Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) hcl válasza Moleman (#9600) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz.
Telefont általában nem felejtem el.
Általában :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9602) BiP válasza hcl (#9597) üzenetére


BiP
nagyúr

- próbálom kibogarászni asszony írását
Asszony szerencsére szépen ír.
- hol a cetli (otthon)
Na, ilyenkor nálunk is a digitális változat lép életbe. Lefotózza, átküldi, és akkor már én is telóról nézem.
- a kosárban levő cuccok között ott van-e már valami a listáról?
Ezt azért könnyen átlátja az ember. Legalábbis mi -annak ellenére, hogy nem naponta járunk boltba- mégsem egy kamionnyi cuccot veszünk. Max. 15-20 féle dolog.
És így kicsit többet bolyongok, mint koby11, annyira azért nem tudom struktúrálni a bevásárlásokat, de azért abban a mennyiségben (2-3 család, 3 bolt), azért kell is a szervezettség.
Még tavasszal próbáltuk ezt a boltkiosztás szerinti felírást, ami 90%-ban működött is, és az a része eszméletlen hatékony és gyors volt, de a maradék 10% miatt ugyanúgy bóklásztam a boltban, mert nem a helyén volt, vagy elfogyott, ezért megnéztem máshol is, stb. (főleg akciós termékeknél van kavarás).

Úgyhogy most inkább azt csinálom, hogy megírjuk a listát, és on-the-fly rendszerezem, hogy megyek végig a boltban, és ami kell, azt leveszem, mindegy, hogy az a lista 2. vagy 8.eleme.

(#9603) hcl válasza BiP (#9602) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, a tiéd szépen ír :D

"- a kosárban levő cuccok között ott van-e már valami a listáról?
Ezt azért könnyen átlátja az ember. "
:D :D :D :D :D :D Alul a szilárd dolgok, felette beteríti zöldséggel. (Húzogatós kis kosár könnyebben betelik.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9604) Moleman válasza hcl (#9603) üzenetére


Moleman
addikt

A kiskosárról már leszoktam, mikor olyat vittem, mindig akkor lett akciós a tálca sör meg a nagy zsák marhatrágya. :D

(#9605) Kisgépkezelő válasza Moleman (#9600) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én meg bemegyek a boltba úgy, hogy tippem nincs mit akarok venni, aztán összevásárlom ami épp olcsó. Ha leárazzák a spenótot meg a sertéskarajt, akkor spenót lesz sertéskarajjal.

(#9606) Syl válasza hcl (#9597) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert egy kézzel nem tudok kiflit, gombát, zöldséget stb. stb. zacsiba pakolni? Meg sok helyen úgy pakolják fel a polcokat, hogy egyik kézzel veszed le a terméket, a másikkal meg kell támasztani a kupacot, nehogy leboruljon az egész kóceráj. Nekem qrvára útban van a telefon vásárlás közben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9607) koby11h válasza qnadam (#9596) üzenetére


koby11h
aktív tag

A Ferguson a WC-k királya!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9608) F.E.K.. válasza Syl (#9606) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az okosórán lévő listához elég egy kézmozdulat... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9609) hcl válasza Syl (#9606) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, igen, de nekem valahogy nem tűnt olyan gyakorinak, hogy el kell tenni a telefont. És hát a papírt is el kell, ugyanaz a mozdulat :)

@Moleman : Tálca sör az nekem drága :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9610) Diabolis


Diabolis
tag

Írhattok ti bármilyen analóg vagy digitális listát, de ha az asszonnyal mész be a tacskóba "csak egy kiló kenyér kell" felkiáltással, ott bármilyen lista érvényét veszti :D :D :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#9611) F.E.K.. válasza Diabolis (#9610) üzenetére


