Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) KROK640 válasza BiP (#10200) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ez van na, mostmár nem nagyon lesz olyan mint korábban. Az utóbbi két hónapban sokat változtam a környezetem szerint, de szerintem is előnyömre.

Na jó, majd holnap megyek Zoltánhoz, arról is lesz beszámoló :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10202) prmcsk válasza KROK640 (#10198) üzenetére


prmcsk
addikt

Ne is idegeljetek ezzel a sok "plasztikpénzes" farokkal (és most nagyon cizellált voltam). Bazzeg! Az egy kitekert agy életmódja, egy életformája lehet, hogy készpénzben egy ruppót nem tart magánál ? Leemeli előttem a pénztárnál, az aznapi rágóját, majd kártyával fizet ???

Megkapja a fizuját az ATM-be, de egyszerre ki nem veszi ám ! Saját szűkebb környezetemben látom...Képes arra, hogy minden nap ráfürdik, ráautózik és időt szán rá, hogy beautózzon a főutcára és napi adagokban, öt-tízezer forintonként felvegye azt, amit egyszerre is megtehetne és többször nem kéne...

Ráadásul még sorba is áll az ATM előtt, a legnagyobb hidegben is, mert nem egy ilyen tankagy van ám, ott találkozik a hasonszőrű "kollégákkal"

Folyamatos és hasonló szituk tömkelegét élem úgy 15 éve. Munkámból adódóan hetente legalább kétszer előfordul, hogy egy nappal a munkám vége előtt szólok a megrendelő pöcshuszárnak: Ember! Holnap végzek, kérem a pénzem készpénzben. Az aktuális napon, azt mondja a farok, hogy nincs készpénze.

És én legyek a toleráns és ne kérdezzem meg, hogy most akkor mi a murvaanyád van ?

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10203) MasterMark válasza prmcsk (#10202) üzenetére


MasterMark
titán

Miért ne fizethetné a rágót kártyával?

Miért nem jó neked utalva pl?

Switch Tax

(#10204) KROK640 válasza prmcsk (#10202) üzenetére


KROK640
veterán

Ja, ezt a réteget én is ismerem.
Itt az a logika, hogyha nincs KPja, akkor nem költi el. Ez azonban csak azoknál működik, akik mondjuk levesznek 80-90 ezret, és képesek beosztani egy egész hónapra. (a maradék meg marad a kártyán).
De ez az 5-10 ezressével veszem le, és ráfürdök (és tényleg, megfürdik mert elmegy pénzt felvenni) meg beautózom a városba (sokszor csak 2-3 sarokra van) érte, réteg tényleg agyfelbaszó ...
Ráadásul szarabbul is jön ki, mert egy hónapban nem kétszer hanem tizenkétszer vesz fel KP-t és ugye a bank is e e szerint számláz neki ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10205) prmcsk válasza MasterMark (#10203) üzenetére


prmcsk
addikt

Itt nem az a kérdés, hogy miért ne fizethetné, hanem az, hogy pár száz forintos szarokat miért kell kártyával fizetni ?

Jó nekem utalva, mint ma is. Utaltak (cégmunka) 2,4 millát. Reggel beszóltam, délután meg felvettem kápéban, egyszerre. Nincs szakaszos change money díj, a szegény bank felé. Ezután már nem kell sorba állnom a saját pénzemért és nem tartok fel a műanyagfizetéssel másokat.

Rám nem szoktak várni a pénztárnál, de én már sokat vártam másokra.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10206) MasterMark válasza prmcsk (#10205) üzenetére


MasterMark
titán

De miért ne lehetne párszázforintos szarokat kártyával fizetni?

Minek vetted fel kp-ban? :F

Switch Tax

(#10207) prmcsk válasza MasterMark (#10206) üzenetére


prmcsk
addikt

Tényleg nem értem a kérdést. Én annyit tartok kártyán, amennyi az utalós fétisűeknek kalkulációm szerint elég. Az életvitelemből megsaccolom, hogy ez mennyi lehet/hó.

