Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32001) hcl válasza Diabolis (#31995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja :D
Amúgy se olvassák el, amit kapnak, aztán megy a csodálkozás, ha valami nem megy, és kapott róla értesítést, hogy nem is fog :D

@bambano : Meg kéne nézni, miért kapta.
https://24.hu/tudomany/2023/10/02/fiziologiai-es-orvostudomanyi-nobe-dij-gyoztes-2023/
Most így Duckduckgo első találat, és
"Mint írják, a kutatók a módosított nukleozidokkal kapcsolatos felfedezéseikkel érdemelték ki az elismerést, amelyek lehetővé tették a Covid–19 elleni hatékony mRNS-vakcinák kifejlesztését."
Vagy hivatalosabb helyről

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32002) fatpingvin válasza bambano (#31997) üzenetére


fatpingvin
őstag

a Nobel-díj alapjául szolgáló fejlesztés pont azt tette lehetővé hogy a korábbi technológiákhoz képest töredék idő alatt lehetett eljutni a klinikai alkalmazásig. tesztekkel együtt. valamennyi kockázat meg mindig lesz akárminek a klinikai alkalmazását nézed, ez nem azt jelenti hogy nem jutott el a célkitűzésig a fejlesztés. teszem hozzá a tárgyalt mRNS technológia kifejezetten jó statisztikai mutatókkal rendelkezik a korábbi vakcinatechnológiákhoz képest is.

nem szeretek ilyet írni olyasvalakinek akivel alapvetően egyetértek, de légyszíves ne propagáld ezt a baromságot. és igen, ha csak ezt hangsúlyozod ki, az baromság, akkor is ha kontextusában amúgy nem valótlan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32003) bambano válasza hcl (#32001) üzenetére


bambano
titán

most nem fogok utánanézni, de eddigi ismereteim alapján azért kapta, mert kiküszöbölte az mrns gyulladást keltő tulajdonságát. Korábban is próbálkoztak mrns-sel, csak komoly gyulladásokat okozott, így hagyták a fenébe.

Én meg azt tapasztaltam, hogy max. csökkentette a gyulladást keltő tulajdonságát, de nem küszöbölte ki. De úgy gondoltam, hogy nem piszkítok bele a nobel díjába, ezért alapvetően csendben maradok a témában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32004) hcl válasza bambano (#32003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk olyan nincs, hogy valamitől senkinek nem lesz baja. És azért ilyesmit nem adnak puszira, szóval valószínűleg elég sokan egyetértettek abban, hogy elég jól lecsökkent az a hatás :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32005) bambano válasza Diabolis (#31998) üzenetére


bambano
titán

hát, ha plusz nővel élsz, akkor buszt vegyél :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32006) fatpingvin válasza bambano (#32003) üzenetére


fatpingvin
őstag

ööö... nem. nagyon nem :D

hogy az általa fejlesztett technológiát utána a vakcinagyártó cégek hogyan és milyen módon használták az már az alkalmazási terület.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32007) Top cat válasza Diabolis (#31992) üzenetére


Top cat
őstag

Legközelebb telefonálj rájuk, mielőtt elindulsz. :DDD

(#32008) bambano válasza hcl (#32004) üzenetére


bambano
titán

írtam korábban, hogy statisztikus tudomány. én rosszul jártam a vakcinájával.
és azóta bárhol szóbakerül, mindenhol visszakérdeznek, és eltalálják a márkát. úgyértem a bárholt, ahol számít.

de nekem oké, ha itt elvágjuk a témát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32009) hcl válasza bambano (#32008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de azt azért tudod, hogy ekkora méretekben másképpen nem nagyon lehet? Hogy mást ne folytassunk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32010) BiP válasza hcl (#32009) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát igen. Ha valahol 1 a millióhoz a mellékhatás, akkor az az 1 szarul éli meg, a többi millió nagy része meg talán az életét köszönheti neki. De ezért ne szántsuk már be.

(#32011) Armagedown válasza Lenry (#31999) üzenetére


Armagedown
őstag

Van olyan családtagom, aki ma is szenved a kájzer szövődményeitől, ő nem is akarta bevenni, de Svájcban dolgozik és kötelezték a bevételére.
A 2 oltás ellenére háromszor is elkapta a koronát.
A neten rengeteg embert talált, aki hasonló betegsegtől szenved, eddig 20ezer euróba került neki a kezelés, és még mindig nem gyógyult meg, gyengébb, mint előtte.
Egyik sem magától a covidtól lett beteg, hanem az oltástól.
Sajnos az orvosok sem tudnak mit tenni a gyógyulásukért.
Nem tudom, hogy mit érdemel a feltalálója, de hogy nem Nobelt, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#32012) BiP válasza Armagedown (#32011) üzenetére


BiP
nagyúr

Azt viszont nem tudjuk, hogy ha nem kap oltást, akkor az elkapott 3 covidot kihordta-e volna lábon, vagy belehalt volna, csak az oltás mentette meg az életét.

