon ontozeshez kellett volna sok viz, csinaltak tesztfurast, 70 meterig nem jott semmi pedig van tolunk par szaz meterre egy termeszetes to meg mindenutt patakok vannak stb. Persze vegtelen penzbe kerult a tesztfuras is.)

[ Szerkesztve ]

(#8052) Dr.Zoo válasza Daneeka (#8051) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jaja, szomszédom bevizsgáltatta, kérdezték melyik forrásból van. :D
Filóztam már a bevizsgáltatáson én is, de Ő még anno 10-15e körüli összeget fizettet ki érte, most már "kicsit" több.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8053) looser válasza Daneeka (#8045) üzenetére


looser
addikt

Hú, ez szuper! Nem (nagyon) járt még sörfőző errefelé (vagy csak jól titkolta :-) úgyhogy én speciel örömmel veszem, ha mesélsz. Szeretnék egy új gáztűzhelyet majd, mert a jelenlegi (tisztítás után is) nem tudom miért, de elég gyatra. Lehet, hogy nincs elég nyomás?
Szóval engem izgat a dolog, de biztosan vagyunk még páran így. Az Indexes Sörfőzős topicot olvasod?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8054) Daneeka válasza looser (#8053) üzenetére


Daneeka
senior tag

Az enyem elektromos de jobb lenne ha gazos lenne, amugy ha olyan 6 liter vizet eros, lobogo forrasba tudsz hozni akkor mar jo az 1 gallonos fozetekhez.

Olvasom azt a topikot, neha mar irtam is bele de foleg amcsi forumokbol meg konyvekbol tajekozodom. De amugy ez egy tokeletes magyar oldal, hazank legsikeresebb sorfozoje csinalja:
http://www.serneveles.hu/
Mondjuk par helyen hianyzik a kontent de elegge jo mar igy is, up-to-date ujhullamos sorokhoz megfelelo infokkal.

(#8055) jookomak válasza Daneeka (#8054) üzenetére


jookomak
őstag

Örülünk, hogy te is próbálkozol, reméljük előbb utóbb neked is saját főzdéd, kocsmád lesz! A másik, hogy hol voltál eddig? :)

Azért azt nem merném kijelenteni, hogy Németh Antal a legsikeresebb sörfőző (bár most a Nagy Katalinnal teljesen levett a lábamról).

(#8056) Dr.Zoo válasza jookomak (#8055) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ma megyek Katalint venni, mint kiderült, a melóhelyemtől 4 perc gyalog a Hegedűs Gy. U. 32.És mi van ott?? :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8057) looser válasza Dr.Zoo (#8056) üzenetére


looser
addikt

Csaknem a Pivo söröző? :-))

szerk: korán kezd kolléga! :-)

Daneeka: emitt van a Vízművek oldala, ahol kerületre lebontva látható a vízben lévő elemek, vegyületek mennyisége.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8058) Dr.Zoo válasza looser (#8057) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Különleges Sörök Boltja. :D
(de mégsem megyek, pedig ma akartam venni egy palack Katalin Cárnét, erre otthon hagytam a lóvém. :( )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8059) Daneeka


Daneeka
senior tag

@jookomak: Nem gondoltam, hogy van erre soros topik.

@looser: Koszi de nem a fovarosban lakom, egyebkent ami relevans adat az Ca, Mg, Na, HCO3, SO4, Cl mennyiseg meg hogy klorozzak-e, itt nem nagyon lattam ezeket.

(#8060) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#8058) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mégis eljutottam, betankolva: Katalin Cárnő; NoHoplimit; Celeste.... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8061) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Vmelyik nap hívta fel a figyelmemet párom erre a sörre LINK, itt találta LINK. :D
Őszintén megmondva, simán megkóstolnám, kíváncsi vagyok milyen íz kavalkád lehet. :)
Hétvégén vettem egy Gulden Draak-ot, de még mindig a hűtőben pihen. :B

Sz.

A nyúlon túl?

