Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) elder troll válasza bambano (#9650) üzenetére


elder troll
senior tag

A könyvelő kinyomtatja a számlát, mert alapvetően nem kijelzőről könyvel. Szokás ellenőrizni a könyvelőprogramba felvitt adatokat, és a sok papír alapú számla között nem kezd el a mail-ek között kutakodni, hogy vajon az adatrögzítő jó számokat és áfakulcsot könyvelt.
Amúgy igen, adóhatósági szempontból a műsoros wc papírral egyenlő az a kinyomtatott e-számla, és eredeti fájlformátumban kell "tárolni". Szóval ellenőrzés esetén az eredeti pdf-et kell nekik elküldeni.
Amit viszont sokan elfelejtenek, hogy a befogadó féltől meg kell kérdezni (nyilatkoztatni), hogy elektronikus formában szeretné vagy sem a számlát megkapni. Ez a szállítóktól szinte kivétel nélkül elmarad, és a számítógépet még bekapcsolni sem képes vállalkozó dolgát nehezíti meg. Vagyis nem, mert a könyvelő nyakába varrják ezt is, figyelni kell erre is az n+1 ökörségen kívül.
Annyira sötétek a népek átlagban, hogy a nav online is komoly gondot okozott, sőt még a számlázz.hu fiókot is nekünk kellett megcsinálni 90+%-nak. Amin lefostam a bokám, hogy megcsináltam az online számla regisztrációt, megcsináltam a számlázz.hu fiókot, összekötöttem a kettőt, és a páciens valahogy megváltoztatta a jelszót úgy, hogy azóta senki sem tud belépni, a számlázz.hu segíteni nem tud. Nem mellesleg a 3 folyamat után meg kell várni, hogy a szerencsétlen kiállítson egy számlát, és csak utána lehet elküldeni a SZAMLAZO ányk nyomtatványt, mert amúgy megbaxnak, ha nem teszed. Szóval figyelgesd az összes idiótát, hogy melyik számlázott, mert egy hónapon belül be kell jelenteni azt, amit regisztráltam külön, összekötöttem a számlázó fiókkal, stb...
Agyrém az egész, covid óta így is megtízszerezték a munkánkat, miközben megy a hab duma az adminisztráció csökkentésről.

Amit felvázoltam az naih szempontból amúgy eléggé aggályos szerintem. Szóval lehet válogatni, hogy a nav vagy a naih izéljon meg, mert jól nem lehet csinálni. Elmagyarázni és megtanítani az összes ügyfelet kb 1-2 évszázad talán elég lenne, de a mentális képességek függvényében akár fél évezred is lehet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#9652) bambano válasza elder troll (#9651) üzenetére


bambano
titán

a nav online azért okoz gondot, mert egy rakás hiba van benne.
nekem is gondot okoz. nagyot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9653) hcl válasza bLaCkDoGoNe (#9646) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor fogalmuk nincs, mit csinálnak, csak nyomkodják - de honnan is lenne, mikor oktatás sosem volt :D
A következő jelenet meg ez lenne :D
https://napirajz.hu/?p=1316

Mutogatni való hater díszpinty

(#9654) hcl válasza elder troll (#9651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" és a számítógépet még bekapcsolni sem képes vállalkozó dolgát nehezíti meg. "
Nem akaró. Annak nyoma van :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9655) elder troll válasza hcl (#9654) üzenetére


elder troll
senior tag

Az egyik öregasszony kitépte a konnektorból a gépet, mert nem találta meg a bekapcsoló gombot (amivel nem mellesleg előtte bekapcsolta kizárásos alapon...).

[ Szerkesztve ]

(#9656) hcl válasza elder troll (#9655) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D

Ilyen nálunk is történt. Megunta, hogy frissít a gép.
Aztán kollega ment tápot cserélni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9657) F.E.K.. válasza bambano (#9650) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Rendes számla képet kapnak, ami megegyezik azzal amit kinyomtatva is megkapna a cég.

