Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) bambano válasza koby11h (#9399) üzenetére


bambano
titán

vajon lehet-e jó könyvtáros valakiből könyvtártöri nélkül?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9402) Diabolis válasza Gabibácsi (#9396) üzenetére


Diabolis
tag

Szintén ilyen szakon tanuló akkori haveromtól kérdeztem, hogy mégis mi a tökömet tanulnak ott?
"Tudja a hócipőm, de már a tököm tele van az egésszel!" :D
Beszéltük ezt, miközben én raktam és konfigoltam össze az akkori zsír új gépét :D Hát nah, a technikum jó dolog, ott néha tanulsz hasznosat is :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9403) Moleman válasza koby11h (#9397) üzenetére


Moleman
addikt

-10 év még hagyján, az informatikában az is sok, de máshol még rosszabb a helyzet.

Kedvenc példám, marketing mesterszak, a képzés folyamán volt néhány előremutató(nak tűnő) tárgy, bár ott is volt, amit őskövület tanár tartott, semmi köze nem volt a modern korhoz.
Így jutunk el az államvizsgáig: milliószor fénymásolt lapok végül beszkennelve, grafikonok/ábrák láthatatlanok. Az idő a 70-es évek, helyszín az angol fogkrémpiac.
A feladat: oldja meg az esettanulmányt, mintha 1975-ben lenne, nem használhat később kialakult módszertant, nem tud a piac jövőbeli változásairól. :C

Bár egy szavam se lehet, meglett a ponthatáros kettes, azóta se néztem az egyetem felé, csak a diplomát vettem át némi undorral. :D

(#9404) F.E.K.. válasza Moleman (#9403) üzenetére


F.E.K..
senior tag

-10 év? Akkó Jó sokat tetszett felejteni... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9405) hcl válasza Moleman (#9403) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal nincs gond, hogy ezt is tudd, de mellé az újabbak sem ártottak volna :D

@Diabolis : "mégis mi a tökömet tanulnak ott?
"Tudja a hócipőm, de már a tököm tele van az egésszel!" "
Akkor itt csak az egyik gond lehetett az oktatás, a másik, hogy az illető hülye/nem érdekelte. Akit valamennyire is érdekel az, amit tanul, az el tudja mondani, mit miért kell tudni az adott területen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9406) qnadam válasza Gabibácsi (#9396) üzenetére


qnadam
veterán

tesóm ott végzett először, azóta tudom, hogy az informatika nem a számítógépekkel foglalkozó tudományágat jelenti.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9407) hcl válasza qnadam (#9406) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tágabb értelemben nem, de azért ez erős :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9408) koby11h válasza E.Kaufmann (#9400) üzenetére


koby11h
aktív tag

Még működnek az adott környezetben (alacsony fizetések, covid, internet, sport fontosabb mint az oktatás, magas könyvárak) tehát nevezhetjük sikeresnek azt a tényt is, hogy még vannak.
Már a 90-es években amikor elég közelről láttam könyvtárakat is azt jósolták, hogy megszűnnek, nem lesz rá igény, még ennyi pénz sem... de még nem. Ez szerintem siker.
Piaci alapon működő könyvtár nincs, ez nem lehet piaci érdek, tagdíjakból működni sem tudnak nem hogy megélni.
Szóval a könyvtáraink annyira jól és naprakészek amennyire a fenntartó engedi. Sok könyvtárost ismertem, nagyon lelkiismeretesek, elkötelezettek és lelkesek. És ott még hálapénz sincs mint az orvosoknál...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9409) koby11h válasza bambano (#9401) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha könyvtártörténetre gondolsz, akkor tanultak, láttam ahogy készült rá.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9410) E.Kaufmann válasza koby11h (#9408) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én sokat jártam könyvtárba (gimis és városi) az egyetemig, még időtöltésből is, de az egyetemi és a megyei könyvtár a maga merevségével és bűnlassú kereső termináljaival, meg azzal hogy írosgatnom kell azt a hülye kérőcetlit, elvette a kedvemet, valamint az internet akkor még kevésbé volt teleszemetelve és már elérhető lett számomra.

