Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) KROK640 válasza hcl (#15000) üzenetére


KROK640
veterán

Magam is rájöttem idén márciusban, mikor volt időm/csak erre lehetőségem

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#15002) Syl válasza hcl (#14995) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából nem a képcsövet tartották össze azok a szálak, hanem a fókuszhálót merevítették. [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15003) Syl válasza KROK640 (#14999) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen EIZO-m nekem is volt anno 2000 környékén. Egy szegedi cég hozta be őket németből (használt, leselejtezett darabok voltak). Iszonyat egy cucc volt. Súlyra is ;] meg képminőségre is! Persze bekapcsolás után várni kellett 10-15 percet, hogy helyreálljon a teljes fényerő és szín.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15004) E.Kaufmann válasza Syl (#15003) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Debreceni cég is hozott be ilyeneket németből :P

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15005) Syl válasza E.Kaufmann (#15004) üzenetére


Syl
nagyúr

Írtam én olyat, hogy csak szegedi cég hozott be leselejtezett EIZO-kat németből? :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15006) hcl válasza Syl (#15002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valóban, rosszul emlékeztem :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15007) szebe válasza KROK640 (#14998) üzenetére


szebe
őstag

Valamikor 2010 körül jött ki a Samu 2233rz, mint 120hz-es "lapos" monitor, "gamer" körökben aki tudta, beszerezte (mármint nem az otthoni kocagamer, hanem a lanrajárós réteg). Aztán meg a Benq xl2411z volt a sláger. Azóta meg tengernyi 144+ hz-es monitor közül lehet válogatni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#15008) E.Kaufmann válasza Syl (#15005) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nehezítésként egy 15 colos EIZO CRT-t busszal vittem haza, annyi könnyítés, hogy akkor a buszvég 500 méter volt a bolttól, túlvégen meg 50 méter a megálló és otthon között. Akkoriban mikrosütőt is vittem haza busszal :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15009) hcl válasza E.Kaufmann (#15008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vittünk mi 17-est is eleget buszon, nem vó't jó :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15010) Lenry válasza E.Kaufmann (#15008) üzenetére


Lenry
félisten

back in the old days, amikor még nem volt jogsim meg autóm, kombinált bérletem viszont igen, akkor volt, hogy villamossal költöztem az egyik albiból a másikba. szerencsére ugyanaz a vonal mellett volt mindkettő, így legalább átszállni nem kellett, de annyit fordultam, hogy a végén már bevárt a megállóban az esti bevonulós villamos vezetője :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15011) Lenry válasza hcl (#15009) üzenetére


Lenry
félisten

nagy múltú LAN parti-sorozatot indított az egyik középiskolai osztálytársam (mármint akkor még nem volt nagy múltú, de azóta eltelt 18 év, és épp a héten tartja az ötvenedik LAN-t), szóval kiscsíra korunkban busszal meg vonattal cuccoltuk be a koleszba a hardvert, meg aztán környékbeli szülőkkel vitettük ki magunkat a helyszínül szolgáló tanyára a préri közepére.

az egyik haver otthon két vasúti átszállással odébb lakott, és voltam olyan jó fej, hogy hazamentem vele, és segítettem elcuccolni a 17"-es CRT-jét kézben, de inkább az, mint hogy a gépét hoztam volna, ami egy full plexi gépházban volt, szóval kurvára nehéz volt, és egy csúnyább ránézés is sérülést tudott rajta okozni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15012) bLaCkDoGoNe válasza Syl (#15003) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem is volt! Illetve a mai napig megvan lent a pincében. Imádtam. (És majd besz.rtam, amíg a parkolóból felcipeltem a lakásba, amikor megvettem – szintén használtan, de esetemben egy budapesti cég árulta :) )

