Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) sh4d0w válasza Diabolis (#7999) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Magán telefonra semmi céges cuccot.

https://www.coreinfinity.tech

(#8002) pn4hvq válasza sh4d0w (#8001) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én is ellenzem, ha pedig a főnök erősködik, akkor meg kell lengetni neki a GDPR kifejezést. 100%, hogy záros időn belül valamelyik emailben lenne személyes adat.

(#8003) BiP válasza Diabolis (#7999) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, a Te károdra legyen nekik könnyebb. Érthető.
Miközben ha nagyon akarja, most is megoldja, hogy elérjenek.

[ Szerkesztve ]

(#8004) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Userrel beszélek, mondja hogy kért attól az IT_tól, ahol ő van, hálókábelt (UTP), de az ottani IT nem ismerte a kifejezést...
...wtf. Csak "LAN kábel" -ként volt hajlandó adni neki :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8005) wintikek válasza hcl (#8004) üzenetére


wintikek
tag

Lehet van speckó kábele amit CSAK lanra lehet használni. Next level embedded security

(#8006) MasterMark válasza hcl (#8004) üzenetére


MasterMark
titán

Most jobb lett volna ha kap UTP kábelt csatlakozó nélkül? :D

Switch Tax

(#8007) hcl válasza MasterMark (#8006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem megfojtja vele :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8008) bambano válasza MasterDeeJay (#7998) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] volt olyan katona, aki ezt élőben előadta :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8009) DBob válasza MasterDeeJay (#7998) üzenetére


DBob
őstag

Ezek szerint szereted a csípőset ;)

(#8010) MasterDeeJay válasza DBob (#8009) üzenetére

Fiatal koromban nem szerettem most meg kiskanállal eszem az erőspistát és harapom hozzá az erőspaprikát. :DDD A gond az hogy a gyomrom kevesbé szereti, meg néha kétszercsíp. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8011) KROK640 válasza pn4hvq (#7966) üzenetére


KROK640
veterán

nekem is volt olyan munkahelyem, ahol szabadnapomon kellett beugorjak 4(!) órányit, meg olyan is, hogy szombaton kellett mindezt megcsináljam.
Viszont én cserébe másik oldalról is használtam ezt a rugalmas munkaidőt, volt olyan (reggel 9kor kezdtem elvileg) hogy reggel fél 9kor szóltam be, hogy ma "nem érek rá" bemenni, meg olyan is, hogy reggel negyed tízkor közöltem, hogy ma csak délig vagyok, mert utána dolgom van. Nem sűrűn, de megtehettem. Tehát a dolog működött vica-versa is.

Na most gondolom X meg Y neked nem főnököd, így az efféle "bartel" nemigazán működik. De meg lehet nekik mondani, hogyha te szabadságodon nekik ugrálsz, akkor az a minimum, hogy 2-3 liter jóminőségű házi pálinka / 10/20 ezres a zsebedbe / hétvégén meg ő megy hozzád betonozni... Szerintem eléggé hamar leszoknának rólad.

Vagy rengeteg mindent kapnál. Most erről bevillant még egy story, amikor a nyelviskolában dolgoztam, az 5-e környékét mindig imádtam. Ugye akkor jöttek a diákok befizetni mindig az órákat, aztán olyankor volt aktuális a különféle szívességek megjutalmazása is, ami legtöbbször csoki / üveg bor / 500-1000ft pályán mozgott. Egy idő után már táskával kellett járjak olyankor munkába, mert nem volt ritka, hogy 2-3 üveg borral és ugyanannyin csokival tértem haza.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8012) KROK640 válasza pn4hvq (#7978) üzenetére


KROK640
veterán

"Ja, "fejemhez vágták", hogy el tudtam volna vinni a 3 gyereket magammal. De mondom se gyerekülés, se semmi (és még mindig szabadságon vagyok)"

'90-es évek legelején anyám a városi tvnél dolgozott. Mikor jött a téliszünet, akkor anyám elakart menni szabadságra de a főnök közölte, hogy szó sem lehet róla, meg nem tudják megoldani a helyetesítését. Anyám kérdezte h akkor engem meg öcsém hová rakjon mégis? Erre azt mondta a főnök, hogy hát vigyen be minket magával.
Ma lehúztunk egy 8 órás műszakot anyám melóhelyén... Másnap reggel mikor indultunk volna ismét be, a főnök telefonált, hogy megtudták oldani a helyetesítést, és hogy anyámat kiirták szabira jan 3-ig. :D
(az igazsághoz hozzátartozik, hogy anyám azt mondta aznap reggel mikor bementünk, hogy "ma nyugodtan rosszalkodhattok fiúk, míg bent vagyunk" - nekem meg öcsémnek meg ezt nem kellett kétszer mondani :D )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8013) pn4hvq válasza KROK640 (#8011) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Az a baj, hogy errefelé ez csak egyirányban működik, visszafelé nem jellemző.