Sok dolgom és üzletem csakis kápéban zajlik és rengeteg olyan hely van, ahol sok százerzret nem lehet plasztikpénzzel, csak kápéban fizetni...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10208) qnadam válasza prmcsk (#10202) üzenetére


qnadam
veterán

heteket el tudok lenni anélkül, hogy kp lenne a kezemben. párezrem azért szokott lenni a tárcámban, néha több, néha kevesebb, de tök jól el tudnék lenni nélküle. az ügyfelek utalnak nekem is, most csak azért vegyeki készpénzt, mert... miért is?

szerk: ettől függetlenül ha tudom hogy kp-val kell fizetnem, akkor úgy készülök, de nem örülök neki.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10209) qnadam válasza prmcsk (#10205) üzenetére


qnadam
veterán

a legtöbb boltban a kártyás fizetés már rég gyorsabb, mint a készpénzes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10210) prmcsk válasza qnadam (#10208) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen, számlát adok, ha a munkám során kell.

Hogy miért ne utaljon ? Mert még nem kötelező. Mindenki úgy él, úgy nő fel és abban hisz, amiben akar.

A plasztik fizetés egy lehetőség, mint ahogy a készpénz is. Akkor miért lenne elnyomva az egyik, a másik rovására ?

Ez még mindig nem oldja meg az alaptézist. Ha előre szólok a plasztikosnak, hogy kápé kell, akkor másnap miért nem így fizet ? Ha bárki műanyagra kéri a "pénzét" én oda teszem.

Ettől fogva egy murvára egyigényű és egyirányú utcába akarják kényszeríteni a készpénzeseket...Én kiszolgálom őt, ha kell, de fordítva ? Minek ?

"a legtöbb boltban a kártyás fizetés már rég gyorsabb, mint a készpénzes". Ezt mondod te. Én meg azt tapasztalom, hogy amikor a harmadik kártyáját is előveszi előttem, a sorban és azon sincs egy kanyi sem, na akkor szoktam teátrálisan murvaanyázni...Ja ? És volt olyan, hogy kifizettem helyette tényleges pénzben a "vörös buláját", csak menjen már a pííbe...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10211) KROK640 válasza prmcsk (#10205) üzenetére


KROK640
veterán

Na, akkor te vgay az üdítő példa.

Hányzsor látom azt a KPsekkel leőttem a sorban, hogy miután közlik vele a boltban, hogy mennyi, halálravált arcát mutataja 10mp-ig, elvégre nem gondolta mikor összeszedte a sok szarját h azt valaha ki kell fizetni... Aztán elkezdi keresni a tárcáját (eddig nem sejtette h fizetni is kell majd a végén, ez 30-60mp művelet minimum), majd előkotorja a táska aljáról. Előveszi és kinyitja, elkezdi keresgetni a pénzt (ez akár 1+ perc is lehet). Eszébe jut h 100ft-os kedvezmény kuponjaiból van vagy 15db, és a cigánykodás ideje pont itt van ... majd mikor a pénzre kerül a sor : "Jájjj így adok két tizesben..." "jajj mégse inkább a huszas..." "jajj nem jó itt a sok ötös inkább attól szabadulnék, jajj nem a 20-ast inkább" variálgat nagyban.

Én ki szoktam számolni (minimum nagyságrendileg) hogy mennyi lesz az annyi) és eleve a legközelebbi zsebemben kb annyival (ha nem pontos, akkor felfelé sacolok pár száz ft-t de nem többet) állok a pénztárhoz. míg beüti a pénztáros a cucckat én pakolok, majd a kezébe nyomom a lehető legközelítőbb összeget.

(jó neked, hogy ennyit keresel :P )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10212) prmcsk válasza KROK640 (#10211) üzenetére


prmcsk
addikt

Nyugi, ezekre a normálatlanokra, a "pénzkotrókra" is rá szoktam szólni.

"Ne haragudjon, nem vette észre esetleg, hogy egyre közelebb kerül a kasszához, ahol fizetni kell ? Miért nem a sorban kereste elő, a bukszáját" ?

Én következetes vagyok...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10213) qnadam válasza prmcsk (#10210) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól értettem, onnan indultunk, hogy KROK ügyfele egyáltalán nem szívesen fizetett, és csak kifogás volt, hogy nincs nála pénz.

az alaptézis nem a kártyamánia, hanem hogy az ügyfél hülye ésvagy leszarja a fejedet, ez viszont nem csak fizetésnél fordulhat elő...

velem jöhet szembe olyan szolgáltató, aki nem fogad el utalást/kártyát/bármi más korszerűt, ekkor vagy keresek másikat, vagy elfogadom, hogy ez ilyen fura lény, és számolok vele, hogy kp kell. az autószerelőm ilyen, de abból ritka a jó :)

nem tudom, mivel foglalkozol és milyen ügyfeleid vannak, nekem 99%-ban cégek a megrendelőim, ők szerintem elég furcsán néznének rám, ha azzal állnék elő, hogy akkor mostantól készpénz.

