Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) Oliverda válasza ACE- (#28400) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még egy kalap híg**s marad a Maestro.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28402) xcsabo válasza ACE- (#28400) üzenetére


xcsabo
senior tag

Akkor vagy személyes a tiltás, vagy az sms-nem megy csak.

(#28403) balinlin válasza Oliverda (#28401) üzenetére


balinlin
senior tag

Ebben az esetben mivel lenne előrébb mással? Valószínű nem a kártya maestrosága az oka.
Itthoni szolgáltatások esetén teljesen elegendő.
Ne érts félre, nem bánom ha eltűnik egyszet. külföldi szolgáltatások esetén lukra lehet futni vele, de revolut elfogadja, paypal is tehát igazából dokaknak kb elég.

(#28404) Oliverda válasza balinlin (#28403) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyugdíjasoknak jó havonta egyszer kivenni a kp-t az ATM-ből, minden másra ott a MasterCard.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28405) balinlin válasza Oliverda (#28404) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszönöm a választ, igaz nem magyaráztál meg semmit, de mindegy.
Öreganyámnak azzal fizetek online mindent, boltban és atm esetén apple pay. Ez a felhasználás azért túlmutat azon ami csak nyuggernek elég.

(#28406) Oliverda válasza balinlin (#28405) üzenetére


Oliverda
félisten

Alapdolgokra jó, de összességében rosszabb az elfogadottsága, mint bármelyik MC vagy Visa kártyának. Lassan végre kukázzák is a bankok, szerencsére.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28407) viktorhu válasza Paloczi95 (#28387) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogy juttatod el a revolutra ezt az összeget? Amúgy ez inkább Transferwise, már csak a rendes saját forint számlaszám miatt is, de akkor is előbb el kell utalnod a pénzt a Revolutra vagy a TW-ra, és akkor már ugyanott vagy.

(#28408) viktorhu válasza Oliverda (#28404) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk én korábban az utazásaim miatt külön tartottam Maestro kártyát, mert Ausztriában meg Hollandiában minden más kártya szerencsejáték volt olyan helyeken, ahol nem külföldiek a célközönség.

(#28409) ACE- válasza viktorhu (#28407) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom az ingyenes bankkártyás vásárlással/feltöltéssel juttatná el az összeget...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28410) shift+ő


shift+ő
senior tag

Próbáltam revolutból vivid-re küldeni teszt pénzt, pénzneme HUF. De egy nap után visszadobta, mi lehet a gond?

(#28411) pictigjis válasza shift+ő (#28410) üzenetére


pictigjis
senior tag

az, hogy az egy euróalapú számlaszám

(#28412) zerodot válasza shift+ő (#28410) üzenetére


zerodot
aktív tag

Vivid csak EUR-t fogad. Revoluton vegyél EUR-t, azt utald Vividre SEPA utalással, és ott váltsd vissza HUF-ra, vagy hagyhatod euróban is és akkor költéskor automatikusan vált.

[ Szerkesztve ]

(#28413) Detached


Detached
csendes tag

Van valakinek pontos infoja h a rev. a kriptovalutakat milyen jutalekal adja? Szoval vetelnel milyen %-al dolgozik? Nem akarok keresgelni, bocs elore is... :DDD

iPhone 14 Pro Max

(#28414) sambenez válasza Detached (#28413) üzenetére


sambenez
addikt

2,5%+ ha meghaladod a havi 1000GBP értékű váltást akkor még 0,5%.

(#28415) Detached válasza sambenez (#28414) üzenetére


Detached
csendes tag

:R

iPhone 14 Pro Max

(#28416) Krethx válasza Krethx (#28230) üzenetére


Krethx
aktív tag

Barion kiegészítés.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#28417) Töbör


Töbör
friss újonc

A Revolut App ezt írja a Küldés funkciónál: "Adatvédelmi okokból egyesek csak akkor jelennek meg Revolut-felhasználóként, ha egyszer már fizettél nekik." Kérdésem: Mitől függ, hogy valaki megjelenik, vagy nem? Mi alapján lesznek egyes felhasználók láthatók, mások meg csak utalás után láthatók?

(#28418) Oliverda válasza Töbör (#28417) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28419) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Regisztráció során az igazolványképek feltöltése után ez a képernyő fogad:

Az alkalmazás elindítása után a telefonszám megadását követően mindig ide lép. Selfie és dokumentum újra feltöltését nem ajánlja fel. :(

Telefon újraindítás megvolt.
App újratelepítése megvolt.
Wipe cache megvolt.

Hogyan tovább?