"hogyha te szabadságodon nekik ugrálsz, akkor az a minimum"
Dehát nem X-nek tennék szivességet (pedig de, mert ő szerencsétlenkedte el), hanem a munkahelynek, így X egy 10e-s ajánlatra teljesen fel lenne háborodva, és másnap mehetnék raportra a legfelsőbb szintre :( .

(#8014) KROK640 válasza Beba Snake (#7988) üzenetére


KROK640
veterán

"Popónak simán leírtak volna 2-3 halott konyhásnénit, csak hogy a faterja továbbra is nyugodt maradjon." - na itt teljesen kiégtem :D Jók ezek a storyk, ezért is szeretem ezt a topicot :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8015) E.Kaufmann válasza KROK640 (#8012) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az biztos, hogy nem szerencsés, ha a munkavállalónak be kell vinni a gyerekeit. Na de mikor a főnök hozza be a kölykeit... :W , na az senkinek se jó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8016) hcl válasza pn4hvq (#8013) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neki nem kell rapportra mennie, hogy szabi alatt ugráltat :D

@E.Kaufmann : Párral ezelőtti melóhelyen megyek be, 3 törpe rajzolgat az egyik irodában. Mondom wtf, új munkaerő?
Ja nem, a ***** nem tudta ma kire bízni a gyerekeket. (Óvodások.)
Aznap nem volt sok meló, vigyáztunk rájuk, aranyosak voltak :)
De ez más helyen nem történhetett volna meg :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8017) KROK640 válasza pn4hvq (#8013) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez viszont így eléggé szívás.
Akkor nem maradt más, minthogy teljesen fel vagy háborodva, hogy mit akar tőled a szabadságodon / munkaidőn kívül, és esetleg(!) elmagyarázhatod neki, hogy MAGÁNEMBERKÉNT segít(het)sz neki de akkor 3 liter pálinka / 10 ezres a zsebedbe / hétvégén meg ő megy hozzád betonozni. És nem, mivel magánemberként segítesz neki, nem mehet a főnökséghez panaszra. Na akarja a segítséget vagy sem? Úgyse fogja akarni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8018) Kisgépkezelő válasza KROK640 (#8011) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ha normálisan használják, akkor erre jelent hivatalos megoldást a munkaidőkeret. Most nálunk egy hónapos keretek voltak, abban szépen meg lehet oldani ilyeneket. Mondjuk egy darabig próbálkoztak ennél hosszabbal is, de az ellen az ilyen élettelen folyton túlórapénzből meggazdagodni próbáló hülyék annyira tiltakoztak, hogy végül visszavonták, pedig én imádtam fagyos téli hétvégéken bejárni, tudván, hogy azt majd nyáron mind kiveszem. Most őszintén ki az a hülye, aki egy ónosesős februári szomatot ne cserélne el szívesen egy júniusi Balatoni hereverére? :D

(#8019) hcl válasza Kisgépkezelő (#8018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ld. még a "mindigdolgoznikell" főnököknél, akik nem fogják, hogy a bármilyen support az nem állandó mennyiségű meló :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8020) KROK640 válasza Kisgépkezelő (#8018) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt a munkaidőkeretet sosem értettem. Eltudnád magyarázni nekem mint kívül állónak, hogy mi a lényege, meg hogy működik?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8021) hobizoli válasza KROK640 (#8020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy adott idoszakon belul kell meglennie a kello oraszamnak
pl 6 honap alatt 1000 ora
vmikor tobbet dolgozol, vmikor kevesebbet es igy az elore ledolgozotott napokat "lecsusztatod", amikor gondolod
ami a keret vegen fennmarad ora, azt meg kifizetik, vagy ha alamesz, mert nem volt meg a 6 havi idoszakon belul az 1000 orad, akkor nyilvan annyival kevesebb fizut kapsz a keret vegen az utolso honapban
igy vagy te hitelezel az cegnek oraban eppen, vagy o neked, de a keret vegen nullazodik az elszamolaskor, vagy extra lovet kapsz a felgyult es le nem csuszott oraid utan, vagy az utolso havi bered csokken annyi oranyival a keretzaraskor, mint ami hianyzik a keretedbol
pl nem volt a 6 honap alatt az 1000 helyett csak 972 orat, akkor 28 oraval kevesebbet szamolnak el az utolso honapban, hiaba voltak akkor vegig bent minden munkanap
ha meg addigra osszejott 120 pluszorad, akkor azt kifizetik akkor

