Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) F.E.K.. válasza szebe (#29998) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Illetve a legtöbb helyen valójában nem értenek hozzá... Van egy rakás modul, de neeeem, excel, word, stb. a legtöbb adat. Mer' a SAP az nem jó semmireeee!
(de ha más jelenik meg a képernyőn, mint amit megszokott, akkor is az... tipikus user hozzáállás. Mint majd minden számítógépes dologhoz)

Pl. panaszkodnak, hogy hát a raktár készlet (eszköz nyilvántartás) pocsék a SAP-ban, teljesen rossz, ezért nem használják.. persze, mert nem/tévesen vittétek fel a szükséges adatokat, gondolatolvasni meg nem tudnak a szoftverek ugye.

(vannak összekapcsolt rendszereink, amik az üzlet alá dolgoznának, hogy egyszerűsítsék a munkafolyamatokat, de hiába csinálok működő interface-t, ha az adatokat nem viszik fel a kezelők... és nem, nem teszik meg. Nyomtatott excel táblán firkálják át a nekik fontos adatokat, mert "ez bezzeg működik!")

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#30002) hcl válasza szebe (#29998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem használják is. Másra. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30003) KROK640 válasza Lenry (#29999) üzenetére


KROK640
veterán

HUH. de durva, először valami elírt hirdetésre számoltam, ahol valami romot árulnak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30004) Pötyi válasza F.E.K.. (#30001) üzenetére


Pötyi
őstag

Kötelezően kitöltendő mező, ami vagy nem enged továbblépni a következő mezőre, vagy nem engedi submitolni a tételt? Hm?

QNX is cool!

(#30005) BiP válasza Pötyi (#30004) üzenetére


BiP
nagyúr

Olyankor jönnek a workaround megoldások :)
Használjunk valami dummy kódot, hogy továbbengedjen a rendszer. (ami amúgy a végén ugyanúgy használhatatlan) :)

(#30006) F.E.K.. válasza Pötyi (#30004) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ha elve fel se viszik, hozzá se kezdenek... (hiszen a papíron/excelben ottan van má')

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#30007) hcl válasza F.E.K.. (#30001) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk mostanában kell benne töltögetni néha, valami atom fapad felületetkapunk, de valami full baromság az egész. Ettől függetlenül tényleg nem szoktak érteni hozzá az emberek, erre jön rá a macerás felület. Mondjuk nem véletlenül szoktak hozzá frontendeket csinálni... Mert azzal lehet kényelmessé tenni.
Illetve hát nálunk a SAP support az olyan, mint ami nincs :D Van, nyócezer alcsapat, csak azok is hülyék hozzá. Ha valamit meg kell oldani, a fejlesztőkkel szoktuk megbeszélni :D

" ha az adatokat nem viszik fel a kezelők... és nem, nem teszik meg. Nyomtatott excel táblán firkálják át "
És akkor csomó helyen azt hiszik, hogy nem lényeges a user support. Pedig ha látná némely ötletgazda manager hogy mi megy a konkrét raktárban/gyárban/stb., elsírná magát, hogy milyen rosszul használják a cuccát :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30008) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ne hagyd még képzettebbnek tűnő júzerre se a tonercserét (másik városban volt), mert az még ok, hogy egy a toner szállítást védő elemének tűnő bizbaszt letép a tonerről (nem az volt, de velem is történhetett volna, ha nem ismerem a típust), de hogy még a nyomtatóban levőről is, amit ki kellene cserélni, az már teljesítmény :D.
Én ott már azért gyanakodtam volna, ha addig benne volt és működött, talán rajta is maradhatna ;] , szerencsére vissza lehetett applikálni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30009) hcl válasza E.Kaufmann (#30008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És nem borította ki? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30010) E.Kaufmann válasza hcl (#30009) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem sok festék szóródott ki, abban a környezetben fel se tűnik ;] . Vagy mire gondolsz?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30011) hcl válasza E.Kaufmann (#30010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az csúnya tud lenni, ha rendesen kiborul a toner user error miatt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30012) koby11h válasza hcl (#30011) üzenetére


