Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40001) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Üdv,

ez nagyon béna, de félórája nem találom, úgyhogy...

tudja valaki, hogy lehet PAC-ban bekapcsolni az USB mass storage funkciót: (Tehát ha USB-n keresztül kapcsolódik desktophoz, akkor ne portolható médialejátszót lássak a desktopon, hanem az sd-kártyák partícióit.)

(#40002) god992 válasza cjvt3o (#40001) üzenetére


god992
aktív tag

én már 130 oldalt visszalapoztam, és bízom benne hogy nem siklott át rajta a szemem.... ez nagyon gonosz húzás volt carburano tól :\

1.5 v30a
1.5 v30b

[ Szerkesztve ]

(#40003) cjvt3o válasza god992 (#40002) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Gondolom, valójában ez (#40000) god992 -nek szólt. ;)

(#40004) god992 válasza god992 (#40002) üzenetére


god992
aktív tag

és ma elbúcsúzhatunk carburano-tól is.... sok nyomott ember beszólogatott neki, és mostantól csak saját célra dolgozik :\

(#40005) tabletgenius válasza god992 (#40002) üzenetére


tabletgenius
tag

a # 3785 posztjaban ott vannak a letoltesi linkek. nem?

bar igaz, hogy a #3791-ben elbucsuzik((

(#40006) Weeman1


Weeman1
veterán

KingOfBirds_0.6

Xiaomi 11T Pro

(#40007) david_97 válasza cjvt3o (#40001) üzenetére


david_97
senior tag

beállítások--> tárhely--> ott a bal oldali érintőgomb es ott lesz a számítogepes kapcsolatok

(#40008) cjvt3o válasza david_97 (#40007) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Köszi, de közben már sambaval elértem, és tovább is fejlesztettem a problémát az alábbiak szerint :)

1. mivel a jb 4.2 alapú pac gyakorlatilag használhatatlan, így gondoltam, érzékeny búcsút veszek tőle.

2. recovery reboot, factory reset, wipe cache, wipe dalvik, format system

3. cm10 temasek + gapps 20121212 felinstall.

4. reboot

azóta SW Upgrade logó fogad.

Ha van valakinek ötlete, hogy innen hogyan tovább (Windows nincs), azt szívesen fogadom.

(#40009) dedy19 válasza god992 (#40002) üzenetére


dedy19
tag

szia akkor most már elérhető az 1.5 is???
azon a linket amit írtál???

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#40010) god992 válasza dedy19 (#40009) üzenetére


god992
aktív tag

így van, most telepítettem fel

(#40011) dedy19 válasza god992 (#40010) üzenetére


dedy19
tag

és milyen??

Tartalmazza szintén a kernelt? vagy azt külön rakjam fel?

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#40012) cjvt3o válasza cjvt3o (#40008) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Na, hát nem tudom, van valami rejtélyes ellenállása a telómnak a CM-mel szemben.

MIUI ill PAC gond nélkül felmegy, backup-ból vissza is tudom állítani.

A CM-ekkel viszont van vmi baja, CM install után

a., SW upgrade logó, majd LG logó és stop (temasek CM)
b., végtelen CM loading logó (többi CM)

A ROM cseréknél szvsz követni szoktam a hagyományokat, azaz factory reset, wipe cache, wipe dalvik cache, format system, install rom, install gapps, install egyéb (már ti. ha van), [esetleg ismételt wipe cache, wipe dalvik cache].

ICS nyitott bootloader, ICS partíció kiosztás, rootolás (mondjuk a custom romok miatt ez értelemszerű) jellemzi a környezet.

Találkozott már vki ilyesmivel, nota bene meg is tudta oldani valahogy?

(#40013) god992 válasza dedy19 (#40011) üzenetére


god992
aktív tag

eddig jó. de ennyi idő után sokat nemtudok mondani, és igen tartalmazza!

(#40014) snipr válasza cjvt3o (#40012) üzenetére


snipr
aktív tag

Nem tudom a "többi CM" mit takar, de Temasek féle és a hivatalos CM-ek is GB loadert/kiosztást feltételeznek... ha a "többi CM"-ben benne volt néhány ICS-es is (Paranoid, Pengus) és az sem ment, akkor valami tényleg nem kóser...

(#40015) mr.szabados


mr.szabados
tag

A CM romokhoz még nincs HDMI fix?

