Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) Pötyi válasza hcl (#10650) üzenetére


Pötyi
őstag

Az AD jelszó pontosan 30 napszor 24 órászor 60 percszer 60 másodpercig érvényes. ÁLTALÁBAN ugye úgy kezdődik egy munkavállaló története, hogy hónap elsején megjelenik, kezd mondjuk a vezetőnél, jelentkezik a személyzeti osztályon, csinálnak vele némi papírmunkát, esetleg jön egy balesetvédelmi, vagy tűzvédelmi oktatás, ha van ilyen az irodaházban. Megmutatják neki az életben maradáshoz szükséges dolgokat: WC és büfé, vagy étkezde, aztán úgy nagyságrendileg 10 óra magasságában leültetik az íróasztalához, hogy akkor dolgos életed elkövetkező pár évét itt fogod tölteni ÉS akkor odalép egy rendszergazda és csinál neki egy accountot. Na most ezt a dagályos előtörténetet azért írtam le, hogy a laikusok is megértsék, mi történik pontosan egy hónappal később, pontban reggel nyolckor, amikor a jószág leül a gépe elé és bejelentkezik: a jelszava akkor még jó, DE KÉT ÓRÁVAL KÉSŐBB LEJÁR! Na és itt a poén, hogy a windows nem lépteti a ki lejárt jelszavú felhasználót, ha már be van jelentkezve! Csak mondjuk az outlookja nem fog működni, ha össze van kapcsolva a windows account egy outlook postafiókkal.

- Lécci gyere, valami baja van a levelezőnek!
Odamegyek. Első ránézésre sejtem, hogy a fentiekben vázolt probléma lesz.
- Mondd csak, nem kaptál mostanában ilyen felugró üzeneteket belépéskor, hogy "Az Ön jelszava X nap múlva lejár." ? Ahol ez az X minden nap egyre kevesebb?
- Őőő, nem tudom. Nem emlékszem.

Felnőtt ember, irodai munkakörben egy kereskedőcégnél. Gyereket csinálhat. Szavazhat. De a pofájába felugró figyelmeztető ablakot egyszerűen kizárja az agya! Nem fogja fel! Nem látja!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#10652) Rimuru válasza koby11h (#10644) üzenetére


Rimuru
veterán

Ossze kell gyujteni X alkalmat amikor ilyen oldalakat latogat valaki es emailt kuldeni hogy inkabb ne vagy ha szukseg van ra akkor beszeljen felettesevel (hogy engedelyezzek), stb. :))

Vigyázat, csalok!

(#10653) hcl válasza Pötyi (#10651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz. Mondjuk jobb helyeken előre kész az accountja, de első nap jelszót cserél, és onnantól...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10654) koby11h válasza Pötyi (#10651) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nálunk a jobb alsó sarokban jelenik meg az AD és a Microsoft 365 lejáró jelszó emlékeztetők, 14 napon át minden bekapcsoláskor.
De nem nézik a jobb alsó sarkot! Csőlátásuk van, de komolyan... vagy túl nagyok a monitorok... keresem az okát évek óta még még nem jöttem rá.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10655) szebe válasza koby11h (#10654) üzenetére


szebe
őstag

Szintén 14 nap, de itt emailt küld.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10656) #80976640 válasza Pötyi (#10651) üzenetére


#80976640
törölt tag

Ha mar AD..

Van nalunk 9-10 hajo (kulon vm kornyezettel, elszeparalva, mindenhova sajat AD domain (meg akkor is, ha ezek a deployment siteok ugyanahhoz a ceghez tartoznak). Ezert mint minden fejlesztonek, nekem is van hajo1\mehpempo, hajo2\mehpempo-adm, hajo3\pmeh ... accountjaim. Ezeket az accountokat egy kozponti IT csoport felugyeli es hozza letre.

Viszont RDP-n keresztul ha lejar a jelszavad, akkor annyit vissza tud bofogni az rdp kliens kis mokolassal hogy "password expired", de a login screenig nem hajlando veled elmenni, hogy akkor itt most valtoztass jelszot.. Viszont mivel masik domainhez tartozo mail fiokomat hasznalom a mindennapokban, igy nincs is explicit alert, hogy kozeledunk a 30. naphoz..

Plusz a Ctrl+alt+del-t nem kapja el az rdp kliens, start menubol nincs lehetoseg elohozni a ctrl+alt+del kepernyot, on screen keyboard nem oldja fel a ctrl+alt+del-t, ott kell valami buvos paranccsal baromkodni, hogy elojojjon a jelszovaltos panel.

eletem legjobb dontese volt fejlesztonek lenni, vagy legalabbis pont ennek a cegnek igent mondani

(#10657) hcl válasza koby11h (#10654) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem romlik el tőle semmi akkor, így nem kell vele foglalkozni. Semmivel se kell foglalkozni.

