Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) DJGABI válasza E.Kaufmann (#19972) üzenetére


DJGABI
addikt

"Lásd a T&T videókat a youtube-on"
Büszke vagyok rá hogy helyi, de legalábbis környékbeli a srác. Az Acer Windows telepítésen mondjuk nagoyn meglepődtem, milyen körülményes is lehet egy új cuccnál. [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20003) Lenry válasza jokeph (#19998) üzenetére


Lenry
félisten

Future CPU Port :DDD :C

itt van róla videó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20004) DJGABI válasza Lenry (#20003) üzenetére


DJGABI
addikt

azt a rohadt, nagyon komoly. ennél már csak az lett volna jobb, ha megoldják, hogy egymás mellett dolgozzon a 2 cpu ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#20005) E.Kaufmann válasza DJGABI (#20001) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elsőre riasztó, de amúgy csak "RAID" módban hagyták az NVMe kezelését és még jól el is rejtették. Amit most vettem cégnek Z690 UD DDR4 giga lap, annak az első BIOS változatában is VMD-n hagyták a beállítást, de az újabbakban már "javították".

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20006) E.Kaufmann válasza Lenry (#20003) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem hülyeség az ötlet amúgy, ipari PC-kben is látni ilyesmi megoldást.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20007) kenwood válasza BiP (#19997) üzenetére


kenwood
veterán

Asrocknak voltak meg jo huzasai. Pl a 1155 lapokon 8 cpu fan lyuk volt a szokasos 4 helyett, igy a 115x mellett a 775-os hutest is ra tudtad rakni.
Maig nem ertem, hogy ezt miert nem vette at mindenki ....

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20008) hcl válasza Syl (#19996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vajon volt ember, aki használta azokat a jumpereket? :D

@E.Kaufmann : Azért a Tomato 486 lapjai nagyon nem voltak rosszak. Zida-ból is volt pár kellemes darab, bár vagy ezek voltak átcímkézések, vagy ezeket címkézték át, már nem tudom.
Ipari PC-ből az az igazán jó szabvány, amin az alaplap is csak egy kártya. Az "alaplap" meg csak egy NYÁK sok PCI/PCIe/ISA csatival, meg egy tápdugóval... Persze rackbe szerelhető, porszűrők mindenhol... (P4-ből még volt olyan kártyás alaplapú ipari PC, amin ISA slot is volt :D )

@quailstorm : Ilyen upgradelhető lapokat szívesen látnék mostanában is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20009) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, ISA-s alaplap Gen3 Core i alá :D

(Vajon egy T8900 ebben adna képet...? :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20010) vince válasza Lenry (#20003) üzenetére


vince
őstag

Sosem értettem, miért jó a keresőbe beírni a címet (oké, itt a .com-ot lespórolja :D ), amit meg szeretnék nyitni, majd a találati oldalon kattintani, mint a címsorba beírni és azonnal az áhított oldalra jutni.
Sokszor látom ezt a kollégáimnál is, hogy beírja a google-be akár a teljes webcímet (aldomain.domain.hu/valami), majd a google találati listájában kattint jó esetben az első találatra, rosszabb esetben még keresni kell ott is, hogy melyik lesz a nyerő. A böngésző az első pár karakter begépelése után már kiegészíti a címet, sokszor töredékét kellene csak begépelni, különösen gyakran látogatott webhelyek esetén. Persze ehhez fel is kellene nézni néha a billentyűzetről, mert sok esetben ez is elmarad, inkább pötyög két ujjal :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#20011) Lenry válasza vince (#20010) üzenetére


Lenry
félisten

.com-ot lespórolja

sokan nem tudják, de egyébként a legtöbb (összes?) böngető tudja azt vagy 15 éve, hogy csak annyit írsz, hogy domain, ütsz egy Ctrl-Entert és elérakja a http://www.-t a végére meg hogy .com

Persze ehhez fel is kellene nézni néha a billentyűzetről, mert sok esetben ez is elmarad, inkább pötyög két ujjal

tizensokévvel ezelőtt végignéztem, ahogy egy haverom faterja ismerkedett az akkor frissen bekötött szélessávval.
a www bepötyögése úgy nézett ki, hogy mindhárom alkalommal megkereste a W-t a billentyűzeten :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20012) bambano


bambano
titán

írtam egy idevágó hsz-t, és nem találom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20013) vince válasza bambano (#20012) üzenetére


vince
őstag

Hát írd le újból ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#20014) Pötyi válasza hcl (#20009) üzenetére


Pötyi
őstag

Azt írja, hogy "no DMA support for ISA"

Azon morfondírozom, hogy venni kéne egyet poénból, a régi kártyák alá... Előszedném a Gravist. :DDD

QNX is cool!

