Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) bambano


bambano
titán

létezik, hogy a testing már szoftveresen dekódolja a videókat hardveres helyett?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28002) E.Kaufmann válasza bambano (#28001) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miből?
Én mondjuk pont azt szeretem, ha van olyan erős a gépem, hogy szoftveresen is dekódolja a videót, mert nem bízom a HW(gyorsított) dekódolásban :D, persze laptopnál azért inkább előny, ha az utóbbi is működik

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28003) bambano válasza E.Kaufmann (#28002) üzenetére


bambano
titán

olyan, mintha a kép el lenne törve középen vízszintesen. hogy nem ér oda a teljes kép, mire meg kell jeleníteni.
viszont közben megnéztem, hogy a firefoxomban ki volt kapcsolva a hardveres videó, visszakapcsoltam, így jobb, de nem tökéletes.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28004) E.Kaufmann válasza bambano (#28003) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Fura...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28005) BiP válasza bambano (#28003) üzenetére


BiP
nagyúr

vsync-et tudsz kapcsolni? Az megoldhatja a tearing jelenséget.

(#28006) bambano válasza BiP (#28005) üzenetére


bambano
titán

én biztos nem, de hogy lehet-e, azt meg kellene néznem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28007) bambano válasza bambano (#28006) üzenetére


bambano
titán

no, ez is olyan, mint a hagyma.
a könnyezésmentes verziója jobb...
xrandr tearfree rulz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28008) hcl válasza bambano (#28003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ablakkezelő szinten is van, hogy kell kapcsolni az anti tearinget. Bár KDE-n ezer éve nem kellett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28009) Rimuru válasza bambano (#28001) üzenetére


Rimuru
veterán

Letezik ha friss a mesa (es nem hasznaljak debian alatt a megfelelo forditasi parametereket).

Vigyázat, csalok!

(#28010) bambano válasza hcl (#28008) üzenetére


bambano
titán

mate, metacity

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28011) Rimuru válasza bambano (#27993) üzenetére


Rimuru
veterán

Igaz nem debian de nekem downgrade lett a vege. :( :DDD

Vigyázat, csalok!

(#28012) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nézek lokális hirdetéseket a facén, az egyik így kezdi a telefon hirdetését:

"Sablon üzeneteket nem olvasok, tiszteljük meg egymást ! Köszönöm."

Ez meg mi az édeskisf@com?
Tisztára mint régen a TK-n, jó hogy nem már vacsizni ne hívjam el, hogy megvehessem a telefonját :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28013) tope válasza E.Kaufmann (#28012) üzenetére


tope
addikt

Gondolom az Ez még megvan-ra gondolt...

(#28014) E.Kaufmann válasza tope (#28013) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Néha azért van olyan érzésem, hogy némelyik nő átműtette magát eladóvá ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28015) Lenry válasza tope (#28013) üzenetére


Lenry
félisten

azokra én se válaszolok már egy ideje.
az esetek nagy részében hiába válaszoltam, nem volt reakció, így feltételezem, véletlen nyomott rá (mert ugye a fb nagy okosan visszakérdezés nélkül, egy gomb nyomás után küldi ezeket az üzeneteket)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28016) hcl válasza E.Kaufmann (#28012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ez még megvan?"

@Lenry : Nagy része vagy véletlenül nyom rá, vagy csak ezzel menti el a hirdetést, vagy...
...vagy tahó. De igazából mind az :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28017) TESCO-Zsömle válasza E.Kaufmann (#28012) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"YXZ-ért (kiírt ár fele) viszem."

Erre szoktam volt írni, hogy "Annyiért? Hozzad!" ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28018) hcl válasza TESCO-Zsömle (#28017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...de honnan viszi? :D

Vagy melyik részeit viszi? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28019) TESCO-Zsömle válasza hcl (#28018) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az engem már nem érdekelt. Aki ennyiből nem értette a célzást az nem volt partner.

Előfordult, hogy nem vette a lapot és mondjuk ráemelt egy 1000-est. Ilyenkor írtam neki kiírt ás +5000. Emelet még egy ezrest -> kiírt ár +10.000. Ritkán jutottunk el a harmadik körig.

