Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) qltsar


qltsar
addikt

Mini Sorcsaph! talalkozo @csakajosor :DDD...kergebocival lassan megnezzuk az uj Bakancslistat :). Folyik a Mikkeller, meg a Brewdog :)...!

[ Szerkesztve ]

(#9602) jookomak válasza qltsar (#9601) üzenetére


jookomak
őstag

Fájt is a fejem reggel. :)

(#9603) Jhonny06 válasza adster (#9599) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát, most végigfutottam a Rattle ’N’ Hum itallapját, nem sok ismerős darab. Eleve mi alapján választasz, hogy ez most epic, muszáj megkóstolni?

(#9604) adster válasza Jhonny06 (#9603) üzenetére


adster
tag

Hát, jómagam úgy vagyok ezzel, hogy rengeteg sörös blogot olvasgatok/nézegetek (amerikaiakat, természetesen), gyakran keresem fel a Ratebeer-t, aztán meg innen-onnan folyamatosan ragad rám az amerikai sörök kultusza.

Az évek alatt egyre többféle főzde, vagy éppen főzet nevével találkoztam, és mindig volt pár olyan, ami a vágyaim tárgya volt. Ez kezdődött a különlegesebb belgákkal, majd folytatódott lényegében bármivel, ami amerikai. Aztán az említett Ratebeer, és különféle blogok segítségével már célirányosan is el lehetett indulni, kicsit árnyalni a képet...

A különlegesség egyébként számomra a legtöbb esetben az elérhetetlenséggel is szoros kapcsolatban van, mert ugye minél nehezebben beszerezhető valami, annál nagyobb értéke van.

Ilyen nevek voltak (illetve az eddig nem kóstolt darabja a mai napig is ilyenek) az AleSmith, Founders, Green Flash, Stone, majd a Ballast Point, Dogfish Head, illetve a mostani Firestone Walkerek, stb.

Manapság azok a legnagyobb különlegességek, amiktől még mindig nem sikerült semmit beszerezni, és legalább 1%-nyi esély van rájuk. A Three Floyds saját sörei, amik egyébként annyira nem is elérhetetlenek, bármi a Surly háza tájáról, a Bells-től, vagy éppen egyáltalán nem utolsósorban a Hair of the Dog főzdétől...

Dióhéjban egyébként azt mondanám, hogy a Ratebeer erre egy elég jó fokmérő. A "Ratings" menüponton belül például minden egyes kategórián belül kiválaszthatod az 50 legnagyobb pontszámot kapott főzetet ("TOP BEER BY STYLE"), vagy éppen 50 legjobb sört országonként ("TOP BEER BY COUNTRY"). Azokkal például már biztos, hogy nagyon nem lőhetsz mellé.

Tégy egy próbát, vagy éppen nézd meg, hány fajtát ittál már egy bármilyen kategóriában "TOP 50" közé sorolható sörből.

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9605) Kergeboci


Kergeboci
tag

Cseh söröző kisebb (5-6 fős) társaság számára mit tudtok ajánlani?

A Hrabal volt a legjobb eddig.

Továbbiak már tesztelve: Bohémia, régi Pivo, Cseh-In, Ferdinánd Sörház

Ezeken kívül érdekelne még.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9606) looser válasza Kergeboci (#9605) üzenetére


looser
addikt

Jaromír. Ferdinánd felé mész a körútról az Aradin, de már a második utcán lefordulsz balra. Jóáras hely.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9607) qltsar válasza Kergeboci (#9605) üzenetére


qltsar
addikt

Hegedűs Gyulában van egy cseh söröző 1 perc sétára a Jászai irányába, de nem rémlik a neve sajnos. Jóáras volt eléggé amikor néztem az itallapot. Esetleg Chec In?

Ma valaki esetleg nem készül a Legenda Sörfőzde Pub-ba? Lesz ingyenes koncert is, meg sok jó sör.

