Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) horvathd válasza bambano (#10749) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szöveges üzenetekre ott van az open source Mattermost [link], Slack / Microsoft Teams helyett.

"The Kid just rages for a while."

(#10752) hobizoli válasza BiP (#10697) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de vhogy meg a nyaron arrol ment a qrmanyzati vetites, hogy oooooo hat ok mar lekottottek 16millio-csilllio egyseget.... az akkor most hol is van?
vagy azt 2023-24-s beszallitasra igazoltak vissza?


meg tenyleg azt gondoltak, hogy majd egy 1.3Mrd-s meg 150millios orszag elkezd gyartani, az majd nem elsosorban a sajat lakossagat reszesiti abbol elonyben?

amcsiknal hogyan tudtak erre olyan "oltokozpontokat" csinalni, hogy az autobol ki SEM szallva csak atgurulsz a satorfolyoson es meg van az egesz par perc alatt? ott tobb mint tizmillional tartanak.... meg pl Izrael a 8.5millios lakossag 25%-t mar beszurizta


"The biggest vaccination campaign in history has begun. More than 39.7 million doses in 51 countries have been administered, according to data collected by Bloomberg. The latest rate was roughly 2.44 million doses a day, on average.

Vaccinations in the U.S. began Dec. 14 with health-care workers, and so far 13.7 million shots have been given, according to a state-by-state tally by Bloomberg and data from the Centers for Disease Control and Prevention. In the last week, an average of 849,387 doses per day were administered."

több drón kell ;P

(#10753) BiP válasza hobizoli (#10752) üzenetére


BiP
nagyúr

Jól megfogalmaztad a lényeget: "qrmanyzati vetites,". Ebben benne van minden. Azt is, hogy mi a különbség a kommunikáció és a gyakorlat között, és azt is, hogy máshol miért megy ez flottul, nálunk meg olyan magyarosan szokásosan.

Ékes példája a logikamentességnek, hogy amikor végre megjött az első adag, 9600valamennyi, akkor beoltottak 4800embert, a maradékot meg hiába kell csak 21nap múlva beadni, félretették, mert csak. Ahelyett, hogy az összeset beadták volna, (értsd: 2x annyi embernek), hogy amíg úgyis várakozunk, csak hogy teljen az idő, 3 hét, ami baromi sok, úgyis beérkezik a másik fele.

És persze ezt az egész akadozó szállítást is fel lehet használni egy kis brüsszelezésre, sorosozásra, meg évek óta megy a sárdobálás az EU-ra, aztán megy a csodálkozás, hogy Mo. miért nincs a prioritási lista elejében. Jééé.

De ami az egész körül megy, az a hozzá nem értés, töketlenkedés, és béna kommunikáció csimborasszója. Persze pont akkor, amikor mindenki bizonytalan, fél, nem elég és pontos információ, és pont valami határozott, stabil környezetre lenne szükség.

(#10754) Lenry válasza bambano (#10749) üzenetére


Lenry
félisten

mi nemrég vezettük be a Rocket.Chat-et a cégben, nézd meg azt.
nem rossz, saját szerver meg minden, de nem mondanám 100%-ig zökkenőmentesnek a működését, de egy próbát megér

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10755) bambano válasza horvathd (#10751) üzenetére


bambano
titán

és Lenry: kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10756) SunyaMacs válasza bambano (#10749) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

(#10757) KROK640 válasza hobizoli (#10750) üzenetére


KROK640
veterán

GIGABYTE B460 HD3 (rev. 1.0), INTEL Core i5-10400F , G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz, meg egy 4TB-os HDD. A CPU kivételével mindennek emelkedett az ára! :( (A CPu majdnem 1000ft-al lejjebb ment)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10758) DJGABI válasza KROK640 (#10757) üzenetére


