Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) hcl válasza opr (#35000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C

De látod @qnadam-nak is több volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35002) opr válasza hcl (#35001) üzenetére


opr
veterán

Mert DVD-t irt. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35003) hcl válasza opr (#35002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezért öngól :D Ha a fejegység olvas DVD, akkor nem a CD-s MP3 kapacitással kellett volna számolni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35004) opr válasza hcl (#35003) üzenetére


opr
veterán

Jah, persze, ezzel egyetertek.
Csak azt mondom, hogy szerintem nem egy sulyos hiba. Bar nehez elkepzelni, hogy pont az a 3 extra byte torte volna el a rendszert, hogy ne legyen ilyen korlat, de legalabb valamennyire ismerve az akkori allapotokat, semmin se lepodnek meg. :DDD

Valszeg ezt egy teljesen jo kompromisszumnak ereztek, valahova beturtak azt az 1 byte-ot, ahol a padding miatt a vege az lett, hogy igazabol nulla extra helyet foglal es kesz, orulunk, Vincent. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35005) hcl válasza opr (#35004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35006) qnadam válasza opr (#35004) üzenetére


qnadam
veterán

az én tippem az, hogy a lemezek kezelését egy az egyben átemelték valami másik projektből.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35007) hcl válasza qnadam (#35006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...az előző verzióból... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35008) BiP válasza hcl (#34994) üzenetére


BiP
nagyúr

Amit félre lehet érteni, azt félre fogják érteni. Ez alapszabály :)

(#35009) bambano válasza KROK640 (#34982) üzenetére


bambano
titán

a valóság az, hogy normális helyen nincs olyan, hogy hónapokig nem működik a szolgáltatás, amit fizetsz. A tapasztalat az, hogy az ügyfelek nagyjából egy cigi+kávé ideig tűrik, ha nem jó valami, utána telefonálnak.

amelyik ügyfél azzal hív, hogy már hónapok óta rossz, arról tudom, hogy hazudik. egyrészt ha az internetről mondja, akkor a modem logokat látom, másrészt ha a tv-ről mondja, azt meg nem hiszem, hogy hónapokig nem nézi a kedvenc szemetjét.

vagyis aki azt mondja, hogy hónapok óta nem jó, az azért mondja, mert valami irreális igénye van, amit ezzel akar alátámasztani.

egyébként szerződésszegés, ha nem jelented be a hibát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35010) bambano válasza koby11h (#34983) üzenetére


bambano
titán

"Azt is megtehetném, hogy jöjjön át a zuhogó esőben és majd adok egyet... de én ilyen jó arc vagyok": szerintem ezt egyszer próbáld ki.
próbáld ki, hogy áthívod, adsz neki egyet, és rábízod, hogy találja meg, hova kell bedugni...

szerintem egyszer fogod kipróbálni és soha többet ;]

most elképzeltem, ahogy egy [link] ifjú einstein kinézetű júzer megjelenik nálad egy usb kábeldarabbal és elmeséli, hogy hova dugta. felvenném a te reakciódat is ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35011) frescho válasza BiP (#35008) üzenetére


frescho
addikt

Kegészítés: Amit meg kellene érteni annak meg alapból neki se futnak.

https://frescho.hu

(#35012) hobizoli válasza bambano (#35009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

cegen belul atkerultunk egy uj reszlegre paran, de a jogosultsagaink mar 1+ honapja nincsenek meg
vmi file-t meg tudok nyitni azota, vmit nem
nem mind letszukseg vegulis, csak hogy miert nem lehet ennyi ido alatt kijavitani ezt

ami nem nyilik meg azt megnyitom a csopvez gepen az o bejelentkezesebol, ami az enyem mellett van 2m-l, ugyhogy vegulis hozzaferek, a Movimouse miatt nem lep ki a gep 1-2 perc utan ;]



bar ahol az is 1 evig tart, hogy letoroljenek par mar 2-3 eve kilepett juzer mappajat is, hogy legyen hely az SSD-n.... akkor igazan raerunk meg

több drón kell ;P

(#35013) hobizoli válasza opr (#35000) üzenetére


hobizoli
nagyúr

monjduk a 3MB-s filemeret az 128kbps volt vagy 96...
en 320/384kbps alatt nem igazan csinaltam mp3-t Audio CD-bol
netrol is ha csak lehetett min 256kbps-t kerestem