(#8062) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#8060) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Űristen..... A Katalin Cárnő nagyon ütős.... Iszonyatosan finom, nem gondoltam volna, hogy lesz új kedvenc.
Egy bajom van: az ára.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8063) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

NoHoplimit: nekem túl greapfruits-ra emlékeztető utóíze van.. Egyedül vagyok ezzel a véleménnyel? Szín,illat,összbenyomás kiváló, de nekem picit kesernyés, talán túlságosan is. Katalin után lehet túl nagy a kontraszt, azt egy pillanat alatt eltüntettem, ezt kicsit kortyolgatva engedem le utánna.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8064) somasz válasza Dr.Zoo (#8063) üzenetére


somasz
addikt

Lehet, nem egymás után kell inni őket, nekem a NoHoplimit baromira begyere, Katalint még nem kóstoltam...

A Prága tippeket köszönöm, nagyon jó barna söröket ittunk, rengeteg kocsmában. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8065) Daneeka válasza somasz (#8064) üzenetére


Daneeka
senior tag

Regebben ittam Kaltenecker altal fozott No Limit-et, az ugyanez lehet? (hopfanatic recept az is)

Mas: van itt a kozelben egy bolt ami probalkozik jobb fele sorokkel, a legtobb soruket ittam mar, Hammurapi 21-et erdemes megkostolni?

(#8066) Dr.Zoo válasza Daneeka (#8065) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nekem a Hamurapi túl édes volt. De mindenképp érdemes megkóstolni szvsz...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8067) adster válasza Daneeka (#8046) üzenetére


adster
tag

Azt ne mondd, hogy a Russian Rivert, meg Dogfish Headet, meg a Three Floydsot, amiket említettél kóstoltad, mert sírva fakadok... :O

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8068) Daneeka válasza adster (#8067) üzenetére


Daneeka
senior tag

Egyiket sem kostoltam de eleg sok olyan hazisorfozo aki hozzafer ezekhez a sorokhoz (jellemzoen amcsi forumokon) kepes volt hibatlanul vagy nagyon hasonloan reprodukalni oket, altalaban amugy a jobbfej fozdek publikaljak egy-ket sajat receptjuket cikkekben vagy konyvekben. (a plinyrol meg a 90minrol van cikkem az eredeti sorfozoktol, a zd-t asszem addig kiserleteztek amig jo nem lett)
A BrewDog pl. annyi infot megad a soreirol, hogy aki mar tapasztalt (pl. illatrol megmondja mivel volt szarazkomlozva) az eleg hamar le tudja koppintani. Bar ok publikaltak regebben a legtobb receptjuket egy hazisorfozo ujsagban.

(Azert nem veluk kezdem mert mire odajutok, hogy oket csinaljam optimalizalni akarom a folyamatot az idealis kozelebe, hogy olyan izu legyen mint az eredeti. Ilyenekre gondolok, pl. hogy csak a 7. fozetnel sikerult stabilizalni a cefre/mash fozesi homersekletet, a tobbit se rontottam el csak lehetnek kis elteresek az erjesztheto (alkoholfok)/nem erjesztheto (test) cukrok aranyaban 1-2 celsius fok miatt)

[ Szerkesztve ]

(#8069) Daneeka válasza Daneeka (#8068) üzenetére


Daneeka
senior tag

Amugy altalaban azokat nem szoktak/tudjak klonozni amiket nem erdemes, nem elegge ismertek, hogy igeny legyen ra, karakterisztikus sajat elesztot hasznal (pl. a heady topper sor conan nevu elesztoje, bar akiknek van hozzaferesuk tobb doboz topperhez azok kitenyesztettek maguknak a doboz aljarol osszegyult trutymobol) vagy van valami extra bonyolult a folyamatban. (pl. 10 fele komlo van benne amirol senki nem mondja mar meg, hog mibol mennyi lehetett)

