Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) n@p@lm válasza Lenry (#10148) üzenetére


n@p@lm
őstag

Persze, a dolog egyértelműen csak jelképes.

(#10152) Lenry válasza n@p@lm (#10149) üzenetére


Lenry
félisten

a bartel az más.
én sem kérek soha pénzt a sógorom gépeinek javításáért mert ő meg autószerelőként nem kér munkadíjat a kocsim javításáért és ez mindkettőnknek jó.

sajnos sokan viszont úgy vannak vele, hogy "az az 5 kattintás nem munka, azért én nem fizetek", az ilyet kell nagyon rövid úton leépíteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10153) hcl válasza Lenry (#10152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg van pár haver, akinek simán. Nagyon kevés.
De amikor úgy hívtam fel, hogy "szekrééény"
akkor csak annyit mondott, hogy "óbazmeg", és jött cipelni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10154) Zolás


Zolás
addikt


Vajon miért nincs net? Pedig nem tűnik úgy, hogy megtört a kábel...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10155) hcl válasza Zolás (#10154) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De milyen szép lett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10156) Syl válasza hcl (#10155) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, azért annyira nem. Lepattogott róla a festék :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10157) hcl válasza Syl (#10156) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hibásan kezelték! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10158) gabyka


gabyka
aktív tag

Hiányzik az alapozó...

(#10159) bambano válasza Lenry (#10152) üzenetére


bambano
titán

az autószerelős topicban megtaláljuk a sógorod véleményét a témáról? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10160) Zolás válasza Syl (#10156) üzenetére


Zolás
addikt

Abból, hogy le van vakarva róla a festék, gondolom bedugták a csatlakozóba. Már csak az a kérdés, hogy a dugalj esetleg tönkrement-e tőle, vagy sem.
Netes kép, de annyira megtetszett, remélem nem baj, hogy beraktam. Szeretem olvasgatni az agymenéseket, ilyenkor jövök rá, hogy nem csak az én munkámban (áruszállítás) vannak idióták, akik vezetik a céget.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10161) Lenry válasza Zolás (#10160) üzenetére


Lenry
félisten

Tönkre nem megy, de amikor legutóbb ugyanígy jártam, akkor gyorsabbnak láttam levágni a dugót és újat feltenni, minthogy kikapargassam a festéket a régiből

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10162) Lenry válasza bambano (#10159) üzenetére


Lenry
félisten

Nem hiszem, de konkrétan megbeszéltük ezt anno, szóval nem csak én gondolom így :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10163) bambano válasza Lenry (#10162) üzenetére


bambano
titán

és amikor ezt konkrétan megbeszéltétek, akkor tudta, hogy jelentős formatervezői erényeid is vannak az autóiparból? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10164) KROK640 válasza n@p@lm (#10149) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem a víz-gáz szerelőmnél van ilyen : van három laptopja (kettő gyereknek való kis gép, ami rendszeresen el van állítva, minden szirszar feltelepítve lelassítva mondjuk amúgy sem komoly hardverek ezek, plusz neki egy pár éves normál laptop) amit időnként karbantartok. És mennyiért? Pont annyiért, amennyibe nekem került pl legutóbb is, mikor fűtésbekapcsolás után nem indult a kazán, vagy a bojler adta meg magát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10165) jokeph válasza KROK640 (#10164) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezek a jó "bizniszek". :K :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#10166) tope válasza jokeph (#10165) üzenetére


tope
addikt

Így van, ha kölcsönös a "biznisz"