F.E.K..
senior tag

:K

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9612) koby11h válasza Syl (#9606) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ma Lidl, csak péksüti, és joghurt, ok, lazán meglesz.
Mikor már kezemben a papír zsacsi, könyökkel tartom a péksütis üvegajtaját mert magától csukódna, másik kezemben a kis péksüti szedő és épp nekiállnék a 4 fahájas tekercsnek, amikor kollégám hív, hogy mi is a HR-en a gépnek amit nyektetnie kell a jelszava?
És mivel alapból segítőkész ember vagyok, elkezdnem Neki betűzni - ott telo a fülem alatt tartom vállal, könyökkel az ajtót egyik kézzel a zacsit, másikkal a szedő fogót benne a második fahéjas tekercs - és ekkor!!! nekimegy az ajtónak az a marha aki csak bújja a telefonját...
Saját telefon elkap, zacsi leejt mert annak mindegy, másik kézzel megmarkol a fahájas, fejjel levesz az ajtó - fájt - és "Köszi bazdmeg!".
Nem is vette észre, hogy hozzá beszélek... :W

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9613) hcl válasza Diabolis (#9610) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fenét. Ő ír listát. Kilométeres. Minden tételt alaposan megnézeget. :D

@koby11h :
- Felvenni akkor, amikor fel tudod
- Headset :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9614) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nos, én is kipróbáltam mindenféle telefonos listát, még úgy is hogy asszony otthonról írt a megosztott doksiba. A papír valahogy kényelmesebb, post-it, és felragasztom a kocsi reklámos részére :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#9615) koby11h válasza hcl (#9613) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mindent ment volna simán - de a külső körülmények közbeszóltak :)
Valamivel játszott a srác, szóval simán csak hülye volt én meg túlvállaltam.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9616) Syl válasza F.E.K.. (#9608) üzenetére


Syl
nagyúr

Nincs okosórám :N (Sőt, karórát sem hordok 25+ éve) Kell a francnak még egy naponta töltögetni való kolonc. Egyébként sem látnám elolvasni azokat az apró betűket. Vak vagyok én már az iPhone-hoz is :B

(#9609) hcl

A papírt belegyűröm bármelyik zsebbe, után kiszedem és olvasom tovább. A telefont ha előszedem zsebből, akkor face id feloldással kell bacakodnom ami maszkkal nem megy.
Plusz, a papírt összegyűrve az a kezem is 80%-ban használható, amiben a galacsin van. Ha fogom a telefont, az az kezem semmi másra nem tudom használni. Mintha mankóval járnék.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9617) E.Kaufmann válasza Gabibácsi (#9614) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bármilyen a lista, úgy is az lesz a baj vele, hogy nem polcsorrendben van.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9618) Syl válasza E.Kaufmann (#9617) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg amikor hazaérsz, hogy ezt-azt bezzeg elfelejtettél hozni :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9619) koby11h válasza hcl (#9609) üzenetére


koby11h
aktív tag

A papír listát belehajítom a bevásárló kocsiba, aztán ha kell 2-3 tétel múlva megint kiveszem ránézek és vásárolok tovább - a telefonnal ellentétben a kutyának sem kell.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9620) BiP válasza Syl (#9618) üzenetére


BiP
nagyúr

Ráadásul pont az, amiért eredetileg indultál (pl. lemegyünk egy kiló kenyérért).

(#9621) Top cat


Top cat
őstag

Csak olvasom itt a a papír vs. telefon bevásárlólistát.

-tok nincsen? ;] :D

(#9622) BiP válasza koby11h (#9612) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, ilyenkor pöckölném ki a kezéből a buzifonját.

(#9623) koby11h válasza Top cat (#9621) üzenetére


koby11h
aktív tag

A szombati bevásárlólistám 57 tétel volt, 3 boltból. Nem tartom magamat tök hülyének, de 10-15% simán kimaradt volna - ez életem ennél többet ér! :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#9624) Top cat válasza koby11h (#9623) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyen nagyszámú tételnél már tényleg kell support.

