Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) P3TR!CK válasza Tutu7030 (#7300) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Ha legördíted azt a menüt, ott a "Power" és a "Reboot" gomb is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7302) Tutu7030 válasza P3TR!CK (#7301) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor no problem.Csak működjön is.:D
A képlopás működik?

A root megmarad, vagy újra kell rootolni?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7303) P3TR!CK válasza Tutu7030 (#7302) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Aham, telón legelső gomb+hangerő le.

(#7304) Skynet258 válasza P3TR!CK (#7299) üzenetére


Skynet258
veterán

Ja, ok, akkor semmi gáz. Mondjuk nekem az előző megoldás jobban bejött, de megszokom ezt is, úgysem kapcsolom ki 5 percenként... :)

https://geekpulse.hu

(#7305) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#7302) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kicsúsztam a szerkesztési időből..:)

Akkor a root kérdés mellé még egy;
A kamera app ebben már a javított verzió, vagy újra kézzel kell átmásolni az .apk-t?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7306) HaRdCoRe válasza KonzolKartel (#7282) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

A Pack-ot külön utána recoveryben tegyem fel ugyanúgy? Ez a hibajavításokat tartalmazza?

(#7307) P3TR!CK válasza HaRdCoRe (#7306) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Igen, ott rakd fel. Hiba javításokat + angol nyelv. Én úgy csináltam, hogy:

1. wipe data/cache
2. ROM install
3. Lang pack
4. reboot.

Aztán a VorkKernel progiból felraktam a legújabb kernelt az -ext4, -uitweak kapcsolókkal, azóta nagyon "szmúsz". :) Hiba még 1 sem volt.

(#7308) derrik válasza P3TR!CK (#7307) üzenetére


derrik
őstag

Fm rádió, kamera rendben megy ????
A langpac az mit takar ???

[ Szerkesztve ]

(#7309) P3TR!CK válasza derrik (#7308) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

FM Rádió még nincs, kamera ok. A Langpack, az az, hogy angol lesz tőle, alapból kínai lenne.

(#7310) Pumba3 válasza P3TR!CK (#7299) üzenetére


Pumba3
tag

Nekem legördíti a "Phone options" menüt és választható a hang üzemmód, repülőgép, védelem, restart, kikapcs.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#7311) derrik válasza P3TR!CK (#7309) üzenetére


derrik
őstag

A hivatalos MIUI amit kb. két hétre emlegetnek? Abban a 2x minden funkciójának üzemelni-e kell? Vagy van olyan miről le kell hogy mondjunk....vagy csak tökéletes cuccra adnak áldást a fő csapatnál ?
Ja ..... és akkor még a honosítást is meg kellene oldani :)

[ Szerkesztve ]

(#7312) P3TR!CK válasza derrik (#7311) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Szerintem ezen már nincs nagyon mit javítani, max majd az FM rádiót hozzá adják valamikor külön. Ezt már nyugodtan le lehetne fordítani. Mit szólsz Skynet, neki fogjunk ?!

(#7313) Skynet258 válasza P3TR!CK (#7312) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát, a fordító srác azt mondta, hogy szól, ha kezdhetjük... Meg igazából azt sem tudom mely részeket és hogyan lehetne fordítani. Én megvárom míg szól... ;)

https://geekpulse.hu

(#7314) Tommysd1


Tommysd1
csendes tag

sziasztok.
Optimus 2x em van és a LGMobile Update felkínálta a LGP990-V10d verziót, én frissítettem minden rendben van, de csak angol nyelv illetve külföldi nyelvek vannak.. ott van a magyar is de ha azt választom akkor csak néhány menüpont magyar a nyelvválasztáson belül.. más minden angol vagy amit kiválasztok. Esetleg van magyar nyelvű frissítése is vagy majd ha lesz akkor felajánlja a program a frissítést?
köszi
sziasztok..

