Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) Top cat válasza BiP (#10600) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, akkor félreértettem. :)

(#10602) BiP válasza Top cat (#10601) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert félreérthető volt.
Az EZ ilyenkor bármire utalhatott volna. Én is csak szövegkörnyezetből tippeltem, hogy inkább az előzőre utalhatott, csak úgy jött ki a matek.

(#10603) Lenry válasza Top cat (#10599) üzenetére


Lenry
félisten

aztakva mekkora macska.

a múlt héten vittem állatorvoshoz a macskát, mert összeszedett valami náthát. a váróban nem tudom milyen kutyával várt az előttem lévő nő, de hogy én még akkora kutyát életemben nem láttam. mint egy közepes medve. :Y
bementek, közben jött egy fiatal lány valami kicsi kutyával, arra elkezdett a macskám morogni. mondtam is neki, hogy bezzeg az előbb nem volt ekkora a pofád :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10604) Top cat válasza Lenry (#10603) üzenetére


Top cat
őstag

Egyszer egy vasútállomáson láttam egy Német/Dán dog-ot. Ülve közel mellmagasságig ért nekem a feje. A sötétben alig lehetett észrevenni. Meglepődtem amikor elmentem mellette.:D

(#10605) hcl válasza Top cat (#10599) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, a "sajátunkra" (asszony szüleié :D ) gondoltam, sry.

@Lenry : Nem hülye, esélytelen küzdelemmel nem szórakozik :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10606) KROK640 válasza hcl (#10592) üzenetére


KROK640
veterán

Nekünk az a jó öreg cirmos/iromba házi macska van. Az pontosan tudja mi a dolga, volt h 9 patkányt fogtak egy éjszaka alatt (a felmenői).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10607) hcl válasza KROK640 (#10606) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó macsek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10608) headhunter válasza Top cat (#10604) üzenetére


headhunter
addikt

Fülvágás tiltása előtt és után... [link] , [link] , [link]

Kedvencek: Német Dog, Cane Corso

(#10609) Diabolis


Diabolis
tag

Húúúh, jól telivágtátok egy hét alatt a topicot. Szabi után persze ezt olvastam először, miközben húztam le a cuccokat a szerverről a saját gépemre.
Mellesleg egy GTX1050Ti viszi pl. a Cyberpunkot, 1920-as felbontásban, közepes grafikán, 30fps körül. Szóval szerintem jó kártya még az.
Na de tegnap megtaláltak, alig értem vissza szabiról, már hozzák az alzás ajánlatot, 300k körüli gép, hogy megéri-e? Mondom ja, a proci és az egyéb számok jól néznek ki, de hogy pl. a 8GB DDR4 RAM mit jelent, azt pontosan nem tudom megmondani, de gondolom a leglassabb.
Oké, dobjak már nekik össze valami gépet. Összedobtam (bakker, hogy mennyire nincs középkategóriás VGA, de még használtan sem.... ), hálisten nem öltem bele 10 percnél többet. Ma reggel jön a csaj, hogy a férje egy számteküzletben összerakatott négy kilóért egy gépet. Ja, ha tudtam volna, hogy ez a keret, akkor a 10 percből 8 nem VGA keresésre ment volna el....

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10610) szebe válasza Diabolis (#10609) üzenetére


szebe
őstag

Valóban nem rossz, de picivel többért (ha nem azonos áron...) 3 gigás 1060-at kapsz.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10611) hcl válasza Diabolis (#10609) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De lehet, hogy tőled 400-ért jobbat kapnak... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10612) DJGABI válasza Diabolis (#10609) üzenetére


DJGABI
addikt

"a férje egy számteküzletben összerakatott négy kilóért egy gépet"

*ami több mint valószínű gyengébb lett mint az alzás :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10613) shteer válasza szebe (#10610) üzenetére


shteer
titán

Most nagyon hektikus a piac, ha valami felkerül régi-jó áron, percek alatt elkel

..szerintem jónak tűnik

(#10614) szebe válasza shteer (#10613) üzenetére


szebe
őstag

Csak a jegelt hirdetésekre néztem rá gyorsan.
1050Ti-k 35k körül, 3 gigás 1060-ok 40-45k körül kelnek el. A kettő közül nem kérdés, melyiket vinném.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10615) DJGABI válasza shteer (#10613) üzenetére