(#10167) Diabolis válasza KROK640 (#10164) üzenetére


Diabolis
tag

Én az autószerelőmmel vagyok így. Néha cseszek valamit a laptopján amin az opeles progi fut, ő pedig néha ránéz az astrára. Mondjuk múlt hétfő reggel azonnal jött, amikor fel kellett kötni a középső dobot miután valami féreg levágta a katalizátort.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10168) hcl válasza Diabolis (#10167) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az annyira fasza, nem tudom, mikori Astra, de a 20 éves F alól is simán kilopják...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10169) koby11h válasza hcl (#10168) üzenetére


koby11h
aktív tag

Sajnos darab-darab, sokszor nem is eladásra megy hanem hulladék kereskedőknek.
Aránytalan a mekkora kárt okoz és mennyit keres vele dolog...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10170) hcl válasza koby11h (#10169) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A platinát hasznosítják belőle, az tudott, de akkor is gáz :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#10171) E.Kaufmann válasza hcl (#10168) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyen megérdemelné, hogy az ő valamelyik "alkatrészét" is kilopják belőle/róla álmában. :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10172) Top cat válasza hcl (#10170) üzenetére


Top cat
őstag

Az a legolcsóbb benne. A palládium, ródium sokkal drágább.

A kezét kéne levágni az ilyeneknek, mind a kettőt. :(((

(#10173) hcl válasza E.Kaufmann (#10171) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vese :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10174) KROK640 válasza E.Kaufmann (#10171) üzenetére


KROK640
veterán

A gerincét már kilopták :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10175) Diabolis válasza hcl (#10168) üzenetére


Diabolis
tag

21 éves G. Ráadásul a szemem fénye, családi örökség, első szerelmem, 15 év vágyam tárgya, stb stb stb. Ha az asszony választás elé állítana, hogy a kocsi vagy ő, csak annyit hallana, amikor a sarkon kettesben kipörög a kerék az x16xel alatt :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10176) BiP válasza Diabolis (#10175) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
ha ez igaz lenne, nem tudom, rólad mond-e többet, vagy az asszony értékéről :)

(#10177) hcl válasza Diabolis (#10175) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bazz, egy G Astra, ami öregebb az én F-emnél :D
Mondjuk én nem szeretem, csak rendben tartom, mert még mindig inkább ez a szedált izé, mint a macera, amit egy autóeladás - vásárlás jelent :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10178) Diabolis


Diabolis
tag

Szop***uk magunkat karácsonyi kiadás:

Gyermek kapott egy tabletet. Mert az neki jó. Szépen le is teszteltem, működik. Úgy alakult, hogy gyerkőc most anyós ideiglenesen üres szobájában alszik, nem velünk, de odáig nem dzsavel el a wifi, mint kiderült. Semmi gond, a hatalmas kajálás után szétrángattuk az összes kábelt amin megy a net, és átraktam a routert, egy fallal arrébb.
Ha már ebbe a topicba írom, sejthetitek, hogy a szívás most jön: net ugyanis nem volt. Ja, wifi sem. Na, asztali gép elé, *.*.*.254 cím beüt, jelszó, pass beír.... És a router közli, hogy ő bizony visszautasítja a kapcsolatot. Mivan?????? Ezt most tényleg, szenteste, bezabálva, három miliméterre a kajakómától?
Nézem a routert, koax benne, utp benne. Oké. Újraindít, egyszer, kétszer, háromszor, semmi. Router bekapcs, de net nincs, asztali nem lép be. Viszont a telefonról be tudtam jutni a menübe. Láttam én már pár dolgot, de ez új volt. Szolgáltató felhív, asszony mondja nekik mivan, hát ők nem látnak semmi különöset, de újraindítják. Kimegyek, rágyújtok, visszamegyek, semmi. 220volt kihúz, kimegyek, rágyújtok, visszadugom, semmi. Koax kihúz, visszadug, rágyújt, semmi.
Vakarom a fejem, persze zabálás után be voltam lassulva, ennek okán kentem egy kis gyümölcskenyeret nutellával, és vagy fél rúd bejglivel, merthát kell a cukor a gondolkodáshoz. Itt az asszony már pedzegette, hogy csak azért nem csinálom meg, hogy zabálhassak tovább, valamilyen hülye indokkal. Gyerek röhög, de sunnyogva. Nézem furán, és egyszer csak fény gyúlt az agyamban:
- Kisfiam... Ugye a koax másik végét nem tekerted ki?
- Háááát, nem kellett volna?
Itt jeleztem fioman a magzatnak, hgoy 13 éves lévén itt az ideje az első atyai pofonnak, ha nem tűnik el a szemem elől kvantumnyi századmásodpercen belül.... Az asszony két napig röhögött :D
Ami viszont azóta sem hagy nyugodni:
1: Az asztali gépem azóta sem jut be a routerbe.
2: A szolgáltató mit indított újra? :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10179) Diabolis válasza BiP (#10176) üzenetére


