Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) hcl válasza Top cat (#9500) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:P

Mutogatni való hater díszpinty

(#9502) qnadam válasza KROK640 (#9479) üzenetére


qnadam
veterán

a látszat ellenére nagyrészt normális ügyfeleim vannak (a hülyéket ugyanis szép lassan igyekszem leépíteni), a sztoriban szereplők is értelmesek, csak pont most jöttek össze az apró hülyeségek. elsőre elismerték, hogy valóban ők cserélték össze a két fájlt, elnézést kérnek, és lécciécci. én cserébe elmondtam hogy akkor viszont ennyivel később fogják megkapni, ezt elfogadták, mindenki boldog. plusz korrektül fizetnek és nem alkudoznak. vagyis de, egyszer alkudtak felfelé :D (régi jó barátom vitt oda, ő mondta első alkalommal, hogy legyen inkább annyi. annyi lett.)

a feliratos egyszerű ügy, meg kell neki mondani, hogy mennyi idő a meló, ami ennyi órabért ad ki, annyiért ő belekezdene-e. egy délután alatt bőven össze lehet csapni, gépi fordítással és automata időzítéssel megcsinálom ötvenért :))

és akkor másik ügyfél: színházi táncelőadás-sorozat, én szoktam felvenni és vágni is, viszont most szóltam, hogy nem lesz kedvemidőm vágni. a csapatban rendezőasszisztensként-mindenesként van egy csaj, most gyerekkel otthon, ráadásul végzett vágó, ő elvállalta, mi baj lehet...
a felállás az, hogy a közeli kamera hdv, a totál 4k (így utólag be lehet állítani, hogy mennyire széles legyen a kép, jelenettől függően), a színpad szélén meg egy akciókamera 2,5k-ban. ehhez idén a 4k bérbeadójától kaptam tesztelni egy kis sony milcet, azt leraktam oldalsó 4k totálnak. mondtam a vágónak, hogy így egy előadás kb 100 gb, adjam-e vinyón, vagy jó a google drive. jó a drive, jó internetje van. később már hallottam morgást, hogy jaj de sokáig tart letölteni 4 előadásnyit...
és akkor most megkaptam, hogy mi készült ebből. a kész anyagot 8 gigás pendrive-on árulják, én 9 gb cuccot kaptam kérdezem, hogy ez így hogy fér fel? jaaa, ebből tömöríti át kisebbre, mert olyan sokáig tart újrarenderelni... jól kezdődik.
aztán belenéztem... az egy dolog, hogy rosszul van vágva, de csak a közelit meg a totált használta (így ugye egy darab tengelyváltás nincs 2x40 perc alatt), ráadásul a 4k képet 100%-on hagyta, így csak a kép közepét látjuk, a széléről meg folyton lelógnak szereplők :W még szerencse, hogy a nevem nincs rá kiírva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9503) hobizoli válasza koby11h (#9397) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szomszed srac a BME-n vegzett villamosmernokkent 90-s evekben, anno nekik egyik ZH-n a lukkartyas adatarolas volt a tema, ami mar akkoris ~40eves technika volt
tanar kb a '60-s evek vege ota tolta az anyagot valtozatlan formaban, szoval mondhatni nem igazan volt up-to-date

utana valo eletben tanult meg egy csomo dolgot

------

nalunk foiskolan mondja az informatika tanar, hogy a IP cim 4x8bit, bla-bla-bla...erre elkezd mondani peldakat is, hogy 651.442.237.589
kerdeztem is tole, hogy a 237-n kivul 8bit-n melyik irhato le binarisan a masik 3-bol...?
es volt aki nem ertette, masok meg csunyan neztek, hogy bekerdeztem a tanarnak

de hat faszsagot meg minek tanit...? :U

több drón kell ;P

(#9504) hcl válasza qnadam (#9502) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyenkor szoktam csodálkozni, hogy honnan a végzettség :D

