Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) Rotate válasza Balázs1986 (#7149) üzenetére


Rotate
veterán

Galaxy R vagy Galaxy Z néven jön valami S2-re hajazó Tegrás Samsung :)

(#7152) ferikek


ferikek
aktív tag

Még július elején jeleztem telefonon az LG Ügyfélszolgálatán a problémákat a telefonnal (állandóan, naponta 3-4-szer kéri a PIN kódot, így leválasztja magát a hálózatról, szóval alapfunkciójába használhatatlan).
Ma kaptam egy levelet, miszerint vigyem el szervizbe, azok beküldik az LG-nek, ők tesztelik, majd pedig kijavítják. Erre kíváncsi leszek! A legfrissebb gyári szoft van rajta, az esetek többségében sajnos nem működik megfelelően a telefon a szoftverrel, új még nincs hozzá, egyszóval patt.
Készítettem rengeteg fotót és videót a hibákról, azokat mellékelem. Ha nem tudják javítani, akkor vételár vissza.

(#7153) tamasgal válasza Skynet258 (#7148) üzenetére


tamasgal
senior tag

Ha ez igy van, akkor én vissza viszem a telefont, de nem ám az LG-hez vagy a Telenorhoz, hanem a fogyasztóvédelemhez! Ha lehet ilyet :F
Természetesen kinyomtatom a "az első kétmagos telefon hamarosan Android 2.3-al" szlogent! (amikor a pénzt kellett besöpőrni akkor nagy volt a pofa)

Egyrészt, kérem vissza a pénzem, másrészt kérek kártérítést is az átbaszás miatt! :Y

Milyen állat lenne ősszeverődni vagy 40-en és tüntetni az LG előtt!

Bas .............meg.............a ...........büd.............ku........................kat! :W

Bocs de elfogyott a türelmem!

Ha az LG-nél valakinek sértettem a jogait, nyugodtan hívjon fel! (mégjobb lenne egy személyes találkozó) :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

Gál Tamás
0670-371-20-94

(#7154) Skynet258 válasza Rotate (#7151) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt tudjuk, de nincs róla gyakorlati infó (pedig már asszem megjelent, vagy nem? :F ).

https://geekpulse.hu

(#7155) wape1980


wape1980
csendes tag

Sziasztok!
Azt hiszem lassan megőrülök!
Reggel 7:50-kor levettem a töltőről...azóta volt egy pár hivás,pici 3g a levelek miatt...most vagyunk 63%-on!!??
Gyári rom+fr19...nincs launcher,task killer stb. Sőt lassan már semmi nincs csak, hogy kibirja estig!!!
SZÉGYEN!!! (már csak 60%!)
Esetleg ötlet?? Az eladáson kivül persze :)

" Az a Te bajod, hogy túl sokat éltél vidéken....nem fejlődött ki az agyad!! "

(#7156) Daniel Alves válasza tamasgal (#7153) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Biztos nézne a fogyasztóvédelem is 40db X2-vel beállítanánk!mondjuk én semmi pénzért nem cserélném el és adnám el! :D :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7157) Rotate válasza wape1980 (#7155) üzenetére


Rotate
veterán

gyári rom+fr19? azt hogy?

amúgy ha átrakod 2G-re alig fog merülni :) 3G-re meg csak akkor válts ha mindenképp kell...
35 órája vettem le a töltőről, és még van 20%... volt net wifivel meg edgen is, twitter, GO Launcher van fenn, meg egy rakat app, gyári június 22-ei v10c... 2G hálózaton vagyok és semmi gond...

Daniel Alves:
Én is imádom, ha le kéne cserélnem, nem tudom mit vennék, mert nincs még egy telefon most ami ennyire tetszene :) Ha le kéne cserénem, valszeg Defy-t vennék mert az leglább olcsó, és megmaradna egy csomó pénzem... az O2X kategóriájú telefonok árban nagyon el vannak szállva, ráadásul nem is annyira szépek mint ez :)

[ Szerkesztve ]

(#7158) mycso válasza tome.jr (#7137) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Illetve ameddig szervizben van azzal az időtartammal tolódik ki a garanciaidő is...tehát olyat nem tudnak, hogy a gari végéig javítgatják.

