Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) qnadam válasza hcl (#9194) üzenetére


qnadam
veterán

valami keveredés van, az egyrétegű pd 23 gigás, és a kétezres évek elejéről származik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9202) hcl válasza qnadam (#9201) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja. De fura, mert amiről én beszélek, az a 90-es évek vége, és fázisváltós :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9203) qnadam válasza hcl (#9202) üzenetére


qnadam
veterán

nem valami magnetooptikai lemezre gondolsz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9204) hcl válasza qnadam (#9203) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, a PD hasonló volt, de külön kategória. Ott a link...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9205) KROK640 válasza hobizoli (#9191) üzenetére


KROK640
veterán

ööö az lehet. Ezek Pentium 1 166MHZ-esek voltak, 64MB SD RAMmal és Win98SE-vel. illetve az enyém 233-as :D (vajon miért? :D )
Lehet h volt rajta kivezetetlen USB, de én erről nem tudtam. Vettem bele egy kártyát (PCI) ami csinált 2-3(?) PCI-t már nem emlékszem. Valami 3000ft volt. Nekem ennyit bőven megért, hogy ne kelljen floppyznom.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9206) E.Kaufmann válasza hcl (#9200) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Előző munkahelyemen a vezír pont hogy ragaszkodott a régi már kopottas HP laptopjához, pedig nem is volt idős.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9207) hobizoli válasza KROK640 (#9205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

PIIX4 Southbrigde chip tudta a USB1.1-t a Pentium 430VX, HX es TX chipsetnel

hat nemtom, de amikor pendrive-k bejottek ugy igazan es nem volt feher hollo kategoriaju egy 32-64MB-s darab belole, akkor a Pentium 1 mar qrva oldschool cucc volt
ez boven Pentium 3-4 idoszakban volt vmikor a 2000-s evek elejen, azokon meg siman alapbol volt mar USB hatul

" The patent application was filed by M-Systems in April 1999. Later in 1999, IBM filed an invention disclosure by one of its employees. Flash drives were sold initially by Trek 2000 International, a company in Singapore, which began selling in early 2000. IBM became the first to sell USB flash drives in the United States in 2000. The initial storage capacity of a flash drive was 8MB"

2000 ev vegen mar socket423-s Willematte P4-k is volt 1.7GHz-n
akkor egy P166 a futottak meg kategorias technika volt kb :U
Opteron eleve vmi 2004 koruli okossag volt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#9208) hcl válasza E.Kaufmann (#9206) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szabályt erősítő kivétel :D

@hobizoli : Ismerős kiscsaj 2002 körül jött haza USA-ból egy 64MB-os darabbal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9209) koby11h válasza hobizoli (#9207) üzenetére


koby11h
aktív tag

1999 közepén voltak egyik cégnél Packard Bell-ek P166-200MMX procival, (amerikai tulaj volt) azon volt 2 usb 1.1 hátul a fekvő gépházon. Azzal már használtak 16-32 MB-os pendrive-okat.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9210) qnadam


qnadam
veterán

a híres kék halál akkor történt, amikor a w98 usb támogatását mutatták be.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9211) Syl válasza qnadam (#9210) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesen: a béta Win98 USB támogatását mutatták be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9212) qnadam válasza Syl (#9211) üzenetére


qnadam
veterán

a hangsúly az időszakon volt, hogy akkoriban kezdett elterjedni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9213) Syl válasza qnadam (#9212) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam meg a béta win98-on.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9214) Lenry válasza E.Kaufmann (#9206) üzenetére


