Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) bambano válasza b0bcat (#12000) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem historical szabályzatot nézel, hanem helyeset:
[link] "Ha az idegenes írásmódú név, szó végén néma betű áll, vagy az utolsó kiejtett hangot a magyarban szokatlan, bonyolult betűcsoport jelöli, akkor kötőjellel kapcsoljuk a toldalékot a szóhoz:"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12002) szebe válasza Moleman (#11987) üzenetére


szebe
őstag

" kb 4 évet kellett várni rá, hogy optikai is legyen. Miközben a szomszéd háztömbben végig ott volt. :D"

Emlékszem akkoriban hogy bújtuk a Digi honlapját, ahova pontos cím szerint vezették, hol lesz FTTB.
Sok helyen előfordult amit említesz, a páros-páratlan oldalra való bekötés között sokszor teltek el hónapok (vagy évek).

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#12003) b0bcat válasza bambano (#12001) üzenetére


b0bcat
addikt

Ne erőlködj, már linkeltem az imént. :) Helyesen úgy van, ahogyan én írtam:

"Windowszal"

https://e-nyelv.hu/2014-03-18/airwaveszel-windowszal/

"A kiejtésben z-re végződő angol szavak toldalékolásához alapul vehetjük A magyar helyesírás szabályai 216/b pontját és az Osiris Kiadó Helyesírás c. kötetében a Windows [vindóz] szót: Windowszal a ragos alakja (1482. o.). Így az Airwaveszel forma a megfelelő."

Az általad idézett szabály itt nem állja meg a helyét. :N

Megnéztem az aktuális szabályt, és nem mond ellent annak, amit itt fent idéztem. 216/b pont.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12004) hobizoli


hobizoli
nagyúr

tenyleg itt kell grammar-naciskodni....? :U

több drón kell ;P

(#12005) hcl válasza Lenry (#11980) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyi lehetett, hogy oda új kiépítés volt, és akkor már olyat húznak, amihez nem kell nyúlni...

@Vakegérke : Jó, hogy nem használok Microsoft oprendszert, így ritkán kell leírnom :D

@Moleman : Mondjuk az kicsit dombosabb vidék, elég nehéz kábelt húzni :D

@bambano : Meg van olyan idióta város, ahol hiába adna a megrendelő pénzt a teljes burkolathelyreállításra, akkor sem lehet :D (Lehet jobban sikerült volna a térkövezés, mint ahogy volt... nem lett volna nehéz :D )

@hobizoli : Miért gond, ha kitaláljuk, hogyan kéne helyesen írni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12006) --ka válasza b0bcat (#12003) üzenetére


--ka
senior tag

Itt nézzétek: 2015. szeptember 1-jétől érvényes, ez a hivatalos, akadémiai oldal.
...sok érdekesség van benne, idősebbek tanulhatják újra. :Y

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12007) b0bcat válasza --ka (#12006) üzenetére


b0bcat
addikt

Megnéztem. Én ott nem látok ellentmondást a 2014-es állásfoglalással. :N

Idézem:

"A -val, -vel és a -vá, -vé rag a mássalhangzót jelölő nem magyar betűre vagy betűkapcsolatra végződő idegen közszavakhoz és tulajdonnevekhez úgy járul, hogy v-je teljesen hasonul az utolsó kiejtett mássalhangzóhoz, például: Balzackal, pechhel, Bachhal, Greenwichcsel, Steinbeckkel, Wellsszel, hertzcel, fixszel, fixszé, ortodoxszá, Félixszel"

Az utolsó kiejtett mássalhangzó a "z" a "Windows" esetén. Tehát a toldalék "-zal" lesz, amit kötőjel nélkül kapcsolunk hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12008) bambano válasza b0bcat (#12003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

olvass tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12009) b0bcat válasza bambano (#12008) üzenetére


b0bcat
addikt

Tehát nincs több érved, csak nem vagy hajlandó belátni a tévedésedet. Értem. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12010) bambano válasza b0bcat (#12009) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tovább olvasnál, akkor az általad hivatkozott 216-os szabály után közvetlenül sorakozó 217-es szabályban megtaláltad volna azt, amire én hivatkoztam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12011) E.Kaufmann válasza bambano (#12010) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jogászi pályán nem gondolkoztál ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12012) b0bcat válasza bambano (#12010) üzenetére


b0bcat
addikt

Látom, nem tudlak meggyőzni a tévedésedről. :U

A "Windows" szóra a 216-os szabály vonatkozik, nem a 217-es.

