Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Soni84 válasza kun0203 (#8997) üzenetére


Soni84
tag

köszi!
Kipróbálom. FR19-re hogy kell felrakni?
Csak letöltöm és beflashelem cwm-en keresztül? Úgy hallottam mintha másmilyen cwm kellene konkrétan a cyanogenmodhoz.

(#9002) bumbi84


bumbi84
csendes tag

Nem igazán értem, miért sírnak annyian a 2.3-as frissítés után. Amióta felsmartflasheltem ezt a 7.25-ös v10d euro opent (kb. másfél hete), azóta tökéletes a telefon, most végre úgy működik, ahogy mindig is kellett volna neki. A régebbi gyári rommal volt elég problémám nekem is, de ezzel most mindegyik megszűnt. Persze lehet, hogy a rendszer nullára rakása oldotta meg a problémákat. Nem tudom, hogy végül is minek köszönhető a tökéletes működés, de én javaslom mindenkinek, akinek problémája van a telefonnal, hogy smartflash-sel tegye rá ezt a romot, és toljon egy factory resetet, mert így gyakorlatilag egy friss, szűz rendszert kap. Aztán ha még így is gond van, akkor már elképzelhető, hogy a szervíz a megoldás.

(#9003) Eli577 válasza bumbi84 (#9002) üzenetére


Eli577
senior tag

Smartflash után nem szükséges a factory reset, mert a smartflash legyalul mindent a belső memóriából. Már a samrtflash után olyan lesz a telefon memóriája, mintha a gyárból került volna ki. :DDD

(#9004) kun0203 válasza Soni84 (#9001) üzenetére


kun0203
tag

Csak leszeded és flasheled simán. Én rom managerrel dobtam fel a friss cwm-et azzal sosem volt baj.

[ Szerkesztve ]

(#9005) bumbi84 válasza Eli577 (#9003) üzenetére


bumbi84
csendes tag

Én amúgy azért toltam factory resetet, mert az xda-ról leszedett rom felrakása után furcsa módon néhány oda nem illő fájl/program jelent meg a telefonon. Mintha egy előző user hagyott volna ott néhány dolgot. Nem tudom, hogy készülnek ezek a smartflash fájlok, lehet, hogy a készítők a rendszerrel együtt összecsomagoltak néhányat a programjaik/fájljaik közül?

(#9006) -SamS-


-SamS-
tag

valahogy az én kijelzőm is összekarcolódott, van valami megoldás a karc eltüntetésére ?

ha nincs akkor holnap vissza viszem a boltba és a kijelző ragasztására panaszkodok majd :)
és a két saroknál levő sárgás behatásra.

ekkor az egész kijelző panelt cserélik ? értem ez alatt hogy a kijelzőn levő karc is kilesz cserélve " új " gorilla grassra ?

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#9007) Rotate válasza -SamS- (#9006) üzenetére


Rotate
veterán

A kijelző nincs egyben a GG-al... szal ha cserélik is a kijelzőt, ugyanaz az üveglap kerül vissza a tetejére...

(#9008) aira válasza -SamS- (#9006) üzenetére


aira
csendes tag

-véletlen-

[ Szerkesztve ]

(#9009) Balázs1986 válasza -SamS- (#9006) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha ragasztásra panaszkodsz, akkor leszedik az érintőpanelt, feltesznek egy új ragasztócsíkot a kijelző és az érintőpanel közé, és kész is. Ha a foltokat nálad a kijelző produkálja, akkor kijelzőt cserélnek (de nem hinném, szerintem ez is bevilágítás következménye). Az érintőpaneledet egyik esetben sem cserélik. Arra az lehetne pl. jó megoldás, ha behalna az érintésvezérlés.

Rotate: beelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#9010) -SamS-


-SamS-
tag

akkor marad a karc ha jól gondolom, láttam hogy van lehetőség polírozásra is adott készítményekkel, ezek mennyire hasznosak ? amúgy nagyjából 1cm az egész csak pont középen van, és fehér háttéren látható, annyira nem zavaró és a működést sem zavarja természetesen :) csak idegesít hogy 2 hetesen megkarcolódott úgy h látszik is :S

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#9011) uyka


uyka
tag

Üdv !

