Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) koxx válasza NoLF (#8249) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"A gyar eloirasa szerint 119,53 masodperc kell egy tokeletes korso kicsapolasahoz, ehhez jo es tiszta pohar, megfelelo csapnyomas, homerseklet, es technika is szukseges" nálam már ez sem dobna sokat a G ízén, maradok a belga/cseh sörök vonalán. Az akkor is finom ha én töltöm ki :)

Btw, régen rossz ha egy sör csak így finom...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8252) NoLF válasza koxx (#8251) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem szinte barhogy finom, a gyar meg marketingel szepen. Annyi bizonyos, hogy ha nem jo a tuske, nincs rendesen tisztitva a beerline (heti 1), akkor mas az allaga es ize is. Az iish cat pubot tudom hol van, de meg nem voltam. Termeszetesen ahany orszag, majdnem annyi fele helyrol erkezik az alapanyag, hiaba a kamu hogy a guinness ir sor... Fozik azt del-afrikatol kezdve indian at mindenutt; csak olcso legyen a termeles a helyi/szomszedos piacra :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8253) Jhonny06 válasza koxx (#8240) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ma jobb híján (illetve újdonság híján, hiszen soha rosszabbat) Punk IPA és Dead Pony Club a menü.

(#8254) adster


adster
tag

Na, megérkezett a Csakajóba is a Karácsonyi különítmény... Van ott minden, Corsendonk, Gouden Carolus, Delirium, Bush, aztán ott van még a Corsendonk, Gouden Carolus, stb. stb.

De azon aztán tényleg behaltam, hogy a Corsendonk pakk 4.500 Ft. A pofám leszakad... :D

Legutóbb már láttam a Sparban, asszem 2.500-ért, még meg is lepődtem, hogy csak annyi, mert többre emlékeztem. Vettem is volna, de pohár már van, meg egyébként is jött a sok más. :) Pedig szerintem az egyik legjobb Karácsonyi sör.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8255) koxx válasza adster (#8254) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

3490 a 6x 2,5dl +pohár

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8256) Jhonny06 válasza adster (#8254) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én a Brewdog csomagot várom, remélem csütörtökig alkotnak valamit. Ez a Santa Paws gyanúsan olcsó, kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz (aztán lehet, hogy átírják az árát a duplájára). Ahogy nézem ez eddig a legolcsóbb sörük.

Tavaly végigkóstoltam a felkapottabb karácsonyi belgákat, de annyira egyre megy az összes, hogy már nem igazán hatnak meg.

koxx: Az előző hsz nem válasz akart lenni, sorry. :))

[ Szerkesztve ]

(#8257) adster válasza koxx (#8255) üzenetére


adster
tag

Na, rosszul írtam, 2.990-et akartam, én legalábbis ennyire emlékszem. Tuti, hogy nem volt 3.000 fölött, azért is lepődtem meg. Mondjuk ez Nyíregyházán volt, bár nyilván a Sparon belül nincsenek különbségek, vagy talán azóta emeltek rajta egy ötszázast. Nekem is gyanús volt.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8258) pohár válasza adster (#8254) üzenetére


pohár
félisten

valaki rendelt már tőlük házhozszállítással? ha nem drága, lehet bejátszok 1-2 pakkocskát :C

mit érdemes megkóstolni a karácsonyi felhozatalból amúgy? még nem volt dolgom velük :N

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8259) Jhonny06 válasza pohár (#8258) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Delirium jó, a meg a Bush Noel. A többi felejtős szerintem.

Nincs gond a szállítással, csak elég drága:

0 - 5 kg 2100,- Ft
5 - 10 kg 2300,- Ft
10 - 15 kg 2500,- Ft
15 - 20 kg 2700,- Ft
20 - 25 kg 3000,- Ft
25 - 30 kg 3700,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#8260) Dr.Zoo válasza pohár (#8258) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bush Noël-t. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8261) adster válasza pohár (#8258) üzenetére


adster
tag

15.000 Ft felett ingyenes. Annyit bármikor össze lehet válogatni, bár most már azért bajban lennék... :U

A Karácsonyi felhozatalból pedig lényegében bármit.