ha három kártyával nem tud valaki kifizetni egy vásárlást, arról általában nem a kártya tehet...
nyilván megállhat a rendszer, de szerencsére nagyon rég találkoztam ilyennel. viszont a nagyobb üzletekben, ahol nem félálomból kezd ébredni meg adatkapcsolatot összerakni a terminál, ott 1-2 másodperc alatt megvan a visszajelzés. ennyi idő alalt még oda se adom a pénzt, nemhogy visszajárót kapjak.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10214) Moleman válasza qnadam (#10209) üzenetére


Moleman
addikt

+1.

Egy darab húszezressel a pénztárcámban egy évig simán kihúzom. :D Viszont ha épp kommunikációs hiba van a terminállal, állhat a sor, mert biztos, hogy éppen 5005 ft-ból kell visszaadnia szerencsétlen pénztárosnak. :DDD
Kp nélkül azért nem mernék elindulni itthonról, mégiscsak a vadkeleten élünk.

Akinek pedig nincs pénze/hitelkerete a kártyáján, ott nem a kártya a hibás, készpénzes vásárlóként is ugyanolyan irritáló ember lesz.

(#10215) MasterMark válasza prmcsk (#10210) üzenetére


MasterMark
titán

A nyomtatott mintás papírod is pont ugyanannyit ér, mint a műanyag kártyán lévő pénz. (Egyik mögött sincs már aranytartalék.)

Switch Tax

(#10216) qnadam válasza KROK640 (#10211) üzenetére


qnadam
veterán

nem mondta, hogy ennyit keres. annyit mondott, hogy egy valamekkora, valamilyen hosszú, valamennyi kiadással járó munkáért ennyit fizettek neki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10217) prmcsk válasza qnadam (#10213) üzenetére


prmcsk
addikt

Jól fogalmazod, a különbséget.

A munkafajta, a ki miben él, a kialakult trend és mozgáskör dönti el azt, hogy hol és mi a megszokottabb...

Ki és miben találja meg a mukáját és annak ellenértékét. Ennyi csak a felfogásbeli különbség...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10218) qnadam válasza Moleman (#10214) üzenetére


qnadam
veterán

nemrég 300e-t hagytam a szervizben, nagyon furcsa érzés volt ennyi pénz nálam :D ennél furcsább talán csak az volt, amikor 150e forint kauciót kellett egy bérlésnél letennem készpénzben, és azt az atm ezresekben volt kedves kiokádni nekem.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10219) hobizoli válasza KROK640 (#10198) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt amugy nem tudom hogyan gondolja barki is komolyan, hogy ajiba meg jopofisagbol elbaszkural vki tobb orat egy geppel

en csak kozeli rokonnak csinalok meg gepet free, meg szo szerint ertve "olyan" 2 isminek

az azok ismijei mar....
amikor legutobb csinaltam ket het alatt 2 gepet, eleve ugy kezdtek mar ok, hogy kifizetik, nem ingyen kene
soginak meg a novemberben hasznaltan vett notijat raktam fel ujra, Win7-rol Win10-re teljes torlessel -nem is ertem miert az volt rajta....-, de o megiscsak eleg kozeli rokon, meg az tenyleg volt kb fel ora

anno jopar eve egy maganzo autoszervizes faszkalap volt az egyik, aki kiseloadast tartott merhetetlen nagysagarol, meg a rezsioradijrol es a normaidokrol... kb 5 eve
aztan meg vhogy szoba kerult a haversrac altal -az o autoja miatt voltunk ott, aztan csak lestem en is a vegosszegen mennyi volt az annyi...-, hogy szoktam gepeket ujrarakni, akkor nem-e csinalnam-e meg-e az o gepet is, mert mar lassu szerinte

na, jol van, elvittem a hibakodkiolvasos notijat haza...
Core2Duo, vmi frutti 1 vagy 2GB RAM-l, meg 4200rpm-s notiHDD-vel.... gondolhatod, a lajhar hozza kepest egy kapkodo idegbeteg volt
lementek rola mindent, Win ujra fel, vissza masol... mar a lementesnel bantam, hogy azt mondtam megcsinalom neki, mert orakig masolta azt HDD-rol a 30-40GB-nyi szir-szart is, a USB-s kulso merevlemezemre, ami rajta volt