es meg ott siman lehetett hallani a diffit a 320/384kbps-hez kepest ugyanazon a fejhallgaton, pedig nem vagyok vajtfulu hifi-s

több drón kell ;P

(#35014) hobizoli válasza opr (#34990) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert vhol ez is mennyire prolisag, hogy akkoris 8-10 millios autokban ilyen hoki hardveres multimedia volt, pedig elegge megkertek az arat, mert egy rendesebbnek gondolt vmi lazan 3-4-500k-s felar volt
a RAM meg akkoriban pont nem volt egy draga dolog, mert 2x4GB DDR3-1600-t vettem brutto 10k alatt boltban, es a vilagbajnok magyar AFA volt rajta
ennek a nettoja 7500 forint volt kb, es legalabb ketten kerestek mar rajta addigra

ha siman raktak volna bele "csak" 512MB-1GB-t RAM-t, akkor mi tortent volna...?
semmi
aztan akkor nem kell egy vagon programozot azert fizetni, hogy beeroszakoljak a kodot a tized-huszad ennyibe is vert hugyozva, meg azert fluidan mukodjon is

vevo meg igazabol ugyis kifizeti...

aki beikszeli azt a multimediat 400k-ert az auto megrendelesekor extrakent, az igazabol pont leszarja azt is, ha 420k-ba kerulne es egy normalisabb hardver van alatta
ami 1-2 ev mulva nem kezd azert bekohogni, mert az uj map update a GPS-be mar sok(k) neki

több drón kell ;P

(#35015) totron válasza hobizoli (#35014) üzenetére


totron
addikt

Hoki lol. A pohartarto felarat ajanlanam a figyelmekbe, foleg BMW-fronton. Elmennek a kukimba konkretan.

(#35016) opr válasza hobizoli (#35013) üzenetére


opr
veterán

Ez pontosan igy van. Pontosan ezert szamoltam ezzel, mert amikor bottleneck-et keresunk, mindig a letezo legrosszabb, de meg realis forgatokonyvvel szamolunk, aztan ahhoz kepest lojuk be a kereteket. Mivel a valosag inkabb az, hogy egy CD-re ~100 zenet pakolt fel a nep maximum, ezert a 256 zeneszamos limit teljesen elfogadhato lehetett a gyarto szamarol. Es ez amugy ertheto is, a kliensek igenyeinek a 99%-at lefedtek. A maradek meg szokas szerint igy jart. De azert 256 zenevel/lemez el lehet lenni, tehat emiatt vissza biztos nem viszi a kocsit senki, ugyhogy johet is a "kedvenc" kifejezesem, a "joazugy".

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35017) opr válasza hobizoli (#35014) üzenetére


opr
veterán

Autogyartas mindig is a filler emelt szintu szexualizalasarol szolt, legalabbis az atlag halando szamara megfizetheto kategoriaban - de sokszor meg a felett is.
Plusz vedd figyelembe, hogy egy auto fejlesztesi uteme nagyon mas. Megjelenes elott 10 evvel mar sokszor fejlesztik. A HW is ekkor lesz sokszor veglegesitve. Plusz ez nem ugy megy, hogy belerakjak amit akarnak, mert mindenfele termektamogatasi meg ellatasi garancia kell. Ami soha nem a legmodernebb cuccokra van. Tehat ami kocsi mondjuk 2010-ben jelent meg, abban legjobb esetben is ~'98-2000-es szintu hardware van. Na, ehhez add meg hozza, hogy meg azon is sporolnak, es bumm, igy lesz a chocapic.

Azaz az, amikor a mai 20 milla pluszos autokban is sokszor akadozik a fedelzeti multimedia, mintha muszaj lenne neki, pedig ma mar azt a teljesitmenyt, ami ahhoz kene, hogy ezek vajsiman fussanak, lassan egy 100khuf-os tesco gazdagsagos fostalicska laptop is rohogve adja.

Ehhez tegyuk hozza, hogy a gyartok rajottek, hogy web alapon fejleszteni olcsobb, mint megfizetni az egyre kevesbe letezo hardcore C meg C++ szakikat, szoval a legtobb mai multimedia ilyen alapokon van, aztan meg is ertjuk, miert van micsoda.