Az e-mailben beküldött pdf scannelt változata kerül be a dokumentum kezelő rendszerbe, se plusz pecsét, se aláírás, így ez esetben továbbra is feleslegesnek érzem a nyomtatást beiktatni. (Amennyiben mégis kellene bármikor kinyomtatható papírra. A könyvelők általában nem találkoznak magával a papír alapú dokumentumokkal, a SAP-ban feldolgozás során az adott folyamathoz tartozó dokumentumok kerülnek a képernyőjükre).

Természetesen nem vagyok könyvelő.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9658) Lenry válasza F.E.K.. (#9657) üzenetére


Lenry
félisten

Ez oké, de ez nem elektronikus számla, hanem hagyományos számla elektronikus formában tárolva. Papír formában hiteles.
Az eSzámla addig hiteles amíg pdf alakú.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9659) bLaCkDoGoNe válasza hcl (#9653) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, igen, a "jelenleg minden ügyintézőnk foglalt!"
Tibor a mi hősünk. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9660) Syl válasza bLaCkDoGoNe (#9659) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen helyen mindig "új előfizetést, új szerződést" kell választani a menüből. Rögtön lesz szabad ügyintéző :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9661) bambano válasza F.E.K.. (#9657) üzenetére


bambano
titán

oké, de tegyünk különbséget aközött, hogy mi a logikus (+ mit érzel) és aközött, hogy mi a szabály.
ki kell nyomtatni, különben szabályt sértesz.
az egy másik kérdés, hogy az ügyviteli rendszerbe a nyomtatott papír szkennelt verzióját érdemes-e betölteni vagy a pdf-et, vagy mást.

egyébként a nav se tudja, hogy mit akar, meg mi az elektronikus számla, stb. szerintük az emailben megkapott pdf az elektronikus számla. szerintem meg nem. szerintem elektronikus számla az, ami számítógéppel közvetlenül, emberi beavatkozás nélkül beolvasható és az ocr-t nem értem ide.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9662) qnadam válasza elder troll (#9651) üzenetére


qnadam
veterán

meg szoktam kérdezni a züffeleket, hogy elektronikus számlát küldök, jó lesz? egyre inkább az a benyomásom, hogy a legtöbbnek fogalma sincs róla valójában, egész kevesen mondták azt, hogy jöhet emailben, de hagyományos legyen, és eddig csak egy mondta meg azt is, hogy miért (mert akkor ő azt kinyomtatja és megvan, nincs gond a tárolással, nyilvántartással stb.)

viszont: ha számlázzponthut használok, akkor az ellenfél egy linket kap a számlára. ha ebben az esetben ellenőrzéskor előkeresi az emailt, és az alapján tölti le a pdf-et, az már jó?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9663) elder troll válasza qnadam (#9662) üzenetére


elder troll
senior tag

A link az "eredeti" számlára mutat, szóval kizárásos alapon jónak kell lennie.
Ellenőrzésnél amúgy is pdf formátumban kell küldeni a számlákat, elektronikus számla esetén nem kell szkennelni ("csak" letölteni és betallózni).

[ Szerkesztve ]

(#9664) qnadam válasza elder troll (#9663) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk eleve ezt az egész bohóckodást nem értem, ha úgyis minden számlának meg kell jelennie a navnál, de ez messzire vezet...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9665) E.Kaufmann válasza qnadam (#9664) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, félnek Lali szellemétől a.k.a. Hosszú bájtok éjszakája...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9666) elder troll válasza qnadam (#9664) üzenetére


elder troll
senior tag

Így sokkal könnyebben helyzetbe lehet hozni a haverokat.
Pl.: látják a vevőket és a beszállítókat, a szállítóra ráküldenek pár hivatalt, hogy ne tudjon teljesíteni, a vevőhöz beállítanak egy visszautasíthatatlan ajánlattal (pl.: nem megy ki az összes létező szerv), és a havernak lett egy jól prosperáló biznisze. Fel sem kellett gyújtani semmit, sőt még a kopaszokat sem kell kivezényelni, és a családtagokkal sem kell fenyegetni.