Illetve jól írod, kb. a 3. alkalom után elállhatsz a vásárlástól --> mert ugye 3x kaptál ugyan abból a termékből rosszat és vagy ad egy másik tipust vagy pénz vissza ha az első nekem nem felel meg. Természetesen a vásárláskor kifizetett vételárat adják vissza, hiszen garanciaidő alatt nincs amortizáció!!! Ahol vetted ott adják vissza a lóvét, aztán hogy a bolt mit csinál az LG-vel, hogyan jut a pénzéhez, az már az ő gondja.

Régebben volt számtech cuccokkal elég pár garanciális problémám, némelyik pénzvisszafizetéssel, vagy másik gyártó termékére való cserével végződött. (csak ugye szeretik elhúzni az időt...)

(ja nem konkrétan neked címeztem, többen is érdeklődtek, hogy hogyan működik ez a garanciális dolog)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7159) Rotate válasza mycso (#7158) üzenetére


Rotate
veterán

pontosan így gondoltam én is, tehát, ha elégszer nem tudják rendberakni, van esély a teljes vételár visszafizetésére, nem kell rohanni hardverapróra veszteséggel eladni a szar telefont...

(#7160) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Van egy kis gondom!
az utolsó pontig minden jó viszont nálam a Start gomb inaktív már vagy 5 perce! :F

- telepítsük a smartflash alkalmazást majd indítsuk el SmartFlashTool_P990.exe-t
- kapcsoljuk ki a telefont és vegyük ki belőle az akkumulátort
- csatlakoztassuk a telefont az USB kábellel a számítógéphez miközben folyamatosan nyomva tartjuk a „hangerő le” gombot. Ekkor a telefon képernyőjén meg fog jelenni egy „szoftver frissítés” üzenet, miközben a futtatott smartflash program COM ablakában az adatok betöltődnek
- válasszuk ki a „ROM Copy D/L” fület és ezen belül a „Normal Mode”-ot. Az ’ERASE CAL” ne legyen kiválasztva
- az előzőleg letöltött és kicsomagolt rom .fls részét illesszük be a CP bin sorba, míg a .bin részét az AP bin sorba
- kattintsunk a start ikonra és várjuk meg amíg az új rom flash-elése megtörténik

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7161) Daniel Alves válasza Daniel Alves (#7160) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7162) tamasgal válasza Daniel Alves (#7156) üzenetére


tamasgal
senior tag

Félre ne érts, imádom a telefont és jól is müködik (hála Modaco-nak és itt a segítőkész srácoknak), de a 100.000Ft-ot nem csak a vasra adtam ki hanem ebbe benne volt a szoftver díj is!
Csakhát ami ezen volt ill. ami azóta megjelent (gyári szoft) mindennek lehet nevezni csak ép SZOFTVERnek nem!

Ha ezt az LG nem veszi tudomásul (márpedig nem veszi), hogy tulajdonképpen becsapot világ szinten pár millió embert, ellopta a szoftverre kiadott pénzüket (IGEN ELLOPTA) akkor ne csodálkozzon ha az emberek ezt nem nézzik jó szemmel!

Nagyon remélem, hogy végig fog söpőrni a világon egy LG undor, és majd amikor negativ számokban fog realizálódni náluk a vásárlási kedv zuhanása, majd akkor kezdenek el kapkodni!

Személy szerint engem Gál Tamást megkárosított az LG! Elopott tölem pénzt amiért nem kaptam cserébe semmit!

Tehát függetlenül mi lesz ennek a vége, sem mikrót, tv-t, sem semilyen huladékot nem fogok LG-t venni, sőtt az ismeretségi körömben is csak azért fogok lobbizni, hogy senki se vegyen LG-t.

Szégyen amit meg lehet tenni az emberekkel!

(#7163) wape1980 válasza tamasgal (#7162) üzenetére


wape1980
csendes tag

Sziasztok!

Rotate: Köszönöm megpróbálom...leszedem ezt a v10c jun 22-t bár előbb a modacot kell likvidálnom valahogy. Aztán megpróbáljuk az egészet tiszta lappal nem gyötörve tesztelni...ha kibír 1,5-2 napot úgy, hogy éjszakára kikapcsolom akkor talán megkegyelmezek neki...ha nem...akkor veszek egy e52-es nokiát :D

tamasgal: Én valamennyire EGYETÉREK VELED :R
4 évnyi bónuszpontot váltottam be a Telenornál.....szerinted megbántam!? :F

Üdv.