Amugy most, hogy egyre inkabb fontos az embereknek a multimedia a kocsiban, ez is fordulni latszik. Na nem nagyon, csak pont annyira, hogy huzza a szajat a kedves vevo annyira, hogy atmenjen masik szalonba.

ui.: Amugy igen, en is ezt mondom mindig... Hogy nem sporolni kene, hanem legalabb a latvanyos dolgokat beepiteni az arba. Mert baszok en ra, hogy 15 millio, vagy 15.1 millio a kocsi, ha cserebe nem uvolt az egeszrol, hogy akarhova nezek, azt latom, hogy itt is megbasztak meg ket fillert. Erre a legjobb pelda a mai autogyartasban az erintogombok a kormanyon, a mindenfele fizikai kapcsolok (klima, hangero) elhagyasa es kijelzore koltoztetese, vagy a mindennek a teteje, az uj Model3-ban az indexkar elhagyasa. Vazze, mennyibe kerulne ezeket rendesen odarakni? Osszesen mindennel egyutt extra 50 dollar? Legyen a kocsi 200 dollarral dragabb, es mindenki nyert. De neeeeem, nem igy szamolunk, hanem ugy, hogy 1 dollar 1 millio eladott kocsinal 1 millio dollar. :W

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35018) hobizoli válasza totron (#35015) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez vhol olyan mint amikor ment a homeoffice meg otthon talulas, aztan a Auchan stb tele volt olyan total lefapadositott notikkal, hogy Celeron CPU, +4GB RAM +500GB HDD = 95k
na aki megvette annyiert az egy gondot vett csak, mert uj koraban amikor meg friss rajta Win is meg szo-szo elkaristolgat, de ha megnyit par web lapot meg osszedol a gyaszba, annyit swap-l a HDD-re
vegetelensegig lebutitott hardver, hogy olcsonak tunjon, csak pont azert a szarra sem valo

erre "hasznalhato" gep mar akkoris 2c4t CPU, 8GB RAM, 250GB SSD szintjen kezdodott, es ~120k-ert volt az is
de mar 16GB RAM-nal kevesebbel szerelt notit vagy PC-t 6+ eve se ajanlottam meg raktam ossze senkinek
azt bele kell rakni, ki kell fizetni, aztan kesz
400k-s gepnel ne azon a 10k-n akarjon mar szarakodni, amibe az kerul

foleg amikor az elozetes bealmodasa 500k volt, mert neki 60k-s tapot, meg fullsize ATX Z chipsetes 95k-s alaplapot meg 70k-s PC case-t irt a IT-s haverja (akinek a ceg adja a i7 + 2TB SSD, +32GB RAM-s notit), de 21-22"-s monitorka fer csak bele, meg egy frutti dVGA, mert a haszontalan faszsagokra nagyon kell am, amire meg tenyleg kene, arra nem akar jutni
aztan amikor lefaragsz neki 100k-t ugy hogy meg okosabb is lesz kozben a gep, akkor egybol ugy gondolja, hogy aaa lehet meg ebbol itt is...

több drón kell ;P

(#35019) hobizoli válasza opr (#35017) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amire az valos gyartasba kerul, az a PC-kbol mar outdated, kifutott hardver, mar sokkal olcsobb, mint amikor elkezdtek tervezni

pont a RAM lett rohadt olcso, szoval tenyleg semmbol nem tartott volna abbol tobbet belerakni, mint amit 5-6 evvel korabban is elegnek gondotak, mar csak azert is, mert maguk is lathattak, hogy Win95-tol a Win7-g a Win helyigenye is mennyit nott
szoval nyilvanvalo, hogy ez a folyamat nem visszafele fog modosulni kesobb sem
...meg idokozben igazabol a RAM is csak olcsobb lett, es igy is kevesbbe kerul onkoltsegen, mint amikor anno terveztek

a Tesla-kba meg erdekes modon olyan fuild tud ez lenni, mint ahogy a nagy konyvben meg van irva, ugy tologatod-forgatod-zoomolod ujjal a googlemaps terkepet, ahogy akarod

ott egy 10+ eve iPhone-hoz szokott juzernek az ID3 tamagocsi szintu akadozgatasa egy WTF? kategoria

ugy meg szamolhatna ugy is, hogy 200USD-vel tobbet kaptunk erte ezekert es 50USD-be kerult nekunk, az 1millio autonal 150millio USD plusz

