Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) bambano válasza F.E.K.. (#16996) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

devops, windows, freebsd... a systemd poklába fogsz kerülni :P

egyébként mi a "sok" hálókártya neked egy pc-ben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17002) qnadam válasza bambano (#17001) üzenetére


qnadam
veterán

háztájiban kettőnél több szerintem már kifejezetten sok :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17003) F.E.K.. válasza bambano (#17001) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Mondjuk ez már megteszi "sok"-nak? ;]

(Az openvpn interface lemaradt, de az úgyse fizikai)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17004) bambano válasza F.E.K.. (#17003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

root@cerberus:~# lspci |grep Gigabit
01:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
01:00.1 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
01:00.2 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
01:00.3 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
02:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
02:00.1 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
02:00.2 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
02:00.3 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
03:00.1 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
03:00.2 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
03:00.3 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
06:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation I210 Gigabit Network Connection (rev 03)
07:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation I210 Gigabit Network Connection (rev 03)
08:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
08:00.1 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
08:00.2 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)
08:00.3 Ethernet controller: Intel Corporation 82580 Gigabit Network Connection (rev 01)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17005) bambano válasza qnadam (#17002) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a legtöbb itthoni nálam 8, csak most azt nem tudom megmutatni, mert titkos dolgot csinál... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17006) Syl


Syl
nagyúr

Ilyen amikor az IT-sek elkezdik a farokméregetést ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17007) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Felkészül: Telepítvény S01E03 :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17008) F.E.K.. válasza Syl (#17006) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Á, még bele se kezdtünk :D

Ezek csak az itthoni eszközök:

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17009) bambano válasza F.E.K.. (#17008) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy érted 2 gigára aggregáltál?
a desktopom, amin dolgozom és most is fórumozok:

07:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation I211 Gigabit Network Connection (rev 03)
0e:00.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82599ES 10-Gigabit SFI/SFP+ Network Connection (rev 01)
0e:00.1 Ethernet controller: Intel Corporation 82599ES 10-Gigabit SFI/SFP+ Network Connection (rev 01)

a fájlszerverben is ilyen kártya van, ami a routerem is. a switch:

/system routerboard print
routerboard: yes
model: CRS309-1G-8S+
serial-number: CB790B02A05B
firmware-type: dx3230L
factory-firmware: 6.45.8
current-firmware: 6.47.7
upgrade-firmware: 6.47.7

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17010) hcl válasza F.E.K.. (#17008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF, én meg már lejöttem a két hálókártyás lapokról :) 2 router osztja mindenfelé (a TP 1043v1 switch-ként még működik, így gigabites switchként van). Amit régebben a gépemről lehetett bootolni PXE-n a 2. kártyán, az már a home szerverről megy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17011) qnadam válasza bambano (#17009) üzenetére


qnadam
veterán

nekem meg van egy routerem három gigabites porttal, egy gigabites switchem és két(!!!!4) access pointom is, JÓ?

:DDD

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17012) bambano válasza qnadam (#17011) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindössze egy switch és két ap? barlanglakó :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17013) qnadam válasza bambano (#17012) üzenetére


qnadam
veterán

az hagyján, de milyen kicsi barlang, ha két ap elég bele...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17014) opr válasza bambano (#17007) üzenetére


opr
veterán

Én nem vagyok benne biztos, hogy meg fogom nézni. A második elég volt...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17015) E.Kaufmann válasza bambano (#17012) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jól van, tudjuk, hogy neked TokenRing volt a jeled az óvodában :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17016) qnadam válasza E.Kaufmann (#17015) üzenetére


qnadam
veterán

és x25-tel játszott a homokozóban

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17017) Lenry válasza bambano (#17007) üzenetére


Lenry
félisten

ma már ittam, szóval lehet, hogy megnézem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17018) hcl válasza E.Kaufmann (#17015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy Token Ring mind fölött :D
Lord of the Token Ring :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17019) F.E.K.. válasza bambano (#17009) üzenetére


F.E.K..
senior tag

SFP-én gondolkodtam, de nem éreztem szükségét, elég ez is jelenleg. (A lagg a router és a szerver között van csak)

Az asztali gépben eleve egy sima gigabit van, általában megfelel:


A bsd csak a hálózattal foglalkozik, openvpn, radius a wifi-hez, dns resolver, vlanok,tűzfal, stb. (pluszban pxe forrás), a szerver az külön van, azon futnak a szolgáltatások (owncloud, honlap, samba, dnla, stb.), meg persze a virtualizáció (ldap, zimbra, jitsi, ilyesmik).