visszaviszem neki, szoval meg nem is o hozta el...10k
erre elkezd ott vigyorogni meg jopofizni, hogy hat de ezt csak ujra kellett rakni, meg hat ize meg nem olyan nagy melo az
ja nyilvan az, hogy egy 6-8-10 orat elvagy vele, mert igaz csinalgatja maganak, de akkoris ott kell lenni, es felugyelni, mert megall a masolas vagy a telepito egy parbeszed ablakban feltett kerdessel, akkor az ott all es var a valaszra vegtelen orat is

mondtam neki, na ide figyi, ha en is nekiallnek neked most IT-s oradijjal meg szervizidovel szamolni erre, abbol vehetnel egy uj gepet is ez helyett, ami ennel 5x gyorsabb is lenne
erre egybol kifizette

hazafele csak fejben sacc/kb-ra szamoltam, ha alkatreszeken nem is keres semmit, mert a csok%-s arral szamolja azokat a szamlan, amiket beszerel (....LOL), akkoris kozel brutto 2millios bevetele van csak az oradijbol, szamlat meg tudod kinek szokott adni... es ez volt vagy 5 eve, nincs alkalmazott se, o maga a "ceg" egyszemelyben
na es melyik nem szamolja el a normaidoben melot akkoris, ha 4 ora alatt vegzett a 6 norma oras meloval...
muhelyet meg amugy nem kell vmi tobb beallos szervizbazisnak gondolni :U

aztan meg az ilyen all neki ezen ruppotlankodni...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#10220) Moleman válasza qnadam (#10218) üzenetére


Moleman
addikt

Az szórakoztató lehetett. :D Engem már a tízezres is zavar, rendszeresen zarándokolok a postára, húszezresekre váltani a tízezreseket, amit az atm adott, hogy kevesebb darab legyen.

(#10221) prmcsk válasza Moleman (#10220) üzenetére


prmcsk
addikt

Nálunk a feleségem idegenkedik a tízezrestől... :D

Minden banki utalásnál megkér, hogy "húszas legyen ám" ! Ezt a kérésemet sokszor nem értik a bankosok, (a legtöbbjük nő), de azonnal így fizetnek, mikor mondom: A nejem egyben és a nagyobbat szereti. Legyenek érző lelkek és ne akarjanak látni engem, megverve... :B

Máris húszasok lesznek...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#10222) qnadam válasza Moleman (#10220) üzenetére


qnadam
veterán

közben hülyeséget mondok, 150 darab papír azért talán nem volt... rég volt, arra emlékszem csak, hogy sok.
amikor visszaadták, kérdezték, hogy gond lenne-e, ha nagy pénzeket adnának vissza, mert végre valakitől kaptak aprót. hát dehogy gond :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10223) bambano válasza prmcsk (#10205) üzenetére


bambano
titán

"Rám nem szoktak várni a pénztárnál, de én már sokat vártam másokra.": egyes helyeken, tipikusan mekk, pokoli gyors a pos terminál. ott komolyan vették, hogy gyorsétterem. ha a mekkben kp-vel fizetsz, akkor feltartod az egész sort.

másik hsz-re: azért gáz, ha a csomag rágóját kártyával fizeti ki, mert bizonyos összeg alatt nem éri meg a kereskedőnek a kártyás fizetés a tranzakciós díjak miatt.

"Ez még mindig nem oldja meg az alaptézist. Ha előre szólok a plasztikosnak, hogy kápé kell, akkor másnap miért nem így fizet ?": például azért, mert bizonyos összeghatár fölött törvényileg tilos a kápé?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10224) Sanyi.mTs válasza KROK640 (#10198) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A történeteider olvasva kérdem: azért munka előtt szoktad mondani, hogy ez a művelet pénzbe kerül? :D
Jó olvasni, hogy már nem ingyen dolgozol.

(#10225) bambano válasza KROK640 (#10201) üzenetére


bambano
titán

a topic elérte kitűzött célját :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10226) Pötyi válasza qnadam (#10209) üzenetére


Pötyi
őstag

Sajnos pont mi tapasztaltuk meg, hogy a számtek nagykerekben nincs kártyás fizetés.

Vagy utalsz, vagy kess. Néha akár több gurigát is.

QNX is cool!

(#10227) hcl válasza prmcsk (#10202) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem nagyon tartok KP-t. Pár ezer van nálam, és minden francot kártyával fizetek :)
Fizut minek venném fel egyszerre? OTP automata sok van, közelben is, és kártyával is tudok fizetni.
Mondjuk ha autózni kéne érte, akkor tuti több lenne nálam.

