Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) Zlika válasza Rover623 (#36000) üzenetére


Zlika
aktív tag

Hármas, pontos illetve nullás.

(#36002) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok,van egy fura dolog amit nem értek. Telepíten az alkalmazást,kiírja,hogy nincs elég hely,pedig van a rendszermemóriából még 1 GB,a belső memóriából 2,6 GB hely. Ezt miért csinálja? A Proamp-ot akarom feltenni. ICS-em van és rootolva van.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#36003) buktagt540 válasza gyu456 (#35998) üzenetére


buktagt540
senior tag

Használtál valaha linuxot?A válaszodból ítélve nem.Ez nem egy szoftver,hogy minél újabb annál jobb.Van,hogy egy régebbi kernellel jobb eredményt érhetünk el,mint egy újabbal.

(#36004) mr.szabados válasza Dead Zone (#35993) üzenetére


mr.szabados
tag

v30-nál a hang fel+bekapcs a cwm indító!

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#36005) gyu456


gyu456
tag

Nem vitatkozok senkivel mert itt ha ír valaki valamit, már is lehurrogják vagy gúnyolódnak rajta ha nincs tisztába vele az ember mi, micsoda.

Ha írók, tisztelj meg annyival hogy válaszolsz legalább!!!

(#36006) god992 válasza mr.szabados (#36004) üzenetére


god992
aktív tag

az érdekes, mert nálam a bekapcs+hang LE v30nál is ugyanúgy!

(#36007) mr.szabados válasza god992 (#36006) üzenetére


mr.szabados
tag

Hát nálam meg nem.. :D

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#36008) ThomasOtter


ThomasOtter
csendes tag

Emberek!

Csak nekem ilyen gyenge az akkumlátori dőm max 24 óra wifi+egyéb a V30a-val vagy van rá valami gyógymód?Csak azt ne mondjátok, hogy akkor pakoljam vissza a régi 2.2.2-es rendszert, ha nem felel meg az üzemidőm?!

Osszátok meg az észrevételeteket legyetek szívesek ezzel kapcsolatban!Köszi!

Peace...

(#36009) cjvt3o válasza gyu456 (#36005) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

:)

Mindenesetre a helyzet a következő:

2.6-os sorozat vége és a 3-as sorozat eleje gyakorlatilag ugyanaz a kernel. A fő-verziószám váltást igazából semmi sem indokolta, nagyjából az van, hogy Linusnak ilyen napja volt. :) (Egyébként sok-sok évvel ezelőtt azt is mondta, hogy a kernel sosem fogja elérni az 1.0-s változatot, mivel az azt jelentené, hogy készen van, márpedig a kernel sosincs kész.)

A jelenlegi ARM droidokon futó Linux kernelek a 2.6-os végéből illetve a 3.0-s elejéből kerülnek ki, ennek a különbségnek feltételezésem szerint az egyes zárt driverek supportja az oka, illetve esetleg az, hogy az adott gyártó termékpalettáján lévő eszközök többsége melyik kernel sorozatra vannak építve. Érdemi különbség felhasználói szempontból nincs.

A Linuxnál a felhasználási cél, környezet és permanens stabilitás sokkal erősebben esik latba általában, mint a naprakész frissítések. A legtöbb linuxos rendszergazda akkor szokott szoftvert frissíteni, ha stabilitást vagy biztonságot veszélyeztető súlyos hiba van a korábbi verzióban, amit az új verzió úgy javít, hogy nem ajándékoz meg cserébe újabbal, illetve, ha az új verzió olyan szolgáltatást hoz, amelyet a felhasználási cél igényel. Az is fontos, hogy egy adott, akár stabilnak megjelölt frissítés a napi használat során bizonyít-e - ezt itt is érezheted, hiszen sokan rengeteg ROMot próbálunk ki, és megírjuk a tapasztalatainkat, illetve mások ilyen tapasztalatai alapján döntjük el, próbát teszünk-e vele. Egy "éles" rendszeren viszont már nem próbálgat az ember. A frissítések száma nagyon nagy (nem csak kernelt értve ez alatt), én pl. Gentoo-t használok desktop környezetben, naponta átlagosan akár 50-100 frissítést is felrakhatnék, ha naprakészen akarnék tartani minden alkalmazást - és az is kérdés, naponta mennyinél állnék vissza a korábbi kiadásra, mert valamivel elégedetlen vagyok.

Ami a 3.0.x-es kernel naprakészségét illeti, tudomásom szerint az utolsó stabil jelöléssel kiadott kernel 3.7.x-es, azaz valójában a 3.0.x-es távolról sem naprakész.