Amúgy meg az, hogy be lett oltva, 100milliószor el lett mondva, hogy attól még ugyanúgy el lehet kapni a covidot, nem az elkapástól véd a vakcina. Csak csökkenti a lehetőséget, és enyhíti a lefolyást.

[ Szerkesztve ]

(#32013) Lenry válasza Armagedown (#32011) üzenetére


Lenry
félisten

oltás nélkül meg lehet, hogy meghal.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32014) MasterMark válasza Armagedown (#32011) üzenetére


MasterMark
titán

Egyik sem magától a covidtól lett beteg, hanem az oltástól.

Ezt amúgy hogy döntöd el ha a covidot is elkapta meg oltást is kapott?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#32015) hobizoli válasza Armagedown (#32011) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aztan ha elkapta volna a betegseget es lerakja a szemelyit, akkor mi van....?

cegnel nalunk is volt olyan arc, aki nagyon oltasellenes volt, aztan egyik hetfon szarul lett, kedd korhaz, szerda intenziv, vasarnap meg RIP
na?
addig meg o is szenttul meg volt gyozodve osszeeskuveselmelet hivokent, hogy aaa covidkamu a gyogyszergyarak miatt

de itt van egy kis tevedes
erre keszult a szuri, nem arra hogy teljesen tutifrankon soha nem lehet elkapni , hanem gyengiti a lefolyasat

muter eloszor olyan beteg volt 2021-ben, hogy meg korhazban volt
aztan amikor kijott es lejart a 8 het megkapta a Moderna-t
aztan 1 honappal kesobb megint, aztan egy kulfoldi ut miatt decemberben megint, mert pont lejart volna a 6 honap

kesobb elkapta a koronavirust megint 2022 vegen, de az sokkal enyhebb lefolyasasu volt, nem kerult korhazba sem, nem lett 39-40 fokos laza sem, nem kohogott megallas nelkul izomlazig, siman labon kihordta otthon 2-3 nap alatt

ez a virus nem a rozsahimlo meg a baranyhimlo, hogy eletedben csak 1x tudod elkapni es le van tudva

több drón kell ;P

(#32016) hobizoli válasza MasterMark (#32014) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Covid is jol mutalodik
olyan az is, mint az influenza
arra sem lehet 100% hatekony ellenanyagot csinalni, mert sok altipusa van, es folyamatosan valtozik
H1N1, H5N1, meg van A tipus, B tipus, es mindegyikre masik oltas kell, pedig "influenza"

abba is haltak mar bele oltassal meg annelkul is, megsem megy a rinya miatta evek ota

több drón kell ;P

(#32017) MasterMark válasza hobizoli (#32016) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek mi köze ahhoz ami én kérdeztem? :D

Switch Tax

(#32018) MasterDeeJay válasza BiP (#32012) üzenetére

Faterom meg oltóponton kapta el (mert amúgy elzárkózott amennyire lehetett) második oltás után, majdnem elvitte. Kapott oxigént is aktívan de lélegeztetni nem kellett. Fél év után szerencsére meggyógyult.
Családban mindenki elkapta legalább egyszer, oltott és oltatlan is (igaz oltottnál gyengébben ment le). Én biztosan 3x kaptam el kb fél év +- pár hónap után. Első influenza szerű volt plusz hullámokban fejfájás, láz. Második gyengébb de ugyan így hullámokban hideg meleg minden, harmadik már megfázás szerű valami. Hogy az után voltam-e covidos nem tudom, esélyes mert gyerekek hoznak haza mindent oviból, iskolából szóval elkerülhetetlen. Illetve fuvarozásban dolgozom ott nincs megállás és sofőrök is hoznak visznek mindent, szóval nem volt home office sem, rengeteg emberrel találkozom.
Oltva nem voltam. Olyan teszeket csináltattam amely a védettséget mutatja meg (fizetős), asszony szintén és nála is kimutatható volt, nála gyengébben ment le de fene se tudja hányszor. (rendes tesztek semmit nem mutattak ki, csak a védettséges, arról kaptam kártyát is) Gyerekeknél meg átlagos megfázás szintjén ment többször is le. Rokonom fiának durvább szövődményei voltak. [link]