De csak óvatosan, mert ha ellövöd a Corsendonk-Gouden Carolus-Delirium-Bush szövetséget, akkor utána nincs tovább.... ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8262) pohár válasza adster (#8261) üzenetére


pohár
félisten

nem szeretnék azért 15-ért rendelni, sok lesz az pöppet :DDD
nagyon nagyon max 10-ért gondoltam... sima Bush még van itthon, mennyivel másabb a Noel változata?

emlékszem, hogy a Deliriumból régebben láttam egy karácsonyi verziót, megéri venni belőle? a Noctorumból ittam, az veszedelem :D

1-1 szettet szeretnék beiktatni majd, ha másért nem, akkor a pohárért, ha már olyan nagy pohárbuzi vagyok :DDD

köszi szépen mindenkinek, szétnézek az oldalon az ajánlások alapján :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8263) looser


looser
addikt

Olvastalak benneteket és beugrottam az Intersparba. GD már nincs, de szerencsére volt Corsendonk, emellé csaptam 1-1 Bush Noelt és Satan Redet. Volt még Floreffe Dubbel és belga Arany Ászok :-)
A Corsendonk Christmas pakk 3500 Ft, lehet, hogy idővel benevezek, de inkább egy jó kis X-Mas Madness érdekelne most >:>

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8264) pohár


pohár
félisten

most találtam meg az újságban a neten, még jó, hogy az InterSpar ajándékkatalógus a neve :W :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8265) pohár válasza adster (#8261) üzenetére


pohár
félisten

ezt a Gouden megkóstolnám szívesen, na de nem fogok kifizetni majdnem 3000Ft-ot egy sörért... :D
ha lenne 0,33-as, akkor bepróbálnám 700-800Ft-ért, de így felejtős... :(

hopsz, megtaláltam ezt az oldalt, valószínűleg innen fogok rendelni, olcsóbb is sokkal :C

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8266) looser válasza looser (#8263) üzenetére


looser
addikt

Ehh, sima Bush volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8267) koxx válasza pohár (#8264) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De jó b+ :W minden újságban kerestem. A söröknél meg nincs kiírva, hogy akciós. A rendes ára van mindennek kiírva. Holnapig még beszerezhető, ki is megyek.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8268) pohár válasza koxx (#8267) üzenetére


pohár
félisten

december 24-ig érvényes az akció, annyira nem kell sietni :K :K

ez a venenum meg ideiglenesen nem szállít vidékre, csodás :((
másik webshopot ismertek esetleg?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8269) koxx válasza pohár (#8268) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah, akkor benéztem :B

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8270) Traxx válasza pohár (#8268) üzenetére


Traxx
őstag

A venenumon én is morogtam, mint a bolhás kutya :( Ha debreceni lennék, a szabim idején még be is vállalnék egy pesti sörös túrát, de úgy, hogy onnan még nekem kb. 2 óra a hazaút, már nem :U Hozzád hasonlóan meg 15K-t nem szánok sörre még így, az ünnepi időszakban sem... Viszont szállítás szempontjából a Sörkirály szimpinek tűnik :K

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8271) Jhonny06 válasza pohár (#8268) üzenetére


Jhonny06
veterán

Talán ez, csak sajnos nem árulnak pakkot.

(#8272) pohár válasza Traxx (#8270) üzenetére


pohár
félisten

hát igen, mennyivel jobb Pesten az élet ilyen szempontból... :( :D

köszi neked is Jhonny, meglesem őket :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8273) pohár válasza Jhonny06 (#8271) üzenetére


pohár
félisten

hát olyan pakkot sajna nem, amilyet én keresek, de saját csomagjaik vannak :K

egy Delirium pakk kéne nekem pohárral, az meg csak a Venenumnál van :O

aki már vett ilyen karácsonyi pakkot, milyen pohár jár hozzá? külön ehhez gyártott, vagy sima Deliriumos?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8274) pohár


pohár
félisten

na, kifutottam a szerk. időből :U

ezt a karácsonyi pakkot megéri egyben megvenni vajh'?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8275) koxx válasza pohár (#8274) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha kell a fadoboz akkor talán, amúgy nem.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#8276) pohár válasza koxx (#8275) üzenetére


pohár
félisten

most nem tudok itt mit kezdeni egy farekesszel... :D

amúgy most vettem észre, hogy 3k a futárszolgálat innen, szóval lehet felejtős... a Sörkirály szuper lenne, de nincsen Delirium Christman :((

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8277) looser


looser
addikt

Bohémia Sörszalonba betértem ma délután... :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8278) looser


looser
addikt

Sörleves :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8279) Daneeka


Daneeka
senior tag

El akarom fozni az osszes maradek malatamat mielott ramromlik, (elore daraltan vettem) mar inkabb csak keserito komlom van, ugyhogy valami speci fuszeres vagy gyumolcsos sorben gondolkodok.
Bementem egy nagyobb Sparba es vettem mindenfele aszaltgyumolcsoket, fuszereket, vanilia rudat stb.

Vannak ebben a fuszeres/gyumolcs sor temaban hiresebbek amiknek a receptjebol merithetek inspiraciot? Eddig csak egy-ket belga cseresznyeset ittam de valami mas vonal jobban erdekel csak nem nagyon ismerek semmilyen sort ebben a temaban.

