Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) radio11 válasza fatpingvin (#24000) üzenetére


radio11
tag

aztaqrva :D

(#24002) hcl válasza fatpingvin (#24000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF Whyyy :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#24003) fatpingvin


fatpingvin
őstag

súlyosbítom: ez nem egy poén, ez egy teljesen komolyan gondolt és használt gép :DD ezt használtam kvázi átkapcsoló pontnak az Ethernet, a SCSI és FireWire hálózatok között :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24004) koby11h válasza fatpingvin (#24000) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez már műalkotás :)

Én az előző gépemet 2014-ben hónapokig úgy használtam, hogy nem volt háza, csak az asztalon ment (lap, proci, hűtés, két ram, ssd + hdd két oldalon), ha kikapcsoltam, akkor leterítettem egy szerver lap statikus zacskójával.
A mostani kb. két hónapig egy nJoy házban volt, de annak sem előlapja, sem oldalfalai, sem hátlapi takarói nem voltak, csak a csupasz váz és az alaplap tálca - ebben kaptam, mondván a ház grátisz :)
Az utolsó héten már csak az alaplap tálca volt meg, mondván mindjárt megjön a ház. Azóta van hol laknia...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24005) hcl válasza koby11h (#24004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Moddoltam vón' :D Csak nem lehet perforált lemezt, vagy kulturált rácsot kapni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24006) fatpingvin


fatpingvin
őstag

vannak még ilyenek :D

...nem, ez a kép nincs elforgatva :) ez így függőleges.

a routerem második fölldi porhüvelye már nem ilyen érdekes, az csak egy deszka:

a venti ami balra tőle függőlegesen áll csak a kép kedvéért került oda, üzemszerűen a ramokon és a front IO csatlakozóin támaszkodva fújta a deszkára a hűs fuvallatot :D nem mintha egy Geode LX800 különösebben fűtene, hűtőborda se kell rá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24007) hcl válasza fatpingvin (#24006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Geode :R
Nem kevés routerbe? Úgy értem, pl. nagyobb sebességű netet bírja?
Thin clientben láttam ilyeneket, 2010-ben is gyenge vót mán' :( Pedig jó kis cucc.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24008) fatpingvin válasza hcl (#24007) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogynem, nem véletlenül cseréltem. mondjuk az alaplapi, közös PCI buszon ülő ReTek "gigabites" interfészek se segítettek a dolgon. ajándékba kaptam két ilyen deszkát, valamire csak használom mán ha van :D

mondjuk az UPC vackához elég volt hellyel-közzel.

nagyon szeretem ezt a platformot de be kell látni ez a konstrukció nem arra van kitalálva hogy gigabitet kapcsoljon.

tervben van egy kicsit poszt-apokaliptikus hangulatú svájci bicska build, na annak a szíve az egyik ilyen deszka lesz, tökéletes amire kell és azért egy 5" monokróm CRT kijelzőn 80x24 teerminálban pötyögni azért az egy életérzés :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24009) #25954560 válasza fatpingvin (#24000) üzenetére


#25954560
törölt tag

mondjuk ez elismeresre melto :D en max a ruhaakaszto kampoja miatt aggodtam volna, de gondolom te jobban ismered az alkatreszeidet

(#24010) hcl válasza fatpingvin (#24008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, nemrég még a UPC nem adott olyan jó sávszélt.

"azért egy 5" monokróm CRT kijelzőn 80x24 teerminálban pötyögni azért az egy életérzés :)"
Hajjaj, pont olyan, mint a várható közeljövő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#24011) fatpingvin válasza #25954560 (#24009) üzenetére


fatpingvin
őstag

eh, erre felköthettem volna magam azt is bírta volna. a ruhaakasztó egy acél, kihajtogatható darab, a plafonban lévő kampó meg egy combomnyi tölgyfa gerendába van beletekerve.