A lehurrogásnak, stb. az az oka, hogy időről időre újra és újra előfordul ilyen kérdés vagy megjegyzés a fórumon, úgyhogy kicsit mémmé vált a téma - talán érdemes lenne egyébként a kernellel kapcsolatos 1-2 általános alapinformációt is leírni az 1. hozzászólás frissítésekor.

(#36010) buktagt540 válasza gyu456 (#36005) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ne haragudj,nem lehurrogásnak szántam,elnézést,ha arrogánsra sikeredett a válaszom.Előttem szóló tökéletesen kifejtette a dolgot,remélem most már érted,hogy nem számít a kernel verziószáma. :R

(#36011) rmagyar válasza rmagyar (#35997) üzenetére


rmagyar
tag

OK, megoldottam. Nvflash-el visszaállítottam egy GB-s partition layout-ot és utána simán felment a v30b.
Magyar nyelv nincs (nem is kell) és nem laggol annyira mint a V30a.

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36012) Rickenstein válasza rmagyar (#36011) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Annyira :/

PS C:\>_

(#36013) rmagyar válasza Rickenstein (#36012) üzenetére


rmagyar
tag

Persze, kényelmesebb honosítva (és nem mindenki tud angolul), de néha hülyét kapok az erőltetett fordításoktól.

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36014) david_97


david_97
senior tag

nemtudjátok miért nincs wifi egyik fajta Djangoval sem???????? :W

(#36015) rmagyar válasza david_97 (#36014) üzenetére


rmagyar
tag

Mi a gond a wifi-vel?

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36016) david_97 válasza rmagyar (#36015) üzenetére


david_97
senior tag

egyszerüen nem kapcsol be :(
se 1.0 se 1.1 djangoval :O

(#36017) rmagyar válasza david_97 (#36016) üzenetére


rmagyar
tag

Ezek szerint az 1.2-es verzióban javítva van. Nézd meg, hogy a RIL és BB passzol-e (GetRIL)

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36018) david_97 válasza rmagyar (#36017) üzenetére


david_97
senior tag

1.2-t hol lehet leszedni??????

[ Szerkesztve ]

(#36019) rmagyar válasza david_97 (#36018) üzenetére


rmagyar
tag

Konkréten 1.2-es verziót én sem találtam, de itt a DjangoManoucheX1.1KoBOC12.zip-et nevezhetik 1.2-nek (1.2GHz-re húzott OC kernel)

"Roads? Where we're going we don't need roads." - Back to the Future

(#36020) Tutu7030 válasza rmagyar (#36017) üzenetére


Tutu7030
veterán

Na, azért a getrilben nem kellene megbízni teljesen, mert nekem ezzel működik rendesen a wifi és a mobilnet is, a getrilnek meg mégsem tetszik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36021) david_97 válasza rmagyar (#36019) üzenetére


david_97
senior tag

pont ezt tettem fel és nem kapcsolja be a wifit...a topogigi féle az bekapcsolja,meg a cm10 is
csak a djangok nem :(

(#36022) snipr válasza ThomasOtter (#36008) üzenetére


snipr
aktív tag

Wifi által okozott drain-re sokan panaszkodtak... Penguss77 talált elvileg valami megoldást erre és már benne is az ics layoutos CM10-ekben (illetve wpark kernelében is)... Carbu (Django atyja) most irt nemrég a thread-be, hogy megpróbálja átemelni ezt a wifi fixet a gyári kernelekbe is...

(#36023) esox válasza Engineer81 (#35900) üzenetére


esox
senior tag

Hali, nálam is v30 van (Manouche), és az első 1-2 restart óta semmi gáz nem volt vele hál istennek. Az igaz hogy szívja az akkut, de már hozzászoktam, hogy ha megy a wifi és 3g, akkor egy okosteló sem bír többet egy átlagos napnál, ami alatt azt értem, hogy déután a melóhelyen már tuti töltnei kell. Az AnTuTu benchmart nálam ez előb 7.025-öt hozott, második indításra már csal 6.938, de nem sokkal többet (na jó egy ezressel) produkált a kindle fire hd is (7.699), amiben bár nem tegrás proci van, de 4 mag, a tegra3as n7 pedig 12.599-el tolta. Szerintem ha párszor újraindítanám mindegyik mást mutatna egy picit.

