Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

hogy lehet gyorsan ellenőrizni hogy a belső sd kártyának semmi baja sincsen?
És meglehet azt oldani hogy csak a külső sd-t használom? Tehát minden funkció megoldható csak külső sd kártyával?

Köszönöm

(#7702) Iomega válasza Rotate (#7699) üzenetére


Iomega
őstag

Az sem vészes ár. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#7703) Rotate válasza qfm (#7701) üzenetére


Rotate
veterán

Nem tudod a külsőt a belső helyett sztem...

(#7704) qfm válasza Rotate (#7703) üzenetére


qfm
senior tag

Melyik funkció nem működne ha csak a külső sdt szeretném használni? Ha jól láttam fotókat meg ilyeneket lehet rakni külsőre, gondolom programokat is, rom csere is megy külsővel ha jól láttam, mi nem megy vele?

[ Szerkesztve ]

(#7705) Rotate válasza qfm (#7704) üzenetére


Rotate
veterán

Igazából nem értem mi a gond... Alapvetően mindenhez a belső van hozzárendelve az appok datája is... Nem tudom ezzel lehet-e vmit csinálni, de sztem ha rossz lenne a belső SD akkor nagyon semmit nem tudnál csinálni... A rendszer is azon van ha jól tudom... Vagy legalábbis egy része...

[ Szerkesztve ]

(#7706) qfm válasza Rotate (#7705) üzenetére


qfm
senior tag

Semmi gond nincs, pusztán érdekelt, hogy lehet e kímélni a belsőt, azzal hogy a külsőt használom. Mert nekem tökéletesen megfelelne, a belsőt meg féltem az itt többek által említett belső sd hibától.

(#7707) fuzzyka


fuzzyka
tag

Urak,

Hogy tudnék felrakni (vissza) egy gyári romot ha modaco van fent?mert olvastam h úgy lenne az igazi az akku idő ha előbb egy gyári vissza és utána a custom... Próbáltam smartflash-el de eccerűen nem jön be az upgrade felirat csak felvillan aztán semmi!mintha be akarna lépni a recoverybe...

Mit kéne tennem?

(#7708) tome.jr válasza kenny123 (#7697) üzenetére


tome.jr
addikt

Teljesen. :) Az enyém szingapúri.

fuzzyka: Szerintem semmi értelme annak ha váltogatva teszel fel gyári és custom romot. Nem ezen fog múlani az akksi idő, hanem magán a romon. Ha csinálsz egy full wipe-ot utána már bármilyen rom mehet a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#7709) fuzzyka válasza tome.jr (#7708) üzenetére


fuzzyka
tag

Akkor már csinálom is... Köszönöm

(#7710) zsoleer


zsoleer
senior tag

Nekem is ilyen készülékem van de gondolkozok hogy elcseréljem e egy N8-ra vagy egy ARC-ra szerintetek sokat fog dobni rajta a 2.3??

(#7711) Rotate válasza zsoleer (#7710) üzenetére


Rotate
veterán

N8-ra nem tudom, hogy van-e értelme a fotón kivül bármi miatt is cserélni...

(#7712) Rotate válasza zsoleer (#7710) üzenetére


Rotate
veterán

csak tudnám miért rakta ki 2x :S

[ Szerkesztve ]

(#7713) kenny123 válasza tome.jr (#7708) üzenetére


kenny123
addikt

Repült egy privát, remélem nem gond. :B

yo

(#7714) qfm


qfm
senior tag

Ismét folytatnám az előbbi témát, elnézést ha valakit zavar, de hátha van itt ilyenben jártas/olvasott ember:

Úgy tűnik a mai nap én is tulaj leszek, és az egyetlen hibát amitől tartok szeretném kivédeni továbbra is, mégpedig hogy az internal sd ne mehessen tönkre, használni se akarom ha van rá mód.

Olvasgattam romok terén, és a CM romoknál írták hogy fordítva van beállítva sd terén, normál kártyának mountolja az externalt, és külsőnek a belsőt. Ekkor a belső teljesen használaton kívül kerül? Tudja ezt bármelyik másik rom is?

