Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) thommypl válasza wanted5 (#29147) üzenetére


thommypl
tag

Szerintem az az Anthony Josua kártya amit azért találtak ki, hogy támogassák az edzőtermeket. facebookra nem rég rakták ki

(#29152) Aaron14 válasza thommypl (#29151) üzenetére


Aaron14
őstag

Elég jól néz ki! Kár, hogy valószínűleg ez is elég ócskán lesz kivitelezve. A Premium kártya is elég olcsó hatást kelt.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#29153) UHHH


UHHH
senior tag

Azt írja a revolut, hogy problémák vannak a top-uppal, szal ne töltsetek most fel.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#29154) DonThomasino válasza UHHH (#29153) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jó hogy szóltál, köszi.
Már nálam is írja. :F

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29155) anadroid válasza t72killer (#29150) üzenetére


anadroid
senior tag

Anyag->műanyag, szín->bal szélső a hagyományos.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29156) Somatom válasza UHHH (#29153) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Akkor mákom volt. Kb. két órája még símán ment.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29157) dtej válasza zerodot (#29149) üzenetére


dtej
csendes tag

De most a beutalással van a gondja, aminek amúgy menni kellene coinbasere is, mégse megy. A kártyás feltöltés meg ugyan úgy tiltva van binance-re is. De ha coinbaseről át tudja mozgatni binance-re a dolgot, s onnan ki, az is megoldás lehet neki.

(#29158) #49155328 válasza dtej (#29157) üzenetére


#49155328
törölt tag

Miért töltenél fel kártyával Binancera :F

(#29159) dtej válasza #49155328 (#29158) üzenetére


dtej
csendes tag

Ha valaki vásárolni akar. Eurót rakna rá amiből cryptot venne van rá lehetőség, ha az indító fél nem tiltja. A revolut ugye tiltja. De ez nem része gtaati problémájának.

[ Szerkesztve ]

(#29160) #49155328 válasza dtej (#29159) üzenetére


#49155328
törölt tag

Van Sepa meg iDeal. :U
Dehogy tiltja. :N

[ Szerkesztve ]

(#29161) dtej válasza #49155328 (#29160) üzenetére


dtej
csendes tag

Akkor itt rosszul írják: [link] (meg tapasztalatom szerint se megy kártyával, csak a sepa beutalás működöt)
"You can use your Revolut card almost anywhere, except :
-Cryptocurrency exchanges"

(#29162) #49155328 válasza dtej (#29161) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor mégegyszer, minek használnál bankkártyát a magas fee miatt ha van alternatíva?

Ja ok, lehet tiltva van de én sohasem használnám.
Nem vagyok a pénzem ellensége. :D

(#29163) dtej válasza #49155328 (#29162) üzenetére


dtej
csendes tag

Ki mit akar használni :). De nem néztem utána, hogy mennyivel lenne drágább kártyával vásárolni, mivel amúgy sem lehet revolutrol :).

UI. Most nézem, hogy márciusban pont volt valami kártyás akció: [link], meg most is van [link]

[ Szerkesztve ]

(#29164) #49155328 válasza dtej (#29163) üzenetére


#49155328
törölt tag

Minden hónapban van. ;)

Amúgy 1.8%

[ Szerkesztve ]

(#29165) t72killer válasza anadroid (#29155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29166) kchris78


kchris78
veterán

Mennyi ideig szokott tartani egy ilyen lerohadás kb? Pont egy q fontos EUR kifizetés lenne :W ...

[ Szerkesztve ]

(#29167) emeritus válasza kchris78 (#29166) üzenetére


emeritus
tag

A topupnál van hibajelzés, de az csak némi késést jelent, nálam működik.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#29168) kchris78 válasza emeritus (#29167) üzenetére


kchris78
veterán

óóhhh köszi a jelzést, most ránéztem és tényleg megérkezett ezalatt az idő alatt :).

(#29169) zerodot válasza dtej (#29157) üzenetére


zerodot
aktív tag

Azt írta nem akar most beutalni, csak a számla regisztráció (=withdrawal unlock) miatt kéri ezt a CB tőle. De ettől függetlenül (és már másodszor írom...), abból hogy a CB visszadobja a tranzakciót, nem következik, hogy a binance is vissza fogja dobni...

CB-ről pedig át tudja küldeni kriptóban a pénzét binancera, abba szerencsére nem szólnak bele az őskövület cenzúrabajnok fiat szolgáltatók.