"Ember! Holnap végzek, kérem a pénzem készpénzben. Az aktuális napon, azt mondja a farok, hogy nincs készpénze."
Mondjuk ezeket én sem értem, ha tudom, hogy kelleni fog nagyobb összeg, akkor veszek ki (meg ha lehet, akkor a nagyobb összeget sem KP fizetem, hanem utalva/akármi, a franc akar százezrekkel mászkálni).
De vajon bejött akár egynek is ez a duma? :D Mert ha nincs nála, akkor elmész, veszel fel... Anyád... Ilyenkor jó lenne egy kártyaterminál, hogy OK, akkor itt van, lehúzhatod... :D

" pár száz forintos szarokat miért kell kártyával fizetni ?"
Mert lehet. És nekem pl. kényelmesebb is.

"hogy amikor a harmadik kártyáját is előveszi előttem, a sorban és azon sincs egy kanyi sem,"
Akkor ott nem a kártya a hülye ám, hanem a user.

@MasterMark : Gondolom azért sem szereti utalva, mert akkor meg nem fogják kifizetni. Amelyik már itt tart, hogy jaj, nincs nálam pénz, az utalni se fog, mindig lesz valami kifogás.

@Sanyi.mTs : Ha mondaná, hogy nem ingyen lesz, akkor már helyből meló sincs... :D Mondjuk úgy meg csomó hülyétől megszabadul.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10228) koby11h válasza bambano (#10225) üzenetére


koby11h
aktív tag

Akkor most már választhatunk egy új szakmai célt, hátha az is menne 1 év alatt.
Pl. felezzék meg a videokártyák árát, vagy emberi jog legyen az ingyenes korlátlan mobilnet, tiltsák be a kriptovalutákat... annyi még a tennivaló a világban :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10229) hcl válasza prmcsk (#10217) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem inkább az a kérdés, hogy mennyire adócsal. A KP nem követhető, az elektronikus meg igen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10230) Syl válasza hcl (#10227) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a "Jaj nincs nálam kp, majd holnap..." ma már nem duma. Vedd csak szépen elő a telefont, itt a számlaszámom és kűggyed a pízt. Azt a pár másodpercet nem nehéz megvárni.
Volt hogy boltban fizettem így. Kártyaterminál nem működött, kp meg nem volt nálam. Mondtam az eladónak, hogy a motyó kell, most azonnal, úgyhogy ide a számlaszámot és utalom (~50e). Felhívta a főnökét, mehetett a buli.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10231) Pötyi válasza hcl (#10229) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez egy nagyon álságos duma, hogy "akinek nincs félnivalója, az miért takargatja", mert én especiel nem vagyok adócsaló, oszt mégse szeretném, hogy bárki nyomon kövesse az elektronikus fizetéseim alapján, hogy mikor, merre jártam, mit vettem. Mert én óhajtok dönteni arról, hogy ezt az információt kiteregetem magamról, vagy sem. Ha pedig a kormányzat olyan szabályokat hoz a pénzpiacnak, hogy ez márpedig monitorozva lesz, akkor én átváltok kessre. Mert engem ne kövessen senki. Mert csak.

QNX is cool!

(#10232) bambano válasza Pötyi (#10231) üzenetére


bambano
titán

tehát holnap reggel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10233) MasterMark válasza Pötyi (#10231) üzenetére


MasterMark
titán

Senkit nem érdekel mit veszel, mindaddig amíg ez nem veszélyes másokra.

Switch Tax

(#10234) bambano válasza MasterMark (#10233) üzenetére


bambano
titán

dehogynem. mit gondolsz, miért van annyi pontgyűjtő kártya?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10235) Pötyi válasza bambano (#10232) üzenetére


Pötyi
őstag

Vagy esetleg nekem is lesz a nyakamban egy horgonylánc színaranyból, mint egy jobb gettó-rapper-niggernek és amikor veszek valami nagyértékű cuccot, vágok belőle tíz dekát.

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#10236) Sanyi.mTs válasza bambano (#10234) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha annyira fontos a 100Ft-onként 1 pont, akkor le is szarhatod az adatgyűjtést.

Én már mindegyik pontgyűjtőtől megszabadultam.