cimborák csodájára jártak hogy már megint milyen hülyeséget hoztam össze. a legmókásabb az volt amikor a boot folyamat elején elkezdett lengedezni: a merevlemez tányérjainak perdülete hatás-ellenhatás alapon megpörgette az egypont-rögzítésű függő rendszert :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24012) F.E.K.. válasza fatpingvin (#24011) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Vizuális boot visszajelzés :C

@hcl: azok az órák zseniálisak! :K

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#24013) hcl válasza F.E.K.. (#24012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kösz :D Még milyen jókat találtam ki, csak mindig akadályoz valami :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#24014) Diabolis


Diabolis
tag

Huhhhbakker... Az új melóban semmi időm nincs, nem hogy ide írni, már a kutya és az asszony is úgy néznek rám, mint akikkel nincs foglalkozva...

De az új userek.... telefonos ügyelet:

Délután, ügyelet harmadik délutánja:
- Szia, ügyelet, Diab, miben segíthetek?
- Segíts kérlek, nem tudom mi történt, lefagyott a rendszer (adatbáziskelező program)!
**kezdem nyomni a userre a távoli asztalt**
- Oké, semmi pánik, már felhívtál, nyugodj meg, nagy baj már nem lehet. Mit látsz?
- Megjelent egy szürke kocka!
**közben remote feláll, látom amit lát**
- Aha... Figyelj, megkérlek, hogy az egér BAL gombjával kattints valahová a jobb oldalon.
**szürke kockában a következő feliratok: másolás, kivágás, beillesztés, stb. Kattint, kocka eltűnik**
- Oh, köszönöm, most nagyon hülyének nézel?
- További szép napot....
Asszonynak: - Drágám, ha röhögni akarsz vagy az erkélyre, vagy az emeletre menj... Mert ez most tuti belehallatszódott a telefonba....

Hajnali fél négy, ügyelet utolsó napja
- Szia, ügyelet, Diab, miben segíthetek?
- Nincs semmi a monitoron!! Nem működik!!
- Figyi, hülye kérdés, biztosan bekapcsoltad?
- Azt hol kell??
- További szép napot.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#24015) Lenry válasza Diabolis (#24014) üzenetére


Lenry
félisten

vao. :D
a gazdaság mely területén sikerült ilyen talentumokat alkalmazni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24016) koby11h válasza Diabolis (#24014) üzenetére


koby11h
aktív tag

Elmentél dolgozni egy óvodába? :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24017) Diabolis


Diabolis
tag

Kereskedelem, meg nem nevezett cégnél bolti eladók :D Boltosnénik, röviden :D
Általában normálisak, hülyék persze mindenhol vannak, de azokat is kezelni kell. De a legtöbb akit eddig láttam aranyos volt, én pedig úgy vagyok vele, hogy a cégnél rájuk is pont akkora szükség van mint rám.
De 10 év állami után a privát szféra... Bakker.... Én azt hittem, hogy most de jó fizum és juttatásaim vannak. Erre kiderül, hogy van ennél több is :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#24018) hcl válasza Diabolis (#24014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mekkora :D

Nekem főni csodálkozott rá a grafikus felületű KDE-s Ubuntura. Hogy ez mi, ilyen van?
Informatikus.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24019) F.E.K.. válasza hcl (#24018) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Másik véglet, régi főnököm: "...linuxnál csak grafikus felszín alatt van plug and play!"

A kolléga elhúzott onnan az arckifejezésemet látva inkább :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#24020) pn4hvq válasza Diabolis (#24017) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nyugtasson meg, hogy én a magángimnázium után (most már 7-8 hónapja) váltottam állami melóra. 20%-kal több a pénzem, a munka jellege ugyanaz, munka mennyisége fele az iskolaihoz képes (itt ketten vagyunk...). Apróság, de fontos: itt munkaidő után nem keres senki sem, hogy hát izé, dolog lenne. Mivel ketten vagyunk, a szabadság az szabadság, nem csörög a telefon, nem kell bemennem megoldani a problémát, mert ott a kollégám. Nekem ez pénzben "kifejezhetetlen".
Én nem vágyom vissza az előző helyre. Kitartást, ha nem tetszik, járj nyitott szemmel ;).