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15013) koby11h válasza hcl (#15009) üzenetére


koby11h
aktív tag

Amigához vett haver színes Commodore monitort Budapesten. Hazáig (110 perc) ültem a kocsiban az ölemben a monitorral, mert csak így fértem be a kocsiba - vagy ott maradok és várok a vonatra majd busz és úgy jutok haza.
Mikor megérkeztünk mondta, hogy kiszállhatok. Kértem vegye el a monitort az ölemből, majd kértem segítsen kiszállni, majd miután abbahagyta a röhögést megkértem, hogy a lábrészből adja fel nekem a táskámat, mert jelenleg nem tudok lehajolni érte...
Nagy volt a doboz, mozdulni sem bírtam, nehéz is volt mint a dög. És akkor még csak 30 múltam... utáltam azt a monitort!!! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#15014) bLaCkDoGoNe válasza E.Kaufmann (#15008) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Egyszer a '90-es évek közepén Bp. 3. kerület – Veresegyház távon sétáltattam meg a gépemet monitorostól, mindenestől, kezdetleges LAN party ürügyén. HÉV, villamos, vonat, majd kb. 1 km séta a homokos földúton. Egy élmény volt. :) Ott döntöttem el, hogy scene partykra soha nem viszek gépet. :K

Kb. ebben az időszakban az akkori 15" monitoromat is vittem szervizbe tömegközlekedéssel, szerencsére "csak" a 3. kerületből a 13./4. kerület határára kellett. HÉV, egyik villamos, másik villamos, és már ott is voltam, hipp-hopp alig egy óra volt :D

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15015) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Egyszer voltam lanpartyn. Mire összedugtunk mindent, beállítottuk, hogy lássa az összes gép a többit, találtunk olyan játékot amit mindenki szeret és mindenkinél fut, mindenki fel is telepítgette addigra úgy berúgtunk, hogy végül egy percet se játszottunk.

(#15016) BiP válasza Kisgépkezelő (#15015) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor végülis jól sikerült :)

Mi is még buszon cipeltük a gépeket, monitorokat. Jó móka volt :)
Amikor a szomszéd faluban lakó haverhoz, akkor távolsági buszon.
Még a coax korszakban kezdtük, úgyhogy a hétvégéből a fele azzal telt, hogy egyáltalán működjön. Az, hogy mindenki lásson mindenkit, csak nagy ritkán jött össze, valamelyik gép valahogy mindig kimaradt, pedig össze volt dugva minden. És elvileg jól.
Úgyhogy aszerint választottunk játékot, hogy épp ki nem látszódott a hálózaton :)

14-es monitort cipelni még nem volt akkora probléma. A gond akkor kezdődött, amikor vettük a nagyobbakat. Haver 20-as sony monitorja is olyan volt, mint amit itt említettetek, hogy 1280x1024-et tudta 100Hz-en is, de bőven feljebb lehetett menni, és talán 2048x1536-ot bírta maximum interlace módban, talán 43Hz lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#15017) hcl válasza Lenry (#15011) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jajdeszépidőkvoltakezek... ja nem! Utáltunk cipekedni :D

@koby11h : LOOOOLLL

@kisgépkezelő : Hát, előbb-utóbb be tudta lőni az ember az arányokat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#15018) Kisgépkezelő válasza hcl (#15017) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Hát utána már mi is jobban belőttük az arányokat. Senkinek se hiányoztak a gépek, úgyhogy következőnek már 100% alkohol, 0% számítógép. :))

(#15019) bambano válasza Kisgépkezelő (#15018) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én is mondtam már a főnökömnek, hogy ez a sok it-s user csak akadályoz minket :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15020) Syl válasza bLaCkDoGoNe (#15014) üzenetére


Syl
nagyúr

Eh, én ma, 50+ évesen is könnyen viszem a gépet. Igaz, Mac Minim van :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15021) qnadam válasza Gézengúz (#14990) üzenetére


qnadam
veterán

anno a 60 nagyon zavart, a 100 és 85 között viszont csak akkor éreztem meg a különbséget, ha fáradt voltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#15022) hcl válasza Kisgépkezelő (#15018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi :D

