Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10551) Intelligencs válasza Top cat (#10550) üzenetére

Ezt:

"Szia,

Ez a kártya a te gépedbe olyan kb. mintha egy Volkswagen Golfba szeretnél Porsche motort építeni. :) Sem a géped többi alkatrésze, sem a monitorod felbontása nem tesz indokolttá egy ilyen kártyát, egyáltalán nem tudná a géped ezt kihajtani. Ha jól tudom a monitorod felbontása 1366 x 768. Ehhez egy 760-asnak bőven elégnek kell lennie, ami a GPU-t jelenti.

Esetlegesen lehetnek problémák a mai játékokkal a 2GB VRAM miatt, de ezt a grafikai paraméterek lejjebb vételével lehet orvosolni. (Nekem kell ám mindent maxra tolni, az alatt is van élet.) A kártya, amit küldtél egy mai top-top kártya, kb. egy olyan gépbe van értelme ilyet rakni, ami egy mostani csúcsgép, amiben csak a processzor 150 ezer forint.

Tehát racionálisan neked erre a kártyára kellene gyűjtened, ebben 4G VRAM van, ez még számítana valamit nálad:
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G videokártya

Ez simán benne van a 70 ezres keretedben, és erre te magad is össze tudod spórolni a pénzt. Sajnos most nem tudok neked pénzt adni, mivel rengeteg egyéb kiadásunk van, és a lakásfelújításra is már apáméktól kellett kölcsönkérni. Saját magamnak sem tudok új videókártyát venni, még mindig az az 550-es van benne, amit a te gépedből vettünk ki, ami helyett odaadtam neked a 760-ast.

Egyébként pedig, még mindig tartozik apukád 425 ezer forinttal nekünk. ;) (A vízre adott pénz sem lett visszafizetve, sem az egyéb kölcsönök, például amikor neked kértetek ruhára.)
Üdv."

Az azóta eltelt három évben egyébként egyszer adtam nekik egy darab pendrive-ot rajta egy Windows 10 installal, hogy fel tudják rakni a wint. Nagyon kihúzták a gyufát.

The Amiga, Born a Champion

(#10552) Top cat válasza Intelligencs (#10551) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor elég szépen támogattad őket.

Vannak olyanok akik tesztelgetik meddig mehet a lenyúlás.

(#10553) qnadam válasza Intelligencs (#10551) üzenetére


qnadam
veterán

fú de ütném az ilyet, én valószínűleg csak az utolsó bekezdést írnám meg neki.

másodunokatesóim ilyenek egyik oldalról (elsőfokúak nincsenek, a másik oldaliakat meg nem ismerem - vannak, akik szerint nem is baj :) ), ők voltak azok, akik nagyapám temetésére jönni akartak, mert akkor autóznak velük pécsről bp-re, és a temetés után be tudnak menni a westendbe. aztán amikor kiderült hogy vonattal kellene menni és nem lenne idő a westendre, már nem is volt olyan fontos.
na közülük találta ki az egyik nagyeszű lányzó sok évvel ezelőtt, hogy vett f1-re egész hetes jegyet a barátnőjével együtt, és lakhatnának-e nálunk egy hétig, mert hát ők semmi szállást nem találtak (kis ügyetlenek, nekem bezzeg rögtön sikerült). ezt így azután, hogy évekig egy szót nem szóltak hozzánk (mondjuk én nem is nagyon igényeltem)... anyám még így is napokig azon idegeskedett, hogy mit mondjak nekik, nehogy sértődés legyen. végül az én verzióm nyert: "ebben sajnos nem tudunk segíteni". utána megint nem beszéltünk évekig :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10554) hcl válasza KROK640 (#10544) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akinek kell mellé még ember a szerelésre is, az tervezze bele.

@Top Cat "az ilyenek tuti találnak valami balekot végül." - aki olyan minőségben dolgozik, amennyit fizetnek :D

@qnadam, Intelligencs : Ezekre no words. Még jó, hogy nekünk nincs a rokonságban ilyen. Én a kisebb lehúzásokat sem bírom :D

A nők meg hajlamosak túlkedveskedni az ilyet, meg problémázni, hogy az általuk is utált rokon mit szól... kit érdekel :DDD

"és ez mind saját pénz amit kapok a sulítol ösztöndíjként. "
És annyi agya nincs, hogy ha nincs amúgy pénzük, akkor azt nem b@sszuk el valami marhaságra...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10555) IT user válasza Intelligencs (#10549) üzenetére


IT user
tag

Kedves Télapó!