(#8070) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nehezen szokom a Tripla X-et, bekaptam mellé egy gyorsítót, hátha úgy jobblesz, de nekem túl intenzív.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8071) looser


looser
addikt

Belefutottam a közértben a Dreher új csodájába, Winter Moment névre hallgat. Most hűl, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle. Látatlanban biztos vagyok benne, hogy a Baknak a közelébe sem ér. Alacsony alkoholfok (szerintem 6-7 nem ártott volna), a testessége ettől még lehet jó. A saját oldalukon egy árva hang sincs róla...vagy csak én nem találom.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8072) adster válasza looser (#8071) üzenetére


adster
tag

Na, ilyet még nem láttam. Az ízéről gondolom felesleges lesz majd hosszas értekezéseket nyitni, de magának a kezdeményezésnek örülök. Végre nem a gyümölcsízű sörök frontján indítanak óvatos terep-feltérképezést a gyártók... A dizájnnal nem sokat bíbelődtek, az már hétszentség, és valószínűleg az ízével is hasonló lesz a helyzet, de mégis örülök, hogy ilyeneket is látni...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8073) looser válasza adster (#8072) üzenetére


looser
addikt

El fog tűnni a süllyesztőben, bár nem tudom, hátha a népeknek bejön. Fogalmam sincs, hogy a golyórágós karakter minek köszönhető, de egész jópofa. Ebből azt akartam kihozni, hogy nem tűnik rossznak elsőre, de nem tudom, ki hogyan értékeli majd. Szerintem csajos lett, régebben kóstoltam egy cseh sört a Pivo-ban, arra emlékeztet ) éppen keresem), emitt van :-)
Az mindenképpen dícséretes irányvonal a legnagyobb gyártótól, hogy kihagyta a kukoricát ebből a sörből. Csak így tovább kedves Dreher, a jövő nyári Summerből pedig tessék kihagyni a citromlevet (természetazonos citromaromát) meg ilyesmiket és belerittyenteni valami jópofa újvilági komlót. De tőlem lehet ausztrál vagy új-zélandi is :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8074) adster válasza looser (#8073) üzenetére


adster
tag

Egyetértek! :C

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8075) Daneeka válasza looser (#8071) üzenetére


Daneeka
senior tag

A Baknal amugy van jobb mainstream sor itthon?

(#8076) jookomak válasza Daneeka (#8075) üzenetére


jookomak
őstag

Dreher bak? Én tán a soproni barnáját is előrébb tenném.

(#8077) Daneeka válasza jookomak (#8076) üzenetére


Daneeka
senior tag

En egyszer egyutt ittam az osszes barnat amit lehetett venni a sparban meg volt egy vagy ket Kaltenecker gagyibb koztuk (Brokat meg nem tudom mi) es a Bakot csiptem a legjobban kozuluk, mondjuk a karbonacioja nekem nagyon keves.

(#8078) looser válasza Daneeka (#8075) üzenetére


looser
addikt

Hát a barna Leffe, amit a Borsodi forgalmaz Magyarországon, szerintem a legjobb mainstream sör, de ha magyar gyártású és eredetű sörről beszélünk, akkor nekem a Bak.
Jó Démon is egyébként, tegnap volt egy a Dreher mellé :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8079) adster válasza Daneeka (#8075) üzenetére


adster
tag

Jaja, nem igazán, én is azt szoktam venni, ha barnát ihatnék, vagy még Démont és Guinnesst. De én pl. kifejezetten szeretem, hogy nem olyan nagyon szénsavas, emiatt egy fokkal testesebbnek tűnik.

Jah, és még a Leffét, természetesen.

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8080) Dr.Zoo válasza looser (#8078) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem tudom hogy igaz-e, de a venenumban az ürge állítja, hogy szirupként szállítják ki sok helyre, és mi is valami Szerb talán, vagy Bulgár összeszerelésűt kapunk. :(
Azért 440 froncsiért, kicsit kiábrándító nekem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8081) looser válasza Dr.Zoo (#8080) üzenetére


looser
addikt

Hát ha ez igaz, akkor az ciki. Ennek ellenére én bízom abban, hogy ez a sör a könnyed elérhetősége ellenére mégis csak Belgiumban készül. Kukorica egyébként van benne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8082) Dr.Zoo válasza looser (#8081) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tolj egy mélt a haversrácnak, nekem mondjuk élőben mesélte el, hogy Ő miért nem tart barna Leffét....
Rendesen meglepődtem. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8083) looser válasza Dr.Zoo (#8082) üzenetére


looser
addikt

Ajvé. Nehezemre esik elhinni, még ha egy sörbolttulajdonos is mondja, aki mondjuk közel(ebb) áll a tűzhöz. A többi import (Hoegaarden, Löwenweisse) is ilyen szirup alapú?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8084) Jhonny06 válasza looser (#8083) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elég bullshit szaga van, nem tudom elképzelni.