@hobizoli : Egy, azaz egy területen jól jött volna a lyukkártyás tudás, amiért jellemzően jó sokat is fizetnek - csak abból is a lyukkártya egy 1%-nyi kis morzsa :D ( Mainframe :D )
Mondjuk az is érdekes, hogy a 90-es évekig sehol nem nézték, hogy mit tanít egy infótanár, felsőoktatásban :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#9505) E.Kaufmann válasza hcl (#9504) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért? Utánna nézték?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9506) koby11h válasza hobizoli (#9503) üzenetére


koby11h
aktív tag

87-ben még olyan programot kellet írnom ami a lyukkártya lyukasztást szimulálja, grafikusan megjeleníti, oktatási céllal.
Láttam én olyat élőben 10 évvel korábban a debreceni egyetemen, de már ott sem használták... :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9507) hcl válasza E.Kaufmann (#9505) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :DDD

@koby11h : Az is szép :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9508) sh4d0w válasza koby11h (#9506) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Aaaa... Apám anno a SZÜV-ben dolgozott technikusként, időnként bevitt. R10-esek, lyukkártya - nem tudom, hány kártyát lyukasztgattam ki :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#9509) qnadam válasza hcl (#9504) üzenetére


qnadam
veterán

nem hagyott nyugodni a kérdés, ezért összenéztem a nyerssel: nem 100%-on hagyta a 4k totált, csak valamiért úgy gondolta rendben levőnek, hogy lelógnak emberek a képről. ügyes.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9510) hcl válasza qnadam (#9509) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9511) KROK640 válasza qnadam (#9502) üzenetére


KROK640
veterán

"a látszat ellenére nagyrészt normális ügyfeleim vannak (a hülyéket ugyanis szép lassan igyekszem leépíteni)" Ezzel én is így vagyok,. de ez a topic ugye a hülyékről szól.

Azért durva, hogy végzett vágó, és ilyen hibákat követ el.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9512) KROK640 válasza E.Kaufmann (#9505) üzenetére


KROK640
veterán

Nyolcadikos koromban DOS-t tanultunk egész évben, majd az utolsó 1-2 hónapban Win 3.1-et, meg QBasicet. Ekkoriban nekem otthon Win98 volt és Visual Basic-el szórakoztam.
Igaz tárgyi eszközeink sem voltak túl menők, mert 386-osok vagy 486-osok voltak, nekem meg azért otthon 366-os Celeron.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9513) KROK640 válasza sh4d0w (#9508) üzenetére


KROK640
veterán

Én a 80-as évek végén, 90-es évek elején láttam lyukkártyát az alföldi nyomdában, és akkor még használták is...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9514) hobizoli válasza KROK640 (#9513) üzenetére


hobizoli
nagyúr

90-s evekben voltunk egy bp-i forgacsolo muhely latogatason az iskolabol, stilszeruen a Forgach utcanal volt a ceg, ott mar akkor olyan technika volt, hogy a CNC gepek mind be voltak kotve RS232-n a mernoki irodaba, es a CadCAM-s rajzot 3D-ben megrajzoltak a 486-n, legordulo menubol kivalaszottak a CNC gep program nyelvet, amin majd keszul, es RS232-n le tudtak kuldeni azonnal a gepbe a sw-t, nem kellett a jomunkasembernek megirnia se, o csak befogta a darabot meg bekalibralta a keseket

mernok muki asztalon volt egy naaagy utvonalvalto, hogy melyik geppel fog majd a PC kommunikalni, azt atkapcsoltak a megfelelohoz, es par sec alatt "lement" a kesz CNC program a gepbe

ez olyan ~1994 korul volt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#9515) hcl válasza hobizoli (#9514) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így kell ezt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9516) GEIL válasza hobizoli (#9514) üzenetére