Wifi AP természetesen külön van. Nem olyan sok hálókártya mint nálad :C(csak 12 van, megyek is elbújdokolni :D )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17020) bambano válasza Lenry (#17017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igyál még, csak valami töményebbet :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17021) bambano válasza F.E.K.. (#17019) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az sfp-nek semmi értelme szerintem.
az sfp+-nak van. vagy annak se, ki tudja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17022) hcl válasza F.E.K.. (#17019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az otthoni szerveremre nem tenném a weboldalam. Nem default porton van az itthoni, és nem is cél, hogy mindenki idetaláljon :) Viszonylag kevés próbálkozás is van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17023) F.E.K.. válasza hcl (#17022) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Túl sok minden azért nincs rajta, főleg a családtagok és pár barát használja (pl. biztonsági mentések szinkronizálódnak ide), de szerepjátékot is játszottunk már rajta keresztül (karakterlap support rész is van ;)), vagy a karantén idején a vidokonf rendszert elég sokat volt használatban (család, de a munkahelyen is ezt használtuk a kollégákal), ilyesmik. Nekem sokkal kényelmesebb így kifelé is szolgáltatni annak pár felhasználómnak.

Hirdetve nincs, scripek nyilván folyamatosan próbálkoznak (kína, dél amerika, Oroszország, ukrajna a fő forrás, elvétve eu és usa), a szerveren futó ipsafe meg szépen zárja is ki azokat.

Persze van ami csak belső hálózaton keresztül érhető el, ami kritikus. Pl. a vendég wifi másik vlan, chapta alapon, a saját wifi meg 802.1 eap, ilyenek.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17024) hcl válasza F.E.K.. (#17023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is erre van, de konkrét oldal nincs rajta :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17025) F.E.K.. válasza hcl (#17024) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Azért ne gondold túl, nem egy túl komplex webportál van rajta :DDD


Csak ennyi.

De mostam má' térjünk vissza a topik eredeti fonalához... KROK640, semmi sikeres üzlet se volt már napok óta? :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17026) qnadam válasza F.E.K.. (#17025) üzenetére


qnadam
veterán

van otthon konferenciatermed?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17027) F.E.K.. válasza qnadam (#17026) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jitsi fut erre a célra.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#17028) hcl válasza F.E.K.. (#17025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem meg ennyi sincs kifelé :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17029) Armagedown


Armagedown
őstag

Visszatérve az Applere, elég rossz dolognak tartom, hogy nincs meg a javításhoz való jogod, csak Apple szervízben cseréld alkatrészek fognak működni az iPhone 13ban, erről már videó is van, Hugh Jeffreys vett 2 darabot, kezdnésnek kicserélte az alaplapjaikat és ettől kezdve sok dolog nem működött bennük, mivel párosítva vannak az alkatrészek az adott alaplaphoz.
Ez a cég nevezni magát zöldnek.
Majd ha lesz róla MA teszt, egy bátor ember belinkelheti oda a videót. :))
Kíváncsi lennél, mivel magyaráznák ki ezt a dolgot, miért jó az, hogy nem tudod saját magad megjavítani azt, amit vettél, ami a te tulajdonod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17030) Lenry válasza Armagedown (#17029) üzenetére