Lenry
félisten

6-7 éve akkor sikerült levenni a nagyfőnököt az előző laptopjáról - ami egy makulátlan állapotú Acer Travelmate 660-as volt, komolyan úgy nézett ki, mint amit akkor bontottak ki a dobozból, pedig egy akkor tizenéves laptopról volt szó - amikor megállt benne a HDD és nem tudtam már maximum 60GB-s ATA winchestert szerezni 2,5"-es méretben, nagyobbat meg nem evett meg a BIOS-a.
meg nem hivatalosan több kolléga is jelezte, hogy valahogy mindenképp nyugdíjazzam azt a gépet, mert volt egy ilyen kikötés, hogy a nagyfőnök laptopján a cég minden termékének futnia kell, és ezt akkoriban is nehéz volt már tartani :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9215) hcl válasza Lenry (#9214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De a termékek fejlesztésének jót tett, mert tuti nem zabálták a hardvert :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9216) hobizoli válasza hcl (#9208) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert akkor mar ilyen Northwood P4 meg a AMD K7-k voltak az aktualis urtechnikak 2GHz korul
ha nem volt egy P166-n USB, nem is erdekelt mar kb senkit
de amugy volt ra lehetoseg, mert FX chipset nem tudta USB-t es a P166-t meg az MMX-t meg foleg, a VX,HX,TX meg igen, az ujabb SB chip-je miatt (is), szoval legalabb olyan deszka kellett hozza, es azon ott is volt a tusor a deszkan hozza a PS/2 port korul
max kb senki nem hasznalta ki rajta

Opteron 2003 ev vegen jelent meg, ha vki azzal parhuzamosan P166-t hasznalt, az nagyon odebb volt mar idoben addigra, 8+ eves lepcso van a ketto kozott


olyan kb, mint most a 9-10th gen i5-i7 meg a AMD R7-R9 mellett egy Core2 CPU

több drón kell ;P

(#9217) KROK640 válasza hobizoli (#9207) üzenetére


KROK640
veterán

Igen a 166-osok akkor már kuva elavult cuccok voltak, de mi azokon dolgoztunk, mivel a gép úgy volt vele (mint mindennel) "jóvanazúgy". Otthon fél óra alatt megcsináltam amihez odabent egy egész nap is kevés volt. Épp emiatt nevetséges határidőkkel kellett dolgozzunk.
Hát írtam is, hogy otthon már Athlon XP-m volt 2200MHZ-en. 2003-2004ben dolgoztam ott.
A Sledgehammer Opteron pedig 2003 nyarán jelent meg.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9218) bambano


bambano
titán

miért hívjátok a notebookot laptopnak?
ez olyan, mintha egy ifát kupénak neveznél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9219) BiP válasza bambano (#9218) üzenetére


BiP
nagyúr

Privátban összebeszéltek, hogy mivel tudnának bosszantani, és ebben egyeztek meg. Ilyen egyszerű.
Egy faramuci, már-már hihetetlen magyáraz még az lehetne - de ez csak tipp - hogy mára a 2 kategória,a 2 fogalom összefolyt, szinonimaként használják az emberek, nem agyalnak rajta. De ez csak puszta légből kapott feltételezés, ne is vedd komolyan.

(#9220) koby11h válasza bambano (#9218) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mert ilyen pongyolák vagyunk! :K
Az autót is kocsinak hívjuk, pedig nem ló húzza és valójában gépjármű...

Számomra mindegyik az a "bizbasz" amit mások hurcolásznak magukkal, ahelyett, hogy normális asztali gépet használnának. :)

Szóval engem pl. nem izgat a különbség, mások meg még cikket is írnak róla:
Laptop vs Notebook: What is the Difference?
Laptop vs. Notebook
Mi a különbség Laptop, Notebook, Netbook, Ultrabook és Gamer laptop között?
Mintha számítana...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9221) bambano válasza koby11h (#9220) üzenetére


bambano
titán

azért számít, mert a laptop nagyobb méret-kategória, mint a notebook.
meg amikor a gémer azzal fitogtatja a kasztba tartozását, hogy címekkel játszik, nem játékokkal. rotfl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9222) opr válasza bambano (#9221) üzenetére


opr
veterán

És a 15"-os dtr, amiben asztali xeon meg gpu van, de bármi más szempontból (pl vastagság) elvileg notebook kategória, az akkor tulajdonképpen micsoda?
Csak mert laptop elvileg a 3,5"-nál vastagabb gép, de olyan ma már nem igazán létezik, még workstation kategóriában sem. Max kijelző méret alapján lenne reális az osztályozás, de az is hülyén jön ki, hogy ugyan abból a hordozható számítógépből a 15"-os notebook, a 17"-os meg már laptop.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9223) Elemental válasza bambano (#9221) üzenetére


Elemental
addikt

Ettől a címtől kiráz a hideg. Mellette nem is értem. Valaki elmagyarázná, hogy miért szinonimája a játéknak?