GEIL
addikt

:C :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#9517) hobizoli válasza GEIL (#9516) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk belegondolsz tok eszszeru volt
nem kinyomtattak, hogy na majd, Gézabácsi, ezt programozza bele a gépbe, legyen szíves

fatereknal nem volt ilyen, de o meg a rajzot nezve irta a CNC programot az eszterganal
meg utana mindig kimentette o is, es legkozelebb sokkal gyorsabb volt mar ujra beallni egy munkara

lent korbe vittek a muhelyben olyan, pl CNC marok voltak mar akkoris ott, hogy 12-16 szerszamos gep volt, es ugy cserelt szerszamot, hogy nem allt meg a foorso forgasa, csak lelassult egy 2-300rpm koruli fordulatra, es a szerszamcsere volt kb 2-3sec az ujra felpogessel egyutt
ott alltunk mellette es neztuk szajjal is :Y
a szerszamok egy ilyen U alaku lancban voltak a foorso felett, es lenyult egy kar a szerszamert cserenel es egy pillanat alatt kicserelte a masikra es meg sem allt kozben a foorso forgasa mar porgott is fel... az szerintem ott ugy vmi kupra zarhatott

utana kesobb lattunk a BNV-n is ilyesmi gepet ~40 szerszammal, aminel kb mar "csak" 1.5sec volt a csere :DDD

a suliban levo full manualis EN400-s esztergak, meg a ruszki marogephez kepest ezek mind urhajok voltak ;]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#9518) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kicsit off :)
HDMI vagy Displayport extendert tud valaki, ami:
- átviszi a 4k-t +hangot
- 10-15méterre
- 1-2 szál CAT5e kábelen vagy vezeték nélkül
- 100ezer Ft alatt

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9519) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Állami munkahely, alap elvárás az egyetemi/főiskolai végzettség, általában nem buta embereket vesznek fel, de ugye ma már bárki kaphat papírt.
Sajnos elkövettem azt a hibát pár éve amikor kezdtem, hogy segítettem pár embernek infós problémákkal, akkor el lett könyvelve, hogy értek hozzá, bár teljesen más a végzettségem, de a többiekkel ellentétben háromnál több agysejtem van és be tudom írni a problémát gugliba és alkalmazni a megoldást.
Persze onnantól mindenki engem keresett a legapróbb faszsággal, szerencsére azóta a lehető legkisebb mértékűre csökkentettem azt, hogy kinek vagyok hajlandó segíteni, ami kimerül 1-2 emberbe+a vezetőségben.

Nemrég jött új kollega a mellettem lévő irodába, egy 50es nő.
Múlt héten bejött hozzám, hogy azt hallotta, hogy én értek az informatikához és lenne egy kis problémája.
Elmagyaráztam neki, hogy ez bizony nagy hazugság, érdekelne ki terjeszt ilyeneket rólam és nézze meg mi van kiírva az ajtómra. Megjegyzem az informatikus szobája meg kb vele szemben van, de csak erősködött, ezért egyszeri kedvességből átmentem hozzá.
A probléma: hogyan lehet kilistázni egy mappa almappáit, hogy azt ki lehessen nyomtatni és tudja utána tanulmányozni.
Majdnem ráborítottam az asztalt és így már azt is megértettem miért járkál 20 percenként a nyomtatóhoz pazarolva mindent, de ok, egyszeri alkalmi segítség megvolt, megmutattam hogyan kell csinálni.

Kedden ismét bejött, hogy kapott mailben egy linket, de ha rámegy, akkor nem nyílik meg és hibát ír ki.
Mit ír ki?
Nem tudja.
Megpróbáltad kimásolni a linket és úgy beilleszteni a böngészőbe?
Nem, de menjek át, nézzem meg és csináljam is meg neki.
Kurvára nem, szépen csináld meg amit mondtam, és ha akkor se jó, akkor talán átnézek, ha végeztem a jelenlegi feladatommal úgy kb 1-2 óra múlva.
Azóta nem hallottam felőle.
Kíváncsian várom a további fejleményeket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9520) E.Kaufmann válasza Zirowe (#9519) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mostantól az fog körbejárni pletykaszinten a munkahelyeden, hogy egy sutyerák nagyképű paraszt vagy ahelyett, hogy infózseni lennél ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9521) Lenry válasza Zirowe (#9519) üzenetére


Lenry
félisten

A probléma: hogyan lehet kilistázni egy mappa almappáit, hogy azt ki lehessen nyomtatni és tudja utána tanulmányozni.

hogy MI?
meg miért? :O

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9522) Zirowe válasza E.Kaufmann (#9520) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Arra már adott okot egy tavaszi megnyilvánulásom: szintén új ember, eseti feladatra alám beosztva, másfél havi munka kiadva, fele nekem, fele neki, a végén pedig én rakom össze és vizsgálom felül az egészet, majd továbbítom ahova kell.

