Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) balinlin válasza nightzone (#29349) üzenetére


balinlin
senior tag

Egyébként ha a revoluttól kapsz ilyen sms-t az sem jelent feltétlenül bármi rosszat. Egyszerűen el is írhatta a számot valaki. Velem is előfordult már, biztos örült neki aki így tévesen kapott sms-t

(#29352) Zeki


Zeki
nagyúr

Van arra mód, hogy a Paypalon lévő pénzt Revolutra utaltassam ki?
Mert ugye az csak bankszámlára utal.

(#29353) koko52 válasza Zeki (#29352) üzenetére


koko52
veterán

:(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#29354) Zeki válasza koko52 (#29353) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi! Nagy kár! :(

(#29355) kexksz


kexksz
addikt

KBC-ről utaltam egy nagyobb összeget Revolutra, amit most csekkolnak, bekérte a tag a nevet meg az országot ahonnan jött. Mennyi ideig szokott ez a folyamat tartani, valakinek volt már benne része?

(#29356) szabi__memo válasza kexksz (#29355) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem látja a nevet meg az országot? Miva'?

(#29357) ACE- válasza Zeki (#29354) üzenetére


ACE-
addikt

Pedig milyen jó lenne Revolut alatt Google pay alá regelt Paypallal fizetni, egyenlegről... Nem véletlen nem engedi a Paypal... kell neki is valami lepattanó...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29358) UberMutant válasza kexksz (#29355) üzenetére


UberMutant
őstag

ha ennyivel beéri, akkor gyorsan meglesz.
ha elkezdi kérdezgetni honnan van a pénz, akkor attól függ, hogy mennyire értetlenkednek.
nálam márc 25 óta tart az értetlenkedés , viszont nem zároltak semmit, minden működik.

(#29359) spe88


spe88
senior tag

Már volt róla szó, de nem jutottunk úgy emlékszem előre.

Tudja valaki miért kell címet megadni egy nemzetközi utaláshoz?
Havernak, akinek nincs Revoja, egy tag akar utalni pénzt a normál bankszámlájára és ehhez a

Revo kér lakcímet.

GDPR? stb.

tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#29360) balinlin válasza spe88 (#29359) üzenetére


balinlin
senior tag

Azért mert csak.

(#29361) Zeki válasza ACE- (#29357) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bizony jó lenne!

(#29362) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Üdv! Kártyás feltöltés hétvégén azonnal átmegy vagy csak hétfőn? Köszi

(#29363) kexksz válasza szabi__memo (#29356) üzenetére


kexksz
addikt

Gondolom látja, csak le akarja csekkolni, hogy én is tudom-e.

UberMutant: Köszi, nálam zárolva is van az összeg. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29364) akooos válasza gyalu 1 (#29362) üzenetére


akooos
veterán

Mivel az kártyás vásárlásnak számít, így azonnal meg kell jelennie.

(#29365) zsola400 válasza gyalu 1 (#29362) üzenetére


zsola400
aktív tag

Hétvégén a topup kártyáról megy azonnal csak az utalás nem, mert azt banki nyitvatartásban dolgozzák fel.

(#29366) spe88 válasza balinlin (#29360) üzenetére


spe88
senior tag

Kösz a velős magyarázatot! :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#29367) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

:R

(#29368) kexksz válasza kexksz (#29363) üzenetére


kexksz
addikt

Megoldodott, ennyi info eleg volt nekik, fel is oldottak.

(#29369) nort_on válasza spe88 (#29366) üzenetére


nort_on
senior tag

GDPR? A szerződés aláírásával (terms&conditions) a felhasználó beleegyezik, hogy bármit kérhetnek tőle. Kétségtelen, hogy vannak ilyen irányú próbálkozások (jogi úton is) a felhasználók részéről, főleg, ha nem közvetlenül felhasználóról kérnek személyes, pénzügyi vagy bármilyen adatot. De nem hiszem, hogy ezek miatt gyökeresen változtatna a revolut. Bár szerintem sem minden esetben korrekt ez az eljárás. Nem kötelező használni (aláírni). Ez a kockázati rész. :)

[ Szerkesztve ]

(#29370) spe88 válasza nort_on (#29369) üzenetére


spe88
senior tag

Nem erről van szó jelenleg. A kérdésem túlmutat a Revoluton.
A haveromnak utalnának Revoluton keresztül egy normál bankszámlára. És ehhez szükséges a haverom lakcíme is. Ez így 2021-ben több mint gáz szerintem.