" Az a Te bajod, hogy túl sokat éltél vidéken....nem fejlődött ki az agyad!! "

(#7164) Balázs1986 válasza Daniel Alves (#7161) üzenetére


Balázs1986
addikt

Bár kicsi a kép, de a piros sávból feltételezve error-t kaptál. Semmi gond, van ilyen, próbáld meg még 1-2x, és ha akkor is ez lesz, nézz meg egy másik usb portot.

tamasgal: Én téged nagyon nem értelek :F Ha rendesen megy a telefonond, akkor miért vagy így kiborulva? Ahogy emlékszem, te inkább moddolt szoftokkal játszol, legújabb gyári frissítéseket nem próbáltál (bocs, ha tévedek). Biztos, hogy azokkal sem lett volna jobb, mint a legelső, amivel kézhez kaptad? Vannak itt, akik tényleg okkal vannak kiborulva, mivel a hibájuk (mivel nekik ténylegesen van) semmilyen rom-mal nem orvosolható, de részedről inkább valami lázadásszításnak néz ki (félre ne érts, nem bántásként...) :D

[ Szerkesztve ]

(#7165) Daniel Alves válasza Balázs1986 (#7164) üzenetére


Daniel Alves
őstag

...na most úgy néz ki másodjára gond nélkül felfog menni! (remélem)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7166) horseface77


horseface77
tag

Helló. Miui-hoz tettem fel a legfrissebb vorkkernelt De azóta a külső SD kártyát NEM mountolja be a teló. Recoveryben látszódnak rajta adatok. Help. Köszönöm.

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#7167) Balázs1986 válasza Skynet258 (#7154) üzenetére


Balázs1986
addikt

Na utánaolvastam, Mobilporton volt jelent meg róla nemrég egy írás, ez szerepelt benne:
"Nemrégiben a Three szolgáltató svéd kirendeltségénél előrendelhetővé vált a koreai gyártó Galaxy Z névre hallgató okostelefonja...Egyelőre nem tudni, hogy a Samsung Galaxy Z kapható lesz-e Magyarországon, Svédországban 3995 koronát (116 ezer forintot) kérnek az Android 2.3-as eszközért."
Ezek alapján Ginger lesz. De biztos tényleg van valami cink, mert az Exynos és a Tegra verziót anno kb egyszerre jelentették be, és utóbbi még csak most érkezik majd :F Kíváncsi leszek, a 2.3-on belül mi lesz a pontos verzió. Meglepődtem, hogy a G2X 2.3.3-mal jött.
Rotate: Köszi a tippet a névre, valóban a Z jelzésre keresve találtam a fenti cikket :)

(#7168) tamasgal válasza Balázs1986 (#7164) üzenetére


tamasgal
senior tag

Pontosan így van! Lázadást szeretnék kirobbantani!

Tudod miért? Mert tele van hócipőm azzal, hogy a kis embert mindig leszarják ha már a pénzt kicsalták a zsebéből!

És ha igaz amit Skynet ír, akkor ez bizony egy hatalmas világméretü átbaszás!

Skynet írta: És ez sem tegrás... egyre biztosabb, hogy az nV csúszik a Tegra kernellel (mert amit most tolnak kifelé USA-ban GB a G2X-re, annak is Froyo kernele van...).
Illetve olvastam tegnap olyat, hogy az nVidia kiadott valami Tegra kernelt, de olyan szinten más, hogy az LG-nek az alapoktól kéne újraírni a szoftverét... Ha ez igaz, akkor nem tudom mi lesz, lehet soha nem lesz 2X-re rendes GB saját kernellel, csak ilyen Froyo-GB hibrid...

Az pedig közel sem az LG érdeme, hogy a telefon telefonként müködik, hanem az eltökélt és jószándékú forumtársaké!

Pl: ha anyám vesz egy ilyen telcsit, szerinted hány nap mulva vágja földhöz tehetetlenségében? Megmondom: 2-3 nap!

Kicsit jobban bele lovaltam magam a dologba mint kellett volna, de ez vagyok én! :))

(#7169) Rotate válasza Balázs1986 (#7167) üzenetére


Rotate
veterán

valszeg azért jött ilyen hirtelen és hamar a 2.3 (hamar, haha úgy értem őszhöz képest :D ), hogy legyen legalább valami ha csak 2.3.3 is, hogy csituljanak a kedélyek...

ami a miénkre kiszivárgott az már eleve 2.3.4 szóval nálunk már az újabb fog kijönni :) valszeg csak ősszel...

bár nem tudom mit tökölnek ennyit, ha úgyis az öreg kernelre építik... akkor mi késik? a CM7 csapat 2 hónap alatt előjött egy majdnem tökéletes GB-vel, ugyanazzal a kernellel amire ők is építenek... és valszeg az LG 2.3-ma sem lesz kiforrottabb mint a CM7...