@mehpempo : A legtöbb esetben RDP-n át nem is lehet jelszót cserélni... De akkor az AD konzolon lehetne...
Mondjuk erre szokott lenni olyan megoldás, hogy a sima useredel le tudod cserélni az admin jelszavát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10658) BiP válasza koby11h (#10654) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig egyszerű.
Az átlag user nem foglalkozik ilyen földi hívságokkal, mert fixen nem érdekli. Engem az a része lep meg, hogy oké, nem érdekli, leszarja, stb.
De hogy amikor rákérdezel, akkor meri azt mondani, hogy _nem emlékszik!_.
Nem az, hogy jaa, láttam, de más dolgom volt, nem volt időm foglalkozni vele, stb.stb. NEM EMLÉKSZIK!

És innentől kezdve valóban probléma, hogy gyereke lehet, szavazhat, stb. ha ennyit észlel a körülötte lévő külvilágból.
Vagy a hcl-féle "nem képes értelmezni egy összetett mondatot vagy amiben 2 egymást követő lépés van egyszerre leírva" típus.

#10652 Rimuru : Vagy gonosz módon az első után ment volna a levél a főnökének, hogy
XY usertől érkezett egy request, céges hálón a huncutcicamica.hu oldal eléréshez, de ennek engedélyezéséhez manageri jóváhagyásra van szükségem.
Igen, nem.

Asszem céges szinten nem jönne több ilyen hülye kérdés :)

(#10659) 8Ball válasza #80976640 (#10656) üzenetére


8Ball
tag

Ctrl+Alt-End ;)

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#10660) freemanone válasza BiP (#10658) üzenetére


freemanone
őstag

Képes rá, csak nincs kényszer és ilyesformán a minek is fiókban landol. Ebből kifolyólag miért is emlékezne rá, hogy volt ilyen ablak? A windows szokott mindenféle hülyeséget kiírni kategória ami úgyis "túl IT" és "elolvasni se tudja, mert nem érti". Elég tudni, hogy majd XY megmondja, megcsinálja. Régi lemez ez.

(#10661) bambano válasza bambano (#10640) üzenetére


bambano
titán

pénteken éjjel rendeltem pár cuccot a gépembe. normálisan ezt vissza szokták igazolni, számlát kapok, stb.
most hétfőig nem történ semmi. hétfőről keddre virradó éjjel írtam egy levelet, hogy mivanmá, semmi válasz.
erre ma délelőtt megint írtam, hogy mivanmá és mi van azzal, hogy egy órán belül válaszoltok. erre jött egy válasz, hogy az előző levelemet munkaidőn kívül írtam.

na ettől szakadt el a(z egyik) cérna, hogy ha nem munkaidőben írom a levelet, akkor másfél nap alatt nem kell rá válaszolni?

szerk: rotfl, ahhoz képest, hogy azt ígérték, legkorábban holnap jön be a hiányzó áru és utána fogják feladni, most jött az értesítés, hogy feladták. azé' ez szégyen.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10662) koby11h válasza bambano (#10661) üzenetére


koby11h
aktív tag

Volt egy kolléganőm aki egy ideig így levelezett. 16:30-kor hazament. Reggel bejött és átnézte az aznapi leveleket. A korábbiakat NEM mert ő előző nap mindent elintézett! :)
Párszor lebaszták és akkor már a <Tegnap> részt is szétnyitotta az Outlook-ban. Nini van ott pár olvasatlan levél...
De egy webshopnál?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10663) hcl válasza BiP (#10658) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem érdekli, de attól még kérdés, hogy miért szívatja magát? Mert engem sem érdekel a kötelező biztosítás, de ha kell mégis megújítom...

De ez az előző napi levél micsoda jó kifogás :D:D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10664) dugo_ válasza E.Kaufmann (#10646) üzenetére


dugo_
veterán

Ez alapján a munkvállalók 18%-a saras (nem is durva arány), a többieknél majd lesz szíves a munkaadó biztosítani az eszközt, aztán arra olyan policyt hoz, amilyet akar/szabad...