[ Szerkesztve ]

(#9667) tornas


tornas
őstag

Ezt csak úgy...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9668) Kisgépkezelő válasza tornas (#9667) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ez nem az a topic.

(#9669) hcl válasza tornas (#9667) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mi a franc?

Mutogatni való hater díszpinty

(#9670) BiP válasza hcl (#9669) üzenetére


BiP
nagyúr

Egri Csillagok. Koncz Gábor és Sinkovits Imre.
Szívesen. ;]

Jaaa, a szöveg? :) Az gondolom valami vírusszkeptikusokat kifigurázó/bosszantgató analógia. Biztos van olyan univerzum, ahol ez vicces is.

[ Szerkesztve ]

(#9671) Syl válasza BiP (#9670) üzenetére


Syl
nagyúr

Isten őrizz, hogy berakja a vicces képek topikba!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9672) E.Kaufmann válasza BiP (#9670) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem ebben is vicces...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9673) Syl válasza E.Kaufmann (#9672) üzenetére


Syl
nagyúr

Furcsa humorérzéked van ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9674) tornas válasza tornas (#9667) üzenetére


tornas
őstag

Na, jó... nem tudom mit “kavartam meg”.... A képen olvasható beszélgetés mintáját biztos sokan átélhették már közületek is. Pl. az ügyfél és az eladó között, vagy amit itt is a fórumba olvasok, stb. Ennek folyományaként raktam be ide ezt a képet, mert az emberek néha (vagy inkább sokszor) tényleg ennyire ostobák és az észérvek sem hatnak ilyenkor. Annyira nem kell komolyan venni...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9675) E.Kaufmann válasza Syl (#9673) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért, te komolyan veszed a PhD Görényt meg azt a kriptaszökevény rákkuruzslót a vitaminjaival?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9676) BiP válasza E.Kaufmann (#9675) üzenetére


BiP
nagyúr

Épeszű ember nem veszi komolyan. Csak mivel életekkel játszanak, nevetni sem tudok rajta.

Kisgépkezelő: jogos, abbafejeztem én is.

[ Szerkesztve ]

(#9677) Kisgépkezelő válasza E.Kaufmann (#9675) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ne! Olyan jó kis nyugis topic ez már jó 1 éve. Ne most hozzuk be ide a mindennapi f..okat!

(#9678) E.Kaufmann válasza BiP (#9676) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig amíg komolyabban nem szankcionálják őket addig csak kifigurázni lehet, de szerintem azt kell is.
Kisgépkezelő: Én befejezem, ha ti is...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9679) hcl válasza BiP (#9670) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képet tudtam, de az alatta levő?

@tornas : Nem, teljesen irreleváns ez a szöveg ügyfél-szolgáltató viszonylatban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9680) bLaCkDoGoNe válasza Syl (#9660) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:K
Már persze ahol van ilyesmi.
Legnagyobb nemezisemnél, a UPS-nél pl. nem igazán, pedig minden egyes alkalommal, amikor csomag jönne hozzám az ő "hathatós" közreműködésükkel, kénytelen vagyok eltölteni egy jó órát telefonálgatva, mert a futárjaik sosem képesek elsőre idetalálni a címre.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9681) nullpoint válasza tornas (#9667) üzenetére


nullpoint
senior tag

Kéz a kézé, láb a lábé, láb a karé, karalábé!

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9682) Syl válasza E.Kaufmann (#9675) üzenetére


Syl
nagyúr

Vírus-kontravírus vitába nem megyek bele :N Megvan a véleményem erről az egészről, de nyilvánosan eszembe se jut megvitatni.