Ma user : Valamelyik kollegánk (szekus) mondta hogy valamit kell a gépére, de nem megy.
OK, mi volt az?
Nem tudja. Volt róla levél.
OK, mutasd.
Letörölte.
Ja, akkor biztos fontos. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15023) Top cat válasza Syl (#15020) üzenetére


Top cat
őstag

PC fronton meg ott az Intel NUC. Már csak felcsavarható monitor kellene hozzá. :D

(#15024) bambano válasza Top cat (#15023) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kisméretű kivetítő

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15025) E.Kaufmann válasza Top cat (#15023) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért nem az igazi, a nagy gépháznak volt egy fílingje, és egy időben mindenféle marhasággal teletömtem a gépet, rádió(!!!) majd TV tuner, több hangkártya egyszerre, 2+ darab HDD, 2 optikai meghajtó, stb...
Ott a NUC, beleteszed a nagyobb ramot, nagyobb SSD-t és csókolom :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15026) koby11h válasza E.Kaufmann (#15025) üzenetére


koby11h
aktív tag

De egy USB hubbal azért körbe lehet pakolni rendesen egy NUC/Brix/... mini pc-t is:
- webkamera
- usb-s headset
- usb-s dokkoló a cserélhető hdd-knek
- usb vevő a bill+egérnek
- egy usb kábel a telefon töltéshez
- esetleges kártyaolvasó ha nem csak SD kellene
És akkor még nem beszéltünk mazochistáknak USB-s DVD meghajtóról, nyomtatóról, vagy wifi vevőről...
Ezért nem lett mini PC-m.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#15027) E.Kaufmann válasza koby11h (#15026) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Volt régen valami videó, a Lenovo készítette, arra válaszul, hogy talán a MacBook Air befér egy nagyobb borítékba.
A Lenovo is eljátszotta, csak ő úgy, hogy az Air-hoz még hozzácsapta a hub-ot meg pár eszközt, ami a Lenovo mini laptopjában gyárilag benne volt és a Lenovó így már jobban elfért, mint agy Air.
Meg is van:
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15028) Top cat válasza E.Kaufmann (#15025) üzenetére


Top cat
őstag

A bővíthetőség erősen korlátozott, azért mini PC. Cserében zsebre tudod vágni és vinni magaddal. Persze a hűtése sem a legideálisabb, de valamit valamiért.

(#15029) E.Kaufmann válasza Top cat (#15028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem a miniPC/NUC pont olyan, mint másnak a tablet. Azt mondják egy nagyobb mobil és a kisebb laptop közé felesleges beékelni egy köztes eszközt.
Én ugyanezt érzem a miniPC-vel, hogy ITX méret és laptop között egy felesleges kategória. Megint más pl egy RasPI TV okosítónak vagy valami hasonló eszköz maszek router/NAS-nak, de Wintel PC-ként nem sok értelme van. Ha már hurcolásszuk, laptop, ha nem, akkor asztali. Egy helyen láttam értelmét, konferenciaeszköznek egy jó nagy TV mellé/mögé, amin rendes Windows fut és bármilyen videochat alkalmazást fel tudok rá lőni. Elvileg droidos eszköz is elég lehet erre, de sokkal kényelmesebb egy PC.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15030) koby11h válasza E.Kaufmann (#15027) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az sem jó ha mindent egybe szerelünk, vagy úgy is mondhatnám, hogy nekünk semmi sem jó :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#15031) E.Kaufmann válasza koby11h (#15030) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

iMac. Most döglött meg egy nálunk, a Dell-nél elég lett volna a monitort cserélni, mert külső monitorral (miniDP-HDMI átlakítóval) elindul a Windows 10 ( ;] ), valamint vannak tépőzáras pántok kábelezéshez és vannak görgős géptartóink is.

Amúgy elég régóta vannak már SFF DELL-ek, de még a közepesebb midi tornyaik is helytakarékosabbak egy no-name mATX házhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15032) hcl válasza koby11h (#15026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de ha ez a cél, akkor nem egy NUC-al kell nekiállni.
Nem erre való ugyanis.