(#10665) hcl válasza dugo_ (#10664) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Komolyabb helyek helyből le is tiltják a poreszt. Ami nem, az magára vessen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10666) bambano válasza koby11h (#10662) üzenetére


bambano
titán

szerintem mást rontottak el, csak nem akarták bevallani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10667) koby11h válasza bambano (#10666) üzenetére


koby11h
aktív tag

Sajnos az a valószínűbb.
És tudod, ha nem beszélünk róla akkor meg sem történt... :O

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10668) nullpoint


nullpoint
senior tag

Még a végén eljön az hogy a webshopoknak is lesz nyitvatartási idő. :(((

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10669) qnadam válasza nullpoint (#10668) üzenetére


qnadam
veterán

egy időben nem lehetett tulajdoni lapot lekérni munkaidőn kívül, mert timeoutolt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10670) Lenry válasza nullpoint (#10668) üzenetére


Lenry
félisten

van.
a Decathlon webshopjából tavasszal csak 8-16-ig lehetett rendelni.
mert csak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10671) hcl válasza nullpoint (#10668) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

IKEA házhozszállítás, délután ne is próbálkozz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10672) Syl válasza nullpoint (#10668) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg hogy majd csak maszkban lehet rendelni :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10673) Pötyi


Pötyi
őstag

Értem én, hogy 16 óra után nincs bent senki, ez nem gond, én sem várom el, hogy bent aludjon az íróasztal alatt egy filléres kütyüket áruló webshop asszisztense. Menjen nyugodtan haza 16:00-kor! De miért nem dolgozzák fel másnap a munkaidő vége után befutott rendeléseket? Az internet nem zár be délután négykor!

Miért veszik úgy a saját munkaidejük után beérkezett rendeléseket, mintha azok nem is lennének? Elvesznek az éterben?

:F

QNX is cool!

(#10674) hcl válasza Pötyi (#10673) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sőt, a posta sem zár be... Ha leveleket dobálnak olyankor a ládába, amikor nem vagy ott, akkor is kiszeded, és elolvasod másnap, nem? :D Szóval nem megint a zinternet rossz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10675) #80976640 válasza 8Ball (#10659) üzenetére


#80976640
törölt tag

Beszarok, koszonom szepen!

(#10676) bambano


bambano
titán

most olvasom a hírt, hogy a spaceX teherűrhajója visszatért a Földre, és hozott vissza az űrállomásról bort meg szőlőtőkéket.
ezt hogy oldották meg? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10677) hcl válasza bambano (#10676) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég gáz egy hely lehet, ha nem fogy el a bor :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10678) bambano válasza hcl (#10677) üzenetére


bambano
titán

elképzeltem, ahogy a személyzet orosz tagjától elveszik a bort :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10679) koby11h válasza bambano (#10678) üzenetére


koby11h
aktív tag

El kell venni, mert az orosz vakcina előtt 4 hétig nem szabad inni :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10681) hcl válasza koby11h (#10679) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW szabad :D
Ki is tört volna a népharag :D

@mrbertyill : Milyen régóta akarok ilyet csinálni Arduinoból :D
És tartok erre régi egeret...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10683) Syl válasza koby11h (#10679) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor az oroszoknál soha, senki nem lesz beoltva ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10684) koby11h válasza Syl (#10683) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, ez volt a cikk alapja is :)

hcl: első körben ezt nyilatkozták a kifejlesztői, utána finomítottak, hogy esetleg befojásolhatja a hatékonyságot...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10685) hcl válasza koby11h (#10684) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hááát, az alkohol azért pár óra alatt kiürül (bár lehet hogy oroszoknál ez 4 hét? :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#10686) bambano válasza hcl (#10685) üzenetére


bambano
titán

egyrészt akkor ürül ki, ha nem töltesz rá :)
másrészt az alkohol lebontásának nyomai még nagyon sokáig benne maradnak a szervezetben. akár hónapokra visszamenőleg is lehet mérni, hogy valaki ivott-e vagy sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10687) koby11h válasza hcl (#10685) üzenetére


koby11h
aktív tag

Olyan az mint kocsiban az olaj, illik utántölteni :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10688) bambano


bambano
titán

a mostani gépemen okosan bekapcsoltam az ultrafast bootot.
ez azért jó ötlet, mert attól lesz gyors a boot, hogy pár alrendszert nem inicializál, és itt most főleg az usb-re célzok. vagyis akinek usb klavija van, az inkább ne csinálja ezt, csak akkor, ha van kéznél csavarhúzó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10689) hcl válasza bambano (#10686) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hááát. Akkor mondjuk elég gáz az az oltóanyag is :D Elvileg az orosz az legyengített vírusos. Vagy az orosz vodka olyan, hogy a legminimálisabb mennyiségben is kiirtja? :D

@bambano : Öööö, ez elég rossz ötletnek hangzik :D BIOS feature?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10690) Moleman válasza bambano (#10688) üzenetére


Moleman
addikt

+1, én is beszoptam egyszer ilyennel.