(#29170) MrPeekaboo válasza mályva (#29140) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ha a közleményben megadtad a referenciaszámod, akkor banki munkanapon talán 14 óra előtt indított utalások még aznap, utána indítottak a következő banki munkanapon kerülnek jóváírásra.

(#29171) dtej válasza zerodot (#29169) üzenetére


dtej
csendes tag

De a probléma továbbra is az, hogy nem tud beutalni, ami a kiutaláshoz kellene. Hiába tud a bianencre beutalni, a coinbaseről attól még nem fog tudni kiutalni.
Azt meg én is írtam, hogy az oda átutalás megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29172) zerodot válasza dtej (#29171) üzenetére


zerodot
aktív tag

Kezdek elbizonytalanodni, hogy tényleg nem érted, vagy csak szeretsz körbe-körbe járni?...

A megoldási javaslat eleve az volt, hogy használja a binancet fiat kapunak, bármelyik irányba is akar pénzt mozgatni, mert az nagyobb valószínűséggel fog működni, mint a CB, a CB-t pedig felejtse el = innentől nem probléma, hogy nem tud oda SEPA beutalni.

Ebből automatikusan következik az is, hogy akárhol is van kriptója, azt (kivételhez) küldje át előbb a binancre. Ha épp CB-n van, akkor onnan, ha netán fiatban van, akkor pedig váltsa kriptóra, mert fiatot utalni amúgyse tudna egyik váltóról a másikra.

(#29173) kchris78


kchris78
veterán

No, egy kis info, tegnap megforgattam 750EURt (hirtelen topup Ftban es rogton koltes), abbol 450 raadasul apple pay helyett a mogotte levo kartyaval.. Engedte ugyhogy nagy stressz oldodott fel :D. Egy parezret biztos sporoltam, kozeparfolyam 361 helyett nem is tudom a Raiffeisen mennyit szamolt volna..

(#29174) dtej


dtej
csendes tag

Ahogyan az is EGY megoldás lenne, ha kiderítené, hogy miért nem megy neki a SEPA coinbasre, nem értem téged ez a megoldás miért piszkál annyira. A másik váltóra utalás meg ha már fiatban van neki plusz költségekkel is járna az általad is írt váltás miatt. Ha nem látjuk a portfólióját nehéz a legolcsóbb megoldást megtalálni.
Attól függetlenül meg szerintem amúgy se ártana kideríteni neki miért nem megy a cb-re a SEPA, mert ugyan úgy előjöhet máshol is, vagy másnak ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#29175) zerodot válasza dtej (#29174) üzenetére


zerodot
aktív tag

Engem nem "piszkál" semmilyen megoldás sem. Miután a SEPA-val nem boldogult többszöri próbálkozással sem, kapott egy megoldási javaslatot, aminek több előnye is van, erre te kezdtél el kontrázni hogy az ezért nem jó, meg azért nem jó... Úgyhogy neked próbáltam elmagyarázni, de nem akarod a lényeget látni, csak részleteket emelsz ki és azokba kötsz bele folyton. Ha neki valami miatt nem jó, majd megírja, és akkor arra lehet megint reagálni, de ennek mi értelme, hogy feltételezéseket hozol fel a konkrétumok ismerete nélkül, csak hogy újra és újra leírhasd, hogy az úgy nem lesz ám jó...

Pl. eleve miért kéne feltételezni, hogy már fiatra váltotta a kriptóját a CB-n? Hisz' az nem lenne egy logikus lépés a sepa kiutalás beüzemelése előtt. Sőt még csak azt sem írta, hogy a legolcsóbb megoldást keresi, csak annyit hogy szeretne kiutalni. Stb stb... csupa feltételezés, a végtelenségig lehetne folytatni, csak értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#29176) dtej válasza zerodot (#29175) üzenetére


dtej
csendes tag

Bocs, akkor rosszul értetted, nem írtam, hogy az nem jó. Sőt szerintem is egy másik út lehet a kiutalásra, ahogy már kétszer is írtam neked. (A fiatot te említetted, hogy ha abban van neki, arra írtam, hogy HA ..., de lehet másra gondoltál)-

(#29177) Fifi


Fifi
őstag

Pár napja frissült a Revolut app androidon.
Az EUR-HUF árfolyam megnézése, váltás beállítása annyira nem előnyére változott, hogy vissza kellett tennem a korábbi verziót.