(#8280) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ma volt egy köröm a Csakajóba, ezek voltak csapon, durván megütött a kettő egymás után:

To Øl Dangerously Close To Stupid - dupla IPA
Southern Tier Iniquity - fekete dupla IPA

Meg ezeket hoztam el, ha már:

Evil Twin Disco Beer - Yellow Cap - dán imperial IPA
To Øl Black Maria - black IPA, jók ezek
Brewdog Watt Dickie - 35%-os IPA eisbock ;]
Brewdog Libertine Black Ale - kedvenc black IPA-m

[ Szerkesztve ]

(#8281) somasz válasza Jhonny06 (#8280) üzenetére


somasz
addikt

ezek így elejétől a végéig mennyibe kerültek?
holnap csak azért is elmegyek ezt megnézni :))

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8282) Jhonny06 válasza somasz (#8281) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Southern Tier Iniquity csapon 800 (0,25l) és 1000Ft (0,33l). A másikat nem tudom, de kb. ilyen árban lehet az is.

A másik három darabja 1000Ft. Egyedül a Watt Dickie drágább (3k), de ez különlegesség, egyszer ki kell próbálni. :)

(#8283) somasz válasza Jhonny06 (#8282) üzenetére


somasz
addikt

:R

a csapoltak nem érhetők el palackozva is véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8284) Jhonny06 válasza somasz (#8283) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Southern Tier Iniquity van, csak 3k a 0,65l-es, nem olcsó sajnos. Csapolva jobban megéri, ha ki akarod próbálni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8285) adster válasza Jhonny06 (#8280) üzenetére


adster
tag

Remek, remek, remek... :C

A Disco Beer az valami fantasztikus, régebben nem nagyon szerettem ezeket a dán fickókat, de azóta sikerült egy-két olyan darabot inni akár a tesójától, a Mikkellertől, vagy éppen tőlük, hogy teljes mellszélességgel kiállok értük. Fantasztikus, amit művelnek... És ezekben az esetekben valóban az sem érdekel, hogy a címke nem valami állati. :D Ők megtehetik... ;)
Szóval tényleg nagyon eredetiek, nekem például ettől a Disco Beertől leesett az állam. Majd kíváncsi leszek, hogy mit mondasz. :)

Úgy látom, végül csak becsúszott egy Watt Dickie, az én 4,1 GBP-s üvegcsém még vár valami exkluzívabb alkalomra. :) Bár azért az árért akár két felest is rendelhettem volna. :P

Nem tudom, de én fekete IPA-t még egy-két darabot elszámítva nem nagyon kóstoltam, és egyébként szándékosan. Nekem valahogy elveszi az élét a színe, nem érzem összepasszolónak... De lehet, hogy többet kellett volna kipróbálni.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8286) Jhonny06 válasza adster (#8285) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én se tudtam hova tenni ezt a black ipa dolgot. Amikor először ittam Libertine Black Ale-t, akkor nem jött le, hogy ez "ipa" (utánaolvasás hiánya meglátszott), így nagyon kellemes meglepetés volt az illata és természetesen az íze is. Ehhez háttér-információ, hogy én sajnos nem igazán szeretem a stout-ot (meg úgy egyáltalán a nagyon erőteljes, pörkölt ízeket egy sörben), így eddig kerültem minden nedűt, amin nem lehetett átlátni (a porter elmegy hellyel-közzel). :) Viszont ez a kategória szerintem adott egy lökést a jó irányba és remélem azért a jövőben szélesedni fog a látómezőm, hátha a végén még megkedvelem a "fekete söröket".

A Southern Tier Iniquity jó példa erre. Illat alapján már elmozdult a stout irányba, de számomra is élvezhető volt, megtaláltam benne a nekem tetsző ipa-s jegyeket is.

[ Szerkesztve ]

(#8287) jookomak válasza Jhonny06 (#8286) üzenetére


jookomak
őstag

Illusztris társaság, biztos remek darabok. LBA nagy király.
Érdekes, én pont jobban szeretem a stoutokat, mint a portereket.

Este kivel futhatok össze a Hopfanatic xmas madness premierjén?

(#8288) Daneeka válasza Jhonny06 (#8280) üzenetére


Daneeka
senior tag

Az a To Øl DIPA milyen volt?
Irhatnal mindrol miutan megittad, eleg jo kis lista.

(#8289) Daneeka válasza Daneeka (#8279) üzenetére


Daneeka
senior tag

Na meglett fozve, kicsit olyan lesz mintha a BrewDog Abstrakt mezonybol szalajtottak volna, Imperial Red Ale lett fekete cseresznyevel, mezzel, bourbon vanilia ruddal (ez asszem whiskeybe lesz aztatva tisztasagi okokbol) meg lehet teszek bele kis fekete teat is. 8% korulire van tippelve az alkohol fok ugyhogy erdemes lesz eltenni belole palackerlelni, remelem leerjed egyaltalan, 8% meg afolott mar semmi se biztos. ;] Ugy tervezem, hogy eleg enyhen lesznek jelen az emlitett osszetevok es majd ha eleg jo lesz, hogy ujrafozzem akkor novelek mindenen amin erdemes.