De olyan is volt, hogy fickóval lebeszéltünk mindent, idejött házhoz kocsival és itt az ajtóban közölte, hogy hát sajnos kevesebb pénz van nála, de hadd vigye már el. Csak nézett, mikor sarkon fordultam és rácsuktam az ajtót. Aztán írt, hogy fizessem ki neki a benzinpénzt. Írtam neki, hogy nem vette meg a portékát, maradt bőven pénze benzinre. Vidánnye.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28020) hcl válasza TESCO-Zsömle (#28019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, aki a felét akarja adni, az helyből nem fog foglalkozni vele, ha nem kapja meg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28021) koby11h válasza TESCO-Zsömle (#28019) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hasonló nekem is volt pár éve. 500 GB HDD 5000 Ft, odajött és mikor nyújtottam a HDD-t közölte, hogy nála csak 3000 Ft van. Ok, pillanat. Bementem és kihoztam egy tartalék, de hibátlan 320-ast, hogy na ez van 3000 Ft-ért, ha kell viheti. Hááát, de hááát csak mivel nem adtam annyiért az 500-ast, így elvitte a 320-ast.
Értem, hogy a vevőnek mindig igaza van, de a HDD-nek meg ára...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28022) Chaser válasza TESCO-Zsömle (#28019) üzenetére


Chaser
titán

ez jó : )
nálam olyan volt a srácnak ramot vittem, minden oké, adom a papírt nézze meg
megnézi...hádeezen kevesebb van mint amit én kérek érte - persze, mert felmentek közben az árak -
mondom semmi gond, akkor viszem vissza...na mindjárt nem érdekelte mennyi van a számlán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28023) totron válasza koby11h (#27991) üzenetére


totron
addikt

Valljad be uram, hogy az egyik részed élvezi azért.

(#28016), az a vicc, hogy az fb közhelygenerátora óta manuálisan, saját kútfőből sem tudsz nemközhelyes lenni. Soxor basznak levenni a hirdetést, így még létjogosultsága is van a nyitánynak. Mivel irtózom a frázisoktól, megművészkedtem kicsit az alapjáratot, pár üdítő alternatívát nyerve:
- Ez még?
- Meg-e van, helyileg?
- Van?
- Megvan. Igen/Nem/Nemigen/Adtól füg
- Miért van még fenn, ha már elkelt?

Tahóvá meg attól lesz, hogy rendre köszönés nélkül tálalják az emberek, persze hogy visszás.

(#28024) opr


opr
veterán

Azért szoktak rányomni a gombra marketplace-en, mert a borzalmas, fostalicska fb-on nem tudod máshogy nyilvántartani, hogy melyik az a hirdetés, amit már láttál.

Ha lehetne csillagozni vagy valami, lehetőleg úgy, hogy a konkrét hirdetés megnyitása nélkül is látszódjon, már nem nyomogatná az írkálós gombot.
Ha lehetne olyat csinálni, hogy a listában kap karikát, ami ha meg is nyitod átvált pipára, ha írsz is neki, akkor meg mondjuk egy messenger ikonra, az meg maga a kánaán lenne. De ehhez agy kéne, és őszintén nem vagyok róla meggyőződve, hogy az van a fb-nál management szinten. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28025) koby11h válasza totron (#28023) üzenetére


koby11h
aktív tag

Legalább a feléért remélem fizetnek, na azt élvezni fogom :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28026) hcl válasza opr (#28024) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha megnézed a Marketplace kategóriáti, meg ahogy adatokkal feltöltötték, ez kb. félkész. Felraksz egy telefont, milyen mezők vannak? Watch band material, meg a típusnál egy lista, amiben van csomó telefon, de se régebbiek, se nagyon újabbak :D
Mintha félkész lenne.

A webes felületen egy Marketplace-s chat kifektet egy bármilyen procit.

Sz*rnak ezek bele, hozza a lét, ennyi.