Erre hivatkozott a 2014-es bejegyzés (és a szabályzat ezen része nem változott 2015-ben).

A 217-es szabály olyan szavakat hoz fel példának, amelyeknél az utolsó betűt(ke)t nem ejtjük, például:

guillotine [gijotin]
monsieur [mösziő]
Glasgow [Gleszgó]
Loire [Loár]
Peugeot [Pözsó]
Rousseau [Russzó]
Voltaire [Volter]

@E.Kaufmann:

Ha a kolléga ilyen pontatlanul értelmezi a szabályokat, akkor inkább ne gondolkozzon jogászi pályán... :DDD

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12013) bambano válasza b0bcat (#12012) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

látom, nem tudlak meggyőzni a tévedésedről.
a windows szóra a 217-es szabály vonatkozik, nem a 216-os.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12014) b0bcat válasza bambano (#12013) üzenetére


b0bcat
addikt

Szerintem te most már trollkodsz. :U

Támaszd alá, hogy miért a 217-es szabály vonatkozik a Windows szóra! Én már megindokoltam, hogy szerintem miért NEM az, hanem a 216-os.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12015) Hintalow


Hintalow
senior tag

Szerintem ezzel simán van esély megyeiből továbbjutni országos szintre, de még a nemzetközi indulást sem tartom esélytelennek a "teljesen értelmetlen és felesleges viták" versenyszámban :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12016) bambano válasza Hintalow (#12015) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még szerencse, hogy az akadémiai székfoglalók topicban írtuk ezt.
ja, nem :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12017) b0bcat válasza Hintalow (#12015) üzenetére


b0bcat
addikt

Igazad van. :) Teljesen mindegy, mit gondol a kolléga, ha egyszer mindenhol azt írják, hogy a "Windowszal" a helyes alakja a szónak. ;)

Mondjuk egy kicsit legalább annak örülök, hogy a zöngésség részén nem kell vitázni, vagyis nem a "-zal" vs. "-szal" toldalék a kérdés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12018) --ka válasza b0bcat (#12007) üzenetére


--ka
senior tag

Nem kívánok állást foglalni.
Nekem megjelenésétől megvan nyomtatásban a tizenkettedik kiadás és rengeteget kell forgatnom. :D
Csak azért a te hozzászólásodra reagáltam, mert belinkeltél egy 2015. szeptember 1. előtti cikket. Nem néztem meg, de nem biztos, hogy mindent úgy kell írni ma is, mint akkor.
...de ez ott is van a végén. :R

A lényeg, mindenkinek: 2015. szeptember 1-jétől, nagy változások vannak!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12019) vince válasza b0bcat (#12017) üzenetére


vince
őstag

Én csak annyit fűznék hozzá a beszélgetéshez, hogy
1.) az MTA helyesírás-ellenőrzője a Windowszal szóra azt mondja, hogy helyes (feltételezem, hogy az aktuális szabályzatból dolgoznak), a Windows-zal szóra azt, hogy nem ismeri - ez azt jelenti, hogy helytelen? :D ,
2.) a korábban hivatkozott szabályzat 12. kiadásának a 216/b pontja szerintem érvényes erre az esetre, ez alapján Windowszal tűnik helyesnek, bár szerintem sokkal logikusabb és szebb a kötőjeles írásmód,
3.) a 217/a pont így szól: "Ha az idegen írásmód szerint írt közszó vagy tulajdonnév végén hangérték nélküli (ún. néma) betű van, vagy ha az utolsó kiejtett hangot [itt szerintem kimaradt valami szó, pl.: a] betűknek bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan együttese jelöli, akkor a magyar toldalékokat mindig kötőjellel fűzzük a szó testéhez"
Ez (ismét csak szerintem) kicsit gumiszabály és akár értelmezhetem a Windows végén lévő két mássalhangzót bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan betűegyüttesnek, ami alapján a Windows-zal a befutó.
Csak zárójelben, írás közben vettem észre: a Firefox helyesírás-ellenőrzője a kötőjelest aláhúzza, a kötőjel nélkülit nem.