(#8085) Dr.Zoo válasza looser (#8083) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát elég közel, mondjuk nekemis rendesen meglepi volt.

Jhonny06: no offense, sajna nem kérdeztem rá honnan szedi, annyira szíven ütött a dolog, főleg hogy egyik kedvenc söröm.. :O

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8086) Daneeka válasza looser (#8078) üzenetére


Daneeka
senior tag

Foleg az ilyen 100-300 forint kozti lagerekre gondoltam mainstream alatt, ha a leffet belevehetjuk akkor akar mar a gulden draakot is, legalabbis az itteni sparban ugyanolyan surun van barna leffe mint gulden.

Elobb ittam egy ilyen teli drehert, olyan mintha egy apatsagi ale elesztotorzs jellegzetessegeit akartak volna belefuszerezni egy alsoerjesztesube. Szegfuszeg, banan/rago gumi eszterek jonnek de a test/cukor, alkohol es az x faktor hianyzik, hab se tetszik, nem okozott oromot.

Utana ittam egy barna Leffet, az mar jol hozta amit elkepzelhettek a drehernel.

(#8087) looser válasza Daneeka (#8086) üzenetére


looser
addikt

Hát igen, nem nagy szám, de mindenképpen előrelépés. Lassan követik a kicsiket a nagyok, nagyobbat bukhatnak, gondolom ezért sincs reklámozva pld. ez a barna.

Ma "csajos" napot tartok, csokilikőrt iszom és nézem a Kétségbeesve keresem Susan című filmet :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8088) adster válasza looser (#8087) üzenetére


adster
tag

Jó szórakozást! Azért csak óvatosan a csokilikőrrel! :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8089) looser válasza adster (#8088) üzenetére


looser
addikt

Köszi :R
Kicsit megundorodtam tőle, de csoki helyett tökéletes volt :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8090) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ittam egy Orvalt az iment. Eloszor 2011-ben ittam, akkor csalodas volt, de akkoriban minden belga sortol edes gyumolcsbomba jelleget vartam.
Kulsore nekem a legszebb palack forma es a cimke is szepseges. Kitoltve hatalmas habot fejleszt, elso laza ontesre kb. 8x olyan magas habot fejlesztett mint amennyi folyadek volt az uvegben. Egyebkent azert vettem mert elkezdtek erdekelni a vadelesztos fajtak.
Illata meglepetes nekem, loistallo, sertestelep, sajt, halovany komlozottsag. Ugyanilyen szagu sertesszalamit ettem tegnap este amitol megremultem, hogy romlott.
Mellbevago szensavassag, nagyon szaraz, az illathoz hasonlo megfoghatazlan dolgok az izben, enyhe szarazkomlos fuvesseg. Nem tudok eleg kifinomultan fogalmazni a temaban de ezt az izt barmikor el tudnam iszogatni.

(#8091) jookomak válasza Daneeka (#8090) üzenetére


jookomak
őstag

Nálam az abszolút kedvenc. Érdemes kipróbálni, hogy most veszel egyet, és elrakod (elrakatod, mert úgyis elfogyna... :) ) akár 1-2 évre is. Nemrég kaptam egy 2-3 éves palackkal, és mikor kinyitotam, teljesen más volt, mint egy friss. Volt némi hasonlóság, de mintha új sört innék. Vagy lehet csak rég ittam az alapverziót, és emiatt máshogy emlékeztem.
Van még egy régi palackkal, lehet megveszem mellé a kistesóját, hogy tudományos alapon jól összehasonlíthassam. Ja és ezennel megfogadom, hogyha lediplomázok, orvalból fogok berugni! :)

(#8092) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ma volt egy kis időm, így a Kertész utca felé vettem az irányt, nem kellett volna. :DDD Southern Tier Un*Earthly és Brewdog Libertine Black Ale csapon, mindkettőből csúszott egy kevés, meg is volt az arcon csapás rendesen. Utána kissé illuminált állapotban kellett beülnöm prog laborra, majdnem elaludtam a gép előtt. Hétköznap délután ne igyunk.

