Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Rotate válasza kun0203 (#8399) üzenetére


Rotate
veterán

tény... oda kell figyelni nagyon, de amúgy semmi ördöngősség... és megmaradnak az adatok :)

jooker82:

ha az a gond, hogy angolul van, akkor összedobhatok neked egy magyar leírást, aztán be is nyomhatnánk az elsőbe, most már nem ártana azt se frissíteni :)

olyanok vagyunk az elsővel, mint az LG a telefonjaival :D

szerk: ez nem custom rom, nem cwm-el kell... wipe se kell... van egy leírás, 2-3 program amit a gépen kell elinditani, és aztán lefut, és friss a telefon... de jó ha xp van a gépen, win7-en nem biztos, hogy elkezdi, kun0203-nál is az volt a gond, nem telepitette neki a win7 a drivert, és nem indult el a frissítő... csak állt...

[ Szerkesztve ]

(#8402) jooker82 válasza Rotate (#8401) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hát igen,a frissités nem árt..:D
Nekem egyébként nem sürgős...kivárom a smartflash verziót...De sokaknak lehet jól jön....Meg mihelyst kirakod,hátha kijön a 2.3.tudatván,hogy feleslegesen dolgoztál...:D
Az 5000 ft-os memkártyából van még?? Bár külföldről rizikós rendelni...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#8403) tome.jr


tome.jr
addikt

Rotate: Ha megírod a kdz telepítést magyarul, akkor beleteszem az elsőbe. Valóban illene már frissíteni amúgy. Noszogassatok és hétvégén megcsinálom :)

[ Szerkesztve ]

(#8404) kun0203 válasza tome.jr (#8403) üzenetére


kun0203
tag

Amúgy te ext4-el használod a kernelt vagy csak natúr ext3-al?

(#8405) Rotate válasza jooker82 (#8402) üzenetére


Rotate
veterán

én rendeltem tőlük több cuccot is, nem volt vele gond :) konkrétan innen ettől a bolttól :)

igen még van, Sandisk és MyMemory (ez a saját márkájuk, de amúgy a kártya no name, én pontosan ezt vettem, és hibátlanul működik) ja és még van Kingston és Integral, de ez utsó kettő már nem fér bele 5000-be, kb 5500 körül jön ki :)

mind class 4-es, kivéve a Sandisket, de mivel olyan gyors a class 2-esük mint másnak a class 4-ese, ezért egy kalap alá lehet őket venni :)

előre fizetsz ugyebár, amit megoldhatsz akár sima Visa Electron kártyával is, de van PayPal lehetőség is :) sajna Szlovákiába nem szállítanak, ezért nekem BPi ismerősömhöz rendeltem, kb két hét alatt megjött a csomag, korrektül be volt csomagolva, nem hiányzott semmi, és nem volt utólagos plusz költség sem :) kell ennél több? :C

[ Szerkesztve ]

(#8406) tome.jr válasza kun0203 (#8404) üzenetére


tome.jr
addikt

A jelenlegi kernel ext4-es, később ígérik az ext3 verziót belőle. A kernel telepítéskor átkonvertálja a rendszert ext4-re.

Viszont mióta csereberéltem a kernelt azóta nagyon merül az akksi, újra kell majd tenni a romot sajnos.

Szerk: A FEAR 12.5-be belekerült a NeoBlaze

[ Szerkesztve ]

(#8407) Rotate válasza tome.jr (#8406) üzenetére


Rotate
veterán

na jó akkor gyorsan nekiállok, aztán lefordítom a kdz-s cuccost :)

(#8408) kun0203 válasza tome.jr (#8406) üzenetére


kun0203
tag

Pedig azt hittem hogy megy ext3-al is de lehet hogy kevertem a vorkkernellel.

Rotate: Sok sikert az íráshoz bár nem tudom hogy tudsz ilyen későn ezzel foglalkozni :Y .