Nos nekem is megérkezett a telefon délután 13:00 kor azóta töltőn van . .
és ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni mennyi időt kell töltőn hagyni ?
meg miképpen tegyem ?
mert halottam olyat is, hogy 3x kell pirítóst csinálni az akksijából .
ezt úgy, hogy megy 12 órán át . utána lemerítem de nem kikapcsolásig .
és ugyan ezt 3x . . . .

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#9012) Skynet258 válasza uyka (#9011) üzenetére


Skynet258
veterán

Az akksikat már vagy 10 éve nem kell "kisütni"... de ezt annyira belenevelték az emberekbe mindenhol, hogy még 20 év múlva is ezt fogjuk szajkózni. :D Töltsed, használd, töltsed, használd, és így tovább, amíg a világ világ... :D

https://geekpulse.hu

(#9013) kun0203 válasza uyka (#9011) üzenetére


kun0203
tag

Az akkura vonatkozó részt olvasd át:
[link]

(#9014) uyka


uyka
tag

Skynet258 , kun0203 !

:- > Köszönőm . Szépen ! :)

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#9015) jooker82 válasza Skynet258 (#9012) üzenetére


jooker82
nagyúr

És fogadni merek,h a Vodánál,meg Ténél dolgozó hölgyek,még mindig ezt mondják,egy-egy telefon eladásánál.... :K :U

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9016) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Csak a telenornál ilyen szívás mobilnetet használni az lg-vel, vagy a másik két szolgáltatónál is? Sokszor a 3g/edge váltáskor hosszú ideig ledobja a hálózat(még a 1220 sem hívható).

Jooker82
A telenornál is ez a sablon szöveg.:)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9017) Skynet258 válasza jooker82 (#9015) üzenetére


Skynet258
veterán

Telenornál is, legalábbis nekem is mondta a csaj... de nem volt erőm magyarázni neki, bólogattam, hogy jól van, persze, aztán léptem. :D

https://geekpulse.hu

(#9018) -SamS-


-SamS-
tag

szerintetek ez beválhat a karc eltüntetésére ?
http://www.drmobil.hu/product_info.php?products_id=292

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#9019) derrik válasza -SamS- (#9018) üzenetére


derrik
őstag

szerintem........
a polírozó anyagok mint ez is, műanyag alapú dolgok polírozására alkalmasak ! És ott is csak több fokozatban tudom elképzelni. Durva : a karc eltüntetése, finom: elő polírozás, és finom vagy fényezés..../kicsit szakmába vág/ az üveg tárgyakat szintén több lépcsőben kell szerintem de hogy hogyan és mivel arról minimum egy "képkeretezőt kell meg kérdezni"
Én magam meg nem próbálnám...... a régebbi érintő kijelzős telefonok mint az Omnia I-nél ezt nem ajánlották! De hogy most mi a helyzet ????

(#9020) janes74


janes74
senior tag

korábban betette valaki a MIUI hátteret de nem találom.Help!

(#9021) wolruf válasza derrik (#9019) üzenetére


wolruf
őstag

Az a baj, hogy a gorilla glass ismereteim szerint nem üveg, hanem egy magnézium ötvözetű ,,anyag''. Nyilván azért nem ismert a pontos összetevő, mert a gyártó ebből él :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9022) Balázs1986 válasza -SamS- (#9018) üzenetére


Balázs1986
addikt

Mondjuk én ki nem próbálnám...

wolruf: "Gorilla Glass is an environmentally friendly alkali-aluminosilicate thin-sheet glass." :)

(#9023) janes74 válasza janes74 (#9020) üzenetére


janes74
senior tag

Megvan,másik fórumon volt.

(#9024) Skynet258 válasza Balázs1986 (#9022) üzenetére


Skynet258
veterán

De kemény... mondjuk tökéletes nem lett így sem... :)

https://geekpulse.hu

(#9025) Balázs1986 válasza Skynet258 (#9024) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bátor volt, aki nekilátott :D Na igen, maradt ott pár kisebb karc :)
Amíg csak 1-2 apró karc volna a telón, biztos, hogy nem mernék ezzel szívózni (vlószínűleg utána sem :D

(#9026) janes74 válasza Skynet258 (#9024) üzenetére


janes74
senior tag

Gratulálok!Most olvastam,hogy a blogod az 5. helyezést érte el a Goldenblogon.Szerintem ez kifejezetten jó. :C

(#9027) Skynet258 válasza janes74 (#9026) üzenetére


Skynet258
veterán

Nektek, szavazóknak köszönhető! :R Egyébként én sem számítottam eleinte ilyen jó helyezésre. :K

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#9028) -SamS- válasza Skynet258 (#9027) üzenetére


-SamS-
tag

énis szavaztam, de nem akartam kommenthuntolni hogy +1 :)

az ötleteket köszönöm, de úgy látom hogy a karc marad akkor :) nem vészes és csak fehéren szembetűnő és ha valamivel játszom vagy nézek rajta akkor "keresni" kell hogy hol is van pontosan, szóval annyira nem vészes.