DJGABI
addikt

RAM-ot eshop-nál nézd. Amikor akciós volt én nem gondolkoztam rajt, behúztam. Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz - 19k. Bár aztán az 10100F alá elég lenne a 2666-os is, ha spórolás a cél. Csak persze később a csere szívás. Bár ha 6 évig hajtanád ezt a konfigot is, akkor a 3200Mhz is elfogyhat addigra. ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10759) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én : Indítsd el a ****** (távoli asztali cucc)
User : Azt hogyan?
Én : Start menün kattintasz, elkezded írni a nevét
User : Start menü?
Én : :W :F Jobb alsó sarok...
User : Jaaaaaaa
Persze nem indul el neki. Magyar gépe van... (céges standard azangol....)

Mondtam neki, hogy azért a Start menü laza 25 éves cucc, erre közli, hogy hátdeő ittanultmeg számítógépethasználni...
...50 körüli user, tizenéve adminisztratív dolgozó, ugyanitt... fasza...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10760) Top cat válasza hcl (#10759) üzenetére


Top cat
őstag

1X év alatt nem ismerte meg a start menüt, hihetetlen. :D

Hogy indítja a programokat? Biztos ilyen a desktopja.

(#10761) E.Kaufmann válasza Top cat (#10760) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem is ilyen :P
Igaz főleg letöltött doksikkal van tele, ott biztos megtalálom...
.
.
...vagy nem :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10762) hcl válasza Top cat (#10760) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég sok userrel találkoztam az elmúlt években, aki csak megnyitni tudott doksikat, olyat nem, hogy elindítja a programot, és File menü... vagy akár belehúz egy file-t és az betöltődik...
25+ éve van OLE is, drag&drop is, na :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10763) Top cat válasza E.Kaufmann (#10761) üzenetére


Top cat
őstag

Van hogy én is az asztalra töltök le doksit, képet, ... mert ott kéznél van. :D

De nem szeretem a zsúfoltságot, úgyhogy le is szoktam takarítani.

(#10764) Lenry válasza Top cat (#10763) üzenetére


Lenry
félisten

nálam az alapértelmezett letöltési mappa a /tmp, ami RAM disken van, így automatikusan ürül minden restartkor :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10765) Lenry válasza Top cat (#10760) üzenetére


Lenry
félisten

tudja mi az, tudja mire jó, valószínűleg használni is szokta, épp csak a nevéről nincs fogalma se, ahogy az összes többi gomb, GUI elem, kapcsoló nevéről se.
sokszor az ilyen usert a legnehezebb supportálni.

elmondod neki, hogy kattints a start menüre, lépj be az X mappába, ott jobb klikk, stb, stb.
ebből nem fogja tudni mi a kattintás, mert ő klikkelni szokott, nem tudja mi a start menü, mert neki szivárványgomb néven fut a fejében, nem tudja mi a mappa, mert az neki ugyanúgy program, mint bármely másik ikon, nem érti hogy mi a jobb klikk, hogy akkor most a jobb oldalára klikkeljen a programnak vagy mi van?
és mindenközben el tudja végezni a feladatát, mert betanulta, ahogy pl valszeg autót vezetni is tud, még se tudna egyetlen alkatrészt se megnevezni a motortérben.

a saját édesanyám egyszer azzal hívott fel, hogy nem tudja hogy kell bekapcsolni a rádiót a kocsijában.
- a hangerőszabályzót benyomod.
- az melyik?
- nebasszmárföl, hát amivel a hangerőt állítod
- azt a kormányról szoktam, de azt hiába nyomkodom
- középen, a klíma fölött, a rádión a kis kúp alakú kinövés, amit el lehet tekergetni. na azt be is lehet nyomni.
... mint a világ összes többi autórádióján, de ezt már nem tettem hozzá, és amúgy 30+ éve van jogsija

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10766) Top cat válasza Lenry (#10764) üzenetére


Top cat
őstag

Ugye most csak poénkodsz? :D

#10765
Azért a start menüt csak illene tudni, hogy mi az. Ha valaki tud vezetni attól még nem feltétlen kell tudja, hogy pl mi az az EGR szelep. De ez olyan mintha a kocsin nem tudná, hogy hol van a kerék.