szerk.: helyesírási hibát javítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12020) b0bcat válasza vince (#12019) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszönöm, hogy ezt így összefoglaltad! :R

Mint írtam korábban, nekem is a kötőjeles lenne szimpatikus és logikus, de a vita most arról szól, hogy jelenleg melyik a helyes írásmód. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12021) E.Kaufmann válasza b0bcat (#12020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha nem érettségizel és bambano nem tart a fejedhez pisztolyt végül is nem mindegy? :DDD
Máskor írd azt, hogy a Windows nevű operációs rendszerrel. Így már csak az operációs rendszer megnevezésbe tud belekötni ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12022) KROK640 válasza hcl (#11974) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, Cipruson is így volt, mert még Protaras környékén 1Mbit volt a max, addig Nicosiában akár 10Mbit is volt. Nyilván más helyeken is így van.
haverom franciaországban lakik a hegyekben (Rhone-Alpes) 24Mbites DSL van neki sok-sok éve, mert az a csúcs arrafelé.

Igen, MO meg Románia nagyon jók szerintem világ szinten.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12023) zhali1


zhali1
csendes tag

Vagy csak írjátok egyszerűen : Windows 10-zel :N

(#12024) KROK640 válasza qnadam (#11978) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyenfajta megosztás nekünk is volt, mikor két gép lett, az ADSL volt így osztva

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12025) hcl válasza zhali1 (#12023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azzal a szarral"

Mutogatni való hater díszpinty

(#12026) KROK640 válasza qnadam (#11983) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12027) zhali1 válasza hcl (#12025) üzenetére


zhali1
csendes tag

Ja, ja, ez jó:DDD:D:C

(#12028) KROK640 válasza Moleman (#11987) üzenetére


KROK640
veterán

60 eur az sok, de az ottani fizetéssel mássabb.
Egyébként Cipruson is pont 60 eur volt a majdnem 1Mbites net.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12029) headhunter


headhunter
addikt

"...A Windowst magyarul [vindóz]-nak ejtjük. Ebből következik, hogy az AkH. már korábban bemutatott 216-os és 217-es szabályai értelmében a -val/-vel toldalékos alak a következő: Windowszal. Ezt az írásmódot egyébként az Osiris helyesírási kézikönyve is megerősíti.
.
.
.
Olvasónkban felmerül a kötőjeles megoldás is, és igazat kell adnunk: ez a – szabályok szerint helytelen – megoldás könnyebben olvashatóvá tenné a szóalakot: Windows-zal. Az egybeírt változatban nagyon zavaró ugyanis, hogy a szóvégi s és a toldalék z-je kerül egymás mellé. A magyar helyesírás szabályai azonban ebben az esetben nem engedik meg a kötőjeles írásformát, csak akkor, ha a szóalak végén „hangérték nélküli (ún. néma) betű van, vagy ha az utolsó kiejtett hangot betűknek bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan együttese jelöli...[link]

[ Szerkesztve ]

(#12030) b0bcat válasza headhunter (#12029) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezt sem fogja elfogadni a kolléga, mert 2013-as a forrás. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12031) KROK640 válasza bambano (#11999) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ahol a 30Mbitet tudja nyújtani a szolgáltatóaz a térség jellemzően nem kap támogatást. így könnyen lehet, hogy sokkal elamaradotabb területek beelőzik őket.
Szerintem ide is azért került optika, merta T DSL-en még a 16Mbitet sem nagyon tudta ... (miközben a UPC akár 500Mbitet is)

