Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) vnorbi válasza geleati (#28098) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem az euró vételi árfolyamot nézed. Az appon belül a visszakereshető eladási még mindig a 0,0028-as értékkel dolgozik, ráadásul a grafikonon már csak 2 tizedesjegy van, így ott konstans 0 van mindig, és teljesen használhatatlan.

Az eladási most 355,5 körül mozog, a vételi pedig 355 körül.

[ Szerkesztve ]

(#28102) UberMutant válasza ACE- (#28099) üzenetére


UberMutant
őstag

a forint egyenleget nézi. de csak akkor tölt, ha kártyás fizetés után esik a határ alá. ha más módon tűnik el a pénz , arra nem tölt.

(#28103) zerodot válasza kp78 (#28095) üzenetére


zerodot
aktív tag

A vételi árfolyamot mutatja alacsonyabbnak, az eladásit pedig magasabbnak. Ha kapcsolgatsz a kettő között, látni fogod a kb 2%-os spreadet.

A hétvégi felár az árfolyamba van belekalkulálva, szóval nem fogsz ráfizetni a hétvégi limit orderre sem, csak annyi történik, hogy kisebb eséllyel fog teljesülni (leginkább semmilyennel).

[ Szerkesztve ]

(#28104) maistro566 válasza koxkids (#28088) üzenetére


maistro566
csendes tag

Azt vágom, hogy ott tudom jóváhagyni, de sajnos nem jelenik meg, gondolom ha a tranzakció függőben lenne jóváhagyás után simán teljesülne és meg vagyok.

(#28105) Maxximus válasza Fixmiki (#28062) üzenetére


Maxximus
őstag

Nekem is ue van K&H bankos Apple pay os top up al.
Nem tudtam feltölteni. Napi limit jóval nagyobb,mint amivel töltenék. Próbáltam utalni,remelem reggel látom,hogy megjött.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#28106) Maxximus válasza zerodot (#28083) üzenetére


Maxximus
őstag

Prémiummal 1,5% a Crypto . Viszont a Crypto nem a tied ez tény.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#28107) zerodot válasza Maxximus (#28106) üzenetére


zerodot
aktív tag

Dehogynem sok. Rengeteg. A 0.1-hez képest ez még mindig 15-szörös! Alapból 3% mínusszal indítasz (vétel+eladás).

Ja és még havidíjat is fizessek érte, hogy ennyi legyen? :) Kösz, de nem.

(#28108) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Ha nekem utalni akarnak a revolutra, akkor meg kell adni a Litván számla számot ( megtaláltam ), más adatot kell megadni? Közlemény, stb?

(#28109) osztszoroz válasza Peter.70 (#28108) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Közleménybe a referenciaszámodat írasd be.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#28110) Peter.70 válasza osztszoroz (#28109) üzenetére


Peter.70
őstag

Azt hol találom?

(#28111) osztszoroz válasza Peter.70 (#28110) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Az appban ráböksz a képedre bal fent.--Számla adatai---rányomsz a pénznemre -egyenlegre---ott találod pirossal kiemelve.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#28112) TigerDzsó válasza osztszoroz (#28109) üzenetére


TigerDzsó
tag

Csak forint utalásnál kell referenciaszámot megadni, nem?
LT IBAN-ra tudtommal csak EUR-t lehet utalni, oda meg nem kell a referenciaszám, de javítsatok ki ha tévedek. :R

(#28113) Peter.70 válasza osztszoroz (#28111) üzenetére


Peter.70
őstag

Megvan. De itt egy raiffeisenes számla szám van, ha jól tudom már litván IBAN számot kéne meg adatnom.

28112 TigerDzsó: Nem utalni akarok, hanem utalást fogadni

[ Szerkesztve ]

(#28114) TigerDzsó válasza Peter.70 (#28113) üzenetére


TigerDzsó
tag

Rosszul fogalmaztam meg, de lényegében jól írtam.
Ha EUR-t utalást akarsz fogadni, akkor az LT IBAN + BIC kód + a nevedet kell megadnod a küldő félnek.
Ha forint utalást akarsz fogadni, akkor a magyar gyűjtőszámla számot + a referenciaszámodat (a közleménybe) + a kedvezményezettet (ami ebben az esetben "Revolut LTD, London, UK) kell megadnod a küldő félnek.