És nem csak a Revolut csinálja ezt, hogy egy külföldről érkező utalás esetén elkéri a te lakcímedet, hogy az utalás megtörténhessen.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#29371) kexksz válasza spe88 (#29370) üzenetére


kexksz
addikt

Mert ez egy magyar jogszabály.

[ Szerkesztve ]

(#29372) Oliverda válasza spe88 (#29370) üzenetére


Oliverda
félisten

Használj más szolgáltatást, ha ennyire zavar.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29373) spe88 válasza Oliverda (#29372) üzenetére


spe88
senior tag

kexksz: melyik a magyar jogszabály? Az, hogy magyar bankszámlára érkező külföldi utalás esetén a magyar bankszámla-tulajdonos lakcímét meg kell adni? Ezen adat beszerzésére a magyar bankok kötelezik az utaló félt? Ez fura lenne, mert nekem már jött utalás anélkül, hogy tudták volna a címem. (Bár tény, hogy lehet csak rosszul emlékszem.)

Oliverda: Mint ahogy leírtam, nem engem érint a dolog. Csak kíváncsi vagyok miért kéri el egy külföldi cég(bank) utaláskor az ember magyar lakcímét. Nemcsak a Revolut csinálja ezt. Ha lett volna a haveromnak Revolutja akkor például elég a telszám, de mivel neki nincs ilyen, csak bankszámlája, ezért szükséges a lakcíme megadása is. Semmi bajom a szolgáltatással, hiszen ezt a részét én nem használom.

Egyszerűen kíváncsi voltam miért van ez, kexksz azt írta ez egy magyar jogszabály, miszerint a magyar bankok elkérik a lakcímet is. Legalább ez válasz a kérdésre. Főleg, ha igaz... :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#29374) anadroid válasza spe88 (#29373) üzenetére


anadroid
senior tag

Az osztrák Erstéből indított utalásnál is meg kellett adni a német címzett címét (cég volt), tehát inkább EU-s dolog lehet mögötte.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29375) zsamiatt válasza spe88 (#29373) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha euba utalsz akkor is kell sokszor a cím. Sőt van amikor még a bank címét is kérik.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29376) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Jó hogy vércsoport nem kell ;]

(#29377) spe88 válasza zsamiatt (#29375) üzenetére


spe88
senior tag

igen a bank címe is kell sokszor, azt még úgy-ahogy meg is érteném...

anadroid: én is úgy gondolom, hogy a magyarok így külön nem hoznának ilyen szabályt! :)

Mindenesetre eléggé megkérdőjelezhető az egész. Ha ilyen komolyan veszik magukat (ld. GDPR stb.) akkor egy ilyen még miért van manapság is. Random emberek hozzáférhetnek a címedhez, mert anélkül nem megy az utalás. Hát... :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#29378) Oliverda válasza spe88 (#29373) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztonsági okokból, ha később ellenőriznék őket. Nem értem, mit kell ezen ennyit rugózni, ezen nem lehet változtatni.

A GDPR-nek pedig semmi köze ahhoz, hogy egy pénzintézet milyen adatokat kérhet be az ügyféltől.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29379) zsamiatt válasza spe88 (#29377) üzenetére


zsamiatt
őstag

A torvenyi eloirasok, szabalyozasok felulirjak a gdprt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29380) encoder


encoder
tag

Sziasztok,

A Gránit banknál céges kártyára 3 mFt max. a POS és az online limit. Ha a céges kártyával Revolutra feltöltök 3 mFt-ot és utána ezt az összeget a Revolutról átutalom egy hazai bankszámlámra, akkor ezeknek a tranzakcióknak lesz valami költségük?