(#24021) totron válasza F.E.K.. (#24019) üzenetére


totron
addikt

Felbugyogott benne a google fordító művészete. :) A felszínen kívül minden a felszín alatt van!

(#24018) hcl, ~10 éve, valamelyest mentségére legyen mondva, hogy fiatalabb leányzó, valamilyen expón járt, többek között linux téma, mint olyan, ki volt állítva több gép, több disztróval, 1 gép 1 disztró. Beszámolója: "volt Ubuntu, x..., y... , meg valami Debian. Infó szakos volt. Ennyire azért ne fejlődjünk gyorsan/foghíjasan.

(#24022) hcl válasza F.E.K.. (#24019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D

Mutogatni való hater díszpinty

(#24023) KROK640 válasza Lenry (#23984) üzenetére


KROK640
veterán

Pár éve úgyis a szjnes, átlátszós burkolatok voltak a divat, simán jó

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24024) KROK640 válasza fatpingvin (#24000) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nagyon komoly :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#24025) fatpingvin válasza KROK640 (#24024) üzenetére


fatpingvin
őstag

persze hogy komoly, viccnek erős lenne :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24026) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#24025) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az első kísérleti atombombát is egy toronyból lógatták le és össze volt szigszalagozva :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24027) jokeph válasza E.Kaufmann (#24026) üzenetére


jokeph
nagyúr

De csak mert nem volt gyorskötözőjük. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#24028) F.E.K.. válasza E.Kaufmann (#24026) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Úgyis csak egyszer használatos... nomeg, utána nem igen lehet megmondani mi tartotta össze (kiszámlázva meg valami drága ötvözet volt lehet :DDD )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#24029) megott válasza F.E.K.. (#24028) üzenetére


megott
tag

"kiszámlázva meg valami drága ötvözet volt lehet"

Ott is volt valami Orbán felmenő tanácsadónak? :U

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#24030) bambano válasza E.Kaufmann (#24026) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vajon wd40-et fújtak rá összeszereléskor?
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24031) E.Kaufmann válasza bambano (#24030) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az már később jött, az Atlas interkontinentális rakétákhoz fejlesztették ki, állítólag :DDD

Egy közeli kép a bombáról:

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24032) Lenry válasza E.Kaufmann (#24031) üzenetére


Lenry
félisten

bizalomgerjesztő :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24033) E.Kaufmann válasza Lenry (#24032) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És ezt még készre sem szerelték, akkor láttad volna, most fotót nem kerestem, de ott még a kábelek is kívül ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24034) Top cat válasza E.Kaufmann (#24031) üzenetére


Top cat
őstag

Ha WD40 nem is, de úgy látszik Duct tape már akkor is volt. ;]

(#24035) #25954560 válasza E.Kaufmann (#24031) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak az eepromok miatt kellett, ne torlodjenek :D
esetleg belefeszkeltek volna a darazsak, mert folyton baratsagosan zummogott :D

(#24036) koby11h


koby11h
aktív tag

Annyira bírom amikor több milliárdos árbevételű cég 3-5 évre szóló egyszeri 100eFt-os beszerzésen sz@rakodik... :W

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24037) E.Kaufmann válasza koby11h (#24036) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az is lassan 2 tank benzin (gázolaj) a céges Audiba ;]
Hát hogy ér ki a főnököd a horvát jachtos üzleti megbeszélésre? Saaaajnáloood azoktól a drága főnökeidtől ;] ?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24038) hcl válasza koby11h (#24036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2000Ft-ért ventilátor egy gépbe? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#24039) koby11h válasza E.Kaufmann (#24037) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szerencsére nem a főnököm, ügyfél... nem vesz gépet, rakjunk össze a régi maradékokból valamit az új dolgozónak.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24040) E.Kaufmann válasza koby11h (#24039) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Hádde környezetvédelem, csipszhiány, gazdasági realitás és a fókák megmentése neked smafu? :DDD
Ha a facebook elindul rajta, akkor a dolgozók is elégedettek, ha meg nem, akkor legalább dolgozni fognak, ez logikus :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24041) F.E.K.. válasza E.Kaufmann (#24040) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ez se biztos, egyszer régen az egyik cégnél egy kifejezetten lassú gépen kellett dolgoznom... sose voltak akkor rekordok az akcióra épülő flash játékokban mint akkor... (hiszen "számomra" minden sokkal lassabban történt a képernyőn... :DDD )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#24042) megott válasza E.Kaufmann (#24040) üzenetére