(#20015) Syl válasza vince (#20010) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a Firefoxot úgy állítottam be, hogy a címmező csak a könyvjelzőkben és a history-ben keres. Ha kereső kell, behívom a kacsát és abba beírom ami érdekel. Tudom, fordítva vagyok bekötve :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20016) jokeph válasza kenwood (#20007) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van "modern" lapom ilyesféle huszárvágással. :D
Asus ROG Crosshair VI Extreme.


:U
Csak sajna az újabb lapjaikra nem vitték már tovább.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20017) hcl válasza Pötyi (#20014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Anélkül mondjuk wtf.

@Syl : Én is néha külön behívom a keresőt.

@Vince : Elég sokszor nem azt találja, amit akarok írni, meg maga a gúgli se nagyon azt szokta megtalálni, amit keresek - általában eladni akarja nekem azt, amire kerestem :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20018) totron válasza Lenry (#20011) üzenetére


totron
addikt

Meg 1db kapitális karaktert is CapsLockkal eszközölt?

(#20019) bambano válasza vince (#20013) üzenetére


bambano
titán

ez egy logikus lépés lenne, de fontosabb kérdés, hogy hol piszkoltam bele a topicba, amiért fenékbe rúgnak :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20020) bambano


bambano
titán

van még itthon isa csatolós Zyxel modemem... 19200-zal hasított, mikor a lámáknak csak 14400 jutott rotfl :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20021) E.Kaufmann válasza bambano (#20020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én hogy örültem egy Acorp-nak is... ...2003-ban :W
Mert azt is gyártottak/címkéztek :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20022) kenwood


kenwood
veterán

Nekem valami olcso belso 56kbites-s modem volt az elso.
Freestart maxiumum 2-3 kbyte/secet tudott. Baromira irritalt, hogy kozeleben sem vagyok az elemeleti max. 7kbyte-nak.
Allitolag kulso modemmel gyorsabb volt,de mire lett volna ra penzem,mar 384 kbps adslem volt.
A kartya az egyik legolcsobb volt, a net pedig A legolcsobb.
Persze ezt azert konnyebben toleraltam,mint azt,hogy az akcios idoszak kezdetenel neha 30 percig tarcsaztam,mire felepult a kapcsolat. Ha pedig szakadt,akkor kezdhettem elolrol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20023) Pötyi


Pötyi
őstag

US Robotics 56,6 rulez!

:DDD

QNX is cool!

(#20024) Syl válasza kenwood (#20022) üzenetére


Syl
nagyúr

A belső 56K modemeket legjobb volt szoftveresen lekorlátozni (pl. [kép] ), akkor mentek stabilan.
Én a bambano által lámának tartott csoportba tartozom, mert 14400 modemmel kezdtem.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20025) hcl válasza bambano (#20020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én árulok egy Conexant 56k v92-est :D

@E. Kaufmann : Soros portos kvadrága Acorp :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#20026) fatpingvin válasza Gézengúz (#19989) üzenetére


fatpingvin
őstag

ugyanilyenem volt reszelt-matricázott Xeonnal. DDR3.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20027) fatpingvin válasza jokeph (#19998) üzenetére


fatpingvin
őstag

uuu egy olyanom nekem is van, fenomenális darab :D kár hogy az enyém haldoklik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20028) fatpingvin válasza kenwood (#20007) üzenetére


fatpingvin
őstag

lyuk az máshol van, furat lesz az :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20029) fatpingvin válasza hcl (#20009) üzenetére


fatpingvin
őstag

PCI-ISA bridge boardot külön is lehet kapnyi, ugyanazt fogja tudni... azaz DMA-t meg bus masteringet pl pont nem, szval ha a kártyádnak ilyen kell akkor az nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20030) jokeph válasza fatpingvin (#20027) üzenetére


jokeph
nagyúr

Haldoklik ? :Y Ne már.... ezek még fiatal lapok... :(

Mi a jelenség ?

Az enyémet nemrég crossflashaltem Asrock B450 PRO 4 AGESA Combo V2 1.2.0.0-ás BIOS-al és így hasított benne az 5600X. :D

Aztán 2 hét móka után visszaraktam a saját utolsó BIOS-át. :U

Igazán lehetne hozzá hivatalos BIOS is a Vermeer-hez.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20031) fatpingvin válasza jokeph (#20030) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, én az Asrock 4Core SATA2-re gondoltam, mókás benne egyszerre AGP-s Matroxot meg PCIe-s Radeont használni, csak az egyik DDR2 slot gyilkolja a ramokat...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20032) Gézengúz válasza fatpingvin (#20026) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi!