Titeket nem zavar ez az új változat?

(#29178) zerodot válasza dtej (#29176) üzenetére


zerodot
aktív tag

"De most a beutalással van a gondja..."
"De a probléma továbbra is az..."
"Hiába tud..."

Hát, ha ez nálad nem azt jelenti, hogy adott megoldás nem működőképes, akkor nem ugyanazt a nyelvet beszéljük.

(#29179) anadroid válasza Fifi (#29177) üzenetére


anadroid
senior tag

Az árfolyam megnézése 4 gombnyomás. Ebben mi az előnytelen? A korábbi változatot előbb-utóbb le fogják tiltani.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29180) Fifi válasza anadroid (#29179) üzenetére


Fifi
őstag

Lehet, hogy csak én vagyok béna, de az újabb appban az EUR vételi árfolyamot nem tudtam a számomra könnyebben értelmezhető 1€ = 3xx.xx formára hozni, hanem az 1Ft = 0,00xx€ formában láttom és a grafikonon is.

És eddig teljesen egyértelműen feliratozva is láttam, hogy vétel vagy eladás történik, most ezt sem látom.

Ezeket szeretném előcsalni az újabb appban:

(#29181) Fifi válasza Fifi (#29180) üzenetére


Fifi
őstag

Frissítettem az appot - hogy tudjak összehasonlító képernyőképet készíteni - és most minden a megszokott formában van. :U
Tegnap éjjel frissítés után 100%, hogy nem ilyen volt ... a piaci áras megbízást sem leltem benne ... :W

(#29182) vilga válasza Fifi (#29181) üzenetére


vilga
tag

Csak óvatoskodom: attól függ hogy melyik számla az aktív /ft vagy eur előtt van a pipa/ nem ez kerülte el a figyelmedet ? mert így fordulhat elő amit vázoltál :F

[ Szerkesztve ]

(#29183) t72killer válasza Fifi (#29181) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tabletünkönk nekem is olyan van, amelyikben a hatodik padlássufniból kell előásni az árlimites megbízást, úgyh a telómon egyelőre nem frissítettem. Működik a funkció, de egy (lehet nem a legeslegfrissebb...) verzióban macerás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29184) Caldera válasza Fifi (#29180) üzenetére


Caldera
aktív tag

A két pénznem között egyértelműen ott a nyíl, hogy mit váltsz mire. Ebből kiderül, hogy mit adsz el és mit veszel. Próbáljuk már meg értelmezni a jelöléseket, ne legyünk ovis szinten, hogy mindent le kell írni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#29185) Fifi válasza Caldera (#29184) üzenetére


Fifi
őstag

Persze a nyíl iránya egyértelmű, de jó az, ha felette oda van írva - ahogy a fenti képernyőképen is látszik -, hogy Vétel vagy Eladás.

#29182 vilga: Ez volt az első amit ellenőriztem. Számomra az a kényelmes, hogy € számla van kiválasztva és onnan kezdeményezem a váltást, mert ekkor ebben a formában látom:
1€ = 3xx.xx
Ha a HUF számla van kiválaszatva, akkor van ez a forma: 1Ft = 0,00xx€

Amúgy bíz' Isten tegnap éjjel frissítés után nem így nézett ki az app a telefonomon. Nem volt kiírva a Vétel/Eladás irány, akárhogy váltogattam, mindig 1Ft = 0,00xx€ formában jelent meg az árfolyam és az árlimites váltást is valami almenüből kellett előcsalni. Ezért is downgradeltem.

Ma ráfrissítve semmi gond. Ennyire nem lehettem fáradt tegnap éjjel. :U

Szerk: Végre nem csak nekem van látomásom, hanem t72killer is tapasztalt ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#29186) ACE- válasza Fifi (#29185) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam még most is ilyen, nincs ott hogy Vétel, vagy eladás, és az automatikus váltásnál is csak 1HUF=xEUR értéket lehet megadni, valamit nagyon elqrtak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29187) Fifi válasza ACE- (#29186) üzenetére


Fifi
őstag

Ha megkérlek raksz be ide screenshotot, hogy más is lássa, hogy milyen?