Én is szoktam papírt írni, de csak ellenőrzésképp. :D

(#9625) hcl válasza Gabibácsi (#9614) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az nekem mindig leesne :D

@Syl : "A telefont ha előszedem zsebből, akkor face id feloldással kell bacakodnom "
????
Nekem két nyomás a Home-n :D

"Ha fogom a telefont, az az kezem semmi másra nem tudom használni. "
Mekkora az a telefon? :D Ezért nem szeretem a túl nagyokat. Az SE elfér a kezemben.

@koby11h : "A papír listát belehajítom a bevásárló kocsiba, "
Aztán hajolgasson érte a halál.

@Top Cat : Nem jó a frissítése, mindig kiesik adat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9626) Zirowe válasza Moleman (#9600) üzenetére


Zirowe
nagyúr

MÁK értékapír számla nyitás: bemegyek foglalt időpontra előkészített papírokkal.
Eredeti személyi, eredeti lakcím kártya, színes fénymásolt adóazonosító kártya.

Mancikánál valami elpattan: a színes fénymásolt adóazonosító kártya nem jó!
Hölgyem, ott az eredeti személyim és lakcím kártyám, az alapján láthatja a rendszerben, hogy az az adóazonosítószám megfelelő, minden a rendelkezésére áll, hogy megállapítsa, hogy valóban én vagyok és a számsor megfelelő.

Márpedig nem jó, neki az eredeti kártya kell!
Még próbáltam párszor elmagyarázni, de felesleges volt, mehettem haza.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9627) qqcqqc válasza Zirowe (#9626) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mivel van egy jogszabály, ami ezt megköveteli, hogy a dokumentumokat eredetiben mutasd be, így ez nem megy. Úgy különben ügyfélkapus számlanyitás: [link]

(#9628) Tim82 válasza Zirowe (#9626) üzenetére


Tim82
nagyúr

Online MÁK értékpapír számla nyitás: az nem jó, ha a nyilatkozatot digitálisan töltöd ki és mondjuk elektronikusan hitelesíted. Ki kell nyomtatnod, alá kell írnod kézzel, majd visszaszkennelned és még azt elektronikusan hitelesítened.

Mondjuk ennek annyiban értem a logikáját, hogy esetleges személyes ügyintézéshez honnan máshonnan tudná az ügyfél aláírását ellenőrizni az államkincstár.

qqcqqc: azt meg ne akard mostanában Chromium-motoros böngésző alól megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9629) Syl válasza hcl (#9625) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nekem két nyomás a Home-n

Milyen home nyomkodás FaceID mellett? :F Vagy belebambulok (álarccal bajos) vagy 6 karakteres pin-kód.

> Mekkora az a telefon?

5,8" és elveszik a tenyeremben :B (a jövőbeni csere csakis ettől jóval nagyobb készülékre történhet)
De akármekkora az a telefon, azzal a kezemmel amelyikben a telefont tartom, nem fogok kocsit tologatni, fagyasztott borsót pakolni, budipapírt emelgetni stb. Ugyanezeket meg egy összegyűrt papírfecnivel simán megteszem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9630) hcl válasza Syl (#9629) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ugyan nem használok FaceID-t :)
A franc tudja, azért én telefon mellett csomó mindent meg tudok csinálni azzal a kezemben, amiben az van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9631) Moleman válasza Zirowe (#9626) üzenetére


Moleman
addikt

Én az OTP lakáskasszához nem fértem hozzá, a saját nevemen van, vittem egy korábbi levelet is róla igazolásnak, de hát hogy képzelem, nem én nyitottam.
Apám menjen be az OTP-be és indítsa el a kifizetést, én meg hozzak egy olyan papírt, amin mindkettőnk aláírása rajta van... Ez az ország másik végéből, zéró kapcsolattartás mellett kicsit bajos. :D

(#9632) BiP válasza qqcqqc (#9627) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt majd megnézem.
Én nyitottam 6 éve ilyet a gyerekek miatt, aztán fel is tettem a telóra egy MÁKos appot, szépen tudtam követni is az egyenleget, stb.
Azóta volt telóváltásom, de erre már nem tudtam feltenni sehogyan sem. ( kitalálták kb.1-2 éve, hogy erősítik a jelszókezelést) és így most a netes profilomat sem tudom használni, és online nem bírtam megoldani. (mondjuk lehet, hogy csak az állami szervek kifacsart logikája fogott ki rajtam).
Úgyhogy már arra erősítem a lelkem, hogy be kell mennem a MÁKhoz, de ha mégiscsak meg lehet oldani online, akkor nem szivatnám magam.