Elnézést ha valakinek paranoiásnak tűnik ez az igény, de jobban bízok egy cserélhető kártyába, mint egy alaplapra forrasztott dologban.

Köszönöm ha valaki tud segíteni :R

Sokat keresgettem xda-n is, sajnos egyértelmű megoldást/választ nem találtam.

Ui: Az nem zavar ha a belső sd egyáltalán nem lesz elérhető, amennyiben visszaállítható ez később, és a külső teljes értékűként fog működni helyette.

[ Szerkesztve ]

(#7715) KonzolKartel válasza qfm (#7714) üzenetére

Ez nem egy gyakori problema, en ettol nem tartanek.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#7716) qfm válasza KonzolKartel (#7715) üzenetére


qfm
senior tag

Egyelőre nem, bár már most is fura hogy van rá példa. Viszont nem vagyok benne biztos hogy ahogy telik az idő nem lesz egyre gyakoribb. Én pedig 2-3 év múlva is szeretném majd használni ezt a telefont. Sajnos találkoztam már nem egy olyan flash-el ami nem bírt ki ennyi időt, itt pedig a folyamatos használat igencsak igénybe veszi.

(#7717) derrik válasza qfm (#7714) üzenetére


derrik
őstag

A megoldás eccerű......
Léteznek olyan telefonok amelyek nem rendelkeznek belső tárhellyel......ezekhez a gyártók adnak ajándék SD-is !

(#7718) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

A számomra oly tökéletesen működő telefon mai nappal bedobta a türcsit! Olvastam feljebb hogy telefonálás után lefagy meg stb, és mondtam :C de jó nekem nem csinál ilyet!

Na nem kopogtam le, mától nekem is megkattant :O
Mit tettetek ellene hogy helyreállt? MIUI segít? de ha felrakom akkor nekem is sms gondom lesz? :D wáá ez patthelyzet? :D :U

(#7719) janes74 válasza djnyakesz (#7718) üzenetére


janes74
senior tag

Nálam jól működik a MIUI.Az sms probléma jelentkezett,de az Andro-Id blogban ajánlották,hogy Superuserben engedélyezni kell az sms-t használó appokat,így most jó.Rádió,full HD videó nincs(nekem nem hiányzik)viszont össze-vissza alakíthatod a kinézetét.

(#7720) djnyakesz válasza janes74 (#7719) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Tudsz nekem adni egy helyet ahol el tudom olvasni a telepítés menetét? Mert Skynet oldalán olvasgattam de szerintem csak én vagyok vak mert egyszer kilinkelte ide is, de nem lelem!...

Illetve azt a progit is ami az SMS gondot megoldja? HD meg Rádió nekem sem fog kelleni, csak hogy tudjam használni :D Egyéb más "nélkülözés" jár a MIUI.val? :D

Köszi

(#7721) Skynet258 válasza djnyakesz (#7720) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor most így linkelek, hogy könnyebb legyen megtalálni... :D

Van ugye a blog. Fenti sávban van egy menü, Segédletek néven, egeret odaviszed, kiválasztod a MIUI-s verziót, és olvasod. Ez a blog. A fórum más tészta, ott a fordítást intézzük. Csak hogy nevén nevezzük a dolgokat, mert sokan a fórumot is blognak hívják, pedig ez két külön dolog. ;)

SMS gondhoz nem kell külön program, Superuser a neve, de ez fent van alapból. EZ a program egyébként a root hozománya.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7722) janes74 válasza Skynet258 (#7721) üzenetére


janes74
senior tag

Bocs az elírásért.A blogot olvasva azért el lehet navigálni a fórumba is :K

(#7723) avoka


avoka
csendes tag

Sziasztok

Olyan problámám lenne, hogy nálam nem működik a navigáció ami a telefon menüjében van. Többször próbáltam már de nem sikeült. Tudnátok segíteni.

