Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Friczy válasza zsamiatt (#28284) üzenetére


Friczy
senior tag

Ebben korántsem vagyok biztos, lévén, hogy ez a költség közvetlenül a nyereséghez kötődilk.

(#28302) tewe79 válasza Somatom (#28282) üzenetére


tewe79
újonc

Sziasztok nekem nem megy Erste-ből a topup (android-on, iphone-on megy). Egyértelműen George óta. Csak sms jóváhagyást dob fel, de az függőben maradt, és nem teljesül. Újra telepítettem george-ot, de az sem segít.
Revolutban a topup-hoz használt kártyát hogy lehet cserélni/törölni? Hátha az segít ha újra hozzá adom.

Azt írja elutasításának, hogy a kártyám nem felet meg a 3ds ellenőrzésnek. Korábban semmi gondja nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#28303) tewe79 válasza rejtő (#28300) üzenetére


tewe79
újonc

Szia, ez mit jelent? Nekem is társkártyával van problémám.

(#28304) nOvOp válasza Somatom (#28295) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nálam engedélyezve van és eddig működött is (Iphone-on). Pont ma próbáltam meg vásárlás előtt ismét feltölteni pénzt, megadtam a cvv-t, aztán nem történt semmi. Később jelezte a revolut, hogy sikertelen feltöltés, nem vontak pénzt a számláról. Megoldottam másképpen a fizetést, azóta nem próbáltam a feltöltést. Igaz, ez az Ikeában volt, az meg úgy le van árnyékolva, hogy alig van mobilnet.

(#28305) Flamin válasza viktorhu (#28085) üzenetére


Flamin
csendes tag

Köszi viktorhu!
Igen, időközben kiderült, hogy rossz volt az OTP-s IBAN-szám, nem tud külföldi utalást fogandi. Az OTP-sek mondták, h nyugi, úgyis visszaérkezik majd a Revoluthoz a pénz, ha nem ért célba, kb 14 nap után.
Írtam a supportnak, h ez a probléma, mit lehetne tenni. Mondták, hogy náluk még mindig "completed" az utalás, nem jött vissza semmi, szóval valszeg az lesz amit mondasz, hogy egy gyűjtőszámlán parkol az összeg. Amit nem értek, hh nem tudja a revolut hogy kié? :(
Azt mondta a supportos tag, hogy megpróbálják visszaszerezni, de idézem "as we will be dealing with external banks there is no guarantee that the recipient bank will cooperate and return the funds"... na itt kicsit levert a víz, hogy akkor most lehet fújhatom a pénzt? :W

(#28306) modflow


modflow
veterán

Resetelni kellett a telót.
Felraktam revolut app-ot, de nem tudok belépni, mert nincs olyan opció.
Csak ingyenes fiók nyitás.

Hogy tudok belépni??

(#28307) kirkri válasza rejtő (#28300) üzenetére


kirkri
addikt

Ez az Unicreditnél is így volt, amikor bejött ez a kétlépcsős azonosítás és a nejem Revolut accountjánál a feltöltés során kérte a telebank PIN kódot nem értettük, hogy miért nem fogadja el azt a PIN-t, amivel a telebankban simán beazonosítjuk magunkat. (Közös a folyószámlánk) Aztán kiderült, hogy bizony neki is külön felhasználói azonosítóra van szükség és külön telebank PIN kódra, szóval mehettünk be a bankfiókba megcsináltatni, mert online nem volt rá lehetőség.

21 éve a Prohardveren! ™

(#28308) István89 válasza modflow (#28306) üzenetére


István89
tag

Elvileg, ha telefonszámodat megadod, akkor fel fogja ismerni, hogy regisztrálva vagy, és egy selfie kép készítés után be fog engedni.

(#28309) modflow válasza István89 (#28308) üzenetére


modflow
veterán

Igen, úgy volt, köszi.

(#28310) szabi__memo válasza tewe79 (#28302) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Esetleg ugyanez?

Amúgy van bármi értelme a barion-nak? Nem látom semmi értelmét. Persze a kb befizetéses topup vacakoláson kibülu, úgy önmagában

(#28311) sajtos365 válasza szabi__memo (#28310) üzenetére


sajtos365
tag

Parkolásra szoktam használni, mert alacsony a kényelmi díj és egyszerű.