(#9633) Zirowe válasza qqcqqc (#9627) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezt még érteném egy személyazonosságot igazoló dokumentum mellett, de ő az én eredeti személyim alapján beírja a nevem a rendszerbe, ami kiírja az adataimat, köztük az adóazonosítómat, majd rápillant negyed mp-re az adóazonosító kártyámra és konstatálja, hogy hm, a két számsor megegyezik, ahogy azt tette is később, amikor már nálam volt a kártya.
Ezek alapján eleve szükségtelen lenne az adóazonosító kártya átadása is, hiszen az személyazonosításra nem megfelelő, és akkor mindezt tetézi az eredeti vs másolat kérdéskörrel egy ilyen iratnál.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9634) Lenry válasza Zirowe (#9633) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem ez sokszor azért van, ezt mondták neki a főnökei, ezt kell csinálnia, ő meg nem mer eltérni, mert jujj mi lesz, annyira meg nem érti a rendszer összefüggéseit, hogy tudja hol lehet gond nélkül eltérni

pár hete a Metroban jártam úgy, hogy az alkalmazásukba be volt szkennelve a céges Metro-kártyám, de valami bebugzódott, és pár másodperc működés után mindig összeomlott és kilépett az app. csináltam egy screenshotot abban a pár mp-ben, és mentem a dolgomra. a pénztárnál mutatom a telefont
- nem mozognak a felhők a kártyaszám mögött.
- qué?
- nem mozognak a felhők a kártyaszám mögött, ez nem csak egy kép?
- de, az - elmeséltem a sztorit
- így nem fogadhatja el.
- nem mindegy?
- nem
egyszerűen nem lehetett neki elmagyarázni, hogy egyrészt az én nevem van így is rajta, és ha szeretné, fejből elmondom a cég adatait, másrészt faxmindegy, ez nem egy nukleáris-indítókód, csak arra van a Metro-kártya, hogy ne a pénztárnál tartsa fel a sort Tibi, mire bebetűzi, hogy Katyakószer Kétezer Színesfém Kötőelem-tervező és kivitelező Mérnökiroda káefté. de nem, menjek ki a kocsihoz a valódi kártyáért.

ráadásul vissza se lehet szkennelni csak úgy a kártyát az appba, hanem először hívjam fel az ügyfélszolgálatot hogy engedélyezzék, hogy újra felvegyem.
lehet, hogy tényleg atomrakétát is lehet ezzel indítani?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9635) BiP válasza Lenry (#9634) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert ezeket a munkatársakat nem a logika vezérli. Az elején jól leírtad, mi a gát, ugyanezért nem fogadták el a képet az app helyett.
Nem tudja hol lehet eltérni, hol szalad bele egy olyan esetbe, mint pl. amikor leszívták valakinek a számláját. [link] [link] [link]
És nem ő akar lenni az az alkalmazott, akin elcsúszik. Más kérdés, hogy itt valóban nem az atomrakéta kódjait akarod megtudni, nem tudsz csalni sem, hiszen a hivatalos adataid eredetiek, az ő rendszerükben is látszik, csak épp a fizikai metrókártya/adókártya nincs nálad, tehát a hiteles rendszerek igazolnak, csak Manyinak földhözragadt kicsikét.

kb. mintha a máv azon szívóznak, hogy a jegyen lévő QR kód, az eredeti PDF-ből van-e megnyitva vagy csak egy kép, vagy hogy a felületen nyitottad-e meg vagy csak letöltötted, stb.
Pedig úgyis az ő saját rendszerük igazolja a valódiságot (ahogy a fenti esetekben is), nem te magad. Na mindegy, ezekhez sajnos alkalmazkodni kell.