Az új ember nem az, hogy sötét, hanem szerintem még nem találták ki azt az árnyalatot, amit ő képvisel, kezdve az első megnyilvánulásával: vezetőség részéről nagy, feladat elosztó köremail kiküldve, én éppen home officeban voltam, a címzettek közt cczve az új ember is+tartalomban benne, hogy ez és ez a rész alám tartozik. A mailre válaszolva írtam neki, hogy akkor legyen kedves a mai napon a mailben szereplő első három admin feladatot elvégezni (kb 15 perces munka, a mail délben érkezett), mert nem vagyok bent és fizikailag lehetetlen számomra ezeket otthonról elvégezni.
Válasz: biztos jó embernek küldtem ezt a mailt?
Amit erre írtam, azt nem köszönte meg egyhamar, de nagy nehezen 2 nap alatt megcsinálta..
Aztán a másfél havi munka alatt végig engem basztatott az értelmetlen kérdéseivel, én ezalatt 10x jeleztem a vezetőség fele, hogy ennek semmi értelme, az embernek fogalma sincs a feladatról, osszanak be mást, ha szeretnék, hogy időben elkészüljön, mert én nem fogok helyette dolgozni. De nem, jól van az úgy.
Elérkezett a leadási határidő, megkaptam az anyagot, persze ő már másnap 1 hét szabin.
Átnéztem és szépen közöltem a vezetőmmel, hogy ez egy nagy nulla, nem lehet felhasználni, értelmetlen kijavítani, mert csak az idő megy el rá, ezt az elejétől kell újrakezdeni.
Ok, csináljam meg én.
Köszi!
Ember visszajött a szabiról, érdeklődött a javítás után, mire szépen elmondtam neki, hogy nem kell semmit javítania vezetői döntésre, mert amit leadott nem hogy nulla, hanem mínuszos munka, mivel nekem okozott többletfeladatot és nem tudok elszámolni a vezetőség felé az elmúlt másfél havi munkájával.
Persze nagy balhé lett az egészből, mivel még senki nem mert ilyet mondani neki a pályafutása alatt (fiatalabb vagyok nála), irány a vezetőség, aki ugye erről az egészről már tudtak, de ismét előadtam az egészet mutatva a "munkáját".
Háromszor el lett magyarázva az embernek, hogy mit kellett volna csinálni, ebből az egyik vezető által.
Erre fogta, "kijavította" (bár senki nem kérte meg rá, sőt, kifejezetten mondtam, hogy nem kell már ezzel foglalkoznia), és megint faszságokat írt, kb rosszabb lett, mint volt.

Következmények?
Semmi, mai napig itt dolgozik, kapja a fizetését, pedig mások is elégedetlenek a munkájával, engem pedig nagy ívben kerül.

Lenry : hát ez az.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9523) F.E.K.. válasza Lenry (#9521) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A hogyan az egyszerű, erre van a "tree" parancs konzolból (izé, windows --> parancssor)

De hogy miért... na az jó kérdés...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9524) BiP válasza F.E.K.. (#9523) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg mindezt kinyomtatni (2020 van, ébresztő!) és azt _tanulmányozgatni_. Wtf?

Az ilyen eseteket olvasva az én agyhalott kollégáim kezdenek feértékelődni.

[ Szerkesztve ]

(#9525) Zirowe válasza BiP (#9524) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Főleg, hogy gyakorlatilag feladatonként változik a tartalom.
Meg úgy általában minek?
Mész a folyosón és hirtelen rád mutat a főnök és számon kéri fejből az egyik mappa tartalmát?!
Életszerű.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9526) Lenry válasza Zirowe (#9525) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem valaki kiadott neki egy feladatot, amit nagyon félreértett