LG Optimus 2x ;) Fckin Awesome ;)

(#9029) Tutu7030 válasza -SamS- (#9028) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem anno egy matchbox hagyott ~15 centis féknyomot az lcd tv-n.
Bekapcsolt állapotban 2-2,5 méterről már szinte észrevehetetlen.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9030) Soni84


Soni84
tag

Volt már valaki aki decompile-olt volna bármilyen applicationt, hogy megváltoztassa azt?
LG keyboardba akarok belenézni, és megtalálni a változót ami az ékezetes betűk felugrásának idejét tárolja. Az egyik legjobb keyboard amit valaha használtam, nehéz félreütni, és nagyon responsive is. Swiftkey-t használtam eddig, az is jó, csak kicsit laggol. Meg úgy egyébként is érdekel ez a téma, tanultam java-t.

Szerk: meg is van

Egyébként lévén beépített system applicationról van szó, elképzelhető, hogy lesz vele problémám? CSinált már valaki előtte ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#9031) Skynet258 válasza Soni84 (#9030) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem ha csak ezt az egy tényezőt akarod módosítani, akkor nem lesz vele probléma. ;)

https://geekpulse.hu

(#9032) Soni84 válasza Skynet258 (#9031) üzenetére


Soni84
tag

Hát ha már benne vagyok akkor csak körülnézek mit ronthatok el :)
Próbáltad egyébként?
Utána csak újracompile-olom, felinstallálom a telefonra és kész, ugye?

Más: tegnap felraktam CM7-et(115), és egészen jó, bár nekem hiányzott az LG felület, illetve a kamera nagyon ratyi volt(ködös). Illetve battery life is mintha egy hangyányit jobb lett volna. Próbáltam rákeresni, hogy lehet ezt javítani, de nem találtam konkrétan CM7-re való kamera fixet. Visszaraktam rá utána a open EURO-t, és láss csodát, kamera újra használható! (ok, kicsit szaggat sötétbe, de az nem olyan gáz)
Tipp?

(#9033) Skynet258 válasza Soni84 (#9032) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem próbálgattam ilyesmit személy szerint, de anno a fórumomban játszogattak a Gingerbread bill-el, pl ékezeteket raktak bele (akkor még nem volt benne), színezgették... és semmi gond nem volt. A te módosításod sem akkor falat, hogy megfeküdje az android gyomrát. ;) Max csinálj az eredetiről egy backup-ot.

https://geekpulse.hu

(#9034) jooker82 válasza Balázs1986 (#9022) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én poliroztam már pasztával telefon kijelzőt....Igaz nem volt rajta karc,de szép fényes lett.....autópasztával csináltam....Eliveg a karcokat is elfedi...bár az autók esetén pár mosással lejön,de addig szépen csillog...meg könnyebb törölni...
Nekem még a fólia is rajta van,ugyh hülyeség lenne ilyenbe belekezdenem,.... :U

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9036) Balázs1986 válasza jooker82 (#9034) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az egy dolog, de érintőképernyő volt? Pontosabban kapacitív? Még pontosabban GG?
Nem mindegy azért :D

(#9037) jooker82 válasza Balázs1986 (#9036) üzenetére


jooker82
nagyúr

Egy SE k800... De az lényegtelen,h az üvegfelület alatt mi van....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9038) sagit


sagit
addikt

sziasztok

off a téma és bocsi hogy írok... csak 1 kérdés...

alvó állapotban ( screen off) de bekapcsolt wifivel jelzi pl a maileket azonnal a telefon? értesít róla rögtön?

köszi a választ :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#9039) Balázs1986 válasza jooker82 (#9037) üzenetére


Balázs1986
addikt

Épp csak annyi, hogy a K800 előlapja nem üveg, hanem plexi, és főleg nincs az aljára vasalva (vagy mittudoménmilyentechnológiávalnyomjákrá) egy vezető réteg (mivel az érintésvezérlés konkrétan egybe van beépítve a kijelzővel, nem pedig mögötte egy külön lapon van) :)
K800-nak én is bátrabban esnék neki, mint ennek :D

sagit: Ha be van kapcsolva az értesítés, kellene küldenie.