Apropó:
Valaki nem tudja melyik gyerekeknek szóló könyv lehetett az a számítógépekről, ami tele volt rajzokkal? Két dolog rémlik belőle, mikor az ENIAC-ot a mikroszámítógépekkel hasonlítja, egy nagy böhöm robottal, ami nyeli a pénzt és egy picikével, aki pár centet eszik, valamint az adatbuszt valódi busszal ábrázolta. A gyerkőcnek beszerezném, még ha már akkor is régi volt, mikor én olvasgattam.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9411) koby11h válasza E.Kaufmann (#9410) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szóval a könyvtáraink annyira jók és naprakészek amennyire a fenntartó engedi.
Csak ismételni tudom magam. Mivel a fenntartó államtól/önkormányzattól függtek/függenek 90%-ban így ha nem kapnak pénzt akkor ennyi van.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9412) hcl válasza koby11h (#9408) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igény van. Pécsett a Tudásközpontban mindig voltak egy csomóan, pedig az marha nagy. Egyetemi könyvtárakban folyamat tömeg.
Én nem olvasok már papíron, de a könyvtárakat, amíg lesz papír alapú könyv, fent érdemes tartani. Nem csak a kölcsönzés miatt,de kutatómunkához is kellenek sok esetben, stb.

Kisebb városokban rendezvényhelyszínként is működnek (de a pécsiek is pl.), stb. Nem csak tudáskonzerv a könyvtár.

És még a sport népszerűsítésével sem lenne baj, mert fontos az is; csak mellette nem kéne az oktatást lezülleszteni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9413) Top cat válasza hcl (#9412) üzenetére


Top cat
őstag

" És még a sport népszerűsítésével sem lenne baj, mert fontos az is; csak mellette nem kéne az oktatást lezülleszteni. "

Már a rómaiak is tudták, hogy kenyér és cirkusz kell a népnek.

Az oktatással csak baj van. Az emberek elkezdenek gondolkodni és... ;]

(#9414) Diabolis válasza hcl (#9405) üzenetére


Diabolis
tag

Utóbbi. Hülyének nem volt hülye. Csak amikor azt látta, hogy igazából a tanároknak se nagyon van fogalma arról, hogy egy könyvtáros-informatkus mit csinál, ő is lazábban vette. És persze a felvételi pontszám sem volt magas. Büfé-szak volt.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9415) hcl válasza Diabolis (#9414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég gáz így csinálni oktatást :S
Meg a halál ment volna olyan szakra, ami nem érdekel.

@Top Cat : Aha :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9416) Gabibácsi válasza qnadam (#9406) üzenetére


Gabibácsi
tag

:)
Nekem sok évfolyamtársam végzett ott, láttam fura dolgokat :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9417) #80976640


#80976640
törölt tag

Problemaim eltorpulnek hozzatok, de eppen 600 km-re levo raspberryn kell hang kimenetre produkalni zenei streamet, de ugy hogy a raspberryben van 2 hangkartya, es a stream url se biztos hogy ez, meg hogy a jo kimenetre van dugva a hangszoro, de a fonok mar lassan pimposodo fejjel kerdezi, hogy *egy*ilyen*egyszeru*dolog*miert*tart*eddig.

:C

(#9418) hcl válasza #80976640 (#9417) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondd neki, hogy (ha ott van helyben), akkor oldja már meg :D

Az url-t még csak meg tudod nézni, hogy jó-e...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9419) Diabolis válasza #80976640 (#9417) üzenetére


Diabolis
tag

Én éppen ma "varázsoltam" hangot az egyik usernek.... Bedugtam a jack-dugót.... Úgy nézett rám mint valami istenre :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9420) Top cat válasza Diabolis (#9419) üzenetére


Top cat
őstag

Diabolisten és a Luser. ;]

Az ilyeneken csodálkozok, hogy hogyan találnak haza. :D

(#9421) Syl válasza Top cat (#9420) üzenetére


Syl
nagyúr

Waze-zel :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9422) Pötyi válasza Diabolis (#9419) üzenetére


Pötyi
őstag

Ááá, van ennél cifrább is: amikor van egy alaplapi hangkártya, MEG MÉG EGY hangkártya beszerelve. Na és az alaplapi mondjuk letilva BIOS/UEFI szinten. Ilyen esetben egy egységsugarú júzer rohadtul nem fogja tudni, hogy a gép seggében melyik zöldkarimás három és feles jack-dugóba dugja a hangfalát... Nem mesélném, ha nem futottam volna bele... "Dehát nézd, be van dugva, a hangfal bekapcsolva és mégse szól!"

Ugyanez hálókártyával, vagy VGA-val...

:DDD

QNX is cool!