[ Szerkesztve ]

(#28115) Peter.70 válasza TigerDzsó (#28114) üzenetére


Peter.70
őstag

Értem, köszönöm szépen :R

(#28116) balinlin válasza TigerDzsó (#28112) üzenetére


balinlin
senior tag

Az IBAN-ra szerintem bármilyen pénznemben érkezhet utalás. Ezt sugallja a revolut leírása is.
"Adding other currencies: If present, use your unique local account details if you transfer from a local account. If not present, or if transferring from a non-local account, please use your unique IBAN"

(#28117) pictigjis válasza balinlin (#28116) üzenetére


pictigjis
senior tag

egyetértek, szerintem is így van. amennyiben a küldő vállalja a nemzetközi utalás díját, akár belfölfön is működne forinttal, csak jó drága lenne :)

(#28118) TigerDzsó válasza balinlin (#28116) üzenetére


TigerDzsó
tag

Ez újdonság számomra. :R

#28117 pictigjis
Akkor ebben az esetben a küldő fél bankja váltja a pénzt a saját árfolyamán, és nem a Revolut?

(#28119) balinlin válasza TigerDzsó (#28118) üzenetére


balinlin
senior tag

ha van váltás, de nem kell, hogy legyen.
pl. HUF is utalható az IBAN számlaszámra

(#28120) Almos


Almos
aktív tag

Volt már korábban téma, de gondoltam, ráerősítek:
Ma reggel sikeresen vettem fel kp-t egy Raiffeisen automatában Revolut kártyáról, Apple Pay-en keresztül. (funfact: szintén apple pay-en keresztül, ugyanaz az automata a Raiffeisenes kártyát elutasította, limit problémák miatt, sima paypass-on keresztül meg ment a kp felvétel)

(#28121) emeritus válasza balinlin (#28119) üzenetére


emeritus
tag

Nemzetközi utalásnál óvatos lennék. Ilyenkor a küldő és a fogadó banknak is vezetnie kell számlát a másiknál, vagy olyan közvetítő banko(ka)t kell bevonnia az utalási folyamatba, amely(ek)nél mindkét banknak van számlája. A bankok a közreműködésért díjat számolnak fel és a pénzmozgatáshoz - ha az adott pénznemben nem vezetnek számlát - váltaniuk is kell, amiért szintén díjat számolnak fel. A nemzetközi utalások - kivéve SEPA - költségesek.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#28122) balinlin válasza emeritus (#28121) üzenetére


balinlin
senior tag

A Revolut IBAN számla képes fogadni különböző devizákban, hogy az utalásnak vannak költségei. Hát igen...

(#28123) Friczy válasza kp78 (#28087) üzenetére


Friczy
senior tag

Az nem utalás, az kártya-tranzakció. Nem a kártyához tartozó bankszámlaszám a referencia ilyen esetben, hanem a kártya száma.

(#28124) kp78 válasza Friczy (#28123) üzenetére


kp78
addikt

:R mindenkinek!

(#28125) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Eddig a Dipocketes Playit Mastercardomat használtam Vodafone, Mindigtv (ezt SimplePay alá tolva) Aliexpress és, Xbox és Playstation Storehoz is, valamint onnan tudtam utalni NAV felé is egészségügyi hozzájárulást valamint a PayPal fiókomhoz is azt adtam hozzá, és persze a Googlehoz is amivel a Deezert is fizettem.

Mindezeket Revolutos kártyával (akár fizikai vagy virtuális) is meg tudom oldani?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28126) GBRDVD válasza vmarci21 (#23037) üzenetére


GBRDVD
tag

> Magyarországról kézpénzes kerülőút: Barionra is regisztrálsz, oda lehet és szabályos is készpénzzel befizetni, majd onnan utalsz a Revolut számládra.

Sziasztok! Ez a Barionos megoldás működik még? Vagy milyen más alternatívák vannak jelenleg annak, aki ingyen szeretné top-up-olni a Revolut-egyenlegét, és nincs magyar folyószámlája? Eddig cégesről töltöttem fel, kártyás feltöltéssel. Még múlt hónapban is ingyenes volt, de most megjelent, hogy 1,3354% díjat fog felszámolni (még jó, hogy megjelent előre!). Mondjuk nem tudom, hogy mi változott.

Banki pénztári befizetés készpénzben a Raiffeisen számlájukra (közlemény megadásával) továbbra sem működik? Ez [link] tekinthető hivatalos állásfoglalásnak, vagy van valami újabb? (Ha nem működik, akkor esetleg a téma-összefoglalóba be lehetne írni.) Köszi a válaszokat előre is.

(#28127) Oliverda válasza Bogyi007 (#28125) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg.

Annak a Playit kártyának a költségei egyszerűen nevetségesek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28128) Bogyi007 válasza Oliverda (#28127) üzenetére


Bogyi007
veterán

Jó volt az addig míg a Konzolvilágnál volt a rendszer, még készpénzt is tudtál fizetni a számládra ami azonnal rajta us volt - de mióta ezt is központosítva lett - egyre sz***b az egész...