(#8409) Rotate válasza kun0203 (#8408) üzenetére


Rotate
veterán

tegnap reggel fél 6-kor feküdtem le, egész éjjel bütyköltem a telefon-t, a backupokkal szarakodtam :)

ez most csak egy fél órás munka, 1-kor már az ágyban leszek :D

(#8410) bumbi84 válasza Rotate (#8342) üzenetére


bumbi84
csendes tag

Na még egy kérdés: a smartflasht már megtaláltam, letöltöttem, el is olvastam mit kell csinálni, de ezeket a v10c 0622 meg v10d 0725 romokat honnan lehet letölteni? Ezek full gyári cuccok? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezek az újabb romok szintén magyar nyelvűek? Vagy a romnak semmi köze nincs a nyelvi beállításokhoz? Amúgy én először megpróbáltam az LG mobile Phone Updater Toollal vagy micsodával is frissíteni a telefont, de a v10d 0405 -ömre azt írta, hogy ez a legújabb...szóval most megpróbálom a smartfalsh-t, csak kellenének ezek az új romok.

(#8411) Rotate


Rotate
veterán

Nah elkészült a fordítás, a képeket is beleraktam egy 3 oldalas Word dokumentum az egész, tome.jr majd megkapja még mailben is kirakja vagy a fájl-t vagy pedig a tartalmát, ezt rábízom :)

Ha valakinek sürgős, tessék: KDZ Update magyar leírás

bumbi84:
Igen gyáriak, csak LG szeret tökölni, és bár az egyik országban már kinn egy frissítés, addig a többiben még szopnak, illetve az Updater is többnyire rosszul ismeri fel, hogy a legfrissebb rendszer van-e fenn. Igen függ a nyelv a ROM-tól, de amiket itt írok tartalmaznak magyar nyelvet.

A Smartflashes 622 v10c ROM hoz link: [link]

Viszont ha már frissítesz, akár frissíthetsz a legújabbra is, töltsd le azt a KDZ Update-s doksit amit itt linkeltem, abban minden benne van ami kell, linkek is :) Célszerű, hogy XP legyen a gépeden, ha nem XP-d van akkor inkább a Smartflashes megoldást válaszd, bár el fog tartani mire lejön a ROM mivel Smartflashes ROM 600 mega körül van mivel az teljes rendszer, míg a kdz fájl csak frissítés ezért az csak 200 mega :)

[ Szerkesztve ]

(#8412) peter_27 válasza Rotate (#8411) üzenetére


peter_27
aktív tag

Köszi a részletes leírást (fordítást), még alszok rá párat, és lehet megpróbálom megint felrakni ennek alapján.
És a RIL ugyan úgy cwm-el?

Galaxy S10

(#8413) derrik válasza bumbi84 (#8410) üzenetére


derrik
őstag

-rom a 8411. hsz-ben
-rom nyelv függő, nem a készülék
-amit Lg Mobile Update ír az a tök hivatalos, tehát nincs újabb a mi régiónkban. Vagy ami még rosszabb az Erzsi már nem is tudja mit, hová, és kinek frissít........
A 622 Neu nálam jól muzsikál....csak az aksi idő kótyagos "Nekem" 1xűen Smartflash segítségével telepíthető komplett megoldás, nem kell tódozni-fóódozni........

(#8414) kristoof92


kristoof92
tag

picit off:
már megy a google navigation hivatalosan is

(#8415) Beaumont válasza kristoof92 (#8414) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Gondolom nem offline állapotban, vagy letölt térképeket előre?

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#8416) derrik válasza Beaumont (#8415) üzenetére


derrik
őstag

offline-ben már ment abban 16x16 km-es négyzetben is amit lelehet tölteni...../meg volt a hack ami feloldotta ezt a területi megkötést/
csak nemtom hangos navi is lesz??

(#8417) peter_27 válasza derrik (#8416) üzenetére


peter_27
aktív tag

Ez már hangos navi. Az viszont engem is érdekelne, hogy offline-ban mit csinál.

Galaxy S10

(#8418) wolruf válasza peter_27 (#8417) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem offlineban letöltött térképekkel semmit sem csinál. Bemondja, hogy adatkapcsolat megszűnt és ennyi. Valószínűleg a tervezéshez továbbra is a szervert használja, tehát nem teljesen offline.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8419) Rotate válasza wolruf (#8418) üzenetére


Rotate
veterán

Úgy offline, ha előre megtervezed, letöltöd azokat a részeket, és úgy mész ki a nagyvilágba...

de nekem ez így nagyon erőltetett... van pár sokkal jobb alternatíva, bár tény, azok nem ingyenesek...