A mindent egybeszerelés meg igen, nekem is bajom, volt is szó erről itt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15033) bambano válasza E.Kaufmann (#15025) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a mostani gépek alaplapjára sokkal több minden van integrálva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15034) E.Kaufmann válasza bambano (#15033) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, de pl elég hülyén néz ki, még ha a működést nem is befolyásolja, hogy büszkén hirdeti sok alaplap, hogy szilárdelektrolitos kondik, erre ott van a hangchip mellett az aranyszínű hagyományos, még ha a hanghoz jobb is a karakterisztikája, de én pl már elég régóta a HDMI hangot használom csak, valamint fülest is inkább a szintén integrált integrált BT-n keresztül használok.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15035) jokeph válasza KROK640 (#14998) üzenetére


jokeph
nagyúr

Adom. :)
2004-ben vettem Samsung Syncmaster 765MB-t, kegyetlen király volt, 1024*768@100HZ. :P
1600*1200@75HZ.
1280*1024@85HZ. :))
A korabeli első lapos monitorok ehhez képest vibráltak, és ocsmány képe volt az olcsóbb kiviteleknek. :D
Volt egy USB kábel is a monitoron, ezen keresztül driver felrakása után pl. az MPCHC kezelte a monitor preset fény/szín beállításait, és lejátszáskor átkapcsoltam Movie presetbe. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#15036) hobizoli válasza E.Kaufmann (#15025) üzenetére


hobizoli
nagyúr

regen nem volt hangzsuga meg LAN sem az alaplapokon

több drón kell ;P

(#15037) --ka válasza hobizoli (#15036) üzenetére


--ka
senior tag

...meg meghajtó (HDD, FDD, ODD) vezérlő sem.
Gyakorlatilag tényleg egy alaplap volt és mindent kártyával kellett megoldani.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15038) Syl válasza --ka (#15037) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg jó kis jumperekkel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15039) hcl válasza --ka (#15037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az volt a PC lényege a kezdetektől. Bővíthető, moduláris.
Az integrált LAN, hang még OK, mert a userek nagy részének kell, és sosem cserélni (de ha igen, akkor vannak kártyahelyek). Laptopok esetén még elviseled, hogy ezek alaplapon vannak, mert egy laposban ritkán kell ezekből jobb. De azért a RAM, proci, háttértár beforrasztása már durva...

Mutogatni való hater díszpinty

(#15040) hobizoli válasza hcl (#15039) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, en kb tiz eve USB hangkartyat hasznalok, mert a gamer headset-hez jart eleve az is

a regen divatos bovito kartyaknak meg a dVGA-n meg a USB/SATA-n kivul sok ertelmet nem igazan latom egy atlagjuzernel, mert amibol nincs USB-s megoldasu manapsag, az nem is letezik
de meg a 6xSATA is mire nem eleg 8-12TB-s vagy ennel is nagyobb HDD-k mellett?
egyetlen USB port 127 egyseget tud cimezni, es a leprosztobb anyulapon is van minimum 8-10db USB eleve, 4-6db kivezetve hatulra, meg tovabbi 4-6db-ra lehetoseg az alaplapon front vagy hatlap paneli kivezetesekkel

pont ezert is eleg igazbol a juzerek donto reszenek egy mATX-s anyulap is, 2x16GB RAM meg egy RTX3070 belemegy abba is, es sok-sokban meg ez sincs

egy 1500Ft-s USB2.0-s HUB-ra ra lehet tolni az "alap" beviteli egysegeket, mert pont nem kell mindennek kulon-kulon egy dedikalt 5Gbps-s port

