Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) hcl válasza Syl (#9900) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akár :D
A lényeg, hogy nem a karácsony előtti áron.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9902) qnadam válasza hcl (#9899) üzenetére


qnadam
veterán

igazából ráér. azt mondjuk nem tudom, mennyi használt ryzen szabadul fel karácsonykor :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9903) BiP válasza qnadam (#9902) üzenetére


BiP
nagyúr

Karácsonykor szerintem még semennyi. Amíg nem lehet újat kapni, addig nem tudnak cserélni az emberek :)

De tényleg január vége, február környékére várom én is, hogy bármi vásárláson érdemben lehessen gondolkodni.
(addigra talán a készletek is helyreállnak valamennyire, a karácsonyi túlárazások is lecsengenek, stb.)

(#9904) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Tavalyi blackfridaykor volt, (durva hogy már akkor is megvolt ez a topic és azóta se halt ki) hogy a muternek kellett volna nézni notit, csak nem igazán sikerült megegyeznem vele, hogy elég drágát vegyen ahhoz, hogy utána ne nekem kelljen folyton javítgatnom. Végül pont az első hullám előtt kapott inkább egy régebbi Skylake i5-ös asztalit, egy kazalnyi rammal, szép nagy SSD-vel rendes billentyűzettel. A juharfa alá mondjuk nem tud vele kiülni a kertbe dolgozgatni, de cserében eddig panasz nem volt rá, hogy nem bírná a home office tevékenyéget.

Mivel ez ilyen sikeresen lezárult egy másik családtagom megkért, hogy neki is nézzek egy notebookot valami jó erős core iAkárhánnyal. Elég hamar Lake-et kapott a dolog. Végignéztem a kínálaton és elképedtem, milyen sokfé-Lake ezek a notik. Persze megkaptam a logikus kérdést, hogy mondjuk egy i7 8xxx vagy egy i5 10xx felelne e meg jobban a követelményeknek meg ilyesmik. Négy generációnyi van kb. a piacon, azok is generáción belül mind többfé-Lake néha még a csíkszélesség is eltér. Néztem hosszan a listákat, hogy mifé-Lake ezek a procik. Mivel jó 5 perc után sem értettem, hogy mi van, mondtam, hogy csak akkor tudok segíteni, ha AMD-t vesz, mert azt átlátom annyi idő alatt amennyit én erre szánok. Ennyiben is maradtunk. :D

(#9905) Moleman válasza Kisgépkezelő (#9904) üzenetére


Moleman
addikt

Ha engem kérdeznek, elég jó alapszabály lehet, hogy i5-8xxx fölött már használható cuccok vannak. Természetesen így is előfordul, hogy Lake-et ütnek a tökéletes terven, egy barátom i5-6xxx-es céges laptopot kapott félmillióért - "azt ajánlotta a rendszergazda" -, miközben kétszer erősebbeket lehetett volna kapni 300 alatt. :D

Amúgy manapság már a lowend pentiumos laptopok is elfogadhatóak lehetnek egy mezei felhasználónak, a 74 éves nagymamámnak 2 éve vettem 80k körül egy legalja HP-t újonnan, amire neki kell, hibátlan. Korábban egy 15+ éves P4 asztalit használt CRT monitorral, ahhoz képest minden hiperugrás. :D

(#9906) BiP válasza Kisgépkezelő (#9904) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja. 8.gen-ben volt magszámduplázás, úgyhogy onnantól van értelme.
Kivéve a 10.gen-ben vannak ilyen négyszámjegyű G1, G4, G7 meg csoda jelölésű procik, én azokat kerülném. (de csak mert nem ismerem, és félnék, hogy gyenge)
De a rendes 5számjegyű 10.gen i5-ök megint jók.

Mi is tavasszal vettünk volna (100e alatt 6.gen üzletit), de nagyon megugrottak az árak, így kihúztuk a régivel (2.gen i5). És most vettem asszonynak a tanításhoz egy újat pont az iskola bezárások előtt (igaz, nagyobb költségvetésből), 8.gen i7 (ami ugyanaz, mint a 10.gen i5), egy darabig elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#9907) dingdongkng válasza Moleman (#9905) üzenetére


dingdongkng
tag

Szerintem egy kicsit szigorú vagy. Az emberek jelentős részének bőven elég egy dual core ma is. Egy quad core mindenre elég szinte, intenzívebb felhasználásra is.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9908) Top cat válasza koby11h (#9890) üzenetére


Top cat
őstag

Sajnos a rokonokat nem lehet megválogatni. ;]

(#9909) Moleman válasza dingdongkng (#9907) üzenetére


Moleman
addikt

Elégnek elég, viszont ár-teljesítmény arányban keresem mindig az ideális eszközt, hogy minél inkább jövőálló legyen.
Meg persze sokat számít az optimalizálás is, az előző céges 4.gen i5 ultrabookom sokkal gyorsabb volt win7-tel, mint az új 8.gen az agyonkorlátozott corporate win10-zel.