(#7170) Skynet258 válasza tamasgal (#7168) üzenetére


Skynet258
veterán

Kezeljük a helyén a dolgokat, mert még perelnek engem is valahonnan. :DDD Szóval amit én írtam, az a saját elméletem. Több forrást is olvasok naponta, itt-ott látok ezt-azt, és ebből következtettem ki a dolgokat. Senki se vegye se ténynek, se semminek, csak egy elmélet - bár azért is írtam le, mert valóban látok benne némi rációt, és ezzel nem vagyok egyedül.
Nem célom sem palotaforradalmat csinálni, sem szítani a tüzet. Nekem is megvan a véleményem a dologról, le is írtam már jópárszor, és valószínűleg én sem veszek több LG-t (telefont szinte biztos, hogy nem), de ez itt igazából senkit sem érdekel. :D
Személy szerint örülök a pernek, és kíváncsian várom, mi lesz a vége a dolognak - és remélhetőleg ez jó lecke mind az LG-nek, mint a többi gyártónak a jövőre nézve.

Szóval csak annyit akartam kihozni a dologból, hogy vannak tények és elméletek. Előbbieket mind ismerjük, sokan szívtunk mi magunk is; az elméletek meg csak párbeszéd szintjén jelennek meg, ne alapozzunk rájuk semmit, mert nem tudhatjuk az igazságot, maximum találgathatunk. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7171) derrik


derrik
őstag

Akkor ez az USA-s rom tölthető valahonnan, vagy várni kell még ???

(#7172) Rotate válasza derrik (#7171) üzenetére


Rotate
veterán

az csak a G2X-re jó... tehát nem érdemes keresgélni...

(#7173) tamasgal válasza Skynet258 (#7170) üzenetére


tamasgal
senior tag

Tudomásul vettem de ettől a tény az tény marad: ha a mai napon (2011.07.22) bemegy bárki vásárolni egy LG Optimus P990-es mobiltelefont egy boltba és kifizeti a meghatározott vételárát, joggal várja el hogy anélkül tudjon legalább telefonálni vagy hívást fogadni, hogy össze keljen barátkozzon a világ összes Android gurujával!

Jelenleg ez a "telefon" (vágod az idéző jelet :D ) erre nem alkalmas a legújabb szoftverrel sem! Az én olvasatomban ez a vevő megtévesztése s mint ilyen törvénybe ütközö cselekedet!

Engem lehet perelni ha egy szó is sántit abban amit leírtam!

Gál Tamás
06703712094

Ui: tudjátok miről kéne szóljon ez a topik? Jaj de szép háttérkép, honnan töltötted le? Klasz az új ikonkészleted átküldöd?

De nem! Itt az emberek zöme még telefonálni sem tud a gyári vacak, elkapkodott, kiforratlan, teszteletlen, elégtelen szoftver szörnyeteg miatt!

Sehol ahol árulják nincsen kiírva: Béta állapotú LG 2x mobiltelefon probálkozás eladó!
:DD

Na jó befejezem a morgást, csak tényleg pipa lettem mert kihuztak a zsebemből egy halom pénzt, és a szar szoft miatt elterjedt "LG 2X egy fos" jelző miatt a használtpiaci ár is a béka segge alatt van!

(#7174) Zlika válasza tamasgal (#7173) üzenetére


Zlika
aktív tag

Nézzük a "jó" oldalát:tömeg mobil nem lesz belöle az biztos... :DD

(#7175) Rotate válasza tamasgal (#7173) üzenetére


Rotate
veterán

A legújabb gyári van fent és nincs hívásgondom...

(#7176) tamasgal válasza Rotate (#7175) üzenetére


tamasgal
senior tag

Hányadik "nincsen gondom" romod ez az elmult 2 hónapban? :D

Csak viccből kérdezem, nehogy megsértődj! :)

(#7177) Balázs1986 válasza Rotate (#7169) üzenetére


Balázs1986
addikt

Remélem, hogy ha már jön valami, akkor eleve 2.3.4 jön (hozzáteszem, nem érzem azt, hogy nekem húdeszükségemvanaGingerbread-re, egyszerűen csak kíváncsi vagyok) :)
De ez a "kiadok egy 2.3.3-at hogy ne legyen nagyobb baj" nekem gyanús. Ha a G2x esetében tényleg 2.3.4-el foglalkoznának, nem látom reálisnak, hogy miért dobtak össze egy 2.3.3 verziót is külön, méghozzá valószínűleg egész jóra, mert XDA-n nem igazán láttam -még- rá panaszt. Szóval, furcsa na...de ez legyen az USA user group baja :)