szezonalitastol is fuggo munkahelyeken szoktak alkalmazni altalaban, de lehet 2-3 vagy 12havi is a keret
nalunk 3 szokott lenni, amikor jott ez a Covid tema akkor 6 havi lett, mert tudtuk, hogy eleinte be fog satuzodni minden, aztan a nyari idoszak meg amugy is porgosebb, es akkor majd visszatornazzuk
pl aprilisban 8 napot dolgoztam csak ez miatt osszesen, de a fizun ez nem latszott
kozben mivel a mi normal muszakbeosztasunk eleve is general plusz oraszamot honaprol-honapra, mar vissza is toltodott a oraszamom pozitivba mostanra

több drón kell ;P

(#8022) pn4hvq válasza hobizoli (#8021) üzenetére


pn4hvq
senior tag

És az árnyoldalai:
valószínűleg sosem lesz kifizetett túlórád
szombat 22-vasárnap 6-ig tartó 8 óra darabszámra ugyanaz, mint a hétköznap 6-14
Én dolgoztam így, ez egy a dolgozót legálisan kizsákmányoló rendszer. :(((

(#8023) Kisgépkezelő válasza pn4hvq (#8022) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Ezt már valószínűleg helye válogatja. Nálunk pl. kifizetik mindig gond nélkül, így ezen sosem bukik senki. Cserében korrekten el van számolva, hogy mikor dolgozott és így ezek a csúsztatások amiről KROK írt, pontosan el vannak számolva az adott hó végéig. Az éjszakás meg a hétvégi pótlékot meg műszakkerettől függetlenül ki kell hogy fizessék. Ha lecsúsztatod, jár a pótlékok összege+ egy pihenő, ha nem akkor meg a pótlékok+túlórapénz+alap. Legalábbis akkor, ha nem valami jó magyar kkv-ről van szó, mert ott bármi megeshet.

(#8024) pn4hvq válasza Kisgépkezelő (#8023) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nálunk egyszerűen óra darabszámokat számoltak fix havi bérért. :(((
Tudom, hogy ez nem volt jó így, de akkor ez volt. "jó magyar kkv"

(#8025) Moleman válasza Kisgépkezelő (#8023) üzenetére


Moleman
addikt

Nálunk nincs keret, de volt olyan időszak pár éve, amikor nagyon sokat csúsztattam ide-oda. Gyakorlatilag szabadság nélkül tettem le a motoros jogsit munkaidőben, aztán pár hónappal később még ki is fizették az összes többi felgyűlt túlórát (az alap 9-17 munkaköröm mellett backupoltam egy másikat is, amiben este 6-8-ig kellett támogatni az ügyfelet).

Az ünnepnapos/éjszakai túlóraszámítást nálunk szerencsére nagyon komolyan veszik, egyszer úgy alakult, hogy Indiával vasárnap nagyonhajnalban kellett együtt dolgozni otthonról, asszem 2.5×-es órabért kaptam érte. :C

(#8016) hcl
Ilyen nálunk is volt, az egyik főnököm átlagosan kb havonta bevitte magával az óvodás fiát. Jó gyerek volt, csendben végigülte a megbeszéléseket is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8026) Kisgépkezelő válasza pn4hvq (#8024) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Akkor nálatok nem munkaidőkeret volt, hanem a "kreatív könyvelés" valamilyen helyi variációja. Még ha sok hibája is van a mindenkori MT-nek, azt nem lehet a törvény hibájának felróni, ha valaki szándékosan nyereségvágyból megszegi a rendelkezéseit.