A 9 éves saját laptopomon már akad a böngésző, de pl a WOT is már csak diavetítés 20 fps-sel, pedig 3-4 éve még 100 fps-sel futott minimumon (i5-2450M, GT 540M, 4 giga ram).

[ Szerkesztve ]

(#9910) koby11h válasza Top cat (#9908) üzenetére


koby11h
aktív tag

De igen, csak ha rájönnek hová ástad el akkor jelenleg a törvény bünteti ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9911) hcl válasza Moleman (#9909) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Céges Windows mindig lassabb, mert AD, managed szeku cuccok, stb. Az AD maga belassítja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9912) Diabolis válasza hcl (#9901) üzenetére


Diabolis
tag

Nem az a lényeg, hogy mit kapsz karácsonyra, hanem, hogy mire tudod elcserélni :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9913) hcl válasza Diabolis (#9912) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9914) Diabolis válasza Top cat (#9908) üzenetére


Diabolis
tag

Utólag meglehet, csak a BTK büntetni rendeli. Mármint ha kiderül :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9915) Lenry


Lenry
félisten

reggel jön az email az egyik home officeos kolleginától:
"nem érem el a céges hálózatot, tudsz tenni valamit?" - még egy hello volt a mailben, de amúgy ennyi.
visszaírok, hogy "VPN-re felcsatlakoztál?" (nyilván közben látom a router logjában, hogy 3 napja nem lépett be)
délután a válasz: "nem, az se megy"
nafaxom, felhívom, felhívnám, "a hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható"
jó, látom neked nem olyan fontos, hogy tudj dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9916) hcl válasza Lenry (#9915) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem ezt ma egy mérnök.
Nincs VPN
Mondom mit mond? Nem tudja kiválasztani hogy csatlakozik.
Hálód van?
Hát, van itt 4 titkosított wifi...
Mondom OK, fel vagy csatlakozva?
Ja, nincs.
OK, akkor vagy dugd be kábelen a géped az otthoni eszközbe, vagy wifi.
Kicsi csönd.
Ja, oké, felmegyek a gyerekhez, megkérdezem...

:DDD

Pedig amúgy nem hülye...
...viszont T-s gateway-e van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9917) Lenry


Lenry
félisten

hogy ezek nem szégyellik magukat 2020-ban ezt árulni. az bezzeg rajta van a dobozon, hogy ac wifi, 433 Mbps, de arra már nem voltak ennyire büszkék, hogy akkora fillérbaszók, hogy csak 100-as az összes ethernet :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9918) jokeph válasza Lenry (#9917) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs ezzel baj, ha elég és max 5k. :D
gondolom a WAN port is 100Mb-s. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9919) Top cat válasza jokeph (#9918) üzenetére


Top cat
őstag

Eltaláltad. Így aztán sokat ér az AC wifi. :DDD

(#9920) solena válasza Top cat (#9919) üzenetére


solena
tag

Wi-fis intranetre használható, csak ki ne akarjon senki semmit:DDD (hacsak nem wifin kapja a "wan"t is - range extender mode?)

De tény, hogy ehhez azért kell bőr a pofára...

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9921) jokeph válasza Top cat (#9919) üzenetére


jokeph
nagyúr

Acces point-ként használva igen, ahogy Solena is írja. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9922) Top cat válasza solena (#9920) üzenetére


Top cat
őstag

Igazatok van. Én annak a híve vagyok ahol lehet kábel legyen. A wifit sok minden zavarhatja.

Mondjuk ebbe az árba nemigen várható el gigabites port.

(#9923) solena válasza Top cat (#9922) üzenetére


solena
tag

Egyébként kábelb*zi vagyok én is, amit lehet, kábelről, csak van, ahol nem kivitelezhető.

Ár: hát... De. 8-9-10ezerért legyen már minimum a wan gigabites. Szerintem:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9924) Top cat válasza solena (#9923) üzenetére


Top cat
őstag

Elvárni lehet, de nemigen kapunk. :D

Röhej milyen árak vannak. És csak drágul minden.