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#35020) koby11h válasza bambano (#35010) üzenetére


koby11h
aktív tag

Usere válogatja, kb. fele-fele amelyik tudja/nemtudja, hogy mi hová való - és én is e szerint kezelem őket. Sok esetben egyébként hozzák a problémás perifériát, teszteljük és ha hibás, akkor viszik az újat. A fele ír előtte ticket-et is, a másik fel meg bambán les...
A budapesti telephelyre sem fogok tudni kimenni bedugni egy DP->HDMI átalakítót vagy egy vezeték nélküli egeret. Ott még egy router cserét is maguk oldottak meg, telefonos felügyelettel persze, mert annyira hülye nem vagyok én sem :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35021) hcl válasza bambano (#35009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Több ismerős is mondja hogy rendszeresen szakad, vagy sok ideje küzd a szolgáltatóval. Ez lefedi a "hónapok óta rossz"-t. Tehát a rossz nem cak az lehet, hogy nem működik egyáltalán... De ha csak szakad, akkor is, miért hívna hónapok után? :D

@hobizoli : Gratulálunk a securitynek :D
BTW az igazi proliság az, hogy a kulcs nélküli nyitás, indítás kommunikációja még 2020 körül is full védtelen volt a legtöbb puccos autóban... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35022) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha már autós cuccok.
Van valakinek tuti tippje olyan kínai Bluetooth vevőre, ami nem dobja el a navigáció mondatainak az elejét? :D

Illetve miért szeretjük a C dokkokat : kollega mondja hogy behalt a dokkolós monitora. Másik gép, másik kábel, már próbálta, nem. HDMI-ről direktben van kép, tehát a monitor maga működik, csak a beépített dokk nem.
Odamegyek, gép bedug a C-re, van kép.
:W :O

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35023) vince válasza hcl (#35022) üzenetére


vince
őstag

Nem biztos, hogy neked segítség lesz, de Sygicban be tudsz állítani késleltetést ennek a problémának a kiküszöbölésére.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35024) hcl válasza vince (#35023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gúglis navigációt szoktam, de köszi. Valahol legalább reagáltak erre a hibára... :D Vagy 3 ilyen noname BT cuccom volt, ezen mind elhasal. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#35025) opr válasza hcl (#35022) üzenetére


opr
veterán

Ha Bt->jack kell, ami jó minőségű, és jól is működik, meg a hangja is szép: tunai firefly. Ok, nem annyira olcsó, de nekem ilyen van a kocsiban 2022 nyár óta, és eddig nagyon jól működik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35026) BiP válasza hcl (#35021) üzenetére


BiP
nagyúr

De ha csak szakad, akkor is, miért hívna hónapok után? :D
Először azt gondolja, hogy egyszeri eset, hiszen pár óra múlva megint megy, nem akkora probléma. Ez így megy párszor, aztán hátha megjavítják/megjavul magától.
Később meg: hátha jelezte már valaki más. De mindig megjavul, szóval nem szólok csak ezért, végülis használható.
És ez így megy hetekig, míg valaki rá nem kérdez.
És akkor jön a válasz, hogy igazából hónapok óta szar, csak együtt tudott élni vele.

(#35027) szebe válasza hobizoli (#35019) üzenetére


szebe
őstag

Sokan ott rontották el szerintem, hogy minden a kijelzőről megy. Ha van minimum egy fizikai klímapanel, vagy 4-6 gomb amire a rádióállomást menti, akkor az átlag júzert pont nem fogja érdekelni, hogy akad a navi zoomolása, mert úgyse használja.

Az meg oké, hogy olcsóbb lett a ram/hdd/ssd, akármi, de ha a cucc meg lett tervezve x hw-re, akkor azt nem nagyon fogják bántani, max ha valami nagyon komoly probléma van.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#35028) BiP válasza szebe (#35027) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Szerintem is a gyakran használt funckiókra (klíma-rádió) egyszerűen kell a fizikai gomb, különben vezetés közben veszélyes matatni, mert oda kell nézni, 100 menü, stb.. Fizikai gombot viszont odanézés nélkül lehet piszkálni.
Úgyhogy a mindent a központi érintő kijelzőre vagy franciásan érintőgombokra tenni igencsak rossz irány szerintem.

Az meg oké, hogy olcsóbb lett a ram/hdd/ssd, akármi, de ha a cucc meg lett tervezve x hw-re, akkor azt nem nagyon fogják bántani, max ha valami nagyon komoly probléma van.
Sajnos ez így van. Korábban terveznek, fos hardverre, és nem igazítják a mai igényekhez.
Mentségükre legyen mondva, többet ki kell bírniuk, mint egy átlag PC hardvernek, mert ki van téve időjárásnak, rázkódásnak, stb.