DJGABI
addikt

Jaja most leginkább semmit nem kap :DDD Anno mondjuk 40-50k körül volt új RX570, az jobban megérte, amennyivel többet fogyaszt annyival erősebb 1050ti-től. Áldom az eget, hogy -igaz használtan-, de sikerült 580-ra ugrani még időben (38k). De erősebbre fejlesztés nem mostanában lesz az fix

(#10614) szebe Csodálom nem ugrott meg durvábban a használt áruk is. Mondjuk vicces, minden második vga jegelve van

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10616) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Microsofot saját oprendszerén a Microsoft saját Office csomagját a Microsoft saját eltávolítója nem tudja úgy leszedni, hogy újratelepítés után működjön is az az Office.
No words :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10617) BiP válasza hcl (#10616) üzenetére


BiP
nagyúr

De, 1 szó van rá, Microsoft. Szerintem ebben minden benne van :)

(#10618) dugo_ válasza DJGABI (#10615) üzenetére


dugo_
veterán

Ha lett volna jósgömböm, akkor nem adom el az 580-at 35-ért másfél éve... ;]

A CP-t az 1030 is viszi 720p-ben, bár nincs benne túl sok köszönet. :DDD:DDD:DDD

[ Szerkesztve ]

(#10619) hcl válasza BiP (#10617) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerencsére csak melóhelyen találkozok vele :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10620) Rimuru válasza dugo_ (#10618) üzenetére


Rimuru
veterán

Nalam van elado 580. ;]

Vigyázat, csalok!

(#10621) shteer válasza Rimuru (#10620) üzenetére


shteer
titán

35-ért? hány db? ;] vagy GTX? :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10622) salaud válasza szebe (#10614) üzenetére


salaud
aktív tag

Én egy 1050Ti 4Gb-ossal játszom Apex Legends-et 1080p-ben. A játszópartnerem ugyanezt szintén 1080p-ben egy 1060-on, ami 3 gigás. Én nagyobb részletesség mellett tudom tolni 60 minimum fps mellett, mint ő. Egyszerűen nálam elférnek a részletesebb textúrák a ram-ban, nála meg nem. Szóval én nem cserélném le egy 3 gigás 1060-ra a kis 1050Ti-t.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#10623) E.Kaufmann válasza hcl (#10616) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Microsoft díjat ilyen szempontból jobban megérdemelné pl pár másik informatikai óriás, akikhez képest a Microsoft legalább tud telepítőt készíteni. Azt vettem észre, minél drágább a szoftver és minél cégesebb, annál szarabbak a telepítők. Sok júzer elsírná és összepisálná magát, ha olyat kéne telepíteni, pedig elvileg azoknak is van telepítési varázslójuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10624) hcl válasza E.Kaufmann (#10623) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, rossz szoftvert bárki tud írni, de ilyen összhangban működő cuccot csak a MS :D:D:D:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10625) E.Kaufmann válasza hcl (#10624) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kedvencem a SzolidEdzs, aminél frissítésnél még ajánlott a regisztrit kézzel kikulizni, valamint egy örökkévalóság volt, mire felmászott egy gépre, de nekem kapásból hatra kellett.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10626) hcl válasza E.Kaufmann (#10625) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt telepítünk itt is, de valami jól összerakott telepítő lehet, mert simán lefut, bár tök lassan. Lemásolja magát, feltelepül, nem kell hozzányúlni. (Tuti nem ez a gyárija :D )

Kettővel ezelőtti helyen volt olyan szervezőprogi, aminek az "Install for Win7" telepítője (hivatalos) XP kompatibilitási módban, adminként hajlandó volt feltelepülni Win7-re.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10627) KROK640 válasza DJGABI (#10615) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem szerintem a GTX950-esem fog még nagyon sokáig szolgálni.
Kivéve ha valami nagyon jó áron megy el... ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10628) solena válasza hcl (#10616) üzenetére


solena
tag

"No words :D"

Dehogynem: AppData, ProgramData:D Ezen a két helyen is ki kell pucolni az Office-t (manuális Shift+Del az érintett mappákban, nem kell bűvészkedni), és akkor jóeséllyel hajlandó újra-, vagy más verzióban települni.