(#10767) Dr.NX válasza hcl (#10759) üzenetére


Dr.NX
addikt

Start menü amúgy alapból a bal alsó sarokban van, gondoltam szólok, hogy másnak már ne kelljen. ;)

Elfogadom a sütiket.

(#10768) Rimuru válasza Top cat (#10766) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert? Amugy nalam is igy van, tok jo megoldas. :))

Vigyázat, csalok!

(#10769) Lenry válasza Top cat (#10766) üzenetére


Lenry
félisten

nem, tök komolyan mondom.
azután állítottam át, hogy rájöttem, hogy a letöltött cuccok 99%-a akkor egyszer kell amikor letöltöm és soha többé. akkor meg minek őrizgessem?
ha mégis újra kell, gyorsabban találom meg és töltöm le újra a netről, mint hogy áttúrjam érte a Download könyvtárat, főleg ha arra se emlékszem, hogy már egyszer letöltöttem.

amiről tudom, hogy tényleg kelleni fog később, azt nyilván átmozgatom valami permanensebb tárhelyre.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10770) Diabolis válasza Dr.NX (#10767) üzenetére


Diabolis
tag

Nekem is feltűnt, de gondoltam végigpörgetem mielőtt szólok neki :D
Vagy!!! A billentyűzetre gondolt, ott a jobb oldalon is van start-menü gomb :D

EGyébként start menü júzerül:
Billentyűzeten megnyomod a cétéerel és az alt közötti gombot a legalsó sorban bal oldalon, és elkezded írni, hogy.....

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10771) E.Kaufmann válasza Diabolis (#10770) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem az fn és az alt között van ;] :P
Még az otthoni asztali gépnél is :DDD (K400Plus)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10772) Lenry válasza Diabolis (#10770) üzenetére


Lenry
félisten

- de tartsam közben nyomva azt a gombot, miközben írom. és amúgy hová kell írni?
- csak kezdd el gépelni, hogy ...
- de.. de hova? kattintsak bele?
- nem kell semmi ilyet, csak egyszerűen nyomkodd a betűket
tökre nem történt ez még meg velem. :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10773) Top cat válasza Rimuru (#10768) üzenetére


Top cat
őstag

+Lenry

Csak ha később eszetekbe jut, hogy valami mégis kellett volna és már máshol sincs meg akkor baj lesz.

(#10774) Lenry válasza Top cat (#10773) üzenetére


Lenry
félisten

biztosan lesz ilyen egyszer valamikor, de csak ezért nem akarok többszáz gigányi fölösleges adatot tárolni.

itt ne fotókra, ISO-kra vagy filmekre gondolj, hanem a századik frissítésére az adott programnak, meg pdf-ekre, amiket egyszer kitöltesz, visszaküldesz, vagy egy manual, amiből annyi érdekelt, hogy hogy lehet az adott eszközt hard resetelni vagy egy zip, amit kicsomagolsz. ilyesmik. ezeket teljesen értelmetlen tárolni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10775) hcl válasza Lenry (#10765) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...és oda is van írva, gondolom, hogy I/O, powa, akármi

"ahogy pl valszeg autót vezetni is tud," - más kérdés, hogy lehet, hogy a KRESZ-t se tudja... vagy érti...

Mondjuk az is igaz, hogy a Windowsban olyan jól működik ez a gépelős megoldás, hogy kb. minden harmadikra hoz eredményt (vagy túl gyorsan írok) (és baromi pontatlanul :D )

@Dr. NX : Eh elírtam... :D
@Diabolis : Nem, menet közben átkattant fejben, és ide már jobbot írtam :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10776) Moleman válasza hcl (#10775) üzenetére


Moleman
addikt

Vagy túl gyorsan nyomok entert, és Edge-ben felhoz egy Bing keresést. :DDD

(#10777) freemanone válasza Moleman (#10776) üzenetére


freemanone
őstag

óóó hogy azt mennyire rühellem.....