(#7724) Skynet258 válasza janes74 (#7722) üzenetére


Skynet258
veterán

El persze, csak már többször láttam leírva, hogy ez vagy az van a blogon, link, meg ilyenek, és közben nem ott van, hanem a fórumban. Szerencsétlen user meg keresi a blog pár száz bejegyzésében, hogy mi hol van. ;)

https://geekpulse.hu

(#7725) djnyakesz válasza Skynet258 (#7721) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Oké oké :D

Csak hogy a magamfajta retardált is értse :) Köszi

(#7726) stickrs válasza djnyakesz (#7718) üzenetére


stickrs
senior tag

vagy ha nem akarod nélkülözni sem a rádiot,se a full hd felvételt,akkor dobsz rá egy fr19-et, nekem 2napig simán birta az aksi is,és ebben már minden hiba javitva van.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#7727) lortnok


lortnok
csendes tag

Sziasztok!
Most raktam fel nemrég a miui 1.7.29-es verziót és több hibát is észleltem: A kamera sokszor befagyott rásült az előző kép, néha leállt. A böngészőm is leállt párszor és egyszer nem lehetett bekapcsolni a wifit.Az elején csinált olyat, hogy nehezen hozta be a launcher prot bekapcsolás után, de szerencsére ez nem volt komoly gond mert amikor a wait-re kattintottam és nem a force closera mindig szépen betöltött. (622-es baseband+rill; legújabb vorkKernel) Ezekre a hibákra ha tudtok valamilyen megoldást, ötleteket akkor írjátok meg.
Előre is köszönöm!

(#7728) lortnok


lortnok
csendes tag

Elolvastam a telepítés menetét skynet módra, nagyon jó lett :)
Csak a biztonság kedvéért és én először wipeoltam és utána telepítettem ez számít vmit? :D

(#7729) lortnok


lortnok
csendes tag

ja és a mountolás se müködik nekem vmiért, arról már volt szó régebben ha jól láttam de konkrét megoldást nem találtam rá ha megtenné vki és leírja erre a megoldást azt nagyon megköszönném. A hiba: befagy a telefon, a gép nem érzékeli. cwm,ből a külső sd-t tudom mountolni.

(#7730) horseface77 válasza lortnok (#7729) üzenetére


horseface77
tag

Hali! Nálam a mountolási problémát a Vorkkernel okozta,a sajátjával nincs gondom.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#7731) lortnok válasza horseface77 (#7730) üzenetére


lortnok
csendes tag

Köszi szépen egy hiba ezzel megoldódott de a camera még mindig rossz!

(#7732) janes74 válasza djnyakesz (#7725) üzenetére


janes74
senior tag

Ha a hülye segít a "retardáltnak",akkor ez van. :DD Még jó,hogy Skynetre számíthatunk!

(#7733) Skynet258 válasza janes74 (#7732) üzenetére


Skynet258
veterán

Hóó srácok, nem mondtam én senkire, hogy retard vagy hülye, csak néha a "szájbarágás" éri el a leggyorsabb sikert... :D

https://geekpulse.hu

(#7734) lortnok válasza janes74 (#7732) üzenetére


lortnok
csendes tag

mi van?
nekem nem kell szájbarágni elég ha elmondod hogy kell megcsinálni a ckamerát... omg te zseni....

[ Szerkesztve ]

(#7735) lortnok válasza janes74 (#7732) üzenetére


lortnok
csendes tag

vagy lehet hülye vagy ehhez.... ;)

(#7736) lortnok válasza qfm (#7714) üzenetére


lortnok
csendes tag

szia én letöltöttem a vorkkernel downloadert, ott belehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett sd!
De nekem miui és vorkkernel kombóval a mountolás nem ment

[ Szerkesztve ]

(#7737) janes74 válasza lortnok (#7735) üzenetére


janes74
senior tag

Lehet :D De nem is neked írtam :N És nem is volt nagyon komoly,ezért off.Amit most be is fejezek. :K

(#7738) lortnok válasza janes74 (#7737) üzenetére


lortnok
csendes tag

köszi

(#7739) sanyo8


sanyo8
csendes tag

Valami gyanús nekem...sztem a homályos képek a következők miatt vannak:
Van ugyebár az autofokusz, amit fókuszálás közben egy software elemez, a legélesebbnek megítélt részre "visszaáll" az exponálás előtt, de szerintem meg elcsúszik,nem a legtökéletesebb képre áll vissza,ezután veszi kezelésbe a tömörítő kodek, ami ilyenkor már lehet akármilyen f@sza, nem produkál tökéleteset.
Javítsatok ki ha nem így van, de szerintem jó kamera van benne, csak ugye megint a gyártó részéről az optimalizáció, a csiszolgatás hiánya, a kapkodás látszik a produktumon...szerintem.