Ma meg már szerintem legyengült nagyjából influenza szintre mert jelen van és valószínű marad is velünk.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32019) hobizoli válasza MasterDeeJay (#32018) üzenetére


hobizoli
nagyúr

muternak is volt olyan, hogy beadatta influenza elleni oltast egyik osszel a korzeti dokinal, aztan ket hetig taknya-nyala egybefolyt...
ez meg booooven a Covid elotti evekben volt

több drón kell ;P

(#32020) MasterDeeJay válasza hobizoli (#32019) üzenetére

A gond azzal volt hogy oltóponton egymás hegyén hátán gyülekeztek oltásra. Illetve állása szerint gumikesztyűt sem cserélt az oltó orvos ami mondjuk furcsa lenne de gondolom csak lefertőtlenítette mielőtt másik jelentkezőhöz ért. De elég egy légtérben lenni beteggel és már el is lehetett kapni, most ez több száz ember között nem nehéz. Egyik kollégám volt minden évben beteg az influenza oltás után, mondtuk is neki hogy na akkor oltás után egy hét az táppénz legyen vagy szabi? :D

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#32021) bambano


bambano
titán

szeretném jelezni, hogy nem akartam egy n+1 covid hater topikot nyitni.
itt nem a coviddal van gondom.
azzal van gondom, hogy megszólítva éreztem magam az
"Mi közben pont ilyen radikális vélemények miatt hunyt el egy számomra nagyon fontos hozzátartozóm. Inkább ők a gyilkosok..." állítással.
Az én "radikális" (miért lenne radikális, saját vélemény saját tapasztalat alapján) véleményemnek SEMMI köze a hozzátartozója halálához.

A magam részéről boldogan támogatom, ha az általános covid utálatot berekesztjük itt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32022) hcl válasza Armagedown (#32011) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A 2 oltás ellenére háromszor is elkapta a koronát."
OK, hol mondták, hogy nem kapja majd el?
De még él. Ha ilyen jól fertőződött, sanszos lett volna intenzív.

BTW Sinót kapott ismerős is panaszkodik hogy gyenge (pedig az ugye hasonló a sima influenzaoltáshoz). Szerintem sokan pszichoszomatikus alapon érzik ezt. (És a betegségnek amúgy ismert hatása ez, hogy akár hosszabb távon is szarul vagy tőle.)

@MasterDeeJay : "Faterom meg oltóponton kapta el"
Ja, a csodás szervezés következtében sima ügy volt :Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#32023) Armagedown válasza MasterMark (#32014) üzenetére


Armagedown
őstag

Én nem tudom, ő mondta, hogy az oltás miatt van

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#32024) Lenry válasza bambano (#32021) üzenetére


Lenry
félisten

ámen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32025) szebe válasza hobizoli (#32019) üzenetére


szebe
őstag

Influenzánál simán lehet, hogy másik törzs terjed el, mint amire számítottak (előző éves adatokból meghatározva), és mint amire kapod az oltást.

Illetve az influenza ellenit is elég sokan kapták és kapják minden évben (pl veszélyeztetettek + eü), csak sosem volt nagy dobra verve.

Sajnos a covid alatti távolságtartás és "odafigyelés" is ment a levesbe. Mindenki úgy tüsszög meg köhög bele a világba, mintha muszáj lenne. Nem csodálom hogy megint mindenkinek csomó baja van.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#32026) MasterMark válasza Armagedown (#32023) üzenetére


MasterMark
titán

Aha, világos. Eszem megáll. :D

Switch Tax

(#32027) E.Kaufmann válasza bambano (#32021) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az a baj, hogy túl nagyképű vagy, nyomod a beképzelt, öntelt szövegedet, más meg még itt követendő példának fogja tartani, miközben meg pl Koreában, nem hogy hagyják elcsapatni a mobilosokat, hanem már a gyalogosátkelőt is átalakították: [link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32028) hcl válasza szebe (#32025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+ járnak be betegen dolgozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32029) BiP válasza bambano (#32021) üzenetére


BiP
nagyúr

A magam részéről boldogan támogatom, ha az általános covid utálatot berekesztjük itt.
A covidot szerintem bátran utálhatjuk, hozzáállástól függetlenül, mert a vírus rossz.
A covid oltásról már megoszlanak a vélemények, de az meg tényleg nem ebbe a topikba való, ezt támogatom.

[ Szerkesztve ]

(#32030) fatpingvin válasza Armagedown (#32011) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor neked is: baromságokat légyszíves ne, köszi. főleg hogy abból amit leírtál abból elég egyértelműen kiderül több ponton is hogy halvány fingod nincs úgy nagyjából az egészről, az egymintás halmazból téves következtetések műfajával meg enélkül is egész jól el vagyunk látva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32031) bambano válasza BiP (#32029) üzenetére


bambano
titán

A covid utálata itt offtopic volt eddig, van rá külön szaktopic.
A kolléga engem utál, ezen az ösvényen maradjunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32032) hcl válasza bambano (#32031) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebben a topicban igencsak szabad az off :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#32033) Diabolis


Diabolis
tag

Lehetne az összes covidos, háborús, fajelméletes csapból folyós témákat legalább itt hanyagolni? Köszi.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#32034) bambano válasza hcl (#32032) üzenetére


bambano
titán

Akkó offoljunk :)
Cili néninél már több napja esett a hó.
A Levi síparadicsomban ma megnyitották a szezont.
A Mikulásnál is elindult a mikulás szezon.