Én egyébként csak:
"nyomd meg a windows gombot"
"a mit?"
"a billzeten azt amin a windows logoja van felfestve"
"jaaaaaa, azt sose nyomkodtam"
"most fogod, majd utána nyomd meg a 'v', az 'e', a 'z' gombokat (szép lassan diktálva, nehogy összerakja fejben) és kattints a vezérlőpult-ra, köszi"

Nem keverem őket össze azzal, hogy gépeljen! :DDD Too much information és memory overflow lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10778) koby11h


koby11h
aktív tag

"Tehát akkor nyomjam folyamatosan a Windows gombot és közben az A, D, O, B, E???"

"Az A,D,O,B,E azt ugye egyszerre? Jó, hogy nem több betű..."

"Lenyomtam a startot, nem kattintottam sehová, de hová írok, csak úgy a levegőbe? Mekkora faszság már..."

"Ha van Start gomb akkor van End is? Basszus tényleg van, még sosem láttam!"

Erre szoktam mondani, hogy nekünk is járna a stressz miatt a korkedvezményes nyugdíj!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10779) Top cat válasza koby11h (#10778) üzenetére


Top cat
őstag

Vagy legalább egy életmentő díj, mert ellenállsz a kísértésnek, hogy agyon verd. :D

(#10780) BiP válasza Dr.NX (#10767) üzenetére


BiP
nagyúr

#10767 Dr.NX : Már akartam írni, hogy a jobb alsóban én sem találnám :)

#10772 Lenry :) been there.
Ez egy baromi hasznos dolog a Win-ben, de sokan nem értik a "ne foglalkozz vele, csak simán kezdd el gépelni." részt.

#10776 Moleman : De utálom.
Vagy amikor gépeled, látod, hogy kb. 3betű után megtalálja, de még a kezed írja tovább, gyors enter, de addigra meg elvesztette, és kidob valami szaros microsoft help szart.

#10779 Top cat : Nobel békedíj is ott van, mint opció :)
De akik ép ésszel és türelemmel bírják, nekik ott van még a nirvána.

[ Szerkesztve ]

(#10781) koby11h válasza BiP (#10780) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát én biztos valami randa állatként fogok újjászületni, mert némelyik ügyfélről időnként elég csúnya gondolataim támadnak amiben szerepel némi tűz, kampók, nyúzókés és pár kg só is...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10782) hcl válasza BiP (#10780) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Vagy amikor gépeled, látod, hogy kb. 3betű után megtalálja, "
Vagy csak ott áll, tekeri a háttértárat, erdmény semmi...
...de hogy egy KDE miért tudja ezt 100%-osan hozni, hogy amit írok, megtalálja... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10783) Pötyi válasza koby11h (#10781) üzenetére


Pötyi
őstag

Fiatal, 21 éves, nullkilométeres picsának mondtam olyat nagy nyilvánosság előtt, amikor a második munkanapján túl nagy volt a pofája és kissé lekezelően szólt hozzám, hogy az irodaház főbejárata előtt beásom bokáig a virágágyásba. Csak egy aprócska gond lesz: fejjel lefelé.

Nem a kellő áhitattal közeledett az informatikusok óljához, na!

:DDD

QNX is cool!

