Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) Diabolis válasza Syl (#10698) üzenetére


Diabolis
tag

Detto. Én simán várok egy fél évet mielőtt oltatom magam. Itt a fél cég lebetegedett, előtte naponta mászkáltak be hozzám, nekem semmi bajom (pedig napi szinten durván leterhelem a szervezetem, éjszakai nemalvások, hajnalig meló, rendszertelen evés, vitamint az asszonynál láttam utoljára, stb). Sőt, nem egy olyan házaspárt ismerek, ahol az egyik majd' meghalt, a másiknak semmi baja... Erre toljak egy olyan cuccot, amit pár hónap alatt fejlesztettek/teszteltek. De mindegy, ez már nagyon offtopic.

Mai gyönyör:
User: - Nem tudok belépni! Semmi nem jó ezen a szaron!!!
Én: - Oké, megyek.
Irodába belépve, majd azonnal kilépve:
Én: - Először szellőztess ki, mert olyan kocsmaszag van, hogy én is pozitívat fújok holnap reggel!
User: - Azt mondod ittam?
Én: - Nem b+, azt mondom vedeltél, ezért nem tudsz egy jelszót sem beírni. Nopáááá.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10702) hcl válasza Syl (#10698) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nézd meg a technológiákat, meg hogy mit kapsz. Nyilván mennek a tesztek párhuzamosan, de ez nem egy nátha, hanem az egész világ megsínyli, ha nincs oltás.

@Diabolis : Én majd akkor, ha világos lesz, hogy regisztráció nélkül is megy-e, meg ha már nem tolonganak a tömegek.

User meg LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10703) BiP válasza Diabolis (#10701) üzenetére


BiP
nagyúr

mire mi sorra kerülünk (a sor végén, egyéb kategória), meglesz a fél év, no para :)
Nem akarom elvinni a topikot, szóval utolsó komment: mérlegelni kell. Az oltás kockázatait kell az egyik serpenyőbe tenni, a másikba meg az oltás elmaradásának kockázatait. És mindenki el tudja dönteni.
(mondjuk ez is egy olyan téma, hogy a közösségi érdek magasabb szintű, és emiatt legalább nyomatni és ösztönözni kéne a kisebb kockázattal járó megoldást - jelen esetben az oltás - de ebben is elég tesze-tosza és kusza a kommunikáció, meg listázás, nem csoda, ha sok ember bizonytalan. A krumplival megvezethető réteget meg vagy jó irányba terelni, vagy fixen dönteni helyettük, önálló átgondolt döntésre képtelenek - ahogy itt a topikban már többször felmerült.)

[ Szerkesztve ]

(#10704) Syl válasza BiP (#10700) üzenetére


Syl
nagyúr

> adtak már választ az orvosok, (számomra hihetőt)

Ismerősöm kutató, a vírus gyógyítását (tehát nem a védőoltást) kutatják. Vele beszéltem, számomra hihető és elfogadható magyarázatot adott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10705) GEIL válasza Syl (#10704) üzenetére


GEIL
addikt

:F

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#10706) shteer válasza Syl (#10698) üzenetére


shteer
titán

ékekig tarta a normál menetrendű engedélyeztetése főleg a bürokrácia miatt (ezt itt most felgyorsították) - ez idő alatt van lehetőség tovább tesztelni, de igazából sok indok nincs egy modern mRNS vakcina évekig tartó tesztelésére

..szerintem jónak tűnik

(#10707) Pötyi válasza Syl (#10704) üzenetére


Pötyi
őstag

Várjuk, hogy közreadd nekünk is!

QNX is cool!

(#10708) E.Kaufmann válasza BiP (#10697) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én akkor jelentkeztem oltásra, mikor már valamennyire tudni lehetett, hogy ficert hoztak, nem ruszkit...
...bár mire sorra kerülök, lehet örülök az üzbég oltásnak is, ha jut ;] ...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10709) vince válasza E.Kaufmann (#10708) üzenetére


vince
őstag

Most meg azt lehet tudni, hogy a hanyatló nyugat ópiu... oltóanyagából nincs elég, jön a kínai vakcina. Nem vagyok oltásellenes (sőt!), de azért megvárnám a klinikai tesztek végét, mielőtt beadatom magamnak...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10710) hcl válasza vince (#10709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meg ha veszed a működési módját... az mRNS-sel nem legyengített vírust kapsz, csak a tüskefehérje darabjait. Ezen mondjuk sok hibalehetőség nincs, kipróbált technológia. A legyengített vírusos is mondjuk, de azért ott mégiscsak beadod a konkrét kórokozót.