Tamasgal: Értem, amit mondasz, és részben oké, de azzal, hogy mások nevében állsz oda akár Telenorhoz, akár LG-hez, akár fogyasztóvédelemhez a saját működőddel, nem érsz el semmiféle saját részű pénzvisszafizetést, meg semmit se. (Viszont ha az én telóm ténylegesen minden rom-mal szar lenne, mint pár embernek, engem kifejezetten idegesítene, hogy egy rendesen üzemelővel szidod őket :D ) Ez az a hülye szitu, amikor örülni kell, hogy a saját készülékkel nincs gáz. Vagy, ha vissza akarod kérni a pénzed, akkor nem kell örülni :D (Egyébként nekem sem minden rom / bb párossal ment rendesen, de szerencsére lett olyan amivel stabillá vált, akárcsak a többségnek).
Igazából csak ezt éreztem erős túlzásnak: "Tehát függetlenül mi lesz ennek a vége, sem mikrót, tv-t, sem semilyen huladékot nem fogok LG-t venni, sőtt az ismeretségi körömben is csak azért fogok lobbizni, hogy senki se vegyen LG-t."
Főleg, hogy itthon van egy LG monitor (4-5 éves), egy LG tv (~2 éves), egy LG mikró (~10 éves), és egyikkel se volt baj még sose. Amivel volt, az egy LG combo drive. De azokról köztudott volt, hogy hamar haláloznak :D
Szóval, csak azt akarom kinyögni, hogy persze, hogy nem normális a helyzet, de maradjunk reálisak (...vagy még az LG is visszaperel becsületsértésért :D )

(#7178) Daniel Alves válasza tamasgal (#7176) üzenetére


Daniel Alves
őstag

NEkem pl 3 hónap után ez a 2. ROM..gyári 10bről 10e! ...és tudod miért mert nem láttam értelmét cserélni mert tökéletesen működik a telefon! Se akksi probléma se hívás probléma egy szóval tökéletes!Azért ne általánosítsunk mert én megértelek de már kezdesz sok lenni...

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#7179) tamasgal válasza Balázs1986 (#7177) üzenetére


tamasgal
senior tag

Na akkor mégegyszer utoljára nekifutok és aztán befejezem!

1.Az enyém csak és kizárólag azért müködik jól mert Modaco a világra jött és kijavitotta azt amit én már egyszer kifizettem az LG-nek!

2.Az hogy soha de soha többet nem akarok az LG-nek egy árva forintot sem a zsebébe tenni,
és erre buzditom a barátaimat is a rossz tapasztalatom miatt, kvázi megóvom öket egy csalódástól, úgy gondolom alapjogaim közé tartozik!

3. Azt normálisnak tartod, hogy szinte lesajnálnak az emberek a telefonom miatt, mert én nem!

Itt ha valak perelhet az nem az Lg hanem mi felhasználok, akik nem kapták meg a pénzük ellenértékét!

Ez a véleményem, és persze nem is neked szól, csak muszály kiírni magamból :)

(#7180) tamasgal válasza Daniel Alves (#7178) üzenetére


tamasgal
senior tag

Na látom én lettem az elsőszámú közellenség mert le mertem írni a véleményemet ami ráadásul betüröl betüre igaz!

Tudjátok mit? Mindent vissza szivok, bocsánat LG valótlan dolgokat állitottam és már bánom!

Ui: Lg 2x eladó! Keress priviben!

(#7181) Rotate válasza tamasgal (#7176) üzenetére


Rotate
veterán

az előzővel 1 hívásgondom volt, az újjal egy sem, persze általánosíts csak, nekem mindegy... más gondom az volt, de javult az őúj rommal, persze nem tökéletes, de azért bőven használható... a telefon gyors, aksi jól bírja, mindent meg tudok vele tenni amit akarok...

nyilván lehetne jobb is, de én egy percig sem bánom, hogy megvettem, nyilván én vagyok az igénytelen...