koby11h
aktív tag

És az, amikor kiveszed a dobozból, kivágod a hullazsákot és belül is tiszta por az egész, mert valamikor eltört (dobozon nincs külsérelmi nyom!) és az összes por ki van borulva?
És erre ugye nem készülsz... ok, azóta igen, de akkor ez 30 percnyi takarítást jelentett!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30013) hcl válasza koby11h (#30012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak? :D
Meg egy vastag reklamációt az eladónak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30014) koby11h válasza hcl (#30013) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csak, mert inkább összekaptam a zacskót, hogy ne boruljon ki több. Aztán óvatos törölgetés, tisztítószeres áttörlés és ipari porszívóval a pulóver takarítása. Poén: nem tudták megmondani honnan lett vásárolva, mert több helyről is bekértek 1-1 tonert próbaképpen 3 hete, és végül egyben hozták le a 4 utángyártottat.
Egyébként egy Enterprise M606X-es 20000 oldalas tonere volt, ha az egész kiborul, akkor azért tényleg több takarítás kellett volna. Így "csak" a pulóverem ujja lett olyan, de az nagyon és az asztalon lett egy nagy marék "szétfolyva"...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30015) hcl válasza koby11h (#30014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, asztalra :) Szőnyeg lett volna durva :D

1-2 munkahellyel ezelőtt mondják a diszpécserek, hogy a ****** technikust kitiltották a *******-i bankfiókból.
...leszarozta a kávéjukat, majd kiborította a tonert az ügyféltérben (azt ment cserélni, de ott minden is toneres lett ahogy mesélték), és ordítva káromkodott.
:C

Mutogatni való hater díszpinty

(#30016) Top cat válasza koby11h (#30012) üzenetére


Top cat
őstag

(#30017) koby11h válasza Top cat (#30016) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha, a pulcsimat azért kétszer ki kellett mosni... :) De inkább vállaltam ezt, mint hogy az egész kiboruljon!

hcl: szerencsére nem szőnyeg, ipari terület, öntött padló, asztalról mondjuk minden papír kuka lett, de még a tollak is, tűzőgép is mentek oda.

Engem egy OTP fiókból kértek meg, hogy távozzak. Kimentem még a '90-es évek közepén AT tápot venni és visszafelé beugrottam csekket befizetni a fiókba. Várakoztam és unalmamban kattogtattam a táp kapcsolóját. Odajött a biztonsági őr és mivel nem tudja mi az ott nálam, megkért, hogy azonnal távozzak. Bombának nézték. Mondtam, hogy sima AT tápegység, szóljon egy IT-snek és igazolja, itt a blokkja is. Nem hatotta meg. Délután külön vissza kellett mennem befizetni a csekket :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30018) Top cat válasza koby11h (#30017) üzenetére


Top cat
őstag

Kifelé odakiálthattad volna neki, hogy Allah Akbar. ;]

(#30019) hcl válasza koby11h (#30017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL :D

". Bombának nézték."
:D :D :D :D :D :D :D

@Top Cat : :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30020) koby11h válasza Top cat (#30018) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az az egy fiók volt, soha többet nem engedtek volna be... :)

Ráadásul K.Józsi, ismerősöm férje ott volt IT-s, pár héttel utána találkoztam vele, elmeséltem, és mondta, hogy igen tud róla, sajnos náluk ez szabály, nem az őr tudatlansága számít. De jót röhögtek rajta ők is, elvileg kamera felvétel is volt róla...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30021) TESCO-Zsömle válasza koby11h (#30020) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne haragudjon, van 2 perce beszélni a mi urunkról Allahról és az ő sugárzó szeretetéről? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30022) Top cat válasza koby11h (#30020) üzenetére


Top cat
őstag

Beszórtad volna magad toner porral. ;] Biztos nem ismernének fel.