A szolgáltató szivatásról én is tudok példákat egy Hajdúsági megyeszékhelyen :D De elég ha csak Zoltán haverom korábbi lakhelyére gondolok, Kossuth utca, belváros közepe, de azért maradt a DSL1-es internetje, mert a házat közben műemlékvédetté nyilvánították amiben lakott, és erre az összes szolgáltató megtagadta a fejlesztést. A 10 méterrel arrébb meg gigabites Digi volt ...
Páros páratlan oldalra pedig a Debreceni Kandia utca a tökéletes példa, egyik oldalon panelek, Digi ősidők óta, másik oldalon régi földszintes max 2 emeletes házak, ott meg csak DSl, mindezt a belváros szívében.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12032) hobizoli válasza KROK640 (#12031) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk akkora ziccert kihagyni, mint a lakotelepek internet bekotese, es a kertvarosi reszt elorebb venni a sorban, ahhoz tenyleg extrem hulyenek kell lenni

jott a Digi, aztan siman letarolta a tok szabadon ott hagyott piacot
Telekom meg a UPC meg a kerteshazakkal keccsolgetett

nalunk szemben kertes hazakban volt UPC, Telekom, Vidanet, nalunk 4 emeletesekben csak ADSL, meg a AM mikros TV
eloszor a Vidanet jott at az utca ezen felere is, 6Mbps net meg 50 TV csatorna
aztan jott a Digi, es fele aron adott 100Mbps-t meg vagy 160 TV csatornat
utana egy-ket honappal kesobb mar nagyon surgos lett a Telekom-nak is a tema...
a UPC meg "elengedte" kb, az itt sosem volt

de hogy 150+ lakast miert nem eri meg nekik elobb bekotni a szemben levo 15-16 kerteshazhoz kepest.... :U

több drón kell ;P

(#12033) Syl válasza E.Kaufmann (#12021) üzenetére


Syl
nagyúr

És akkor meg majd az jön, hogy a Windows az nem operációs rendszer ;] Szerintem a legjobb, ha bambano közelében nem is emlegetitek ezt a Microsoft produktumot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12034) hcl válasza Syl (#12033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Per definíció a NT meg a 2000 óta az, mert maga be tud bootolni. A 95, 98, főleg a 3.11 és előtte nem volt az, csak egy DOS shell :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12035) b0bcat válasza bambano (#12016) üzenetére


b0bcat
addikt

Megjött a válasz a Magyar Nyelvi Szolgáltató Irodától.

"Tisztelt Kérdezőnk!

A helyes írásmód: Windowszal (Magyar helyesírási szótár 577. o.). A toldalékot közvetlenül kapcsoljuk a szótőhöz, mert az utolsó betűt ejtjük, s a teljes hasonulást jelöljük.

Üdvözlettel

Dede Éva"

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#12036) KROK640 válasza hobizoli (#12032) üzenetére


KROK640
veterán

Ki tudja, lehet h a kertesek valamelyikében egy fontos ember lakik. Errefelé a fontos emberek egész komoly anomáliákat tudnak képezni... ha érted ;)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12037) vince válasza b0bcat (#12035) üzenetére


vince
őstag

:DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#12038) KROK640 válasza KROK640 (#11921) üzenetére


KROK640
veterán

Nos, ez nem lesz túl Ontopic, de kell valami happy story is ide :
Az előzőleg beidézett hozzászólásban megismerhettük Józsefet, most az ő szála fog folytatódni.
Szóval, miután leírtam az egészet annyira felülkerekedett rajtam a kíváncsiság, hogy felhívtam Józsefet, mégis miért hátrált ki az üzletből? Ő pedig közölte, hogy valami ismerősének a tartalék gépét kapta meg ingyen, és mivel a közeljövőben amúgyis egy új gépet akar venni, nem költene most áthidaló megoldásokra, hanem elvan a kölcsön géppel, és majd vesz újat.
Ezután (mint ismertes szenvedek a gépemmel elég a #11901 bejegyzésig visszamenni) gondoltam egyet és rákérdeztem, hogy most akkor ha neki úgysem kell az SSD-je nem tudná-e kölcsön adni? Mondta, hogy de igen, természetesen. Lebeszéltük, hogy másnap (azaz tegnap) ideadja nekem.
Tegnap aztán felhívott, hogy reggel elaludt, otthon felejtette, de ha akarom hazamegy érte (közeli falu), és akkor a városban este 6 körül tudunk talizni. Ez nekem 2 órányi extra várakozást jelenetett volna eléggé durva szélviharban, szóval mondtam neki h akkor majd ma. Ma pedig a megbeszélt időpontban, helyszínt illetően rugalmasan megjelent, kábelt is hozott az SSD mellé, és már itt van nálam az SSD. Mondta h szombatig ráér.
Szóval tudok tesztelni, és most van ide egy pozitív történetem is. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12039) KROK640 válasza hobizoli (#11988) üzenetére