[ Szerkesztve ]

(#7182) Balázs1986 válasza tamasgal (#7179) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze, nem kell ajánlani, én se teszem addig, amíg nem látom azt, hogy törekednek a normális működésű szoftver elérésére. De más eszközükre nem általánosítanék. Majd talán csak akkor, ha Tegra SoC lesz a mikrójukban, és Android 3.0 (mivel a mikró már bőven tablet méret :D ) alatt lehet beállítani rajta a kívánt programot :D
A többi része viszont nálad akkor jogos, ha a legújabb gyári rom-okra is frissítettél (elvégre nem véletlen adják ki, és ez más gyártónál is így van), és azoknál is hibásnak észlelted a működést. Ha nem frissítettél, akkor gyakorlatilag meg sem próbáltad használni a gyártó által kiadott update-et, nincs jogalapod a panaszra akkor sem, ha tudod, hogy nem mindenkinek oldja meg (fogyasztóvédelem is ezt fogja mondani, netes élménybeszámolókra nem alapoznak, csak tényekre (pl. garancialevél; ezért mondtuk el 4433x, hogy akinek zűrös és nem akar vele kínlódni, akkor is adja le javításra). Ha frissítettél, és az szoft javítja a gondokat, akkor nincs miről beszélni, esetedben megvolt a bugfix (persze továbbra is sajnálatos, hogy valamiért nem minden készüléken orvosolja a bajokat, ez egyértelműen nagy hiba az LG-nél, és számomra rejtély is, hogy totál ugyanazon az integrált hardveren totál ugyanaz a szoftver hogy képes ennyire váltakozó sikerrel menni :( )
Ha próbáltad az új gyári szoftvereket (vagy gariztatást) is, és a hibák azokkal is ugyanúgy jelentkeztek, akkor természetesen utólag is elnézést, ezt nem tudtam, ez esetben teljesen jogos amit írtál.
-na befejeztem, vagy értjük egymást, vagy sose fogjuk :D -

(#7183) wape1980 válasza tamasgal (#7180) üzenetére


wape1980
csendes tag

Szia!

Szerintem azért egy picit lassíts!! :)
Én ma napközben a teljes kiborulás szélén felhívtam az 5-6 legmenőbb és legjobban reklámozott pesti gsm boltot+megnéztem néhány hirdetést, hogy ki mennyiért árulja és főleg MIÓTA!!?? Ha jó napot fogsz ki a boltban akkor akár 45-öt is kaphatsz érte :F
Eladni...pedig....ÉN SOK SIKERT KÍVÁNOK HOZZÁ....de nem fogod tudni.
Ebben viszont teljesen egyetértek VELED....a sok negatív kritika miatt nemhogy lement a használt ára a 2x-nek hanem egyszerűen NEM lehet NORMÁLIS pénzért eladni (SAJNOS!)!
Én megtartom. 1. nincs pénzem másikra..ha lenne akkor inkább a családomra költöm. 2. szerintem a legszebb teló amit ma ENNYIÉRT kapni lehet.

:R

" Az a Te bajod, hogy túl sokat éltél vidéken....nem fejlődött ki az agyad!! "

(#7184) Skynet258 válasza Balázs1986 (#7182) üzenetére


Skynet258
veterán

Azért ha már ezt a jogalap dolgot nézzük, ugye senki nem gondolja, hogy nekem kötelességem letölteni mindenféle oldalról a letölthető hivatalos ROM-okat, még akkor is, ha tegnap adták ki őket? ;) Maximum arra "kötelezhetnek" (nem jó szó... javasolhatják), hogy használjam a gyári updater programot. Ez ebben a percben is egy 20110326 V10C szoftot ajánl fel számomra, ami azért elég régi darab, és hibák is vannak benne (nekem ez volt fent, nem lehetett elérni, stb. stb.).
Most az, hogy XDA-n kint van egy mittomén milyen rom mittomén milyen RIL-el meg BB-vel... azért ugye senki nem várja el, hogy tudnom kelljen használni, urambocsá: egyáltalán tudnom kelljen róla... :U
Ezért lehet bármilyen ROM stabil és működőképes, ha nekem pl. mint felhasználónak nem működik a hivatalos úton felajánlott 20110326 V10C szoft, akkor sem kell, hogy érdekeljen, mi van fönt a neten, és az mikori kiadás.