Aki már rakott fel MIUI-t, és Manouche-t is attól kérdezném, hogy Manouche után érdemes váltani? Mert nekem az ui nagyon bejön, kérdés, hogy nem lesz-e csiga tőle a telefon.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36024) esox


esox
senior tag

ismer valaki olyan touch led notification app-ot, ami v30-as romon is megy?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#36025) cjvt3o válasza esox (#36023) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

A MIUIv4 az eddigi (itteni) beszámolók (így a sajátom) szerint nem alkalmas hétköznapi használatra (legalábbis a multilanguage verzió, ami tartalmaz magyar nyelvet - a csak a kínai / angol nyelvű lehet, hogy jó, csak éppen az meg nem az én telefonom akkor már, hanem vmi kínai vagy angol ipséjé, ez esetben meg kérem a zs-met vissza :) ).

Mely tapasztalatot egyébként fájlalok, lévén így MIUI-GB maradt továbbra is, a stock - persze szigorúan szvsz - hagyományosan nyomába se ér a MIUI-nak, még stock.ICS vs MIUI-GB összehasonlításban sem.

(#36026) defy456 válasza esox (#36023) üzenetére


defy456
aktív tag

2x ugyanazt a pontot soha nem kapod, mert mindig csinal valamit a telefon 2 inditas kozott. A fo irányvonalat az azert megadja. Viszont ezek a tesztek nem teljesen tukrozik a valos hasznalat beli gyorsasagot. Pont nemreg irtam en is, cm10 re kevesebb pontot adott mint a django v30-ra, pedig a cm sokkal-sokkal gyorsabb volt minden teren. (Cserebe sokkal jobban merult)

(#36027) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Kérlek válaszoljatok. :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#36028) SBMke


SBMke
tag

Hali srácok,

CM10 még mindig használhatatlan ?

-- SBM --

(#36029) Kloss válasza cjvt3o (#36025) üzenetére


Kloss
őstag

A hétvégén felrakom az angol nyelvű verziót, mert végigolvastam a fórumot és a multi több sebből vérzik.
Jelent meg hozzá új kernel is, szóval ki akarom próbálni, hátha :)

(#36030) Klon


Klon
aktív tag

Sziasztok!

Karácsony óta vagyok p990 tulajdonos. A telót használtam vettem, a lentebb linkelt rom-mal.
Nekem azt mondták, h ez egy jó, megbízható rom nincs vele semmi baj...
Viszont nekem nem tökéletes. Legfőbb hiba, hogy egy 200MB-os dolgot nem bírok rámásolni az SD-re USB-n keresztül mert megfagy a Total Commander és egyéb más file kezelő is (win7 prof. x64). Az LG honlapjáról letöltött USB drivert használom, de valami nem oké. A LG PC Suite IV meg el sem indul, de ez nem is annyira zavar :)
Továbbá sztem gyorsan merül az akku, pedig nem sokat használom. mellékeltem arról is képet.
Többször előfordult, h lekapcsolja a wifit, bár tény, h hamar meg is találja.

Kérdésem az lenne, h tudtok e ajánlani jobb, stabilabb, szebb, gyorsabb Rom-ot ?
Nem vagyok még nagy Android guru, úgyhogy légyszi számomra is érthető nyelven válaszoljatok! :D

Előre is köszi!!

(#36031) david_97


david_97
senior tag

valaki tudna linkelni nekem egy CWM-ből feltehető gyári v30a-t????

(#36032) david_97 válasza Klon (#36030) üzenetére


david_97
senior tag

háát chucknorris edition :DDD ???????? én még ijet nem láttam...
ha van CWM ed akkor tedd fel ezt [link]
a 7.2-őt,előtte csinálj egy wipe cache partition,és wipe data˛factory reset-et
vagy ha van kedved babrálni linkelhetek smartflash-es gyári ics-t

(#36033) Klon válasza david_97 (#36032) üzenetére


Klon
aktív tag

köszi!

Kár, h szinte semmit nem értek abból amit írtál :S

(#36034) baluka6 válasza Klon (#36033) üzenetére


baluka6
aktív tag

[link]
Ajánlom figyelmedbe a belinkelt oldalt és a fórum első hsz-t. :R

(#36035) Klon válasza baluka6 (#36034) üzenetére


Klon
aktív tag

nah, ez kell nekem. :) legalább értem:)

Köszi!!