(#30023) hcl válasza koby11h (#30020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi a szabály, ha valaki tápot visz be, akkor kidobják? :D Kutyatáp mardhat? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#30024) koby11h válasza Top cat (#30022) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem tudom eldönteni, hogy engem nem szerettek, vagy az OTP-t :) Vagy is-is... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30025) koby11h válasza hcl (#30023) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tudod milyen az AT táp, benne volt egy nylon zacskóban, ölemben, zacskóból félig kilátszó fém doboz, köteg kábel, végén kapcsoló.
Fiatal csóka, nagyon enyhén barna bőrrel, sötét hullámos hajjal. Ideges, mert nem halad a sor, kiment tápot venni és közben feketén fizetné be a csekket, de már rég vissza kellett volna érni! Szóval ideges arc, gyanús tárgy, kattingatja a kapcsolót...
Lehet fordított esetben én is kidobtam volna magamat :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30026) Top cat válasza koby11h (#30024) üzenetére


Top cat
őstag

Tudod te, hogy csak szívjuk a véred. :D A csányi bankot azt nem szeretem. :N

(#30027) koby11h válasza Top cat (#30026) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tudom, csak viccelek :)

Én sem szeretek egy bankot sem, de muszáj valahogy velük élni. Alapvetően nincs velük bajom, csak az, hogy mások pénzével játszanak. De ugyan ez igaz a kormányra, MNB-re, jegybankra is...
Böffentenek valami irdatlan baromságot és nekünk a hitel/nyaralás/befektetés rögtön 5-10%-al többe kerül...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30028) hcl válasza koby11h (#30025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D

@bankok Jaja, szegényeket senki nem szereti :D ...és bombát visznek, AT tápnak álcázva :D
Mondja a user/rokon hogy nem szereti a számítógépeket. Nem szeretni kell banyek, használni... :D (A szeretés csak akkor ér többet, amikor eladod... :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#30029) hobizoli válasza Lenry (#29999) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a 16v Coupe turbo motor elegge popularis okositas

ez volt egybekent a Lancia Delta HF Integrale 16v Evo motorja is

Aurelio Lampredi féle Fiat TwinCam (TC) motor a 60-s(!!) evek kozeperol
10x nyertek vele rally VB-t, abbol 6x zsinorban a Delta-val, es ~35 evig volt gyartasban

The Fiat Twin Cam engine has been widely used in motorsport and has been the most successful engine in the history of the World Rally Championship.

...es ez mellett abszolut nem szamit draga technikanak
150k korul mar lehet venni ilyen motort, ami manapsag frutti
nemelyik autoba egy bontott hengerfej is kerul ennyibe

több drón kell ;P

(#30030) KROK640 válasza Top cat (#30016) üzenetére


KROK640
veterán

Huh, a takarítók milyen boldogak lehetnek :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30031) KROK640 válasza Top cat (#30018) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem már a sorban kellett volna ... sokkal hamarabb sorra került volna ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30032) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Jajj de jó, mikor egy kiköltözés után ide hordják az egzotikus tápkábeleket, az üres dobozokat (bele se néz csak a CD meg a leírások adnak neki súlyt), a fojtogatós szexre is alkalmatlan UTP kábeleket, és a koszos noname Ps/2-es egeret, hogy aszondja, biztos kell majd valakinek :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30033) koby11h válasza E.Kaufmann (#30032) üzenetére


koby11h
aktív tag

Néha én is ilyeneket kapok, de néha meg kincseket :)
Az ilyesmit szoktam félretenni és e-hulladék leadáskor odaadni a gyűjtőbe.
A karton dobozt meg vigye el...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30034) Tim82 válasza E.Kaufmann (#30032) üzenetére


Tim82
nagyúr

UTP kábelekből nagyon jó kültéri ruhaszárítót lehet csinálni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30035) koby11h válasza Tim82 (#30034) üzenetére


koby11h
aktív tag

:K Én is el szoktam rakni a 20 métereseket, erre simán!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30036) hcl válasza E.Kaufmann (#30032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz :D
Drótnak is jó az UTP.