(#9680) bLaCkDoGoNe

Manapság minden fórumon nagy divat az áldozathibáztatás, ezért tőlem is kapsz egy adagot :DDD
Rossz helyen laksz (vagy rossz helyre kéred a csomagokat)!
:DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9683) bambano válasza qnadam (#9664) üzenetére


bambano
titán

nem, nem kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9684) sh4d0w válasza bLaCkDoGoNe (#9680) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

UPC panaszbejelentő te voltál? :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#9685) bLaCkDoGoNe válasza Syl (#9682) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tudomtudom, "minekmentoda"? :D
Ahogy az Üvegtigris első részében mondja Lalinak az apja: "Jó helyen van ez a kocsi. Te vagy rossz helyen." Hát így lehetek valahogy én is a szállítási címemmel. :) Valószínűleg a UPS valami török időkből származó térképpel van felszerelkezve, mert a többi hárombetűsnek mindig elsőre sikerül idetalálni, csak ők bolyonganak össze-vissza sikertelenül. :D

#9684sh4d0w: UPS, nem UPC, de lehet amúgy, hogy rólam is előkerül majd egyszer valami ügyfélszolgálatos felvétel, mert sokadjára már morcos szoktam lenni némileg. :B

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9686) sh4d0w válasza bLaCkDoGoNe (#9685) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, bocs, benéztem :B

https://www.coreinfinity.tech

(#9687) KROK640 válasza hcl (#9656) üzenetére


KROK640
veterán

Na, mondjuk valahol az is megérthető,. nekem is agyamra tud menni, mikor gyorsan leállítanám a gépet (pl jön a vihar) vagy bekapcsolnám, és akkor nekilát frissítgetni, várni kell, aztán meg találgatni, hogy ezúttal ez a frissítés mégis mit ba$z majd el???

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9688) KROK640 válasza tornas (#9674) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, szerintem teljesen jogos itt.
De valahol a Covid 19 helyzetre is átöltethető

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9689) hcl válasza KROK640 (#9687) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja... Windowson :DDD
A normálisabb Linuxokon nincs olyan, hogy leállás közben frissül, vagy indulás közben :D Minden a háttérben, gyorsan megvan, és ami restartot igényel, azt a következő bootnál kezdi használni :) (Gyakrabban is jön frissítés, de cserébe pár tíz MB-osak legtöbbször.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9690) sh4d0w válasza hcl (#9689) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Feltéve, hogy a systemd-nek nincs valami becsípődése... Mert a disconnectelt ssh sessionjeidet agyonlövi semmi idő alatt, de ha vmit umountolna, ami már nincs ott, akkor perceket várhatsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9691) hcl válasza sh4d0w (#9690) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Timeout ilyen, és ilyen is volt, ilyen is lesz. Azzal nem annyira lehet mit kezdeni, hogy vár a hálózatra, stb. Init és nem init-es gépekkel is szívtunk olyat, hogy azt hittük, nem indult el, pedig azért nem pingett, mert le se állt még :D
Umount -l amúgy a dolog titka :D

Meg akkor is : ez nem attól van, hogy leállás / indulás közben frissítene. (Még kevésbé otthoni gépen.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9692) sh4d0w válasza hcl (#9691) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel nemigen lehet vitatkozni.

https://www.coreinfinity.tech

(#9693) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jön a ticket, hogy az egyik kollega gépe támadás alatt áll, azonnal telepítsük újra.
Mondom wtf, külső támadás megszűnik újratelepítéstől? :D

Kérdezem a szekust, hogy OK, milyen IP-n van a gép? Belső háló, vagy VPN?
Megadja a támadó IP-ket.
Mondom a gép IP-jét...
Megadja, VPN, a user LAN-ján levő IP-re akart valami nagyon bejutni :D .