A mostani gépem amúgy is ultraslow boot, a 3000 MHz-es memóriák saját órajele a gyári bioshoz képest tuningnak számít, ezért duplán indul az alaplap, először megnézi, stabil-e, utána indul. :D Így alakult, hogy a tizedébe se kerülő közel 10 éves laptopom gyorsabban indul, mint az asztalim. :D
Ezért (is) soha nem állítom le a gépet, csak alszik, max akkor kapcsolom ki, ha napokra elmegyek.

(#10691) hcl válasza Moleman (#10690) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is sleepelni szoktam, reboot akkor, ha nagyon sikerül megborítani.

Asszony durvább, neki ezer tab nyitva a cégesén, a tálcán nem találni a programokat, alig látni az ikonokat már, de akkor van újraindítva, ha teljesen összehányja magát.
A letöltőgépe is, félévente, de akkor is fél napot anyázik, ha rebootolni kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10692) KROK640 válasza freemanone (#10638) üzenetére


KROK640
veterán

Nem is az a marék cím lenne a lényeg, hanem, hogy hosszútávon tovább maradna. Mindenesetre köszi a tanácsot, átgondolom ennyiért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10693) qnadam válasza Moleman (#10690) üzenetére


qnadam
veterán

bele se menjünk, hogy a dell precision asztalim mennyi idő alatt indul. jól körbenézegeti magát, vidáman villogtatja a diagnosztikai lámpáit, majd gondolkozik egy ideig a raid is, aztán jön a clover boot is három másodperccel (lusta vagyok átkonfigolni). onnantól gyors :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#10694) KROK640 válasza bambano (#10661) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ez is szép. Persze légy optimista, talán csak hamarabb jött be a cucc, vagy megoldották, mert annyit cseszegetted őket :D

Amúgy én is pipa vagyok, ugyanaz a gép amit 2020 december 28-án összeraktam, a mai napon (2021.01.14.) 18 ezer ft-al drágább, cserébe a 3 napos várható kiszállítási időpont 8 napra módosult.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10695) KROK640 válasza Syl (#10683) üzenetére


KROK640
veterán

De itthon se senki :D :C

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10696) KROK640 válasza koby11h (#10687) üzenetére


KROK640
veterán

:C
Jaja, és ezt nem csak az oroszok tudják, hanem sok más helyen is

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10697) BiP válasza KROK640 (#10695) üzenetére


BiP
nagyúr

mostanában sok oltásos hír szembejön, próbálom kerülni, de kommentekben azt a sötétséget...
Ha itt holnap lenne 10millió vakcina, a fél ország akkor sem oltaná be, mert ... soros, mert billgéc, mer' chipet ültetnek be, mert vírust kapok, betegebb leszek, hosszútávú hatás, mert tűszúrás, mert sokkot kapok tőle, mert belehalok, mert kitalált az egész vírus, mert brüsszel, mert össze-vissza beszélnek, mert az xy sem oltotta be magát, és egyéb sokféle indokot kitalálnak. Vagy mert szimplán sötétek, és előbb hisznek a maga sem tudja mit beszél szélkakas politikai vezetőknek, a szomszédnak, a fotelkommentelőnek, mint a szakmai véleménynek, orvosoknak.
De ha behozzák a kínai meg orosz vakcinát, lehet, hogy az kelendőbb lesz, mert épp olyan a hazai kommunikáció.
(én mondjuk abban kevésbé bíznék, ki tudja, lehet, hogy abban vodka a hordozó folyadék :) )

(#10698) Syl válasza BiP (#10697) üzenetére


Syl
nagyúr

> hosszútávú hatás

Ez szerintem nem hülyeség. Egy oltóanyagot általában hosszú évekig tesztelnek. Ezek a mostaniak mennyi idő alatt készültek el és hagyták jóvá?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10699) nullpoint válasza BiP (#10697) üzenetére


nullpoint
senior tag

Régebben volt hogy évente kaptam influenza elleni oltást, de semmi hatása nem volt, ugyanúgy szarul voltam betegség alatt mint oltás nélkül.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#10700) BiP válasza Syl (#10698) üzenetére


BiP
nagyúr

felvetni nem hülyeség, sőt, fontos és jogos. De erre is adtak már választ az orvosok, (számomra hihetőt), csak azt már nem szokták meghallani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.