Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) milszab válasza emeritus (#29889) üzenetére


milszab
senior tag

Na a bedugós megoldás jó lett otp-nél és nem vett le pluszban semennyit! 😉

(#29902) zsola400 válasza #47840000 (#29900) üzenetére


zsola400
aktív tag

Most már csak a meghívónak jár.

[ Szerkesztve ]

(#29903) ATM_automata válasza balinlin (#29892) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az a kérdés, hogy a Metal csomagban mennyi ingyenes tranzakció van részvény kereskedésnél. Prémiumba havi 5 ingyenes, azon felül 386Ft/tranzakció. Cryptonál meg 1,5%. a TR díj. A kérdés tehát az, hogy Metal csomagban ugyan ez hogy van? Az app nem írja és a support se mondja meg.

What else?

(#29904) zsola400 válasza ATM_automata (#29903) üzenetére


zsola400
aktív tag

Metálban elvileg korlátlan számú jutalékmentes részvény kereskedés lehet. De valami letétkezelési éves díjat meg részvény eladás után is számol fel valamennyi díjat csomagtól függetlenül.

(#29905) Aryes válasza #47840000 (#29900) üzenetére


Aryes
nagyúr

Átutalod neki a felét, ha jó fej vagy. :DDD

(#29906) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29907) zsola400 válasza Oliverda (#29906) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ezután lehet majd ki-be utalni coinokat?

(#29908) Oliverda válasza zsola400 (#29907) üzenetére


Oliverda
félisten

Ki (withdraw). Beutalni nem sok értelme lenne. Az árfolyam sem jó, illetve kamatot sem adnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#29909) zsola400 válasza Oliverda (#29908) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen, jogos. Azt gondoltam, ha ki akkor be is lehet.

(#29910) IG55


IG55
senior tag

Ma reggel junior kártyával való fizetésnél kiírta a terminál, hogy "MANAGER CARD" és semmi nem történt. Tranzakció leállítása után, a következő próbálkozásra már normálisam ment a fizetés.

(#29911) K Norbi


K Norbi
addikt

Revolutról lehet utalni Wisera?
Próbáltam magamnak de nem tudok.

(#29912) sajtos365 válasza K Norbi (#29911) üzenetére


sajtos365
tag

Fontban azonnali utalás van.

(#29913) Gabás válasza K Norbi (#29911) üzenetére


Gabás
addikt

forintban nem lehet

(#29914) Sátán44 válasza Sátán44 (#29875) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezt megszívtam! 2x terhelték be a 21.000 Ft-os gázszámlámat, a hibaüzenet miatt. Kifizettem a hibaüzenet után, amit sikeresen lekönyveltek. Volt 3200 ft a revolut számlámon, amit ma délután meglepődve néztem, -18.000 Ft-ra változott. Most azt mondja a revolut üfsz, hogy fizessem be a fennmaradó 18.000 Ft-ot, majd a szolgáltatótól kérjem vissza. :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#29915) K Norbi válasza Gabás (#29913) üzenetére


K Norbi
addikt

sajtos365
Gabás
Köszönöm :K

(#29916) GabN73 válasza IG55 (#29910) üzenetére


GabN73
addikt

Mer' a terminálon Mancika nem jó gombot nyomott, ilyenkor az van hogy olyan műveletet indítanak a POS-on amihez kell a manager kártya. (Jellemzően sztornó vagy áru visszavét)

Vagy nem volt helyesen frissítve a terminál, oszt' bekavart valami a kis agyában.

ATM_automata
Tranzakcióként nem számolnak fel díjat korlátlan számban, viszont eladás után lehet költséged. (Metalban vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#29917) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nálatok is bugos az utalás?
Írnám be az IBAN-t, és folyamatosan elugrál a mezőben, hozzáad számokat, belejavítgat... ÖT percig írtam be egy mezei IBAN-t, végül úgy felkúrt hogy elküldtem magamnak e-mailben, kimásoltam onnan, és még abba is belejavított, amit kijavítva végül sikerrel jártam.
A teló billentyűzetén minden javító opció ki van kapcsolva, nem értem, mit nyomiskodik. :(((

Összességében is egyre hitványabb az app, a UI verzióról verzióra borzalmasabb, sokat lassult is (bár a telóm nem épp új, tehát az gondolom csak az én problémám).

(#29918) nort_on válasza FoxiestFox (#29917) üzenetére


nort_on
senior tag

Nekem kb 2 hónapja ilyen, jó játék... :((

(#29919) FoxiestFox válasza nort_on (#29918) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az elmúlt két hónapban kétszer utaltam csak így szerencsére, mindkettő ilyen volt, úgyhogy akkor régi bug lehet.
Nem vágom, ez hogy ment át tesztelésen így. :(

(#29920) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Nem tudok K&H bankból a Revolutra utalni pénzt napok óta. Másnál is rendetlenkedik? Nem tudom, hogy hol a hiba, van valami tapasztalat erről?