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9527) hcl válasza hobizoli (#9517) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha kicsit belemélyedsz a retróba :
- A RS232 teljesen szokásos volt a 80-as években, nagygépekhez a terminálok simán soroson csatlakoztak, sokan
- A 70-es évekre már volt olyan ipari robot (Kuka pl.) amit lehetett úgy programozni, hogy mozgattad a karját a megfelelő pozíciókba - mondjuk ugye emellett még ott volt valahol egy számítóközpontban a (gondolom PDP jellegű) szobányi minigép, de létezett.
- De azért az a CNC elég kemény volt, gondolom úgy, hogy ahhoz nem kellett egy brutál számítógép, hanem beágyazott vezérlése volt :D

@E.Kaufmann : Ha parasztnak tartják az embert, akkor nem fog mindenki szívességért járkálni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9528) Zirowe válasza Lenry (#9526) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos nem kapott ilyen feladatot, mert egyszerűen nem létezik ilyen feladat, ő csak szeretne felkészülni.
Hogy mire, azt nem tudni.

De addig, addig beszéltem róla, hogy most végre megint bejött az irodámba, persze maszk nélkül (kör email 2 héttel ezelőttről, hogy mindig legyen rajtunk maszk, ha más irodájába megyünk), hogy kiírt vmit a telefonja sms küldéskor és nézzem már meg mi az, és ne aggódjak, ezentúl engem fog keresni az infós problémáival.
Húúú...

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9529) F.E.K.. válasza BiP (#9524) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Annak idején élőben végigkövettem:

E-mail beérkezik a vezetőnek --> titkárnő kinyomtatja, odarakja a főnök asztalára --> főnök elolvassa, tollal belejavít/ráírja a választ, majd vissza a titkárnőnek --> titkárnő begépeli, majd a végeredményt ellenőrzésre ismét kinyomtatva a főnök asztalára teszi --> az vagy rábólint, vagy ismét belejavít/hozzáfűz, majd amikor végleg rábólint akkor a titkárnő elküldi a válasz e-mailt benne a válasszal.

Ha csatolva volt dokumentum, akkor azt is ugyanígy kezelték természetesen, szóval ha 50 oldalas dokumentum akkor azt, ha 150 oldalas akkor azt is kinyomtat --> elolvas --> tollal javít/hozzáír --> begépel --> kinyomtat stb.

Állami cég volt, nem is annyira régen, középvezetővel...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9530) sh4d0w válasza F.E.K.. (#9529) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Menten lef.osom a bokámat... :W

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9531) hobizoli válasza F.E.K.. (#9529) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az ilyet ugy kene kirugni, hogy le se essen... :U

több drón kell ;P

(#9532) BiP válasza F.E.K.. (#9529) üzenetére


BiP
nagyúr

És akkor én meg itt spórolok neg szelektíven gyűjtőm a szemetet, miközben ezek még a középkorban élnek, és pazarolják a papírt a semmire.
De amúgy ez a nyomtatósdi valami állami berögződés lehet. Csomó nyomtatványt kell kézzel kitölteni, a minden hivatal által ismert adataimmal amit majd Manyika begépel (és vagy eltalálja a betűket vagy nem) ahelyett, hogy a user elektronikusan bekülhetné.

(#9533) E.Kaufmann válasza BiP (#9532) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Min csodálkozol? Ha állami munkahelyen az informatikus helyett Zirowe-t nyaggatják, mennyire bízhatnak magában az államilag fenntartott infrastruktúrában? A PAPÍR az biztos, amíg nem jön a tűzmanó :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9534) Zirowe válasza BiP (#9532) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szelektív gyűjtés nálunk: 6 éve egy másik állami céggel osztoztunk az épületen, nem a mi kezelésünkben volt.
Majdnem minden sarkon szelektív kukák, tök jól működött, mindenki figyelembe vette és használta őket.
Ok.

Elköltöztünk saját helyre, sehol szelektív.
Irodánként két személy volt az alap, mindenkinek saját kukája, naponta ürítve.
Rendben, legyen akkor az egyik papír, hátha.
De nem, nem ment át sehol az üzenet, szóval lett rendes szemetes, hiába kérleltük a magasságosokat, hogy legyen itt is szelektív.
Majd, 6 év után, a múlt hónapban felmerült, hogy nemsokára itt is lesz szelektív.
Micsoda haladás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9535) hcl válasza F.E.K.. (#9529) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hatékonyság lvl99
Főleg azt nézve, hogy egy középvez mennyi levelet kap.