(#10784) koby11h válasza Pötyi (#10783) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ritkán mondom ki, általában csak gondolva van :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10785) bambano válasza koby11h (#10781) üzenetére


bambano
titán

szeneslapát... :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10787) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Az értetlenségről eszembe jutott, hogy mi is lehetünk a másik oldalon.
Ti pl hogy kezelitek, ha valami nem informatikai jellegűt kellene csinálni, hanem inkább pénzügyi/könyvelési feladatot, csak ugye mivel számítógép esetleg még magasabb jogosultságok is kellenek hozzá, ezért rátok lőcsölik, viszont veletek szemben türelmetlenek, pláne ha visszakérdeztek, mert számotokra nem egyértelmű.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10788) wintikek válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


wintikek
tag

Általában csendben, mérgesen. Ismerős nagyon.
Ha arra lennél kíváncsi, hogy szívem szerint hogy, akkor úgy, hogy belépek sa-val, ideültetem azt a nyomorékot és megmondom neki, ottvan, csináld.
Aztán ott lihegnék a nyakába és kérdezgetném, hogy "NA?! Mikor lesz meg Béla? Tudod, lenne ám más dolgom is!" :))

(#10790) Lenry válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


Lenry
félisten

nálunk ilyen még nem történt, és azt hiszem hogy a pénzügyi vezető kollegina ott nyelne le keresztben engem is, meg azt is, aki hagyta, hogy hozzányúljak (pedig egyébként jóban vagyunk). de én is visszautasítanám a lehetőséget, nem vagyok pénzügyes, nem értek hozzá nem is akarok, és ez így is van jól.

általában ha nem működik valami ezeken és kérdőn néznek rám, azt szoktam mondani, hogy "én nagy biztonsággal fel tudom telepíteni ezt a programot, de tovább nem értek hozzá". meg szokták érteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10791) opr válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


opr
veterán

Ha jofej, akkor En is. Ha bunko, akkor meg viselje el a kovetkezmenyeit. Volt mar ra pelda, hogy megfeleloen hangosan (ugy, hogy sokan halljak) kerdeztem meg tole, hogy most azert beszel ilyen hangon, mert fel, hogy lebukik, hogy segitseg nelkul nem kepes elvegezni a munkajat?
Pikkpakk at lett rendezve az arca a kedves kolleganak.

Viszont ha jofej, akkor tenyleg En is az vagyok/voltam, eleve ugy kezdjuk, hogy elmondom, hogy xy dologhoz rohadtul nem ertek, tehat a geppel kapcsolatos dolgokban tudok segiteni, de az xy reszet neki kell. Akivel erdemes foglalkozni, az erteni szokta. Akivel nem erdemes foglalkozni, azzal meg... Nem erdemes foglalkozni. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10792) koby11h válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


koby11h
aktív tag

Kérek hozzá egy írásbeli dokumentációt. Szerepeljen rajta a megoldandó feladat, ha ismert akkor a megoldás módja legalább vázlatosan, határidő és egy kontakt személy akivel tudok egyeztetni ha mégis kérdés merül fel.
Inkább megcsinálják maguk mint, hogy ezzel kínlódjanak. Eddig.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10793) Syl válasza BiP (#10780) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam sincs semmi a jobb alsó sarokban. Igaz a bal alsóban se :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10794) bambano válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


bambano
titán

nálam ez az idők során változott.
kezdetben lelkesen segítettem, gondolván, hogy az a cél, hogy haladjon előre a vállalat. később ez átment abba, hogy akkor mindent is csináljak meg helyettük, gondolkodást is beleértve. azóta az egyik fő megoldási módszer az, hogy benne van a szerződésemben vagy nincs. ha nincs, akkor mvp=MásValaki Problémája.

ennek ellenére vannak esetek, amikor nem lehet megúszni ezt a dolgot, például ha érinti az általam fejlesztett programokat, akkor hiába nem tetszik, bele kell állni. ilyenkor az a gyakori szcenárió, hogy elkezdem átnézni, megérteni a problémát, majd elkezdek kérdezni. egy darabig tudnak válaszolni, megint kérdezek, arra már nincs válasz, akkor elolvasom a vonatkozó törvényt/rendeletet, akkor kiderül, hogy azt jogászok írták, tehát sz.r, és akkor mondom, hogy ezt meg ezt kérdezzék meg hivatalos állásfoglalásként a témát felügyelő hatóságtól. és akkor itt megakad a dolog.