(#35029) E.Kaufmann válasza BiP (#35028) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pár napja mondta Karotta a TC híradóban, hogy az európai biztonsági tesztnél egy csillag mínusz lesz az, ha valamelyik fontosabb funkció (ötöt sorolt fel) nem rendelkezik fizikai gombbal (hiányzónként egy csillag mínusz ;] ).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35030) qnadam válasza szebe (#35027) üzenetére


qnadam
veterán

a kedvencem a wigos 208, amiben a klíma a kijelzőn van csak, de mivel az autó full fapad, ezért a kék-piros csúszkát valósították meg digitálisan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35031) Armagedown


Armagedown
őstag

Nincs lassú hardver. csak rossz programozó.
Régen 64 KB vagy még kevesebb memória is elég volt a programokhoz, optimalizáció kérdése.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#35032) opr válasza E.Kaufmann (#35029) üzenetére


opr
veterán

Na ez nagyon jól hangzik, illetve végre! Ideje volt...
Én még a merci féle kormányon csillogós érintőgombokért is mínusz egy csillagot adnék, gombonként. Az új model3-at pedig konkrétan forgalomba se engedném, amíg nem kap egy normális indexkart. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35033) qnadam válasza Armagedown (#35031) üzenetére


qnadam
veterán

azért egy autós dvd-olvasó esetén nem hátrány, ha legalább pár megabájtot (de inkább az egészet) előre be tudja olvasni az eszköz, és nem kilobájtonként kell a lemezhez nyúlni. ha ennyi memória van, akkor már lehet némi plusz programot is eltenni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35034) opr válasza Armagedown (#35031) üzenetére


opr
veterán

Ez ne haragudj, de így, ebben a formában konkrétan akkora dilettáns ostobaság, hogy arra szavak nincsenek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35035) koby11h válasza opr (#35034) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igazad van, ezt így nem lehet általánosítani, de tény, hogy mostanában tényleg az van, hogy ha a szoftver nem megy, akkor "vegyél erősebb vasat"... És igen, ennek egy részének az optimalizálatlanság az oka, ami sokszor a x.yy+n (n>0.. következő főverzió) verzióra végül sokat javul, de sokszor nem önként, hanem felhasználói nyomásra!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35036) solena válasza KROK640 (#34988) üzenetére


solena
tag

Utoljára olyan, hogy azért nem dolgoztam, mert nem volt mit, az a közfrászban volt, rendszergazdaként. Rendben volt a hálózat, minden ment, akkor tényleg azon ment a küzdés, hogy legalább úgy nézzen ki, mint aki melózik, mert máskülönben megtaláltak orbitális faszságokkal. Soha nem voltam még annyira naprakész IT hírekből, mint akkoriban :DDD

Szerk.: annyit azért hozzátennék, hogy inkább volt meló, mint nem, de ahelyett, hogy hagytak volna békében, megtaláltak olyan orbitális hülyeségekkel, mint laminálás. Jó hogy nem arra kértek, hogy vigyázzak a kölykökre...

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#35037) E.Kaufmann válasza solena (#35036) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jó hogy nem arra kértek, hogy vigyázzak a kölykökre... :DDD
Van ilyen hely, ahol majdnem... Mindenesetre arra vigyázni kell, hogy hülyeséget ne csináljanak :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35038) opr válasza koby11h (#35035) üzenetére


opr
veterán

Persze. Gazdasagi korulmenyek is leteznek. Az a programozo, aki tud jo kodot irni (tehat nem mukodot, hanem jot), az ritka es draga. Persze ha erre lenne gadasagi igeny, lenne elole tobb, mert megszoksz vagy megszoksz szitu lenne. Ehelyett az van, hogy mindenaron a gyorsasag, olcsosag van eroltetve szinte mindenhol.

De meg a fentieket figyelmen kivul hagyva is baromsag a kijelentes. Persze, megoldotta 64 kbyte-bol, csak eppen tizedet se csinalta, es azt is lassan. Es akkor az igazi memoriazabalorol, a GUI-rol meg egy szo se esett. Ertem en, hogy el van varva, hogy fusson el a mindenhogyan animalo, 4k nativ felbontasu GUI/rendszer, ami osszekoti az auto minden elemet egy teascseszen, csak finoman szolva nem realis. Erted, csak az assetek foglalnak mennyit, 1 GB-ot? Kettot? Tobbet? Azokat hova rakjuk a 64kbyte memoriaban? "opTimaLizAljuK kI"? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35039) BiP válasza qnadam (#35030) üzenetére


BiP
nagyúr

Azért kellett pár perc, mire leesett, hogy nem automárka a wigos, hanem sima Peugeot 208-ról beszélsz, hanem a Wigo carsharingről beszélsz. Ez spéci verzió, eltér a simától? Vagy miért szempont, hogy Wigo-s?