(#29921) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Mióta lett ilyen szegényes a webes felület?

(#29922) balinlin válasza Petyka3 (#29920) üzenetére


balinlin
senior tag

Biztos az utalással van baj?
Nem kártyás topup?
Kártyás topup nekem működik gond nélkül direktben a kártyával és Apple Pay-el is.

(#29923) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!
Egy magyar banknál vezetett deviza számlán van nagyobb összegű €, ehhez tartozik is egy bankkártya. Át kell vinnem ezt a pénzt egy másik magyar banknál vezetett deviza számlára. Mind a banki utalás, mind a Wise 20e Ft feletti összeg lenne. Revoluton meg tudom ezt alacsonyabban költséggel csinálni?

(#29924) nort_on válasza szabop27 (#29923) üzenetére


nort_on
senior tag

Ingyenes csomaggal is ingyen át lehet játszani. Kérdés, hogy milyen gyorsan kell, mert ha friss a regisztráció, akkor igen erősen ajánlott részletekben és több nap alatt átküldeni. Máskülönben esetleg zárolhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#29925) szabop27 válasza nort_on (#29924) üzenetére


szabop27
csendes tag

Átjátszás alatt azt érted, hogy havi ~1000€-s tételekben, vagy egyszeri tranzakcióval is ingyenes lenne?

(#29926) UberMutant válasza szabop27 (#29925) üzenetére


UberMutant
őstag

havi limites (ja kb 1000 €) mennyiséget ért átjátszás alatt.
egyszeri tranzakció limiten felül pénzbe kerül.
vagy játszod az előfizet prémiumra, kiszed , előfizetést lemond mókát.

akkor vágj bele az egészbe, ha le tudod papírozni nekik a pénzt.

ugyanitt: a március 25én kezdődött ellenőrzést végre le tudtuk zárni május 8án. nehéz szülés volt. nehézséget okozott, hogy több forrásból pörgettem a pénzt. továbbá, hogy a banki kivonatok tárgyhó után állnak rendelkezésre, emiatt megakad a folyamat. ha közben újabb tranzakciókat csinálsz, azt is belevonják az ellenőrzésbe. súlyosbítva azzal. hogy szinte minden nap másik ügyintéző volt, és volt, amit 5x küldtem be nekik. ajánlott a hidegvér.

szóval mivel csináltam további tranzakciókat az ellenőrzés alatt, ezért az azok forrását igazoló papírokat is meg kellett várnom ( banki , tőzsdei kivonat).

csúcs az volt, amikor megkérdezték, hogy milyen kapcsolatban állok a saját nevemmel. elmagyaráztam nekik, hogy van előtag, 2x keresztnév meg családnév. :C

egy biztos, a dolog megérte, több százezret spóroltam velük, és mire kéregették a doksikat, már minden pénz átfutott réges-rég. nem volt zárolva semmilyen tevékenység.

kérdeztek még olyat, hogy mi a célom, mire használom a revolutot.

ja és nem csak a forrást kérdezték, hanem a célt is, vagyis hogy odaért -e a pénz a brókeremhez.

és sajnos ismét beigazolódott, hogy az indiaiak a leghülyébbek :DDD

a végén meg kaptam egy kupát a sikeres azonosításért , eeehhhe

[ Szerkesztve ]

(#29927) GabN73 válasza UberMutant (#29926) üzenetére


GabN73
addikt

Azt lehet tudni hogy kb mennyi pénzről van szó?

Mert tőlem még nem kértek be semmit, pedig mindig van 1-2 nagyobb töltésem.

(#29928) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem ajánlgat valami 8-as verziójú szoftvert.

Magától frissíti, vagy nekem kell letölteni?

Azt hol látom, hogy milyen verzió van most a telefonon?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29929) Fifi válasza Donki Hóte (#29928) üzenetére


Fifi
őstag

A profilodnál legörgetsz a lap aljára, ott a verzió.

(#29930) kp78 válasza Donki Hóte (#29928) üzenetére


kp78
addikt

Ráböksz a főképernyőn a bal felső sarokban a monogamrodra, majd a lap aljára görgetsz.

(#29931) zsola400 válasza Donki Hóte (#29928) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha nincs beállítva az automatikus frissítés (nem is ajánlott) akkor a Play (vagy Almás) áruházból tudod frissíteni. Teljesen más a felület, szokni kell még, de nagy része testreszabható, jó az irány.

(#29932) UberMutant válasza GabN73 (#29927) üzenetére


UberMutant
őstag

40

(#29933) Gergő101


Gergő101
csendes tag

Érdeklődnék, hogy csak azoknak kért be adóazonosítót a Revolut, akiknek aktiválva van az értékpapírszámla?
Szerintetek ezek után lehet arra számítani, hogy lejelentik a kereskedéseket a NAV-nak? Nagyban megkönnyítené a kriptózást...