[ Szerkesztve ]

(#9608) Kergeboci válasza qltsar (#9607) üzenetére


Kergeboci
tag

Thx, bár a cseh-in-t írtam, a hegedűs meg a Pivo, azt is írtam, de oda max 5 ember fér be, szóval ki kellene bérelnünk az egész helyet :)

eddig Jaromír és a Sladek érkezett be mint helyes megfejtés, ezeket ki is fogjuk próbálni

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9609) attiati válasza looser (#9606) üzenetére


attiati
veterán

ebből az láttam meg először, hogy "lefordulsz balra" :))

(#9610) looser válasza attiati (#9609) üzenetére


looser
addikt

Az nem is olyan nagy baj, csak ne érkezés előtt tedd :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9611) Daneeka


Daneeka
senior tag

Bécsi sörfeszt: http://www.craftbierfest.at/?page_id=128

Feltűnik pár név akik a RateBeer, BeerAdvocate toplisták élére is tudnak sört főzni.

[ Szerkesztve ]

(#9612) gergo5991


gergo5991
őstag

Hali, mivel csak egy híd választ el Komáromtol, érdeklödni szeretnek Komáromban árulnak-e valami finom nem mindenhol kapható sört. ( meginni, meg persze hazavinni kostoloba haveroknak)

(#9613) looser


looser
addikt

(#9611) Daneeka: legenda kint lesz :-))

(#9612) gergo5991: ezeket kóstoltam, és hát azt kell mondjam, ha ezen a szinten kocogtatnák a hazai nagyipariak a mérce alsó felét, az igazán remek lenne :-) Plusz Ogre ajánlott egy Green Pub nevű helyet, na ott azóta sem voltam, de te ne hagyd ki :-)

Óhohó! Most, hogy elküldtem a hsz-t, megnéztem a lidl.sk oldalt és megint remek sörakciók vannak, oda mindenképpen térjetek be!!!
36. oldal. Csütörtöktől!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9614) gergo5991 válasza looser (#9613) üzenetére


gergo5991
őstag

kelet szlovákiában élek, van ott is egy pár jó söröző, csak itt a komáromi szlovák oldalt nem igen kapható minőségi csapolt sör ezért gondoltam hogy ha már ihatnékom van, akkor valami újat :D

Hoppá elírtam, szóval a magyar Komáromban kéne valami jó hely vagy valami jó sör bolt :D
amúgy szlovák sörök közül én csak a tankos kozelt szeretem, szerintem az a legjobb :D
Na de persze van egy nagyon jó hely, ahol a pilsner is azon a szinten van, hogy megér minden pénzt, meg persze a gólem.

Elsőnek a teszkóban árult oberdorfert szándékozom kipróbálni

[ Szerkesztve ]

(#9615) looser válasza gergo5991 (#9614) üzenetére


looser
addikt

Ó, hát az egészen más! Akkor sokkal jobb ajánlatom van: hanyagold a Tesco-t, gyere le 100 km-re délkeletre és itt a város több pontján is remek sör-kaja vendéglők vannak, de ha csak sörözni szeretnél, akkor is van pár jó ajánlatunk ;-)
Esetleg ha gondolod, Győrzámolyban van a Bors Sörfőzde (ahogy látom, minden ingyen van :-)), régebben nagyon szerettem a söreiket, érdemes velük is próbát tenned!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9616) qltsar válasza looser (#9615) üzenetére


qltsar
addikt

Nem mindenhol elírás az ingyen sör :)!

Különleges Sörök Boltja születésnap

Jónás Kézműves Sörház születésnap

Hajrá :DDD...!

[ Szerkesztve ]

(#9617) looser válasza qltsar (#9616) üzenetére


looser
addikt

Jól hangzik :-)
Utoljára amire emlékszem, KSB-ben Arany Ászok volt csapon ingyen, akkor ittam először Katalin cárnőt...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9618) Kergeboci


Kergeboci
tag

félve linkelem.. mert már ittatok el előlem sört. De ma nyitás után nem sokkal ott vagyok. Ha valaki esetleg 16 óra előtt betoppanna, és nem látna ott inni (szemüveges. hosszú hajú, a sör felett rettentően vigyorgó pocak), és már fogyóban, akkor félre tenni két üvegnyit, különben leharapom mindenki fejét :)

Brewdog vs Weihenstephan

bár gondolom később is lesz majd belőle, de ki tudja :)

remélem lesznek olyan emberek, akik kocsival 14 órakor betoppanva 6-osával viszik el :((( :((

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#9619) looser válasza Kergeboci (#9618) üzenetére


looser
addikt

Hú, boci, szégyellem, de ezen mit kell nézni? Ingyen van? :-)
Egy gyönyörű kőolajszerű RIS-t elszopogatnék, de mást most nem kívánok...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9620) jookomak válasza looser (#9619) üzenetére


jookomak
őstag

Brewdog első búzasöre (bár asszem abstract-ban volt, de az más kategória), és kivel, mint a műfaj királyával a Weihenstephanerrel.