A centid elfogyott már? :)

(#9925) E.Kaufmann válasza solena (#9923) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg amondó vagyok, ha már mindenkinek laptop kell, azt ne kábelezzük, hanem bizony legyen tisztességes Wifi lefedettség, és azért kellően sűrű AP hálózat és 5GHz mellett elég megbízhatóan lehet már használni a WIFI-t.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9926) Lenry válasza jokeph (#9918) üzenetére


Lenry
félisten

az hát, látszik, hogy csak 4 ér van minden porton (ami aztán végképp a fillérbaszás netovábbja)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9927) opr válasza Lenry (#9917) üzenetére


opr
veterán

tp-link, mit varsz?
A nevuk kotojel elotti resze kivaloan jelzi, mit varhatsz a termekektol. :U

Es igen, sajat tapasztalat, mivel sokszor le lettem szolva, hogy nem ugy van az, tettem probat 40k feletti, elvileg erosen ajanlott termekukkel is. Meg jo, hogy 2 heten belul vissza lehetett kuldeni... Igy, hogy csak egy hetet volt nalam, csak egy hetig volt erosen esetleges a halozatom.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9928) Top cat válasza E.Kaufmann (#9925) üzenetére


Top cat
őstag

Laposhoz én sem használnék kábelt. Az azért túlzás, hogy mindenkinek laptop kell.

Az már nem menő. Most okosteló kell "mindenkinek".

Személy szerint eggyáltalán nem vagyok oda a laposokért. Ha valami bekrepál benne garancia után, az fájni fog. Asztali gépet sokkal olcsóbb javítani. :)

#9926 Lenry

Na ez fel sem tűnt. :D Mondjuk láttam már olyan SATA tápcsatlakozót, ahol szintén ki volt spórolva a réz. Meg 100-as kábelt, amiben csak 4 vezeték volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#9929) Lenry válasza Top cat (#9922) üzenetére


Lenry
félisten

anno asszem 12k-ért vettem a minden portján gigabites, első generációs 1043ND-met, és az azért nagyon más színház.
ok, nincs benne ac, de ebben a C20-ban is teljesen értelmetlen :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9930) Lenry válasza opr (#9927) üzenetére


Lenry
félisten

TP, mint kitörölheted vele a seggedet? :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9931) koby11h válasza Top cat (#9919) üzenetére


koby11h
aktív tag

1+4*100 Mbit = 500, de ráhagytak kicsit, ezért 433 Mbps, hogy ne tűnjön nagyképűnek

amúgy most csináltam táveléréssel egy gépet, egy program frissítés, mondom 300 MB miért 4 perc letölteni?
mondja a srác, hogy Vodafone/UPC 500 Mbit, de két hete tényleg lassú.
Ping: 38, Download: 6.24, Upload: 8.12
Hát öcsém, vagy közelebb ül a wifihez vagy adok Neked egy 10 méteres kábelt. A laptop AC és Gbit Lan-t tud, Ő meg így szenved...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9932) opr válasza Lenry (#9930) üzenetére


opr
veterán

Helyes megfejtes. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9933) Lenry válasza koby11h (#9931) üzenetére


Lenry
félisten

adok Neked egy 10 méteres kábelt.

a héten vittem egy újabb home office-os kollegina gépét a lakására, leraktam az ajtóban, viszon'látás.
ír egy óra múlva:
- őőőő, WiFi az gondolom nincs ebben a gépben?
- asztali gép, miért volna?
- mert a hálószobába rakták anno a routert és nem oda akarom a gépet
- adok egy hosszú kábelt, összekötöd
- persze és essek át rajta?
- kiméred, hogy milyen hosszú kell ha fal mellett viszed körbe és akkorát adok
- á, inkább veszek egy USB-set, biztos jó lesz az is
és linkelt egy akkora nano vevőt, mint amit vezetéknélküli egérhez szokás adni, "ez jó lesz?" tökéletes... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9934) hcl válasza Lenry (#9917) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig ez mennyire gyakori...
És mocsok drága minden, amin giga wan, giga LAN...

...user bejön, hogy a leveleiből a régebbiek nem látszanak.
- Laptopod hoztad?
- A francba, az is kell?
...nem, majd telepátiával látom a képernyőt.