A Revolut kártya esetleg a Viber Moneytou rendszerébe is behozható?

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#28129) hedgehog válasza emeritus (#28121) üzenetére


hedgehog
senior tag

Tényleg fontos kihangsúlyozni, hogy nagyon nem éri meg forintot utalni külföldi számlára, mert simán 5-10 € (!) lehet a költsége! (fontosnak tartottam a számszerűsítést, mert ez nagyon nem a szokásos banki költségek kategóriája. KH-nál pl. ha biztos akarsz lenni benne, hogy a célszemély a teljes összeget megkapja, magánbankszámláról minimum 18€(!) a díj, de ha bevállalod hogy a célban kevesebb lesz az összeg az ismeretlen köztesbank-költségek miatt, akkor is legalább 2€ a KH díja.)

-- aka p3d3str1an

(#28130) hedgehog válasza kp78 (#28095) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez már máshogy működik, ahogy korábban vnorbi fórumtárs is írta: 27286
Vagyis úgy kell ezt az automata váltást beállítani, hogy a főképernyőn a csillagra nyomsz (Favorites), aztán az Orders-re, Add new, EUR, és ott állítod be mondjuk a 350-et a Limit price-nél. Vagyis ez vásárlási megrendelés, nem átváltási. Ezért csak akkor fog váltani, ha 350 Ft-ért kap 1 EURt.

-- aka p3d3str1an

(#28131) kp78 válasza hedgehog (#28130) üzenetére


kp78
addikt

:R
Így akkor tuti nincs hétvégi kockázat.


Fenti megbízás teljesüléséhez nyilván nem hátrány, ha van 50e Ft a Ft számlán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28132) kp78


kp78
addikt

Múltkor próbából utaltam magamnak a Revolutomról egy OTP-s számlára egy kisebb összeget, h lássam gyakorlatban mennyi idő alatt érkezik meg.
Amit ilyenkor mutat a rendszer, hogy honnan érkezett a pénz, az milyen számlaszám?
Csak azért kérdezem, hogy ha fizetek utalással számlát, vagy bármit, akkor a fogadó erre a számlára próbálná meg probléma esetén visszaküldeni gondolom, hisz úgy látja, hogy innen érkezett. :U
Vagy rosszul gondolom?

Ez nem a magyar gyűjtőszámla száma.
Bocsánat, ha már volt róla szó. :U

(#28133) hedgehog válasza kp78 (#28132) üzenetére


hedgehog
senior tag

Bizony, sokszor volt már erről szó, ide véletlenül se küldjön vissza senki semmit. Vagyis csak olyan helyre utalj Revoluton (ha biztosra akarsz menni), ahol meg tudod beszélni, hogy probléma esetén ne automatikusan a küldő számlára küldjék vissza a pénzt.
Ez egyébként egy KH-s számla, szerintem teljesen független a Revoluttól (régen a szolgáltatót is tudtam akit erre használ a Revo, de lusta vagyok visszakeresni).
A gyűjtőszámla pedig ugye Raiffeisenes szóval a kettőnek semmi köze egymáshoz.
Ettől függetlenül legtöbbször azért visszatalál (valahova) a pénz, de hónapokba is telhet.

-- aka p3d3str1an

(#28134) kp78 válasza hedgehog (#28133) üzenetére


kp78
addikt

:R
Így akkor teljesen tiszta.
Csak elsőre nem értettem a logikát az eltérő bankszámlákban.

(#28135) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Megkaptam az új virtuális kártyát én is. Mondom beizzítom - fizettem vele sikeres fizetés.
Nade hol a fizetés jóváhagyás :F a réginél mindig jóvá kellett hagynom.
Hogy lehet az , hogy az újnál nem ?

Másik kérdésem:
A virtuális kártyám GPay-be be van állítva a témaindítós trükknek megfelelően.

Ugye mostmár hivatalosan működik mert Revolut alól működik a gpay hozzáadás - elvileg.
Kérdésem : valóban működik? Nem kell hozzá semmit mókolni? Csak katt az add Gpay-re és már az új kártya ott is lesz ? Vagy mi most ennek a menete ?

(#28136) Somatom


Somatom
veterán

Én is találtam egy új MC kártyát az app -ban, 01/26 -os lejárattal.
Az eldobható kivételével a többire rá van írva a nevem. Ezen az újon viszont csak annyi van, hogy Virtual. Vajon miért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28137) balinlin válasza Somatom (#28136) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem az appban egyiken sincs rajta a nevem.