* A céges számláról leadózott tiszta pénz jön ki és minden bankszámla ill. cég saját néven van, tehát minden tiszta és kizárólag a pénz költséghatékony mozgatása lenne a cél.

(#29381) #49155328 válasza encoder (#29380) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem kérdezd meg a könyvelődet előtte.
Mivel az vásárlásnak minősül, sőt a banktól megy a report egyből a NAVnak.
De ne igy legyen.

(#29382) zsamiatt válasza encoder (#29380) üzenetére


zsamiatt
őstag

Elvileg igen mert a ceges kartyanak joval nagyobb lehet a tranzakcios koltsege a revonak. Szerintem ok fognak hisztizni erte. Kerdezd meg a supportot mi van ilyenkor.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29383) ATM_automata válasza encoder (#29380) üzenetére


ATM_automata
őstag

A Revolutról - ami egy virtuális bank -, ha normál magyar bankra akarsz utalni vissza (ha jól értem), annak természetesen díja lesz, mivel egy nemzetközi átutalásnak minősül. Ez nem is kérdés. Ha kártyával akarsz feltölteni pénzt, annak elvileg nincs díja, mert kártyás vásárlásnak minősül, viszont lehet, hogy az összeg nagysága miatt nem fog elmenni egyből. Nekem a múltkor egy nagyobb utalást követően csörgött a telefonom, a bankból hívtak, hogy én vagyok-e az aki vagyok és én utaltam-e át egy adott összeget egy másik megnevezett címzettnek egy adott számlára, mert szokatlan tevékenység volt és náluk "beriasztott" miatta a rendszer. Szóval figyelik az utalásokat - lehet valami mesterséges intelligencián alapuló algoritmussal - , ami amúgy inkább megnyugtat mint beparáztat. Ha minden legális akkor teljesen mindegy mit lát a nav, de így mondjuk ki tudják szűrni, hogy amíg te alszol, akkor ne nyúlják le valamelyik banánköztársaságból a pénzedet. Van olyan barátom, akit reggel felkelés után hívtak a bankjából, hogy éjjel több kártyás tranzakció indult a számlája felé valamilyen világvége utáni helyről, de a bank kiszúrta, blokkolta, így semmit nem tudtak lenyúlni. De azért erősítse meg, hogy nem ő akart az éjjel valamit vásárolni. Szóval a bankoknál is nagyon észen kell lenni, mindig valami újjal próbálkoznak a csalók.

What else?

(#29384) pn4hvq válasza pn4hvq (#29279) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Továbbra sem tudtam BB MC-ről feltölteni. Egyből utána CIB-es Visa kártyáról sikerült. BB :W

(#29385) Merlini válasza encoder (#29380) üzenetére


Merlini
tag

Vállalkozói bankkártyával a feltöltés +1-1,5% körül van ha minden igaz (fórumtársnak 1,3354%-ot írtak, vállalkozóinak észlelte a magán bankkártyáját).
Na meg a ennek a cégnek kell egy Revolut Business regisztráció/számla, ennek használatához kapcsolódhatnak még költségek.

(#29386) razorbenke92 válasza ATM_automata (#29383) üzenetére

A Revolutról - ami egy virtuális bank -, ha normál magyar bankra akarsz utalni vissza (ha jól értem), annak természetesen díja lesz, mivel egy nemzetközi átutalásnak minősül. Ez nem is kérdés.

Dehogyis.

Hacsak nem tudsz valami újabbról, akkor idéznék a legutóbbi változásközlő emailből:

Ingyenes nemzetközi pénzátutalások
Legnépszerűbb fizetési típusaink, amelyeket ügyfeleink több mint 90%-a használ, díjmentesek maradnak:
Ingyenes helyi átutalás a belföldi pénznemedben
Ingyenes belföldi és nemzetközi átutalás euróban bármelyik SEPA-országba (ezek közé az EU/EGT tagállamai, valamint az Egyesült Királyság és Svájc tartoznak)
- 2021.02.18

Tehát ha magyar ügyfele vagy a Revolutnak, akkor magyar számlára forintban indítva az utalás ingyenes. Nemzetközi formátumban kéri ugyan a számlaszámot, de a küldő bank magyar lesz.