@Lenry :Otthoni netet mi egyáltalán nem supportálunk, pont ezért... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9935) DJGABI válasza Lenry (#9917) üzenetére


DJGABI
addikt

nem vagyok büszke, de nem olvastam termékleírást, ugyanígy jártam ázusszal [link]

szintén azt hittem ez már alap 2020-ban

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9936) Lenry válasza DJGABI (#9935) üzenetére


Lenry
félisten

ez is úgy került hozzám*, hogy egy kollégám kérdezte, hogy mit vegyen, mert a Telekomos HGW nem fedi le a lakást, és én is csak annyit javasoltam, hogy valami ac-set nézzen és az jó lesz, nem gondoltam volna, hogy a gigabites LAN általános elterjedése után 15 évvel ez egy külön figyelendő dolog...

* hozzám konkrétan úgy került, hogy "és amúgy ezt hogy kell beállítani?", hozd be, 2 perc alatt belekattintom, amit szeretnél (mert nyilván hiába magyaráznám el, úgyse értenéd)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9937) Moleman válasza opr (#9927) üzenetére


Moleman
addikt

Én szeretem őket, nekem is egy 1043ND volt az első komolyabb routerem a korábbi low end D-Linkek után, teljesen gyári állapotában használtam, de 7 évet kihúzott, utána nagyon lelassult már kábelen is.

A routeres fórum nyomán vettem egy überszuper Asust (asszem AC65P volt), jó is lett volna, de amint felcsatlakoztam bármelyik céges laptoppal, pár percen belül túlterhelődött és újraindult, valamin összevesztek. :(

14 napos elállás, vettem helyette egy olcsóbb TP-Link Archer C7-et, sokkal gyengébb CPU, nincs USB3, de legalább hibátlanul működik.

#9935 DJGABI
Ja, figyelni kell, a 2018-as okostévém is csak 100-as, még jó, hogy 1080p-t nézek rajta maximum, azt simán viszi/tekeri. Wifin már nem tud zökkenésmentesen tekerni, hiába AC1750 papíron. :D

#9938 Lenry
Nálam akkor még digi volt, az optikai elosztóból ment az UTP egyenesen a routerbe.

[ Szerkesztve ]

(#9938) Lenry válasza Moleman (#9937) üzenetére


Lenry
félisten

pár percen belül túlterhelődött és újraindult

mivel mondták, hogy Telekom, ezen a vackon is néztem, hogy IGMP szűrés ugye van benne? nyilván nincs ilyen opció, remélem azért, mert alapból aktív, és nem azért, mert szarnak rá, mert akkor meg majd magyarázhatom a kollégának, hogy vagy internetezik, vagy IPTV-t néz...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9939) opr válasza Moleman (#9937) üzenetére


opr
veterán

D-Link az meg pont az, amit szokás szidni, mint a bokrot, de nekem azokkal sose volt bajom, még az olcsó fostaliga modellekkel sem. Max kb havonta kellett nekik egy restart, de nem voltak olyan hibák, mint a tp-linkekkel, hogy konkrétan napi szinten eldobálták a hálózatot, vagy a netet, vagy mindkettőt, vagy a dhcp ment meg teljesen, vagy akármi más. Gyakorlatilag baráti körben már az a szólás mondás, hogy ha meg akarsz tanulni hálózatot managelni, úgy, hogy max egy éven belül találkozol minden elképzelhető problémával, nem kell drága képzés. Veszel egy bármilyen tp-link hálózati eszközt, használod, fél-egy éven belül mester leszel.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9940) hcl válasza Moleman (#9937) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A TP 1043v1-ek úgy pusztulnak, hogy elkezd lassulni, melegszik, majd megadja magát :D Nekem is volt 2-3db, Openwrt-vel szépen mentek, de egy idő után routernek már nem voltak jók. Érdekes, kábelen switch-nek igen, meg home szervernek is, szóval nem értem, minek lesz baja a SoC-ban... Mondjuk a switch-et értem, az eléggé külön egység.
De 841-ből is volt már ilyen módon megdöglős, ami csak routerként állt meg állandóan, de az USB-n rákakasztott kamerát Openwrt-vel már vitte szépen.

ON :
Facebook üzenet
- Hello, egy kis segítséget szeretnék kérni
- Hello, mondjad... ezt már akkor tudtam, amikor megláttam az értesítést :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9941) qnadam válasza opr (#9927) üzenetére


qnadam
veterán

peched volt :D
itthon két eap225 megy hibátlanul, anyóséknál valami régebbi ap-k, korábban wdr4300 is volt üzemben gond nélkül, egy mini ac routert is használok munkában, az is korrekt holmi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9942) Moleman válasza opr (#9939) üzenetére


Moleman
addikt

Nem volt nekem se bajom a D-Linkkel soha, csak azért éreztem inferiornak, mert mindig a legolcsóbbat vettem. :) Mikor meglett a 1043, eladtam valakinek, utána még évekig ment.