(#9423) Diabolis válasza Pötyi (#9422) üzenetére


Diabolis
tag

Bocs, de ha valamiből kettőt látok, és az egyik nem működik, kipróbálom a másikat is. Alapvető logika :D

Top cat :
Szerinted egy ilyen el tud indítani egy wazet? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9424) Pötyi válasza Diabolis (#9423) üzenetére


Pötyi
őstag

Ki mondta, hogy látta mindkét kimenetet? Ő talált egyet, oda bedugta - és az nem működik. Esze ágában sem volt öt centivel odébb vetni a fényes tekintetét, hogy jé, ott is van egy!

:DDD

QNX is cool!

(#9425) jokeph válasza Pötyi (#9422) üzenetére


jokeph
nagyúr

:W
Ugyanez az user szerintem más téren is egységsugarú. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#9426) hcl válasza Pötyi (#9422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+ a monitor HDMI-n valamiért hangkimenetként is megjelenik, hiába nincs a monitorban hangszóró :D

@Diabolis : Alapvető logikaaa? :D Usernél? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9427) Top cat válasza Diabolis (#9423) üzenetére


Top cat
őstag

Kétlem. Syl írta nem én. :D

(#9428) Syl válasza Diabolis (#9423) üzenetére


Syl
nagyúr

Szűk környezetemben látottak alapján kijelenthetem, hogy a számítógépekhez nullát értő júzer is szépen elvan egy okostelefonnal. Fosbúkozik, fotót küldözget, navigál. Magam sem értem hogy teszik ezt, hisz ha a számítógép kiír valamit, akkor jajsegíccsévalamitkiírt... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9429) BiP válasza Syl (#9428) üzenetére


BiP
nagyúr

Ékes példája a helyzetnek a tavaszi digitális oktatás.
A nagyhangú digitális bennszülöttek, akik az anyatejjel együtt szívták magukba a fácsét, instát, tiktokot meg a többi szart, a retinájukba van égve a mobil kijelzője,
de a digitális oktatás során úgy kűzdöttek, mint disznó a jégen.

(#9430) koby11h válasza Syl (#9428) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyik ismerősöm gyermekének én mutattam meg szept. elején, hogy PC-n is van facebook, meg messenger. Komolyan meg volt döbbenve. PC-n ő csak a hülye Windowst és a Steam-et használta...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9431) Lenry válasza Pötyi (#9424) üzenetére


Lenry
félisten

egy ideje egy csomó VGA úgy van bedobozolva, hogy gyárilag kis műanyag fedőkkel le vannak dugózva a csatlakozók.
na én azokat gyűjtöm és minden alaplapi vak HDMI/DVI/D-Sub-ot dugózok le vele, mert a pályafutásom alatt még nem fordult elő olyan "majd én átrakom a gépet, ne fáradj vele", aminek ne az lett volna a vége, hogy "nincs kép a monitoromon, pedig mindent jól dugtam össze", aztán valahogy mindig a deaktivált alaplapiba sikerült kötni a monitort.

így viszont ha nem látja, nem próbálja beledugni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9432) KROK640 válasza Syl (#9421) üzenetére


KROK640
veterán

Kizárt, hogy az ilyen be tudja állítani ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9433) hcl válasza Syl (#9428) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mármint látszólag. Aztán ezek azok, akik minden képüket automatikusan küldik a fészre, meg össze-vissza ír mindenhova mindent, meg vírust szabadít az ismerőseire (ami azért komoly dolog), stb.
Meg amikor valami olyat kell csinálni, amihez már olvasni kell, akkor elakad.

@BiP : Nem hiszem, hogy voltak nagyhangú digitális bennszülöttek, ez egy idióta marketingkifejezés. Aki tud játszogatni a gépen, az teljesen lefagy olyan alkalmazásoktól, amiknél valamilyen célja is van a tevékenységnek, esetleg nem ad hoc módon működnek.
Ez az, hogy meg kéne tanulni használni a dolgokat, és senki nem hajlandó. Magától semmi nem működik, csak amit észrevétlenül megtanult az ember, azt már azt hiszi, hogy mindig tudta.

@koby11h : USA-ban pár éve teljesen megdöbbentek fiatalok, hogy van ingyen TV, egy darab dróttal.
Földfelszíni TV adás. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9434) Top cat válasza Lenry (#9431) üzenetére


Top cat
őstag

Nemrég havernak megcsináltam a régi gépét, hogy eladja.

Vitte a kliensnek, nem sokkal később hív, baj van. A BIOS-ig van kép utána meg kiír valamit és sehova tovább. A Full HD monitoromra volt beállítva, hirtelen arra tippeltem, hogy a régi ott lévőnek túl nagy ez. Mondtam neki hozd vissza majd átállítom.