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#40016) biglion-lord válasza god992 (#40002) üzenetére


biglion-lord
tag

Köszi a linket kipróbálom.

Tudja valaki mi a különbség a CM10.1 temasek és CM10.1 nightly között? Köszönöm :R :R :R

(#40017) cjvt3o válasza snipr (#40014) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

És tényleg, a temasek GB-s. (Mondjuk, csak akkor fedeztem fel, mikor rákerestem az old szócskára az xda oldalán :D ).

A "többi CM" az például ezt és társait takarja:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058231

ezek viszont ICS-k.

(#40018) snipr válasza cjvt3o (#40017) üzenetére


snipr
aktív tag

... azt a recovery-t használtad a pengus-féle romnál, amit javasol a telepítéshez? (emiatt lehetett simán végtelen cm logó ha nem - általad linkelt téma első postjának legalján van egy recovery.zip azt kellene feltenni és úgy próbálni a telepítési leírás szerint :) )

[ Szerkesztve ]

(#40019) Seirei válasza god992 (#40000) üzenetére


Seirei
tag

Nem lesz meg, a besértődött kis olasz dígó még az 1.4 letöltési linkjét is elérhetetlenné tette, és "lelécelt". Persze ettől függetlenül most is online, és az is lesz, mindig. Igazából nem értem az ilyen fejlesztőket. Oké, oké, szabadidejében csinálja, hobbi, etc. etc. de ettől függetlenül miért nem tudja ignorálni az ETA kérdéseket, ha ennyire zavarja őket? Ehelyett úgy viselkedik mint egy ált. 1. osztályos akit bántottak ezért bevágja a durcit, és minden kelléke alól kihúzza a dugót elérhetetlenné téve. A topic valószínűleg már a mai nap zárásra kerül.

edit: Közben látom mégis csak sikerült meglelni, addig töltsétek amíg nem törli. :)

[ Szerkesztve ]

(#40020) cjvt3o válasza snipr (#40018) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Kórtörténet:

vmikor ősszel váltottam hivatalos ICS-re (ennek minden nyűgjével).

Kb. 5 perccel később nekiálltam CM-et rakni, bootloader nyitás, cwm felrakás, rootolás, recovery-zés, CM felrakás.

Pontosan nem emlékszem mindenre, de a cm-10-20121228 már fenn volt (Penguins Galore), majd a cm-10-20130106 (Lights Fest) is. Éppen ezért gondolom (valamint mert az sd ott figyel többek között egy recovery.zip állomány is), hogy az érintett recovery.zip már meg volt.

Volt a CM-mel rengeteg gondom, az otthonosság hiányától kezdve a spontán leállásokig lemerültségre hivatkozva (60 %-os töltöttség mellett), a 2G/3G instabilitáson át a spontán és leállíthatatlanul bekapcsoló rezgésig minden.

Ezek után váltottam MIUI v4 ICS-re.

Ezt követően a CM nem hajlandó visszamászni. A MIUI viszont igen. :)
(Ekkoriban írtam is itt, hogy úgy fest, maradok a MIUI-nál :D )

A p990_pac_jb_4.2.2-v20.1.0_20130309.zip szintén felment, de az még a MIUI-nál is kegyetlenebb terror, úgyhogy, bár nem vagyok egy nagy [un]official CM rajongó, a használhatóság miatt a visszaváltás mellett döntöttem, bízva abban, hogy a cm-10-20130208-UNOFFICIAL-p990-FIXED.zip-ben már nem tapasztalom a korábbi CM-es problémákat.

Egyelőre tényleg nem, lévén, el se indul :)

(#40021) god992


god992
aktív tag

esetleg valaki aki nálam okosabb megtudná mondani, hogy pontosan mi is ez a Fast Dormany és Dynamic Fsync? keresgéltem már mindenhol, de nem találtam semmi okosat, annyit tudok hogy a fast dormany valami hálózatos dolog, csak azt nemtudom hogy van e értelme használni kis hazánkban

Úgy érzem amióta bekapcsoltam a Dynamic Fsyncet azóta, mintha kicsit darabos lenne a rendszer, de lehet csak bemesélem magamnak

[ Szerkesztve ]