Lenry
félisten

az még hagyján, hogy telefon, de az autógyárak ugyanezt csinálják.
BMW Z4 - 20 millás autó, kellene bele egy új fényszóró, mert egy kavics mondjuk kiverte?
hogyakkoraz 1600 ojró lesz, meg majd a vezérlőmodult kendácsold át a régiből, mert az van hozzátanítva a kompjúterhez, másikat nem lesz hajlandó felvillantani...
és ez az olcsóbbik megoldás

saját tulajdonod, mi? :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17031) jokeph válasza Lenry (#17030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az autó kb. sosem volt az... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17032) hcl válasza Armagedown (#17029) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ujjlenyomat-olvasó az 5S óta van az alaplaphoz kötve, a kamera meg talán az SE 2016 óta? Amúgy a R2R mozgalom már elég jól ért el sikereket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17033) Tim82 válasza hcl (#17032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Volt az 5S előtt ujjlenyomatolvasó az iPhone-okban? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17034) hcl válasza Tim82 (#17033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még azóta van oda kötve :) :D De azon nem volt ekkora felháborodás.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17035) Tim82 válasza hcl (#17034) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hozzászólásod, amire reagáltam, azt implikálja, hogy az 5S előtt is volt már az Apple-nél ujjlenyomatolvasó. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17036) hcl válasza Tim82 (#17035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ja, félreérthető :) Nem volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17037) Syl válasza hcl (#17032) üzenetére


Syl
nagyúr

Kijelző cseréje utángyártottra is általában megölte a TouchID-t.
Ezért nem javíttatom meg a hetesem. Hivatalos kijelzőcsere nagyon nem éri meg, az utángyártott meg... Pfff.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17038) szebe válasza Armagedown (#17029) üzenetére


szebe
őstag

Ez a cserélgetősdi már az előző szériáknál se ment, és vállalom a kövezést, de ez így van jól.
Egyszer próbáltam nem hivatalos helyen akksit cseréltetni, annak az lett a vége, hogy a belerakott utángyártott fos 3 hónap alatt úgy felpúposodott, hogy kinyomta a kijelzőt :)
Ne legyünk naívak, ha a nem hivatalos partner kaphatna hivatalos alkatrészt, akkor is az olcsóbb kerülne bele, mert úgy több a haszon.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#17039) Armagedown válasza szebe (#17038) üzenetére


Armagedown
őstag

A linkelt videóban az alaplapok felcserélése miatt eredeti alkatrészek kerülnek bele és úgy sem mennek a dolgok.
Az olcsókínai uzángyártott alkatrész mindig is lutri volt, de az, higy a kamera se működjön normálisan csere után, elég bicskanyitogató hozzáálás a gyártó részéről.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17040) hcl válasza Syl (#17037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem öli az :) Csak a cserélő lusta átrakni a lábnyomolvasót. 5S, SE2016 -ban egyszerű, 6, 6S-től meg WTF, neki se állok :D

@szebe : "Egyszer próbáltam nem hivatalos helyen akksit cseréltetni, annak az lett a vége, hogy a belerakott utángyártott fos 3 hónap alatt úgy felpúposodott"
Nekem elég sok esetben működött, nem kell egy alkalomból következtetni :)
Ha használat közben púposodott meg, akkor akku hiba, de ha állásában, akkor kevésbé - a lítium nem szeret lemerülni, akkor púposodik fel, ha túlmerült.

Haver 5S-ére SE utángyártott kijelzőt tettem, működött (mondjuk az SE 2016 és az 5S kijelzője azonos). És ez csak iPhone, elég sok egyéb telefonon vagyok már túl, meg melóhelyen is összeraktam pár ájfont a különböző hibákkal leadott cégesekből.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17041) szebe válasza Armagedown (#17039) üzenetére