(#9621) looser válasza jookomak (#9620) üzenetére


looser
addikt

Ez tényleg izgalmasan hangzik, de meghagyom nektek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9622) adster válasza looser (#9619) üzenetére


adster
tag

Te vagy az én emberem, cimbora! :)

Engem is kb. annyira villanyozott fel, mint egy félig behűtött Arany Hordó... ;)

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9623) jookomak válasza adster (#9622) üzenetére


jookomak
őstag

Kollegák, több komolyságot kérnék! :)
Igen, tél van lassan, a ris-ek korszaka (apropó lesz újra Nagy Katalin???) de a múltkori 2 bitang barna agyzsibbasztó (és társai) után jól esett levezetésnek 1 (másfél) weihen a szimplában.
Előtte volt smoke-a-blond, beer geek bacon, breakfast, hop burn, jackhammer, és ez csak a sajátom.
És kövezzetek meg, lehet unalmas, de megint leírom: csak a bajorok tudnak búzasört csinálni. Most éreztem a banánt a sima világos weihenben. Bár attól nem félek, hogy adster babérjaira törnék az ízek leírása tekintetében. :)
Apropó, mikor lesz már facebook modul az oldalon, hogy lusta disznó módjára követhessem?

[ Szerkesztve ]

(#9624) adster válasza jookomak (#9623) üzenetére


adster
tag

:) Komolyabbra fordítva a szót, arról is van szó, hogy a sörözés témakörében a hidegebb időszak felé nagyobb elvárásokkal közelítek. Nincs is annál jobb, mint amikor a hűtőszekrény segítsége nélkül is ideális hőmérsékletre mérséklődik egy testesebb söröcske a spájzban. És természetesen jobban is esik valami nehézkes, fekete motorolaj-stout, mint bármi, ami nyáron.

A bajoros dolgot egyébként aláírom, nyilván én is megkóstolnám, kicsivel mérsékeltebb lelkesedéssel. :)

A Facebook-os dolgot pedig majd átgondolom. :DDD
A követésért pedig köszönet, és ha már Karácsony, akkor természetesen csakis az aktuális darabok kerülnek majd fel az oldalra. Néhány üvegről már gondoskodtam, de nem állítanám, hogy ennyinél megállok... ;]

Zinnebir X-mas
Struise Tsjeeses 2011
Struise Tsjeeses Reserva BBA (Bourbon Barrel Aged) 2011
Struise Tsjeeses Reserva PBA (Port Barrel Aged) 2011
Blaugies La Moneuse Speciale Noël

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9625) looser válasza adster (#9622) üzenetére


looser
addikt

Őszintén szólva szívesen megkóstolnám, de nem különösebben villanyoz fel, legalábbis annyira nem, hogy csak ezért elmenjek. Kezdek hanyatlani sörfronton :-/

Hangover Rasta az Osterbrauban!
Pohár 0,3 l 410,- Ft
Korsó 0,5 l 620,- Ft
Zsiráf 2,5 l 3 000,- Ft

(#9623) jookomak: csupa gyönyörűség :-)

(#9624) adster: óóóóóó, de szép sor. Lájkollak, ha regisztrálod a blogod! :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9626) jookomak válasza looser (#9625) üzenetére


jookomak
őstag

Rég jártam az österben, pedig kedvelem a helyet.

(#9627) looser válasza jookomak (#9626) üzenetére


looser
addikt

Most próbálok egy régi kollégás csapatot ráhangolni. Egyikük Trófeázna, de az 4600-ért most nekem (diétázom), nem túl jó befektetés :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9628) qltsar válasza looser (#9625) üzenetére


qltsar
addikt

Jesszus ez a kép...[link]

Hát, hogy ez nem Hangover Rasta az fix...:DDD. [link]

(#9629) looser válasza qltsar (#9628) üzenetére


looser
addikt

Nem, szerintem ahhoz nem csapoltak le egy korsót a kétszer annyiba kerülő sörről :-) Az a saját világosuk. Szerintem korrekt sörök a ház sörei is, többször voltunk már ott és a barna hajú lányka (aki a fenti flash animon csapol) élőben is nagyon szép (a szőkétől eggyel vissza) :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9630) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egyre jobb ez a Győr, bementem két boltba és volt Rodenbach Grand Cru, St. B Abt 12, Kasteel Cuvée du Chateau, Angry Beast meg vittem azért egy Amarillos Bakancslistát.
Össze akarom kostolni ezt a katyvaszt egy boros ismerősömmel.