Akkor most én is küldeném a kívánságlistámat...!

:DD :DD :DD

(#10556) jokeph válasza Intelligencs (#10551) üzenetére


jokeph
nagyúr

#10549Intelligencs: Ez oszt kemény... :U

Zseniális mesterválasz. :D :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10557) Moleman válasza qnadam (#10553) üzenetére


Moleman
addikt

Ilyen nálunk is volt, mikor még a szüleim lakásában laktam, hogy én mondjam meg a rokonoknak, hogy nem alhatnak ott, engem utáljanak. :D

Aztán később kiderült, hogy csak a rokonsággal ilyen érzékenyek, a barátnőmet jól kiutálták onnan, úgyhogy elköltöztünk. :D

(#10558) BiP válasza hcl (#10554) üzenetére


BiP
nagyúr

És annyi agya nincs, hogy ha nincs amúgy pénzük, akkor azt nem b@sszuk el valami marhaságra...
És akkor lehet sakkozni, hogy a tyúk volt előbb vagy a tojás.

(#10559) qnadam válasza Moleman (#10557) üzenetére


qnadam
veterán

nálam prózaibb oka volt, hogy miért én válaszoltam: én kaptam az emailt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10560) hcl válasza BiP (#10558) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++
A tyúk tuti nem, mert annak is több esze van :D

@Moleman : Én mentem magamtól, így békén hagynak :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10561) Intelligencs válasza IT user (#10555) üzenetére

Majdnem ráhibáztál! Szenteste küldte a levelet a srác. Nem viccelek, most direkt megnéztem, december 24-én. Gondolom azt hitte, én vagyok a Jézuska.

Amikor még kisebb volt, 12-13 éves, akkor meg a számítógép alaphasználatával voltak gondok. Egyszer annyira lelassult a gép a sok explorer alá beépülő adware-től, hogy screenshotot sem tudtam készíteni, fényképezőgéppel kellett megörökítenem az utókornak. Az a kis fekete rész ott lent, az a hasznos tartalomnak a hely. Ott kellett megjelennie a weblapoknak.

The Amiga, Born a Champion

(#10562) jokeph válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


jokeph
nagyúr

:))
Aztaaaa, ez oszt igen.... :Y
Elrettentő példának tökéletesen megteszi. ;]

#10563qnadam: vajon mi történt volna, ha megnyomja ? :U :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10563) qnadam válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


qnadam
veterán

középtájt jobbra van narancssárgás alapon egy "lassú pc?" feliratú gomb, na azt kellett volna megnyomni. amatőr.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10564) hobizoli válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na az a Celeronos geperomu a Tesco-bol, ahol a E60 M5 allt a garazsban az ugyanez volt....

több drón kell ;P

(#10565) Krogoth válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


Krogoth
senior tag

Eddig azt hittem ilyen csak a városi legendákban van, hát tévedtem :U :)

(#10566) Intelligencs válasza hobizoli (#10564) üzenetére

Ez régi kép, szerintem már vagy 10 éves. Fogalmam sincs ez milyen gép volt, valami ipari hulladék szokás szerint.

Volt egyszer egy olyan sztori, hogy a javításra hozzám beadott gépük (az mondjuk az apjáé volt) roppant büdös volt, de csak ha bekapcsoltam. Szétszedtem, és egy már szétfolyt egeret találtam benne, aminek a szagát nyomta kifele a ventilátor, ha ment a gép. Annyira nem volt már egérként detektálható, hogy a macskánk sem reagált rá. Amikor ezt megemlítettem neki, akkor csak nyugtázta, hogy hát ezért nem találták az egeret! Akkor nagyon lebasztam őket, hogy az rendben van, hogy szakértek, de takarítani nem fogom a szemetüket. Sajnos erről nincs képem... :(