Persze most elrugaszkodtam kicsit a valóságtól, az ember megpróbál rugalmas lenni, végigjárni egy utat; nekem ez kimerült abban, hogy próbáltam felvenni a kapcsolatot az LG-vel, jó fej voltam, összeszedtem a hibalistát, segítőkésznek mutatkoztam... szartak rám így magyarul megmondva. :D
Végül ugyebár kikötöttem a MIUI-nál, és most semmi bajom, ez az eddigi legjobb és legszebb szoft, amihez szerencsém volt (és nem csak ezen a készüléken). Én most elvagyok.
De az egysíkú user, aki csak megveszi, használni akarja, és rájön, hogy rábaszott... annak joga van kinyitni a száját, és nem, nem mondhatjuk azt neki, hogy tetted volna fel a Modaco FR19-et, vagy a CM nightly-t... mert nem kötelessége ezekről egyáltalán tudomást venni.
Az "új" gyári szoftver pedig még mindig a 20110326 V10C. Régi is, szar is. Más, újabb ROM használatára pedig nem kötelezhető senki. Az más kérdés, hogy saját érdekében előbb utóbb mindenki váltani fog, akinek problémás a telcsije.

Remélem átlátható, milyen indíttatásból írtam a fentieket, és hogy pontosan mire szerettem volna rávilágítani. ;)

https://geekpulse.hu

(#7185) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Felesleges ezt ragozni....az userek 90%-nak a jelenleg kint lévő o2x romok mindegyikével van valami problémája, ami általában a készülék nornál használatát korlátozza.
(gondolom nem véletlenül kezdték el őket perelni az USA-ban)

Ezen nincs mit csűrni csavarni, hogy: de olyan szép készülék, meg olyan jó árba van a többihez képest, meg a x*x*xx rommal olyan jól működik....sz@r és kész ennyi.

Aztán ebbe vagy belenyugszik valaki (vagy az előbb leírt ábrándokba ringatja magát), vagy megpróbál tenni ellene. (sajnos itt Magyarországon inkább az elsőt választják az emberek, belenyugszanak, elfogadják olyannak amilyen)

Egyébként most már én is azt mondom, hogy 1-2x leírni ide a problémákat az OK, viszont 5-6x leírni ugyan azt teljesen felesleges --> vissza kell vinni (itt sajnos lesz egy elég hosszú átfutási idő) aztán a második-harmadik alakalom után szépen visszakérni a vételárat.

mod: egyébként amit írtak fentebb, már abból is kiderül, hogy mennyire semmilyen ez a vacak....azért nagyjából az összes okostelós topik arról szól, hogy melyik rommal/kernellel, stb. lehet szebbé, gyorsabbá tenni esetleg plussz funkciókat hozzáadni, itt meg arról szól minden, hogy hogyan lehet egyáltalán alapszinten használhatóvá tenni... :DD

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#7186) Balázs1986 válasza Skynet258 (#7184) üzenetére


Balázs1986
addikt

Persze, érthető. Nem is azt mondtam, hogy mindenkinek moddolni kell. De ha valami szoftveresen nem jó, alap, hogy a gyártó frissítését ráteszem, nem véletlen adták ki. És ha utána sem jó (vagy nem foglalkozok frissítéssel), szervizbe adom. Bármi követelési lehetőség a gyártó felé ezután léphet fel. Nem kötekedésből írtam le ezeket az előbb, ne értsd félre :) Pont ezért kérdeztem, hogy próbált-e tenni a hibái ellen egyáltalán a frissítés / szerviz segítségével (moddolást direkt nem is vettem bele, pont amiatt amit írtál). És ha próbált és nem vált be, akkor teljesen jogos. (A szervizben egyébként frissítik valamicskét tovább is, amikor nekem visszaadták a kijelző javítása után, v10c+0405bb volt rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#7187) Skynet258 válasza Balázs1986 (#7186) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem vicces ez a frissítéses dolog is (mármint amit otthon végzel), mert megvettem (illetve megkaptam a cserét), v10b-ről felrakta a v10d-t (vodás apn meg minden :D ), és arra meg a v10c-t akarta később felrakni... ABC-t sem ismerik ezek vagy mi... ;]

https://geekpulse.hu

(#7188) Balázs1986 válasza Skynet258 (#7187) üzenetére


Balázs1986
addikt

Igen, ez a jelölőrendszer nagyon érdekes. Állítólag régiónként máshogy variálják, de értelmét -és logikáját- nem látom :D

[ Szerkesztve ]

(#7189) Skynet258 válasza Balázs1986 (#7188) üzenetére


Skynet258
veterán

Na meg minek adtak nekem Vodás verziót? Itthon nem is forgalmazzák... valami kavar van ott is... :DDD

https://geekpulse.hu

(#7190) babosf válasza tamasgal (#7180) üzenetére


babosf
aktív tag

igazad van, valami hasonlót írtam én is pár hete.