BTW PC-n (ha valaki rajtam kívül még rendes gépen használja ezt az izét) szépen új tabra kinyitni a hirdetéseket... És ez a lusta verzió, mert egy bármilyen jegyzettömbbe is ki lehet másolni a linkeket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28027) Ferrari fan válasza opr (#28024) üzenetére


Ferrari fan
tag

Én nem spilázom túl ezt a hirdetés részt, ami érdekel azt egyszerűen megnyitom és a könyvjelző ikonnal (Messenger üzenet ikon mellett) elrakom a Mentésekbe FB-n belül és később írok annak akinek akarok. ;)

(#28028) opr válasza Ferrari fan (#28027) üzenetére


opr
veterán

Na igen, de... Ha barmi van, ami miatt ujra ra kell keresni, akkor minden egyes hirdetesnel megnezed, hogy amugy az konyvjelzozve van-e? Baromi kenyelmetlen az egesz. En ugy szoktam, hogy kulon ablakban vannak tabokon, oda huzgalom at, es akkor ket monitoron ossze tudom nezni, hogy xy hirdetest lattam-e mar, de meg nekem is faraszto, pedig egy ideje nem aprozok sokat, gyakorlatilag evente 1-2 alkalommal hasznalom maximum. Ha tobbet hasznalnam, siman lehet, hogy en is eljutnek arra a bizonyos pontra, hogy baszok ra, inkabb megnyomogatom a gombot es kesz, ugy legalabb latom mi van. Teljesen agyhalott dolog, hogy ez az egyetlen olyan modja platformon belul a listakeszitesnek, aminek a hatasa a listaban is latszik, de ez van. Kalap szar az egesz, mint kb minden, ami facebook, de kb megkerulhetetlen.

hcl: Igen, pontosan. Ahogy a marketplace most kinez, az eppenhogy egy mvp, egy talan 1.0, de jobb helyeken inkabb open beta. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28029) Ferrari fan válasza opr (#28028) üzenetére


Ferrari fan
tag

Egyet értek :K

(#28030) fatpingvin válasza bambano (#27993) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem a legnagyobb bajom az volt vele laposon hogy a wicd alól kiszedték a python2-t úgyhogy most ilyen frankendebian tákolásokba kényszerültem. a wicd-t nem engedem el mert messze a legjobban bevált grafikus wifi manager. bár lehet hogy körülnézek hogy van-e valami normális, parancssoros framework ami nem a nyomorult networkmanager (ami teljességgel használhatatlan) és nem kér rootot. javaslatokat is szívesen fogadok.

ha lesz végre annyi időm akkor meg beleállok szépen a wicd3 fejlesztésébe is már amennyire az én python tudásommal bele tudok ;] kár lenne ezért a kis szoftverért csak azért mert a python2 már deprecated.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28031) Rimuru válasza fatpingvin (#28030) üzenetére


Rimuru
veterán

connman es iwd fele nezelodnek.

Vigyázat, csalok!

(#28032) fatpingvin válasza Rimuru (#28031) üzenetére


fatpingvin
őstag

iwd-t találtam én is, lehet ránézek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28033) hcl válasza fatpingvin (#28032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW mi a gond a Networkmanágerrel? Amiket én használok, ott az a default, és nyilván nem tökéletes, de azért szokott működni. Inkább akkor macera, amikor bridget vagy fix IP-t akarok belőni, de olyan gépeimnél, aminek van kijelzője, nincs ilyesmi beállítva.

Amin baja van, az a saját tákolt Debian Live USB imagem, nyilván ott örülök hogy bármi működik, meg a PostmarketOS-es tablet, amin a NM vagy kapcsolódik egy fifihez, vagy nem, de van, amihez a wpa_supplicant sem :S (Apóséknál az OpenWRT-re pl., és ugyanaz a tablet droiddal meg ment rajta :D )
Na most a PmOS arra a Nexus7-re is örül, hogy működik, szóval az sem egy szénné tesztelt valami.