(#7315) P3TR!CK válasza Skynet258 (#7313) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Azt már kitanulmányoztam, hogy mit, és hogyan kell, utána olvastam. Most már csak várok a jelzésre, és kezdem. Van egy pár apk fájl (10-15), azokat kell majd fordítani, szétoszthatjuk őket. :K

(#7316) Skynet258 válasza P3TR!CK (#7315) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha gondolod kezdd el, aztán maximum majd beolvasztja... bár igazából ő csak tesztelést kért, a fordítást szerintem megoldja, csak át kell nézni, hogy minden rendben van-e, van-e amit másképp kéne fordítani, ilyenek. De több készülékre is fordított már, jelenleg épp négyre csinálja párhuzamosan, így nem hiszem, hogy sokat kell javítani a munkájában. ;)
Szóval ahogy érzed...

https://geekpulse.hu

(#7317) Pumba3 válasza P3TR!CK (#7315) üzenetére


Pumba3
tag

Ez miez? :D MIUIAndroid 1.7.22

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#7318) P3TR!CK válasza Pumba3 (#7317) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Az ami ma kikerült! :K

(#7319) Pumba3 válasza P3TR!CK (#7318) üzenetére


Pumba3
tag

Hogy én hogy siklottam el efölött! :D Nem értem :D Ebben is van angol nyelv? :)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#7320) ferikek válasza peter_27 (#7259) üzenetére


ferikek
aktív tag

Ugyan ez. Restart után pár óráig ok a sebesség-e a wi-fi-nek, utána szépen belassul...

(#7321) Feci40


Feci40
tag

Total Commander for Android
Én már feltettem :)
Bemutató: [link]

(#7322) Tommysd1


Tommysd1
csendes tag

sziasztok.
Optimus 2x em van és a LGMobile Update felkínálta a LGP990-V10d verziót, én frissítettem minden rendben van, de csak angol nyelv illetve külföldi nyelvek vannak.. ott van a magyar is de ha azt választom akkor csak néhány menüpont magyar a nyelvválasztáson belül.. más minden angol vagy amit kiválasztok. Esetleg van magyar nyelvű frissítése is vagy majd ha lesz akkor felajánlja a program a frissítést?
köszi
sziasztok..

(#7323) Rotate válasza Tommysd1 (#7322) üzenetére


Rotate
veterán

Első hsz alapján kell Smartflashel felraknod egy gyári romot, másképp nem lesz magyar nyelved, mivel nem ebbe a régióba szánt szürke importos telót vettél :(

(#7324) Tommysd1 válasza Rotate (#7323) üzenetére


Tommysd1
csendes tag

köszönöm. és el tudnád mondani hogy azt hogy csináljam? nem vagyok még valami profi ebben a témában.. honnan töltsek le vagy mit hogy csináljak?
köszi

(#7325) gagavectra21


gagavectra21
tag

Hali!Gondolkodom egy ilyen telón,megjelent már a 2.3 rá hivatalosan?

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#7326) Pumba3 válasza gagavectra21 (#7325) üzenetére


Pumba3
tag

Még nem! Talán ősszel. De Custom ROM-al király! :D

(#7281) Skynet258 És ki a gyorsabb alapon fog menni az a 100 ember? :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#7327) Zlika


Zlika
aktív tag

Nah ez remek rádugom a telot gépre és szét fagy...A telefon...Akkoe csak az a kérdés hogy fogom így rámásolni a romot az sdre?

(#7328) Zlika válasza Zlika (#7327) üzenetére


Zlika
aktív tag

ok megoldodott... :)

(#7329) spacer


spacer
aktív tag

Miui rom második újraindításnál visszaváltott kínaira, és akármelyik programot indítom force close, or report to miui felirattal elszáll. :(

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#7330) HaRdCoRe válasza P3TR!CK (#7307) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Köszönöm! Bár nem tudtam mégsem felrakni, megáll rögtön az elején a telepítés... Lehet újabb cvm kell? 3. akárhányas van fent, ha minden igaz már van 4-es is.

(#7331) Skynet258 válasza Pumba3 (#7326) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem, írni kell a srácnak privit (bár csak fordítóval tudom nézni az oldalt nem beszélem nagyon a németet... :D ).