(#29188) ACE- válasza Fifi (#29187) üzenetére


ACE-
addikt

Furcsa, most belépve megint a régi :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29189) kuksa90 válasza ACE- (#29188) üzenetére


kuksa90
őstag

Eléggé értelmetlen ez a 0,0027, 0,0028 átváltási árfolyam. Utóbbi cirka 345 Ft-os Eurót jelent...
Nem lehet ezt valahogy pl 355 Ft/1 € árfolyamra beállítani? :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#29190) ACE- válasza kuksa90 (#29189) üzenetére


ACE-
addikt

de be lehet, de nem tudom hogy mikor milyen felület jön be, mert nálam egyszer bejött a rossza, ahol nem lehet állítani, de most pl. jó...
Na, most megint beléptem, megint szar... jelezni kéne, de ezt hogy jelezzem nekik...
Most pl. ilyen:

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29191) zerodot válasza ACE- (#29190) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nálam akkor jön elő ez a változat, ha az android főképernyőről a shortcut menüből (long touch a Revolut app ikonra) az Exchange-et választva indítom az appot.
Ha viszont bárhonnan az appból megyek a váltásra, akkor a #29180 Fifi változatot kapom.

app version 7.42.2, android

[ Szerkesztve ]

(#29192) adam0913 válasza ACE- (#29190) üzenetére


adam0913
tag

Váltsatok át Eurós számlára --> átváltás --> nyílra figyelj (mit váltassz mire) és szépen mutatni fogja rendesen is, ha beírod az összeget :)

[ Szerkesztve ]

(#29193) Fifi válasza zerodot (#29191) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam is 7.42.2 és úgy működik, mint ACE- -nél. Hol jó, hol nem. Viszont most már tudom, így nem kell downgradelni, csak újraindítani.

(#29194) Fifi válasza adam0913 (#29192) üzenetére


Fifi
őstag

Igen így működik, ha jó, de a frissítés óta szembejön olyan képernyő, amit fent látsz. Bugos a GUI.

(#29195) sambenez válasza Fifi (#29194) üzenetére


sambenez
addikt

Ott van a kék föl-le nyíl a baloldalon a HUF alatt ha arra böksz akkor normálisan írja ki.

(#29196) adam0913


adam0913
tag

Nagyobb összegű váltásnál (10M+) célszerű prémium csomagra váltani, átváltani az összeget (elkerülve a váltási díjat, esetemben 0,25%), aztán lemondani? Erről van valakinek tapasztal esetleg, vagy nincs ilyen kiskapu a gépezetben a Revolutnál? :D

(#29197) nort_on válasza adam0913 (#29196) üzenetére


nort_on
senior tag

Premium jó lehet, a lényeg basic csomag esetén a terms&conditions szerint:
előfizetsz éves prémiumra havidíjason, ez 2500 per hó. Ha 14 napon belül mondod le és váltasz vissza basic-re, akkor kifizettetnek minden basic csomag limit fölötti költséget (kp kivétel, fx váltás, premium/metal kártya, stb). Ha 14 napon túl, de még 30 napon belül, akkor használhatod a prémiumot az upgrade utáni rolling month-ig (pl április 9-én nyitod, akkor május 8-ig és május 9-től újra basic), DE van egy 16 eurós büntetés a 2500 HUF mellé. Így kb 8400 forintért korlátlanul váltasz.

Nem próbáltam ezt, javítsatok ki, ha nem így van.

Kockázat, hogy egyben nagy összeget beutalva (history nélkül) lehet, hogy zárolnak.

[ Szerkesztve ]

(#29198) kuksa90 válasza ACE- (#29190) üzenetére


kuksa90
őstag

Na, addig piszkáltam, míg sikerült fordítva átváltani... :((( Visszaváltottam, de nem fognak ezért kitiltani/blokkolni, hogy ide-oda váltogatok?

Nekem is ez a felület van, ha az Euro fülön nyitom, akkor sem értelmesebb. Mindegy, várok, talán megjavul.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#29199) jbl válasza kuksa90 (#29198) üzenetére


jbl
aktív tag

Ez nem egy játék alkalmazás, ez egy bank.
Miért tiltanának ki?

(#29200) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Napok óta baj van a Revolutommal. Háromszor boltban és egyszer lottózóban égtem be. Próbáltam simán érintősen, chippel, mágnescsíkkal és NFC-vel Google Pay-en is.
50es hibakód a POS terminálon, tranzakció elutasítva, netes keresés alapján valami biztonsági probléma.
Mi lehet a baj? Metál kártyám van. Limitek, beállítások rendben voltak.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.