Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) adster válasza Traxx (#9399) üzenetére


adster
tag

Nem is kell olyan sokat várnod! :) Tegnap este benéztünk, nem kellett volna, mert ma munkanap volt... :))

Ami pedig a söröket illeti, nem sok stand van, de sörből van párféle. Ami most így eszembe jut:

- a szokásos Krusovice, valamint további csehek a Postřižinskétől, meg amik lenni szoktak;

- úgy emlékszem kétféle Paulaner

- belgákból Corsendonk, Gauloise (vmi gyümölcsös verzió), Delirium Tremens, Piraat, Gulden Draak, Kwak, ilyesmik.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9402) Traxx válasza adster (#9401) üzenetére


Traxx
őstag

Kevés stand is stand :D És ahol sima Gulden akad, ott hátha terem 9000 is...igazából holnap lenne jó kinézni, a jobb buszközlekedés miatt, de még tudja a fene, hogy hogy lesz (mert ugye mint nem nyíregyi a kocsi kiesett, mert akkor a sörözést bukom :D )

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9403) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nekem a sima Gulden jobban tettszik, a 9000 már túl édes.. :K
Viszont a Kastel Cuvée még mindig a legjobb, ár/érték arányban, nekem..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9404) Traxx válasza Dr.Zoo (#9403) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem pont ellentétes a véleményem, a simát találtam édesebbnek, a 9000 jobban bejött :) A Cuvée-vel egyetértek, az piszok jó.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9405) koxx válasza Traxx (#9404) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sajnos nem is lehet túl sok helyen kapni :( belga sörözőkben is csak elvétve fordul elő.

(#9406) Dr.Zoo válasza koxx (#9405) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mármint mit?

Mindkettő van a venenumban. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9407) qltsar válasza pohár (#9388) üzenetére


qltsar
addikt

Atyaúristen...750???? A sima pils-ért??? Fuh...290-ért adja Beer Company Budapesten, Szimpla, Élesztő meg 450-ért a korsóját. Ennyit sajnos nagyon nem ér meg egyik sörük sem, persze a túlárazás nem az ő hibájuk. Keserű méz jó volt anno, de amióta "tömegcikk" lett, már ott is elkalandoztak másik irányba sajnos. 5-600 forintnál nem adnék érte többet, és igazából ennyibe is kerül itt Budapesten.

(#9408) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Felebaràtaim, megnyitott a mennyország...... Söntés pub :D :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9409) jookomak válasza Dr.Zoo (#9408) üzenetére


jookomak
őstag

Más vallásúak lehetünk, az enyém még mindig a Kertész utcában van. :)

Voltunk tegnap a Snapszban, és kellemes hely, árak sem vészesek, de a belga sörökből egyre jobban kezdek kiábrándulni. Van pár egyedi, markáns, prominens darab, a nagyrészük viszont teljesen egy kaptafa.
Ittam egy Trollt, meg egy delirium tremens-t, de abszolút nem vágtak a földhöz.

(#9410) Jhonny06 válasza koxx (#9405) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csapon valóban nem, de üveges változatban elég könnyen beszerezhető.

(#9411) qltsar


qltsar
addikt

Legenda Sörfőzde Pub-ba tegnap érkezett szállítmány a Repeta-ból, valamint a Szimpla Kávézóba eljutott a Bakancslista III

Legendáéknál kifejezetten ajánlott az új Jokerface, kissé megbolondították egy másik fajta malátával, és talán a legjobb szériáját éli most a nedű :)! Pokerface is nagyon finom, akinek az IPA túlzás lenne, valamint a Bazooka is fenomenális :)!

@Dr.Zoo: már meg sem tudom számolni, hogy hány Belga söröző van :DDD, dehát ha van rá igény...:). Személy szerint nem rajongok túlzottan a Belga sörökért a túl erős alkoholos ízvilág miatt, és természetesen a csillagászati árak sem túl bíztatóak. De csak, hogy eldicsekedjek, tegnap elkaptam egy akciót, le is gurult 4 üveggel :): [link]

[ Szerkesztve ]

(#9412) looser válasza qltsar (#9411) üzenetére


looser
addikt

Az internacionalizmus jegyében might i ask you the 5am szkolko sztoit? (nem vagyok szomjas :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9413) NoLF


NoLF
addikt

Erdekesseg, kubai "eros" sor, az osszetevok kozott cukor is talalhato...