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10567) hobizoli válasza Intelligencs (#10566) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en se mostanaban lattam...
akkor az az E60 M5 egy csitti uj technika volt, kb 2-3 honapja lehetett csak venni :K

több drón kell ;P

(#10568) KROK640 válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


KROK640
veterán

Ez tiszta János ... :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10569) hcl válasza Intelligencs (#10566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk a macskák egy jó része az élő egeret sem detektálja, kényelmesebb, ha a gazdája ad neki kaját :D

De ez nagyon durva. Ilyen szinten belesz*rós arcok mindig meglepnek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10570) BiP válasza hcl (#10569) üzenetére


BiP
nagyúr

belesz*rós arcok mindig meglepnek.
Még a végén erre is lesz élő példa :)

(#10571) BiP válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a Congratulations elég találó ! :)

(#10572) Top cat válasza Intelligencs (#10561) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyennel már én is találkoztam. A legmegdöbbentőbb az, hogy így használták. :DDD

Egy időben még divat volt az is, hogy ha felmentél valami csúnya oldalra az azt jelezte, hogy vírus van a gépeden. De semmi gond, szedd le ezt a programot az majd eltávolítja. És pont azzal tették fel a kártevőt. Hányan bedőltek ennek is.

(#10573) hcl válasza Top cat (#10572) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen bevett social engineering :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10574) Dr.NX válasza Top cat (#10572) üzenetére


Dr.NX
addikt

Elfogadom a sütiket.

(#10575) Top cat válasza hcl (#10573) üzenetére


Top cat
őstag

Azért elképesztő, hogy egyeseket hogy meg lehet vezetni. És nem csak az informatika terén értem. :(

Egyszer a hírekben hallottam ezt és nem akartam hinni a fülemnek.
Egy nőnek azt mondta a jósnő, hogy el van átkozva. Adja oda neki a pénzét és elviszi egy szent helyre megtisztítani. Így megszabadul a rontástól. Több részletben, közel 30 millát adott neki. :Y Aztán persze a jósnő elérhetetlenné vált. :U

Dr.NX
Én egy párszor a Spy Sheriff-el találkoztam.

Volt olyan kliensem, aki állandóan felnőtt oldalakat látogatott. A létező összes fajta kártevőt begyűjtötte. Néha még betárcsázós vírus is akadt a gépén. Hogy azt honnan szedte össze. :D

(#10576) hcl válasza Top cat (#10575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a jósnős valami évtizedek óta megy... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#10577) Lenry válasza hcl (#10576) üzenetére


Lenry
félisten

ebben nem csak az a durva, hogy hogy lehet valaki ennyire hülye, hogy nem is hogy elhiggye, hanem hogy ne lásson át azonnal a szitán, hanem ami igazán érdekel, az hogy ilyen ostoba embernek honnan van 30 elbaszható milliója?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10578) hcl válasza Lenry (#10577) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++
Engem is érdekelne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10579) Rimuru válasza hcl (#10576) üzenetére


Rimuru
veterán

Meg nem hulye embereket is sikerul neha csobe huzniuk (oke ez pont nem josno de...).

Vigyázat, csalok!

(#10580) hcl válasza Rimuru (#10579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ld. még "csengeri örökösnő" :D :D :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10581) nullpoint válasza Lenry (#10577) üzenetére


nullpoint
senior tag

Úgy tűnik hogy még ilyen maffiózószerűségeket is be tudnak szopatni. :D

Nem tudom mennyire hiteles a sztori, de legalább vicces.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10582) Top cat válasza Lenry (#10577) üzenetére


Top cat
őstag

Ezen én is gondolkodtam. Talán örökölte, nyerte.

Találtam róla cikket. Ráadásul dr. az átvert hölgy. Vajon azt a címet hogy szerezte?
Bár Dr. Csisztu Zsuzsát is átverték. Pedig az jogász. :D

#10580 hcl
A csengeri örökösnőnek, kupakos kósával mondjuk nem volt nehéz dolga. :DDD

(#10583) Moleman válasza Lenry (#10577) üzenetére


Moleman
addikt

Jelzáloghitel, Provident, Cofidis, rokoni kölcsönök, uzsora. :D Mindent a nemes cél érdekében.