(#8412) peter_27:

a RIL-el aztán már nem kell tökölni, benne van a ROM-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#8420) killer2


killer2
tag

Kipróbáltam ezt az új V10D-t, az új BBvel együtt. Sajnos ez nekem nem vált be. Smartflashel felkúszott az új BB, utána CWMből V10Cre telepítettem a V10D-t (KDE-s verzió a Win7em miatt nem játszik, emiatt nem húzok fel egy XPt). A sebesség kellemes volt, addig a pár percig, amíg fent volt a ROM, ugyanis nem csatlakozik WiFire. XDA-n láttam, hogy nem egyedüli a gond. Valamint a root is érdekes volt. A programja pl fent volt, de nem adott ki root jogod semminek, pl ROM Manager nem tudott CWMbe bootolni, stb. ADB se működött rendesen, szóval ez kilőve.
Most fent van az új FR19 FEAR 12.5 a NeoBlaze kernellel. Remélem, hogy ez jobb lesz, mint volt. Egy napig ugyanis az FR19 RC2 +NeoBlaze kombó volt fent és 2 óra alatt mindössze 3x fagyott le, szóval tarthatatlan volt.
Azért ha kijön egy teljes Smartflash-es verzió a V10Dből, akkor kap egy esélyt, de amíg a CWMes verzió nem jó, a másik meg csak XP alól telepíthető normálisan, addig ez nem életképes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8421) Rotate válasza killer2 (#8420) üzenetére


Rotate
veterán

egyértelműen a négy darabos BB és a CWM miatt szar ez az új v10d... eddig akinek a kdz-vel felment, annak mindenkinek jó volt, nem volt gond se wifivel, se mással :)

esetleg megpróbálhatod win7-el is a kdz-t, legrosszabb esetben annyi törénik, hogy nem indul el a frissítés... ha meg elindul az csak jó :) win-win :)

egyébként az eredeti leírás win7-re van, szóval lehet, hogy meg lehetne próbálni...

vagy mondjuk ha 32 bites a win7 akkor nem kitörölni a dll fájlt... vagy valahogy variálni hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#8422) tome.jr válasza killer2 (#8420) üzenetére


tome.jr
addikt

Áruljátok már el honnan lehet leszedni a smartflash verziós 0725 BB-t :)

(#8423) Rotate válasza tome.jr (#8422) üzenetére


Rotate
veterán

modaco-ról, de ne szedd le, 4 darabból kell felflashelni, és eddig aki próbálkozott vele nem örült... szerintem vagy told fel kdz-vel az egészet, és rakd rá vissza a mostani rom-odat, vagy inkább várj rendes smartflashesre...

(#8424) tome.jr válasza Rotate (#8423) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha szívás van vele akkor lehet kihagyom és megvárom a normál változatot belőle. A mostani rommal amúgy is elégedett vagyok, már vagy 1 hónapja ez van fenn.

622 vagy 606 BB-vel is jelentkezik amúgy ez a wifi probléma? Vagy úgy még nem próbálta senki?

A mail-t küldjed, még nem kaptam meg

(#8425) killer2 válasza Rotate (#8421) üzenetére


killer2
tag

64bites Win7em van, de lehet, hogy teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#8426) horseface77 válasza Rotate (#8423) üzenetére


horseface77
tag

Én a kdz-verziót raktam fel tegnap. Eddig csak jót tudok róla mondani, gyors, stabil. 3g hálózaton erősebb, stabilabb a vétel.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#8427) Rotate válasza killer2 (#8425) üzenetére


Rotate
veterán

ha 64 bites akkor csináld pontosan a leírás alapján, ahhoz minden lépést végig kell csinálni :)
de mondom, ha csinálod pontosan, és mondjuk 10-20-30 percig nem történik semmi miután elindítottad a flashelés részét, akkor el sem indult a frissítés, szal kihúzod, aksi vissza, és használod tovább...

de gyári romra frissítsd rá :)

(#8428) Rotate válasza tome.jr (#8424) üzenetére


Rotate
veterán

azért nem kaptad meg mert elfelejtettem elküldeni :D:D:D most megy is gyorsan :D

(#8429) Rotate


Rotate
veterán

nah, bocsi a tripláért, hogy ne kelljen doksizgatni, itt van a kdz-s frissítés magyar menete emészthetőbb formában, hamarosan bekerül a link az elsőbe is, jó próbálkozást :)

LG Optimus 2x frissítése KDZ fájl segítségével

(#8430) simi12345


simi12345
tag

http://index.hu/tech/2011/08/11/ingyenes_navigacios_programot_inditott_a_google_magyarorszagon/

azért ez nem offline :DD

(#8431) Joczika


Joczika
csendes tag

sziasztok

kdz frissítés win7 x64 ultimate,leirás alapján tökéletesen lefutott.
magyar leírásért köszönet :R
most már az új rom ketyeg fenn,kb 5 perc volt talán kicsit több.