(#28420) andras31


andras31
újonc

a 90 napos trading tiltás a gyakorlatban 100-105 nap is lehet :(
ez most derült ki számomra, amikor 95 nap után rákérdeztem, mikor lesz újra használható a trading acc-om
a chat-es ügyintéző valamilyen timeframe-ről hadovált, hogy annak is le kell még járnia, és így a 90 napbol simán lehet 2 héttel több is

erről persze nem írnak sehol :(

(#28421) Tamaris válasza andras31 (#28420) üzenetére


Tamaris
újonc

Miért tilthat el a kereskedéstől?

(#28422) xcsabo


xcsabo
senior tag

Vividben ingyenes lett a váltás ha minden igaz.

(#28423) shift+ő válasza xcsabo (#28422) üzenetére


shift+ő
senior tag

Pénteken utaltam át kisérlet képpen Revoutról VIVID-re 15EUR-t, ami 5378,79 Ft minusz a lett itt. Mire ott visszaváltottam 5352.59 Ft lett. Vásároltam aldiban kb 3316 Ft-ért az ALDI-ban, és mutat 0,93 EUR-t részvényben.

(#28424) andras31 válasza Tamaris (#28421) üzenetére


andras31
újonc

akkor tilthatnak el a részvény kereskedéstől (elvileg csak 90 napra) ha 5 üzleti napon belul 3-nal több un. NAPI kereskedést bonyolítasz le, de ebbe könnyű belefutni, hiszen vannak időzített eladások is a Revolutban, tehát elég egy apró figyelmetlenség

napi kereskedés: ha a vásárlás napján el is adod a vásárolt részvényt

a saját szabályát szegi meg a Revolut, amikor nem enged vissza 90 nap után

[ Szerkesztve ]

(#28425) zsamiatt válasza andras31 (#28424) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha eladod a részvényt és napon belül vissza veszed az is daytrade

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28426) andras31 válasza zsamiatt (#28425) üzenetére


andras31
újonc

jogos, totál igazad van, noha nálam csak a másik fordult elő, a tiltás előtt

de a 90 nap miért nem 90 nap a Revolutban? kezdek pipa lenni rájuk :W

(#28427) ACE- válasza shift+ő (#28423) üzenetére


ACE-
addikt

Na hát akkor már most is látszik menyivel jobban jártál már ezzel a 15€-val is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28428) ACE- válasza xcsabo (#28422) üzenetére


ACE-
addikt

Ez honnan jött?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28429) zsamiatt válasza andras31 (#28426) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem lehet hogy munka nap és nem naptári nap?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28430) xcsabo válasza ACE- (#28428) üzenetére


xcsabo
senior tag

Playen írta frissítéskor.

(#28431) Bogyi007 válasza Flamin (#28305) üzenetére


Bogyi007
veterán

És (#28292) modflow én csütörtökön voltam egy kisvárosi OTP fiókban, ahol 20000 forintot utaltam a Revolutos számlámra a közleménybe írandó azonosítómat is megadva, alig egy órával később már meg is kaptam az összeget. Nekik is teszt volt, mert eddig más nem utalt náluk Revolutra, de minden simán ment.

Valamint nálunk az egyik üzlet BORGUN (B-payment) fizetési rendszeres, simán tudtam vele fizetni a Revolut Mastercardos karival.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28432) andras31 válasza zsamiatt (#28429) üzenetére


andras31
újonc

nem valószínű, mert akkor workday (pontosabban trading day) lenne irva a szabályzatban

a Revo ugyfelszolgalat szerint március első hete előtt megtortenik majd az ujraaktivalas, ami 100-105 nap nov. 18 óta (szerintük akkor élesedett a tiltásom, de ez sem látható a profilban)

[ Szerkesztve ]

(#28433) háma válasza andras31 (#28432) üzenetére


háma
csendes tag

Engem mindig figyelmeztet feladás elött, hogy átlepem a limitet.
Mondjuk a napi tranzakcio nem 1, hanem bármely részvény tranzakcióra számolja. Legalabbis a tapasztalatom szerint.
Tehat, ha eladok valamit és mást veszek belöle akkor is dt lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28434) andras31 válasza háma (#28433) üzenetére


andras31
újonc

azzal nincs is gond, persze hogy figyelmeztet, de sajnos a limitaras megbízások is beleszámitanak a napi kereskedésekbe, amelyeknek a figyelmeztetéseit nyilván nem láthatod, hiszen automatikusan történnek, nélküled.

itt csesztem el én is, (mint oly sokan, tudtommal) és ezek miatt tiltódtam le :(

szóval könnyen letiltódhat az ember ha nem figyel mindenre, de ettől függetlenül nagyon nem fair a Revoluttól, hogy 90 nap után nem adja vissza a kereskedési jogot, hiszen mindenhol 90 napot írnak

[ Szerkesztve ]

(#28435) háma válasza andras31 (#28434) üzenetére


háma
csendes tag

Nekem is mindig limitáras a megbizás. (Nem kötegszem) bár erdekes, hogy limitaras megbizas csak napra lehet megadni. Hianyzik az időbeállítási lehetőség.