[ Szerkesztve ]

(#9040) Skynet258 válasza jooker82 (#9037) üzenetére


Skynet258
veterán

:Y Ez nagyon nem így van... ;)

https://geekpulse.hu

(#9041) jooker82 válasza Balázs1986 (#9039) üzenetére


jooker82
nagyúr

de most,ha az üvegfelület megkarcolódik,akkor mért nem sérül az érintőpanel...mégis ugyanúgy működik tovább...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9042) Balázs1986 válasza jooker82 (#9041) üzenetére


Balázs1986
addikt

Mert alatta van. Két összepréselt réteget képzelj el. Ha a felsőt éri egy karc, az nem megy át az alsóra.
Másrészt, a polírozással ugye vékonyítod -> gyengíted ezt az üveg réteget, ergo a gg veszíteni fog az -egyébként esésnél így sem túl nagy- ellenállásából is.
És ha összerakom azt a két dolgot, hogy az érintést érzékelő réteg az üveg alján van, és hogy a polírozás vékonyítja ezt az egyébként is vékony üveget, akkor kijön az, hogy előbb-utóbb (vagy egy mély karc eltüntetésének megkísérlésénél) eltoszódhat az érintésvezérlés is.

[ Szerkesztve ]

(#9043) jooker82 válasza Balázs1986 (#9042) üzenetére


jooker82
nagyúr

De én nem papirral csiszoltam,hanem polirpasztával,amely egyetlen réteget sem szed le,az üvegből... felkentem rá...hagytam megszáradni....és letöröltem.... Gyakorlatilag,annyi hatása van a mintha egy vizes szivaccsal áttörölném és mégis szépen csillog utána....meg az esetleges karcolásokat elfedi.....A kocsimnál is sokszor csináltam ezt....csak azt ugyebár hetente mosni kell és egy idő után lekopott a paszta...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9044) Balázs1986 válasza jooker82 (#9043) üzenetére


Balázs1986
addikt

Így már más, akkor tényleg nem vékonyodik. Akkor viszont az a kérdés, mennyire engedi át a töltést (mivel ugye kapacitív képernyőnél nem nyomást érzékel, hanem elektromágneses tér változását) :)
Egy teszt erejéig tényleg jó lehet, ha könnyen eltávolítható.

[ Szerkesztve ]

(#9045) jooker82 válasza Balázs1986 (#9044) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én konkrétan a WS platinummal csináltam,melyet a tv is sokáig reklámozott.....csak telefonhoz elég húzós lenne az ára...a szett 12000 ft..... de én nyilván kocsihoz vettem,csak néha a telefont is kifényesitettem vele....
A kocsimon az ablakot is lehetett vele polirozni.... és egy védőréteget húzott rá,ami valóban igaz és még az esetleges karcolásoktól is védte....
Valóban nem lehet tudni,h egy érintős telefonnál mit vált ki,de akinek már nagyon karcos,v már úgyismindegy alapon gondolkodik,egy próbát megérhet....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#9046) derrik


derrik
őstag

Aki használja ? Tudja-e, hogy a gyári zenelejátszóból indított nóta miért indítja az Google Music-ot is?? És ott totál nem is az a szám indul el amit akartam, és kétszer kell a zene lejátszóból is kilépnem. 1x az LG, 1x a Google appból ?????

(#9047) derrik


derrik
őstag

Aki kereste ! MIUI háttérképek!
http://data.hu/get/4173346/wallpaper.rar

(#9048) enekes19sve


enekes19sve
csendes tag

Sziasztok!

Van valami olyan alkalmazás, vagy kernel, ami javítja a fényképek minőségét, hasonlóképpen, mint ahogy a felvételeket a camera mod?

(#9049) kun0203 válasza enekes19sve (#9048) üzenetére


kun0203
tag

V10D-vel + camera360-al nagyon szép képeket lehet lőni.

(#9050) janes74 válasza derrik (#9047) üzenetére


janes74
senior tag

Én kerestem.Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.