Megcsináltam, visszavitte. Hív megint, ugyanaz a probléma. Újra idehozta a monitorral együtt. Összerakom működik. Visszaviszi, megint nem megy. :D

Na jó, majd holnap elmegyünk együtt, megnézem mi lehet a baj. Arra gondoltam talán a feszültség túl nagy ott és a tápegység letilt. Volt már ahol 230 helyett 290V volt. :Y
Vagy esetleg billentyű, egér zárlatos és ezért áll meg.

Elmegyünk, megmérem műszerrel, 230V, ez akkor rendben. Vittünk billentyűzetet egeret is.
Összerakom a konyhában, működik. Bevisszük a szobába ahol lesz a helye. Haver elkezdi összeszerelni. Mit látok? Az integrált videóra csavarozza a monitor kábelét. :W :DDD

Ilyent eddig még nem tapasztaltam, hogyha van külön VGA, az integrált akkor is ad képet a BIOS-ig.

(#9435) hcl válasza Top cat (#9434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is láttam már ilyet.
De hogy inkább cipelte 2x, mint egyszer olvasson :W

Ja! Melóhely.
Tizenpár éve technikusént egy gyárban, kint rohangálok a sorokon, mikoris egy nyomtató behalt. Beszaladtam az irodánkba, mert új cucc volt, a kézikönyve PDF-ben belső hálón. Kellett némi infó.
Bejön a nagyfőnökünk, hogy mit csinálok én bent, azonnal húzzak ki :D
Az nem zavarta, hogy a probléma megoldásához kellett PC... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9436) Top cat válasza hcl (#9435) üzenetére


Top cat
őstag

Angol szöveg volt. Nem érti. Eldarálta a telefonba fonetikusan úgy ahogy, de abból én sem értettem sokat. Itthon meg működött. :D

Eszembe nem jutott, hogy rossz helyre kötötte a monitort.

(#9437) hcl válasza Top cat (#9436) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lefényképezni... lebetűztetni... bármi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#9438) Top cat válasza hcl (#9437) üzenetére


Top cat
őstag

Majd legközelebb. :D

(#9439) hcl válasza Top cat (#9438) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Inkább elkerülni kell :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9440) F.E.K.. válasza hcl (#9437) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Erről a híres-hirhedt "explorer" eset ugrik be így hirtelen... :DD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9441) hcl válasza F.E.K.. (#9440) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9442) Syl válasza F.E.K.. (#9440) üzenetére


Syl
nagyúr

Expoler, mekkora sztori volt! :)) :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9443) BiP válasza Syl (#9442) üzenetére


BiP
nagyúr

Megmarad belsős poénnak vagy megosztjátok velünk is ?

(#9444) Diabolis válasza Lenry (#9431) üzenetére


Diabolis
tag

Bakker, mekkora ötlet!! Ezt lopom!!!
Hmm... Otthon vajon bejön a dolog?
- Drágám, kellene úgy 150.000ft
- Mire?
- Műanyag dugókra a benti gépekhez. De csak VGA-val együtt adják :D :D :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9445) Syl válasza BiP (#9443) üzenetére


Syl
nagyúr

Már nem emlékszem melyik topikban volt, de tucatnyi hsz-en át ment az expolerezés. A lényege, hogy valakinek az ismerősének a windows 7 gépe parancssorba bootolot, asztal és tálca nélkül. Javasolták neki, hogy írja be az explorer-t a parancssorba. Erre egy csomó alkalommal jött vissza screen capture, hogy hibákat dobál. Persze minden alkalommal rosszul volt beírva az explorer.
Látni kell ezt :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9446) E.Kaufmann válasza Syl (#9445) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem meg erről a beszélő Asus alaplapok jutottak eszembe, valahol volt is egy topik, hogy valami teljesen értelmetlen dolgot mondott a "csaj "indításnál, és a gazdi attól félt, hogy vírusos a BIOS.
Valamint egy másik topikban azon poénkodtak, hogy tipikus nő, mert processzorhiba vagy hiányzó processzor esetén is dumált ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9447) F.E.K.. válasza BiP (#9443) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Tessék: [link] :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9448) hcl válasza Syl (#9445) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOOOOLLL :D

@Syl : Az mekkora lehet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9449) DJGABI válasza F.E.K.. (#9447) üzenetére


DJGABI
addikt

édes istenem :DDD :DDD
:C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#9450) Gabibácsi válasza F.E.K.. (#9447) üzenetére


Gabibácsi
tag

Erről Zuzu Petas jutott eszembe

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.