(#28312) ACE- válasza sajtos365 (#28311) üzenetére


ACE-
addikt

A Nemzetimobilfizetés 50Ft-jánál olcsóbb?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28313) sajtos365 válasza ACE- (#28312) üzenetére


sajtos365
tag

50 Ft a Barionnál is. Nemzetimobilfizetésből vissza tudod kérni a feltöltött lóvét?

(#28314) ACE- válasza sajtos365 (#28313) üzenetére


ACE-
addikt

Nem, de 1000 Ft-al kell feltölteni, ami ha épp parkolási időszak van, elég hamar elmegy. És autópálya matricát helyi járatú es busz jegyet meg bérletet is lehet vele venni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28315) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Azt hiszem megkaptam a választ, amit sejtettem is. Köszi

(#28316) sajtos365 válasza ACE- (#28314) üzenetére


sajtos365
tag

Autópálya matricát a nemzetimobilfizetésnél érdemes venni, ott a legolcsóbb a kényelmi díj és akkor nincs maradék pénz, mert ugyebár a parkolást az ember nem tudja előre pontosan mennyi lesz.

(#28317) leportp04


leportp04
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget , tanácsot szeretnék kérni!
Revolut kártyáról utaltak (Románia) nekem (Erste bankos magyar számlára) egy adott összeget!
Az utalás elindult a pénz viszont nem érkezett meg!
Február 11-én levonta a küldő számlájáról hozzám viszont nem érkezett meg és 14. van!
Aki utalta átküldte az utalási bizonylatot és ott másnapra volt írva a pénz érkezése!
Mit tanácsoltok?

(#28318) balinlin válasza leportp04 (#28317) üzenetére


balinlin
senior tag

Várjatok.
Jó eséllyel meg fog érkezni hamarosan, az elindítás óta nem telt el két egész munkanap.
Ha pár nap múlva sem érkezik meg, akkor support.

(#28319) Peter.70 válasza leportp04 (#28317) üzenetére


Peter.70
őstag

Hétvégén ne várd. Esetleg holnap

(#28320) Pharaoh válasza leportp04 (#28317) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Küldőnek mit irt a revolut? Mi a várhható érkezés. Oszágon belül 1 nap szokott lenni, de hétvége nélkül. Szerintem még megérkezhet jövő héten,

(#28321) Akuiwerting


Akuiwerting
csendes tag

Revoluton ha tartok... azaz nem adom el, csak veszek BTC-azt is be kell vallani? Nem nagy osszegek kisebb par 1000ft-ok, lenyeg a folyamat... ;) szoval jelent a rev. a nav-nak? Akinek van mar tapasztalata meghallgatnam.... koszonom... :)

(#28322) UberMutant válasza Akuiwerting (#28321) üzenetére


UberMutant
őstag

akkor kell bevallani, ha profitot realizálsz, értsd eladod.
tanács, hogy jegyezd fel , mikor milyen értékben vettél, mert amikor eladod, lehet nem lesz már meg az adat.

a revoluton a kereskedéshez meg kell adnod az adóazonosítód. szerinted?

(#28323) Akuiwerting válasza UberMutant (#28322) üzenetére


Akuiwerting
csendes tag

Persze azon mar tul vagyok, de meg nem kereskedtem, a kerdes lenyege h a tartott btc-jelenti-e a nav nak, ez ugye nem reszveny es nem a szabalyizott piacrol valo termek... ;) vallot itt be valaki btc-t?

(#28324) driztd válasza UberMutant (#28322) üzenetére


driztd
csendes tag

Adóazonosítót csak a részvény kereskedéshez kell megadni. A kriptopénzhez nem.
Ettől függetlenül tényleg csak a nyereség után keell adózni. Ha vásárolsz BTC-t, ott még nincs nyereség. Majd egyszer, ha eladod esetleg.

(#28325) driztd válasza Akuiwerting (#28323) üzenetére


driztd
csendes tag

Még nem volt rá szükségem.
Talán a Revolut kripto kereskedése méncs a látószögbe, de nem hondolom, hogy ez így is marad. Az a baj, hogy majd korábbi évekre is jöhet ellenőrzés/bünti, ha nem vallod be és kiderül.

(#28326) rejtő válasza kirkri (#28307) üzenetére


rejtő
tag

nekem is pontosan ezt kellett csinálni. Így már működik a Revolut feltöltése.

(#28327) azozo


azozo
senior tag

"Daytrades "kereskedésnél elég nehéz lesz a végén kiszámolni gondolom ,de lehet kérdés mivel lehet igazoln... :U

[ Szerkesztve ]

(#28328) zsamiatt válasza azozo (#28327) üzenetére


zsamiatt
őstag

excelben vezesd és ott pontosan látni fogsz mindent

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#28329) sambenez


sambenez
addikt

Az összefoglaló szerint a pin csere egy ATM-nél chip&pin műveletnek minősül, nekem mégsem veszi annak. Akkor mégsem az?

(#28330) ACE- válasza sambenez (#28329) üzenetére


ACE-
addikt

Honnan tudod hogy nem veszi annak?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28331) sambenez válasza ACE- (#28330) üzenetére


sambenez
addikt

Mert még mindig szövegel hogy aktiváljam a kártyát egy chip&pin-es vásárlással.