(#8290) boci001


boci001
csendes tag

Finomság.

(#8291) Jhonny06 válasza boci001 (#8290) üzenetére


Jhonny06
veterán

Végre valaki megvette, én csak linkelni mertem. :D

[ Szerkesztve ]

(#8292) boci001 válasza Jhonny06 (#8291) üzenetére


boci001
csendes tag

Maiden-fan vagyok, így nem volt választásom. :)

(#8293) jookomak


jookomak
őstag

Verdikt: a hopfanatic madness nem jó. Én másra számítottam, ez tök olyan, mint a celeste.
Továbbra is a Nagy Katalin nálam az év söre.

(#8294) Dr.Zoo válasza jookomak (#8293) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1, (csak ne lenne olyan qrva drága....)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#8295) looser


looser
addikt

Agymenők S06E16 - Milyen sört iszik Raj a képregényboltban? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8296) adster válasza looser (#8295) üzenetére


adster
tag

Nem vagyok nagy sorozatnéző, de Sierra Nevadát már láttam több sorozatban is, az egyikben pedig - asszem Elvált Gary a címe - New Belgiumot ittak. De azért leginkább persze a Bud, meg társai mennek, úgyhogy az ilyeneket kiszúrja az arra fogékony szem... :)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#8297) somasz


somasz
addikt

Az Angry Beast az milyen pl. összehasonlítva a X-mas Madness-szel, ami egyáltalán nem volt "mad".

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8298) jookomak válasza somasz (#8297) üzenetére


jookomak
őstag

Sokkal jobb, ütősebb, karakteresebb. Hiába a sok alkohol, nem az dominál benne. Rájöttem mi nyomja agyon a madness-t. A hordóérlelés. Ittam már a flying dog barrel aged gonzo-ját, és ugyanez az íz. Valahogy a sörnek mintha nem állna jól a fahordóban öregítés.

(#8299) Daneeka


Daneeka
senior tag

Az X-mas nem hordoerlelt, hanem be lett dobalva tolgyfa reszelek/chips az erjesztobe.
Ennek az az eredmenye, hogy egyreszt hiamyzik a hordo egyik legfontosabb tulajdonsaga, a lassu oxidacio, a fa iz se teljesen ugy fog megjelenni, illetve a legtobb hordoerlelt sornel olyan hordot valasztanak amiben valami olyan lotty volt elotte aminek az izet ertekelnek a borban is (speci whiskey, vorosbor stb.)
A ket nagy sor pontozo oldalon is a top 10 kb. fele hordoerlelt.

Mondjuk en tuti ki fogom probalni ezt a chipses dolgot de van hozzaferesem rakas hordohoz is, tuti elobb-utobb csinalok igazi hordoerlelt sort bar higieniai okokbol szerinem gyartatnom kell es nem tudom mar folhasznalni ezeket amik 10-20 eve allnak a pinceben.

Mas: Sotet Bunkot valaki kostolta?

(#8300) looser


looser
addikt

(#8296) adster: igen, valóban, ha egy filmben a sör feltűnik, az azonnal feltűnik :-) Azért az durva lehet, hogy egy kis bronxi közértben is a "nagyok" mellett elképzelhető, hogy van néhány RB90+-os is kiszórva... Persze a gyorskaja, gmo cuccok és szójamindenféle hazájában ez igazán belefér :-)
Ha lenne felesleges kétmillióm, elmennék egy Adam Richman-ihletésű "Sörözd végig Amerikát" túrára. Nem vagyok naív, biztosan rá lehetne unni, ill. sok hasonló sör lenne, de azért izgalmas lenne végigjárni egy pár államot sörügyben :-)

(#8298) jookomak: "...három hónapig pihent benne a whiskey-s fachips egy vaníliarúd társaságában."
Nekem az volt az érzésem, hogy mintha nagyon halványan, de szárazkomlózta volna ezt is Tomi. Én nem éreztem bele ezeket az FK által idézett ízeket. Nem mondom, hogya lapos volt, de nem éreztem kiemelkedőnek. Az Angry Beast továbbra is a legkülönlegesebb stout, amit valaha ittam.
Apropó, a Gonzo-t két hete ittam és az jóval testesebb és gazdagabb ízvilágú volt, mint az XMM. Szerintem Tomi valahogy meg akar felelni a nevének (vagy tényleg így gondolja és ez a vad komlózás (nem vadkomlózás :-) az ő ars poeticája, védjegye...) Bárhogy is legyen, remek színfolt a magyar sörpalettán.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.