Itt meg.
Tegnap este összeborul egy vezérlő. OK, ma reggel nézem.
Kékhalál.
SSD-k RAID-ben, egyik meghalt. Nem indul. Diagnosztika szerint másik SSD jó.
Elhozom a gépet. Bootolok egy Linuxot, azonnal dobja a SMART hibát hogy mind a két SSD meghalt.

OK, klónozom a tök olvasható 2. meghajtót egy jóra, egyszer bebootol, onnantól nem. sfc /scannow szerint jó, file-ok megvannak, de kék halál :D (Ráadásul page fault, ami ugye pont RAM vagy inkább háttértár :D De a RAM is jó, a sajátja is, meg cseréltem is jóra :D )
Telepítünk másik gépet, mint afféle Microsoft megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30037) E.Kaufmann válasza koby11h (#30035) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rövidek voltak, meg ilyen koszos szutykokra nem teregetnék.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30038) BiP válasza hcl (#30036) üzenetére


BiP
nagyúr

De a RAM is jó, a sajátja is
Amíg nem volt 3 hét memtest, nem jelentheted ki biztosan :)

(#30039) koby11h válasza E.Kaufmann (#30037) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha egy bármilyen kábel erősen koszos, picit is sérült vagy tucatnyi van belőle már így is akkor én is oda szoktam adni a tesóknak.
Amit megtartok az legyen azért használható, legyen rá "kereslet", ne legyen megtörve, ne legyen sérült. Ami ezt a mércét megüti, azzal már talán megéri foglalkozni.
Pl. hálókábelből ami nem legalább cat5e és nem törésgátlós az kuka, így is van annyi bontott...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30040) koby11h válasza BiP (#30038) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ismered a mesét az emberről aki addig futtatta a memtest-et, amíg már lejárt az élettartam garancia? ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#30041) hcl válasza BiP (#30038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja :D
Nem az első ilyen eset, hogy a gyári diag szerint jó a gép, amúgy meg nem (Lenovo ez, de fogtunk már másból is).

Mutogatni való hater díszpinty

(#30042) KROK640 válasza BiP (#30038) üzenetére


KROK640
veterán

3 hónap memtest kell legalább

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30043) E.Kaufmann válasza KROK640 (#30042) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ugyan már, menet közben is lehet a szabad memóriát mindenféle tesztprogramokkal, még ha nem is az egészet :) . Nyugodtan futhat 0-24-ben, miközben használod a gépet. Esetleg megmókolni, hogy kikapcsolás helyett induljon újra memtest-be, és bekapcsolás helyett meg újraindítani, hogy az OS-t butúlja be. :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30044) nullpoint válasza KROK640 (#30042) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azért a 3 hónap az még elég kevéske, maximum akkor tekinthető relevánsnak ha közben felváltva lángszórózod és hóágyúzod.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#30045) KROK640 válasza nullpoint (#30044) üzenetére


KROK640
veterán

Én mondjuk úgy gondoltam hogy -100C fok és +100C fok közötti hőingadozás 12-12 óránként.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30046) nullpoint válasza KROK640 (#30045) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem jó. Túl sok ideje van a memóriának hozzászokni. Esetleg ha közben földrengést imitálunk talán jó lehet.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#30047) mancer7151 válasza nullpoint (#30046) üzenetére


mancer7151
tag

És a mágnesteszt a roncstelepi daruval?

(#30048) KROK640 válasza nullpoint (#30046) üzenetére


KROK640
veterán

De csak Richtrer skála szerinti 6-ost maximum, nem célunk a memória elpusztítása.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30049) nullpoint válasza mancer7151 (#30047) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azt maximum 1-es fokozaton, ha a Krok által javasolt 6-os erősségű rengés is aktív.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#30050) mancer7151 válasza nullpoint (#30049) üzenetére


mancer7151
tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.