Más. Kis színes, meg sem közelíti a mostani sztorikat, és (számomra) hepiend:)

(Mostanra ex)kolléganő megtalált, hogy segítsek már az új telefonjával (kapta). Sorolja a nyígokat:
- az android folyton teleszemeteli a memóriát, hiába pucolja (egyáltalán azon csodálkozom, hogy megtalálta a tisztitítót) - nehezen értette meg, hogy 6GB RAMnál, ami háromszor akkora, mint a régebbi telefonjáé, a befoglalt 2-2,5 GB nem sok, az arányosítás nem erőssége
- nem találja normálisan az appokat (előd: Huawei, utód: Samsung, kicsit másképp néznek ki a dolgok)
- meg vett hozzá külön sim-kártyát, mert még nem tudja használni rendesen, és... (innentől elég zagyva volt a magyarázata, hogy wtf)
- batárnagy

Meg, át kéne költöztetni a cuccokat meg minden... Gyorsan lehűtöttem, hogy hozza be a szervizbe, mert ezt én ott helyben nem fogom neki megoldani:DDD Hát, még nem járt bent, ezek szerint annyira nem sürgős/fontos;]

Természetesen mindezek alatt éppen könyékig voltam egy gépben:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#10629) Moleman válasza solena (#10628) üzenetére


Moleman
addikt

A sim kártyás dolgot én értem, bár kétlem, hogy azonos indíttatásból tette volna. :D

Régen, mikor még nem indultak el a telefonok sim kártya nélkül, nekem is volt egy dummy kártyám, amivel elindult a telefon, és ki tudtam kapcsolni a mobilnetet, automatikus frissítést, szinkronizálást, minden bullshitet.
Természetesen hiába minden óvatosság, egyszer benéztem, a Google Maps a háttérben aktiválta az adatkapcsolatot kérdés nélkül, és leszívott 3500 Ft-ot, csak hogy megtekinthessem a Fővám tér műholdképét. :D Felettébb örültem neki.

(#10630) hcl válasza solena (#10628) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg minek írnak eltávolítót :D

A telefont meg mossa ki. Tiszta lesz a RAM, és összemegy :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10631) hobizoli válasza KROK640 (#10627) üzenetére


hobizoli
nagyúr

35k korul vannak RX570-k, azert az a 30k-s GTX950-t siman lelepi

több drón kell ;P

(#10632) KROK640 válasza hobizoli (#10631) üzenetére


KROK640
veterán

na meg ugye 8GB-os.
nem akartam Atit, de most elgondolkodtattál.
(de csak csupa 4-est találok még 55 körül is)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10633) hobizoli válasza KROK640 (#10632) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#10634) KROK640 válasza hobizoli (#10633) üzenetére


KROK640
veterán

Jha, köszi, ezt én is megtaláltam. Igaz csak 4GBos de ennyiért megfontolandó.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10635) hobizoli válasza KROK640 (#10634) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es az nem jo 2GB-s 950 utan?
gondolom nem a CP2077-t fogod tolni egybol egy 4gen i3-l amugy sem...

mondjuk ezt a sok banyaszt sem ertem, az arfolyamon sokkal tobbet nyerhetnenek, mint a banyaszkodassal
78db GTX30x0-ssal banyaszkodo muki is, ha a 30misit egy honapja BTC vasarlasba rakja, mostanra megduplazta volna azt mar kb
30misit meg amugy mennyi ido alatt termeli azzal vissza, 1-1.5ev?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#10636) KROK640 válasza hobizoli (#10635) üzenetére


KROK640
veterán

Mondjuk dupla annyi RAM az tény. De nekem mindig is a VRAMmal volt problémám, a legtöbb kártyámat (HD4850 óta mindet) nem is a sebesség miatt cseréltem le, hanem mert a legtöbb engem érdeklő játéknak kevés a VGA RAM :( Emiatt a 8GB kicsit vonzóbb lenne.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10637) DJGABI válasza hobizoli (#10635) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem simán elmegy akár még a CP2077 is azon is, monitor felbontástól is függ, gondolom nem 4k-ban akarja nyomni. Én 1050p-n tolom 4 gigás rx580-nal, teljesen vállalhatóan fut. valahol low-medium környékén