(#28436) andras31 válasza háma (#28435) üzenetére


andras31
újonc

hát igen. jobb lenne ha lenne lehetőség hosszabb távra is megadni ezt a megbízást. mélyen egyetértek veled.

(#28437) Fifi válasza Fifi (#28419) üzenetére


Fifi
őstag

Messenger-en a support megoldotta, így sikerült befejezni a regisztrációt.

(#28438) háma


háma
csendes tag

Az a baj, hogy a napi kereskedésnel azt irja, hogy amit megveszel napon belül eladod. Ez szamít dt nek. De ha 3-4 különböző van akkor mindegy melyiket adod el vagy venni szeretnel egy 5et. Azt mind dtnek számolja. :F

(#28439) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Érdekes szituba futottam bele, korábban a Playit Cardom volt Mastercardosan, ezt ugye kidobtam és innentől a Revolut öt használom a digitális rezsifizetésre, mindenhol tudom is használni meg a Simple alá is simán tudtam regelni.

Egyetlen kivétel akadt ma, a Telenor számla fizetése. Hiába akartam ott direktben fizetni vele nem engedi a rendszerük és úgy sem ha belépek a Barion fiókommal és ahhoz rendelem hozzá.

De érdekes módon ha a Barion oldalán gyors feltöltést választok, akkor 50 forintos felár ellenében tudtam az ottani tárcát feltölteni és így már kitudtam fizetni a számlát is a Telenornál.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28440) Tamaris válasza háma (#28438) üzenetére


Tamaris
újonc

Ez hogy lehet? Hónapok óta előfordul, hogy napi 4-5 részvényt eladok és veszek is ugyanennyit...vastagon túllépném ezt a keretet... nem értem...

(#28441) Oliverda válasza Bogyi007 (#28439) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérj egy új virtuális kártyát és próbáld azzal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28442) Fifi


Fifi
őstag

Friss Revolut userként picit meglepett az átváltáskori intenzív árfolyamugrálás.
Ez itt normális?

Szerk: Ez hogy működik? Jó pillanatban kell rábökni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28443) Oliverda válasza Fifi (#28442) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a normális, nem a naponta kétszer fixált.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28444) sambenez válasza Fifi (#28442) üzenetére


sambenez
addikt

Igen.
Plusz szórakoztató faktor eltalálni a legjobb árfolyamot. ;]

(#28445) háma válasza Fifi (#28442) üzenetére


háma
csendes tag

Tudsz megsdni fix arfolyamot is.
Limitaras valtással.

(#28446) háma válasza Tamaris (#28440) üzenetére


háma
csendes tag

Ma egy tök uj rvt akartam venni. De mar venni srm enged. Mert tulleptem a keretet. :W

(#28447) Fifi válasza Oliverda (#28443) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm a gyors válasz és neked is sambenez.

Van arra lehetőség, hogy kalkulálható árfolyamon váltsak és ne kelljen rulettezni, hogy hogyan sikerül a gombra nyomni?

Pl. most beállítom, hogy egy előre meghatározott árfolyamon váltson? Ha nincs olyan árfolyam, akkor nem történik váltás, ha napközben bármelyik pillanatban olyan lesz az eladási ár, akkor leváltja automatikusan?

Szerk: Köszönöm már látom, hogy hol van erre lehetőség. :B

[ Szerkesztve ]

(#28448) vnorbi válasza Fifi (#28442) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha a "Piaci áras megbízás" szövegre böksz, akkor átválthatsz limit áras megbízásra, aminél megadhatod, hogy mi legyen az az árfolyam aminek az elérése esetén teljesüljön a váltás.

Azt hiszem, úgy érdemes beállítani az ilyen megbízást, hogy az árfolyamot adod meg, és hogy mennyit akarsz kapni a pénzedért a másik pénznemből. Legalábbis amikor legutóbb az árfolyamot adtam meg, és hogy mennyit akarnék átváltani a pénzemből, akkor valamiért lenyúltak 0,01 eurót. Nem tudom, hogy hiba-e, mert ez így végül nem is az általuk kiírt árfolyamot jelentette már, de az összeg nagysága miatt nem reklamáltam, hanem legközelebb máshogy adom meg a megbízást.

(#28449) háma


háma
csendes tag

Lehet, hogy a nem teljesült megbizast is számolja??? :Y

(#28450) Tamaris válasza háma (#28446) üzenetére


Tamaris
újonc

Standard csomagban vagy?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.