(#9224) dingdongkng válasza Elemental (#9223) üzenetére


dingdongkng
tag

Az angol "title" kifejezés fordítása. Ennyi ezek a szinonimak azért keletkeznek mert egy gamestarban sok lenne a szoismetles. Fogadjuk el hogy most ez így divatos majd kikopik bár tény és való hogy a "játék" gyűjtőnev talán meg egy kicsit tag mert a focitol a játék autón át a jatekszoftverekig tart.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9225) dingdongkng válasza opr (#9222) üzenetére


dingdongkng
tag

Ja :D :D. Vagy csak fogadjuk el hogy magyarul a "hordozható számítógépek" gyűjtőneve a laptop. Azt mocskosul tudom szeretni amikor valaki marketingelnevezesek miatt kotozkodik. Definialjuk az ultrabook fogalmát :D. Meg amúgy angolban is erősen atlapolodnak ezek az elnevezések. De nem számít mert magyarul az xps12 is laptop mert sok más szóhoz hasonlóan ezt is rosszul (igazából csak máshogy) vettük át.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9226) Lenry válasza bambano (#9221) üzenetére


Lenry
félisten

egyszer valaki nekiállt nekem azon pattogni itt a fórumon, hogy az az RPG amit ő a haverjaival az asztal körül ülve játszik, számítógépen csak cRPG-t lehet játszani. nah az hasonlóan értelmetlen okoskodásnak hangzott.

és természetesen mindenre van Napirajz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9227) opr válasza dingdongkng (#9225) üzenetére


opr
veterán

Tök8, angolul is egymás szinonimája a kettő minden olyan helyen, ahol ép elméjű emberek dolgoznak. Ez tipikusan az, hogy ha már ebbe kell belekötni, akkor ott egyrészt biztos nagyon fasza minden más, tehát ilyen szempontból jó hely, viszont ha egy ekkora baromságba képes belekötni valaki, hogy fitogtathassa, hogy neki akkora e-pélója van, hogy lehal tőle az optika, ott lehet tudni, hogy vannak gondok fejben bőven.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9228) bambano válasza opr (#9222) üzenetére


bambano
titán

"olyan ma már nem igazán létezik": ezért helytelen a laptop kifejezés. mert laptop nem létezik, notebook meg van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9229) bambano válasza dingdongkng (#9224) üzenetére


bambano
titán

ja, mint a ram, mint véletlen hozzáférésű tár, csak azért, mert az iparművészeti agyagedény fordító nem olvasta tovább a szótárban a szószedetet, hogy random az véletlen is, meg tetszőleges is.

megnézném egy-két bankár arcát, amikor a ram tényleg véletlen hozzáférésű...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9230) hcl válasza bambano (#9228) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég sok minden gyökeresedett meg rosszul a magyarban. El kell fogadni, hogy ez már így marad.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9231) bambano válasza hcl (#9230) üzenetére


bambano
titán

tehát akkor az hülye, aki jól használja, és az a normális, aki nem?
ez tényleg így marad...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9232) hcl válasza bambano (#9231) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lesz hülye senki, csak rosszul rögzült a nyelvben Megesik ez, megesett ez máskor is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9233) BiP


BiP
nagyúr

Szerintem hagyjuk már ezt a szavakon lovaglós, jogászkodós mentalitást, ugorjunk.
Engedd el, a nyelv egy folyamatosan változó dolog, millió más ilyen példa van.
Felesleges rajta bosszankodni, fogjuk fel egy érdekességnek.

(#9234) Diabolis válasza Lenry (#9226) üzenetére


Diabolis
tag

Akár én is lehettem a pattogós. Bocs, de nekem ez hisztipont, és az is marad.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9235) Gabibácsi válasza Diabolis (#9234) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pedig mindenki tudja hogy vagy ad&d-zel vagy mágusozol :D
én mágusoztam, Morangok a sziklaizmú - udvari ork

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9236) Dr.NX válasza opr (#9227) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az optika az a fénytan, az nem tud lehalni. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#9237) opr válasza Dr.NX (#9236) üzenetére


opr
veterán

Visszavonulok, nyertél. :C :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9238) Top cat válasza bambano (#9231) üzenetére


Top cat
őstag

A megszokás az már csak ilyen. :)