Galaxy S23 Ultra

(#7191) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok, kérdés: a beépített gmail levelezőnél, hogyan lehet log out-olni?
nem bírok rájönni. (ha valaki kézbe veszi a tellót és rányom a gmailre egyből látszik a levelezés, nem kell bejelentkezni)

köszi

Galaxy S23 Ultra

(#7192) szaki04 válasza babosf (#7191) üzenetére


szaki04
senior tag

szvsz. nem lehet. Ez ilyen...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#7193) Zlika


Zlika
aktív tag

Bocsi srácok de a nagy perskedésben nem kaptam választ a kérdésemre. :) Szóval a ril bele szól-e az üzemidöbe és ha igen akkor melyiket érdemes feltolni?Az esetleges válaszokat elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7194) jooker82


jooker82
nagyúr

Nem olvastam 2 napig a topicot,de most öröm,h megint ez a szar hibabotránkozást kell olvasni....Egy ember elkezdi,utána jön 4 vki akinek hibás volt vmilyen szinten a készüléke,meg 4 akinek semmi baja és marják egymást.....
És szinte minden héten előfordul kétszer....
Akinek hibás,járja végig az utat és csikarja ki a gyártótól a vételárat....és igy nem 45-öt,hanem a 95 E ft-os teljes vételárat kapja meg,ha úgynézzük már megéri.....
A dühöngésből nem lesz semmi...
Az LG is ludas a dologban,de inkább az android.... A Wp7-es optimust mért tudták hibátlanul kiadni??.... :F

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#7195) Pumba3


Pumba3
tag

Pörögnek ám rendesen az események :)

Tegnap leszedtem egy témát a MIUI- hoz. Alkalmaztam is rögtön. Nos, a következő hibák léptek fel :D :

-Nem tudtam kikapcsolni a telefont. hosszú nyomásra nem reagált semmit a bekapcs gomb.
-Az alkalmazások sorra lefagytak, bármit megnyitottam, pár katt és leállítás/várás hibaüzenet.
- Az android process is lefagyot, leállítás/várás hibával.
- Nem lehetett kikapcsolni, csak akksi ki-be
- Az alsó vezérlő gombok nem működtek

Mondom gyorsan bekapcsolás után váltok témát, de az alsó vezérlő gombok sem működtek ugye. Akkor jött az újra rakás. Wipde cache ill dalvick cashe, majd MIUI újrarak, factory reset nélkül. A hiba továbbra is fent ált... Úgyhogy factory resettel tudtam megoldani a problémát, majd MIUI ismét feltelepít.

Ezután hibátlanul működött a rendszer, csak kezdhettem mindent elölről. És félre értés ne essen, nem fikázom a rendszert, mert egyébként baromi jó :D Csak egy valamilyen ... téma hozta ki ezt belőle. És tuti, hogy egyedi hiba, mert így még senki nem járt így. Szóval továbbra is hajrá MIUI! ;-)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#7196) Skynet258 válasza Zlika (#7193) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem most 0218 van, és meglehetősen tré az üzemidő... én is gondolkozom, hogy cserélek valami újabbra.

https://geekpulse.hu

(#7197) exelsior1 válasza Skynet258 (#7196) üzenetére


exelsior1
senior tag

Üdv
Az lenne a gondom, hogy amikor lekérdezem az Optimuson , hogy van-e frissítés, azt írja, hogy "A kapcsolat létrehozása hitelesítése hiba miatt megszakadt" Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

Galaxy S10

(#7198) Skynet258 válasza exelsior1 (#7197) üzenetére


Skynet258
veterán

Ott nem fogsz frissíteni semmit, kár is próbálkozni... :D Bár nekem csak azt írja, hogy jelenleg ez a legfrissebb verzió, vagy valami hasonlót, de onnan nem jön frissítés, ezért ne erőltesd. ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7199) exelsior1 válasza Skynet258 (#7198) üzenetére


exelsior1
senior tag

Megpróbáltam az LG PC Suite progiján keresztül is, de ott is valami hibát írt ki. Lehet, hogy semmi frissítés nincs alapból sem? :D

Galaxy S10

(#7200) Skynet258 válasza exelsior1 (#7199) üzenetére


Skynet258
veterán

Hibát nem írhat, maximum, hogy nincs frissítés... De ha v10c van fent, akkor "jó" vagy. :K

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.