(#10237) hcl válasza Syl (#10230) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++++ :)

@Pötyi : "Ez egy nagyon álságos duma, hogy "akinek nincs félnivalója, az miért takargatja","
Csakhogy én nem mondtam ilyet.
Amúgy ha valaki meg akar figyelni, az meg fog, magánnyomozó is van. A kártyás fizetéseket meg alapvetően a kutya nem nézi, a bankok nem adják át reklámcélokra legjobb tudomásom szerint.
Nekem nagyon büdös, hogy elég nagy számban azok a cégek nem kártyáznak, ahol van lehetőség valamit kihasználni.

Nekem sem nagyon vannak pontgyűjtős cuccaim, de nem azért, mert valami rosszul értelmezett privacy-öntudatról lenne szó, hanem mert a nagy része orbitális marhaság :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10238) dugo_


dugo_
veterán

(#10239) Elemental válasza Pötyi (#10226) üzenetére


Elemental
addikt

Nem véletlen, szerintem. A kártyás fizetés elég drága annak, akinek kártyával fizetsz. Ha csak egy százalékot számolok, egy millánál máris 10k ment a kukába.
Ezért kecsegség erre kötelezni a boltokat. Ha már kötelező, akkor legyen ingyen. Elég szívfájdító, hogy a pénz befizetés 0,25 ezrelék, míg, ha kártyával fizetnek nálam az legjobb esetben 1%. 430k-t fizettem be a számlámra, az 110 forint volt. Ha ezt kártyával fizetik 4300 forint minimum.

[ Szerkesztve ]

(#10240) hcl válasza Elemental (#10239) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, az itthoni rendszer nagyon rossz. A kártyaterminálokat külön cégeknek kéne üzemeltetniük, akiknek a bankok fizetnek, hogy az ő kártyáikat használják az emberek...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10241) hobizoli válasza Elemental (#10239) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es ehhez kepest a kp-t kezelni kell, szallitani kell, meg cserelni kell

több drón kell ;P

(#10242) Elemental válasza hobizoli (#10241) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam a kp kezelési költsége 0,25 ezrelék. Plusz befizetésenként nagyjából 5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#10243) hobizoli válasza Elemental (#10242) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, es ezert is furcsa, hogy miert 40x olcsobb a kp-vel foglalkozni, mint egy adattal

több drón kell ;P

(#10244) Elemental válasza hobizoli (#10243) üzenetére


Elemental
addikt

Hát azért, hogy a bankocska jól járjon.

(#10245) Armagedown válasza KROK640 (#10198) üzenetére


Armagedown
őstag

Ilyenkor mit gondolnak, amikor egy köszönömmel akarnak fizetni, vagy még azzal sem? :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#10246) Moleman válasza Elemental (#10244) üzenetére


Moleman
addikt

A bankocska úgyis jól jár mindennel, a kp-val is. Félelmetes pénzeket fel tudnak számolni a készpénzfelvételért is, ha egyszerre sok/mind kell.
Így "disszidálás" előtt próbálom apránként ingyen kimenteni a pénzem a magyar bankokból, aztán a kp-t remélhetőleg olcsóbban át fogom tudni váltani ojróra, mintha átutalnám a leendő külföldi számlámra.

(#10247) Dr.NX válasza Moleman (#10246) üzenetére


Dr.NX
addikt

Transferwise-zal és Revoluttal lehet, hogy jobban járnál.

Elfogadom a sütiket.

(#10248) Moleman válasza Dr.NX (#10247) üzenetére


Moleman
addikt

Revolutom van, még keresnék is rajta 1%-ot, ha hitelkártyával utalnék rá, de nem bízom benne, rengeteg hír volt róla, hogy akár 5000 ft miatt is letiltják, aztán mindenféle jövedelemigazolást követelnek. Nem lenne kellemes költözés előtt zároltatni a kauciónak szánt pézt. :D

A Transferwise-ban talán jobban bíznék, köszi az ötletet, még nem néztem utána, hogy ők meg szokták-e tagadni az átutalást.

(#10249) hobizoli válasza Elemental (#10244) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az allamnak evente tizcsilliardokba kerul a bankjegyek folyamatos csereje

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#10250) koby11h válasza hobizoli (#10249) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát ez az, akkor fizessék ki ennek egy részét a bankoknak és legyen a pos terminál használat a kereskedőknek ingyenes! Se havidíj, se tranzakció, se más bujtatott dolog... akkor terjedne el igazán a kártya használat ha Nekik érdekükben állna.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.