Voltam én olyan kkv-nél, ahol azzal az indokkal nem volt túlórapótlék hétvégére, merthogy amit hétvégén csinálunk azt nem lehet drágábban eladni mint amit hétközben. Mondhattam volna, hogy akkor átlagoljál b...meg, de nem mondtam, inkább leléptem a fenébe. Persze igazi szarrágó kisvállalkozók módjára még ők voltak megsértődve, hogy mi az, hogy nem kell nekem az általuk biztosított "kiválló" munkalehetőség. :D

(#8027) opr válasza Kisgépkezelő (#8026) üzenetére


opr
veterán

Amúgy igen, ez annyira tipikus, hogy igazi szarrágó a cég, aztán mikor lelépsz, teljesen meg van lepődve meg sértődve, hogy miért hagyod ott, hiszen ez a világ legjobb munkahelye... Szerintem komolyan azt várja némelyik, hogy konkrétan legyél korlátlanul hálás, hogy átver, lehúz és kihasznál. Vagy azt hiszi, hogy az, amit a cég csinál tényleg annyira fontos neked, hogy mindenre hajlandó vagy, csak a része lehess, vagy nem tudom, de nagyon nincsenek képben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8028) hcl válasza pn4hvq (#8022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én dolgoztam 12 óra/4 műszak/6 havi munkaidőkeretben. Mivel ez folyamatos műszak volt, nem volt olyan gáz a munkaidőkeret. Túlóra is volt, nem tudom, hogyan, de volt :D Ritkán volt rá alkalom mondjuk (ünnepeken).

@pn4hv : Jaja, a legtöbb helyen így hasznáják - gyakorlatilag a munkáltató szándéka a kérdés.

@moleman : Ez jó :D

@Kisgépkezelő : "Voltam én olyan kkv-nél, ahol azzal az indokkal nem volt túlórapótlék hétvégére, merthogy amit hétvégén csinálunk azt nem lehet drágábban eladni mint amit hétközben."
És? A munka törvénykönyvében van erre kitétel? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8029) hobizoli válasza pn4hvq (#8022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez csak a Covid19 miatt lett 6 havi, hogy a keresetek ne csokkenejenek le extrem mertekben amugy 2 havi volt elotte
gyakorlatilag a ceg hitelezett nekunk oraszamban a varhato leallasok miatt

meg ugy van, hogy a 4. plusznapod utani nap az mar automatikusan tulora, vagy ha 4 napon belul ertesitenek a plusz munkarol, akkor meg szinten tuloranak szamit, akkoris, ha az lenne csak az elso az adott aktualis munkaidokeretben, a MT szerint is 4 nap a limit ebben

meg a kormany dontese alapjan 1 nappal korabban is megvaltoztathato lett a beosztas tulora kifizetes nelkul a Covid19 idoszakban
ezt sok helyen mar visszaallitottak az eredeti szerintire

több drón kell ;P

(#8030) Kisgépkezelő válasza hcl (#8028) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én erre a helyzetre ezt a részt alkalmaztam: "37. A munkaviszony megszüntetése"

(#8031) hcl válasza Kisgépkezelő (#8030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érthető :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8032) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Munkaidőkeret kapcsán a tapasztalataim: amikor én voltam ilyen helyzetben, akkor 1 havi keret volt. Alapesetben egyik héten 6-14, másikon 14-22-ig tartó műszakok voltak. Aztán mikor minden 3. héten a jött munkamennyiség csúcsa, akkor ideális esetben szóltak előre 3 nappal, rossz esetben 12kor, hogy ma nem 14-ig, hanem 18ig leszel. A délutánosnak pedig délben telefon, hogy 18-06-ig fog dolgozni. A munkaidőkeret bevezetése után soha nem jött össze túlóra senkinek, mert a kevésbé húzós napokon a műszakonkénti két emberből 1-1-et lemondtak, hogy ne legyen plusz órája.
De itt jött be az, hogy egy szombat 18-tól vagy 22-től vasárnap 06-ig tartó extra műszakot lenulláztak egy-két hétköznappal. Óraszámilag rendben volt, de egy vasárnapi családi nap kilőve, a pl. szerdát meg a hajamra kenhettem helyette.
Ahogy fentebb írták, "kreatív" megoldás volt alkalmazva.