megott
tag

"Ha a facebook elindul rajta, akkor a dolgozók is elégedettek, ha meg nem, akkor legalább dolgozni fognak, ez logikus "

Jaja, ma reggel kedves kollegina,
"-Nagy bajom van, segítsetek! Nézzétek már meg mi van a gépemmel a Skype és Outlook nem nyílik meg, a Youtube viszont hibátlan!"

Persze először röhögtünk, hogy a legalább a prioritásra odafigyelt!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#24043) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#24040) üzenetére


fatpingvin
őstag

képzeld el azt az irodát ahol nincsen a routerben tiltólistán a facebook, a messenger és a meta összes egyéb szemete....

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24044) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

- Nem működik a *******.
- VPN-ről sem?
- Hogyan kell VPN-ezni?
- Várj, te mióta dolgozol otthonról?
- Régóta
- És nem használtad még a *********? (A VPN kliensünk neve)
- Ja, az VPN?

:O (Oktatáson tutira elmondjuk.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#24045) szebe válasza hcl (#24044) üzenetére


szebe
őstag

Hogy tudott eddig otthonról dolgozni VPN nélkül? A levelezésem nem jön át amíg nem indítom el a klienst, nem hogy akármilyen hálózati cucc...

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24046) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#24043) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell elképzelni, eddig egyik munkahelyemen se volt (pedig egyiken magam próbáltam blokkolni). Legyen kész a munka oszt csókolom. Amúgy meg nem a tűzfalon, hanem a vírusírtó központi felügyeletében lehetett blokkolni ezeket, A routerek nem kezelték (alapból, csak trükkökkel) a tiltólistákat, amúgy sincs sok értelme, az SSL forgalmat kell manapság már turkálni, ahhoz meg vagy egy drága tűzfal kell, vagy valami linux/BSD alapú tűzfal distró, de a víruskergető is megcsinálja már manapság a kliens oldalon, mobiloknak meg ott a korlátozott sebességű vendég háló.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24047) koby11h válasza E.Kaufmann (#24046) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mi is ezt csináljuk, víruskeresőben tiltjuk, de listáztatjuk, így látjuk azt is, hogy ki az aki bepróbálkozott :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#24048) E.Kaufmann válasza koby11h (#24047) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálunk még nem kötelező Gestapóba átmenni, csak nagy zsiványság esetén :DDD
De vannak naplók természetesen...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24049) Lenry válasza szebe (#24045) üzenetére


Lenry
félisten

tudott, és használta is, csak valószínűleg nem tudta, hogy ezt így hívják

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24050) koby11h válasza E.Kaufmann (#24040) üzenetére


koby11h
aktív tag

De, én mindent védek, a fonálférgektől az ámbrás cetig, de mi a lófüttynek vesz fel valaki egy dolgozót, ha utána nem ad Neki eszközt a munkához.
Csak halkan mondom, hogy az elődje részben a kuka gép miatt ment el, mert ugye azon kellett volna dolgoznia. Műszaki munka, 2D cad és hozzá: i3 4gen, 4GB, 500 HDD, integrált video, egy 22-es monitor. Szerintetek?
Most több azóta kiforgott gépből kaparok elő hozzá +4GB DDR3, 6 éves 240-es SSD, K620, de még olajozni kell a ventijét...
Most megy a teszt, hogy ezek tényleg jók-e, így egyben jó lesz-e, talán.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.