(#9631) Daneeka válasza jookomak (#9623) üzenetére


Daneeka
senior tag

Valamelyik nap pont kb. ugyanezt a listat ittam a Csakajosorbe kiveve a Bacon-t (Breakfast volt azert) es a Jackhammer jott be a legjobban.
Jobban tetszik a Pliny-nel is, Plinynek jobb az illata meg a kortyerzete de Jackhammerbe jobban kiegyensulyozza a baromi sok IBU-t némi karamelles, mazsolás édesség és jobban esett inni valahogy, az volt az egyetlen amiből kettőt is ittam.

[ Szerkesztve ]

(#9632) adster


adster
tag

Megkóstoltam ezt a megújult Dreher Winter Momentet, és valóban megváltozott az íze is, számomra nem túl megnyerő irányba... :(((

Akik régebben idegenkedtek a túlzott édesség miatt, most semmi ilyesmivel nem fognak találkozni... :(

Talán csak leheletnyi fűszeresség érződik, teljes mértékben leszabályozták, így aztán nemigen különbözik egy átlagos magyar nagyüzemitől, a maláta kissé talán igényesebb, amit büszkén hirdet is...

http://beerrabid.blogspot.hu/ https://www.ratebeer.com/user/138566/

(#9633) qltsar


qltsar
addikt

Kergebocival Csakajoban. Epp el is fogyott Gergo uj talalmanya: Marshall Amplify Ale ;) (Hetfon jon az utanpotlas): [link]

[ Szerkesztve ]

(#9634) gergo5991


gergo5991
őstag

Otthon jártam, az eddig számomra " világ legjobb " bárjába.
Pilsner urquell
1
2
Ennél finomabb sört még nem igen ittam sehol. Mennyei!!!
Képről nem tudom mit tudtok megállapítani, volt egy kis égés is mert véletlen bevillant a vaku, meg sötét is volt, de szartam rá mit mondanak ott hogy fotózkodok mint vlmi páwa, elhoztam nektek a képet.

(#9635) NoLF


NoLF
addikt

Delutan vegre leugrok a brewdog barba, ezer eve nem voltam - kivancsi leszek mik vannak :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9636) NoLF válasza NoLF (#9635) üzenetére


NoLF
addikt

Ez.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9637) jookomak válasza NoLF (#9636) üzenetére


jookomak
őstag

Könnybe lábadt a szemem.

(#9638) Traxx válasza NoLF (#9636) üzenetére


Traxx
őstag

Az éven még Weihenstephaner-t szeretnék kóstolni mint újdonságot, és ha megvalósul, akkor az idei sörös terméssel több, mint elégedett leszek :) Bár eddig sem volt rossz ez az év sörfronton, sőt... :)

Igaz, erről a listáról még egyet-kettőt elfogadnék...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9639) NoLF válasza jookomak (#9637) üzenetére


NoLF
addikt

Nekem a penztarcam, de ez nem akadalyozott meg abban hogy remek elmenyekkel es kilometeres vigyorral lepjek ki a kocsmaajton :)

Megvolt a stone-tol az ipa es az arrogant bastard, a mikkellerek, a stoater scotch ale, egy dogma es levezetesnek egy punk ipa. Itthon mar csak zywiec bock es porter jutott :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9640) NoLF


NoLF
addikt

Beer emporium for president.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9641) looser válasza NoLF (#9640) üzenetére


looser
addikt

Gotta visit that place.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9642) qltsar


qltsar
addikt

Ma van Legenda 2 új sörének a bemutatója a Legenda Sörfőzde Pub-ban. Ha szerencsém van, még munka után, zárás előtt 1 órácskával lejutok. Kijöttek egy új IPA-val, és a borsozott Bazooka-val :): [link] [link]

(#9643) NoLF válasza looser (#9641) üzenetére


NoLF
addikt

Es atjottem a vele szemben levo small barba, ahol 20 fele csapot es 153 fele uveges van mindenhonnan... Jaj nekem mara, ugy erzem :)

Emporiumban kb 30 csapolt es 200 uveges van. Lehet beadom az oneletrajzomat :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9644) looser válasza qltsar (#9642) üzenetére


looser
addikt

Nagyon jól hangzik, meg fogom lesni!