(#40022) snipr válasza cjvt3o (#40020) üzenetére


snipr
aktív tag

Hmm... ha ICS loaderen akarsz maradni szerintem próbáld ki a paranoiddal mit csinál (pengus is paranoidot használ egyébként már a saját romja helyett :D ). Esetleg AIO-val válts vissza old loaderre (az tuti legyalul mindent, ujra fogja particionálni a rendszert - mondom ezt azért mert már találkoztam olyannal, hogy cwm format system opció után véletlenul rebootoltam és bebootolt :D ) és ezek után próbáld ki a temasek féle verziót (én a helyedben talán ezt tenném, belaktam a paranoidot már kellően csak ez tart vissza, egyébként nincs vele sok gond, néha nagyon kevés a memória csak ennek fényében próbálnám esetleg meg temasek romját hátha ott még ez sem problémás)

(#40023) cjvt3o válasza snipr (#40022) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ó, én szívem szerint MIUI-znék :), csak a MIUI-JB-2x szentháromságból a user kerül ki vesztesen. A GB-s MIUI meg elöregedett. :(

A paranoidnál erre gondolsz?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2097807

(#40024) snipr válasza god992 (#40021) üzenetére


snipr
aktív tag

FD valóban hálózatos dolog :) google jobban fogalmaz mint én: Fast Dormancy nevű technológia azonnal lekapcsolja a mobilt a hálózatról, miután megtörtént az adatátvitel, így próbál minél több energiát megtakarítani. Nem használom, nem tudom már miért (talán itthon tényleg nem támogatott, anno nézegettem azt tudom, de nem emlékszem miért lett az a konzekvencia, hogy nem használom)

Dynamic Fsync: file rendszerre írást (memóriából) késlelteti ha nagy a terhelés... benchmarkok jelentősen nagyobb értéket dobnak ki (nyilván jobb a teljesitmény ha közben nem írogat sd kártyára semmit, csak a teljesitményre koncentrál)... hátránya az azonnali írással szemben, hogy ha netán lefagy a telefonod, akkor inkonzisztens állapot alakulhat ki (data corruption), ami miatt akár teljes ujrainstall is beeshet... akkor ajánlott bekapcsolni tehát ha már belakott/kitesztelt/nem fagyós rendszered van...

(#40025) snipr válasza cjvt3o (#40023) üzenetére


snipr
aktív tag

Igen, a harmadik postban van letöltési lehetőség (nyilván a new loaderest töltsd :D... hozzá gapps is minden ott van, gappsra figyelj, hogy ez cm10 nem cm10.1 :) (tehát a gapps-jb-20121011-signed.zip az utolsó, ami mukodik vele, azt töltsd le, nem jók az újabbak, amik esetleg már az SD kártyádon csücsülnek :) )

[ Szerkesztve ]

(#40026) god992 válasza snipr (#40024) üzenetére


god992
aktív tag

na ilyen válaszra vártam! köszönöm szépen! :R akkor újraflashelem a telefonom :D

(#40027) cjvt3o válasza snipr (#40025) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

gapps-ot vágom, MIUI-n is ez a helyzet. :)

(#40028) snipr válasza god992 (#40026) üzenetére


snipr
aktív tag

> akkor újraflashelem a telefonom

Erről lemaradtam, miért is?! :)

(#40029) god992 válasza snipr (#40028) üzenetére


god992
aktív tag

Ja csak annyi hogy felraktam ma django 1.5ot, es mindkettot bekapcsoltam elso telepitesnel, es most kikapcsoltam oket :)

(#40030) snipr válasza god992 (#40029) üzenetére


snipr
aktív tag

Djangóban ezt csak telepítésnél lehet állítani?! (elvileg ezek on-the-fly módosíthatók... vagy legalábbis a dynamic fsync biztosan, trickster mod-ból... elvileg kompatibilis a django ezzel... nezd meg trickster utolsó fülén)

(#40031) god992 válasza snipr (#40030) üzenetére


god992
aktív tag

úgy látszik a bonyolultabb módszert választottam

(#40032) snipr válasza god992 (#40031) üzenetére


snipr
aktív tag

:DDD ... de kétség kívül működött úgy is :)

(#40033) Klon válasza god992 (#40031) üzenetére


Klon
aktív tag

Majd ha lesz egy kis időd, mondjuk úgy este felé :DDD írhatnál egy kis beszámolót az X1.5-ről :)

előre is köszi!!