De legalabb ihato :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9414) looser


looser
addikt

10 tévhit a sörről

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9415) Jhonny06 válasza looser (#9414) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy pár éve még én is ezeket mondtam volna, a Heineken kategóriában nem is nagyon tanulja meg az ember az ellenkezőjét. :) De azért büszke vagyok, hogy ezeket ma már vágom :))

(#9416) looser válasza Jhonny06 (#9415) üzenetére


looser
addikt

Vagyunk ezzel így páran :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9417) jookomak


jookomak
őstag

Na mi van, senki nem iszik? Készültök a főzdefesztre, mi?
Múlt héten kóstoltam a tántorgó paripát, nálam megkapja a különösen ajánlott plecsnit.

(#9418) qltsar válasza jookomak (#9417) üzenetére


qltsar
addikt

Aki egyszerű IPA-cskára vágyik, annak jó lehet, vagy aki pont, hogy nem szereti az IPA-t, de szeretne különlegeset kóstolni, de nem belehalni a citrusbombába és a keserűségbe, annak lehet, hogy jó választás. IPA kedvelőknek nem ajánlanám, mert eléggé lájtos lett, én is múlt héten kóstoltam (újra). Itt is az első-második főzetek voltak a nagyon ütősek-finomak sajnos :(.

Amúgy spórolás van kőkeményen :DDD hétvégén Józsefvárosi Sörfesztivál, rá egy hétre pedig Főzdefeszt :).

[ Szerkesztve ]

(#9419) koxx válasza jookomak (#9417) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Epp a mattban iszom a kezmuves szilvas soromet :)

(#9420) jookomak válasza qltsar (#9418) üzenetére


jookomak
őstag

Józsefvárosit kihagyom a borfesztivál miatt, mert sajnos dolgozom.

(#9421) qltsar válasza jookomak (#9420) üzenetére


qltsar
addikt

Vasárnap megyek egy kört, ha van valami érdekesség, majd Bocival leírjuk (persze, ha kijön Ő is...) :).

(#9422) Kergeboci válasza qltsar (#9421) üzenetére


Kergeboci
tag

hát beterveztek a hétvégémbe, szóval csekély rá az esély

viszont főzdére már kiszemeltem az egyik este záróakkordját:

"tőzegen füstölt whiskymalátával készült Imperial Stout"

Na meg ha már sör keresztapa lettem, csak megkóstálom azt is (Hara'Punk új, 7 komlós búza söre)

Gergő is készül egy rettenettel.. lehet kevés is lesz az a két nap :))

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9423) qltsar válasza Kergeboci (#9422) üzenetére


qltsar
addikt

Jönnek még mással is, ezt a típust nem ismerem:
Azért remélem mégis megtudod oldani a vasárnapot ;)!

Más: vettem egy Soproni 1895-öt, és tényleg nem volt kukoricadarázott :Y :C :K!

[ Szerkesztve ]

(#9424) Dr.Zoo válasza Kergeboci (#9422) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azonnal kell egy ilyen sör...... Most. !!!!!!! :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9425) NoLF válasza Kergeboci (#9422) üzenetére


NoLF
addikt

A whiskeymalata egesz pontosan mi jelent? Ugy csiraztatjak az arpat hogy kozben whiskeyben uszik vagy felgozolik vagy what the? :)

En meg ujra angliaban, vegre ihatok rendes ale-eket :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9426) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Aktuális jó vétel a kézműves csemegében: corvinus-rex

Tegnap vettem is gyorsan kettőt, de ebből csak egy volt az enyém. Sajnos este gyorsan elillant az üveg tartalma :) Pár darabot mindenképp beszerzek még belőle, mert ennyiért igazi best buy.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9427) Kergeboci


Kergeboci
tag

hát ez meg .. ?

tescoból

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9428) Dr_Syrex válasza Kergeboci (#9427) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Majd ha összefutok vele, megnézem mit tud. Bár nem hinném, hogy ettől sokkal jobb lenne a Soproni, de a takcsapdás sörük pl. meglepően jó lett (az alapsörhöz képest) :)

A fenti corvinus rex mellett tegnap a zip's sörök 50%-os akcióban voltak (gondolom a szeptember végi lejárat miatt), így egy golden ale és egy pale ale is becsúszott a táskámba. Talán az imperial stoutra is benne volt a leárazásban, de már nem fért be több sör :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#9429) adster válasza Kergeboci (#9427) üzenetére


adster
tag

Első pillantásra azt hittem, hogy ez került ide, bár meglepődtem volna:

http://belgiuminabox.com/shop/5347-thickbox_default/de-ranke-xx-bitter-075-l.jpg

Ezen viszont egy fokkal jobban meglepődtem. Jó, hogy elmozdulnak a dizájn felé is nagy ritkán, nyilván ők is a belgáktól tanulták a dolgot, de talán nem kockáztatok túl sokat, ha azt mondom, azért nem mindegy, hogy mégis mi van abba a papírba csomagolva... :F