KROK640
veterán

Bregenz? Vagy Lauterach? Tavaly ott dolgoztam. Szép nagy hegyek vannak arrafelé.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12040) hobizoli válasza KROK640 (#12039) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Dornbirn

több drón kell ;P

(#12041) KROK640 válasza hobizoli (#12040) üzenetére


KROK640
veterán

Az már nem anynira Bodensee part, de közel van. Lauterachtól 7KM-re :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12042) hobizoli válasza KROK640 (#12041) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem is mondtam, hogy a parton van...

felmesz a kilatoba akkor lehet latni a tavat is, meg szemben levo hegyvonulat a Rajna tulpartjan mar a CH
jobbra a to tulpartja meg D: Lindau

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#12043) hcl válasza KROK640 (#12038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mik vannak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#12044) KROK640 válasza hobizoli (#12042) üzenetére


KROK640
veterán

Igaz, csak én gondoltam, hogy a Bodensee-nél a part közvetlen közelét jelenti, mint Bregenz vagy Lauterach. Egyébként Lindauban is voltam, nagyon szép hely :) (Sibers német tartományban laktam, Weiller Simmerbergben)
Lichtenstein is ott van, az is nagyon szép :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12045) KROK640 válasza hcl (#12043) üzenetére


KROK640
veterán

Benne azért volt némi bizodalmam ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#12046) E.Kaufmann válasza KROK640 (#12036) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

-Talpas elvtárs! Igaz-e, hogy az önök városában csak egy metróvonal üzemel és az is csak a tanácsnál meg az ön házánál áll meg?
- Nem igaz, mert megáll a párttitkár elvtársnál is!

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12047) Diabolis válasza KROK640 (#12038) üzenetére


Diabolis
tag

Ideje volt valami pozitív sztorinak is. így 12037 komment után :DD :DD :DD :DD

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#12048) hobizoli válasza KROK640 (#12036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja az lehet :DDD ....
ott reg volt vezetekes telefon is 1-2 kecoban, amikor itt nuku, meg max a sarkon egy fulke


de azok a kerteshazak reggebbiek is, mint ezek a 4 emeletesek

több drón kell ;P

(#12049) Lenry


Lenry
félisten

tudjátok van az amikor szétszedsz majd összeraksz valamit és marad egy marék csavarod.
szétszedtem egy nyomtatót, mert nem vette föl a papírt. 5 (öt) csavart kellett kitekerni a megfelelő mélységű bontáshoz. összeraktam, a mérleg pedig:

... plusz egy csavar és egy ismeretlen fémlemez. :DDD

* annak is a jók****t, aki kitalálta a Brothernál, hogy a papírtovábbító henger fogaskereke csak akkor zárjon össze a léptető motorral, amikor betolod a papírtálcát, hogy lehessen ott egy plusz műanyag basz, ami el tud törni, ahelyett hogy fixen össze volnának kapcsolva, és örökélet meg két nap volna az élettartama.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12050) demerion válasza Lenry (#12049) üzenetére


demerion
tag

Ez abszolút ismerős. Nekem is hasonló szokott lenni az eredmény (vagy nem én vagyok az első aki szétszed valamit és mire hozzám kerül a felesleg már hiányzik :D ) "gyengébb minőségű" laptopoknál ez általában bővül egy fél marék műanyag patent maradványaival is. Utoljára egy 2016os macbook pro-t szedtem szét (messze ez volt az alja mindennek eddig, pedig nem ma kezdtem), ott minden velem egy irodában dolgozó lelkére kötöttem hogy a kiszedett csavarok közelébe ne menjen mert agyvérzést kapok ha borul az egész.
Nyomtatót nálunk heti szinten ki akarja valaki dobni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.