A kínaiakkal, oroszokkal inkább az egyébkénti hozzáállásuk a baj. Teljesen megszokott, hogy amikor az oroszok bejelentenek egy haditechnikai fejlesztést, annak a fele kamu, kínaiak dettó, stb. Járvány elején is letagadták a kínaiak, hogy bármi gáz lenne...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10711) BiP


BiP
nagyúr

Na igen. Mindegyiknek más a mechanizmusa, és a Pfizer/Moderna nem (csak) azért jó, mert nyugati (ami talán az alkalmazott protokollok és hozzáállás miatt fontos, nem azért, mert nyugatmajmolók vagyunk), hanem kvázi veszélytelen a működési módja.
És se a ruszkikban, sem a kínaiakban nem bízom én sem. Máshogy is működnek azok az oltások, (annyira nem mentem bele), meg valamelyik kínairól (nem biztos, hogy az, ami jönne) is azt olvastam, hogy kb.50% körüli eredményt hozott csak.

szerk: na, az jó.
A legyengített vírusosban meg mindig ott a kockázat.
Pl. magamnak nem lenne gond, idős szüleimnek azt már nem adnám be. Mi van, ha azzal se bír megbírkózni. És mondjuk enyhe tünetei lesznek, de szövődménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#10712) hcl válasza BiP (#10711) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elvileg a biztonságosabb kínait veszik.
A legyengített vírusos nem gáz, csak az tényleg hosszabb tesztelést igényelne szerintem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10713) shteer válasza vince (#10709) üzenetére


shteer
titán

Amit az EU jóváhagy, egyelőre nem lehet mással, szerintem a kínai-orosz nem kap engedélyt

..szerintem jónak tűnik

(#10714) koby11h válasza hcl (#10712) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meg sosem tudhatod milyen backdoor van a kínaiban vagy az oroszban :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#10715) shteer válasza koby11h (#10714) üzenetére


shteer
titán

meg az 5G chip :D

..szerintem jónak tűnik

(#10716) szebe válasza shteer (#10715) üzenetére


szebe
őstag

Ha az oroszhoz adnak egy aktatáskát is, akkor lehet gyanakodni :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#10717) BiP válasza koby11h (#10714) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
ja, aztán az asztalon heverő huawei telefon meg továbbítja a begyűjtött adatokat.

De amúgy bennem az a kétség mindig, hogy ha egy nyugati cuccal történik valami, akkor mégiscsak fordulhatsz valakihez. Ha egy orosz/kínai cucctól leszel beteg, hal meg valakid, mégis milyen jogorvoslati lehetőséged van a kb. semmin kívül?
Tudom, ez is csak félelem, feltételezés, de azért ott a világ annak a felén az élet értéke nem sok ma sem. Szimplán nem bízom bennük. És az oltás részben bizalmi kérdés is, pont mert nincsenek hosszútávú tapasztalatok, tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#10718) hcl válasza koby11h (#10714) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jaja, gyanús, hogy a Huawei gyártja, mi? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10719) Grg válasza BiP (#10711) üzenetére


Grg
tag

Nem tudom, én a hetvenes években születtem, és akkoriban csak orosz oltás volt, mégis élek, bajom nem lett tőlük annó :)

(#10720) hcl válasza Grg (#10719) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meg mindenki megapta a bárányhimlő, stb. gyerekkorában, persze, nyilván nem fognak zombit csinálni belőled az oltással, de most már lehet választani :P

Mutogatni való hater díszpinty

(#10721) gban válasza Grg (#10719) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem, mi nem orosz, mi a hősi Szovjetunió oltásait kaptuk.
Amit előttünk már sok generáción kipróbáltak.
De ez egyáltalán nem állásfoglalás a mai vakcinák mellett vagy ellen, csupán ténymegállapítás.

Postázást nem vállalok.

(#10722) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A user, akinek újdonság a Save, és a Save As... közötti különbség.
De hát az egy speciális program (valami scannelős cucc).
Na jó, de Save / Save as egy 30-35 éves elv...
:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10723) qqcqqc válasza Grg (#10719) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez egy tévhit, ami most mémként terjed. Nyugat-európai és magyar gyártmányú oltóanyagokat használtak már a hetvenes évek eleje óta jellemzően. Ezért nem tudtunk megtanulni rendesen pa ruszki. :)

(#10724) Pötyi válasza hcl (#10722) üzenetére


Pötyi
őstag

Lehet, hogy nem beszél angolul?