a probléma magja az, hogy a jogszabály alkotók meg a főnökök hajlamosak a magas szintű nézőpontból elkövetett slendriánságra. viszont amikor programozol, akkor ott nagyon konkrét infó szükséges, mivel a kódba nem lehet általános lózungokat írni, oda konkrét utasítást kell írni. ilyenkor mindig jön az, hogy összecsattanunk, mert a főnök nem érti, hogy nekem mi a gondom, én meg nem értem, hogy miért nem beszél konkrétan. Például volt, hogy valamit el kellett intézni az ügyfelekkel. Főnöki slendriánság: akkor egy űrlapot kitöltenek és feldolgozzuk. Jövök a farbával: és akkor az űrlapon konkrétan mi legyen? hát majd egy űrlapot kitöltenek és feldolgozzuk. anyád meg csuklik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10795) pn4hvq válasza bambano (#10794) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"Jövök a farbával: és akkor az űrlapon konkrétan mi legyen?"
Hehe, hasonlóval én is találkoztam már. Felteszem ugyanezt a kérdést és várom a konkrét választ. Ha nincs, akkor a kérdés félretéve, mert 0 információból nem lehet dolgozni.

Ingyen, tegnapra:
Nahát, mit hozott a sors, megint operatőrködhetek (és a szokásos kérdés nekem szegezve: "jó lesz ez a beállás így?" - Hiába mondom, hogy fogalmam sincs, én nem értek ehhez, nem szakmám és magánéletben sem érdekel a téma, így nem tudok mit mondani.)... Valami 1 perc hossz körüli "riportokat" akarnak készíteni, nem tudom, hány személlyel. Csakhogy az itteni jószokások alapján ez nem úgy fog történni, hogy mindenkit összecsődítenek, aztán 2 óra alatt le van zavarva az egész, hanem példaként kb holnap 10re jön x: ehhez ugye én lepakolom a kamerához szükséges sz@rokat, jön x, átbeszélik vele, mit akarnak, ideális esetben elsőre megvan a felvétel, vagy ismétlünk, én pedig visszapakolok. Majd valamikor másik időpontban jön y riportja, stb. :(.
De sebaj, szerdára is találtak nekem programot, mehetek 50km-re a szombati felvételis dolgozatokért (vagy mi a bánatért).
Szokás szerint az én munkámat addig megcsinálja aaaa ki is? Ja, olyan személy nincs, majd megvár... Semmi probléma, ami a munkaidőmbe belefér, az elkészül, a többi megvárja a sorát.