Én kicsit korainak tartom, de örülök neki.

szerk: nem annál a Cili néninél :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32035) E.Kaufmann válasza hcl (#32032) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kivéve, ha Máris szomszéd felnyomja a bandát a modiknál, ismét :P

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32036) Diabolis


Diabolis
tag

Nem tudok kapcsolódni a programhoz! Volt egy lefagyás, a Feri újraindította a gépet az asztalon, de azóta nem működik semmi!!!
Aha... Kérlek olvasd már fel, hogy mi van a gépre írva...
Szerver, ne kapcsold ki
Még valami?
HP proliant...
Aha... Feri ott van még? Add már át neki egy kicsit a telefont....
Ja, már hazament.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#32037) hcl válasza Diabolis (#32033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Struccolni nem jó ;)

@E.Kaufmann : :D
Oszt'?

@bambano : Pedig annál a Cilinél el is tudom képzelni :D

@Diabolis : :C
Na most ha oda is van írva... Bár végülis újraindította... az nem a power off :D
(Mondjuk az ilyet jó nem olyan helyre tenni, ahol látják is, pláne nem hogy hozzá is férnek.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32038) koby11h válasza Diabolis (#32036) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nálunk az ilyen gépekre ki van írva, hogy tilos hozzányúlni, kikapcsolni, ránézni...! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32039) Top cat válasza koby11h (#32038) üzenetére


Top cat
őstag

Ha tilos ránézni, akkor nem tudja elolvasni, még mit tilos csinálni vele. ;]

(#32040) hcl válasza koby11h (#32038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tehát akkor tudják, mivel lehet hibát okozni... ;]

Van itt ilyen, hogy
- laptop, lerakva valahol, arról megy az egyik termelésirányítási rendszer
- managerünknek volt lerakva az egyik sarokba egy laptop, ami leválasztott hálón volt, a saját gépéről elérte, és onnan tudta monitorozni annak az állományát -> soha senki nem nyúlt hozzá (már kapott egy virtuális gépet)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32041) koby11h válasza hcl (#32040) üzenetére


koby11h
aktív tag

és Top cat:
Az Isten mentsen meg tőletek! :U

Egyébként tényleg használ a felirat!
Előtte odébb tolták, kikapcsolták, rápakoltak... a felirat óta messzire elkerülik, de tényleg!
Vagyis egyszer leüvöltöttem az egyik hölgyikét miatta, lehet az is közre játszik...

És igen, mi is elkezdtük pár éve virtualizálni az ilyen helyi kis "szervereket", de egy még mindig van ügyfélnél irodai térben. A többi már mind szerver szobákban csücsül.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32042) BiP válasza bambano (#32031) üzenetére


BiP
nagyúr

A kolléga engem utál, ezen az ösvényen maradjunk.
Más is, szóval inkább sztráda :) ;]

(#32043) fatpingvin válasza koby11h (#32038) üzenetére


fatpingvin
őstag

na és ráülni? :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32044) koby11h válasza fatpingvin (#32043) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, ezt főleg nem lehet, nem férne oda senki :) Erre nagyon figyeltem... de tény, nincs rá kiírva.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32045) hcl válasza koby11h (#32041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Egyébként tényleg használ a felirat!"
Az valami scifi! :D

@fatpingvin : Ráülni @koby11h-nak kell. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#32046) koby11h válasza hcl (#32045) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csak jelzem, hogy nem ülök rá semmire, soha. És főleg nem fényképezem le! :)
Sőt, pár éve már inkább állva alszom...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#32047) itldj válasza koby11h (#32046) üzenetére


itldj
aktív tag

Pedig régóta tartozol a képpel, amin a gyerek játszós fittness labdán ülsz. :DD :DD :DD :C

(#32048) hcl válasza koby11h (#32046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a gond!!4444!4!!4 :DDD ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32049) F.E.K.. válasza koby11h (#32038) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Eleve, a riasztózott, bezárt szerverszobákba nem is lehet bemenie olyannak, akinek nincs ott joga mászkálni.... (A jogosultak belépése pedig logolva van nyilván)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32050) koby11h válasza F.E.K.. (#32049) üzenetére


koby11h
aktív tag

A szerver szoba ilyen a legtöbb helyen nálunk is. Vagy beléptető, vagy kulcs felvétel. Klímák, riasztó, szünetmentesek, van, ahol kamera is.
De ez olyan "szerver"-nek nevezett desktop gép, amin régebben dolgoztak. Most már nem, ügyfélre várunk, hogy a kész virtuális gépre migráltassa a fejlesztővel.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.