MIUI fordítás: megkeresett a srác, hogy ezt már lehet fordítani, tesztelőket keres tehát. A dolog tippre annyiból áll majd, hogy ahogy itt is feltettétek a lang pack-ot, ugyanúgy egy olyat kell felrakni, csak nem angol, hanem magyar csomag lesz benne. Adatvesztéssel elméleti síkon ez nem jár (ki merem mondani, hogy gyakorlatilag sem), de csak olyan jelentkezzen, akire biztosan lehet számítani. A lényegi rész, hogy felrakod, ellenőrzöd a fordításokat, használod a telefont, és szólsz, ha valami nem jó.
Hogy ezt hogy csináljuk, még nem tudom, én szeretnék mindenkit összekötni a fordítóval, és akkor közvetlenül neki lehet mondani a dolgokat, de lehet, hogy a saját fórumomban nyitok egy témát a dolognak, és ott tudjuk megbeszélni a történéseket közösen (csak ehhez regelni kell nálam).
Egyelőre annyit kérnék, hogy aki innen részt venne a dologban, az keressen meg priviben egy elérhetőséggel (mail cím, amit mindennap olvas), és megbeszéljük a többit.

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#7332) derrik válasza Skynet258 (#7331) üzenetére


derrik
őstag

Hali......
Én sajnos nem tudok ilyen mélységekbe belemenni segítség terén. És sajna a koromnál fogva sem időm sem tudásom nincs hozzá. Viszont lelkes olvasója vagyok a fórumnak. Örülök annak is, hogy eddig akik kukába akarták csapni a "villantós" készüléküket" azok most nagy elan-nal vetették bele magukat ebbe a témába :C :C Arra szeretném a fórum társak valamelyikét kérni, ha lesz végleges verzió a MIUI-ból /ill. magyar nyelv is hozzá/. Akár az első hsz.-ben/vagy valahol...mert miért is ne lehetne pl. Magyar MIUI Fun Club is :) vagy oldal/.

-Legyen szíves a laikusok számára rövid/érthető telepítési leírást készíteni, a hozzá tartozó linkekkel kiegészítve!! /gondolok itt alaprom, CWM, update.zip, javítások, lang /

Előre is köszönöm ha kérésem értő fülekre talál!

(#7333) biglion-lord válasza derrik (#7332) üzenetére


biglion-lord
tag

1-et értek. Szívesen tesztelnék én is, de sajnos nem lesz rá időm és lehetőségem, ha minden igaz a héten utazok külföldre, így ha ott sikerül netet szereznem, onnan tudom a fórumot lesegetni információ terén. Sok sikert srácok, és ha minden kész (magyarítás) akkor én is tolom fel a készülékre. Esküszöm akkor Tokajban 1-2 kupica bort fizetek mindenikek akik részt vettek ebben az akcióban, ha hazajövök. :D
Végre kapnák 1 jó készüléket működésileg is.

(#7334) Skynet258 válasza biglion-lord (#7333) üzenetére


Skynet258
veterán

Csak vigyázz, mert Tokaj nagy kedvencem, a Disznókő pince főleg... :DDD

https://geekpulse.hu

(#7335) Skynet258 válasza derrik (#7332) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából az a baj, hogy az alapfogalmakkal vagytok hadilábon (ez nem baj persze, csak megállapítás ;) ). Mi már itt sokan dobálózunk CWM, RIL, BB, 606, update.zip, FR19, és hasonló rövidítésekkel, és ha valaki nem olvassa át a fórum pár ezer hozzászólását, akkor bizony bajban lehet, hogy most akkor mi is van - nem is csodálom.
Én személy szerint napokig szoktam olvasni ha valahová behuppanok, és mikor végzek, nagyjából képben vagyok mindennel (jó, az androidot sem ma kezdtem, de mindig vannak újdonságok nekem is).