(#8432) Rotate válasza Joczika (#8431) üzenetére


Rotate
veterán

nagyszerű, akkor érdemes win7-el is próbálkozni, úgy néz ki a 64 bitessel nincs gond :) egy próbát mindenképp megér, mint mondtam, legrosszabb esetben nem indul el a frissítés, és potyára vettük ki az aksit...

[ Szerkesztve ]

(#8433) simi12345 válasza simi12345 (#8430) üzenetére


simi12345
tag

leteszteltem a google navigációt:
mobilnet kell hozzá, mert különben nem fogja megtervezni az útvonalat
amikor megtervezte, (elég hamar talált jelet is) akkor sokféle nézet közül választhatunk, van dugó figyelő is, (bár nem tudom mennyire volt friss, de nem rossz) (gondolom ehhez is kell a net, máskülönben honnan tudná, ha pl percre pontosan szeretné tudatni azt velünk, merre van a dugó)

viszont hang navigálás az nincs, kb. olyan mint amikor lehúzom a hangot, a" másik" navinál...
ez engem nem is zavar, mert úgyis leszoktam halkítani, de gondolom ez user függő

pontosan navigált a kijelölt helyre ( egy rövid 22 perces 14km-es szakasz volt)

hogy ez mennyi mobilnetet használt , azt nem tudom, nincs ilyen mobilforgalom figyelőm, mert korlátlan a netem, lehet érdemes lenne egy watchdoggal letesztelni

hát röviden ennyi

(#8434) Tutu7030 válasza simi12345 (#8433) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tévedés, mert van hang navigáció!:) Igaz, a magyar hang(Judit) fizetős 500Ft körül van.
De előbb kell telepíteni az svox alkalmazást,majd ahhoz kell a Hungary(Judit) kiegészítés. Tök jól beszél.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#8435) simi12345 válasza Tutu7030 (#8434) üzenetére


simi12345
tag

értem, de mivel nem volt se megvéve, se alapból rajta, ezért nem volt hangnavigálás :U

de most már ezt is tudjuk :C

(#8436) dergander


dergander
addikt

Ha jól értelmezem akkor a v10c újabb kiadás mint a v10d mert a telefont a v10cvel adta a telenor...?

Másik LGnek küldött emailböl kiderül valamikor szeptember végére van beidőzitve a 2.3 vagyis ez a választ kaptam,hát lehet van benne igazság,késés okát nem árulták el...

Am elnézem hogy mindenki hogy szenved a romokkal,nekem böven jó a gyári,gyors stabil,nincs gond,én azt javaslom szeptemberig mindenki várjon ;)

[ Szerkesztve ]

(#8437) Rotate válasza dergander (#8436) üzenetére


Rotate
veterán

A legújabb állás szerint v10d a legújabb, 725-ös bb-vel, nálam egyelőre tökéletes, gyors, nincsenek hibák, de abszolút :) persze lehet most kiabáltam el, de egyik hülyeséget se produkálja, amit eddig... ezt így kellett volna kiadni :)

Merem nyugodt szívvel ajánlani bárkinek, ezzel már vígan elleszek GB-ig :)

Ja és ez is gyári :)

[ Szerkesztve ]

(#8438) jooker82 válasza Rotate (#8437) üzenetére


jooker82
nagyúr

A 725-ös bb-n nem torz a hang?? mert nekem egyedül,csak az 502-esen jó....bár a 622-est még nem próbáltam,de felesleges lett volna....
A fotózás javult vmit??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#8439) kun0203 válasza jooker82 (#8438) üzenetére


kun0203
tag

Nem torz a hang. A fotók minősége javult de nem számottevően, nem találkoztam még a tejköd effektel de a stock helyett amúgyis szivesebben használom a camera 360-at.

Amúgy a gps nálam nem működik, nem talál pozíciót sehol. Más gond nincsen vele.

(#8440) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Háát... jelentem hogy Vista Ultimate 32bit sp2-n nem megy :(
Holnap nekimegyek egy XP-vel :(

kb 15 perce semmi sem történik... újraindítottam a gépet, hátha az a baj, meg újra kezdtem az egész folyamatot... USB tuti jó kábel is meg kimenet is!