ON :
Ilyen ticket, hogy "Sziasztok, nem érhető el a program, hiába kattintunk rá".
De hogy milyen program? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28034) fatpingvin válasza hcl (#28033) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem szeretem. clunky, kényelmetlen használni, a konfigurációja egy rémálom, kéretlenül összevissza kapcsolódik mindenhez amihez van mentett adat, cserébe viszonylag gyakran előfordul hogy minden látható jel nélkül eldobja a kapcsolatot.

röviden szólva nekem nem vált be. a wicd tud mindent amit a NM tud és nekem kell, azzal a különbséggel hogy a wicd normálisan működik is és kényelmes a használata.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28035) hcl válasza fatpingvin (#28034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem olyat nem szokott, hogy dobja, sok gépen nem. Az valami más gáz...

A konfiggal egyetértek :D Viszont az nmtui még parancssorből is hasznos tud lenni, a nmcli meg valami katyvasz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28036) fatpingvin válasza hcl (#28035) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha valami más gáz akkor pont ugyanazzal a hardverrel ÉS szoftverrel miért működik megbízhatóbban a wicd? komolyan kíváncsi vagyok erre.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28037) hcl válasza fatpingvin (#28036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is meredek :)De ugyanez a PmOS-emen fordítva, hogy bizonyos hálókra a wpa_supplicant jó, másokra felmegy a Networkmanager, de a wpa_supplicant nem :F És ugyanaz alatta a firmware, stb. A routerek mindegyikén, amivel használom, Openwrt van :D
Viszont x86-on kb. mind a 3-4 gépen, amin használom most (és korábban is) ment rendesen a Networkmanager (Ubin, de a legtöbb Debian alapún is az a default, meg a cégesen is az volt az előző helyen).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28038) TESCO-Zsömle válasza hcl (#28033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy az esti program... :DDD :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28039) koby11h válasza koby11h (#28025) üzenetére


koby11h
aktív tag

5 gépet már elvittek, azokért a szolid órabér jött össze, de legalább nem ingyen dolgoztam.
A hatodikból talán még lesz pénz, azt el kell adnom. Szóval nem volt rossz és ingyen sem szerencsére, de nagy haszon sincs benne... :U

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28040) totron válasza koby11h (#28039) üzenetére


totron
addikt

Én azon csodálkozom, hogy ez a műfaj egyáltalán még tud létezni. Emlékszem, az ezredforduló utáni 10 évben minden kis mikrokörzetben kötelezően megvolt a falu gépes gyereke (cégjegyzék: www.gepesgyerek.gov), egymást érték a Windows-újrahúzási igények 5 ezerér'. Szép fokozatosan zárta aztán a korszakot a laptop, rákövetkezően pedig a tabletkorszak, na meg a mobil, illetve a laptopot is zárta-szanálta a 2 utóbbi. Olyan fricska is előferdült szintén kihagyhatatlan elemként, hogy akiről az a hír járta, hogy értett hozzá, ahhoz hordta mindenki az "elromlott" gépezetét, nem tűnt fel ha kókány is volt a megoldás, hiszen bele nem láttak a megoldóképletekbe. Aki meg megoldotta volna sorja és maradék, meg pluszkiadás nélkül, de nem volt akkora hírneve, az meg akár kívül is maradt a bulin, a végfelhasználó meg soha nem tudta meg, hogy kaphatott volna jobb/érdemi megoldást is.

Szerk.: ez most úgy csenghet, hogy rád gondolok a fentivel, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#28041) F.E.K.. válasza totron (#28040) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Na igen, volt olyan gép ami egy helyi gépes gyerek után került a szemem elé, és kiderült, hogy az eredeti számlán szereplő alkatrészek közül bizony a "szerviz" után hiányzott ez-az.

Később visszahallottam, hogy a srác rendszeresen fosztogatott a különféle, javításra hozzá kerülő (mert nyiiilván minden probléma kizárólag nála volt javítható pár napos átfutással) számítógépekből... de evileg pár hónap után belebukott.

Persze mivel számla sose került szóba, így hivatalosan nem lehetett vele mit kezdeni. Gyanítom nem hivatalosan azért történhetett egy s más.