(#8093) Dr.Zoo válasza jookomak (#8091) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ilyen megfontolásból tettem el két palack Eretneket, remélem egy év múlva majd lejegyezhetem a változást ide.. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8094) Daneeka válasza Jhonny06 (#8092) üzenetére


Daneeka
senior tag

Unearthly milyen?
Kb. csak azert ugranek fel Pestre lassan. Szarazkomlozott soroket erdemesebb frissen inni, igy se biztos, hogy valaha olyannak fogjuk erezni ahogy azt elkepzeltek, a legtobben ket het allas utan mar folyamatos komlo aroma degradaciorol szamolnak be. Ugyhogy ezert erdekel csaprol. (ifjabb plinyt ezert lehet csak ket hetig kapni pl.)

[ Szerkesztve ]

(#8095) tixem válasza Daneeka (#8075) üzenetére


tixem
addikt

Én barna Staro-t szoktam venni, esetleg barna Budweisert. A Staro még nem is drága, sokszor olcsóbb mint a magyarok.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#8096) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ha valakit érdekel, megjöttek a venenumba a karácsonyi limited edition sörök.... :DDD
Azt hiszem, egy Bush Nöel, és egy Calorus Christmast gyorsan bevásálók.... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8097) Jhonny06 válasza Daneeka (#8094) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, olvastam sajnos ratebeer-en olyan review-kat, hogy üveggel vettek valami régi batch-ből és kifejezetten rossz volt már akkorra. Szerencsére ezt nem tapasztaltam, frissnek hatott. Ugyan nem az, de nekem teljesen a West Coast IPA-k gyümölcsös és főleg édes utóízére emlékeztetett, remek sör.

___________________

Most olvastam FB-on, hogy elkezdtek főzni egy újabb adag Grabancot, azt még mindig nem sikerült megkóstolni, de most talán többször járok arra, lesz rá alkalom.

[ Szerkesztve ]

(#8098) Kergeboci válasza Daneeka (#8094) üzenetére


Kergeboci
tag

Kolléga kóstolta, én hezitáltam. Belenyaltam az övébe. Gyümölcsös ívós sörnek hatott, így kihagytam, és ittam egy rendes IPA-t inkább (ha jól emlékszem Bors Anonymoust)

-- ízlések és pofonok --

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#8099) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Na, ma voltam a venenumban, és rákérdeztem a Leffe brun-ra.
Annyit mondott, hogy Borsodi sörgyár belső infó, a melóst értelemszerűen nem nevezte meg....

Más:
Kicsit bevásáltam ezt-azt. :)

Bush, La Trappe Qadrapel Trappist, Hoegaarden Grand Cru, Bush Noël, Gauloise Christmas, Orval, Barbar, Barbar Bok, Betyárkirály.....

(az Orval, és a La trappe különösen izgat, meg persze a Betyár Király is. )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8100) Daneeka válasza Kergeboci (#8098) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mondjuk nekem a legnagyobb csalodas az osszes hazai kozul a Bors Anonymous volt, az jutott eszembe amikor ittam, hogy a keserusegen kivul semmi nem jott at a fozdenek a stilusbol de az is rosszul de aztan az is lehet, hogy olcson akartak meguszni az IPA kerdest es testre (extra adag malata) es aromakomlora mar nem maradt penz. (keseriteshez joval kevesebb komlo kell mint aromahoz es az se sokat oszt, hogy milyen mert a keserito komloknak elfo az aromaja a fozes alatt ugyhogy csak az alfasav tartalmuk szamit (ettol lesz keseru a sor) ugyhogy meg azzal se kell sokat erolkodni, hogy beszerezzen az ember valami amcsi vagy ujzelandi vagy austral komlot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.