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10638) freemanone válasza KROK640 (#10636) üzenetére


freemanone
őstag

Az a kb fél marék cím amiben többet tud teljesíteni..... Az esetek 99%-ban szögre azonos fps mellett teljesít 1080p-n a két kártya. Annyiért amibe a 8GB-s verzió fáj, már értelmesebb VGA-t is kapsz. A 8GB-s verziót nem az észérvek vagy a gaming, hanem a bányába 6GB alatt kevés lett minden című story hozta életre.
35ért jelenleg kikujóáron van az a kártya a piacot elnézve.

[ Szerkesztve ]

(#10639) bambano válasza freemanone (#10638) üzenetére


bambano
titán

szerintem ahhoz, hogy valaki címekkel játsszon, elég egy karakteres terminál is, vagy egy a4-es lap meg egy lézernyomtató.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10640) bambano


bambano
titán

úgy érzem, mindjárt futni fogok.
ámokot...
hogy tele a világ idiótával és mind velem levelezik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10641) E.Kaufmann válasza bambano (#10640) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Add ki magadból, hisz azért van ez az anonim informatikusok csoportja :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10642) koby11h


koby11h
aktív tag

HO-s srác ír:
- A víruskereső nem nyit meg egy oldalt!!!
- Légy szíves írd meg melyik oldal az és megnézem én is!
Gondoltam biztos flash vagy valami ilyesmi gond.
- Hát azt inkább nem írnám le :)
- Hát akkor ezért nem nyitja meg!!! Kérlek az ilyen oldalakat ne is próbáld. Főleg ne munkanap 10:35-kor!

És erre ér rá...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10643) hcl válasza koby11h (#10642) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D
De még be is vallja :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10644) koby11h válasza hcl (#10643) üzenetére


koby11h
aktív tag

Megnéztem log-ban is mert nem akartam elhinni... és tényleg :)
Csak azért zavar mert van aki meg hülyére sz0pja magát a munkával, be is kell járnia, Ő meg otthon veri a ... és még segítséget is kér hozzá!!! :W

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10645) Syl válasza koby11h (#10644) üzenetére


Syl
nagyúr

Addig örülj, amíg nem simikére vagy cuclizásra kér meg :)) :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10646) E.Kaufmann válasza koby11h (#10644) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bár Origo, de a Kaspersky jelentése:
[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10647) freemanone válasza bambano (#10640) üzenetére


freemanone
őstag

kell tőlem is egy szerelmetes? :DDD ;] adj címet had jáccak vele!

(#10648) koby11h válasza E.Kaufmann (#10646) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát igen, itt is ez történt, de belépett a policy így hamar vége lett a bulinak.
Gondolom visszakapcsolta az otthonit :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10649) koby11h válasza Syl (#10645) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt adná az ég!!! Megemlegetné!
AD tilt, email tilt, VPN tilt, ERP tilt aztán amikor leb@szzák és panaszkodik, hogy semmi nem megy a gépén akkor széttárt karokkal és angyali mosollyal az arcomon:
Én mindent ellenőriztem, de nem találtam hibát! Biztosan a net-je a gond, vissza kellene jönnie az irodaházba... :D

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10650) hcl válasza koby11h (#10644) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És céges gépről LOOOOOL. MInden kva oktatáson elmondjuk, hogy nem szabad. Itt mondjuk betartják.

Kollega ma kapott egy Mammutmail-es file-t.
Hétezzelmittudcsinálni. Persze az az oldal tiltva :D

Leszedtük neki, mondtuk neki, hogy pls szóljon a beszállítónak, hogy valami hivatalosabb formában, vagy kisebb méretben, vagy valami. Nem értette.
Tehát a "szólj a beszállítónak, hogy valamilyen hivatalosabb módon küldje, vagy kisebb méretben küldje, vagy adj fel egy ticketet, hogy kellene valamilyen hivatalos megoldás nagy file-ok fogadására" mondatnak az egyes részeit se tudja értelmezni. Felnőtt ember, irodai munkakörben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.