Magyarisztánban a
Láncfűrész = stíll
Sarokcsiszoló = flex
Terepjáró = dzsipp

(#9239) nullpoint válasza Dr.NX (#9236) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez övön aluli volt. :C

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9240) Lenry válasza Top cat (#9238) üzenetére


Lenry
félisten

Amerikában az ablakmosó windex, a fénymásoló xerox, a ragtapasz bandaid, a pzs meg kleenex és ők is ugyanúgy gugliznak meg photoshopolnak, ahogy te.
a fajtanévvé váló védjegy egyáltalán nem magyar jellegzetesség

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9241) Gabibácsi válasza Lenry (#9240) üzenetére


Gabibácsi
tag

Pont ezt akartam írni...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9242) Top cat válasza Lenry (#9240) üzenetére


Top cat
őstag

Tudom, hogy nem egyedi jelenség. :)

Csak azért írtam, hogy nem kell ezen csodálkozni. A megszokás nagy úr.

(#9243) jokeph válasza Top cat (#9238) üzenetére


jokeph
nagyúr

és ne felejtsük ki:
dugóskulcs=Crova. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9244) Top cat válasza jokeph (#9243) üzenetére


Top cat
őstag

Van még több is, hirtelen ennyi jutott az eszembe. :D

Felénk a dobozos furgonra mondják még, hogy barkasz.

(#9245) Diabolis válasza Gabibácsi (#9235) üzenetére


Diabolis
tag

Középfolde, MAGUS, Shadowrun :D
MAGUSban az Arel-hitű fejvadász mókás volt :DD :DD

De egy Diablo szerű hack&slash soha nem lesz RPG. Egy Fallout már talán.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9246) Gabibácsi válasza Diabolis (#9245) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze, Diablo az hack and slash, jól mondod.
De mondjuk egy classic Bard's Tale, vagy Ultima, mondjuk commodore-on?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9247) Diabolis válasza Gabibácsi (#9246) üzenetére


Diabolis
tag

Ezek nekem kimaradtak. A Bard's Talre rá kellett keresnem, az a konzol miatt maradt ki, a C64-es Ultima pedig csak vágyálom volt :(

RPG: A világot befolyásolja a döntésed. Egy Diablóban tök mindegy kivel mit beszélsz, mit mondasz. De egy Falloutban már nem mindegy, hogy milyen hírnévvel mész egy városba. De lehetne akár a MAss Effect is ez a kategória. A lényeg, hogy a játék erre van kihegyezve.
Természetesen ez a saját véleményem, ha valaki másképp gondolja, lelke rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9248) dingdongkng válasza bambano (#9231) üzenetére


dingdongkng
tag

Ja igen :D. Ez a takaway message. Megpróbálom újra: MAGYARUL A HORDOZHATÓ SZÁMÍTÓGÉP AZ A LAPTOP. Lehet hepciáskodni de ez a helyzet. Nem mintha, ez nem egy valós fogalom mint a RAM ami leírja hogy mit tud a termék mint olyan, ez egy marketingelnevezés. Ergo nem lehet fordítási hibára hivatkozni mert ez nem egy fordítás ez egy marketingelnevezés ami kiterjedt egy termékkategóriára. De nem mintha csomó mai használatú szó amúgy hibásan fordítódott és került be a nyelvbe és használjuk te és én. Mint a kombájn, és a limuzin.
Az meg hogy marketingelnevezések a nyelvünk részévé váltak az meg teljesen elterjedt dolog itt is máshol is. Soha senki az életben nem hívott semmit hordozható kazettalejátszónak, vagy polisztirol szigetelőanyagnak. A laptop is csak egy ilyen.

És továbbra is jelezném halkan hogy ezek a szavak effektíve a jelentésüket veszítették, mert sem a "subnotebook" sem a "notebook" sem az "ultrabook" nem olyan szavak amik ma már bármilyen jelentést hordoznának.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9249) bambano válasza dingdongkng (#9248) üzenetére


bambano
titán

csak két hsz-t kellett volna továbbolvasnod, hogy lásd, a témán túlléptünk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9250) BiP válasza dingdongkng (#9248) üzenetére


BiP
nagyúr

"sem a subnotebook, ... , sem az "ultrabook" nem olyan szavak amik ma már bármilyen jelentést hordoznának."
Azért túlzásokba sem kell esni. Mindkettő ma is használt, létező kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.