:DDD

QNX is cool!

(#10725) Diabolis válasza hcl (#10722) üzenetére


Diabolis
tag

NE szokasd rá őket a Save As-ra... Láttam már telibszott asztalt (oké, még 1024-es felbontásban, közepes ikonokkal) ugyanazzal a táblázattal... Egy hét alatt!!!
Bár a komment írása közben elgondolkodtam, hogy mivel tudod kiváltani. De ha például egy heti jelentést kell megírni, akkor sajna semmivel.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#10726) gban válasza Pötyi (#10724) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ilyen alapon a 'mentés másként' még jobban megzavarja mert ő a .doc-ot .doc-nak akarja menteni nem .jpg-nek, így az tuti nem az a menüpont amit ő keres...

Postázást nem vállalok.

(#10727) hcl válasza Pötyi (#10724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy nem, de persze követelmény az angol.

@Diabolis : Ott kellett, mert vagy PDF vagy TIFF-ként kell mentenie a cumót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10728) Pötyi válasza gban (#10726) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát, még ebben sem lehetünk biztosak - ha a fájlkezelő beállításainál ki van kapcsolva a kiterjesztés mutatása...

:DDD

De mondjuk lassan tényleg agyfaszt kapok a sok - mondjuk ki - életképtelen felhasználótól! Ezeknek tényleg nem volt számtek órájuk általánosban, vagy középsuliban? Vagy életében először 30 évesen látott először szövegszerkesztő-programot?!? Vagy a '90 után születetteknek tilos logikusan gondolkodni?

QNX is cool!

(#10729) hcl válasza Pötyi (#10728) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

És fel vannak háborodva, hogy 20 éve létező fogalmakat feltételezek, hogy ismer... Ezeket ugyanúgy nem tudja a 25, mint az 50 éves :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10730) bambano válasza hcl (#10729) üzenetére


bambano
titán

te hány fogalmat ismertél középső csoportos ovis korodban? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10731) hcl válasza bambano (#10730) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem sokat... de némelyik több ideje használ PC-t, mint amennyi ideig felnő egy ember :D És én azóta tanultam újakat, ezek meg 20 év alatt nem láttak még olyat, hogy a Start menüből elindítasz egy programot, mikor van, amelyik annyi ideje PC-vel dolgozik?

Másik ilyen csoda az előbb, amikor Skype képernyőmegosztás, kérek controlt, nem ad. Mondom adj má', mert úgy tudok segíteni, fent. (Feljön neki a sárga sáv, de nem kattint rá.)
Mondom fent. Nyomogatja a sáv jobb szélét, miközben baloldalt ki van írva, hogy "Gipsz jakab - Give Control? YES NO )
Majd rááll a Yes-re, de nem nyom rá.
Mondom kattints rááá
És akkor végre rákattint, és meg tudom oldani a baját.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10732) Rimuru válasza hcl (#10731) üzenetére


Rimuru
veterán

de némelyik több ideje használ PC-t, mint amennyi ideig felnő egy ember - Az ilyenekben az a legjobb hogy vannak koztuk akik olyan (jo) tablazatokat kepeset osszerakni amit meg programfejlesztok is megirigyelhetnenek*. O nem PC-t hasznal (es tanult meg) hanem tablazatkezelot. :))

*Amugy ma mar makrok nelkul is turing teljes az excel

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#10733) Lenry válasza Rimuru (#10732) üzenetére


Lenry
félisten

akkor Turing megbukna az ezres elválasztó felismerésén. legalábbis a mai kalandom alapján.

jön a CSV, vannak benne számok, némelyik legalább négy számjegyű, ezért a CSV-t készító algoritmust készítő programozó úgy gondolta, hogy rendes helyesíróként szóközökkel elválasztja hármasával a számjegyeket.
na ezt próbáld elmagyarázni az Excelnek, hogy akkor a 4 200 az négyezer-kétszázat jelent és nem plaintextként egy négyest meg egy szóközt követően egy kettest és két nullát.

nem tudod neki elmagyarázni. megadod, hogy a szóköz nem mezőelválasztó. bepipálod, hogy a szóköz ezreselválasztó. ráböksz az importra és hogyan fogja behúzni?
bingó! '4 200
mentségére szóljon, hogy a LibreOffice Calc pont ugyanilyen hülye.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10734) gban válasza Lenry (#10733) üzenetére


gban
Közösségépítő

Veszett egyszerű, az adott oszlopon nyomsz egy replace space to semmit :DDD

Postázást nem vállalok.