(#40034) Weeman1 válasza Klon (#40033) üzenetére


Weeman1
veterán

Én is felraktam,
de semmi érdemleges változást nem tapasztaltam az 1.4-hez képest eddig.

Xiaomi 11T Pro

(#40035) Klon válasza Weeman1 (#40034) üzenetére


Klon
aktív tag

:U

(#40036) cjvt3o válasza snipr (#40025) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Felraktam.

Probléma 1: visszacserélte az sd-kártyákat.
Ha ráküldöm a korábbi SD cserélő zip-et cwm-ből, akkor megoldódik, vagy itt is a systemben kell szerkesztgeni?

(#40037) snipr válasza cjvt3o (#40036) üzenetére


snipr
aktív tag

Passz, én mindig a gyári verziót használtam (amit a PA is alapból)... nyomj egy quicksearch-t a topikjában

(#40038) god992 válasza Klon (#40033) üzenetére


god992
aktív tag

eddig nagy különbséget nem tapasztalok, 1.4el csak az volt a bajom, hogy kaptam elég sok BSOD-t... elvileg ebben az már fixálva van, szabad ram 100MB fölött, úgy hogy van facebook+fb messenger, viber és társaik. közel 40 telepített app., de ha találok valami hibát leírom, remélem nem fogok :D

(#40039) Klon válasza god992 (#40038) üzenetére


Klon
aktív tag

köszi, reménykedjünk a legjobbakban :D

(#40040) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Ehhez:

p990-sdswitch-newbl.zip

tudna valaki linket esetleg.

Több helyen hivatkoznak rá az xda-n, hogy ti. keressen rá az emberfia, és töltse le, de akármilyen kombinációban kerestem (akár így, akár csak sd switch-re), csak olyan posztokat találtam, ahol javasolják, hogy keressek rá. :)

Ami persze nem azt jelenti, hogy nem én vagyok a béna, sőt...

(#40041) deminos válasza cjvt3o (#40040) üzenetére


deminos
aktív tag

Tessék : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35809359&postcount=315

Az első volt a google találati listáján. :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#40042) tabletgenius válasza cjvt3o (#40040) üzenetére


tabletgenius
tag

mar a legelso talalat errol beszel
http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=p990-sdswitch-newbl.zip&meta=

tenyleg kozel 50 masodpercet kestem?))

[ Szerkesztve ]

(#40043) cjvt3o válasza cjvt3o (#40040) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35809359&postcount=315

(#40044) cjvt3o válasza cjvt3o (#40043) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Hehe, köszi mindenkinek, gyakorlatilag abban a pillanatban, ahogy elküldtem a linkkérő posztot, meg is lett...

(#40045) dedy19 válasza god992 (#40038) üzenetére


dedy19
tag

külömbséget én sem veszek észr,de mind1 ezt is kipróbáltuk :)

dedy19 felhasználónak 42 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! <-- ezt se a szél fújta oda

(#40046) cjvt3o válasza deminos (#40041) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Na igen,
de árnyalja a történetet, hogy én furcsamód az xda keresőjét használtam, megmagyarázhatatlan naivitástól eltelve. :)

(#40047) god992


god992
aktív tag

ha valakinek van ismerőse aki 2x-et venne, írjon nekem privátba, mert van egy eladó 2x-em! :)

(#40048) Th3Ac3 válasza god992 (#40047) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Itt inkább még több 2X-et eladó mint vevő user lesz a jövőben, de kívánom hogy ne legyen igazam! :)

Amit carburano csinált itt a gyerekes játékaival szerintem is egy vicc, aki nem tud kellően elvonatkoztatni ezektől és így megsínyli a lelke pár 10 éves ostoba beszólásait az jobb ha nem is fejleszt tovább ROM-ot... Csak lassan ott tartunk hogy ICS-re épülő custom fejlesztésektől is elbúcsúzhatunk és marad a ramhiányban fuldokló CM...

(#40049) babhun válasza Th3Ac3 (#40048) üzenetére


babhun
aktív tag

Nembaj, már készítik rá az ubuntu os-t :). Lehet valaki kedvet kap majd hozzá!

(#40050) snipr válasza babhun (#40049) üzenetére


snipr
aktív tag

Nem biztos, hogy ugyan az a vonal, de itt egy xda-s topic ez ügyben... követem egy ideje, sokat küzdöttek vele mire egyáltalán bebootolt és még mindig nagyon alpha, de már ki lehet próbálni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.