(#20033) jokeph válasza fatpingvin (#20031) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jaaahhh.... :D
Használd DDR1-el. ;)
Szerencsére jó a slot kiosztás, jól mutatott benne együtt a HD3850 AGP és a HD3870 pci-e VGA. ;]

#20034fatpingvin: mellik Xeon ? :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20034) fatpingvin válasza jokeph (#20033) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez volt a kompromisszumos megoldás igen...

mondjuk elég röhejes összeállítás bolt 2 GB DDR500 turbó ram, egy négymagos reszelt Xeon, egy Matrox G550 meg egy Radeon HD4670 :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20035) Gézengúz válasza fatpingvin (#20034) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mennyire költséghatékonyan tudnám az E8400-at valami 4 magosra cserélni benne? Kb. egy éve kaptuk hozzá az E8400-at, az E5*** valamennyi helyett érezhető volt a gyorsulás.

[ Szerkesztve ]

(#20036) fatpingvin válasza Gézengúz (#20035) üzenetére


fatpingvin
őstag

kiváló kérdés, én biztos hogy moddolt Xeont keresnék. a X3323 egész univerzális cucc, nekem eddig az összes Core2 kompatibilis deszkámban ment BIOS mod nlkül. nézz körül aprón, meg asszem ennek van is topikja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20037) BiP válasza Gézengúz (#20035) üzenetére


BiP
nagyúr

Core2quadból is hirdetnek egy 2.83GHz-es Q9500-ast 8e-ért. [link] Vagy 2.66-os Q9400-at [link] 5e-ért.
Igaz, ezek órajelben már az 3GHz-es E8400 alatt vannak.
De ha órajel is számít, akkor van xeon is :) [link]

(#20038) hcl válasza fatpingvin (#20029) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, pedig azért azok sok esetben jól jönnek. Ilyesmit azért olyan helyen szokás, ahol valami komolyabb alkalmazásban van ISA kártya. (Jellemzően ipari.)

@Gézengúz : Azért nézd meg, hogy abban a gépben melyik proci megy, mielőtt megveszed... Brand és nem brand gépeknél sem kezel minden lap minden procit (helyből esetleg nincs mikrokód a BIOS-ban).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20039) jokeph válasza fatpingvin (#20036) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én maradtam a mod nélküli natív s775-ös XEON-oknál. :)
pl. E3120 (C2D E8500), X3330 (C2Q 9400) és X3360 (C2Q 9550). :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20040) Gézengúz válasza hcl (#20038) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindenképpen beazonosítom majd egy Aidával, ha mellette leszek. Köszi!

Miskolc és Hatvan előnyben :U

[ Szerkesztve ]

(#20041) BiP válasza Gézengúz (#20040) üzenetére


BiP
nagyúr

Amiket linkeltem HA-ról, az egyik pont miskolci.

(#20042) Gézengúz válasza BiP (#20041) üzenetére


Gézengúz
addikt

Figyeltem :)

(#20043) --ka válasza Gézengúz (#20042) üzenetére


--ka
senior tag

Miskolci vagyok.
Ilyenem van: L5420 E0 (SLBBR), teljesen előkészítve az LGA775 foglalathoz, csak bele kell tenni a kompatibilis lapba.
Ha rádumálsz eladom. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20044) koby11h


koby11h
aktív tag

Arra is érdemes figyelni, hogyha E8400 helyett kap egy négymagos valamit, akkor a hűtés sem biztos, hogy elég egy brand gépnél...
Így járt ismerősöm, raktak be neki a boltban Q9550-et helyette, de a hűtés maradt, a proci meg izzad mint a zsidó adakozáskor!

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20045) jokeph válasza koby11h (#20044) üzenetére


jokeph
nagyúr

Úgy ám. Quad-ra hamar kevés tud lenni a gyári lapos szélkereplő vagy azzal egyenértékű megoldás.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#20046) --ka válasza koby11h (#20044) üzenetére


--ka
senior tag

Ezért jó az L5420: 50W TDP. :)
...bár brand géphez mókolni kell a BIOS-t, az is biztos.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#20047) hcl válasza koby11h (#20044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve brand gépbe az sem mindegy, milyen hűtőt tudsz feltenni. De különben ezekben a Lenovokban elég combos a hűtés, és az előlap felől is szokott lenni sok gépben alagút.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20048) Gézengúz válasza --ka (#20046) üzenetére


Gézengúz
addikt

50W TDP nagyon jól hangzik, a bios mókolás nem annyira! :U

hcl Alagút az nincs, de az E8400-ast szépen tartja ( 65W )

[ Szerkesztve ]

(#20049) koby11h válasza hcl (#20047) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem tudom mennyire combos a Lenovo, mert (mindig a melleket nézem) a céges gépekben ilyesmi cserélgetés nem volt.

Gézengúz: Azért tartja az E8400-at szépen, mert ara van méretezve, ezért mondom, hogy ha 95W-125W TDP-set tennél bele, akkor más hűtés javasolt...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#20050) hcl válasza koby11h (#20049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Láttam ilyesmi kiviteleket melóhelyen, korrekt hűtése van. Ha volt ebből a gépből 4 magos kiépítés, akkor gyanús, hogy nem gyártottak hozzá külön hűtőt.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.