(#7740) Bear válasza sanyo8 (#7739) üzenetére


Bear
aktív tag

Azért akinek homályos a kép az hátlap nélkül is kipróbálhatná, nekem a maszatos plexi szokott problémát okozni.

(#7741) Skynet258 válasza Bear (#7740) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajnos itt nem erről van szó, első körben mi is kipróbáltuk ezt... :(

https://geekpulse.hu

(#7742) wolruf


wolruf
őstag

Továbbra is help :)

Hogy lehet beállítani, hogy a tárcsázóban ne ,,tagolja szét'' a telefonszámot? Milestone-nál megtaláltam, ennél nem :S

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7743) Balázs1986 válasza sanyo8 (#7739) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nem mindegy, hogy életlen, vagy homályos :)
Amire te gondolsz, annak az eredménye az életlen kép. Van olyan is néha valóban, hogy nem talál rendesen fókuszt, de manuális módban az orvosolható.
Amivel a bemutatott képek alapján itt baj van, az inkább olyasmi, mintha egy nagyon áttetsző fehér réteg lenne a képen. Ez is szoftveres szerintem, de inkább a white balance beállítása nem megfelelő :)

Más téma: a Voodoo sound projekt befagyott, vagy mi lehet? Több mint 2 hete egyetlen bejegyzés sincs :( Pedig messze nem végleges ami kint van.

(#7744) zero977


zero977
tag

Ezt érdemes megvenni a GSMline-nál 81 ezerért? Azt írják, hogy angol nyelvű, telefon+töltő.

Vagy melyik boltban érdemes (ajánlott) ilyen telót venni?

(#7745) Iomega válasza zero977 (#7744) üzenetére


Iomega
őstag

Azt javaslom, hogy személyesen vegyél telefont. Próbálj bontatlant kérni,amin a záró cimke is fent van. Tételesen nézd át, hogy minden meg legyen. A garanciát is kérdezd meg, hogy mennyi és milyen (bolti, vagy gyári). Próbáld ki, nézd meg mikori gyártású, minél frissebb , annál jobb szerintem.
Van megbízható bolt, bár drágább kicsivel. Itt nézd meg, megbízható boltnak van minősítve, a vásárlók visszajelzése alapján.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#7746) derrik válasza avoka (#7723) üzenetére


derrik
őstag

Mi nem működik ? Ami telefon menüjében van?
-nem indul a google maps
-nem talál műHódat
-nem kapcsol be a GPS vevő
Melyik?

(#7747) sanyo8 válasza Balázs1986 (#7743) üzenetére


sanyo8
csendes tag

iiigen valóban néha van ilyen ködfátyolszerű a képen.
A manuális állítgatással az a bajom,hogy egy 8mpx képet a telefon kénytelen neked 800x480-ra konvertálni, hogy közben láss is valamit a kijelzőn, namármost ekkor már nem is annyira valós képet látsz tulajdonképpen, és nehezen találod el azt az élességet,amit szeretnél.

(#7748) Dawee


Dawee
tag

Kereken 48 órája húztam le a töltőről a telefont és most van 20 %-on, ez már elfogadható nekem :) Teljesen átlagos használat, telefonálás, pár sms és néha wifizés volt ebben a 2 napban. Ja és FR19 rom és 1800mAh-s akksival tartok itt.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#7749) Iomega válasza Dawee (#7748) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor jó az 1800mah-s akksi. :C

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#7750) Dawee válasza Iomega (#7749) üzenetére


Dawee
tag

Még nem használom régóta, de úgytünik kb. 4-6 órát jelent plusszba szerintem.

A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.