[ Szerkesztve ]

(#35040) koby11h válasza E.Kaufmann (#35037) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ismerős járt úgy, hogy gyes-en lévő vezető beosztású anyuka bejött megbeszélni a visszatérést és a már majdnem ovis gyermekét otthagyta nála, hogy "vigyázzon már rá addig a pár percig"...
A gyermeknek kb. 15 mp kellett, hogy odamenjen a patron csere miatt ép nyitott fedelű HP Inkjet nyomtatóhoz, benyúljon a nyomtatóba és alaposan meghúzza a "pozicionáló szalagot" (Encoder strip). Épp csak egy kicsit nyúlott meg, de már cserélni kellett. 1 hét és párezer forint. Köszönjük anyuka!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35041) koby11h válasza opr (#35038) üzenetére


koby11h
aktív tag

Értem, igaz, én ennél általánosabban gondoltam, amit írtam.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#35042) qnadam válasza BiP (#35039) üzenetére


qnadam
veterán

jelezni akartam, hogy én nem vennék ilyesmit :N nem a pözsóval van baj, hanem a teljes fapadossággal, ami ilyen furcsaságokat tud hozni.
gondolom az volt a szempont, hogy a legalapabb autó legyen. egyébként ezzel nincs is baj. mondjuk a zene gyalázatosan szarul szól benne (meg az e208-ban, 308-ban és corsában is)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35043) qnadam válasza solena (#35036) üzenetére


qnadam
veterán

életem első és eddigi egyetlen munkahelyére szeptemberben vettek fel, decemberben már volt, hogy egy hétig semmit nem dolgoztam, vagy csak egész minimálisat. aztán a költözéskor sikerült olyan helyet szereznem az asztalomnak, ahol senki nem lát rá a monitoromra, vettem egy hordozható ssd-t, onnantól a gyors céges vason készültek a privát munkáim, meg persze ki volt olvasva az internet stbstb... aztán júniusra rájöttek, hogy ez nem nagy biznisz nekik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35044) Pötyi válasza solena (#35036) üzenetére


Pötyi
őstag

Especiel nekem olyan a vezetőm, hogy ismeri a "római orvos" elvet. Állítólag az ókorban a római orvos akkor kapott fizetést, ha mindenki egészséges maradt. A gyereknek felírt vitamint, az öregnek kalciumot, a nemrég szült nőnek meg vasat. Ééérted!
Szóval a vezetőm ismeri ezt és megérti, hogy nekem ehhez, hogy én fel tudjam baszni a lábam az asztalra, hogy elérjem ezt az állapotot, abban nekem sok munkám van. Megy a hálózat, a telefonok, a szerverek, a szervereken az adatbázis, a munkaállomások, a nyomtatók. Na és ha bármi gond van, én ugrok és megoldom sec perc alatt.
Viszont vannak olyan vezető, akinek zavarja a szemét, ha nem dolgozó rendszergazdát lát és el akar küldeni udvart söpörni. Ennek - miközben kiröhögöm - elmesélem a nem dolgozó tűzoltó példáját. Értse meg, hogy az a jó, ha nem kell a tűzoltónak dolgoznia - ha nincs tűz.

QNX is cool!

(#35045) hobizoli válasza szebe (#35027) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az hogy nagyobb kapacitasu RAM chip keruljon bele az milyen attervezest igenyel?
eleve van belole nagyobb is es teljesen szabvanyos a merete is

ugyanez a CPU-knal, a legputribb meg 2-3x akkora orajelu valtozatnak is ugyanaz a tokozasa adott generacion belul, de vmikor meg a 1-2 generacioval utana levonek is, ami adott orajelen mar 20-30%-l gyorsabb

van egy Dell D630-s notim, Core2 CPU-s, a Solo is megy benne, a Duo 7xxx 8xxx 9xxx is, 4-5 even keresztul gyartodott bele CPU

amugy erdekes, a Tesla-nak ez sem okoz gondot, hogy a nVidia-rol AMD-re atalakitodjon UI hardvere (pedig a masikkal se voltak kulonosebb problemak) es egybol akkora loerovel, hogy az elmegy egy onboard jatekkonzolnak is
ez csak a nagy autogyartoknak okoz vilagvege meretu gigantikus fejfajast
miert nem raktak bele vmi kotlabbat?