Szóval a lényeg, hogy eszemben van, hogy csinálgatok egy "könyvet", olyan lenne mint ez is, csak kifejezetten a MIUI/2X párossal foglalkozna. CWM felrakása, root, linkek, alap fogalmak.
Csak ilyenkor azt kell észben tartani, hogy lehet 1 hónap vagy rövidebb idő alatt az adott file verziók elavulnak, lesz jobb, újabb... Állandóan frissítgetni meg nekem sincs időm.
Szóval majd megpróbálok valami alapot lefektetni nektek, mert van egy olyan érzésem, hogy ti ezt az egészet sokkal bonyolultabbnak gondoljátok, mint amilyen... ;)
Egy MIUI felrakása backup-al együtt nincs több egy óránál, és itt bekalkuláltam a "kezdő" faktort is...

https://geekpulse.hu

(#7336) biglion-lord válasza Skynet258 (#7334) üzenetére


biglion-lord
tag

No problem, szavamon foghatsz :K ;)

(#7337) Rotate válasza Tommysd1 (#7324) üzenetére


Rotate
veterán

Az első hsz-ben minden ott van ami kell, van egy link, onnan az euro open résznél van egy junius 22 dátumozású v10c azt szedd le, meg ami még kell a Smartflashhez minden ott van az első hszben, sok szerencsét :)

(#7338) Skynet258 válasza Rotate (#7337) üzenetére


Skynet258
veterán

De neki MIUI kell, nem gyári tréfa... ;)

https://geekpulse.hu

(#7339) Skynet258


Skynet258
veterán

Végül topik lett a fordításos dologból, így lesz a legegyszerűbb megbeszélni, letölteni, stb. ;)
Hamarosan benéz a fordító is, és vázolja, mit hogyan kéne.

https://geekpulse.hu

(#7340) derrik válasza Skynet258 (#7335) üzenetére


derrik
őstag

Egy ilyen "könyv" ért köszönet :))) "ha készen lesz"
-Ha lesznek linkek azok általában oldalakra vezetnek és ott az új verzió is meg található /pl.XDA/
-A szükséges programok /időnkénti frissítéssel/ elhelyezhetők egy tárhelyen, van más fórumoknak is. Itt neveket nem említenék. De pl. lehet nyitni egy Dropbox fiókot, 2GB-ra ami szükséges felpakolni, és csak a linkjét megosztani

Ui : Kívánom, hogy az "Erzsit" akár megelőzve is, az O2x-re létrejöjjön nemzetközi összefogásban, egy jól használható, tetszetős már akinek /ha lehet magyar nyelvű ROM ! A munkához sok sikert.

(#7341) koveradam


koveradam
tag

Még mindig eladó :

http://hardverapro.hu/apro/lg_optimus_2x_telenoros_gyari_garis/hsz_1-50.html

(#7342) Skynet258 válasza derrik (#7340) üzenetére


Skynet258
veterán

Dropbox fiókom van nekem is 10Gb tárhellyel, az nem probléma. Csak én aztán egyszer készüléket váltok, és nem hiszem, hogy lenne kedvem figyelgetni, hogy miből jött ki új verzió. De nem megyek messzire, jelenleg még az sem érdekel, hogy FR19 óta jött-e ki újabb verzió, mert nem használom (jó annyit tudok, hogy már van GR1...). :D
Én szívesen segítek mindenkinek, de sem tőlem, sem mástól nem várható el, hogy mindent alárendelve teljeskörű support-ot nyújtsunk azoknak, akik nem értik a dolgokat. Mi is ilyenek voltunk valaha, csak ez elmúlik, ha az ember olvas, keres, használ.
Én maximum egy alapot tudok adni, olyan témákban, amik hasznosak lehetnek, de mindenféle file-ok frissítését nem fogom bevállalni - és félek, hogy senki sem.
Ha valamit használtok, azt nektek kell követni, hogy van-e újabb verzió vagy sem...

Jó pénzért elvállalom persze, de hobbiból... annak is van egy határa szerintem. :DDD ;)
Persze ha valaki másképp gondolja, akkor rajta, de megmondom őszintén eddig sem találkoztam ilyen személlyel, szerintem ezután sem fogok...