(#9643) NoLF: gondold meg jól :-) Meló közben gondolom nem ihatsz, utána meg így is, úgy is odamehetsz :-) Én szeretek játszani, de nem lennék játékteszter. Nehéz ügy, igazán... :-)

Ma voltam Pirítósban, Kaltenecker Lager, Amber IPA és belga ale csúszott. Jó és letisztult söröket főznek, kicsit talán a Zip's-re emlékeztet.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9645) Daneeka


Daneeka
senior tag

Tanulmányi jelleggel érdemes lehet egyszerre inni két pohárból a Credo-t és a Citrás Bakancslistát.
Jól meg lehet szagolni, hogy hogyan módostja már a sör illatát is az alapmaláta, nem hogy az izét. Illetve, hogy hogy módosul egy öregedő IPA illat és izvilága feltéve, hogy ugyanahoz a batchez jutnátok hozzá mint én.
(nem kizárt, hogy az egyik már élete végét járja, anno irtam, hogy a Pliny baromi száraz a többi amcsi dupla IPA-hoz képest amit ittam a csakajosorben úgyhogy rákérdeztem amcsi házisösörfözöknél egy fórumon, adtam nekik egy listát, hogy miket ittam és azt irták, hogy a West Coast DIPA mint stilus baromi száraz és komlóra kihegyezett amikor csúcsformában van ami kb. 6 hétig tart, ha valaha éreztem ezekben az IPÁkban karamelles, diós, malátás édeskés izt az azért volt mert mind öreg volt és oxidált magyarán kvázi még soha nem ittam friss amerikai IPÁt és ezért hittem, hogy van valami tré a sörrel)

(#9646) looser


looser
addikt

Ez a LIDL-es Grafenwalder búza egész kellemes, bármikor tudnám inni. Röhej, hogy ugyanannyi, mint a Borsodi búza. Illetve azt mintha már nem is lehetne kapni, vagy csak én nem látom?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9647) looser


looser
addikt

Ezt pont egy modi linkelte a Politika topicban, hanyattestem... Érintettsége miatt szerintem itt is megfér :-/

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9648) jookomak válasza looser (#9647) üzenetére


jookomak
őstag

Ez így kicsit fura. Hadd szakmázzak: nagyker=adóraktár. Ahhoz most is elég nagy biztosítékokat kell lerakni az engedélyezéshez. Van ezen kívül a bejegyzett, nem bejegyzett kereskedő (illetve átnevezték, most nem tudom pontosan), azoknak eu-n belül lehet vásárolni, és a vásárlandó termék jövedéki adóját kell lerakni biztosítékként. Van még a jövedéki (import) engedélyes, aki eu-n kívülről hozhat be, és szintén az importálni kívánt termékek adóját kell lerakni. Mondjuk ez gyakran adóraktár is. Gergőnek nehéz dolga lesz sajnos, ha ugye nagykerként működik.
Sajnos olyan nagykert nem tudok itthon (raiker pl., azt sokan ismerhetitek) aki pl. amerikai söröket hozna be.
Politizálást mellőzve nem tudom, hogyan tovább.

A grafenwalder pedig tényleg, talán már említettem. De csak a búzája.

[ Szerkesztve ]

(#9649) Daneeka válasza looser (#9647) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ez a téma engem is izgalomba tart mióta olvastam róla, nem tudom, hogy ezzel vége van-e vagy sem:

[link]

(#9650) looser


looser
addikt

Itt össze van foglalva szépen a dolog. Nem tudom, Gergőnek mennyit kellett letennie, de szerintem nem nagykerként működik, bár ad tovább sört más boltoknak. Ha jól tudom, Magyarországon Brewdogot egyedül ő forgalmazhat, bár ebben a kizárólagosságban kételkedem. Létezik ilyen?

Más. Ez a cikk egyszerűen szuper. Régen mennyi, de mennyi féle sört főzött a Kőbányai és milyen széles választékban! Elképesztő. A címkék pedig borzasztóak :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.