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#28042) koby11h válasza totron (#28040) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezek az emberek hozzám hordják már 5..10+ éve kb. mindenüket. Van amelyikük ért is már dolgokhoz, de pl. egy szervizbe csak végszükség esetén. Én "olcsóbb és rugalmasabb" vagyok (pl. hétvége).
Az újratelepítést még meg is oldja magának egyik-másikuk (gyári visszaállítás+update-k legalább), megtanítottam már őket egy KMSakármi-t lefuttatni is, ha az kellene, hogy ne kelljen azzal se nekem foglalkoznom. Illetve programjaik telepítése is megy a legtöbbjüknek.
Ami nem megy, az a végeleges adattörlés eladás előtt, tesztelés és eladás, adatok mentése vagy átmásolása (pl. 200 GB) egyik gépről a másikra... vagy a "hw baja van vagy szoftver baja," döntsd már el...
Nem lehet megélni belőle, de gépenként 2-3e Ft nekem jól jön, őket nem vágja földhöz és legtöbbször nem is pénz cserél gazdát, hanem szívesség vagy csoki a gyerekeknek :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28043) BiP válasza koby11h (#28039) üzenetére


BiP
nagyúr

azokért a szolid órabér jött össze, de legalább nem ingyen dolgoztam.
Tehát OFFtopik :) ;]

#28040 totron : Kihagytad a CD írós srácot :)

(#28044) koby11h válasza BiP (#28043) üzenetére


koby11h
aktív tag

OFF-ba is raktam :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28045) fatpingvin válasza koby11h (#28042) üzenetére


fatpingvin
őstag

rá kellett jönnöm hogy én is ez lettem :D a "legfiatalabb öreg szaki" ahogy egyszer mondták rám.

ezeket már én is szinte csak pacsiért vagy kis szívességért csinálom, hülye vagyok de valahogy csak az van bennem hogy amit még lehet tovább használni az ne legyen már kidobva.

mondjuk én világossá szoktam tenni pár dolgot az elején, pl azt hogy windowssal semmilyen szinten nem tudok és nem is vagyok hajlandó megpróbálni foglalkozni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28046) koby11h válasza fatpingvin (#28045) üzenetére


koby11h
aktív tag

Valahogy én is így...
Az is jó benne, hogy sokszor nem is kell hirdetni 1-1 itt hagyott alkatrészt, pl. memória, ssd, töltő, webkamera, proci... mert ilyen alkalmakkor meg tudom kérdezni, hogy esetleg +5-6k egy 8GB-os memória még a laptopba érdekli-e. Vagy az 500-as hdd-t lecseréljük-e egy WD Green-re, most lett kivéve karácsonyi laptopból mert ment helyette 1TB-os..., proci upgrade esetleg i5-re?
Így a régi "vackok" sokszor még új életre kelnek, a beépülő gazdája is elégedett, mert elmegy a cucca jó helyre... én meg közben úgyis filmet nézek a sajátomon.
Az meg, hogy jobbra-balra van még 1-1 laptop és néha hozzányúlok az nem dönt végromlásba... és gyakorlatilag mind kb. ismerősök, akiknek csinálom, valahol mindenkinek megéri.

A rugalmasságra példa: elszállt mindenük a külső hdd-ről, családi fotógyűjtemény, vissza kellene állítani. Nem gond, csak a fat szállt el, a hdd felismerhető, csak formázni akarja. Megoldható, kb. 4-5 óra, amíg végigmegy, az én ssd-mre mentünk, aztán ha úgy gondolod, hogy minden meg van, akkor a hdd-re visszatoljuk.
Ok, csak hát vannak rajta olyan képek is... hát akkor hozzál a hdd-vel nekem ásványvizet és pisztáciát, magadnak meg amit akarsz és közben nézünk Andor-t...
Jött, hozott mindent, elindítottuk, közben megnéztünk 5 részt, aztán odaültettem a géphez és kimentem szendvicset csinálni. Mondta, hogy minden ok, gyors formázás, önteszt, másolás vissza, és végül a mentés törlése tőlem - full felülírás elindítva. Ezt szépen végig is várattam vele.
A srác olyan boldog volt, két hét múlva hívott, hogy errefelé jön itthon vagyok-e, mondom ja. Erre hozott egy nagy doboz sütit, 10 fajta süti és torta. A felesége küldi, elmesélte neki, hogy milyen diszkrét voltam!! És majd küld hozzám mást is, ha "ilyesmi" gond lenne... Azóta ezt a srác két másik ismerősével/kollégájával is eljátszottam már... persze ennek azért van ára, de egy szervizben nem biztos, hogy így csinálnák végig.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28047) i400 válasza koby11h (#28046) üzenetére