(#8033) hcl válasza pn4hvq (#8032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pont ez a baj ezzel is, meg a 400 órással is. Papíron még jó is lehet a munkavállalónak, de a valóságban a legtöbb cég az emberanyag kifacsarására használja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8034) KROK640 válasza pn4hvq (#8022) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, pontosan ez meg az árnyoldala ami nekem is eszembe jutott.
Pedig bér szempontjából nagyon nem mindegy.
Annak idején diákként a mekiben (is) dolgoztam, és mindig délutánra/estére voltam beosztva, meg az összes péntek-szombat-vasárnap este tuti, hogy én voltam beosztva. De mindig erre akár fogadni is lehetett, véletlenül sem volt egy szabad sem ezek közül. Haver csaj (aki mellesleg eléggé dekoratív) szintén ott dolgozott, állandóan hétköznap délelőttre volt beosztva és fillérre pont ugyanannyi órabért kapott végig mint én.
Amikor ezt megemlítettem jó két hónap után ott egy közép vezetőnek, hogy nemigazán örülök, hogy két hónapja mióta itt vagyok minden péntek-szombat-vasárnap az enyém, akkor ígéretet kaptam, hogy a probléma meg lesz oldva. Két nap múlva kirúgtak azzal a kifogással, hogy a három hónappal korábbi közgyűlésen is felemrült a nevem h állandóan baj van a munkámmal, meg most is, meg beleakarok szólni vezetőségi döntésekbe. Ugyan érveltem hogy 3 hónapja még ott sem dogloztam, de nemigazán érdekelte őket. Őszintén szólva nem is sajnáltam ... :)

Akkor értem már, hogy haverom miért panaszkodik, hogy 1 hónapja heti hét nap dolgoznak, és még valószínűleg kevesebbet is fog kapni.
Jó magyar kkv...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8035) bambano válasza KROK640 (#8034) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha kirúgtak, miért nem perelted be őket az elmaradt béredért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8036) pn4hvq válasza bambano (#8035) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Gondolom, 3 hó volt a próbaidő és még azt töltötte.

(#8037) dingdongkng válasza bambano (#8035) üzenetére


dingdongkng
tag

Diákként? :D :D . Az remekül menne. Minden indoklás nélkül elbocsájthatnak. Bár cserébe a felelősségvállalási szerződés sokkal jobb, illetve az én munkaszerződésem olyan volt, hogy asszem 72 óra előjelzéssel én is felmondhattam. Nem is értettem, gondolom ez törvényi lehet, hiszen ilyet minek ajánlana fel egy munkáltató...

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#8038) KROK640 válasza bambano (#8035) üzenetére


KROK640
veterán

Miért tettem volna?
Másnap apám bement hogy mégis mi történt (szerintem nem nagyon hitte el nekem) mikor a kisfőnök közölte vele is, hogy 3 hónapja folyamartosan panasz van a munkámra, akkor rögtön hitt nekem, mivel tudta h két hónapja melüzok ott.
De most az, hogy azt mondják (ha csak 2 hónapja is) hogy "panasz" van a munkámra azt elég nehéz megfogni, pláne ha félelmből 1-2 alkalmazott is tanúsítja.
Munkabéreem nem maradt el, megkaptam ami járt, csak az állásomat veszetettem el. Diákként sok mindent nem tehettem. De nem is nagyon akartam, örültem, hogy maradt valamicske a nyáriszünetemből iskolakezdés előtt. :)

(pár nap múlva haver csaj felmondott, mondván h egy kis nyári szünet neki is kell)

Egyébként számomra ez is egyfajta bizonyíték volt arra, hogy a paygap nemigen létezik, legalábbis vendéglátásban.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#8039) bambano válasza dingdongkng (#8037) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

próbáljuk meg értelmezni a hsz-t, amire válaszolunk.
nem, kizárt, hogy kirúghatnak.
hint: már kirúgták, azt pedig kétszer nem lehet.
a 72 órás határidő nem törvényes, mivel próbaidő alatt a dolgozó is felmondhat azonnal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8040) bambano válasza KROK640 (#8038) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha ugyanannyit kaptál, mint az, aki nem hétvégézett, akkor nem kaptad meg, ami járt. és nyugodtan perelhettél volna a műszakpótlékért. ennek bizonyításához nem kell tanúvallomás, így a többiek nélkül is bizonyíthatod.
de végülis a te dolgod, gyakorlatilag az összes hsz-ed arról szól, hogy milyen vidáman szivatod magad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8041) SunyaMacs válasza bambano (#8039) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A 72 órás előzetes munkalemondás diákmunkánál van. A diákszövetkezetnél, ahol tavaly voltam levonnak a bérből, ha nincs pl. orvosi igazolás nem elég hamar bejelentett hiányzás esetén.