több drón kell ;P

(#15041) bambano válasza hobizoli (#15040) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az matx-es alaplappal az a gond, hogy a szükséges kiegészítők száma alacsony, mivel nem nagy piac. nincs rendes ház, erőlködhetsz a hűtőkkel, stb. ha meg a házad atx-es, akkor az alaplapod miért ne lenne az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15042) Syl válasza hcl (#15039) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig ez a jövő. Nemcsak hogy ráforrasztani a memóriát, beleintegrálni a CPU-ba! Apple megmutatta. És az iparág hülyeségben nagyon tudja követni az almát...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15043) hcl válasza hobizoli (#15040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB azért nem mindenható dolog. Pláne asztalinál nem érdemes azt használni, hiszen azon vannak slotok.
Laptopnál OK, de sem az elérhető sávszél, sem a stabilitás nem olyan, mint egy beépített cuccnál. (Sem nem olyan kényelmes.)
A bővítés, és a csatlakoztatható kiegészítő nem ugyanaz.

A sok RAM foglalat meg pl. azért jó, mert rugalmas. Ha hirtelen hozzájutsz még 1-2 modulhoz, tudod hova tenni, még akkor is jól jársz, ha kisebbek.
Nekem most a Vmware host egy 4 foglalatos AM2 lap. Nagy nehezen ment benne 2x4GB. Két foglalat esetén itt is lett volna a vége, de most kaptam egy rakás változatos tulajdonságú modult, és volt még 1,5GB, ami hajlandó volt a két hisztis 4GB-os mellett menni a hisztis lapban. Lőn bódottá', máris nem 8, hanem 9,5GB van benne, a guest OS-eknek 8-8,5 kiosztható.

@Syl : Amikor meg már csak a proci van, akkor már át is billen a dolog, mert egy kis izét kell csak cserélhetőre megoldani :D Nyilván valami barom kitalálja majd, hogy az egész gépet műgyantába kell önteni, mert a hülyeségnek nincs határa, de igazából a ló két végén kb. ugyanaz van ebben az esetben :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15044) hobizoli válasza bambano (#15041) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert felesleges kiadas csak
amit kell tudnia, azt tudja egy mATX is

:DDD

több drón kell ;P

(#15045) Syl válasza hcl (#15043) üzenetére


Syl
nagyúr

> az egész gépet műgyantába kell önteni

Mint a C64 tápegységét ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15046) hobizoli válasza hcl (#15043) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja csak veszek egy USB 2.5Gbps-s LAN-t, akkor azt ra tudom tudni egy desktopra meg egy notikonyvre is
ha meg ez egy PCIEx1 kartyas megoldas, akkor nem
vagy USB hangkartya detto
vagy Wifi szinten

a videokartyan kivul nem igazan van olyan, amire egy USB-s megoldas ne lenne eletkepes
foleg, hogy ezeknek a savszelessegigenye igazabol fika
a USB hangkartya is USB1.1 lowspeed = 1.5Mbps-n kommunikal csak
amit meg egy szakadvany Penitium1-s 82430VX/HX deszka is tudott 1998-ban mar, azaz huszon+ eve

egy USBwifi is 300Mbps, az rohogve elmegy egy USB2.0 porton ugy, hogy mellette meg megy ugyanazon a porton egy USBHub-ban nagyjabol barmi mas parhuzamosan forgalmazva

minek ezekre dedikalt PCIEx1 kartyahely?

több drón kell ;P

(#15047) hcl válasza hobizoli (#15046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Életképes, csak az USB-n a 2,5GBps nem biztos, hogy jól átfér, a PCIE meg arra lett kitalálva.
Illetve tök jó, rá tudod dugni akármire, és könnyen ki is esik akármiből. És ha valamiből átdugtad valamibe, akkor az előző eszközbe nincs bedugva. Plusz egy macerálható csati, ami kitörik. Stb. stb.
Mindennek megvan az a használati területe, ahova jó. Az USB LAN-nak is, de egy asztaliba érdemesebb PCIE-t. Egyszerűen azért, mert úgyis asztali gép, van benne hely, elfér ott, és általában úgysem akarja senki kihúzkodni. (Az USB csati könnyen eltávolítható, és ez egy csomó helyen hátrány, ahol ott kell maradnia a csatinak akkor is, ha behatás éri, pl. bármilyen nem otthoni és nem irodai környezetben.)