#9940 hcl
Kábeles switch-nek még jó? Felkeltetted az érdeklődésem, pont azt akartam venni. :D Simán csak dugdossam be a kábeleket a LAN portokba, mint egy switch-nél tenném? Egyelőre csak a tévé lenne rádugva, de több végponton használom, jó lenne, ha nem kéne mindig átdugdosni. Csak a Serviiot kell látnia, semmi más nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#9943) koby11h válasza hcl (#9934) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mi sem supportáljuk a felhasználók otthoni netjét csak muszáj segítenünk...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9944) qnadam válasza Moleman (#9942) üzenetére


qnadam
veterán

azért a dhcp-t kapcsold ki...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9945) hcl válasza Moleman (#9942) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, reseteld le, DHCP-t kapcsold ki, és akkor switch-é változik. (Ott van otthon a hálómban egy ilyen.)
Nyilván a WAN port ilyenkor felejtős, de Openwrt-vel azt is át lehet pakolni LAN-á.
Mondjuk gyári szoftverrel ezer éve láttam utoljára, de azzal is meg kéne tudni csinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9946) Moleman válasza hcl (#9945) üzenetére


Moleman
addikt

& #9944 qnadam
Köszi szépen! Megkeresem, aztán beüzemelem.

(#9947) solena válasza Top cat (#9924) üzenetére


solena
tag

Köszönhetően a JMF-nak, meg egyéb tényezőknek, de inkább nem fejtem ki, mert másik topik:))

Centimből még van, dec. 31-ig kell kibírni, utána irány a szerviz:DD De már megy a sirám, hogy mi lesz velük, ha én elmegyek:DDD (válasz: ugyanaz, mint előttem. De ezt már nem teszem hozzá nyíltan: örülnek, hogy lyuk van az alfelükön, meg elműködnek valahogy)

E.Kaufmann: ha laptopos buli, akkor persze, hogy más a leányzó fekvése, oda ajánlott a wi-fi. Minden is az igényektől függ, mikor az ember hálózatot tervez:)

Apropó, szerviz: csak tudnám, hogy főni miért vállal be olyan munkát, pláne lóf*szpénzért, ami esélytelen:P Pontosabban, előbb-utóbb összehozható, csak tökölős, több idő, és nem lenne olcsó :U Jó, tudja, hogy szeretek pepecselni, meg a fejtörős munkákat, de azért a lószerszámnak is van vége:P

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#9948) opr válasza qnadam (#9941) üzenetére


opr
veterán

Mindegyikkel? :DDD

Amugy inkabb az lehet, hogy ha nem vagy eppen ilyen szempontbol poweruser, akkor jol mukodnek, par eszkozzel, de ahogy nalam/nalunk hasznalva volt, az mar sok volt nekik. Mivel nem annyira a melegedessel volt a gond, illetve eleg jol lehetett latni osszefuggest a terheles merteke es az osszeomlasok gyakorisaga kozott, nekem az volt a tippem, hogy tobb benne a memory leak, mint a feature.

Nalunk egy routerre meg az okostelefonos/okosTV-s/okosSportsPapucsos idok elott is annyi cucc volt csatlakoztatva, hogy ihaj, sokszor a gyari 4db ethernet boven keves volt, kb azonnal ment a kabel egy 10-es switch-be, plusz az a 4-5 eszkoz a wifin, plusz nem ritkan ment egyszerre 4-5 eszkozon is valami torrent... Egyszeruen nem birtak. A D-linkek is belassultak, de legalabb stabilak voltak. :D

Moleman: :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9949) hcl válasza opr (#9948) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ekkora melóra már egy MikroTyúk azért kéne.

Amúgy nálunk is asszony gépe volt sok a TP 1043-nak : a cégese annyi kapcsolatot nyit, hogy az én összes eszközöm sem annyit (és az is Linux : annyi cucc van neki nyitva egyszerre, hogy ez az eredmény :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#9950) Moleman válasza hcl (#9949) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, most, hogy mondod, nekem is akkor adta meg magát, amikor összebútoroztunk és hirtelen lett 4 vezetékes + 5 vezeték nélküli eszköz (ebből 2 céges laptop).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.