(Pont ezért félek bemenni a MÁKhoz, mert ha elviszek magammal minden iratot, dokumentumot 2példányban, lefűzve, akármi, akkor tuti kell valami óvodai igazolás, hogy mekkora volt 5évesen a lábfejkörméretem, és az épp hiányzik.)

Bezzeg amikor előre viszek minden lehetséges dokumentumot, akkor tuti az van, hogy rámvigyorog az ügyintéző, hogy "látom készült", nekem elég az ügyfélkód :) (mindenféle ellenőrzés nélkül. ) :W

(#9636) bambano válasza F.E.K.. (#9594) üzenetére


bambano
titán

az a véleményem, hogy az, hogy a cég betartja a jogszabályt, nem méltó a fikázásra. a jogszabály maga az, ami méltó rá.

más.
az index szerint [link] a Szomszédoknál is kitört a kovid...
"Mint kiderült, nem csak Károly herceg küzdött meg a koronavírussal idén tavasszal."

jól van, megyek már... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9637) hcl válasza Lenry (#9634) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képet készíthetted volna bármilyen szerkesztővel is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9638) qnadam válasza hcl (#9637) üzenetére


qnadam
veterán

a videót is

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#9639) Syl válasza hcl (#9630) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ugyan nem használok FaceID-t

SE-n nem csoda :B
X-en nincs ujjlenyomat-olvasó, kóddal meg babráljon akinek tizenhat ujja van :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9640) Lenry válasza BiP (#9635) üzenetére


Lenry
félisten

kb. mintha a máv azon szívóznak, hogy a jegyen lévő QR kód, az eredeti PDF-ből van-e

erről eszembe jutott két régi sztorim, erre tessék

#9638 qnadam
nekem is az jutott eszembe, hogy animgifet kellett volna csinálni screenshot helyett :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9641) hcl válasza qnadam (#9638) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk igaz :)

@Syl : Ja, X nem is kéne :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#9642) KROK640 válasza hobizoli (#9567) üzenetére


KROK640
veterán

le kell ugranom a szexklubba :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9643) KROK640 válasza Syl (#9539) üzenetére


KROK640
veterán

Ilyenekkel mostanában én nekem is sokat kellett vacakolni. Pedig lehet kitölthető PDFet is csinálni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#9644) BiP válasza Lenry (#9640) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaj. logika azmeg.

A 2.eset buszsofőrjéről eszembe jutott a terhességi cukor-vizsgálatunk.
Anno, amikor asszony terhes volt, valamikor kell egy ilyen teszt. Vért vesznek, meg kell inni valamennyi cukros vizet, majd 2 óra múlva újra vérvétel. (megnézik hogy szívódik fel a cukor, terhességi cukorbetegség fennáll-e).
Persze mindezt éhgyomorra kell, ugye. Odamegyünk reggel, várunk, várunk, várunk. Szép lassan behívnak mindenkit, aki szimpla vérvételre jött, majd 11 után, amikor asszony már ájuldozottm hiszen előtte este óta semmit nem evett, nagy kegyesen behívták. Levették, megitta, innentől ketyeg a 2 óra. Olyan 2-kor végeztünk, gyors kaja, hogy ne essen össze.
Nem, neeeeeem, nem lett volna logikusabb a magzatot hordó, terhes kismamákat előrevenni, hogy 1. nekik szarabb a helyzet, kerüljenek előre, 2. ők még két órát úgyis itt ücsörögnek, ami alatt pont be lehet hívni a normál vérvételeseket, neeeem. Szopatni kell a népet, hiszen gondolkodni luxus.