Diabolis
tag

Poén, ne aggódj. De tény, hogy rettentően szeretem ezt az autót, viszont hálisten az asszony is így van vele.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10180) Lenry válasza hcl (#10177) üzenetére


Lenry
félisten

2002-ig gyártották az F Astrát, 1998-tól párhuzamosan az új generációval

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10181) hcl válasza Lenry (#10180) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De azért ritka a korábbi G is :D Tudom, hogy addig készült, de a G indulása után már lengyelek az F-ek.

@Diabolis : LOL, szerintem a szolgáltató agentje csak rányomott egy gombra, ami kiküldte a rebootot a gateway-edre.

Privát módban nézted a bejutást? Bármi másról be lehet lépni?
SSH, Telnet?

Mutogatni való hater díszpinty

(#10182) BiP válasza Diabolis (#10179) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, azért fogalmaztam én is feltételes módban.
Nekünk egy 25éves fapados masina van, imádtuk, mert elnyűhetetlen, (Daewoo Racer, gyakorlatilag Kadett klón) de amióta vettünk egy "új" kocsit, a kényelem győzött.

Hálószívásra:
tegnap anyóséknál voltunk, vettünk nekik egy új routert karácsonyra. 5Mbites netjük van, 2 éve nyüsöljük őket, hogy váltsanak Digire, mert gyorsabb is és közben olcsóbb is, de nem. (pedig invitel, azaz most már "házon belül" lenne a digi) makacsok.
Mindegy, vettünk nekik routert, hajtva őket, hogy az új nethez jó lesz.
Belövök mindent, tök ugyanazok a beállítások, hogy ne kelljen a klienseken semmit se állítani. Laptop kábelen csatlakozik, csatlakoznak maguktól a mobilok, látom a router felületén megjelenni az eszközöket, stb. Másik szobában van egy desktop gép wifi kártyával (win8.1), és mivel ez a "fő" gépük, ez a legfontosabb. Persze nem csatlakozik, nem azonosított hálózat. Miazanyám?
Nyilvánosként lőtte be magának, és néha egy pillanatra mintha lett volna valami, de valamiért mindig "korlátozott"ként mutatta a kapcsolatot, és nem volt net. A szokásos körök. restart, driver újrarak, ismert hálózatokat kipucoltam, stb. semmi.
Levettem a jelszót is, hátha a kártya nem bírja a WEP2-t, de csak nem akarja.
Após mondja, hagyjam, rakjam vissza a régi routert (linksys wrt54gl), ne foglalkozzak vele.(oké, a régi is elég ehhez a fos nethez, de nem ezért hoztunk újat) Nekem aztán mondhatja, bennem volt már az ideg, hogy mi a szar.
Oké, visszaraktam a régit, azzal megy.
Kajáltunk közben, de csak nem hagyott nyugodni, megpróbálom még egyszer. Visszadugtam az új routert, megy.
a jóbüdös, mitől. Mindegy, örülünk Vincent.
Visszarakom az SSID jelszót, megint nem megy. 'nyád. restart, router restart. Most meg megy jelszóval is, ahogy elsőre kellett volna. "Ki érti ezt, én nem".