(#28138) vilga


vilga
tag

petir: nem kell mókolni semmit, katt/beírod az sms-ben kapott kódot/elfogadod a feltételeket és ennyi
Somatom: tegnap jött a meg a plasztik kártyám, rajta a nevem, annak ellenére hogy az alkamazásban egyiken sem látszik, viszont az appban felcímkézheted magadnak, a virtuális használatakor viszont úgyanúgy meg kell adni mintha rajta volna

(#28139) emeritus válasza petir (#28135) üzenetére


emeritus
tag

A fizetés jóváhagyásnál vannak kivételek és vannak hibák: ez lehet az egyik oka annak, hogy nem kér(t) megerősítést. A GPay mókolás is bezavarhat, ha nem EU kártyának látszik, akkor nem vonatkozik rá a 3SD, mivel az EU tagorszgok közötti netes vásárlás esetén érvényes.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#28140) Somatom válasza vilga (#28138) üzenetére


Somatom
veterán

Mindegy. Akkor ráírom. :)
Közben egy sokkal zavaróbb problémát vettem észre. Curve mögött a Revolut. Tegnap vettem két kenyeret a péknél. Egyszer érintettem a Curve kártyát a terminálhoz, minden rendben volt. A tranzakció
a Curve szerint.
a Revolut szerint.
Ez tízszeres különbség ugyanannál a tranzakciónál. Ilyenkor mi a szitu?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28141) M@Db0Y válasza Somatom (#28140) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én is észrevettem. Rosszul csoportosítja a tranzakciókat. Ez több vásárlásod egyben.

(#28142) Somatom válasza M@Db0Y (#28141) üzenetére


Somatom
veterán

Ez lehetséges. Ez egy piac, több helyen vásároltam ott. Ugyanakkor elég gáz. Ennek az elszámolásnak a lényege a követhetőség, ellenőrizhetőség lenne. De ilyen infókból hogyan? Milyen béna algoritmus tesz egybe két olyan vásárlást, amiknek a cégnevük pék, meg sonkás és az időpontok is különböznek?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28143) spider23


spider23
aktív tag

Több éve van már revolut számlám 1 kártyát használok feltöltésre de sehol nem látok olyat hogy automata feltöltés. Ezt hogyan lehet előhozni? Feltöltéssel egyébként nincs gond, de jó lenne ha magától csinálná bizonyos összeg alatt. A kártya egyébként egy K&H maestro kártya ha ez számít.

(#28144) emeritus válasza spider23 (#28143) üzenetére


emeritus
tag

Az automata feltöltést a pénz hozzáadása lap jobb felső sarkában egy, a + jelet körbezáró nyil (piktogram) jelöli: ha van. Ha nincs, kérd a supporttól.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#28145) Skuzzy


Skuzzy
csendes tag

Standard csomagom van Visa virtuális kártyával. Minden értesítés nélkül megjelent kb. egy hete egy Master virtuális is mellé. Ma meg még egy egyszer használatos is. A Master-re cseréli a régi virtuálisat és a standard csomagba is bekerült az eldobható? Más is tapasztalt ilyet?

(#28146) balinlin válasza Skuzzy (#28145) üzenetére


balinlin
senior tag

Eldobható régóta van standard csomagban (igaz csak androidon volt igényelhető).
Az új kártyáról meg elvileg küldtek értesítést. Itt is szó volt róla. A miértet nem tudjuk, de elvileg erre cserélik. Kérdés hogy tényleg törlik e a régit. Én nem kaptam újat, így erről nem tudok nyilatkozni.

(#28147) bigdady válasza balinlin (#28146) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam is már 6 virtuál van az eldonható meg a fizikai mellett. Én sem kértem és nem is értesítettek semmiről. De mintha nem csak egy visa virtuál lett volna, most meg csak egy maradt mondjuk az apple pay-re van bekötve :U (meg a fizikai visa)

[ Szerkesztve ]

(#28148) emeritus válasza Skuzzy (#28145) üzenetére


emeritus
tag

Hasonlóan tapasztalunk VISA/Mastercard váltást, bár e-mail is jött a kártyatársaságra egyébként nem utaló kártyacseréről. Eszerint a régi kártya még 60 napig érvényes, végleges megszűnése előtt push értesítés jön.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#28149) Skuzzy válasza balinlin (#28146) üzenetére


Skuzzy
csendes tag

Olvastam, hogy más is kapott, de ők értesítve is lettek. Én azzal nem találkoztam. Lehet, hogy az egyszer használatos nem tűnt fel eddig. Köszi

(#28150) M@Db0Y válasza Somatom (#28142) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Elmondom milyen algoritmus: Szar . Pár hete még biztos nem csinálta, tegnaap vettem észre, hogy az összes OTP-s webes fizetést összvonta, én meg pislogtam, hogy mi a francot vettem ennyiért.. kellett 1 perc mire rájöttem, hogy összevonta.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.