meg raknak bele annyi RAM-t, hogy tuti ne legyen para evek mulva se
meg hogy a kozponti vezerlo az evek mulva erkezo update-knel sem lassul le, mert boven van ra kapacitasa

ott bele tudjak ezt rakni az arba es meg csokkenteni is tudjak az auto arat idovel, megis tobbet keresnek egy adott auton kb barkinel a mainstream iparagban igy is
mashol meg a kifogasokat keresik leginkabb, mit miert nem lehet akarunk megcsinalni normalisabban


a naaaagy, vilaglegtobb db autojat legyarto VW meg kb 5000 programozomernokkel kiizzadta az ID3-ba osszekendacsolt foscsit +2 ev csuszassal
pedig amikor meg ki sem adtak is mar reg lathattak, a konkurens Model3-ban mi van, mint megugrando/megkozelitendo szint

több drón kell ;P

(#35046) hcl válasza opr (#35025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)

@BiP : Ign, simán :D

@solena : Két hellyel ezelőtt megyek be, ott ül 3db 4 éves a recin.
Mondom wtf új diákok?
Kolleganő nem tudta hova vinni a gyerekeket, behozta :D
Simán elvoltak, rajzolgattak, ott ez simán belefért :D

@koby11h : Az encoderhez néhol elég, ha megkarcolod... Most csináltam egy HP fotónyomtatót, hozzáértem az encoderhez, és magától szétszakadt... Szerencsére nem valakinek ment, saját zsákbamacska volt. :W

@qnadam : Nekem is volt olyan hely, ahol a céges gépen ment a RAW kidolgozás meg Arduino pogramozás is :D

@Pötyi : Így :)

@hobizoli : Beágyazott rendszereknél nem feltétlen ilyen egyszerű. Ajánlom figyelmedbe a HW design részt itt.
OK, ez nem x86, de főleg régeben az autókban sem x86 volt...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#35047) solena válasza E.Kaufmann (#35037) üzenetére


solena
tag

Az a "baj", hogy nincsenek köz által elfogadható megküzdési stratégiáim nem viselkedő kölykökre. A meglévő "módszereimmel" meg tisztában vagyok, hogy morálisan nem elfogadhatóak, úgyhogy nem is vállalok gyerekfelvigyázást; 5-10 percnél többet még a saját barátnőimnek sem. Még jó, hogy sajátom nincs, és nem is lesz.

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#35048) E.Kaufmann válasza solena (#35047) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem ilyen közvetlen dolgokra gondoltam. Hanem mikor a vezető szülő hanyag, a gyerek hozzáfér valamihez, azt "elrontja" és én vagyok lebacva.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35049) solena válasza qnadam (#35043) üzenetére


solena
tag

& Pötyi:

Közfrászban - legalábbis azon a részén, ahol voltam - nem nagyon van értelmes vezető, mert kontraszelektív a bagázs. Vagy a kollégák nem az igaziak. Mikor eljöttem, megfogadtam, hogy soha többet közszféra, valamint olyan munkahely, ahol az összlétszámban a nők túlnyomó többségben vannak, mert rohadtul nem tudnak mit kezdeni a rájuk szakadt felelősséggel és erővel, mert fosul vannak szocializálva (szerintem kell még pár generációváltás, hogy a magamfajta hülyegyerek ne kapjon agyhúgykövet a kakasnélküli tyúkóltól). Persze, a tisztán virsliparti sem jó, mert az meg tesztoszteronszagú. Hogy nekem semmi sem jó... :U

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#35050) BiP válasza E.Kaufmann (#35048) üzenetére


BiP
nagyúr

Hanem mikor a vezető szülő hanyag, a gyerek hozzáfér valamihez, azt "elrontja" és én vagyok lebacva.
Mondjuk ez elég jól behatárolható, hogy nem sok közöd volt hozzá, le kell pattintani a lebacást.

#35049 solena :
Hogy nekem semmi sem jó... :U
Pedig teljesen valid érvek. A vegyesben csak a munkahelyi románcok miatt kell aggódni, de a munkát kevésbé befolyásolja még így is, mint a vegytiszta egynemű csapatok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.