(#36036) david_97 válasza Klon (#36033) üzenetére


david_97
senior tag

háát ha kikapcsolod a telót és ugy kaocsolod be hogy hangerő le és bekapcs. gomb egyszerre elvileg elő kell hogy jöjjön a CWM és onnan választod hogy install Rom from sd card és meg kell keresni hova mentetted el a Rom-ot,aztán kiválasztod---->yes install és a többi megy magától
UI:a CWM ben a hangerő gombokkal kell lapozni és a kikapcs gombal pedig választani...ha kész reboot system now és megvárod mig bebootol :C [link]
itt olvashatsz kicsit én itt tanultam :D

(#36037) Klon válasza david_97 (#36036) üzenetére


Klon
aktív tag

nah jó, ezt értem is, de vajon megéri szenvedni vele? Tuti, h az a rom jó?
Bocs a lámaságért, de eddig WM 6.5-öt használtam, Szinte teljesen ismeretlen az Android.
ill, a mostani programjaimat, beállításokat, képernyő kinézetet el lehet valahogy menteni, hogy az új rom-ra vissza lehessen egy az egybe tenni?

(#36038) david_97 válasza Klon (#36037) üzenetére


david_97
senior tag

igen el lehet menteni ha a CWM-et sikerül beinditanod akkor ott van egy backup and restore vagy hasonló :D és ott a backup az megcsinálja magától..ha vissza akarod majd állitani a mostanit ugynez csak a restore és ott kiválasztod azt a dátumot ameik nap csináltad a backupot és visszaállitod :)
ajánlot még a titanium backup program és azzal elmenteni minden programot [link] innen szedd le a programot,kicsomagolod és feltelepited a lucky patchert meg a programot a patcherrel meghackeled és elmented a programokat :C

(#36039) Dead Zone


Dead Zone
tag

Üdv,mindenkinek.
Tud valaki egy olyan kernelt amivel húzni tudom a procit?Gyári V30a,illetve CM10 hez.De stabilra gondolok,mert hiba esetén nem tudom mit csináljak.
Előre is kösz.

(#36040) buktagt540 válasza Klon (#36037) üzenetére


buktagt540
senior tag

Én inkább egy gyári ICS tennék fel,a ginger már a múlté. V30a nekem 188 óra reboot és fagyás nélkül. Most teloról vagyok ha hazaérek kifejtem.

(#36041) Klon válasza david_97 (#36038) üzenetére


Klon
aktív tag

Kössz szépen!

(#36042) Klon válasza buktagt540 (#36040) üzenetére


Klon
aktív tag

sajna hülye vagyok még a Droidhoz, nem nagyon merem piszkálni, és azt olvastam, hogy ICS-vel vannak még cumik azoknak is akik értenek hozzá.
Jó nekem egyelőre a GB.. :D

(#36043) baluka6


baluka6
aktív tag

V30a rootolásban tudnátok segíteni? CWM-et feltettem,de a root nem megy. Vissza olvastam jó pár oldalt és próbáltam az nvflash-es módszert, de úgy visszatette a V10b-t :D

(#36044) buktagt540 válasza Klon (#36042) üzenetére


buktagt540
senior tag

Szerintem egy mókolásmentes,tök sima gyári ICS (amit én is már jó ideje nyúzok) jobb lenne de te tudod.

(#36045) _seth_


_seth_
veterán

Teszteredményekezet nézett valaki? V30A vs V30B?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36046) david_97 válasza baluka6 (#36043) üzenetére


david_97
senior tag

[link]
ezt tedd fel CWM-ből és kész :C

(#36047) Kloss válasza _seth_ (#36045) üzenetére


Kloss
őstag

(#36048) _seth_ válasza Kloss (#36047) üzenetére


_seth_
veterán

Köszi! Kb ugyanazt tudja akkor mint az A-s verzió tesztben. Kamera vajon lesz még használható valamelyik romban? Ez az A is elég vacak minden téren :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#36049) god992


god992
aktív tag

ez az 1.1-es Django csak nálam zabálja ennyire az akksit? ma már 2.szor töltöm és alig használtam most vagyok 15%on 4órája vettem le töltőrül és 46 perc kijelző használat, sokan dicsérik ezt a romot, mondjuk eddig nem nyomott random restartot mint a gyári(rendszeresen), de ez nagyon durva akkor is .... hihetetlen hogy erre a szarra nem lehet rendes romot csinálni(és ne értsetek félre nem a fejleszzőket hibáztatom, hanem az lg-t) :W

(#36050) Kloss válasza _seth_ (#36048) üzenetére


Kloss
őstag

Ha az LG-n múlik, akkor kétlem.

Szerk: azt nem tudom, CM-et próbáltam ugyan, de a kameráig nem jutottam el. Gyors mint állat, de tele volt hibával az, amit próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.