Megfelelő portok tiltása. Jé, megszűnt a támadás...
Persze egyszerűbb lett volna a localra tolni, hogy rakjuk újra. Macera a usernek, nekem is, hazaviszi a gépet, azt' megint jön a ticket :D

Azért szóltunk a usernek is, hogy nézze át az otthoni gépeit, mert valószínű van egy vírusa :D
Válasz : ő nem vett észre semmit.
Hát, nem fog egy vírus zászlóval integetni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9694) KROK640 válasza hcl (#9693) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyenkor gondolom azt, hogy nem a userek jogainak a korlátozása (rövid és középtávon az is) hanem a fejük megfelelő módon történő kitágítása volna a hosszútávú megoldás.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9695) Diabolis válasza KROK640 (#9694) üzenetére


Diabolis
tag

"a fejük megfelelő módon történő kitágítása"

Hallod, világbékét nem akarsz? Azt sokkal könnyebb elérni, mint usereket oktatni :D

Minap bedobtam, hogy csapjunk bizonyos usereknek egy alap számítógépkezelői tanfolyamot. Semmi extra, csak bekapcs, jelszavak megkülönböztetése (BIOS, AD, egyéb rendszerek), kontrollcékontrollvé, caps lock (igen..... ), ilyesmik.
Engedély megadva, írok annak a 10 embernek akinek nagyon kellene... Hát pont senki nem ér rá. Oké, k*cs*g*k.
Ma reggel telefon, nem jó a jelszó.
Oké, melyik?
Hát amit be kell írni....
Igen b+, miért van ahol diktálod? :W
Kiderült, hogy megint az AD jelszó ment a lecsóba, és persze én vagyok a hibás, mert mi az, hogy neki jelszót kell változtatnia, miért nem hagyom alapon?
Javasoltam neki, hogy a főnöknek írjon már egy két bekezdéses levelet, ami tartalmazza azt, hogy:
1: Az info osztály legyen kedves visszaállítani a windows jelszavát, a héten negyedik alkalommal
2: Miért gondolja úgy, hogy nincsen szüksége egy alapfokú képzésre.

Majd miután a főnök utasít, vissza fogom állítani a jelszavát. És feloldom a tiltást a fiókjáról... Bár amíg tiltva van, addig nem tudja elb*szni :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9696) hcl válasza KROK640 (#9694) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, itt a user volt a kevésbé hülye :D
De különben ja. Amúgy a user otthoni gépein levő Defendernek meg kellett volna fognia egy ilyen agyatlan támadást, illetve kérdéses, hogy hogyan van belőve a UPC HGW-je, ha átengedte :D

@Diabolis : Így így :D

Amúgy az oktatás jó ötlet :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9697) Syl válasza hcl (#9696) üzenetére


Syl
nagyúr

A Youtube tele van olyan okosságokkal, mint a hogyan kapcsoljuk ki a Win frissítést, hogyan távolítsuk el a Deffendert stb. :U Hogy lapítaná ki őket a föld. A lapos föld :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9698) hcl válasza Syl (#9697) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neki nincs ilyenje, nem hülye.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9699) BiP válasza Diabolis (#9695) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát, ha olyan dolgokba bele kell menni, hogy ctrl-c, ctrl-v, capslock,
akkor lehet, hogy nem izzasztanám le az agyukat biossal meg AD-vel. Nem menne át.

Nekem egyszer kellett oktatást tartanom laikusoknak, és aztán rájöttem, hogy totál más szempontból kell tanítani, mint ahogy elképzeltem.
A usereket nem érdeklik a részletek, mi miért van, adott cucc mit tud, milyen funkciói vannak.
Őket az érdekli, hogy hogy éri el, hogyan tudja elindítani (melyik ikonra kell kattintani),
ha meg kell változtatni a jelszót, akkor hogyan tudja, pár mondatban, hogy miért fontos, és hogy mit ne csináljon. (post-it a monitor aljára)
Egyszerűen érdekeltté kell tenni benne: pl. ha nem változtatja meg, nem tud dolgozni, nem tud belépni, és akkor nincs excel, nincs facebook, stb. és pont.
Tehát nagyon is gyakorlati oldalról kell megközelíteni, az elméleti háttér nem érdekel senkit, számukra teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#9700) hcl válasza BiP (#9699) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez alap, hogy a usernek más szmpontokat kell tanítani; ugyanakkor az összefüggéseket érdemes megmutatni neki. Az értelmesebbjét nagyon is érdekli a miért, mert a "úgy van mert csak"-kal nem tud mit kezdeni.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.