https://geekpulse.hu

(#7343) biglion-lord válasza Skynet258 (#7335) üzenetére


biglion-lord
tag

Ez is jó ötlet, sajna a kornak köszönhetően, én is felejtek és jól jöhet 1 hasonló összeállítás ami részletes így frissítve néha elmém hullámait. :DDD Bár itt az első hsz-ben is jól le van írva minden, de ha ez bővíthető még részletesebben szerintem nagyon ott lenne, és így csak 1 link be, és nem kell magyarázkodni, meg több 1000 oldalt olvasgatni a végére meg zavarodni. Az illető jól írta azt a kis tájékoztató könyvet, és 1 kis humort is vitt a könyv írásában, ami szintén dob a kedven miközben buherál-na az ember. Ja meg persze, ha időd engedi ezt a csodálatos könyvet létre hozni, sok kupica bor lesz ez úgy érzem :DDD , de állok elébe, jó dolognak tartom a hatásos, gyors informálódást vagy éppen elme frissítést. Én az a típus vagyok aki mindent el olvas és szeret informálódni, de néha :O a sok rizsa több mint a hasznos infó és az idő nem mindig adott a sok rizsák olvasására, viszont az oldalak meg azért lennének, hogy segítsük egymást, vagy meg beszéljük amit éppen kell. Tehát jó gondolatnak tartom az elgondolást és így sokkal gyorsabbá válhat az infó szerzés. Köszönet érte. :K

(#7344) Skynet258 válasza biglion-lord (#7343) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt a könyvet is én írtam "természetesen", azért linkeltem, hogy olyanra meg tudom csinálni ;)

https://geekpulse.hu

(#7345) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Hú, nincs 20 fok, de levert a víz az előbb... :W :DDD
ROM managerrel csináltam egy mentést, úgy ahogy kell, újra is indult a teló. Majd a backup végén ismét restart. PIN megad, média scan lefut, és kiírja, hogy üres a külső SD kártya. :Y :Y
A stroke után magamhoz térve telefon off/on és mégsem üres a kártya. :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7346) Balázs1986 válasza Skynet258 (#7334) üzenetére


Balázs1986
addikt

Most visszatettem MIUI-ról FR19-re a cuccot, valamiért amilyen egyszerűbb volt elérni a dolgok egyik részét, egy pár dolgot annyival hosszadalmasabb :)
Viszont tetszett a tűzfal alkalmazás :D A Voodoo sound-ot pedig látszólag bekapcsolta, de jött egy üzenet is, miszerint problémák vannak a töltéssel (Voodoo sound loading issue, ez volt asszem).
Ettől függetlenül ha kell a fordításban segítség, visszateszem és beszállok én is.

Én is Tokajban voltam nemrég (júni 12-17). Mindjárt kiderül, hogy az egész topic oda jár :D Ha jövő nyáron még él a topic, lehetne ott egy tapasztalat-megosztó borozást csinálni :D :D

(#7347) Tutu7030 válasza Balázs1986 (#7346) üzenetére


Tutu7030
veterán

Jövő nyár?? Addigra már 4X lesz a topic címe.. :))

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7348) Skynet258 válasza Balázs1986 (#7346) üzenetére


Skynet258
veterán

Plusz egy ember mindig jól jön, a linkelt topikban tudsz beszállni te is, ;)
A tapasztalat megosztó borozás nálam csak az első fél léterig lenne tapasztalat megosztó, utána már másnak nevezném. :DDD Egyébként mi nagy borosok vagyunk úgymond, járunk Egerbe, Szekszárdra, borvacsorákra... ilyenkor mindig veszünk persze borokat is, de itthon porosodnak nagyrészt a bortartón... hiába, itthon nem olyan flash inni, mint egy pincében, sajttal és kenyérrel... :DDD
Idén még megyek oda, csak nem tudom, mikor. De 8-tól Németroszágban vagyok, oda nem jön valaki? :D

https://geekpulse.hu

(#7349) Skynet258 válasza biglion-lord (#7343) üzenetére


Skynet258
veterán

Csináltam gyorsba egy MIUI telepítési segédletet, ha kérdés van, bővíteni kéne, egyéb óhaj sóhaj, akkor szólj/szóljatok. Ez az írás még csak amolyan béta verzió, elsőre lett ilyen, általában még finomítgatni szoktam itt/ott...

https://geekpulse.hu

(#7350) P3TR!CK válasza Skynet258 (#7349) üzenetére


P3TR!CK
senior tag

Szuper lett! Végig futottam rajta, sok embernek fog ez segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.