i400
senior tag

Hozzánk nagyon régen hoztak be úgy nem 1-2 gépet, h az asztalra voltak kirakva ezek a képek :DDD

(#28048) koby11h válasza i400 (#28047) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mikor boltban dolgoztam, hozzánk jött be olyan laptop, amin a háttérképen a behozó hölgy volt jól látható... Bekapcsoltam, kértem, hogy jöjjön a pult mögé és mutassa meg mi a gond...
Megláttuk a képet, ránéztem, ő elpirult, én b@zdmeg, és egyszerre nyúltunk és csuktuk le a laptopot. Megbeszéltük, hogy a párjáé, most elviszi és holnap behozza "ezek" nélkül.
Mondtam, hogy nyugodtan hozza be a párja, lenne hozzá pár szavam...
Végül a hölgy hozta be. Én végig kötelességtudóan csak a fekete háttérképet vagy a szemét néztem, Ő pedig megköszönte... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#28049) hcl válasza fatpingvin (#28045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"de valahogy csak az van bennem hogy amit még lehet tovább használni az ne legyen már kidobva."
+1 !

"mondjuk én világossá szoktam tenni pár dolgot az elején, pl azt hogy windowssal semmilyen szinten nem tudok és nem is vagyok hajlandó megpróbálni foglalkozni."
Erre is :D

@koby11h : "Ok, csak hát vannak rajta olyan képek is..."
És? Nem szokás nézegetni, amit ment az ember. :)

"Megbeszéltük, hogy a párjáé, "
És a csaj sosem látta a csóka háttérképét? :D

Amúgy ha valaki nem akar eladni dolgokat, adományban is örülnek mindennek. Mos vittem egy komplett gépet, 4GB RAM, winyó, 4 magos proci (jó kis öszvér :D nem is Windows került rá, de nekem így is nagyon tetű volt a winyó miatt, a RAM használat 1,1-1,5GB volt böngészővel) de mondták, hogy fú ez gyorsabb, mint amik nekik vannak (biztosítanak netezési lehetőséget szegényeknek, és van géptermük).

Mutogatni való hater díszpinty

(#28050) koby11h válasza hcl (#28049) üzenetére


koby11h
aktív tag

"És? Nem szokás nézegetni, amit ment az ember."
Hát erről is tudnék mesélni, számtech. boltosok, szerelők, rendszergazdák ezeket cserélgették egymás között kb. 10 éve...
Nem mindenhol divat ám figyelembe venni a magánélethez való jogot, sajnos.
Tegnap olvastam ilyen zsarolós ítéletet is...

A hölgynél nem kérdeztem rá, nem is hoztuk szóba, de nekem is megfordult a fejemben, pl. akkoriban volt, hogy haverjaim azért leültek a gépem elé, felváltva írtunk programot és ott ültek néha egyedül 1-2 órát is. A párja haverjai nem ültek le néha a gépe elé... ? Vagy akárki családtag, a hölgyön kívül? A hölgy szemmel láthatóan nem, mert nagyon meg volt lepődve...

Én nem szoktam ajándékozni ilyeneket, mindig van ahová be tudom építeni, persze volt nem egy olyan, hogy 2 GB DDR2 mellé beraktam +2 GB-ot ingyen, mert volt és a kutyának nem kellett már, vagy a hibás hdd-t simán cseréltem egy max. 1000 Ft-ot érőre ingyen. De azért komplett gépet még nem szoktam elajándékozni.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.