(#28332) balinlin válasza sambenez (#28331) üzenetére


balinlin
senior tag

Vegyél fel atm-ből vagy vásárolj vele, hagyományos módon.
Én egyébként mindig 1000huf kp felvétellel oldottam meg az aktiválást.

(#28333) Oliverda


Oliverda
félisten

Ha még nem lett volna, mehet az összefoglalóba a felesleges hozzászólások csökkentése miatt:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28334) NORBl


NORBl
aktív tag

Valakinek esetleg van kuponja, hogy le lehessen faragni a postázási díjat? Vagy szokott lenni akció, hogy elengedik?

[ Szerkesztve ]

(#28335) emeritus válasza NORBl (#28334) üzenetére


emeritus
tag

Ha fizikai kártyára is szükséged van, akkor nincs mód jelenleg arra, hogy megtakarítsd a postázási költséget. Ha beéred a virtuális kártyával - ez kielégítően használható a neten és jól működik GPay alatt is - úgy a Revolut alkalmas szolgáltatásahoz ezzel is hozzáférsz.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#28336) balinlin válasza emeritus (#28335) üzenetére


balinlin
senior tag

Kiegészítés:
Apple pay is megy vele gond nélkül
Egyedül az ATM használat követeli meg a fizikai kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#28337) xcsabo


xcsabo
senior tag

Most megy az erste feltoltes vagy nem? Az asszony nem tudja tölteni maestro-val.

[ Szerkesztve ]

(#28338) e.vid válasza xcsabo (#28337) üzenetére


e.vid
senior tag

Nekem az előbb ment 100k feltöltés, erste visa debit, sms megerősítéssel.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#28339) xcsabo válasza e.vid (#28338) üzenetére


xcsabo
senior tag

Akkor a maestro-val lehet gond.

(#28340) ACE- válasza xcsabo (#28339) üzenetére


ACE-
addikt

Nem, én is töltöttem ERSTE Maestro Debit-el, szintén azonosítással működött, kérte a tranzakció előtt a CVV-t is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28341) xcsabo válasza ACE- (#28340) üzenetére


xcsabo
senior tag

SMS vagy app?

(#28342) zsola400 válasza NORBl (#28334) üzenetére


zsola400
aktív tag

Regisztráció után volt akinek 1-2 hét után felajánlotta az ingyenes postázást.
De ha összehasonlítod egy hazai bank kártyakibocsátási díjával azt a kb. 2000ft megéri 5 évre.

(#28343) driztd válasza xcsabo (#28341) üzenetére


driztd
csendes tag

Én is ERSTE maestro debittel töltöm, aplikációból kell jóváhagynom, működok rendesen.

(#28344) xcsabo


xcsabo
senior tag

Ez most jött. link
Ezek szerint ami az első sorban van az azt jelenti hogy ha nem fizikailag azaz dugva huzogatva használod az eszközt, akkor kell a többszörös hitelesítés? Ez vajon ha nincs nálam a mobil akkor nem is tudok vásárolni a kártyával? Ekkora f***ságot. De tényleg.

(#28345) sambenez válasza xcsabo (#28344) üzenetére


sambenez
addikt

Ez nen revolut specialitás. Minden bankkártyával így van.

(#28346) xcsabo válasza sambenez (#28345) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az oké... Tudom. De akkor is szívás.

(#28347) xcsabo válasza xcsabo (#28346) üzenetére


xcsabo
senior tag

Vagy ez csak annyi hogy pint fog kérni? Az eddig is volt.

(#28348) ACE- válasza xcsabo (#28346) üzenetére


ACE-
addikt

Fizikai fizetésnél nem fog kérni soha másodlagos azonosítást, ez csak az online fizetésre vonatkozik, jó hülyeséget írt az emag.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#28349) vmarci21 válasza xcsabo (#28344) üzenetére


vmarci21
tag

Fizikai (nem online) vásárlásnál az első hitelesítés az a kártya vagy eszköz (mobil, okosóra, stb..), ami fizikailag nálad van, a lehetséges második lépcső pedig kártya esetén a pin kód, valamilyen eszköz esetén meg az ujjlenyomatod, a telefon feloldó kódja, stb..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#28350) hedgehog válasza ACE- (#28348) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez nem így van, egyrészt ugye ott a 15K fölötti pin kérés, másrészt a kumulatív limit (ami most a Revolutnál 150€, de pl. a legtöbb itthoni banknál afaik 45eFt) fölötti pin-kérés.
(merthogy fizikai fizetésnél pin-kérés a másodlagos azonosítás)

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.