(#10796) hcl válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Heveny anyázással, valamint a munkaszerződés/munkakör emlegetésével. Mármint ha velem akarnának ilyen munkát végeztetni. Általában attól függ, hogy ilyenben segítek-e, hogy ki kéri, és hogyan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10797) pn4hvq válasza hcl (#10796) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Kb. 2 hónapja mondja nekem az egyik, ranglétrán feljebb lévő személy:
-"megmutatja, hogy x helyen mit kéne változtatni" (Nekem nincs az oldal semelyik részéhez hozzáférésem.)
Megcsinálom neki a gépén, mutatja a másik változtatást is, azt is, majd:
-"akkor a többit csináld meg te"
-"á-á, nekem nincs is az oldalhoz semmilyen hozzáférésem, és ez nem is az én munkám" (Mások munkakörében van ez benne, nem szeretnék más helyett dolgozni.)
-"de, most mondtam"
- :Y , "ja, ez nincs benne az én munkaköri leírásomban"
Aztán abban maradtunk, hogy "akkor ennyi", bár tudtam, hogy nem ezt a választ várták tőlem, ez feketepont.
Nem a munka mennyisége volt a probléma, hanem:
-más ezért pénzt kapna
-most 10 perc, holnap 1 óra, jövő héten 1 napnyi feladatom lenne egy olyan munka kacsán, amihez semmi közöm. Errefelé így mennek a dolgok
-és a legfőbb ok: "de most mondtam"
Ez az utolsó volt az, amiért megemlítettem a munkaköri leírást. Ha belefér az időmbe segíthetek, de más helyett nem fogok dolgozni és másnak pénzt keresni.
És mivel a szervezeti felépítést én szoktam megcsinálni a személyügyesnek, így pontosan tudom, hogy én melyik pozíciók alá tartozom, kinek a "kérését" kell végrehajtanom. Ez a személy nincs a felettem állók között...
Arról nem beszélve, hogy érintőlegesen már szóba került mással, hogy az illető nem szeretné már a munkájának azt a részét csinálni, mert a többitől veszi el az idejét (ez így is van, aláírom), ezért blablabla_majd_az_informatikus_blablabla. Hápersze... Majd az én sovány fizetésemmel csinálom a saját munkámat, az operatőködést, bútorszállítót, fuvarost, fotóst, meg a jóisten tudja még mit, ami éppen adódik, és emellett még egy teljes embert igénylő munkakört is (ami a kb 40 telephely összes dolgát magába foglalná a KIR-ben (ha ez mond valakinek valamit), amiről semmit nem tudok).
Ez már nem a "van_az_a_pénz" kategória. Nem, nincs az a pénz. Látom, hogy időszakonként ez milyen stresszel jár, éjszakába, hétvégébe nyúló munka, amitől egy oktatási intézményben nagyon sok múlik. Nekem (és a családomnak) erre a stresszre, agybajra nincs szükségem.

(#10798) hcl válasza pn4hvq (#10797) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"tudtam, hogy nem ezt a választ várták tőlem, ez feketepont."
De hogy még azt se fogja fel, hogy ha akarod se tudod megcsinálni... Butapesten én már leléptem volna onnan :D

Eközben jött egy ticket, hogy "nem működik a billentyűzetem"
...most írjunk vissza, hogy OK, de akkor ezt miről küldted?! ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10799) BiP válasza E.Kaufmann (#10787) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ezt olyankor érzem, amikor a HR-rel kell beszélnem, vagy pl. az ügyvédek esetében, (jó, ők ketten mondjuk extra nagyarcúak átlagban) de pl. amikor elmegyek egy szerelvényboltba, ott is ugyanazt a fölényes mentalitást szoktam érezni, ha normális öltözékben megyek be (értsd: nem dolgozós kantáros munkásruhában), hogy "nézd már, itt egy hülye, azt sem tudja, mit akar". Ha esetleg még a szemüvegem is rajtam van, akkor garantált a hozzáállás.
Szóval az átlaguser is biztos ugyanezt gondolja az infósokról.

Viszont én úgy vagyok vele, hogy ha adott területhez nem is értek, az nem azt jelenti, hogy hülye vagyok. Ha elmondja, megértem, de ne nézzen hülyének.
Egyszerűen csak azt kell megértetni velük, hogy az az ő területe, nem elvárható, hogy értsek hozzá, ez meg az én területem, nem elvárható, hogy ugyanolyan mélységben értsen hozzá, de azért a számítógéphez felhasználói szinten - ha már munkaeszköz - kénytelen lesz.

De az is elég, ha a magyart megérti, de sokszor az is gondot okoz. Lásd milliószor előcitált példa: - Mi volt a hibaüzenet?
- Nem tudom, nem olvastam.
- Oké, akkor olvasd fel, mit ír ki.
- de nem értem
- Pedig magyarul van (/vagy pedig tudsz angolul)
Mindegy, nem kell érteni, azért vagyok én. Csak olvasd fel, nem kell más.
- Jaj, hagyjuk, én ezt nem tudom.

(#10800) hcl válasza BiP (#10799) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ha más szakember magyaráz nekem, akkor megpróbálom felfogni. Ha nem tudom, kérdezek, nem azt nyomom, hogy jájjénehheznemértek.
De egyszer kipróbálom :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.