szebe
őstag

Többek között nem érdemes alkatrésznek lopni a telefont.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#17042) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Egy ujjlenyomat olvasó alaplaphoz kötése szerintem egy biztonsági okokból nagyon is indokolható lépés, a többi már kevésbé, max ahogy írták is, hogy ne legyen érdemes IPhone-t alkatrésznek se ellopni.
Ilyesmi meg nem csak BMW-nél van, hanem mát régebbi Alfával is láttam olyan videót, hogy minimum proxy rendezni kellett egy nyamvadt ablakkapcsolót is, bár lehet, csak a belső buszon lévő címét kellett megadni ilyen címszóval. Mindenesetre a finn autószerelőnek finn(g)ja se volt erről, ezért is készített videót az ürge.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17043) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az autókban levő alkatrészek azért vannak összerendelve, hogy nagyobb meló legyen alkatrészként értékesíteni, ha ellopják, következésképpen ne legyen értelme ellopni. másrészt az is cél újabban, hogy ne tekerd az óráját.
nagyon sok, az életet megnehezítő dolgot köszönhetünk tolvajoknak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17044) hcl válasza bambano (#17043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de azzal is jár, hogy ha megszűnik a gyári support, akkor fenntarthatatlan lesz az autó.
Amúgy "ne legyen érdemes alkatrésznek lopni" - ehhez elég, ha magából a főegységekből ki lehet olvasni az azonosítóját (nyilván valami OTP módon van beleírva), és ha adott azonosító lopottnak van lejelentve, akkor bukta.

Illetve hát így is lopnak elég autót alkatrésznek...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17045) bambano válasza hcl (#17044) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ha megszűnik a gyári support, akkor fenntarthatatlan lesz az autó. ": egyrészt ez nem így van, másrészt láttál már autógyári managgát sírni, hogy hamarabb kell új autót venni tőle, mint szeretted volna?

az azonosítással meg az a gond, hogyha megállít a rendőr, akkor jellemzően nem fogja végigscannelni a can buszt az autóban, tehát az, hogy lopott az id-je, nem annyira izgalmas. pláne "fejlődő" országokban... ott csak azzal jutsz eredményre, hogy nem működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17046) hcl válasza bambano (#17045) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek olyan dolgok, hogy jelenleg nem így van, de csak szándék kérdése.
CAN buszt az autóban? Valami olyan RFID cuccot, mint a rádiós vízmérők. Az autó mellett állva :)
Tök mindegy, a technológia adott, meg lehetne oldani húszféleképpen.

Az autógyári manager meg sírna, ha csak úgy adhatna el autót, ha a gyári támogatás végével publikusba' kell tennie a diagnosztikát ;]
Nyilván ez utópia, ez az ideális eset lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17047) bambano válasza hcl (#17046) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a diagnosztikát nem kell publikusan árulni, elég, ha a márkaszervizek és a beszállítói szervizhálózat tud róla. autóelektronikát néhány cég gyárt, egy csomó autóban például bosch cucc van. elég, ha a bosch szakszerviz hálózat tud párosítani alkatrészeket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17048) hcl válasza bambano (#17047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arról beszélek, amikor már a szakszerviz nem hajlandó foglalkozni az autóval. Remélem emsokára ciki lesz a "valami baja van, vegyél újat" hozzállás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17049) bambano válasza hcl (#17048) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az insigniámmal fél éves korában nem volt hajlandó foglalkozni a szakszerviz.
az astrám 1999-es, a vectrám 2003-as, és foglalkoznak vele.
egy átlagos 22 éves autónak a négy kereke már szétgurult a világ négy évtája felé, szóval van az a kor, amikor már legális vélemény a vegyél újat. vagy legalábbis másikat, fiatalabbat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17050) hcl válasza bambano (#17049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt egy autóm, ami 25 éves korában még frankó volt, de a márkaszervizben rá se néztek :D Azt azért cseréltem, mert pont az alvázszám rohadt ki - küszöbcsere után nem sokkal. A mostanit se tervezem előbb cserélni, az 21 most.
Az átlagos 22 éves autó egy dolog, de lehetőséged azért legyen már fenntartani - pláne, hogy a gyárnak nem nagy erőfeszítés.
A Merci is rájött, hogy érdemes támogatni a veteránokat, meg van még 1-2 ilyen gyártó.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.