(#10584) bambano válasza Top cat (#10582) üzenetére


bambano
titán

Csisztu arra se gondolt, hogy bizonyos dolgokat nem jó ötlet felvenni videóra :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10585) Top cat válasza bambano (#10584) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor még fiatal volt. Azóta megjöhetett volna az esze. :D

(#10586) nullpoint válasza Top cat (#10585) üzenetére


nullpoint
senior tag

Fiatal volt és kellett a pénz. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10587) hcl válasza bambano (#10584) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De milyen jól tette :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10588) KROK640 válasza hcl (#10569) üzenetére


KROK640
veterán

nekem eddig akárhány macskám volt, már az egérnek a szagára is SEEK AND DESTROY módba kapcsolt ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10589) gban válasza KROK640 (#10588) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kellett volna adni nekik kaját rendesen... :DDD

Postázást nem vállalok.

(#10590) KROK640 válasza Top cat (#10575) üzenetére


KROK640
veterán

A jósnő helyébe ekkor már valami hókusz pókuszt csak eltáncoltam volna "átoklevétel" címén.

Tudom, nekem is volt olyan haverom, mondta h szar a gépe. Lementem megnézni (akkor bőven jó kis Celeron 600-as 128MB RAMMal még irigyeltem is h jobb gép mint az enyém) olyan lassan mozgott mint a lassított felvétel, mikor bebootolt a win, akkor jött befelé a sok explorer ablak egyből, mindenféle felnőtt tartalommal anélkül, hogy indítottad volna. Kérdezem, h sok felnőtt oldalt látogatott? Mondja h jajj ő ?? ugyanmár, dehogy, egyet sem. Csak a vírusirtókat rakta fel mindet amiket ezek az oldalak ajánlottak (nesze neked sosem volt rajta).
Én meg mondtam neki, hogy akkor most minden megy a levesbe a 20GBás winyóról (az akkoriban még elég nagy volt) szenvedett h legalább a képeit (na, vajon milyen képek?) mentsük le, de mondtam neki h a leves az leves. Nem volt őszinte a mosolya. Mellesleg többet sem hívott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10591) KROK640 válasza gban (#10589) üzenetére


KROK640
veterán

Miva? :Y Ezeknek kell adni kaját? :Y Nem úgy van, hogy ellátják magukat? :DDD
csak a poén kedvéért

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10592) hcl válasza KROK640 (#10588) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De jó nektek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10593) E.Kaufmann válasza KROK640 (#10591) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hagyják magukat megvesztegetni ;]
Tesóm meg eszküszik, látott olyat, hogy az üldözött egér megállt, szembefordult a macsekkel, aki meg megtorpant erre, hogy WTF és elhúzott.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10594) koby11h válasza E.Kaufmann (#10593) üzenetére


koby11h
aktív tag

Anyámnak van 3 macskája. 1 hatalmas tohonya kan jószág meg két kölyök. Havi 10000+-t zabálnak meg.
Viszont van egy kóbor macska családja is akit etet. Na ott az anya macska az heti 4-5 egeret hoz a mezőről. Meg patkányt, galambot, verebet. Persze biztos nem érti miért dobom ki mindet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10595) hcl válasza E.Kaufmann (#10593) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszonyéknál volt házimacska, ami fogott is egeret (lakótelep, de kijárt vadászni).
Amióta Maine Coon van, az szerintem menekülne az egér elől, pedig némileg nagyobb a házinál (pedig az se volt kicsi :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#10596) Top cat válasza hcl (#10595) üzenetére


Top cat
őstag

Némileg? :D A Maine Coon talán a legnagyobb fajta.

(#10597) E.Kaufmann válasza Top cat (#10596) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mérete alapján nem csak a patkányokat, hanem tacskókat is megenne reggelire :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10598) hcl válasza Top cat (#10596) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de ez MC-nak kicsit átlag alatti, a házimacska meg elég nagy volt házinak :)
Ettől függetlenül mindig furcsa normál macskát simogatni, kicsinek tűnik mind :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10599) Top cat válasza hcl (#10598) üzenetére


Top cat
őstag

Ez neked átlag alatti ? Ahhoz képest világrekorder macska volt. :DDD

(#10600) BiP válasza Top cat (#10599) üzenetére


BiP
nagyúr

Amiről mesélt Maine Coon, az volt átlag alatti. Nem a képeden lévő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.