De legalább ennyivel okosabbak lettünk :) (vagy csak én vagyok ilyen szerencsés) :)

UI: milyen gyári romot ajánlotok, felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#8441) Rotate válasza djnyakesz (#8440) üzenetére


Rotate
veterán

Én egyértelműen az újat... Ha van XPs géped sztem csináld meg :) én nem bántam meg :)

(#8442) peter_27 válasza Tutu7030 (#8434) üzenetére


peter_27
aktív tag

Én is teszteltem ma a google navit, nálam van hang pedíg nem vettem hozzá semmilyen más hangot. Nagyon szűkszavú egy igo után de beszél.

(#8433) simi12345
"hogy ez mennyi mobilnetet használt , azt nem tudom"

Óbuda-Liszt Ferenc reptér kb.16km oda vissza, közben kicsit keresgéltem a mapson is és ez volt 3mb.

Galaxy S10

(#8443) killer2


killer2
tag

Most akkor megint gondba vagyok, mert ami 12.5ös Modaco FEARt találtam most XDA-n, az gyönyörűen megy és már el is kezdtem berendezkedni rajta. De szerintem most nyomok is rá egy backupot, aztán repül fel ez a V10D. Bár egyrészt úgy vagyok vele, hogy egy custom ROM az már tapasztalatok alapján testre van szabva, ami nem kell, az ki van véve, nincs benne annyi felesleges cucc, stb, szóval jobb, mint a gyári. Másrészt viszont a gyári az mégis csak gyári és hiába hajlamos az LG elcseszni ezeket, de mégiscsak nekik vannak drivereik a cucchoz. Egy próbát kap a V10D, ha bármi gond van, akkor megy vissza ez a ROM.

(#8444) killer2


killer2
tag

Nálam nagyon nem működik ez a KDZ frissítés. A "Software update [KDZ]" mindig szépen elkezdni a dolgát, eljut a kicsomagolásig, azon rágódik egy kis ideig, aztán kapok egy ilyet: "MOD UpTestEX MFC Application működése leállt".
(A pontosság kedvéért: Win7 Ultimate 64ről próbálkozok)

[ Szerkesztve ]

(#8445) killer2 válasza killer2 (#8444) üzenetére


killer2
tag

Probléma megoldva. Win7 alól a francért se akart felmenni, ellenben volt egy XPm vmware-en, ami meglepő módon teljesen jól kezelte az USBt és gond nélkül feltette a V10d-t. Pedig nem hittem volna, hogy virtuális gépről lehet normálisan telepíteni valamit ilyen "speciális" módokon USBn, meg pöcsömtudja min kersztül. De úgy tűnik, hogy szépen kikerülte a Win7et.

(#8446) djnyakesz válasza Rotate (#8441) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Tehát rakjam fel az általad pár hszel feljebb linkelt v10c-t? és aztán rá a kdz update?

(#8447) wolruf


wolruf
őstag

Na, ma reggel véééégre sikeresen én is feltettem a v10d-t. A leírásban említett "pár" hibaüzenettől a frász jött rám, konkrétan a frissítés egészében hibákat dobott végig :)
Utána az updater (a telcsi újraindulása és LG logó villogtatása után) nem engedett kilépni, mondván még fut az update. Szerencsére akksi berakás után már jól ment minden. Az első start sokkal lassabb a szokásosnál (ez a kezdőknek, mint én, fontos lehet), így kicsit aggódtam. Most már beállt, tényleg hangyányit gyorsabbnak tűnik.
Restartolok még párat, biztos jó lesz. Az adatok pedig megmaradtak valóban, remek :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8448) Rotate válasza djnyakesz (#8446) üzenetére


Rotate
veterán

Igazából teljesen mindegy milyen gyárit raksz fel előtte, ha van a gépen egy öregebb smartflashes az is jó lesz, meg ez is ugyanúgy :) a lényeg, hogy gyárira frissíts rá, mert az a biztos, én nem merném custom romra ráfrissíteni...

(#8449) tome.jr


tome.jr
addikt

+20 Mb ram hack modaco romokhoz az OTA kliens törlésével : [link]

[ Szerkesztve ]

(#8450) Rotate válasza tome.jr (#8449) üzenetére


Rotate
veterán

Fr19ben ez már benne volt, legalábbis az about phoneból eltűnt a frissítés :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.