MÁVos észjárásról: anno, amikor még én is vonatkoztam, mutatom a kallernak a diákomat, (amin már nem kevés matrica volt, mert hát az egyetemen nem lehet átrohanni 5év alatt :) ), és elkezd velem kötekedni, hogy nem érvényes, mert nem ilyen a diákigazolvány, meg blablabla.
De ott is az lett a vége, hogy őhatalmassága megkegyelmezett nekem, és nagyvonalúsága jeléül hajlandó volt elfogadni az érvényes diákot.

[ Szerkesztve ]

(#9645) F.E.K.. válasza bambano (#9636) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Jogszabályt? :F

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9646) bLaCkDoGoNe válasza Lenry (#9634) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha már bürokrácia + számítógép, akkor ez a napirajz ugrott be: Sorszáma van? :D
Az egyik kedvencem.

#9635 BiP: Ilyen az, amikor egy állam nem gondolkodni és dönteni képes, a tetteiért felelősséget vállaló polgárokat, hanem jobbágyokat nevel. ("Majdmiaztjobbantudjukhogykellcsinálni.") Aztán ez szépen elkezd erjedni, hogy legyen benne egy kis gonoszság is ("hatalmam van, megszívatlak").
Persze úgy tűnik, hogy itt a társadalomnak is erre van igénye, szóval az ő szempontjukból nézve win-win. Aki ennél kicsit többre vágyna, az meg le van ejtve.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9647) bambano válasza F.E.K.. (#9645) üzenetére


bambano
titán

bocs, de nem értem a kérdésedet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9648) F.E.K.. válasza bambano (#9647) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"
válasz F.E.K.. #9594 üzenetére
az a véleményem, hogy az, hogy a cég betartja a jogszabályt, nem méltó a fikázásra. a jogszabály maga az, ami méltó rá.
"

Mely jogszabály írja elő hogy az elektronikus számlát ki kell nyomtatni hogy ismét bescannelhető legyen?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#9649) Syl válasza F.E.K.. (#9648) üzenetére


Syl
nagyúr

Figyu! Most jelentette be, hogy beleköt a nav-ba. Úgyhogy vigyázz kivel kekeckedsz ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9650) bambano válasza F.E.K.. (#9648) üzenetére


bambano
titán

itt tájékozódhatsz: [link]
ez a nav állásfoglalása a témában, egyébként nagyjából nettó marhaság az egész.
de pontosítsunk: elektronikus számlát tilos kinyomtatni, mert az úgy nem érvényes. a számlázó programmal pdf-be kiállított és emailezett számla nem elektronikus számla, ezért mindkét oldal köteles kinyomtatni.
tehát az a része, hogy a könyvelés csak papíron fogadja be a számlát (ha egyébként elektronikus számlázásra nincs felkészülve, ami egy külön vaskos műsorszám), az teljesen normális és a fenti állásfoglalásban meghivatkozott jogszabályi hely következménye.

azt lehetne vitatni, hogy miért szkennelik újra a számlát, miért nem viszik be a pdf-et, de azt, hogy kinyomtatva, papíron kell leadni, azon nincs mit vitatni.

miért mondom, hogy a jogszabály méltó a fikázásra? mert az én véleményem szerint lehetetlen megkülönböztetni azt, ahogy megkaphatod a számládat, következésképp értelmetlen szankcióval fenyegetni egy kideríthetetlen tényállást.
tehát:
1. én, mint a te beszállítód, elkészítem a számlámat, kinyomtatom és elviszem neked.
2. én, mint a te beszállítód, elkészítem pdf-ben a számlámat és elküldöm emailben
3. te, mint a megrendelőm, a pdf-ben megkapott számlát kinyomtatod, majd a papír alapján viszed be a könyvelésbe
4. te, mint a megrendelőm, a pdf-ben megkapott számlát a pdf alapján beviszed a könyvelésbe, és csak akkor nyomtatod ki, ha a nav ellenőrzéskor kéri.

ezeket a megoldásokat akkor, amikor a nav kérésére leraksz az asztalra egy papírt, nem lehet megkülönböztetni. mégis egy legális közülük, három nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.