@E.Kaufmann : Vagy a hivatalos IT már ledobta a szíjat ezektől az idiótáktól, és kétségbeesve keresnek valakit, aki foglalkozik velük. Az gondolom fel sem merül, hogy amit elmagyaráztak nekik, azt felfogják :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9536) bLaCkDoGoNe válasza KROK640 (#9513) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én 2008-ban Vietnamban láttam lyukkártyával vezérelt szövőgépet. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9537) hcl válasza bLaCkDoGoNe (#9536) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Haver Szerbiában hasonló időpontban. Nincs ezzel gond, elvan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9538) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Ha már up-to date dolgok. (Most történt :D )

Unokaöcsi IT leckéje... Word, formázgatási feladatok, közte "domború" és "vésett" szövegrész, kötelezően word-ben kiadva a feladat.

Namost ezeket az MS word 2010-es verziójában vették ki... (Persze lehet szöveg effektusokkal művészkedni, de aligha ez a cél alsó tagozatban)

De ami a végső ütés volt: a végeredményt printscreen-el kell leadni .. egy megosztott google doc-ba illesztve amúgy.

Ezek után csodálkozik bárki is bármin?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9539) Syl válasza BiP (#9532) üzenetére


Syl
nagyúr

Most szkenneltem a lányomnak.
Valami hivataloshivatal küldött neki PDF fájlt.
Azt ki kell nyomtatni.
Golyóstollal kitölteni.
Beszkennelni.
E-mailben visszaküldeni a hivataloshivatalnak.

Öööö :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9540) hcl válasza Syl (#9539) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És akkor jön az, hogy pl. nekem sincs nyomtatóm... :DDD
(Karanténban pl. kifejezetten vicces lenne.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9541) BiP válasza Syl (#9539) üzenetére


BiP
nagyúr

Erről beszéltem :(
hát erre valóban kevés a :W leírni a gondolataimat.

(#9542) Moleman válasza hcl (#9540) üzenetére


Moleman
addikt

Jelen! :D

10 hónapja nem voltam az irodában, a kötelező biztosításaim igazolása telefonon van pdf-ben. Remélem megértő rendőrök fognak igazoltatni. :D

(#9543) Lenry válasza Syl (#9539) üzenetére


Lenry
félisten

Acrobattal bármilyen pdf-et ki tudsz tölteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9544) hcl válasza Lenry (#9543) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aláírni nehezebb.

@Moleman : Én pl. bent nyomtatok (a local IT bejár :D ) , de azért járvány ide vagy oda, el lehet menni a legközelebbi nyomtatós helyig :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9545) KROK640 válasza F.E.K.. (#9529) üzenetére


KROK640
veterán

na, ez kemény. nem is ilyen súlyosan de nekem anno magán cégnél csinálták ezt. (Email kinyomtat, főnök választ megírta, gépeld be). Aztán ha magadnak fénymásoltál le 1-2 oldalt, akikor rögtön szó érte a ház elejét...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9546) Zolás válasza hcl (#9544) üzenetére


Zolás
addikt

Van benne aláírást hazudó program, én is azzal szoktam megoldani. Igaz, hogy a rendes aláírásomat nem tudja lemásolni, mert azt még én se ismerem meg néha, de ilyen hülye helyzetekben jól jön.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9547) hcl válasza Zolás (#9546) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Anno egy melóhelyen volt a gondnoktól aláírás jpg-ben... ő adta, hogy ha nagyon nem elérhető... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9548) Syl válasza Lenry (#9543) üzenetére


Syl
nagyúr

Mac-en még Acrobat sem kell egy PDF szerkesztéséhez. De itt a hivataloshivatal kifejezett követelménye volt a nyomtatás, kézzel-golyóstollal kitöltés, szkennelés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9549) Lenry válasza hcl (#9547) üzenetére


Lenry
félisten

nálunk is van olyan a cégben, akinek a nagyfőnök aláírása megvan. nagy felbontásban, kialfázva :D

#9548 Syl
:'(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9550) hcl válasza Lenry (#9549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajjaj, GDPR :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.