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9430) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

Olaszoknál milyen söröket érdemes megkóstolni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9431) qltsar válasza leslieke (#9430) üzenetére


qltsar
addikt

Az Olaszházi Bihument :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#9432) adster válasza leslieke (#9430) üzenetére


adster
tag

Rengeteg van. Nyilván nem a Peronira gondolok, hanem mondjuk bármit ezek közül:

Ratebeer top Italian beers

Vagy mondjuk innen is szemezgethetsz:

Mézízű Sörbet különszám ;]

[ Szerkesztve ]

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9433) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Szép estét

Ki megy a Sződligeti Sörfesztre?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#9434) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Csütörtökön ittam egy csapolt Epic Hop Zombie-t:
[link]
Valami brutálisan jó volt, erős, zamatos komló íz, habja, színe mind tökéletes, a 8,5% meg adta az ívet :)

Ha nem 10,5 dollár lenne egy üveggel a boltban mindig ezt innám :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9435) qltsar


qltsar
addikt

Ma esetleg valaki kimegy a Józsefváros sörfesztre? Én nemsokára kimászok, bár szakad az eső :S.

(#9436) leslieke válasza adster (#9432) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9437) looser


looser
addikt

Egy hideg trappistát!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9438) jookomak válasza qltsar (#9435) üzenetére


jookomak
őstag

Pénteken voltam, a többi nap dolgozom. Kóstoltam kolibrit, távoli galaxist, rizi búzát, zwickl, paulanert. azt hiszem nem csoda, hogy nem tudom hogy kerültem haza. :)
És úgy tűnik még a napszemüvegem is elhagytam.

(#9439) somasz válasza jookomak (#9438) üzenetére


somasz
addikt

Kolibri milyen volt?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9440) jookomak válasza somasz (#9439) üzenetére


jookomak
őstag

Jóféle a.p.a., nekem bejött. Nem túl markáns, megragadó, de nincs is vele semmi gond.

(#9441) somasz válasza jookomak (#9440) üzenetére


somasz
addikt

Akkor úgy kérdem, hogy olyan volt, mint a főzdefeszten, vagy mint utána üvegesben?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9442) jookomak válasza somasz (#9441) üzenetére


jookomak
őstag

Passzolok, akkor nem kóstoltam, azt hiszem ez volt az első.

(#9443) somasz válasza jookomak (#9442) üzenetére


somasz
addikt

Akkor valószínűleg utóbbi, főzdefeszten elég markáns és komplex volt, üveges változatára már kifakult egy kicsit, remélem megfontolják a kívánalmaimat és következő fesztre, vagy hamarosan javítják. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9444) NoLF


NoLF
addikt

Mmmm nem-e megkostolom holnap v azutan :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9445) looser válasza NoLF (#9444) üzenetére


looser
addikt

Én kihagynám, biztosan borzasztó :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9446) Kergeboci válasza NoLF (#9444) üzenetére


Kergeboci
tag

Ezt a csoda italt miért kell így meg nyomorítani. Remélem legalább tényleg finom lesz, ellenkező esetben legyen nálad kalapács és állj bosszút a mi nevünkben is! :((

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9447) looser válasza Kergeboci (#9446) üzenetére


looser
addikt

Pedig ez mekkora fejlesztés! A sör ugyan lassan eltűnik, de a fűszerek, zöldségek, gyümölcsök százai még hozhatnak változatosságot a megszokott ízekbe. Elképesztő variációs lehetőségek :-)
Gyömbér-narancs nekem bejönne...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9448) Dr.Zoo válasza looser (#9447) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Megcsinálták már Fóton, csak szvsz nem sikerült... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#9449) looser válasza Dr.Zoo (#9448) üzenetére


looser
addikt

Ja, ez igaz, de ha egy remek ipa-ra épül (Jack Hammer), akkor az egy fokkal jobb lehet, mint ha egy 8-9 ballingos vékony lágerre :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9450) NoLF válasza Kergeboci (#9446) üzenetére


NoLF
addikt

Ezek jo dolgukban mar nem tudjak, mit csinaljanak :)

A kerdes eldolt, ma is 14orazom ugyhogy esetleg holnap, de mindenkepp ramegyek :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.