(#10183) hcl válasza BiP (#10182) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valami cache-ben ragad ilyenkor, szerintem. Egy időután én már az eszközt szoktam kirúgni Windowson, driver törlésével.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10184) Diabolis válasza hcl (#10181) üzenetére


Diabolis
tag

Nézegette a tököm, most otthon is a családolás van (kéthetenti kétnapos apuka vagyok), egyenlőre az Aranyások c. kártyajáték jobban érdekel mint a router :D Az asztali gépen is van net, csak a router nem enged be. Ergo van net. Filmezni tudunk. Most nem érdekel a többi, pedig agyfaszt szoktam kapni ha nincs otthon rendben a technika.Első héten szabin leszek, majd akkor úgy is megy vissza a router a helyére, megnézem a bites részt is.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10185) hcl válasza Diabolis (#10184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:DDD
Csak addig be ne sz*jon, mert akkor lesz nagy gáz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10186) bambano válasza Diabolis (#10175) üzenetére


bambano
titán

vegyél rá újabb gumit :P

egyébként az enyém is 21.5 éves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10187) Moleman válasza bambano (#10186) üzenetére


Moleman
addikt

Az veszélyes. Mióta Pilot Sport 4 a nyárim, féltem a féltengelyeket. :DDD Az azt megelőző 7 évben kizárólag öreg eco gumijaim voltak, megszoktam, hogy nincs tapadás. :D

(#10188) BiP válasza hcl (#10183) üzenetére


BiP
nagyúr

Valószínű. Furcsa, mert a többi eszközt (4telefon,1 gép) nem zavarta. Végülis megoldódott, csak bosszantott, hogy nem tudtam egyértelműen, hogy miért nem ment elsőre, és mitől gyógyult meg.

(#10189) hcl válasza BiP (#10188) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az engem is szokott. Ha a hibát megtaláltad, kijavítottad, akkor az megjavult. Ha magától javult meg, akkor bármikor újra jöhet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#10190) KROK640


KROK640
veterán

Na, hát ismét szolgáltatok anyagot a topicba, bár ez most nem várt fordulattal fog szolgálni a végén.

Karácsony másodnapján meglátogattam Zoltánt, meglepően könnyen szabadultam, ráadásul még némi (amúgy pocsék) bort is belém diktált. Ezután biztos voltam benne, hogy valami szívás még várni fog két ünnep között, ha hívnak bárhová is gépet bütykölni.

Nem is kellett sokáig várjak, tegnap csörög a telefon, egy pár hívott, akikről már megjegyeztem, hogy nem szeretnek fizetni. Igen-t mondtam, mert kiváncsi voltam, meg ki tudja, hátha megtömnek sütivel.
Nos egy laptopot kellett újra telepítsek (valami régi 2nd gen I3-as 4GB RAM, 500GB HDD) a gép olyan lassú, hogy aggódom, hogy ott érem el a nyugdíj korhatárt mellette, nosza rakjuk újra. Megemlítem, hogy SSD kellene bele, áh nem költenek erre, majd jövőre vesznek másikat, meg amúgyis csak netezni meg játszogatni van (WTF? fejjel nézek a játszogatós részre).
Win7 feltol (közben kellemes bájcsevely, de nem kínáltak semmivel, se süti, se innivaló, se semmi), jajj még akkor office is kell, ez is kell, az is kell, amaz is kell, állítsam már be, ha itt vagyok már nézzem már meg... stb.

Mikor végeztem már tényleg, akkor ment a beszélgetés mindenféléről, a nonverbálisan az ajtó felé terelés közben, (ismerem ezt a fajtát addig mondja míg egy óvatlan pillanatban kitessékel, ajtót zár és mehetsz haza fizetés nélkül).
Egyszercsak megálltam, rámutattam a gépre és elképesztő lazán annyit mondtam : jajj ez meg meg nehéz ügy volt, de semmi baj...
komolyra fordított hangon, mélyen a szemébe nézve végre bejátszhattam egy (filmes) klasszikust : Egyszer majd kérünk magától valamit, úgysem felejtem el... tudja a nemzetközi helyzet egyre fokozódik...
Ebben a pillanatban kissé elhalt hangon : jajj inkább rendezné most azonnal, mennyit kérek? 3 vagy legyen inkább 4 ezer? (közben látom 2db ezrese van meg vagy két 5 ezres) mondom neki adja ide az 5 ezrest, szívesen felváltom... (átadja) ... mikor majd szükségem lesz rá, addig ígyis jó. :) Köszi, köszi, utólag is boldog karácsonyt, boldog újévet, jóéjszakát. És olyan sebességgel tűztem el, amilyen gyorsan csak tudtam.