300MBps wifi? AC-s... 700+Mbps... 2021 van. :) (Az USB2 sávszélessége meg elméletben 480MBps csak.)
És nem csak a sávszélen múlik a dolog. (Táp stabilitása, stb., meg a belső eszközt nem fogják fizikailag zaklatni, tehát az élettartama is hosszabb, meg stabilabb is.)

Meg ilyenekben gondolkodsz csak, de rakás esetben lehetnek speciálisabb igények. A PCIE meg lehet X1 is, ami kisebb, egyszerűbb (ez a jó a PCIE szabványban). De ha továbbvisszük ezt a logikát, videokártya se kell, hiszen nem játszok :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15048) hobizoli válasza hcl (#15047) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sok helyen meg 100Mbps net sincs, minek 700Mbps?
amugy van olyan USB-s is, de a 300Mbps a legtobb juzernek tok eleg igy is

el vagyunk mi itt kenyeztetve a Digi-s net miatt, gondolhatod a tobbi szolgaltato se vergodne nagyon ezen, ha a Digi ne dobja ezt be
hugomeknal Ausztriaban 50/10Mbps van 4x ennyiert, mint amibe itt a 1000/100 kerul es a 120/30Mbps a legnagyobb csomag
ott nincs Digi.....még

specialis igeny = retegigeny, azzal nem erdemes statisztikailag szamolni

ennyi erovel lehetne 8 DIMM is az alaplapokon, hogyha vkinek 8x1GB RAM-bol jon ossze a 8GB, akkor az is mukodhessen ugy is, meg ha 256GB RAM-t akar desktop-ban, hogy bejojjjon a FB meg a YT es fusson a passziansz, akkor az is

nincs is videokartya minden gepben, mert arra eleg az IGP is, hogy a monitoron kep legyen

több drón kell ;P

(#15049) hcl válasza hobizoli (#15048) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de úgy általában mondom, hogy ha azt veszem, hogy 100-as a háló, akkor persze, hogy elég, de ne csak arra gondoljunk :D

"retegigeny, azzal nem erdemes statisztikailag szamolni"
Cégekkel azért szoktak :D

"ennyi erovel lehetne 8 DIMM is az alaplapokon, "
Ha elfér, miért ne? De a komolyabbakon azért van 4. Vagy persze, ne is legyen, ha elfogy a 8GB, dobod ki, veszel újat, termeljük csak az e-szemetet :D

És igen, az integrált VGA is jó dolog bizonyos területeken, nincs is vele baj. De azért szívesen látnék bővíthető cuccokat laptop fronton is, ahogyan desktopon is ott van a lehetőség, hogy az integrált videokari mellé egy diszkrét tegyél.
Rosszabb nem lenne tőle a világ.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15050) hobizoli válasza hcl (#15049) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert kene kidobalni? nem romlik el... felrakod a HA-ra vki megveszi egy egyszerubb nezetos gepbe, elmesz es veszel 2x8 vagy 2x16GB-t helyette
ennel mi egyszerubb van?

mindig jobb az, ha egy fajta modulbol van csak a dualchannel setup, mint ahogy magad is irtad, mert nyugosabb a tobbfele kapacitasu meg chipes meg orajelu modullal ugyanezt elerni, meg 4 modul eseten a max orajel se lehet mindig annyi, mint "csak" kettovel

a DC-hez meg ketto modul is tok eleg, annyibol meg manapsag 64GB RAM is kirakhato egy deszkara
mire is nem eleg az annyi?

persze meg lehet belso USB-s memoria kartyaolvasot is rakni, csak megis nehezebb azt atmozgatni egy masik gepbe, mint egy USB-s darabot, vagy foleg egy notihoz hasznalni

serulekeny? egy pendrive nem az? a floppylemez nem volt inkabb az?

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.