(#29934) Shade45 válasza Gergő101 (#29933) üzenetére


Shade45
senior tag

Binance, nem kell adószámot adni.

(#29935) Aryes válasza Donki Hóte (#29928) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hányas verzió volt nálad, hogy megkínált a frissítéssel? Nekem 7.44.1-nél nem reklamál.

(#29936) Gergő101 válasza Shade45 (#29934) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Talán ilyeneket nem kéne ajánlgatni, mert az adózás a kriptó kereskedés után is KÖTELEZŐ! A kérdésem arra vonatkozott, hogy vajon ezek után megkönnyíti-e a Revolut a dolgom!?

(#29937) ATM_automata válasza Gergő101 (#29933) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ez engem is érdekel. Korábbi hozzászólás alapján nem csak azoktól kért adóazonosító jelet, akik kereskednek.

What else?

(#29938) kp78 válasza ATM_automata (#29937) üzenetére


kp78
addikt

Én múlt héten hívtam meg 3 kollégámat is.
Mindhárom regisztráció teljesen kész lett (adategyeztetés, pénzfeltöltés, 3 kártyás fizetés a virtuális kártyával, fizikai kártya rendelés), és a meghívásért járó jóváírás is megjött.
Ebből kettőnél kérte már első nap az adóazonosítót, egynek azóta sem. :U
Nekem sem kérte még, kereskedésem részvénnyel, kriptoval sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#29939) vnorbi válasza ATM_automata (#29937) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam nincs aktiválva az értékpapíros rész, sem a széf, sem a crypto. Eddig nem kért adóazonosítót, de a beállítások közt ott van az "Additional information" rész alatt. Szóval egyelőre nem kéri, de önkéntes alapon engedi megadni.

[ Szerkesztve ]

(#29940) zsola400 válasza Gergő101 (#29933) üzenetére


zsola400
aktív tag

Tőlem nem kért még adóazonosítót a Revolut, nem kriptózók de részvényeim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29941) Shade45 válasza Gergő101 (#29936) üzenetére


Shade45
senior tag

Milyeneket?
Ha bohóckodni akarsz kriptovalutákkal, használd csak továbbra is a Revolutot.
Ha szeretnéd, hogy a váltott kriptovalutáid a Te tulajdonodban legyenek, a Te saját tárcádban - nem mellesleg töredék költségen, ellentétben a Revolut ajánlatával -, akkor érdemes erre a célra kitalált platformot használni.

Kerékpárt sem a Tesco-ból veszünk, hiába lehet ott is kapni...

A Revolut pedig nem fog semmilyen adatot szolgáltatni a NAV felé, se részvény, se kripto, stb. Mindent neked kell bevallani.

(#29942) .tnm


.tnm
addikt

Sziasztok,

crypto trade topik-ban azt írta valaki, hogy friss revo számláról nem fogok tudni sepa utalást indítani, amíg nem használtam a fizikai kártyát chip&pin. ez igaz lenne?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#29943) Donki Hóte válasza Aryes (#29935) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Monogramomnál teljesen lefelé tekerve azt írja, hogy 8.2.2 a verziószám.

Ezek szerint frissített a 8-as verzióra, viszont a kinézetben, kezelésben az égvilágon semmit sem vettem észre. Hol látok markáns különbséget a korábbi verzióhoz képest.

(De legalább nem kéri az adóilletőségem megadását :) )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29944) Somatom válasza Aryes (#29935) üzenetére


Somatom
veterán

Ez Android? Nekem most 8.1.1 van és frissíthetnék 8.2.2 -re.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29945) zsola400 válasza Donki Hóte (#29943) üzenetére


zsola400
aktív tag

Pl. irányítóközpont így néz ki 8.3beta, és ezek egy részét kirakhatod a kezdőképernyő felső sávjára.
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#29946) emeritus válasza Gergő101 (#29933) üzenetére


emeritus
tag

Kért adóazonosítót appban és külön mail-ben is, bár nincs aktiválva értékpapírszámla.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#29947) sopruk


sopruk
aktív tag

Ti tudtok jegyzetet adni a tranzakciókhoz?
Most frissítettem a legfrissebb verzióra (android). Beírom a megjegyzést, de hiába kattintok a mentésre, nem csinál semmit...

(#29948) Aryes válasza Gergő101 (#29936) üzenetére


Aryes
nagyúr

És gondolom ha meg veszteségem van, a NAV kipótolja. ;]

(#29949) Gergő101


Gergő101
csendes tag

Valóban csak szórakoznék vele egy kicsit, csak jó lenne tudni hogyan néz ki egy kriptós Revolut számlakivonat, hogy egyértelműen látszik-e mennyit nyertem vagy buktam, vagy úgyanúgy csak a váltás látszik, mint amikor fiat pénzt váltok!?

(#29950) István89 válasza sopruk (#29947) üzenetére


István89
tag

Nem, de a 8.3 bétában már jó. :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.