(#8042) Armagedown válasza KROK640 (#8038) üzenetére


Armagedown
őstag

Te elég mazochista ember vagy, akkor szereted, ha fáj :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#8043) dingdongkng válasza bambano (#8039) üzenetére


dingdongkng
tag

Akkor újra :D.

Ez diákmunka, tehát, nincsenek meg ezek a jogaid/kötelezettségeid:
- Nincs műszakpótlék
- Nincs próbaidő
- Bármikor felmondhatnak, bármikor felmondhatsz. Ha egy éve dolgozol ott akkor is ha aznap kezdtél akkor is
- Csak diákszövetkezeten keresztül dolgozhatsz, mi több a munkaszerződésedet ŐK adják
Cserébe:
- Alig adózol
- Bármikor leléphetsz
- Általában sokkal kedvezőbb a munkaszerződés, titoktartás munkahelyváltási korlátozás, és felelősség szempontjából.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#8044) Moleman válasza KROK640 (#8038) üzenetére


Moleman
addikt

Sőt, van, ahol fordított a paygap, a barátnőm ugyanannál a multinál, ugyanolyan szintű pozícióban havi 10 ezerrel keres többet, pedig ő 1-2 évvel később jött a céghez.

(#8045) BiP válasza Moleman (#8044) üzenetére


BiP
nagyúr

Multinál sokmindenen múlhat, ez nem nemi egyenlőtlenség. Éves értékelések alapján van a fizuemelés, cégen belüli előmenetel, pozícióváltások stb.
Úgyhogy függetlenül attól, ki férfi-nő, még azonos szolgálati év mellett is eltérnek a fizuk.
Ráadásul nálunk is élő az a jelenség, hogy aki frissen jön, azonos poziban többet kap, mint aki évek óta ott van, mert az éves emelések nem követik a "kívülről" érkeznek ajánlott bértartományt, az újnak mindig többet fognak ajánlani. (ezért is ugrálnak sokan cégről cégre pár évente)

(#8046) hcl válasza Moleman (#8044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hajjaj, az előző melóhelyes újoncok még sokkal többet is kaphattak, mint aki pár éve ott van... Ő annyiért jön oda, te annyiért maradsz...

Mutogatni való hater díszpinty

(#8047) Moleman válasza BiP (#8045) üzenetére


Moleman
addikt

Pont ezért különösen gyanús, nekem többször volt az elvárt szint fölött az éves értékelésem, mint neki. :U Mondjuk volt egyszer egy olyan, hogy az én éves emelésem jó részét lenyúlták, hogy másvalaki nagyobb emelést kaphasson... Nem kicsit voltam pipa, legalább tartották volna titokban.
Az is igaz, hogy a később felvettek kicsivel több pénzt kapnak kezdőfizunak, emlékszem, egy ismerősömet az első emelésem után vették fel, ő bruttó 200 Ft-tal többért írt alá. :D

(#8046) hcl
Tudok olyan dinoszauruszokról, akik múltbéli kompenzációk és még ki tudja, mi miatt akár több bérsávval a saját pozíciójuk fölötti fizut kapnak, úgyhogy van, akinek bejön a maradás. Csak én helyezkedek mindig rosszul ezek szerint. :D

[ Szerkesztve ]

(#8048) hcl válasza Moleman (#8047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy rossz helyen dolgozunk.
Ha régóta ott van az ember, akkor már sokszor azért nem éri meg kirúgni, mert túl sokat kéne fizetni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#8049) Moleman válasza hcl (#8048) üzenetére


Moleman
addikt

Bárcsak kirúgnának... :D Többen szeretnénk elmenni, ha akár csak a törvényileg előírt 2-3 havi végkielégítést megkapnánk, már boldogok lennénk, de még ennyi se jár. :D

(#8050) davenport válasza Moleman (#8049) üzenetére


davenport
aktív tag

Ma vettem át a közalkalmazottból - munkavállalóvá átsorolásomat, ha nem fogadom el, akkor munkáltatói felmondásnak számít és végkielégítéssel távozhatok. Szeptemberig kell eldöntenem, az elmenetel és a maradás mellett/ellen is szólnak dolgok.

No money, no honey.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.