Ahogy írták, itt azzal lesz gond, hogy céges kártyával privát Revolut nem tölthető ingyen (vagy egyáltalán nem, ezt nem tudom).

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#29387) MADcat válasza pn4hvq (#29384) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

nálam se

megoldás...

BB kártya ---> Curve ---> Apple pay ---> revolut

Na ez a vicc... :W De működik.

Fórumtársnak meg simán megy, app azonosítással....

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29388) xcsabo válasza ATM_automata (#29383) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez nem igaz. Én rendszeresen utalok revolutról magyar számlára. Tok ingyenes. A forditottjáról ez már nem mondható el sajnos.

(#29389) t72killer válasza encoder (#29380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A céges pénzből magán számlára utalás lehet kiveri a biztosítékot a könyvelődnél - NAV bekészít egy jövedelemadó-csekket. :F bár nem értek a lovakhoz...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29390) zsamiatt válasza t72killer (#29389) üzenetére


zsamiatt
őstag

osztalék, fizetés pl... de még lehetnek más utalások is.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#29391) kexksz válasza encoder (#29380) üzenetére


kexksz
addikt

Nem lesz, tobbszor csinaltam mar ilyet - arra keszulj, hogy lehet ennel az osszegnel kerni fognak valami igazolast chaten, de nekem az is gyorsan leporgott

Annyi, hogy nem instant, mert ahogy tapasztaltam valamennyi Revolut szamla fizikailag LT-ben van

[ Szerkesztve ]

(#29392) Fifi válasza MADcat (#29387) üzenetére


Fifi
őstag

Az Apple pay nyugodtan kihagyható a láncból, így eggyel kevesebb a hibalehetőség.

(#29393) MADcat válasza Fifi (#29392) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Azt tudom. De így tényleg 2 gombnyomás a feltöltés. Ez már a kényelmi faktor. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#29394) razorbenke92 válasza vnorbi (#29303) üzenetére

Azta, nekem jelentősen emeltek az összegen. Valamikor hétközben még tuti 8000 Forint volt az ajánlat. Most jártam meg egy külföldi országot (tegnap jöttem haza) hotel, étterem, autópályamatricák, bemzinkutak a tranzit országokban. Reggelre 14000 Forintra emelkedett a meghívós ajánlat. (Nem tudom van a köze bármihez, de érdekes.)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#29395) thommypl válasza razorbenke92 (#29394) üzenetére


thommypl
tag

Szerintem nincs köze. Én sehol nem voltam mégis 10.000 helyett 15.000 lett a jutalom

(#29396) t72killer válasza zsamiatt (#29390) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, de ezek kb mind adóügyi esemény, nem úgy, mintha egyik magánszámládról utalnál a másikra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29397) ATM_automata válasza razorbenke92 (#29386) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi az infót, ahhoz képest amiről én tudtam anno ez új infó. Amikor még angliában volt a székhelyük nem volt ingyenes, és még attól is függött, hogy milyen csomagod volt Revoluton. :R

What else?

(#29398) razorbenke92 válasza thommypl (#29395) üzenetére

Csudába, pedig milyen jól hangzott :DDD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#29399) zsola400


zsola400
aktív tag

Kijött az új app Revolut 8.0 beta, megint változtattak a felületen, letisztultabb lett. Kezdőképernyő felső sávja szerkeszthető, hogy mi kerüljön ki, milyen sorrendben. Egy kattintással elérhető és egy helyen van az összes funkció kártyák, széf, részvények stb.

(#29400) Oliverda válasza zsola400 (#29399) üzenetére


Oliverda
félisten

Már csak a tranzakciók listája alatti feleslegeket (analytics, market news) kellene eltüntethetővé tenniük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.