Van egy olyan sandám, hogy soha de soha többet nem fognak keresni, hogy telepítsem újra a gépet.
Nem gondoltam volna, hogy ez így működni fog, néha a hirtelen ötletek a legjobbak. De nem sajnálom kicsit sem, ígyis ott ültem neki több mint 2 órát 5 ezerért...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10191) pn4hvq válasza KROK640 (#10190) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"már megjegyeztem, hogy nem szeretnek fizetni. Igen-t mondtam"

Vadász, vadász... :)

(#10192) domerator válasza KROK640 (#10190) üzenetére


domerator
veterán

"adja ide az 5 ezrest, szívesen felváltom... (átadja) ... mikor majd szükségem lesz rá, addig ígyis jó."

Ezen besírtam... :DDD :DD :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#10193) hcl válasza KROK640 (#10190) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"adja ide az 5 ezrest, szívesen felváltom... (átadja) ... mikor majd szükségem lesz rá"
:D :D :D :D :D :D :D :D Ezdeszemét :D

@pn4vhq : Nem szeretnek. Nem nem szoktak :D Én se szeretek fizetni, de szoktam... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10194) BiP válasza KROK640 (#10190) üzenetére


BiP
nagyúr

"mondom neki adja ide az 5 ezrest, szívesen felváltom... (átadja) ... mikor majd szükségem lesz rá, addig ígyis jó. :)"
Nice move. :C :R
Magam elé képzeltem, ahogy néz ki a fejéből, és próbálja megfejteni, hogy akkor itt most mi is történt.

Ahogy látom, itt mindenki csóró és egymáson megy az élősködés, így aztán ilyen trükkös húzásokkal kell kicsalni a jogos fizetséget.
Vadász létetre ( ;] ) ez okos húzás volt. Már-már aljas :)
Azért nem teltek el nyomtalanul a Zoltánnal töltött évek :)

[ Szerkesztve ]

(#10195) F.E.K.. válasza KROK640 (#10190) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Achievement unlocked : Get the money!

You are leveled up! :C

Szép volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#10196) Kisgépkezelő válasza F.E.K.. (#10195) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

(#10197) KROK640 válasza BiP (#10194) üzenetére


KROK640
veterán

Hát köszi neked is és mindenkinek. Hirtelen ötlet volt, és pont olyan szintű g*ciség ami oda való volt, higyjétek el.
Hát lefagyott konkrétan. :D

Ami Zoltánt illeti 31-én megyek hozzá, HDD cserére és teljes újratelepítésre, persze barátnőmmel, mert egyúttal némi közös korai szilveszter este is együtt lesz velük. Úgy érzem, ott is akad majd érdekesség.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10198) KROK640


KROK640
veterán

Ma kellett csináljak egy gépet, egy eddig ismeretlennek.
Itt is újratelepítés volt a téma, kedvesek voltak, jó volt minden, mesélt az apuka a családról (két kicsi gyerek stb).
Mikor végeztem, akkor mondom, hogy úgy mégse ingyen gondoltam és potom 3-4 ezeret kérnék. (megjegyzem itt szűk 1,5 óra alatt végeztem)
Erre jött a szöveg, hogy jajj már este van, az eső is esik, nincs ennyi pénz KPban, bank automatához kéne menni, majd elmegy, valamikor jövőre bedobja.
Mondtam, hogy még úgysem mesélted el a kisebbik gyerek úszókarrierjét, meghallgatom míg együtt elmegyünk az automatához. Ma ki lettem fizetve.

Na, de holnap megyek Zoltánhoz, winyó beszerelés, telepítés :P majd mesélek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10199) Lenry válasza KROK640 (#10198) üzenetére


Lenry
félisten

Fejlődsz :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10200) BiP válasza KROK640 (#10198) üzenetére


BiP
nagyúr

Már ezért járna a kalapemelés: "ki lettem fizetve.",
de így, hogy "Ma ki lettem fizetve.", főleg.
Jól felszívtad magad :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.