(#10735) hcl válasza Rimuru (#10732) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A franc tudja, de ha arra képes, akkor amin fut, annak a megtanulására miért nem? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#10736) Lenry válasza gban (#10734) üzenetére


Lenry
félisten

ő meg cserébe azt mondja, hogy nem volt találat.
amit rohadtul nem értek, mert arra is gondoltam, hogy ez a szóköz nem az a szóköz, pedig de, úgyhogy fogalmam sincs.
mindegy, végül egy kolléga írt rá egy toolt, ami ugyanezt csinálja, hogy kiveszi a szóközt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10737) gban válasza Lenry (#10736) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha nem lenne tool, kimásolni notepad++ -ba, ott space kiszed, visszamásol
Vagy excelben formázás módosít, és úgy cserél, hátha...

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#10738) Lenry válasza gban (#10737) üzenetére


Lenry
félisten

kellett az egy gombos tool, mert erre volt a legkönnyebb megtanítani a könyvelő kollégát, akitől az egész probléma eredt :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10739) bambano válasza Lenry (#10736) üzenetére


bambano
titán

úgy érted, hogy megtalálta a sed-et? :)
egyébként miért nem íratjátok át a csv-t generáló programot?

mondjuk az is vicces, hogy a csv az nem csv, hanem ssv...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10740) Lenry válasza bambano (#10739) üzenetére


Lenry
félisten

mert kevés ráhatásunk van arra a böhöm multira, amelyik ebben adja a pénzügyi jelentéseinket.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10741) BiP válasza Lenry (#10736) üzenetére


BiP
nagyúr

Ugye van az ascii 32-es szóköz, de a 255-ös üres karakter is annak néz ki. (de replace szóköz-re értelemszerűen nem ad találatot)
De ha megoldottátok könnyen (1gombosra), akkor problem solved.

#10739 bambano : ez még ettől csv (vagy legalábbis nem tudjuk, mivel választja el a mezőket). mert nem a mezőket választja el szóközzel (már ha az ssv alatt space separated values-t gondolsz), hanem a mezőn belül használja thousand separatornak.

[ Szerkesztve ]

(#10742) bambano válasza BiP (#10741) üzenetére


bambano
titán

helyesen: semicolon separated values.
merthogy pontosvesszővel szokták elválasztani a csv-t, ahelyett, hogy a szabványos vesszővel választanák el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10743) hcl válasza BiP (#10741) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Whitespace rulez!

Mutogatni való hater díszpinty

(#10744) DJGABI válasza Lenry (#10733) üzenetére


DJGABI
addikt

Libreoffice-ról ugrott be: héten volt egy gép benn nálunk. Szokásos mutyi: otthoni laptop, lassú, csináljunk vele valamit. Volt rajt valami 2 víruskergető, 3 malware eltávolító, meg 3.2-es OpenOffice. És elvileg szakmabeli (bár már egy ideje nem ájtíban ügyködő) volt a kolléga aki behozta.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10745) Lenry válasza DJGABI (#10744) üzenetére


Lenry
félisten

3.2-os OOo? az még csak 11 éves.
mondd, hogy mindez XP-n futott... :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10746) hcl válasza Lenry (#10745) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Munkahelyi titkos retro klubok!!! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#10747) BiP válasza bambano (#10742) üzenetére


BiP
nagyúr

ja, igen. jogos.
Bár kaptam én már vesszős csv-t. De a leggyakoribb nálunk is a semicolon. "biztonságosabb".

(#10748) DJGABI válasza Lenry (#10745) üzenetére


DJGABI
addikt

W7 vagy 10 volt, nem rémlik már, kolléga intézte. Ja, mi is azon röhögtünk, 1 hónap múlva 11 éves a verzió. Amúgy nem volt rossz gép, i5 4300u, csak hát ugye HDD-vel volt megtámogatva

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10749) bambano


bambano
titán

tudtok olyan kommunikációs cuccot, amit teljes egészében saját felügyelet alatt tudok tartani és van mindenféle kliens hozzá?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10750) hobizoli válasza KROK640 (#10694) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezmiez? a i3-10100F konfig....?

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.